Hyperledger לעומת Corda מול Ethereum: ההשוואה האולטימטיבית

Hyperledger, Ethereum ו- Corda הן כמה מפלטפורמות הבלוקצ’יין הפופולריות כרגע. בוא ניקח רגע וננתח את ההשוואה בין Hyperledger לעומת Corda מול Ethereum כדי לראות כיצד כל אחת מהפלטפורמות הללו מתפקדת.

שלוש המסגרות מציגות את היתרונות והיישומים של טכנולוגיות ספר חשבונות מבוזרות, אך הן שונות מאוד בכל הנוגע לחזון, כמו גם לתחום יישום אפשרי..

Hyperledger ו- Ethereum מגיעים עם מקרי שימוש קונקרטיים שונים, ואילו Corda R3 מפיקה את מרבית היישומים שלה בענף השירותים הפיננסיים. ניתוח קצר זה ינסה למחוק את שלושת יישומי הבלוקצ’יין, מכיוון שהם ימשיכו לקחת את המגזרים השונים בסערה, לאור היישומים המגוונים שלהם..

Hyperledger לעומת Corda לעומת Ethereum היא השוואה המתארת ​​את העוצמה והמיומנות של טכנולוגיות החשבונות המבוזרים.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

Hyperledger Vs Corda Vs Ethereum: מבוא לפלטפורמות ארגוניות

מה זה את’ריום?

לפני שמביטלים מחדש את מה שבולט בקרב עליונות Hyperledger מול Ethereum, עדיף לנסות להבין למה שלוש הטכנולוגיות של ספר החשבונות המבוזרים עומדות.

פרי יצירתו של ויטליק בוטרין, Ethereum הוא יישום תוכנה פתוח המבוסס על טכנולוגיית בלוקצ’יין המבקשת לספק מסגרת למפתחים לבוא עם יישומים מבוזרים. Ethereum blockchain מריץ את קוד התכנות עליו נוצרים יישומים מבוזרים ‘.

יישום מבוזר הוא סוג יישום מיוחד הפועל ברשת עמית לעמית ולא במחשב יחיד, כפי שקורה ביישומים רבים. בנוסף, הם קבוצה ייחודית של יישומי תוכנה שתוכננו להתקיים באינטרנט ואינם נשלטים על ידי ישות אחת.

את’ריום מתגאה בשווי השוק השני בגודלו בעולם הקריפטו, מה שמסביר את יתרון קרב ההיפרלדגר מול את’ריום. פרויקט הבלוקצ’יין ממשיך לעורר עניין רב ממשקיעים בין השאר בגלל יישומו בהפעלת יישומים מבוזרים.

את’ריום מבקש להעצים בני אדם להגיע להסכמים דיגיטליים מאובטחים וכן לשלוט באופן מלא בכספם תוך ניצול מלוא היתרונות של הצפנה. פרויקט הבלוקצ’יין אמור לשנות את הדרך בה אנשים בונים דברים בעתיד, וכן לתקשר ולבצע פונקציות ומשימות שונות באופן מקוון. Ethereum Enterprise הוא וריאציה נוספת של פלטפורמה זו המתמקדת בפתרונות ארגוניים. בכל מקרה, בואו לבדוק יותר מהפלטפורמות במדריך זה של Hyperledger לעומת Corda לעומת Ethereum.

בקרוב: מדריך למתחילים קורס פיתוח אתריום

היתרונות של פלטפורמת Ethereum

יישומי Blockchain שנבנו על גבי Blockchain Ethereum מציעים את הסינרגיות הבאות

 1. חוסר שינוי: אף אחד לא יכול לבצע שינויים בנתונים שהוכנסו ביישומי בלוקצ’יין של Ethereum כגון יישומים מבוזרים.
 2. הוכחת חבלה: אפליקציות ברשת את’ריום נוצרות על פי עקרון הקונצנזוס, מה שהופך את הצנזורה לבלתי אפשרית.
 3. בִּטָחוֹן: אין נקודה מרכזית שקוראת לזריקות. יישומים שנבנו על גבי בלוקצ’יין את’ריום מוגנים היטב ‘מפני פריצות או פעילויות הונאה אחרות
 4. אפס זמן השבתה: אפליקציות לעולם אינן יכולות לחוות השבתה מקוונת מכיוון שכל שרת מרכזי אינו מארח אותן

מה זה Hyperledger?

