מדריך לסיכונים ב- DeFi וכיצד לנהל אותם

אין ספק, DeFi (מימון מבוזר) היה מילת מפתח במערכת הכספים הנוכחית, אך יש בכך כמה סיכונים. בואו ונצלול לעומק ולהבין סוגים שונים של סיכונים ב- DeFi ואיך להתמודד איתם.

מערכות ריכוזיות כמו בנקים עמדו כבר הרבה זמן על תעשיית הפיננסים העולמית. עם זאת, אי השוויון במערכות פיננסיות גלובליות כתגובה להתמוטטויות כלכליות יצר אתגרים אדירים עבור נוף הפינטק. בשלב זה, DeFi התגלה כאחד הפתרונות המבטיחים לפתרון בעיות בנושא אבטחה ושקיפות עסקאות והנגשת שירותים פיננסיים..

מצד שני, חשוב להבין גם את הסיכונים ב- DeFi כדי לגלות את הפוטנציאל שלו מנקודת מבט ניטרלית. הידע על סיכונים הקשורים DeFi יכול לספק יתרון אמין בניצול יעיל שלהם למטרות שונות בנוף הפינטק. הדיון הבא מספק לך רושם מפורט של סיכונים פוטנציאליים הקשורים ל- DeFi שיכולים לסייע באימוץ טוב יותר של שירותי DeFi.

הירשם עכשיו: קורס מקוון של DeFi

סוגים שונים של סיכונים ב- DeFi

שלושת סוגי הסיכונים הנפוצים של DeFi כוללים סיכון פיננסי, סיכון פרוצדורלי וסיכון טכני. סיכון פיננסי מתייחס לתגמולים פוטנציאליים של הזדמנויות השקעה ולניהול ההזדמנויות. סיכון פיננסי מיוחס לרוב לארגון או לסובלנות הסיכון של אדם. סיכונים פיננסיים תלויים גם ביעדים של אדם לניהול תיק השקעות מצליח.

הסיכון הטכני נוגע ישירות לבעיות חומרה ותוכנה של מוצרי ושירותי DeFi. הסיכונים הפרוצדורליים נוגעים למשתמשים ולשיטות בהן הם נוקטים לשימוש במוצרי DeFi או בשירותים העלולים לפגוע באבטחה. סיכונים פרוצדורליים דומים כמעט לסיכונים טכניים עם ההבדל בקשר עם משתמשי הקצה.

סיכונים טכניים

סיכונים טכניים ב- DeFi נובעים בעיקר מהבעיות בפרוטוקולים, חומרה ותוכנה. האיום של סיכונים טכניים הוא בעל חשיבות עליונה מכיוון שהם יכולים לפגוע בפונקציונליות של הפלטפורמה השלמה. סיכונים טכניים עשויים להיות תלויים בגורמים שונים כגון תנאי מירוץ, API, מקרי שימוש וטיפול בחריגים, טיפול בקלט / פלט ובטיחות זיכרון. מצב הגזע בדרך כלל מביא לכך שהרצף אחראי לתוצאת האירוע לבלתי נגיש.

סיכוני בטיחות זיכרון מצביעים על הגורמים להפרעות בזיכרון, שגיאות גישה, משתנים לא מזמינים וסיכוני זיכרון. היעדר בדיקות מתאימות למקרי שימוש וטיפול בחריגים עלול להפריע לחוויית המשתמש. באופן דומה, היעדר בדיקות והערכה נכונה של ממשקי API גם פוגעים בפונקציות שלהם. סיכונים טכניים הנובעים מטיפול קלט / פלט בין מכשירים נובעים מהיעדר בדיקות מתאימות שהופכות תשומות ופלטים לפגיעות.

אם אתה חדש במונח DeFi, עבור תחילה על ההקדמה ל- DeFi כדי להבין מה זה DeFi. הנה המדריך למתחילים לדפי.

