אסטרטגיית יישום בלוקצ’יין – Framework Enterprise

טכנולוגיה היא לא משהו שמגיע לרוויה בשום שלב. תמיד יש טכנולוגיות חדשות המומצאות מדי יום ביומו, וכל אחת מהן תורמת לעולם הטכנולוגיה המודרני; כולנו מצפים לזה.

כמו כל טכנולוגיה אחרת, בלוקצ’יין עשה את דרכו לרשימת הטכנולוגיה המהפכנית המובילה כיום. על פי סקר שנערך לאחרונה, 53% מהעסקים סבורים שטכנולוגיית הבלוקצ’יין היא כעת בראש סדר העדיפויות הקריטי עבור החברה שלהם.

עם זאת, היו הרבה ניסויים בנוגע לטכנולוגיה. בכל מקרה, מכיוון שנראה שהטכנולוגיה מתקדמת יותר לקראת פרויקטים חיים, עדיף ללמוד על אסטרטגיית יישום בלוקצ’יין בזמן שאתה יכול.

לכן, כדי לעזור לך לצאת למירוץ הבלוקצ’יין, אנו מציעים אסטרטגיית יישום בלוקצ’יין במלואה במדריך זה.

אז בואו נתחיל!

 

Contents

עקרונות עיקריים שיש לזכור לפתרון הבלוקצ’יין הארגוני שלך

נתחיל עם היסודות לפני שנקפוץ לאסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין. כדי לוודא שהתהליך העסקי של הבלוקצ’יין מצליח, כדאי לזכור את הנקודות הללו. בואו נראה מה זה –

 • חידושים פתוחים תמיד טובים יותר
 • בלוקצ’יין מותר לא תמיד צריך להיות פרטי
 • ממשל שקוף הוא הדרך ללכת
 • תקנים נפוצים יכולים ליצור הגדלת יכולת פעולה הדדית
 • פרטיות היא חובה

 

חידושים פתוחים תמיד טובים יותר

כדי להבטיח כי התהליך העסקי שלך ב- blockchain יהיה פתוח, עליך להשתמש בקהילה המגוונת של ארגונים וקהילות פתוחים. בטווח הארוך, זה יוודא שיש לך תמיד קודי איכות.

יתר על כן, זה יועיל לך עוד יותר אם אתה יכול להיות חלק ממערכת ממשל פתוחה שתטפח תחת מודלים לרישוי פתוח. כמו כן, במידת האפשר, עליכם להימנע מכל סוג של טכנולוגיה עם פטנט ולהשתמש במסגרות קוד פתוח שיציעו יכולות שיתוף.

במציאות, אם אתה יכול לעשות את זה כמו שצריך, זה בהחלט יגביר את הכישורים החדשניים שלך ויהפוך את התהליך העסקי שלך לבלוקצ’יין לרווחי יותר. במקביל, תקבל עלות נמוכה יותר וזמן כדי להפוך את אסטרטגיית הבלוקצ’יין שלך לבשלה יותר.

לדוגמה, פרויקט הארגון הבלוקצ’יין של Hyperledger נמצא למעשה תחת קרן לינוקס. במציאות, מפתחים רואים בכך חממה להציע טכנולוגיות ברמה ארגונית וקהילה מגוונת של קודנים. נכון לעכשיו, ל- Hyperledger יש 14 פרויקטים תחת כנפיו עם שלושה חיים.

 

בלוקצ’יין מותר לא תמיד צריך להיות פרטי

הנקודה השנייה שיש לזכור היא שכל הפלטפורמות הארגוניות צריכות להתמודד עם אחריות אמון ורגולציה. לפיכך, התהליך העסקי של בלוקצ’יין צריך לעקוב אחר עקרונות הגישה והאישור המהימנים.