לפני שנכנס לקרב Hyperledger מול Ethereum, זה יהיה חכם קודם כל לקבל מושג בסיסי במה מדובר בבלוקצ’יין של Hyperledger..

בניגוד לתפיסה, Hyperledger אינה חברה ואינה מטבע קריפטוגרפי וגם לא בלוקצ’יין. במקום זאת, זהו מרכז קוד פתוח המבקש לתמוך בפיתוח בלוקצ’יין תעשייתי. אפשר לחשוב על זה כעל מאמץ קולקטיבי של קוד פתוח של בלוקצ’יין, שיזם להאיץ את הפיתוח של טכנולוגיות בלוקצ’יין חוצות תעשיות.

Hyperledger הוא לשלב פרוטוקולים וסטנדרטים פתוחים עצמאיים עבור מודולים ספציפיים למשתמש. צוות הפרויקט הבהיר כי לא יבנו מטבע קריפטוגרפי מקומי לפרויקט. הפרויקט החל לקבל הצעות לדגירה כמו גם טכנולוגיות ואלמנטים מרכזיים אחרים בשנת 2016.

במקום לתמוך בסטנדרט בלוקצ’יין אחד, קרן לינוקס מעודדת גישה משותפת יותר לפיתוח טכנולוגיות בלוקצ’יין כחלק מ- Hyperledger..

פרויקט Hyperledger Fabric 2.0 הוא פשוט מפעל ליצירת יישומי תקליטים המופצים באמצעות בלוקצ’יין. בדיוק כמו טכנולוגיות בלוקצ’יין אחרות, הוא מגיע עם ספר חשבונות ומשתמש בחוזים חכמים המאפשרים לו לפעול כמערכת בה אנשים יכולים לנהל עסקאות.

ההכרזה על ספר היצור, Hyperledger Fabric, ביולי 2017 סימנה ציון דרך משמעותי כאחד הפרויקטים הקריטיים ביותר של Hyperledger..

בד Hyperledger מגיע גם עם מספר אפשרויות לחיבור. למשל, הוא מאפשר לאחסן נתוני ספר חשבונות במספר פורמטים. יצירת ערוצים מאפשרת גם למשתתפים ליצור ספר חשבונות נפרד.

בנוסף ל- Fabric, Hyperledger Indy, Sawtooth, And Iroha ו- Burrow הם פרוייקטים אחרים של Hyperledger בעלי הפרופיל הגבוה ביותר. בואו נסתכל גם על Hyperledger וגם על Ethereum במדריך זה להשוואה בין Hyperledger לעומת Corda לעומת Ethereum.

בקרוב: מדריך למתחילים לקורס פיתוח Hyperledger

Hyperledger לעומת Ethereum

מטרת הפלטפורמות

הדיון בנושא Hyperledger לעומת Ethereum מתבהר בהרבה כאשר בוחנים מקרוב את כוונת שני הפרויקטים. Ethereum מבקשת להקל על מפתחים להגיע לחוזים חכמים לביצוע משימות שונות. לעומת זאת, Hyperledger הוא פרויקט שיתופי בקוד פתוח המנצל את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לתמיכה ביישומים מרובים של רכיבים..

Ethereum blockchain עובד עם פרוטוקול כללי המאפשר לכל דבר לפעול ברשת. Hyperledger, מצדה, משמשת כתוכנה לפיה אנשים יכולים לפתח חוסמי התאמה אישית המותאמים לצרכים שונים.

