המדריך האולטימטיבי של Holochain: טכנולוגיה טובה יותר מבלוקצ’יין?

מאמר זה מציע דיון מפורט על טכנולוגיית Holochain. מלבד היסודות הבסיסיים, תוכלו לדעת על Holochain לעומת Blockchain, יישומי Holochain ומגבלותיו.

הכירו את טכנולוגיית Holochain שמוכרת את עצמה כ”חשיבה “מחוץ לגוש. האבולוציה של הבלוקצ’יין ממשיכה לצמוח, וכך גם טכנולוגיות דומות אחרות.

Holochain היא טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת של עמית לעמית. זה עובד אחרת מבלוקצ’יין ולכן מציע ערך ייחודי בשוק הנוכחי.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה זה Holochain?

ניתן לתאר את Holochain כמסגרת קוד פתוח המאפשרת רשת עמית לעמית. זה מאפשר לך לבנות יישומים מדהימים הנשענים על פילוסופיה מבוזרת.

זה אולי נשמע מאוד דומה לבלוקצ’יין, אבל ההבדל הוא איך הם עובדים באופן פנימי.

הדור הנוכחי של פתרונות בלוקצ’יין נשען במידה רבה על אנרגיה. קח ביטקוין; למשל, זה מחייב כורים לאמת את החסימות. אלגוריתם של קונצנזוס הוכחת עבודה כולל כוח חישוב רב לפתרון חידות הצפנה. זה מוביל לצורך משמעותי מבחינת אנרגיה – שאינו אידיאלי לטבע האם. טכנולוגיית Holochain משתמשת בשפת התכנות Go, בעוד שאפליקציות ניתן לכתוב ב- Lisp או ב- JavaScript.

זוהי מערכת פנקסים חסכונית באנרגיה שהיא ממוקדת בסוכנים. המשמעות היא שכל סוכן יכול לקבל עותק של ספר החשבונות המאובטח ולפעול באופן עצמאי. זה יכול גם לקיים אינטראקציה עם מכשירי רשת אחרים ולספק פיתרון גדול להפצה של ספר. זה מנוהל על ידי קפטר.

כיצד ניתן להשתמש בהולוכיין?

ניתן להשתמש ב- Holochain לפיתוח אפליקציות מגוונות מבוזרות. ניתן ליצור את היישומים למגוון רחב של שימושיות. לדוגמא, הרשת משמשת לאפליקציות מדיה חברתית, ממשל, ארגון וכו ‘.

כדי לתת לך מושג טוב לגבי השימושיות שלה, בוא נעבור על רשימת האפליקציות שתוכל ליצור באמצעות טכנולוגיית Holochain.

 • אפליקציות שיתופיות
 • אפליקציות הקשורות לפלטפורמה
 • אפליקציות מדיה חברתית
 • אפליקציות לניהול מערכות יחסים
 • אפליקציות מוכוונות שרשרת אספקה
 • אפליקציות לניהול משאבים
 • מערכות מוניטין

ועוד הרבה!

מקרה השימוש הרחב הופך את טכנולוגיית Holochain לחלופה תקפה ל- Ethereum, שהיא גם פלטפורמת dApp. זו לא הטכנולוגיה החלופית היחידה המבוזרת (DLT). סקרנו גם את האשגרף המציע פיתרון DLT חלופי בר-קיימא על הבלוקצ’יין.

קרא עוד: Blockchain לעומת Hashgraph לעומת Dag לעומת Holochain: סוגי DLTs

במה זה שונה מבלוקצ’יין? Holochain Vs. בלוקצ’יין

ההבדל הקריטי בין שתי הטכנולוגיות הוא אופן השימוש בהן בעולם האמיתי. שתיהן רשתות עמיתים לעמית.

עם זאת, blockchain אידיאלי עבור מערכות הדורשות הסכמה עולמית. לעומת זאת, טכנולוגיית Holochain מתאימה למערכות שיכולות לעבוד ללא צורך בהסכם עולמי. אי-הדרישה של קונצנזוס עולמי מביא יתרונות רבים לשולחן, כולל מדרגיות טובה יותר, יכולת התאמה, יעילות והארכה..

