מקרי שימוש ומבחני מקרה של Hyperledger

האם אתה מחפש את מיטב השימושים ב- Hyperledger? אם כן, הגעת למקום הנכון. במאמר זה נחקור את Hyperledger על ידי מעבר למקרי השימוש שלו.

Hyperledger מנוהל על ידי קרן לינוקס. מטרתם לשפר את אימוץ הבלוקצ’יין העסקי באמצעות שיתוף פעולה בקוד פתוח מכל רחבי העולם.

Hyperledger הוא פרויקט מטריה. פירוש הדבר שהוא מורכב ממספר פרויקטים, כולל ספריות, כלים ומסגרות לפריסת בלוקצ’יין ברמה ארגונית.

כמה מהפרויקטים הפופולריים ביותר במטריית Hyperledger כוללים את הפרטים הבאים.

 • Hyperledger-Fabric
 • Hyperledger-Indy
 • Hyperledger-Caliper

וכן הלאה.

זה גם אומר שנפרט מקרי שימוש ב- Hyperledger Fabric, מקרי שימוש ב- Hyperledger Iroha, במקרים לשימוש ב- Hyperledger Indy וכן הלאה.!

ברור ש- Hypereledger מתאים לשימוש ארגוני הכולל יצירה וניהול של רשתות מורשות. הרשת המורשית מציעה מדרגיות, רמות אמון וביצועים טובים יותר.

נוסף על כך, רשת מורשית יכולה לשמש ביעילות ליצירת זהות דיגיטלית שתבטיח ש- KYC מתאים יעשה לכל מי שמצטרף לרשת..

קרא גם,

 • קקטוס Hyperledger: מסגרת Hyperledger חדשה
 • היסטוריית Hyperledger: כל מה שאתה צריך לדעת

בכל אחד ממקרי השימוש נציין את הפרויקט שעליו הוא חל. בואו נתחיל.

מקרי שימוש ב- Hyperledger

מקרי שימוש ב- Hyperledger

שרשרת אספקה ​​לתרופות

אחד ממקרי השימוש הברורים והבולטים ביותר של Hyperledger הוא שרשרת האספקה. תרופות, למשל, יכולות להשתמש ב- Hyperledger כדי ליצור רשת בלוקצ’יין שיכולה לקחת שליטה מלאה בשרשרת האספקה.

כל תרופה שעוזבת את היצרן רשומה לשרשרת האספקה ​​על פי סטנדרטים מוגדרים, והמידע משותף בין בעלי העניין ומשתמשי הקצה כדי שיוכלו לעקוב אחר כל מהלך שלה. זה כמובן מסלק תרופות מזויפות מהרשת.

יבמ היא אחת מחברות הטכנולוגיה הראשונות שבונות כמה מערכות ארגוניות חדשות של בלוקצ’יין. הם משתמשים בד Hyperledger לצורך העניין.

לעת עתה הם שותפו עם סצ’ואן חג’יה, קונגלומרט סיני לבניית פלטפורמות שרשרת אספקה ​​מבוססות בלוקצ’יין. בכך יוכלו קמעונאים בגדלים שונים בסין לקבל גישה למערכת אשראי ראויה במקום להסתמך על מערכת הערכת האשראי פחות מבוססת ומלאה בסיכון..

באמצעות רשת DLT הם יוכלו לקבל תשלום מהיר יותר ללא צורך להמתין חודשיים או שלושה כדי לקבל תשלום.

הבלוקצ’יין של Hyperledger יוכל להצפין רשומות מסחר וגם לעקוב אחר התרופות. זה גם יספק את השקיפות הנדרשת כדי להבטיח אמון בקרב המשתמשים.

כלכלת סחר חליפין

מימון סחר הוא תחום נוסף שיושפע באמת על ידי המערכת האקולוגית של Hyperledger. יש כמובן יתרונות רבים בשימוש ב- DLT במימון סחר. אחד היתרונות הגדולים ביותר הוא זמן העיבוד המופחת.

יבמ נמצאת גם בחזית השימוש ב- Hyperledger ליצירת פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין למימון מסחרי.

יבמ שותפה עם בנק מיזואו וקבוצת Mizuho הפיננסית ביפן. הם מתמקדים ביצירת פלטפורמה שתעצים את הגופים הפיננסיים השונים ותסיר מתווכים במידת הצורך. התוצאה הסופית פירושה שיפור השקיפות, פחות זמן עיבוד העסקה ודיגיטציה של מסמכים.

הם מתכננים להשתמש ב- Hyperledger Fabric כך שניתן לבצע את כל עסקאות הסחר בו. ההודעה הרשמית של יבמ מאשרת גם כי השימוש ב- DLT ישפר את זמן העסקה ויקטין את עלויות התפעול.