רמת סודיות

Hyperledger לעומת Ethereum לא יהיה שלם מבלי לבחון קודם את רמות הסודיות של שני הפרויקטים. Hyperledger לוקח פרטיות וסודיות לרמה אחרת מכיוון שרק אנשים המעורבים בפרויקט נתון יכולים לגשת לנתונים ברשת.

Hyperledger Fabric נותן לפיכך לעסקים ואנשים פרטיים את הגמישות להפוך את העסקאות לגלויות רק לקבוצת משנה נבחרת באמצעות מפתחות הצפנה.

לעומת זאת, Ethereum הוא פרויקט בלוקצ’יין שקוף לפיו כל עסקה או פרטי פרויקט נשמרים ‘ברשות הרבים, כך שכולם יראו ברשת. כל העסקאות המתבצעות בבלוקצ’יין של Ethereum נראות לעיני כל.

השתתפות עמיתים

Ethereum יכול להיות פרטי וציבורי, לפיו כל אחד יכול להשתתף ברשת בכל זמן נתון. Hyperledger, מצידה, מגיעה עם קהילה מוגדרת מראש של משתתפים, המאפשרת גישה לרשת. המשמעות של זה היא שאדם זקוק להרשאה, שיכולה לבוא בצורה של מפתחות הצפנה כדי לגשת לנתונים ברשת.

Sawtooth Hyperledger הוא הפרויקט היחיד שתוכלו להשתמש בו בפתרונות פרטיים וציבוריים כאחד.

מנגנון קונצנזוס

היותו של Ethereum פרויקט בלוקצ’יין שקוף פירושו בעצם שכולם בפרויקט לוקחים חלק בקבלת ההחלטות. כדי שעסקה תושלם ברשת, כל האנשים בבלוקצ’יין חייבים להגיע לקונצנזוס, ללא קשר לצומת שהוא חלק מהעסקה..

Ethereum משיגה קונצנזוס באמצעות אלגוריתם Proof of Stake לפיו כל הצמתים חייבים להסכים, ולכולם יש גישה לערכים שתועדו..

Hyperledger מגיע עם סוג אחר של קונצנזוס לפיו מותר לצמתים לבחור בין אין צורך באלגוריתמים של קונצנזוס לבין פרוטוקול הסכם. במקרה זה, שני צדדים או יותר יכולים להסכים ולהשפיע משמעותית על התוצאה. לדוגמה, Hyperledger Fabric משתמש ב- PBFT. קרא עוד על אלגוריתמי הקונצנזוס השונים כאן.

שפת תכנות

הבדל קריטי נוסף בקרב עליונות Hyperledger לעומת Ethereum מסתכם בשפת התכנות המשמשת את שתי המסגרות..

חוזים חכמים של Ethereum נשענים על שפת תכנות מכוונת ברמה גבוהה המכונה Solidity. Hyperledger, מצידה, מסתמכת על ‘קוד שרשרת’, שהוא מילה נרדפת לחוזה אינטליגנטי ומטפל בהיגיון העסקי המוסכם על ידי החברים ברשת. קודי השרשרת נכתבים בשפת תכנות שפיתחה גוגל בשם Golang.

מטבעות מטבעות

קרן לינוקס כבר הבהירה, והיא אינה פתוחה לרעיון לפתח מטבע קריפטוגרפי להפעלת הרשת, ולכן אין דרישה לכרייה. היעדר מטבע מקומי מאפשר גם אלגוריתם קונצנזוס מדרגי לפיו הרשת יכולה לעבד בשיעורי עסקאות גבוהים.

לעומת זאת, המטבע הדיגיטלי של אתר מפעיל את בלוקצ’יין את’ריום המשמש למימון עסקאות ברשת.

רוצה לדעת יותר על פלטפורמות בלוקצ’יין שונות? בדוק עכשיו את האוסף הרחב שלנו של קורסי הבלוקצ’יין!

