מהו מימון מבוזר (DeFi)? מדריך קצר

מנסים להבין כיצד פועל מימון מבוזר? כדי לעזור לך, נצלול עמוק יותר אל ליבת הכספים המבוזרים ואופן פעולתו. בואו נתחיל!

עולם הקריפטו תמיד היה ספקולטיבי. עם זאת, ההיבט הטכנולוגי הוא שהופך את הקריפטו לנגיש כל כך. Blockchain היא אחת הטכנולוגיות העדכניות ביותר שמשנות את אופן הפעולה של מגזרים שונים.

האוצר אינו שונה. במאמר זה, נדון במימון מבוזר וכיצד הוא ישנה את אופן העבודה של חברות פיננסיות. Crypto מניע את המוסדות הפיננסיים לנקוט צעדים לעתיד. כעת הם בוחנים את הבלוקצ’יין והקריפטו כטכנולוגיה הבאה שלהם לפתרון בעיות קריטיות בתחום הפיננסי.

הירשם עכשיו:מבוא לקורס DeFi

מה זה מימון מבוזר?

מימון מבוזר (DeFi) עוסק בסך הכל במערכות מוניטריות המשתמשות בחסימות ציבוריות. זו מערכת מוניטרית חדשה ומכאן שהיא אחד הנושאים החמים בקרב התעשיין, מומחי הבלוקצ’יין ולומדים כמוך.!

בבסיסו, כאן חשוב המונח “ציבורי”. ניתן להשוות לזה דומה לזה של הבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום. בבלוקצ’יין הציבורי, אין מקום לסמכות ריכוזית.

הצורך ב- DeFi נובע מכך ששירותים פיננסיים אינם זמינים לכולם ברחבי העולם. כמעט 1.7 מיליארד אנשים בכל רחבי העולם אין אמצעים וגישה לשירותים פיננסיים. המכונים הפיננסיים גם לא יכולים לספק את התשתית הדרושה כדי לאפשר יותר גישה לכסף. התשתית הקיימת ענקית, אך היא חסרה בכל הנוגע להגיע לכולם שם.

עם ביזור, תקלות התשתית הנוכחיות נפתרות. זה מסיר את נקודת הכשל ומבטיח שניתן לאחסן ולשתף את הרשומות בין צמתים שונים ברחבי הרשת. זה יכול לעבוד ברשת עמית לעמית ללא כל סמכות ריכוזית.

כדי שהתשתית הנוכחית תעבוד, קיימת תלות יתר ברשות הריכוזית. ללא הממשל, הכללים, התקנות וההישג שלה, אי אפשר ליישם באזורים מסוימים, במיוחד במקומות שבהם הפקת העושר והפצתם הם פחות או בלתי מספקים.

כמו כן, סמכות ריכוזית מחזיקה בסמכות למחוק חשבונות או לחסום אותם אם הם רואים בכך. במקרים מסוימים ייתכן שיהיה צורך בצנזורה, אך ברוב המקרים היא מגבילה וגורמת למשתמשים לסבול.

מרכיב מרכזי נוסף ב- DeFi הוא האפליקציות המבוזרות (dApps). DApps מאפשרים למוסדות הפיננסיים ליצור אפליקציות פונקציונליות בבלוקצ’יין הציבורי ולהבטיח שכל אחד יכול לקיים איתם קשר בעלות מינימלית לאינטראקציה..

קרא עוד: טכנולוגיית מימון מבוזרת: מדריך מקיף

גישת מימון מבוזרת

עכשיו, כשיש לנו תשובה ל”מה זה מימון מבוזר “, הגיע הזמן לדעת כיצד ניתן ליישם את מימון דה-פי-פיננסי מבוזר.

מההתחלה נראה ש- DeFi מבטיח. זה יכול לשנות חיים רבים ולעזור בהעסקת תשתית שאינה דורשת גישה ריכוזית.

מימון מבוזר

פתרון שוק העברות כספים

ההשפעה המשמעותית ביותר של DeFi תהיה על שוק ההעברות. השוק מקיף את הרעיון לשלוח מיליוני דולרים מעבר לגבולות על ידי עובדים העובדים במדינות זרות.

הם עוברים הרבה בעיות בשליחת הכסף. אחת הבעיות הגדולות ביותר שלהם היא סכום האגרה שעליהם לשלם כדי להשלים את העמלות. אם העובד מרוויח פחות, יהיה לו מעט מאוד לשלוח.