עצי האש ושולחנות חשיש הם כבר חלק ממדעי המחשב. הם מבני נתונים המשמשים ביעילות במערכות שונות להבטחת שלמות הנתונים. הם התפתחו גם לצורות שונות כדי להתאים לדרישת המערכות.

זה משנה לחלוטין את האופן שבו לכל אפליקציה יכולה להיות רשת משלה.

מדוע זה מכונה הולוצ’ין?

שמו של Holochain נבע מכך שהוא מורכב מטכנולוגיה שונה ומפצה על חוויה “שלמה”. הוא מציע פלטפורמה הולוגרפית מבנית ומעצים דפוסים הוליסטיים.

שלוש הטכנולוגיות הצפוניות המרכזיות המשמשות את Holochain כוללות את הפעולות הבאות:

 • Hashchains
 • שירה קריפטוגרפית
 • טבלת Hash מבוזרת (DHT)

הסבר פשוט HOLOCHAIN

תכונות Holochain

כבר יש לנו בלוקצ’יין המסוגל כרגע לספק רשת מבוזרת. אז למה אנחנו בכלל צריכים את זה? בואו נעבור את הסיבות המרכזיות בהמשך.

חסכון באנרגיה

פלטפורמות הבלוקצ’יין הנוכחיות דורשות לא מעט אנרגיה להפעלה. זה, בטווח הארוך, יכול להיות נושא גדול עבור כדור הארץ שבו ההתחממות הגלובלית הופכת לדאגה ענקית.

מודל חדש טוב יותר

טכנולוגיית Holochain מציגה מודל טוב יותר המציע שיפור העברה ואחסון נתונים.

ניתן להשתמש בו כדי לאפשר למכשירי קצה, כולל סמארטפונים, לפעול כחלק מהרשת. הגישה נותנת לרשת את היכולת לשנות גודל עצום ומאפשרת גם לכל מכשיר או עמית להיות חלק ממנה.

אפליקציות Holochain

יישומי Holochain הם עוד סיבה גדולה מדוע אנו זקוקים להם. גישת מסגרת הקוד הפתוח ייחודית מכיוון שהיא מנסה לגשר על הפער בין רשת ציבורית ופרטית.

יישומי Holochcain הם פתרונות מבוזרים המפיקים תועלת רבה מהטוב משני העולמות. המשמעות היא שלכל dApp שתיצור ברשת יש את הרשת הניתנת להתאמה אישית הניתנת להתאמה אישית.

ניתן להגדרה ייחודית

הגישה של Holochain היא לספק לכל אחת מהאפליקציות שלה את הרשת. זה הופך כל רשת ליכולת להגדיר את עצמה בהתאם לדרישות.

הגישה הייחודית פירושה שכל יישום יכול לקבל את הסטנדרטים, הפרוטוקולים והבחירה שלו באלגוריתם הקונצנזוס.

המשמעות היא גם שכל אפליקציה יכולה לשנות את ביצועי הרשת, כולל מדרגיות, חביון או תפוקה.

היבטים מרכזיים אחרים שניתן להגדיר כוללים חוסן, ממשל ופרטיות. זו הסיבה שטכנולוגיית Holochain היא פתרון יישומי מבוזר נהדר ולא רשת דומה ל- Ethereum, NEO או אחרים.

ניתן לחיבור ייחודי

אז איך הטכנולוגיה של Holochain עובדת אם לאפליקציות יש ספר חשבונות מבוזר ייחודי משלהם? כדי להישאר מחוברים, האפליקציות השונות יכולות לגשר ביניהן בעזרת ממשק תכנות היישומים המקורי (API). ה- API מסוגל לספק מערכת אקולוגית מאובטחת ומשולבת עמוק.

קישוריות ייחודית זו פירושה גם שהאפליקציות יכולות לעבוד במצב לא מקוון או כשהן מחולקות. בקיצור, זה הופך אותם למנצחים ברורים כשמדובר ביישומים בעולם האמיתי. כל אפליקציה לא יכולה להישאר מקוונת בכל פעם שהיא צריכה לפעול. באופן מודעה, זה גם מוסיף ערך למגזרי התעשייה החשובים ביותר, כולל אנרגיה, שרשרת אספקה ​​או האינטרנט של הדברים.

