Hashgraph לעומת Blockchain: השוואה מפורטת

במאמר זה נעבור על השוואה מפורטת של Hashgraph לעומת Blockchain ונבין את בתי המדרש וההבדלים ביניהם.

אם אתה שייך לתחום הבלוקצ’יין, היית יודע שהוא מתפתח כל הזמן בקצב מהיר. ישנן גם טכנולוגיות ספר חשבונות מבוזרות דומות אחרות (DLT) המחליפות את Blockchain על ידי מתן פתרון טוב יותר בשוליים.

אחד כזה DLT הוא Hashgraph. זה פותר את ספר החשבונות המבוזר אחרת וטוען שהוא בטוח יותר, מהיר והוגן יותר. זו הסיבה שנשווה בין שתי הטכנולוגיות הללו, Hashgraph ו- Blockchain – ונראה איפה הן עומדות בשוק הנוכחי. בואו נתחיל.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

האשגרף לעומת בלוקצ’יין

לפני שנתחיל ולחקור, עלינו להבין את המשמעות האמיתית של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת.

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת היא רשת של עמיתים המתקשרת זה עם זה כדי להגיע להסכמה. ב- DLT, לכל צומת יש עותק של ספר החשבונות והוא אינו משתנה באופיו.

יש הרבה DLTs שם בחוץ, כולל השניים שאנחנו הולכים לדון בהם היום, כלומר Blockchain ו- Hashgraph. המאפיינים העיקריים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר הם ביזור, אבטחה, שקיפות, שלמות ומהירות. עם זאת, לא כל DLT מציעים את כל התכונות.

למעשה, DLT יכול להיות יעיל גם במערכת ריכוזית בה מערכת יכולה להפיק תועלת משלימות, שקיפות ומהירות ביצוע. בבסיסה, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT) מעצימה את בלוקצ’יין, ובלוקצ’יין מאפשרת ביטקוין.

בואו ננסה להבין עכשיו את הבלוקצ’יין ואת האשגרף.

מה זה בלוקצ’יין?

Blockchain היא אחת הצורות הפופולריות ביותר של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. זוהי הטכנולוגיה הבסיסית שמשמשת את כל המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים שם, כלומר ביטקוין. בבלוקצ’יין, עמיתים מתקשרים בינם לבין עצמם כדי ליצור רשת עמית לעמית.

ביטקוין משתמש בצורה הבסיסית ביותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. קולית מתמטית, אך למעשה לא כל כך יעילה. לכן ראינו עלייה בסוגים השונים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין עולה לאחרונה. את’ריום הוא המצליח ביותר, עם קהילה ענקית שמגבה אותו. Ethereum הוא הבלוקצ’יין מהדור השני, מה שאומר שהוא תומך גם ב- dApps ובחוזים חכמים.

מבחינה טכנית, בלוקצ’יין הוא סדרה של חסימות או רשומות. הוא תומך במבנה הנספח בלבד. עם זאת, מסד הנתונים אינו משתנה, מה שאומר שאף אחד לא יכול למחוק או לערוך את הנתונים. לא ניתן לשנות את הנתונים המאוחסנים בבלוקים הקודמים בשום אופן.

זה הופך את הבלוקצ’יין לפיתרון אידיאלי לבעיות בדור הנוכחי, שבו אי-משתנות נתונים חיונית. ניתן להשתמש בו לצורך הצבעה, ניהול שרשרת האספקה ​​ותעשיית הפיננסים.

אם אתה סקרן לגבי טכנולוגיית הבלוקצ’יין, הנה מדריך לטכנולוגיית הבלוקצ’יין שתוכל לבדוק כדי ללמוד עוד על הטכנולוגיה.

מה זה האשגרף?

לעומת זאת, האשגרף היא שיטת קונצנזוס המציעה גישה שונה לטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר. הנייר הלבן מגדיר את עצמו כמבנה נתונים או כאלגוריתם של קונצנזוס ולא כמערכת מלאה, ובמיוחד ספריית ספרים מבוזרת..

זה פטנט על ידי Swirlds, ואף אחד אחר מלבד רישיון לא יכול להשתמש בו. עם זאת, יש לנו גם את Hedera Hashgraph, והיא רשת Hashgraph ציבורית. יש לו את כל תכונות האלגוריתם של קונצנזוס Hashgraph עם שינויים קלים באופן השימוש בו בפורמט המנהיג. הוא משתמש ברכילות על רכילות והצבעה וירטואלית כשתי הטכניקות לשמירה על קישוריות וקונצנזוס.