טבלת השוואה בין Hyperledger לעומת Ethereum

תכונות EthereumHyperledger
שימוש במקרה פופולרי עם יישומים כלליים ומשמש בעיקר לעסקים לפעילות צרכנית פלטפורמה מועדפת לפעילות עסקית 2 עסקית, המשמשת בעיקר בארגונים
באופן סודי שָׁקוּף עסקאות פרטיות ביותר ובכך חסויות
אופן השתתפות עמיתים יכול להיות פרטי וגם ציבורי ובכך רשת ללא הרשאות היותך רשת פרטית יש צורך בהרשאה כדי לגשת לתוכן רשת
מנגנון קונצנזוס אלגוריתם הוכחת עבודה כקונצנזוס מושג באמצעות כרייה נשען על אלגוריתם קונצנזוס הניתן לניתוק על היעדר כרייה
שפת תכנות חוזים חכמים המופעלים על ידי שפת תכנות Solidity מסתמך על שפת התכנות של גולנג של גוגל
מטבע מוצפן מופעל על ידי מטבע מקומי של אתר. האם אין מטבע מטבע מקורי מובנה מובנה

Hyperledger לעומת Ethereum: השורה התחתונה

Ethereum הוא פרויקט בלוקצ’יין ייחודי לאנשים המעוניינים להמציא יישומים מבוזרים כמו גם חוזים חכמים לביצוע משימות שונות. לפיכך, זו פלטפורמה כללית לכל סוג של יישום. עם זאת, הפרויקט ממשיך להיאבק בנושאים של מדרגיות ופרטיות בהינתן הרשאת הבסיס פחות אופן הפעולה.

לעומת זאת, Hyperledger הוא פרויקט אידיאלי עבור ארגונים ועסקים המעוניינים להימנע מבעיות מדרגיות ופרטיות בתחום הבלוקצ’יין. אופן הפעולה המורשה למעשה מביא לרמות גבוהות של פרטיות עקב בקרת גישה משובחת.

מה זה קורדה?

Hyperledger לעומת Corda הוא קרב נוסף שמתגבש, בהתחשב בכך ששני הפרויקטים מנצלים היטב את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בניסיון לחולל מהפכה בתעשיות שונות..

Corda blockchain היא פלטפורמת קוד פתוח המאפשרת ניהול קל של חוזים משפטיים ונתונים משותפים אחרים בין ארגונים האמונים על הדדי. הפלטפורמה מאפשרת למגוון יישומים לשתף פעולה ברשת אחת.

פרי יצירתו של R3, חברת בסיסי נתונים מבוזרת, קורדה החלה כפלטפורמה לאפשר שירותים במגזר הפיננסי. שדרוגים ופיתוח הפלטפורמה ראו כי יכולותיה ותפקידיה מקבלים חשיבות רבה בענפים שונים.

עם זאת, הפלטפורמה ממשיכה לעשות שם במגזר הפיננסי בין השאר משום שהיא תופסת את היתרונות של מערכות הבלוקצ’יין. בכל הנוגע ליישום בתעשייה הפיננסית, לקורדה יש ​​יתרון בהשוואה להיפרלדג’ר בוויכוח היפרלדגר לעומת קורדה

קורדה מיועדת בעיקר לטיפול בעסקאות מורכבות בנוסף להגבלת הגישה לנתונים רגישים ביותר. בכל מקרה, בואו לבדוק יותר מהפלטפורמה במדריך זה של Hyperledger לעומת Corda לעומת Ethereum.

רוצה לעשות ראיון לבלוקצ’יין שלך? להלן מדריך לשאלות ותשובות לראיון בקורדה שיעזרו לך לקלוט את הראיון שלך תוך זמן קצר!

מקרה שימוש בקורדה

כדי להבין טוב יותר את Hyperledger לעומת Corda R3, יהיה זה חשוב לציין את מקרה השימוש של האחרון.

המטרה העיקרית של קורדה היא לספק לאנשים פלטפורמה עם שירותים משותפים תוך הקפדה על כך שכל שירות שנבנה על גבי התואם למשתתפי הרשת.

קורדה מבקשת למגר מספר רב של נושאים המחניקים עסקאות בין עסקים בכך שהם מאפשרים לעסקים לבצע עסקאות באמצעות חוזים חכמים.