סיכוני חוזה, חומרה ותוכנה חכמים עבור DeFi

הסיכונים ב- DeFi בקטגוריה הטכנית תלויים גם בחוזים חכמים, בתוכנה ובחומרה. סיכוני חוזה חכם עבור DeFi נובעים באופן בולט בגלל תפקידם של חוזים חכמים לאפשר אוטומציה. חוזים חכמים מציגים גם נקודות תורפה שונות המובילות לסיכונים טכניים עבור DeFi.


סיכוני חוזה חכמים כוללים תלות בחותמת זמן, חזיתית, שגיאת גז לא מספקת, זרימת מים שלמים וגלישה, והעברת אתר בכוח לחוזה. בסיכון קדמי, האקרים יכולים למנף עסקאות mempool כדי לנקוט בלוק לא כלול ולבצע את השינויים הרצויים שלהם.

סיכוני הצפה ושלימה שלמים ניכרים במקרים בהם הקוד אינו יכול להגביל את ערך משתנה היחידה ל 2256. אם זה קורה, הערך מאופס אוטומטית לאפס. סיכון לתלות בחותמת זמן נוצר כאשר כורים מכוונים לשינוי חותמת הזמן של גוש. בהעברה בכוח של אתר לחוזה, החוזה החכם חשוף להרס עצמי. סיכוני טרור גז לקויים הקשורים לחוזים חכמים משקפים את התחלת העסקאות מבלי להתמקד בשיחת משנה לעסקה.

סיכוני חומרה הם גם סיכונים טכניים חשובים ב- DeFi, במיוחד כאשר חומרה משמשת בסיס לתשתית להפעלת שירותים מבוזרים. סיכוני החומרה הנפוצים הקשורים למערכות DeFi כוללים רגישות, בעיות חשמל וחוסר תאימות.

בעיות החשמל עלולות לגרום לעקביות השירות או היישום, בעוד שתנודות המתח מהוות סיכונים לחיי השירות ולביצועים. סיכוני רגישות בחומרה נובעים מהשפלה, לחות, אבק או בעיות דומות אחרות. אי-תאימות מסכנת את חומרת מנהלי החומרה שיכולים להגביל את מהירות המערכת ולגרום לבעיות נוספות.

סיכוני תוכנה הם גם אחד הסיכונים הטכניים המכריעים בכל הקשור ל- DeFi. הסיכונים הכלליים של תוכנת DeFi כוללים התקפות מניעת שירות מבוזרות או התקפות DDoS, הזרקה, מחרוזות פורמט בלתי נשלטות והצפה. DDoS הוא אזכור אמין בין טכניקות לשיבוש התפקוד הרגיל של אפליקציה או שירות.

סיכוני הזרקה להצביע על הכניסה של קוד זדוני לתוכנת DeFi עם אחד מסיכוני ההזרקה הפופולאריים בצורה של הזרקת SQL לאפליקציות אינטרנט. מחרוזות פורמט לא נשלטות תלויות בטפסים ויכולות לבצע קוד זדוני באפליקציית אינטרנט. סיכוני הצפה בתוכנות DeFi ניכרים בדילוג על פונקציות תוכנה מסוימות או ביצוען בצורה לא רצויה.

בדוק גם מה ההבדלים בין DeFi ו- CeFi כלומר DeFi לעומת CeFi.

סיכונים פיננסיים הקשורים ל- DeFi

הקטגוריה החשובה הבאה של סיכונים ב- DeFi מפנה תשומת לב לסיכונים פיננסיים. הסיכונים הכספיים ב- DeFi מספקים תובנות לגבי שימוש טוב יותר בפלטפורמות ובשירותים של DeFi. לדוגמה, על מפתחים להתמקד בדבר הנכון ולהפחית את הסיכונים הכספיים ללקוחות באמצעות מתן ייעוץ נכון ויישום שינויים ביישום DeFi שלהם..

סיכון פיננסי מצביע על הסיכון בהפסד כסף, וכל משתמש אחראי על הבנת הסיכון הפיננסי באמצעות התרשמות מתיאבונו לתגמול ולסיכון. מצד שני, ארגון יתמקד בסיכון פיננסי על ידי איזון ניהול כספים על סמך הפעילות העסקית.