אז לאן זה מוביל אותנו?

זה מוביל אותנו לשירות מיקרו. Holochain מסתמך במידה רבה על מיקרו-שירותים. המשמעות היא שאפליקציה היא אוסף של מיקרו-שירותים עצמאיים. זה משפר את המערכת האקולוגית כולה, כמו כן ניתן להשתמש במיקרו-שירותים ביישומים או במערכת אקולוגית אחרת.

שירותי מיקרו הם העתיד, ולכן הוא מאמץ מיקרו-שירותים יותר מתמיד.

אין צורך ללמוד בלוקצ’יין שונה!

במערך ארגוני, קשה להשתמש בפתרון מסוים או להיצמד אליו. רוב הארגונים משתמשים בשילוב של פתרונות עבור המחלקות השונות שלהם.

טכנולוגיית Holochain יכולה למגר לחלוטין את הצורך בלימוד או באמצעות בלוקצ’יין שונה. מכיוון שהולוכיין היא מסגרת קוד פתוח המציעה פתרונות DLT, היא יכולה לשמש למקרי שימוש שונים באותו ארגון..

אתה יכול להגדיר את האפליקציה שלך בהתאם לדרישות. המשמעות היא שאתה חופשי לבחור את סוג פתרון הבלוקצ’יין הרצוי.

אבל זה לא אומר שאתה לא יכול להשתמש בו ברשת הפצה שכבר הוקמה. כדי להתחיל, עליך להתחיל ללמוד Holochain ולהשתמש בו כדי להרחיב היבטים מסוימים של מערכת עבודה. בדרך זו תוכלו להגדיר את הרשת שלכם באמצעות Holochain ולהפיק תועלת מהפתרון המבוזר המותאם אישית שלכם.

אתה יכול גם להשתמש בטכניקה כדי להחליף את המערכות הנוכחיות שלך בטכנולוגיית Holochain לחלוטין.

בקיצור, טכנולוגיית Holochain היא בחירה מצוינת עבור נותני שירותים שרוצים לקבל התאמה אישית רבה ככל האפשר. זה יכול לעזור להם לספק מענה טוב יותר ללקוחות שלהם עם דרישות וצרכים שונים.

חדש ברעיון הבלוקצ’יין? לאחר מכן, עיין בקורס הכשרה בחינם של Blockchain: כל מה שאתה צריך לדעת.

מתפתח

ביסודו, זה תלוי במיקרו-שירותים. זה הופך את הפלטפורמה לפיתוח זריז ומהיר. זה גם אומר שניתן לגשר על שירותי המיקרו.

גישת המיקרו-שירות הינה עמידה יותר בעתיד ותסייע בפיתוח הפלטפורמה בעתיד. לדברי דייוויד אטקינסון, זה לא מסתמך על חוזים חכמים, וזה דבר טוב.

חוזים חכמים יכולים להיות מגבילים במספר דרכים. המגבלה מספר אחת היא הצורך בדיוק של 100%. אין צורך באפליקציות Holochain להיות מדויקות כל כך מההתחלה. זה מפעיל לחץ מיותר על מפתחים שרוצים להוציא את האפליקציות שלהם בהקדם האפשרי.

יכולת ההתפתחות הטכנולוגית היא שהופכת אותה לפיתרון אידיאלי עבור השוק הנוכחי, שבו פיתוח זריז הוא הנורמה. זה גם גורם לו להתאים לתעשיות התובעניות יותר, כולל אנרגיה, מזון או שרשרת אספקה. בקיצור, אם אפליקציה פותחה באמצעות Holochain, ניתן לפתח אותה תוך זמן ודרישות.

לבטח

ארכיטקטורת Holochain מאפשרת לאפליקציות להיות אמינות יותר בהשוואה ל- dApps. כל אפליקציה מוגבלת למערכת האקולוגית או לרשת שלה, מה שמקל על הטיפול בחלק האבטחה. מפתחים יכולים לקבוע את המגבלות.