חינוך והדרכה

ללא ספק, אחד ממקרי השימוש המרתקים של Hyperledger הוא חינוך והדרכה. החינוך לא השתנה הרבה בעשורים האחרונים. שילובו עם הטכנולוגיה שימש כזרז שבו כיום מוסדות החינוך להוטים יותר לבצע שינויים במערכת שלהם.

כמו כן, עם מגיפה שמתרחשת ברחבי העולם, עכשיו זה הזמן שהתלמידים צריכים ללמוד שיעורים ברשת.

מלבד שיפור ההיבטים השונים של מערכת החינוך כמו מתן תעודות דיגיטליות הנגישות הניתנות לאימות, ישנם גם מקרי שימוש אחרים של Hyperledger.

בשנת 2018, היישום נעשה כדי להקל על חינוך התלמידים. יבמ עמדה באתגר כאן וכן שותפה עם האוניברסיטה הלאומית בסינגפור. שניהם עובדים על יצירת מודול טכנולוגיה פיננסית שיעזור ישירות לסטודנטים במגזר החינוך.

התלמידים יוכלו כעת ללמוד על טכנולוגיות עדכניות נוספות, כולל טכנולוגיות ספר מבוזרות ויסודות בלוקצ’יין. מתקן NUS יהיה אחראי על פיתוח תוכנית הלימודים.

היבט נוסף בו ניתן להשתמש ב- Hyperledger הוא יצירת פלטפורמה להדרכת אימונים. חברות וארגונים יכולים להשתמש בפלטפורמה להפצה דיגיטלית של סרטוני הדרכה ותעודות.

שרשרת אספקה ​​יעילה

שרשרת האספקה ​​היא בבסיס התעשייה העולמית. ללא שרשרת אספקה ​​תקינה, חברות יתקשו לעמוד בדרישות ולכן יסבלו מאובדן הכנסות.

המסחר האלקטרוני גדל גם הוא במהירות, אשר מצידו דורש יעילות משופרת משרשרת האספקה ​​עצמה. תעשיית המסחר האלקטרוני צומחת בקצב מהיר שבו נצפה גידול של 246.15% במכירות ברחבי העולם.

כדי לשפר את הביצועים הכוללים של שרשרת האספקה, חשוב להקפיד על מעקב ושקיפות בזמן אמת לשרשרת האספקה.

יבמ וולמארט שותפו יחד כדי לאתר אוכל. על ידי מעקב אחר מזון, הם רוצים לצמצם את מספר המחלות המועברות במזון ולתת לחברות ולחקלאים מידע כדי שיוכלו לפעול במהירות במקרה חירום או סכסוך.

יבמ השתמשה ב- Hyperledger Fabric כדי ליצור את הפלטפורמה אשר בתורה מיועדת לשמש את ספקי המזון השונים ברחבי העולם. הם נמצאים בשלב הבדיקה, שם הצליחו לעקוב אחר 5 פריטי מזון ממוצאם ועד 25 ספקים ברחבי העולם.

המשמעות של ההצלחה הראשונית היא שיותר ויותר קמעונאים רוצים לשתף פעולה בנושא כולל קרוגר, חברת מקליין, דול וכו ‘..

ניהול חכם באנרגיה

אנרגיה מפעילה את כל מה שבחיינו. בלעדיה לעולם לא נתקדם כפי שעשינו כעת. עם זאת, שוק האנרגיה הנוכחי מוגבל במובנים רבים. בכל פעם שציקלון פוגע באזור, הוא עלול לאבד חשמל עקב עצים שנעקרו. האחריות לפתור זאת היא על ידי ספק החשמל באזור זה.

למרות שהם פותרים את הבעיה, אבל הם לוקחים את הזמן שלהם לפתור את זה. הגישה הריכוזית מאטה את כל תהליך השיקום ומורידה את תהליך התיקון.

שלא לדבר על כך, האנרגיה תמיד מרוכזת, כלומר לא כל אחד יכול לייצר את האנרגיה שלו או להיות בעל רשת משלו. וגם כאשר הם עושים זאת, אין להם גישה נאותה לפתרונות להתחברות לרשת המרכזית כדי לחלוק את האנרגיה שלהם עם אחרים..

הפיתרון לכל אלה הוא ניהול אנרגיה חכם. יבמ במאי 2017 הבינה את הבעיה והחליטה ליצור פרויקט ניהול אנרגיה חכם עם פלטפורמת הבלוקצ’יין Hyperledger.