יתר על כן, במקרה של ממשלות, הסיכונים הפיננסיים תלויים בניהול והפצת כספים על פני מערכות ופתרונות שונים. האופי האוניברסלי של DeFi הופך אותו למועמד מתאים לכל התחומים לעיל תוך הקפדה על שיפורי ערך נאותים. לכן, סביר להשתמש בכלים כגון ניתוח טכני וניתוח בסיסי לניהול סיכונים טוב יותר במימון אישי וסוחרים וחדשנים בנוף DeFi..

ניתוח יסודי מסייע בהערכת הצעת הערך של השקעות שונות באמצעות מדדים ויחסים שונים. כתוצאה מכך, ניתוח בסיסי חושף ערך עסקי לצד מצב הבריאות הפיננסי. ניתוח טכני לוקח את הניתוח הבסיסי שלפניו באמצעות אינדיקטורים, תרשימים ודפוסים מתמטיים כדי להבין סיכונים עם השקעה ספציפית.

קרא עוד: איך עובד מימון מבוזר?

סיכונים פרוצדורליים ב- DeFi

הערך הסופי בין הסיכונים מצביע על סיכונים פרוצדורליים. מעניין שסיכונים פרוצדורליים מתמקדים בעיקר בסיכוני האבטחה השונים הקשורים למוצרים ושירותים של DeFi על ידי המשתמשים. סיכוני האבטחה הנפוצים ביותר ב- DeFi כוללים התקפות דיוג בהן סוכן זדוני משכפל אתר או שירות כדי לפתות משתמשים תמימים לשתף את המידע הרגיש שלהם..

התקפות דיוג אפשריות גם באמצעות הודעות דוא”ל בהן נשלח למשתמשים דוא”ל המשקף את זה של נותני השירות. ברגע שהמשתמש לוחץ על הדוא”ל, הוא מנותב לאתר זדוני. מצד שני, דוא”ל התחזות יכול להריץ קוד זדוני בדפדפן להוספת מחזיקי מפתחות במערכת הקורבן.

לאחר מכן יוכל ההאקר למנף מידע רגיש להעברת כספים או לבצע עסקאות בלתי חוקיות ללא ידיעת המשתמש. התקפות פישינג כאלה ידועות ברחבי קהילת המטבעות הקריפטוגרפיים, כאשר האקרים מתחזים לנציגי שירות DeFi מודאג.

הבנת הסיכונים הפרוצדורליים ב- DeFi צריכה להתאים גם לפריצות פרוצדוראליות בולטות אחרות. הסיכונים כוללים פיתיון, הטלת טקסטים, החלפת SIM, דיג חנית, quid pro quo ו- tailgating. הטקסט מוקדם כולל האקר שמתחזה לנציג שירות DeFi ומשכנע משתמשים לשתף מידע רגיש. סיכוני פיתיון נוצרים בשיטות ‘פיתיון ומתג’ לזיהום דף אינטרנט.

פישינג חנית יכול להוות איומים על כל הארגון שכן הוא מכוון לאנשים בארגון לתקיפת המערכת. פישינג חנית כרוך בקבלת גישה למערכת לכל אדם כדי לשלוט על פונקציות הליבה והנתונים של המערכת. סיכוני Quid Pro Quo זהים במקצת לפיתיון; עם זאת, בהבדל בין האקרים המספקים תמריצים גדולים להנעת קורבנות לעבוד על פי רצונם.

החלפת SIM היא סיכון פרוצדורלי דומיננטי שנמצא עם DeFi, במיוחד בשל השימוש במידע אישי של משתמשים ליצירת SIM חדש מספקי שירותי סלולר מודאגים. האקרים יכולים להשתמש בסים המזויף לצורך ביצוע פעילויות לא חוקיות על שם המשתמש. Tailgating הוא אחד הסיכונים הדומיננטיים ב- DeFi בכל הנוגע לגישה למיקומים בעולם האמיתי על ידי הטעיה של אדם בעמדה מעולה..