המשמעות היא גם שניתן לשתף נתונים עם אפליקציות או רשתות אחרות באמצעות תהליך אבטחה גמיש יותר. מפתחים יכולים ליצור כללים ספציפיים אלה וליהנות מהיתרונות של ערכת פיתוח האפליקציות המסופקת על ידם.

יש לו גם את האמצעים להתמודד עם דרישות האבטחה הדרושות. כמפתח, אתה יכול לקבל גישה לחבורת פונקציות. הוא משתמש בקריפטוגרפיה כדי לספק תכונות קריטיות כגון התנגדות לחבלה, אמינות והוכחת נתונים על מחברם.

היבט האבטחה כולל גם את ה- GDPR, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור אפליקציות גלובליות. ארגונים יכולים ליהנות מכך מאוד. זה פותר את סוגיית פרדוקס ה- GDPR של blockchain.

ניתן להרחבה

Holochain מציע גם פיתרון מדרגי במיוחד. מכיוון שאפליקציות חדשות יכולות להצטרף לרשת, זה יכול לסייע בהגדלת כוח החישוב של הרשת עצמה. הוא מרוויח מהארכיטקטורה הייחודית שהוא משתמש בו. כל צומת יכול לתרום לכוח המחשוב.

כדי להפוך את האפליקציות לדרגתיות, היא משתמשת בחלודה, שפת תכנות לאוסף WebAssembly. המדרגיות תלויה גם במספר העמיתים המקומי. מכיוון שמספר העמיתים המקומי יהיה נמוך, המשמעות היא שהיא יציבה מתמיד עם חביון ורגישות מופחתים.

מהי יישום Holochain? יישומי Holochain Vs. dApps

עם הבנה מלאה של תכונות Holochain, הגיע הזמן להבדיל בין Holochain ו- dApps.

dApps הם המגמה הנוכחית בשוק. רשתות חסימות פופולריות מספקות את היכולת ליצור dApps באמצעות פתרון הבלוקצ’יין שלהם. אבל מה עושה את זה שונה מאפליקציות Holochain? בואו נצלול עמוק לתוכו.

אין לך מושג רב לגבי dApps? הקפד לקרוא מדריך זה על מה זה dApp.

מדרגיות ויציבות

יכולת הרחבה של dApps תלויה ביכולות הרשת, שיכולות להיות מגבילות במצבים רבים. ככלל, את’ריום הוא פיתרון מסוגל אך אינו המהיר ביותר בסביבה. כמו כן, אין דרך ראויה לעקוף את יכולת הרחבה ברשת. זה נכון במיוחד לגבי DLTs ציבוריים. עבור רשתות פרטיות, ניתן להוסיף עמיתים חדשים לשיפור מדרגיות הרשת.

לעומת זאת, להולוכיין יתרון ברור במקרה זה. ראשית, ניתן להשיג מדרגיות בקלות מכיוון ש- dApps שונים יכולים לתקשר דרך ה- API, ומשפרים את כוח המחשוב. כמו כן, היציבות חייבת להיות טובה יותר כשמדובר ביישומי Holochain שיש לרשת המקומית שלהם דרישות הרשת שהוגדרו מראש.

מסתגלת ומתפתחת

אפליקציות Holochain מותאמות יותר מ- dApps. ארכיטקטורת האפליקציות של Holochain נועדה לתת כוחות למפתחים בבניית רשת היישומים המקומית שלהם. פירוש הדבר שהם יכולים להגדיר פונקציות רשת שונות, כולל מדרגיות, תפוקה וכו ‘.

בקיצור, זה מאוד מותאם לדרישה. לא רק זאת, ניתן לפתח אפליקציות Holochain עם הזמן. מבחינת dApps, יש להחליט על רוב ההיגיון מראש. קשה לשנות חוזים חכמים, לאחר שנכתבו. זה מקשה על חיי המפתחים – וזה לא אידיאלי בהתחשב בכך שקהילת המפתחים הנוכחית מעדיפה פיתוח זריז.