למרות שפלטפורמות הבלוקצ’יין הציבוריות אכן מגיעות עם הרבה פונקציות, עדיין הן לא מתאימות למפעלים. ליתר דיוק, אלה הסובבים סביב תקנות. במציאות, כל הארגונים צריכים לדעת עם מי הם מתמודדים וגם לוודא שאיש אינו משתמש בפלטפורמה שלהם לפעילות בלתי חוקית כלשהי..

לכן, בלוקצ’יין ציבורי לא ממש מתאים לתיאורים.

מצד שני, זה לא בהכרח אומר שאתה צריך ללכת עם בלוקצ’יין פרטי בלבד. במקום זאת, תוכלו למנף את המתקנים של פלטפורמות מורשות. בעיקר פלטפורמות אלה פתוחות לכל אחד להרשמה, אך עליהן לאמת את זהותן באופן קריפטוגרפי.

אם תוכלו להציג תקן זהות משותף, יהיה קל להתייעל על פני פלטפורמות שונות עם קבוצה אחת של אישורים מאומתים..

לדוגמא, סטלר היא מערכת תשלומים גלובלית מבוזרת, וסוברין היא מערכת לניהול זהויות דיגיטליות. במציאות, שתי הפלטפורמות הן רשתות פתוחות אך מורשות. מצד שני, TradeLens היא גם מערכת מורשית. זוהי רשת ניהול שרשרת אספקה ​​המשתמשת ב- Hyperledger Fabric כטכנולוגיית הבסיס.

 

ממשל שקוף הוא הדרך ללכת

ממשל הוא דבר שאנשים מקשרים אליו ביותר עם שחיתות. לפיכך, אם אתה רוצה לוודא שפלטפורמת האסטרטגיה שלך בבלוקצ’יין יכולה למנוע השפעות כלשהן, עליך ללכת על ממשל שקוף.

במציאות, ממשל שקוף יכול להבטיח צורה מבוזרת וייחודית של מערכת ממשל המקדמת אמון ללא אמון.

חברות ליישום בלוקצ’יין תמיד צריכות לשקול פלטפורמות שיציעו מבנה דמוקרטי כברירת מחדל. בנוסף, עליו לקדם גם את אפשרויות ההרשאה ואת פרטיות המשתמשים.

מצד שני, צריכים להיות כללים מסוימים מי יכול להצטרף לרשתות, ואיך הם יכולים לעשות את זה? יתר על כן, יש לציין הנחיות למשחק תפקידים ספציפי במערכת מההתחלה.

בכל מקרה, עליכם להפיץ עוגני אמון בין מספר צדדים מכיוון שהם נוטים להפעיל את הצמתים ולהשתתף בתהליך האימות. במציאות, תזדקק לפחות לשלושה עוגנים מהימנים כדי להפוך את מודל הממשל.

בנוסף, על מערכת הממשל לשמור על מודל המימון של הרשת. במציאות, פתרונות רבים ממומנים באמצעות מפעילי ספרים או דמי חבר או צד שלישי.

לדוגמה, בקנדה, The Verified: Me היא מערכת רשת זהות. כאן, SecureKey Inc. בוחרת בבנקים קנדיים כעוגני הנאמנות, והם ישתתפו בתיקוף עסקאות וצמתים אירוחיים..

כתוצאה מכך הם משתמשים במודל ממשל המציע יתרות ובדיקות שוטפות בין קבוצות העבודה המרכיבות.

 

תקנים נפוצים יכולים ליצור יכולת פעולה הדדית מוגברת

עליך לעקוב אחר עקרון זה מכיוון שהוא יוכיח את הרשת שלך בעתיד. יתר על כן, זה גם יקדם מערכת אקולוגית חזקה וימנע כל סוג של מצבי נעילה של ספקים. בעתיד הקרוב, הכל יהיה על יכולת פעולה הדדית. לכן, שימוש בסטנדרטים נפוצים למודל אסטרטגיית הבלוקצ’יין שלך יהיה רעיון מצוין.