יבמ משתפת פעולה עם Vandebron, Sonnen ו- TenneT כדי ליצור בסיס נתונים מבוזר שיסייע בניהול חוטי החשמל בגרמניה ובהולנד..

הרשת תוכל לטפל בחסרונות של אזור מסוים ולעזור לספק להם אנרגיה נחוצה ביותר. הם גם יסייעו במילוי מקורות האנרגיה האחרים, כולל סוללות, מכוניות אקלקטיות, ושיפור תהליך הפיתוח והצריכה הכללי של האנרגיה..

זה נופל תחת מקרי השימוש ב- Hyperledger Blockchain.

מחקרי מקרה של Hyperledger

כדי לקבל הבנה טובה יותר, נעבור למחקרי מקרה של Hyperledger.

ChainYard ו- IBM Reducing Onboarding Process

 • טכנולוגיה בשימוש: בד Hyperledger
 • תַעֲשִׂיָה: ייצור

יבמ ו- ChainYard פועלים ליצור פלטפורמה חדשה בה הם שואפים לייעל את תהליך ההעלאה של ספק B2B תוך שמירה על סיכון נמוך. הפלטפורמה החדשה תפחית את תהליך ההעלאה מחודשיים לשלושה ימים בלבד.

Honeywell Aerospace מייצרת שוק מקוון לחלקים

 • שימוש בטכנולוגיה: בד Hyperledger
 • ענף: ייצור

מחקר מקרה מעניין נוסף הוא על ידי חברת התעופה האוניוול שכן הם רוצים ליצור פלטפורמת מסחר אלקטרוני לחלקי מטוס. פלטפורמת המסחר האלקטרוני תקטין את הזמן הדרוש לרכישת חלקים חדשים אשר בדרך כלל מתרחשים חודשים. זה כולל גם ביניים שמשמעותם הוצאת יותר כסף על חברות מטוסים. ללא ספק, יש הרבה דברים אחרים שמשתפרים, כולל שקיפות, זמינות ומשלוח טובים יותר.

Change Healthcare משתמש בבד Hyperledger לשיפור תהליך התביעות

 • שימוש בטכנולוגיה: בד Hyperledger
 • ענף: בריאות

חברת Change Healthcare רוצה להשתמש ב- Hyperledger כדי לשפר את תהליך התביעות ומכאן לשפר את השקיפות הקשורה אליו. הגישה שלהם היא ליצור מערכת בריאות טובה יותר על ידי מתן רשתות בריאות דרך לשפר עסקאות ותביעות בתחום הבריאות.

התוצאות היו מדהימות מכיוון ש- Hyperledger Fabric מגלה יכולת רבה בכל הנוגע לטיפול בעסקאות. היא הצליחה לבצע 50 מיליון עסקאות ביום במבחן בשנת 2018 שמשמעותו 550 עסקאות בשנייה.

אימוץ BTP לפיתוח בלוקצ’יין ארגוני

 • טכנולוגיה בשימוש: Hyperledger Sawtooth
 • ענף: מחשוב ענן, בלוקצ’יין, שירותי IT וטכנולוגיה

כאן, חברת Blockchain Technology Partners (BTP) מנסה להבטיח שרשתות הבלוקצ’יין יכולות להתקיים לאורך זמן רב, ולא למות לאחר שהותקנו או יופעלו. לכן הם השתמשו ב- Hyperledger Sawtooth עבור הרשת וב- Kubernetes עבור השכבה התפעולית.

הפרויקט הסתיים באופן הוגן בסוף 2018 והוא כבר זמין בשוק AWS. לאחרונה הוא תומך גם בשפת חוזה חכמה של DAML כדי לספק ערך למשתמשים.

קולומביה הבריטית חותכת סרט אדום עם שימוש באינדי Hyperledger

 • טכנולוגיה בשימוש: Hyperledger Indy
 • ענף: טק, בלוקצ’יין, ממשלה, עסקים קטנים

קנדה, אונטריו וקולומביה הבריטית הקימו את רשת הארגונים Verifiable Organizations (VON) אשר נותנת חסות לפרויקט. הפרויקט נועד לשפר את האמון בקרב עסקים קטנים עד בינוניים מול הממשלה באמצעות מתן תוכנה פתוחה. הערימה תעזור לאנשי העסקים ליצור ולנהל את מערכות היחסים הדיגיטליות ולעזור לממשלה לצמצם או לקצץ את הקליפ.

הפרויקט מצא תמיכה והצלחה טובים שכן הצליח לכלול 529000 חברות מזהים דיגיטליים ולעזור לשרת 1.4 מיליון אישורים.