האשגרף לעומת בלוקצ'יין

חדרה מגיעה גם עם מטבע קריפטוגרפי משלה בשם HBAR. Cryptocurrency Hedera משמש לבניית מערכת תשלומי עמיתים לעמית, יישומי כוח מבוזרים, פיתוח פתרונות תשלום מיקרו והגנה על הרשת.

ה- Hashgraph נועד להציע רשת מאובטחת, הוגנת ומהירה. הוא מיושם באמצעות שפת התכנות Java ו- Lisp. זה גם אומר שזה תומך גם במוצקות. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של רשת האשגרף הוא המהירות שלה. עכשיו שאתה יודע מה זה האשגרף בוא נעבור לכל ההיבטים המשמעותיים של ההשוואה למטה. בואו נתחיל.

Hedera Hashgraph לעומת Blockchain: במה הם שונים?

גִישָׁה

ההבדל המשמעותי ביותר בין Hashgraph ו- blockchain הוא הגישה שלהם. Blockchain מאחסן נתונים בבלוקים – בצורה ליניארית. הגישה הנספחת עובדת מצוין, אך לא תמיד הדרך לפתרונות בלוקצ’יין שם בחוץ. לעומת זאת, האשגרף משתמש בגרף האציקליים המכוון לאחסון מידע וגישה אליו. בשני ה- DLT, לכל צומת יש עותק של ספר החשבונות, מה שהופך אותו למבוזר באמת.

בִּטָחוֹן

בכל הנוגע לאבטחה, הן הבלוקצ’יין והן האשגרף עומדות חזק. לבלוקצ’יין יש גישה שונה בה הם משתמשים בשיטות הצפנה כדי להבטיח אבטחה לנתונים המאוחסנים ומועברים ברשת.

הבלוקים הדיגיטליים הם חסינים בפני טקטורים ושחקנים זדוניים בשום דרך אינם יכולים לשנות את שלמות הנתונים. לדוגמה, אם מישהו מתעסק בנתונים, החתימה הופכת להיות לא חוקית, מה שמבהיל את הצמתים להפרה או פעילות זדונית אפשרית.

האשגרף משתמש בסובלנות תקלות ביזנטית אסינכרונית (aBFT) כדי לאבטח את הרשת מפני שחקנים גרועים. כל אחד מהאירועים מוקלט כהלכה, והגישה גורמת לכך ששום נתונים לא יוכלו להתעסק גם כאשר ברשת יש כמה שחקנים זדוניים.

ממש כמו בלוקצ’יין, לא ניתן לשנות או לערוך עסקה, לאחר השלמתה, בשום דרך אפשרית. המשמעות היא גם שהיא מאובטחת מפני התקפה של 51%. לעומת זאת, ה- Hedera Hashgraph ביצע שינוי קל באופן השימוש ב- aBFT. אלגוריתם הקונצנזוס אינו משתמש בפורמט מנהיג כדי להבטיח שהתקפות DDoS לא יפגעו ברשת. ב- Hedera Hashgraph לעומת Blockchain, אנו חושבים ששניהם מציעים

אלגוריתם קונצנזוס

לבלוקצ’יין אין גישה אחת לקונצנזוס. זה תלוי בקריפטוגרפיה או בפלטפורמה. ישנם אלגוריתמי קונצנזוס פופולריים רבים המשמשים בבלוקצ’יין. מעטים מהם כוללים הוכחת עבודה, הוכחת הימור, הוכחת זמן שחלף וכן הלאה. NEO, פיתרון בלוקצ’יין פופולרי נוסף, משתמש בסובלנות תקלות ביזנטית המואצלת. זהו אלגוריתם משופר של קונצנזוס שלומד מ- PoF ו- PoS.

לעומת זאת, Hashgraph או Hedera Hashgraph משתמשים בהצבעה וירטואלית כצורה להשגת הסכמה ברשת. האשגרף כשלעצמו הוא אלגוריתם של קונצנזוס, אך יש לו הרבה מה להציע אם אנו רואים פרטים עדינים יותר.

מְהִירוּת

המהירות של Blockchain משתנה בהתאם לפיתרון (מטבע קריפטוגרפי, פלטפורמה וכו ‘). עם זאת, זה איטי יחסית ל- Hashgraph. תיאורטית, האשגרף יכול להגיע למהירות של 5,00,000 עסקאות בשנייה. למעשה זה עשוי להשתנות בהתאם לגורמים אחרים. פתרונות Blockchain כמו ביטקוין, Ethereum וכו ‘הם איטיים במידה ניכרת ויכולים להציע מהירות של 100 עד 10,000 עסקאות לשנייה בלבד..