מקרי השימוש בקורדה עומדים גם בתקני הפרטיות והאבטחה הגבוהים ביותר, מה שמסביר מדוע היא ממשיכה לתפוס דריסת רגל בענף הפיננסי. בעידן שבו הצורך בהגנה על נתונים של אנשים הוא חיוני, השימוש בפתרונות בלוקצ’יין כמו קורדה ממשיך לגדול בכבוד..

R3, החברה שעומדת מאחורי פלטפורמת Corda, כבר חשפה, Corda Enterprise גרסת הפצה מסחרית של Corda העונה על כל הדרישות של עסקים מודרניים בכל מה שקשור לעסקאות.

בנוסף להקל על עסקים לבצע עסקאות, פלטפורמת ההפצה המסחרית מגיעה גם עם מאפיינים ייחודיים כגון חומות אש ארגוניות וכן תכונות לתמיכה 24/7. המשתמשים יכולים גם לנצל את לוחות הזמנים הצפויים לשחרור וכן את תכונות ניהול המוצר.

יסודות R3 קורדה

כדי להבין כיצד נבדלים Hyperledger לעומת Corda, יהיה זה הכרחי להבין את היסודות של Corda.

שפת תכנות

כשמדובר בשפת תכנות, חשוב לציין כי Hyperledger לעומת Corda שונה מאוד. בעוד ש- Hyperledger מסתמך על שפת גולנג של גוגל, פלטפורמת Corda נשענת על Kotlin, שפת תכנות המכוונת ל- JavaScript ו- JVM. על ידי שימוש בקוטלין, קורדה נהנית מרמת אינטגרציה גבוהה ככל פרדיגמת תכנות אחרת. תוכל ללמוד עוד על היבט התכנות באמצעות הדרכה טובה של Corda ולעקוב אחר השלבים כהלכה.

ארכיטקטורה

ארכיטקטורת קורדה היא זו המבקשת ליצור ספר חשבונות לוגי עולמי בו כל הגורמים הכלכליים יכולים לקיים אינטראקציה ולנהל הסכמים.

האדריכלות כוללת שלושה חזונות עיקריים:

רק שחקנים בעלי אינטרסים לגיטימיים יכולים לגשת לתקליטים בפלטפורמה של קורדה

התנהגות ההסכמים המנוהלים על ידי המערכת מתוארת באמצעות קוד מחשב המאפשר לגיטימציה.

לאימוץ נרחב בתעשיות שונות, חלקים מהמערכת אמורים להיות קוד פתוח.

בקרוב: מדריך למתחילים קורס פיתוח קורדה

התכונות העיקריות של קורדה

 • קורדה מונעת שיתוף מיותר של נתונים בבלוקצ’יין מכיוון שרק לאנשים עם צרכים לגיטימיים וגישה יש גישה לרשת.
 • פלטפורמת Corda מאפשרת שיתוף נתונים ברשת ללא צורך בבקר מרכזי.
 • קונצנזוס מושג ‘ברמה של אנשים מבצעים עסקאות, ולא כל המערכת כולה
 • העיצוב של קורדה מגיע עם צמתים משקיפים רגולטוריים.
 • פלטפורמות בלוקצ’יין של קורדה תומכות במגוון רחב של מנגנוני קונצנזוס.
 • בנוי על כלים סטנדרטיים בתעשייה
 • אין לו מטבע מקומי.

ממשל

כשמדובר בבלוקצ’יין לממשלה, קורדה רואה את עצמה כבלוקצ’יין מורשה שנותן שליטה בממשל ל- R3.

תמיכה בחוזה חכם

חוזים חכמים בפלטפורמת Corda הם למעשה הסכמים שביצועם מתבצע על ידי קודי מחשב שעובדים עם קלט אנושי. החוזים החכמים קושרים לוגיקה עסקית ונתונים עסקיים להליך משפטי נלווה, במטרה להבטיח כי הסכמי ממון מושרשים היטב בחוק..