חברות ליישום Blockchain בהחלט צריכות לשקול נקודה זו. למרות שרוב הפלטפורמות הן בעצם סילואים, עדיין נראה שהטכנולוגיה נעה לעבר מודל שבו היא יכולה לתמוך ברשת של רשתות..

לכן, כדי לוודא שהפתרון שלך לא נופל מאחור, עליך לשמור על סטנדרטים משותפים לאסטרטגיית יישום בלוקצ’יין.

בנוסף, הצעד הראשון יהיה לבצע רישום פתרונות. בנוסף, כל חברות יישום הבלוקצ’יין צריכות לפרסם את מודלי הנתונים שלהן ומדיניות שונה. כמו כן, במידת האפשר, השתמש בממשקי API המציעים פלט מורשה או בעלי אסטרטגיית בלוקצ’יין על תקני התעשייה.

לדוגמה, קרן זהות מבוזרת מציעה מכלול עקרונות שיעזרו לך לזהות נכסים דיגיטליים, אנשים וארגונים בפלטפורמות מרובות. מאמצים שיתופיים רבים כגון מְחִילָה של Enterprise Ethereum Alliance ו- Hyperledger מטפחים עקרונות אלה.

 

פרטיות היא חובה

אחרון חביב, קחו בחשבון שפרטיות היא חובה. במציאות, תפיץ את כל נתוני המשתמש שלך במספר צמתים ומקורות. לכן, כדי לוודא שהם מקבלים פרטיות מלאה, עליכם להציע שליטה מי יכול לראות את הנתונים שלהם ומי לא.

ללא עיקרון זה, חברות יישום בלוקצ’יין אינן יכולות להבטיח שום סוג של פרטיות. יתר על כן, מכיוון שאין משתמש יחיד שיש בעל נתונים כלשהו השוכן במכשירים שלו, רק ליוצר תהיה תביעת בעלות בלעדית על הנתונים..

יתר על כן, ממשקי API צריכים להרחיב גישה מורשית זו באופן אוטומטי. דבר נוסף שיש לזכור הוא תקנות ה- GDPR. במקרים רבים זה אומר שתצטרך לשמור על כל הנתונים האישיים מחוץ לרשת.

לדוגמא, ב- IBM Food Trust, הרשת מאפשרת למשתתפים כמו Carrefour, Walmart או Nestle להשתמש בנתונים המשותפים כדי להגביר את יעילות שרשרת אספקת המזון שלהם. מצד שני, זה גם מגביל את הנתונים האישיים של כל חבר.

 

בכל מקרה, עכשיו אתה יודע על פי העקרונות לעקוב כדי להפוך את אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין הארגוני שלך להצלחה רבה. בואו נקפוץ לפלח הבא, בו נדון בשלבים לפיתוח אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין המושלמת בשוק. בואו נתחיל!

אסטרטגיית יישום Blockchain – Framework

אסטרטגיית יישום Blockchain: צעדים שעליך לבצע

ישנן דרכים שונות בהן תוכל להגיע לאסטרטגיית יישום בלוקצ’יין מושלמת. עם זאת, נשתמש בנתיב שיעזור מאוד. בואו נראה את השלבים –

שלב 1: בדוק את היישום המושלם של הפתרון שלך

 

מתי ואיפה הגיוני בלוקצ’יין?

ובכן, בתור התחלה, עליכם ללמוד על בלוקצ’יין. ככל שתלמדו יותר על כך, תדעו איך זה עובד ואיפה תוכלו להשתמש בו. במציאות, בלוקצ’יין בכל היבט של החברה שלך לא יכול להיות הגיוני. אז ציין היכן תוכל למנף את בלוקצ’יין.

זה בהחלט יעזור לבנות את השלבים הבאים של אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין שלך.

 

אילו מקרי שימוש במלאי יכולים להתמודד עם אתגרים עסקיים?

כאן, עליך לראות את ההשפעה של בלוקצ’יין על עסקים. בעיקרון, תברר אילו מקרי שימוש של בלוקצ’יין יכולים לטפל בכל בעיה עסקית ספציפית. במציאות, ישנם נושאים בכל הנוגע לעסקים.