שיטת הרכילות של האשגרף היא הסיבה מאחורי המהירות שלה. באמצעותו, פחות מידע צריך להיות מופץ ברחבי הרשת ככל שמתרחש יותר אירוע.

הֲגִינוּת

Blockchain פחות הוגן כשמדובר בכורים או משתמשים. לכורה יש כוח רב יותר בכל הנוגע לבחירת הזמנות שהוא רוצה לעבד, להזמנתן ואף להפסיק עסקאות. זה לא הוגן כלפי מי שמחובר ישירות או בעקיפין לרשת.

האשגרף מתמודד עם ההגינות באופן שונה, שם הוא מקצה צמתים באופן אקראי. זה גם משתמש בחותמת זמן קונצנזוס, מה שאומר שאף אדם לא מושפע בגלל סדר העסקאות. עם זאת, מושג ההגינות עדיין מעורפל ואינו מוסבר כראוי בעיתון ההאגרף. זהו אחד ההיבטים החשובים של השוואת Hashgraph לעומת Blockchain.

יְעִילוּת

האשגרף יעילה ב 100% בשל גישתו. גישת הבלוק של Blockchain מקשה על הכורים לעבוד על בלוק. ישנם מקרים בהם ממוקשים שני בלוקים בו זמנית. המשמעות היא שכעת הקהילה של הכורה צריכה להחליט על בלוק אחד, מה שאומר שהבלוק השני מושלך. בסופו של דבר מאמץ הכורים מבוזבז, וכתוצאה מכך רשת פחות יעילה. מכיוון שהאגרגרף לא צריך להסתמך על יצירת בלוקים, אלא רק על אירועים, הוא לא סובל מהבעיה.

שלב אימוץ ופיתוח

כשמדובר בשלב האימוץ והפיתוח, בלוקצ’יין מכה את האשגרף בקלות. בלוקצ’יין הוא כמעט בן עשור, וזה קוצר את היתרונות מהראשון לשוק. היא ראתה ניסיונות רבים לשלמות – כמו שחרורו של Ethereum התומך ב- dApps ובחוזים חכמים. פתרונות בלוקצ’יין ספציפיים כמו NEO, VeChain וכו ‘החלו לצוץ.

לעומת זאת, האשגרף לא קרוב לשיעור האימוץ של הבלוקצ’יין. ראשית, מדובר בטכנולוגיה עם פטנט. הגרסה הציבורית, חדרה השגרף, עדיין נמצאת בפיתוח פעיל. בזמן כתיבת שורות אלה הוא משמש יותר מ -300 חברות, שנראות אולי הרבה, אך פחות בהשוואה לחברות המשתמשות בטכנולוגיות בלוקצ’יין..

קטגוריה Hashgraph בלוקצ’יין
שפת תכנות Java ו- Lisp שפות שונות
נְגִישׁוּת פרטי, ציבורי אם החדרה האגרף תלוי, יכול להיות ציבורי, פרטי או היברידי
קוֹנסֶנזוּס הצבעה וירטואלית הוכחת יתרה, הוכחת עבודה, הוכחת זמן שחלף ועוד!
מנגנון ביטחון סובלנות תקלות ביזנטית אסינכרונית Hashing קריפטוגרפי
מְהִירוּת מהיר מאוד עד 500,000 עסקאות בשנייה מהירות איטית עד בינונית, בין 100 ל -10,000 עסקאות בשנייה
יריד יותר הוגן פחות הוגן
יְעִילוּת 100% <100%
ABFT תואם 100% לא תואם לחלוטין

DAG: עוד לקחת על חשבונות מבוזרים

האשגרף אינו המאמץ היחיד לתקן את מגבלות הבלוקצ’יין. מפתחים מתמקדים במבנה הנתונים של רשתות טכנולוגיות ספרים מבוזרות המשפיעות על יעילותן. באופן דומה, גרפים אסיקליים מכוונים (DAG) משתמשים במבנה נתונים שונה שמביא להסכמה רבה יותר.

בפרט, DAG היא סוג של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת הנשענת על אלגוריתמים של קונצנזוס. אלגוריתמים של קונצנזוס פועלים באופן שעסקאות השוררות פשוט דורשות תמיכה ברוב ברשת. ברשת כזו, יש הרבה יותר שיתוף פעולה, עבודת צוות ולצמתים יש זכויות שוות.

