סקירה: האם Ethereum עובד?

פלטפורמת Ethereum היא אחת מטבעות הקריפטוגרפיה המפורסמת. הוא מוחזק במקום השני לערכו של הביטקוין. עם זאת, בכל הנוגע לתכונות, הוא מכה את ביטקוין בקלות. אבל, זה לא מה שאנחנו הולכים להתמקד היום. היום נתמקד באת’ריום ונבין איך זה עובד.

בזמן השקתו, רבים היו גם ספקנים בנוגע לאת’רום. לכן ננסה לענות גם על השאלה “האם את’ריום עובד?” בואו נתחיל.

מה זה את’ריום?

האם את'ריום עובד?

נקודות זכות תמונה: את’ריום

כדי להבין טוב יותר, ראשית עלינו להבין את פלטפורמת Ethereum. זו פלטפורמה שמאפשרת להפעיל אפליקציות מבוזרות (Dapps). האנלוגיה הטובה ביותר היא “האינטרנט”. בדיוק כמו האינטרנט, הוא מופץ. אבל זה נותן לנו יותר ביטחון, שקיפות ומדרגיות. ה- Blockchain של Ethereum מורכב מצמתים שלוקחים חלק בהשגת קונצנזוס ופעילויות אחרות הקשורות לפלטפורמה. התשתית כולה עובדת באופן שניתן לארח Dapps ולהריץ עליה. זו הסיבה שתראה את’ריום פורח כל כך הרבה לאחרונה. פרויקטים כמו EOS, TRON וכו ‘.

הוא נוצר בשנת 2015 על ידי ויטליק בוטרין, מתכנת מבוסס טורונטו. הוא גם שיחרר אסימון המשויך לרשת. זה מכונה “אתר”. אתר משמש כדלק להפעלת הרשת.

ספקולציות על Ethereum כשהוא שוחרר לראשונה

כאשר הוכרז הרעיון, היו ספקולציות ענקיות לגבי מה רשת אתריום עומדת להיות מסוגלת. עם זאת, הספקנים וההשערות לאט לאט ירדו עם שחרורו של רשת המבחנים הציבורית. רשת המבחן הייתה מסוגלת להריץ DAO ולהפוך כמעט חוזים חכמים שלמים.

באותה תקופה, ה- API של JavaScript עבור Ethereum היה גם בעבודות, וגיבש את אחיזתו לאחר השקתו. כדי להבטיח שהחרקים ייחרצו מהר ככל האפשר, הם גם שוחרר שפע לציד באגים.

בקרוב, לקוחות v1 הוגשו בעזרת דפדפן Mist ו- Ethereum GO.

איך Ethereum עובד?

רשת Ethereum מאפשרת למפתחים לפתח אפליקציות עבור הבלוקצ’יין. לשם השוואה, ביטקוין לא עושה את זה. האפליקציות יכולות לעבוד לבד ולהביא תוצאות המוגדרות מראש על ידי המתכנת. התוכנה המאפשרת התנהגות מסוג זה מכונה חוזים חכמים.

חוזים חכמים דומים לחוזים משפטיים הפועלים בעולם האמיתי. רק שלמפתחים יש כעת את היכולת לכתוב חוזים עם קוד. זה פורץ דרך מכיוון שהוא יכול לבצע אוטומציה של משימות בבלוקצ’יין. חוזים חכמים נהנים גם ממאפייני בלוקצ’יין אחרים כמו שלמות, שקיפות ובמקרים מסוימים פרטיות.

בואו ניקח דוגמא כדי לקבל הבנה טובה יותר. חבר רוצה את שלך רוצה לשלוח לך אסימונים שהוא יצר. השיעור שהוא בחר הוא 5000 אסימונים לאתריום אחד. כדי למנוע עבודה ידנית, הוא יכול לכתוב חוזה חכם ואז לבקש ממך לשלוח את הסכום האמור. לאחר שהכתובת בה מאוחסנים האסימונים תקבל את האתר, היא תשלח את הכמות הנכונה של האסימון באופן אוטומטי לחברך. זה הופך את הכל לאוטומטי, וזה היופי שבחוזים חכמים.

מאפיין נוסף של בלוקצ’יין את’ריום הוא ה- Dapps. הם אפליקציות מבוזרות שעובדות על הבלוקצ’יין. זה בדיוק כמו אפליקציות פשוטות שפועלות על הבלוקצ’יין. בואו נחקור את זה על ידי השוואה לחוזים חכמים.

חוזים חכמים לעומת Dapps

יישומים מבוזרים של Ethereum

אשראי תמונה: את’ריום

ההבדל העיקרי בין Dapps לחוזה חכם הוא של ממשק. Dapps מאפשר למשתמש להתחבר לבלוקצ’יין. כמו כן, ל- Dapp יכולת בלתי מוגבלת בהשוואה לחוזים חכמים. ל- Dapp יכול להיות שימוש רב בהשוואה לחוזים חכמים לשימוש מסחרי בלבד.

ICOs על פלטפורמת Ethereum

הצעת מטבע ראשונית (ICO) משמשת חברות סטארט-אפ לגיוס כסף. על ידי ביצוע ICOs, חברות סטארט-אפ מוכרות את האסימונים שלהם למשקיעים הציבוריים או הפרטיים. רשת Ethereum בשל יכולותיה מושלמת עבור חברות סטארט-אפ ליצור ולשחרר אסימונים. יש גם תקן ERC20 המבטיח כי אסימונים המשתחררים בבלוקצ’יין עומדים בתקן מסוים.

אתר: תדלוק הפלטפורמה

אתר שונה מאתריום. זוהי מטבע קריפטוגרפי שמזין את כל הרשת. זה גם מתדלק את ה- Dapps ונותן למפתחים תמריץ ליצור Dapps. בעת כתיבת שורות אלה ערך האתר הוא סביב 600 דולר. זה עלה עד 1300 דולר בדצמבר 2017.

האם את’ריום עובד?

אז האם אתריום עובד? כמובן, זה קורה. האם זה עובד כמתוכנן? כן. את’ריום הוא סוס העבודה של מהפכת הבלוקצ’יין, והדברים רק יתפתחו מכאן. לשם השוואה, הביטקוין נתפס רק כאחסון ערך.

אז מה אתה חושב על את’ריום? ואתה חושב שזה עובד? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map