פונקציונליות מקוונת / לא מקוונת

יישומי Holochain נועדו לעבוד גם בסביבות מקוונות וגם במצב לא מקוון. לעומת זאת, ה- dApps, הפרטיים והציבוריים, אינם יכולים לעבוד ללא קישוריות לרשת הראשית. חוסר היכולת לעבוד במצב לא מקוון אינו רצוי שכן פעולות רבות בעולם האמיתי, כולל שרשרת האספקה ​​צריכות לעבוד במצבים שאין קישוריות לאינטרנט..

פרטיות ובקרת גישה

לאפליקציות Holochain יש פרטיות טובה יותר בהשוואה לאפליקציות dApp ציבוריות. בהשוואה ל- dApps פרטיים, הוא מציע אפשרויות פרטיות דומות. כמו כן, נראה כי בקרת גישה זהה הן ב- dApps פרטיים והן ב- Holochain. ההבדל הוא שניתן להבחין בבקרת גישה כאשר משווים בין dApps ציבוריים לבין אפליקציות Holochain.

רשת ידידותית לרשת

רשתות Holochain ידידותיות לרשת. פירוש הדבר שהוא תואם לכל צורה של אות רדיו. בתמורה, זה מאפשר לאפליקציות להתחבר לכל אות רשת או להתנתק מאחרים.

היכולת לעשות זאת, כשלעצמה, מעניקה לרשת יכולת הסתגלות אמיתית. ב- dApps זה לא אפשרי מכיוון שהם מוגבלים לרשתות שלהם.

יכולת הרכבה מודולרית

תכנון מודולרי מעניק לאפליקציות Holochain להיות שימושיות יותר מ- dApps. בעזרת מודולריות ושירותי מיקרו, ניתן להשתמש בחלקים השונים של האפליקציה בפתרונות אחרים, מה שמקנה לה יכולת יצירה מודולרית..

לא ניתן לעשות זאת כשמדובר בחוזים חכמים dApps.

שיתוף פעולה ופתוח

מכיוון שמדובר בפלטפורמת קוד פתוח, יש יתרון ברור בכל הנוגע ליישומי dApps פרטיים ויישומי Holochain.

מקרי שימוש של Holochain

Holochain הוא מסגרת רב-תכליתית. המשמעות היא גם שניתן להשתמש בו לשפע של מקרי שימוש בעולם האמיתי.

 • רשתות חברתיות: הרשת החברתית היא מקרה השימוש הטוב ביותר של Holochain. זה שימושי בהתחשב בכך שרשת חברתית יכולה לעבוד בלי להיות מחוברת, והמשתמש יכול לשמור עותק שלה באופן מקומי.
 • שרשראות אספקה: רשתות אספקה ​​יכולות גם להרוויח מאוד מהולוצ’יין. זה יכול לספק דרך ייחודית להתמודד עם שרשרת האספקה ​​ללא קשר לארגון, חברה או מיקום גיאוגרפי.
 • פלטפורמות P2P: פלטפורמות P2P יכולות להשתמש נכון ב- Holochain. קהילות קטנות יכולות להקים את זה בהתאם לדרישותיהן. פלטפורמת P2P יכולה גם לתקשר עם רשתות אחרות ולעשות שימוש נכון ביכולות Holochain.
 • יישומים שיתופיים: Holochain היא בחירה מצוינת לבנות יישומים משותפים כגון צ’אטים, תזמון, דיון או אפילו ויקי.
 • פלטפורמות דירוג: ניתן ליצור, לנהל ולהקים פלטפורמות דירוג באמצעות Holochain.

זה מוביל אותנו לסוף מקרי השימוש ב- Holochain.

מתי לא להשתמש ב- Holochain?

אז דנו במקרי השימוש בהולוכיין, אך האם ישנם מקרים בהם זה לא מועיל? כן יש. בואו נעבור אותם למטה.