בדרך כלל, אין להם שקיפות, הם מלאים בשחיתות, הם חסרים פרטיות, ויש להם פרצות אבטחה. בנוסף, ישנם עוד אתגרים רבים להתגבר עליהם. לכן, התייחסו לאתגרים והגדרו אילו שימושים במקרים יכולים לפתור אותם.

 

כיצד כל מקרה שימוש ממנף את כוחו של בלוקצ’יין

נקודה נוספת שתעזור לך לאמוד את ההשפעה של בלוקצ’יין על עסקים היא הערכת האופן שבו כל אחד ממקרי השימוש ממנף את חוזקות הבלוקצ’יין. ברור שלא כל מקרים לשימוש חד פעמי ישתמשו בכל התכונות של בלוקצ’יין.

במציאות, חלקם עשויים להשתמש בשקיפות, חלקם יכולים להשתמש בטבע מבוזר, חלקם יכולים להשתמש בפרוטוקולי אבטחה וכן הלאה. בכל מקרה, שלב זה בהחלט יידע אותך על השפעת הבלוקצ’יין על העסק.

 

דרג את כל מקרי השימוש בהתבסס על החברה שלך

עכשיו הגיע הזמן לדרג את כל מקרי השימוש בהתבסס על החברה שלך. מכיוון שכל חברה מכוונת לתעשייה ספציפית, תתמקד במשהו שתוכל למנף. לדוגמא, אם אתה חברת ייצור, עליך להתמקד במעקב ובאיתור במקום בהסמכה או חלוקת הכנסות.

כדי לדרג אותם, השתמש בשלושת העקרונות הללו כדי לעזור לך –

 • יכולת הקיום: ובכן, תצטרך לבדוק אם אתה יכול לצפות להחזר עבור מקרה שימוש.
 • פונקציונליות: כאן עליכם להעריך האם תוכלו למסור את מקרה השימוש או לא. בנוסף, וודא שאתה מתואם עם המשאבים שלך ואסטרטגיית ההשקעה שלך בבלוקצ’יין.
 • כְּדָאִיוּת: לצד שני הקודמים, נסו להתמקד במקרי השימוש שהצרכן שלכם חפץ בהם. אם תתמקד בפתרון לא רצוי, לא תקבל מענה ראוי מהלקוחות שלך. אז, אסטרטגיית ההשקעה שלך בבלוקצ’יין תהיה בזבוז מוחלט.

 

מקרי השימוש המובילים ב- Blockchain בשנת 2019

בזמן שאתה מדרג ומפרט את מקרי השימוש בבלוקצ’יין שאתה צריך לתעדף, אתה צריך לבדוק את השוק שם בחוץ.

סקר שנערך בשנת 2019 על 1386 ארגונים גלובליים עשוי לסייע לכם בחישוב אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין המושלמת עבורכם. עם זאת, עליכם להבין כי הסקר אינו מדבר עבור כל החברות העובדות על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. לכן, המספרים “האמיתיים” עשויים להשתנות. למידע נוסף בקופת הסקר מאת כאן.

הטבלה הבאה תעזור לך להבין את הרעיון טוב יותר –

סל. לא. השתמש במקרים אחוז המפעלים המתמקדים בזה
1 אימות מידע 43%
2 גישה או שיתוף נתונים 40%
3 הגנת תעודת זהות 39%
4 תשלומים 37%
5 מטבע דיגיטלי 36%
6 לעקוב ולאתר 32%
7 תעודה 30%
8 גישה לקניין רוחני 30%
9 פיוס שיא 25%
10 העברת נכס 24%
11 חלוקת הכנסות 23%
12 אסימונים מגובים נכסים 22%
13 הון סמלי 21%
14 נכס מסומן 20%
15 חותמת זמן 19%
16 משמורת 16%
17 אחרים 2%

 

נעבור לשלב הבא של אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין.