קרא עכשיו: מדריך מהיר ל- DeFi

שיטות עבודה מומלצות להתמודדות עם סיכוני DeFi

הרושם המפורט של הסיכונים הכרוכים בדפי מצביע על הצורך באבטחה של נכסים דיגיטליים. ההמלצות והשיטות המומלצות למניעת סיכונים עם DeFi יכולות לשמש יתרונות דומיננטיים לאבטחה והגנה. בואו נסתכל על המצביעים המובילים להתמודד עם סיכונים הניכרים בנוף DeFi.

  • בחר מוצרים ושירותים אמינים

ההמלצה הראשונה והעיקרית להימנע מסיכונים ב- DeFi היא שימוש במוצרים ושירותים מהימנים. על המשתמשים לחפש המלצות וביקורות אודות מוצר או שירות ספציפיים של DeFi לפני שסיימו אותו. במקרה של אי התאמות באמון עם מוצר או שירות ספציפיים של DeFi, קח צעד אחורה.

  • נצל את העוצמה של אימות רב גורמים

אימות רב גורמים הוא כלי אדיר להבטחת אבטחה, במיוחד בשיטות אימות שונות. לדוגמא, אישור דוא”ל, אימות דו-גורמי או אימות חתימה מרובה הם חלק מההמלצות המוכחות למניעת סיכוני DeFi.

  • לעולם אל תציג את הנכסים הדיגיטליים שלך

משתמשים צריכים תמיד להימנע מלהציג פרטים על הנכסים הדיגיטליים שלהם כדי להדוף את תשומת ליבם של האקרים עליהם. שמור על חסידות הנכסים הדיגיטליים שלך בדיוק כמו שאתה שומר על נתונים אישיים מתקדמים אחרים ותצליח להימנע מהסיכונים.

  • אבטחה לנכסים דיגיטליים

אבטחת הנכסים הדיגיטליים יכולה למלא תפקיד עצום בפתרון איומים של סיכונים שונים ב- DeFi. אחסון קר וקור הם אפשרויות אידיאליות לאבטחת נכסים דיגיטליים. אחסון חם משמש כפתרון ארנק אידיאלי לגישה אקטיבית לשירותי DeFi. מצד שני, אחסון קר מאפשר אחסון לא מקוון של נכסים דיגיטליים כדי למנוע את תשומת הלב של סוכנים זדוניים.

  • חשיבות העדכונים והגיבויים

גיבויים ועדכונים מומלצים גם לשיטות עבודה מומלצות לשמירה על מינימום הסיכונים הקשורים ל- DeFi. חברות מציגות עדכונים ותיקונים חדשים בפתרונות DeFi לשיפור האבטחה. לכן, עדכונים שוטפים של תוכנת DeFi יכולים להוריד את הסיכונים לפגיעות חדשות. יתר על כן, גיבויים של נכסים דיגיטליים בכונן אחר או ביומן יכולים להבטיח זמינות גבוהה יותר של נכסים דיגיטליים.

אם אתה עדיין תוהה לגבי האימוץ בזמן אמת של DeFi (מימון מבוזר) על ידי הארגונים. בדוק את הפרויקטים המובילים של DeFi לשנת 2020.

שורה תחתונה

בהערה אחרונה ניכר כי הבנת סיכוני DeFi מפנה את הדרך לפתרונן. כל אדם בתחום DeFi יהיה בלתי סביר בהנחה ש- DeFi אינו מהווה שום סיכונים. קבלת סיכונים באמצעות DeFi סוללת את הדרך לאימוץ יעיל של מוצרים ושירותים של DeFi.

בטווח הארוך, DeFi יהפוך למערכת מיינסטרים לגישה לשירותים פיננסיים. לכן, משקיעים אישיים, ארגונים וממשלות יכולים ללמוד עוד על יעילות DeFi באמצעות התרשמות מסיכונים נלווים. התחל לגלות עוד מידע על DeFi עם קורס הכשרה של DeFi כבר עכשיו כדי לטפח את השימוש האפקטיבי בו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map