 • נתונים פרטיים או סודיים: אם אתה חושב להגן על הנתונים המאובטחים או הפרטיים שלך, עליך להימנע מהולוכיין. זה דורש מאמץ רב, פרטי או מאובטח, או אפילו אנונימי. אם אתה יודע מה אתה עושה, אתה יכול להמשיך ולהשתמש בזה. אחרת, אנו ממליצים לא להשתמש בו.
 • חקר עצמי: אם אתה חושב ליצור יישום Holochain רק לעצמך, אז זה לא רעיון טוב. זה לא אידיאלי לשימוש של אדם אחד. עם זאת, אם ברצונך להשתמש בו לסנכרון נתונים בין מספר מכשירים, ניתן להשתמש בהם.
 • קבצים ענקיים: מקרה השימוש האחרון בו לא כדאי להשתמש בו הוא אחסון קבצים גדולים. הסיבה לכך היא שכל עמית יכול לקבל את העותק שלו. אם זה משמעותי, זה מביס את מטרת ההולוכיין והופך את כל התהליך לאט עד כאב.

Holochain GitHub

Holochain היא מסגרת קוד פתוח שמשמעותה שכל אחד יכול לתרום לה.

אם אתה מעוניין, לבדוק את שלהם מאגר GitHub.

יש בו 103 מאגרים, שמתוכם מוצמדים חלודה-חלודה, הולוצ’ין-בסיסי-צ’ט, דפי מסמכים, lib3h ורישיון קריפטוגרפי-אוטונומיה בשל חשיבותם..

הפרויקט מנוהל על ידי תשעה אנשים כרגע. לכן, אם תבצע שינוי בקוד שלהם, תשעת האנשים האלה יסיימו את השינוי על ידי קבלה או דחייה.

Holochain מפותחת באופן פעיל עם מאגר הליבה שלה Holochain-rust עם כבר 13,000+ התחייבות, 41 תרומות.

כל פרויקט Holochain מורשה תחת GPL-3.0.

בואו נעבור במאגרי הליבה כדי לקבל הבנה טובה יותר.

 • Holochain-rust → זוהי מסגרת הליבה Holochain המשתמשת בשפת תכנות חלודה. הוא מציע גם API למכולות.
 • Holoscape → Holoscape היא פריסת מוליך הולוכין למשתמשי קצה. זה גם מספק ניהול
 • Holochain-basic-chat → דוגמה ליישום צ’אט Holochain
 • התמדה של Holochain → משמש לאחסון ואחזור נתונים באופן מקומי

אינטרנט אנושי – כיצד הולוכיין שואפת להגיע למטרתה?

מטרתו לספק אינטרנט אנושי יותר עם גישתו. לדבריהם, כל העולם מקיף ריכוזיות, וזה לא טוב. מערכות היחסים שלנו מוקפות בתאגידים אלה ששולטים ברוב המהלכים שלנו – למשל, הצעות של אנשים למי להוסיף.

העתיד שלה נראה בהיר מכיוון שהוא יורכב מאינטרנט מבוזר בו ישמרו אנונימיות המשתמשים. הנתונים המשותפים בין עמיתים או קהילות נשמרים מאובטחים באמצעות הפרוטוקולים והארכיטקטורה שלהם.

אם אתה מעורר השראה ללמוד עוד על החזון והמשימה שלהם, קרא אותו נייר לבן של Holochain.

אדריכלות הולוכין

אדריכלות Holochain מעניינת – ניתן לסכם אותה כ” DHT משותף “כאשר DHT מייצג את טבלת החשיש המבוזרת. זה מתגבר על צווארי הבקבוק של הבלוקצ’יין על ידי שמירה על תכונות המפתח של בלוקצ’יין על כנן.

אנו יכולים לכנות זאת כ”בלוקצ’יין ללא צווארי בקבוק “.

זה משיג את זה בעזרת שלמות נתונים משותפים. זוהי דרך לטיפול בנתונים במערכות עמיתים לעמיתים שבהם הרבה יותר מאתגר לאבטח נתונים בהשוואה לנתונים מרכזיים..

עם שלמות נתונים משותפת, הוא מציע אבטחת נתונים חזקה מבלי להביא מגבלות כגון דרישה גבוהה לחישוב.