שלב 2: פיתוח הוכחת מושג

אשר מחדש את הערך והזהה אתגרים הקשורים אליו

כדי להיות מסונכרן בצורה מושלמת עם אסטרטגיית ההשקעה שלך בבלוקצ’יין, עליך להעריך מחדש את מקרי השימוש שבחרת. במציאות, ודא שאתה שוקל גם את האתגרים הקשורים אליהם. בכל מקרה, עליך להבין אם האתגרים הם גדולים מדי לאסטרטגיית ההשקעה שלך בבלוקצ’יין.

אם זה מציב הרבה אתגרים, עדיף לדלג עליו. עבור למקרי השימוש שמגיעים עם פחות אתגרים ויתרונות רבים יותר.

 

בחר את מסגרת הטכנולוגיה הנכונה של Blockchain

זו אחת הנקודות העיקריות בהן אתה צריך להיות צודק לחלוטין. ישנן כיום מסגרות בלוקצ’יין שונות. יתר על כן, עליכם להבין איזה סוג של מסגרת יתאים לחברה שלכם.

למשל, ישנם ארגונים המשתמשים בבלוקצ’יין פרטי. מצד שני, ארגונים רבים משתמשים גם בפומביות. אז בחר את הסוג הטוב ביותר שמתאים לפיתרון ולסטנדרטים של החברה שלך.

 

דגמי בלוקצ’יין

אין מודל או ארכיטקטורת בלוקצ’יין חותך עוגיות שתוכלו לעקוב אחריהם בעיצוב המבנה הארגוני שלכם. לכל אחד מהדגמים הטבות וחסרונות משלו. לכן, ההחלטה הסופית תלויה בך לחלוטין.

כאשר אנו מדברים על נושא זה, עליכם לבדוק את הפופולריות של דגמי הבלוקצ’יין שרוב החברות העולות מתמקדות בהן השנה. התבונן בטבלה למטה –

סל. לא. דגם בלוקצ’יין אחוז המפעלים המתמקדים בזה
1 פְּרָטִי 50%
2 מותר 45%
3 פּוּמְבֵּי 45%
4 קונסורציום או מאוחד 29%

 

בחר צוות והתיישר עם בעלי העניין

עכשיו אתה יודע בדיוק מה לעשות באסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין שלך. לאחר מכן, חברות פיתוח בלוקצ’יין צריכות לבחור את האנשים הנכונים שיעשו צוות מצוין. זכור כי כל זה יגיע לאופן שבו הצוות שלך ניגש לפיתרון.

בכל מקרה, אם חברי הצוות שלכם לא נחשפים לחלוטין למושג הבלוקצ’יין, למדו אותם. בנוסף, חברות פיתוח בלוקצ’יין צריכות להציע הדרכות גם לכך.

כמו כן, בחר נכון את המפתחים שלך מכיוון שאין הרבה אנשים המיומנים בבלוקצ’יין קידוד.

ברגע שתהיה הצוות שלך מוכן, הסביר את האסטרטגיה העיקרית שלך עם בעל העניין שלך, ושמור על יישור.

 

פיתוח אדריכלות טכנית ופונקציונלית

לאחר שבחרת את סוג המסגרת, תעבוד עם התחלת בניית הארכיטקטורה הטכנית והפונקציונלית שלך. במציאות, החלק הזה הוא טכני למדי, ותצטרך להשתמש במפתחים שלך כדי לתכנת את הפתרון.

אך זכרו לא לקפוץ להוסיף פונקציות לפני שתוכלו לבנות כראוי מודל מתפקד. כל מה שאתה בונה על בסיס חלש לא יעבוד כמו שהתכוונת. כמו כן, אל תתאבד, שמור על מינימום דברים והוסף את הפונקציות שאתה זקוק להן בלבד.