פלטפורמת Corda מבצעת גם היגיון עסקי באמצעות קוד חוזה חכם הבנוי כפונקציה טהורה לקבלה או דחיית עסקאות.

קוֹנסֶנזוּס

קורדה מגיעה עם שני סוגים של קונצנזוס:

תוקף עסקה. במקרה זה, על הצדדים להגיע לוודאות על ידי בדיקה ראשונה של כל קוד החוזה המשויך ולהגיע עם כל החתימות הנדרשות.

ייחודיות לעסקה. על הצדדים להגיע לוודאות שעסקה המדוברת היא צרכן ייחודי של כל התשומות שצוינו. תהליך זה כולל אימות ששום עסקה אחרת אינה צורכת אף אחת מהמצבים המוסכמים.

מטבע מוצפן

קורדה לא מגיעה עם מטבע מקומי כמו את’ריום.

שואפים להיות מומחים לקורדה? עיין במדריך ההסמכה של R3 Corda כדי להבין מדוע אישורי Corda חשובים לקריירה שלך.

Hyperledger לעומת Ethereum לעומת Corda: ההבדלים

השתמש במקרים

שלוש הטכנולוגיות המבוזרות מבוזרות שונות מאוד בכל הנוגע לשימוש בתיק כמו גם בראייה. קורדה שואבת את מרבית מקרי השימוש שלה מתעשיית השירותים הפיננסיים, ואילו Hyperledger Fabric מבקשת לספק ארכיטקטורה מודולרית הניתנת להרחבה בענפים שונים. לעומת זאת, את’ריום מטיל עצמו ללא תלות בכל תחום יישום ספציפי.

בדוק את 50 החברות המובילות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על כך.

השתתפות עמיתים

שני אופני פעולה ניכרים כשמדובר בהסכמת השתתפות בשלוש טכנולוגיות הספרים הדיגיטליים. במקרה שלמישהו מותר גישה לנתונים או לכל דבר אחר ברשת, אז השתתפות עמיתים, במקרה זה, נחשבת ללא הרשאה. מצב זה נכון עם בלוקצ’יין את’ריום.

עם זאת, אם נבחרים מראש משתתפים ברשת, אז הצומת מורשה, מה שקורה עם Corda ו- Hyperledger..

קוֹנסֶנזוּס

כשמדובר בקונצנזוס, את’ריום שונה משני האחרים. בבלוקצ’יין של Ethereum, כל המשתתפים ברשת חייבים להגיע להסכם לביצוע עסקה, לא משנה אם משתתף הוא חלק מהעסקה או לא..

כשמדובר בד וקורדה, הקונצנזוס מעודן יותר בכך שלא כל הצמתים ברשת חייבים לקחת חלק בתהליך הקונצנזוס..

מטבע מובנה

את’ריום הוא היחיד מבין טכנולוגיות ספר החשבונות הדיגיטליות המתהוות שמגיעות עם אתר מטבעות קריפטוגרפי מקומי.

לעומת זאת, בד וקורדה אינם זקוקים לקריפטוגרפיה מכיוון שלא ניתן להגיע לקונצנזוס באמצעות כרייה. עם זאת, ל- Fabric Hyperledger יש הוראה להעלות אסימון בסיסי עם Chaincode. R3, לעומת זאת, צמצמה את ההצעה שהיא יכולה להעלות מטבע מקורי לפלטפורמת קורדה.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

שורה תחתונה

Hyperledger לעומת Corda לעומת Ethereum היא השוואה שצריכה להמשיך ולהתאים את ההתפתחות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וכן את הופעתה של יישומים חדשים לטכנולוגיה מתפתחת. עם זאת, חשוב לציין ששלוש טכנולוגיות הספרים הדיגיטליים נבדלות במידה רבה, במיוחד לגבי ראייה ושימוש במקרה.

אם אתה רק טירון ורוצה ללמוד עוד על פלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות האלה, עיין בקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map