וולמארט משפר את השקיפות באספקת המזון

 • שימוש בטכנולוגיה: בד Hyperledger
 • ענף: חקלאות, קמעונאים, שרשרת אספקה, מזון

אחד ממקרי השימוש המפורסמים של Hyperledger הוא אספקת המזון. וולמארט משתמשת ב- Hyperledger Fabric לשיפור השקיפות בשרשרת אספקת המזון.

האתגר שלהם היה להפחית את המחלות הנישאות במזון ואחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא להציע עקבות טובה יותר לשרשרת אספקת המזון. זה יעזור לחברות כדי שיוכלו לפעול מהר יותר וגם יגן על פרנסתו של החקלאי מכיוון שהם יקבלו הודעה אם משהו ישתבש..

הגישה היא להשתמש ב- Hyperleder Fabric, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת מורשית. לאחר מכן שותפה וולמארט עם יבמ כדי ליצור פלטפורמה שתעקוב אחר מזון ברחבי יבשות. התוצאות היו גם מבטיחות מכיוון שהן מצליחות להתחקות אחר מקורן של 25 מוצרים כשהן עוברות דרך 5 ספקים שונים – כל זאת באמצעות מערכת Hyperledger Fabric.

מעגל פותר סכסוכים בענף הכרייה על ידי מתן עקיבות

 • שימוש בטכנולוגיה: בד Hyperledger
 • ענף: כרייה

מאז ומתמיד היה מאבק חזק בכל מה שקשור לכרייה. במחקר זה נלמד כיצד רואנדה, הספקית הגדולה ביותר של הטנטלום, נאבקת לראיית עקיבות.

כדי לפתור את בעיית המעקב אחר המינרל, הם עיבדו כל שקית טנטלום בתנאים שאושרו על ידי ה- OECD. זה שיפר את התפוצה הכוללת ושיפר את האמון בקרב הצרכנים, כמו גם להפסיק עבודת עבדים או ילדים.

ScanTrust משפר את שקיפות שרשרת האספקה ​​בעזרת שיניים

 • טכנולוגיה בשימוש: Hyperledger Sawtooth
 • ענף: מוצרים מסחריים, שרשרת אספקה

ScanTrust הולכת לשפר את שקיפות שרשרת האספקה ​​שלה מכיוון שהם מספקים זהות דיגיטלית באמצעות טכנולוגיית ענן.

עמותות לאומיות המשפרות את שירותי החברים באמצעות בד

 • שימוש בטכנולוגיה: בד Hyperledger
 • ענף: זהות דיגיטלית ונדל”ן

אגודות לאומיות משתמשות ב- Hyperledger Fabric בכדי לספק שירות חברים טוב יותר למפיצים. הם מייצגים כעת את 1.3 מיליון החברים עם 54 אגודות טריטוריות ואילו 1200 עמותות מקומיות.

הם רוצים לשפר את קוד האתיקה שלהם על ידי עבודה משותפת. לשם כך, הם הולכים לבנות את RETALOR Associations Blockchain שם הם ישתפו מידע על חברים וישפרו את המעורבות.

סוני גלובל חינוך יצירת פלטפורמת אישורי הדור הבא באמצעות בד

 • שימוש בטכנולוגיה: בד Hyperledger
 • ענף: ממשל, חינוך

סוני גלובל חינוך פועלת ליצור פלטפורמת אישורי הדור הבא שלה עם קונסורציום הארגונים והסוכנויות הממשלתיות.

הגישה שלהם היא ליצור קונסורציום של משתף פעולה ואז ליצור אב טיפוס של פתרונות בלוקצ’יין. לאחר שתסיים, הם יבדקו את אב הטיפוס עם 250,000 משתתפים. אם הכל עובד מצוין, הם ישחררו את פלטפורמת האישורים לעולם.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף מקרי השימוש שלנו ב- Hyperledger. עברנו כמה מקרי שימוש מעניינים של Hyperledger ומחקרי מקרה.

דבר אחד שכדאי לשים לב אליו הוא באיזו תדירות משתמשים ב- Hyperledger Fabric ליישום בעולם האמיתי. אין ספק כי בד היא אחת המסגרות החשובות ביותר שיש להיפרלדגר להציע.

אבל, זה לא אומר שיש פחות מקרי שימוש או יישום של פרויקטים אחרים. הסיבה לכך היא שפרויקטים אחרים של Hyperledger מציעים שימוש ספציפי שהופך אותם לשימוש בתדירות נמוכה יותר.

אז מה אתה חושב על מקרי השימוש ב- Hyperledger שנדונו בפוסט? האם לדעתך עלינו להוסיף עוד מקרי שימוש לרשימה? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map