 

הגדר את המערכת האקולוגית המינימלית (MVE)

לאחר שסיימתם את הארכיטקטורה, הגיע הזמן שתגדירו את המערכת האקולוגית המינימלית (MVE). כל חברות פיתוח הבלוקצ’יין צריכות לשקול זאת מכיוון שזה יעזור לייצר ערך מכל פתרון או ממוצרים נוספים.

זה יעזור גם לשנות את קנה המידה של המערכת בעת הצורך.

 

לבנות ולבדוק שוב ושוב

הכל נעשה. כעת, השלם את תהליך הפיתוח ובדוק את הפתרון שלך. במציאות, חברות פיתוח בלוקצ’יין צריכות לבדוק את המוצר המוגמר שוב ושוב לפני שהוא מגלגל אותו. יתר על כן, על ידי ביצוע זה שוב ושוב, אתה יכול למצוא פרצות או פגמים בקוד. לכן, זו נקודה עיקרית לאסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין שלך.

 

שלב 3: קנה מידה של פיתוח פוסט

שלב זה נועד בעיקר למתן אסטרטגיית יישום בלוקצ’יין ארוכת טווח. לאחר שגלגלת את הפתרון שלך, תצטרך לקיים את אסטרטגיית הטמעת הבלוקצ’יין גם לטווח הארוך, אחרת תיפגע מאחורי התחרות.

 

פיתוח מודלים למשילות ומבצעים

התחל לפתח את מודל הממשל שלך ומודלים תפעוליים אחרים בכדי להגדיל. במציאות, מודלים לממשל ימלאו תפקיד עצום באסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין שלך – במיוחד עבור ארגונים.

 

פיתח את הפתרון שלך בסביבת הפקה חיה

אתה יכול גם לנסות את הפתרונות שלך בסביבות הפקה חיות. זה ייתן לך זרם הכנסות קבוע ויעלה את שיעורי היעילות של החברה שלך.

 

הרחב את ה- MVE שלך על ידי הצטרפות או יצירת קונסורציום

הדרך הטובה ביותר להגדיל היא ליצור או להצטרף לקונסורציום. במציאות, קונסורציומים מקדמים סביבה שיתופית ומציעים יתרונות רבים. בנוסף, תוכל לקבל גישה לכל התכונות שחברות אחרות עשויות להשתמש בהן שיכולות להועיל גם לאסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין שלך.

כדי להפוך את הקונסורציום שלך להצלחה מציעים גורמים אלה –

 • מַנהִיגוּת
 • חֲבֵרוּת
 • ממשל
 • מימון

 

להשתלב עם מערכות מדור קודם

כמו כן, התחל לשלב את פתרון הבלוקצ’יין שלך עם מערכות מדור קודם. כאן, ככל שתוכלו להציע שילוב יציב יותר, כך הפתרון שלכם יקבל יותר ערך. בנוסף, זה גם יבטיח שהמוצר שלך יעבוד ביעילות ללא בעיות. לכן, זו גם נקודה מרכזית באסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין.

 

תיעש את הפיתרון שלך ואכוף את תקנות

אכוף תקנות כדי להבטיח את הפתרון שלך והתחל גם להתיעש. בעיקרון, תסגור את הפתרון שלך כמוצר תעשייתי. לפיכך, הצרכנים שלך יכולים להשתמש בפתרון זה מבלי לשנות דבר ולקבל מוצרי בלוקצ’ין מוכנים על חשבונם.

 

מחשבות אחרונות

טכנולוגיית הבלוקצ’יין כבר החלה לשבש כמה תעשיות, והדבר יימשך גם בעתיד. לכן, לפני שהארגון שלך יתיישן, עליך לפתח את אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין שלך בהקדם האפשרי.

הענקנו לך חבילה שלמה שתעזור לך להתחיל את אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין שלך. לכן, אל תבזבזו יותר זמן והתחילו לעשות אסטרטגיות עכשיו!

 

עיין במדריך שלנו ליישום Blockchain מכאן!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map