מרכיב המפתח כאן הוא טבלת החשיש המבוזרת (DHT), המספקת ערך רב למערכת האקולוגית. הוא מציע עקביות בסופו של דבר תוך הקפדה על הפצת הנתונים בבטחה דרך הרשת. בדרך זו, כל עמית אחראי על מעשיו.

הארכיטקטורה גם יעילה מכיוון שהיא מבטיחה שהתקורה תהיה אפשרית ככל האפשר. למעשה, טלפונים או מכשירים אחרים יכולים להצטרף לרשת ולשפר את כוח המחשוב.

אדריכלות Holochain (אדריכלות dApp) מורכבת משלוש מערכות משנה עיקריות. הם:

 • אחסון משותף (DHT)
 • יישום (גרעין)
 • מקור Hash Chain

מקור: Ceptr.org

עכשיו, בואו נעבור על כל אחד מהם למטה.

יישום

יישום הוא בבסיס ליבו של הרעיון כולו. הוא מדביק היבטים אחרים של הרשת. ניתן לגשת ליישום באמצעות דפדפן, וממשק המשתמש תלוי כיצד המפתח תכנן אותו.

בתמונה למעלה, אתה יכול לראות שהוא יכול לגשת לאחסון נתונים מה- DHT. היא יכולה גם להשתמש בשרשרת החשיש המקומית המקומית שלה. כללי האימות ניתנים על ידי האפליקציה עצמה, מה שמבטיח שלא מטפלים בנתונים, משתנים או הולכים לאיבוד.

היישומים כתובים בעיקר ב- Lisp וב- JavaScript.

מקור Hash Chain

Source Hash Chain הוא מה שמאפשר ליישום לעבוד במצב לא מקוון. זהו ספר חשבונות מקומי שכל עמית או אדם יכולים להחזיק בו. יש לחתום על הנתונים המאוחסנים בשרשרת המקומית לפני שניתן למזג אותם עם ה- DHT המשותף הגלובלי.

לדוגמה, אם שני צדדים מתקשרים זה עם זה, שניהם צריכים לאמת את זה בשרשרת המקור המקומית שלהם ואז לשלב אותו ב- DHT המשותף..

זהו רעיון מהפכני בהתחשב בכך שלא הכל מחייב להגיע להסכמה. אם אפליקציית Holochain של מדיה חברתית פועלת, אין צורך לאמת כל אימות בודד עם כל קבוצת העמיתים. אימות מקומי הוא די והותר, ואז ניתן לשתף אותו עם ה- DHT העולמי.

אחסון משותף DHT

הרכיב האחרון, DHT, ממלא גם תפקיד מכריע בהפיכתו של Holochain. DHT כבר פופולרי וכבר משתמשים בו ביישומי שיתוף קבצים כמו BitTorrent.

DHT מאפשר לעמיתים לאמת את הנתונים שלהם באמצעות חשיש הצפנה. בדרך זו, כל פיסת נתונים נשמרת עם אימות החתימה, המאשרת שהנתונים הועברו לשרשרת המקומית שלה.

עסקאות מרובות צדדים מתאפשרות גם באמצעות DHT. בכך הוא יוצר מעבר של שרשראות, מה שעוזר לאמת את כל מערך העסקאות. אחרים יכולים כעת לפרסם את העסקאות שלך, מה שהופך אותן לתוקפות. המטא-נתונים משמשים לעיתים קרובות לשיפור הביצועים,

אם ערך החשיש אינו תואם במהלך חציית הרשתות, העסקאות מבוטלות על ידי הרשת.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף מדריך ההולוכיין שלנו. כאן גילינו על Holochain, מה הופך אותו לשונה מבלוקצ’יין ותכונות המפתח שלו. נכנסנו לעומק הארכיטקטורה של Holochain כדי להבין איך זה עובד ומה הופך את היישומים של Holochain לכל כך גדולים!

אם אתה מעוניין ביסודות בלוקצ’יין נוספים, הקפד לבדוק את קורס הבלוקצ’יין בחינם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map