שלא כמו טכנולוגיות בלוקצ’יין מסורתיות, שבהן הוכחת עבודה היא המפתח, DAG מבטיחה שיש הוגנות. הגינות מסוג זה יוצרת את הרושם שהרשת מקפידה על המטרה הראשונית של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. במיוחד, הכוונה העיקרית של DLT הייתה לדמוקרטיזציה של כלכלת האינטרנט.

סבך הוא אחת הדוגמאות הבולטות של DAG בעבודה. לכן, אם אנו משווים בין Blockchain לעומת Hashgraph לעומת Tangle, אנו משווים כמעט את DAG ל- Blockchain ו- Hashgraph..

האשגרף מול דאג מול בלוקצ’יין

אנשים רבים מעוניינים לדעת כיצד החמלה של האשגרף מול דאג מול בלוקצ’יין תתגלה. לכן, כדי להיפטר מהבלבול שלך, בוא נבדוק את הטבלה למטה.

קטגוריות Blockchain Hashgraph DAG
כְּרִיָה למשתתפים יש את היכולת לטבוע אסימונים חדשים באמצעות מנגנוני קונצנזוס שונים צמתים יוצרים קונצנזוס באמצעות הצבעה וירטואלית העסקה הקודמת מאמתת את ההצלחה להשיג קונצנזוס
עסקאות בשנייה מוגבל מאוד מבחינת מדרגיות ו- TPS מנגנוני קונצנזוס ייחודיים מפחיתים את הנטל החישובי ומכאן מדרגיות גבוהה ו- TPS גבוהים מבנה נתונים ייחודי באמצעות גרפים אסיקליים מכוונים מבטיח מדרגיות ו- TPS גבוהים
מבנה נתונים נתונים מובנים בלוקים לפי סדר עסקאות אשר מאומתים על ידי כורים במערכת האקולוגית הצבעה וירטואלית ורכילות על רכילות מבטיחה כי העסקאות מאומתות על ידי הרוב מבנה הנתונים עוקב אחר מנגנון הגרפים האציקלי המכוון שבו כל עסקה אינה תלויה
אימות עסקאות בכורים יש את הכוח לדחות עסקה או לבטל אותה לחלוטין אימות העסקאות הוא לפי הסכמה הצלחת העסקה הנוכחית נשענת על יכולתה לאמת שתי עסקאות קודמות
רשתות הפועלות על הרציף ביטקוין ואת’רום הן הרשתות הפופולריות ביותר הבנויות על בלוקצ’יין Swirlds ו- NOIA הן הרשתות היחידות ב- Hashgraph NXT, Tangle ו- ByteBall הן הרשתות הפופולריות ביותר באמצעות DAG Foundation

אתה יכול גם לבדוק מדריך השוואה מפורט על Blockchain לעומת Hashgraph לעומת Dag לעומת Holochain כדי להבין כיצד כל אחד מהפנקסים המבוזרים עובד..

האם האשגרף יחליף את בלוקצ’יין?

נכון לעכשיו, אנו לא מאמינים כי האשגרף תחליף את הבלוקצ’יין. עם זאת, Hashgraph מציע יתרונות רבים על פני שימוש בטכנולוגיית blockchain. ובכל זאת, אימוץ הבלוקצ’יין כרגע רק הולך וגובר, ועם השימוש בבלוק-שייטים פרטיים כעת גם ארגונים מוכנים להתחיל להשתמש בבלוקצ’יין..

ישנן כבר חברות רבות המשתמשות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, ואנו מאמינים שזו רק תחילתו של עידן חדש. מצד שני, Hedera Hashgraph יכול לנצח בכוחות עצמו ולצבור פופולריות מבלי להחליף טכנולוגיות אחרות.

למרות שלבלוקצ’יין יש הרבה בעיות, זה לא מספיק כדי להקטין את הפופולריות של הטכנולוגיה הזו.

סיכום

האשגרף היא ללא ספק טכנולוגיה מתקדמת יותר בהשוואה לבלוקצ’יין. אבל זה לא אומר שהוא יחליף את הבלוקצ’יין. ישנם עדיין פרויקטים שיכולים להשתמש בבלוקצ’יין טוב יותר מאשר Hashgraph. בהתחשב בהאגרגר מוחזק באופן פרטי, האימוץ מאט. יש לנו את Hedera Hashgraph, רשת ציבורית של Hashgraph שיכולה להאיץ את צמיחתה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map