נוסף על כך, קיצוץ האגרה מקשה עוד יותר על מי שעובד בתנאים קיצוניים לשמור דבר ולשלוח.

באמצעות דפי פיננסים מבוזרים ניתן יהיה להפחית את העלות הקשורה למשלוח כסף ב -50% ויותר. על ידי שימוש ב- DeFi, כל מי שעובד מעבר לים לא יצטרך לדאוג למשלוח תשלומים מעבר לגבולות. יישומי פיננסים מבוזרים מבוססי Ethereum פופולריים יותר כאן.

קרא עוד:DeFi לעומת CeFi – הבנת ההבדלים

הלוואות

מימון מבוזר מועיל מאוד גם בכל הנוגע לניהול הלוואות. באופן כללי, ענף ההלוואות תלוי מאוד בכך שיש לו גישה לבנקאות.

אם אין לך גישה לשירותים בנקאיים או דומים, אינך יכול לקחת הלוואה. המשמעות היא שאתה צריך גם להיות בעל ציון אשראי תקין או רישום בנקאי שתוכל להוכיח כדי להוכיח את זכאותך להלוואה.

עם DeFi, כל אלה הולכים להשתנות. הפלטפורמה יכולה לטפל בבעיות קישוריות בקרב מלווים ולווים. הם יחברו אותם טוב יותר וישיר. כמו כן, היא תבטיח בדיקות אשראי טובות יותר ותבטיח שניתן יהיה להעביר נכסים דיגיטליים במהירות.

ישנם יישומי מימון מבוזרים מבוססי Ethereum רבים המציעים מתקני הלוואות.

מטלות יציבות

עוד מקרה שימוש טוב במיוחד של DeFi הוא השימוש בו במטבעות יציבים. מטבעות מטבעות נוצרים בצורה כזו שערכה לא משתנה. מטבעות פיננסיים מבוזרים הם בעיקר מטבעות מטבעיים והם חלק מכריע בטכנולוגיה זו.

הם מטבעות דיגיטליים שיכולים לשמש את האוכלוסייה הכללית כמטבע דיגיטלי. זה יכול לשמש כמטבע ששוחרר על ידי הממשלה.

למעשה, זה מקל על אסימון נכסים בעולם האמיתי. ניתן להוסיף נכסי עולם אמיתי לבלוקצ’יין ומכאן לסחור בבלוקצ’יין. אחסון נכסים בבלוקצ’יין פירושו אבטחה טובה יותר ופחות נוטה לאבטחת סייבר. אנו נמליץ לבדוק בעצמך את מטבעות הכספים המבוזרים הללו כדי לחוות כיצד הם פועלים מלכתחילה.

קרא עוד: 30+ יישומי הכספים המבוזרים הטובים ביותר

מימון מסורתי לעומת מבוזר (DeFi)

מה הופך את המימון המסורתי והמבוזר (DeFi) לשונה? ההבדל העיקרי הוא איך הם עובדים.

מערכות פיננסיות מסורתיות עובדות עם ריכוזיות, והיא מביאה לחוסר יעילות וחוסר ביטחון. הסיכונים הביטחוניים קיימים במערכת הפיננסית המסורתית הנוכחית. גם עבירות הסייבר רואים גידול בגלל שום התפתחות הטכנולוגיות בהן משתמש מכון פיננסי. רוב העסקאות נמצאות בסיכון להיפרץ. כל אלה מביאים סיכונים פיננסיים ונתונים כאחד.

לעומת זאת, DeFi מבטיח שהנושאים יתוקנו במידה מסוימת. בבסיסה, DeFi משתמש בבלוקצ’יין ציבורי, מה שאומר שהוא לא מסתמך על מערכת או ישות מרכזית. זה יכול לעבוד ללא צורך בתשתית מתאימה.

זה פשוט מבוזר את כלכלת העולם ומביא פעילות כלכלית בת קיימא לכולם ברחבי העולם. רשתות חסימות ציבוריות יכולות להחליף ביעילות את המערכת הפיננסית המסורתית ולהפוך אותן לשקופות, מבוזרות וחסרות היתר.

בואו נדון בהמשך בשיפורים שהוא מביא.

  • ללא הרשאה: בלוקצ’יין ציבורי אינו דורש הרשאה של אף אחד אחר להצטרף ולאינטראקציה. זה הופך אותם לבחירה מצוינת ליישום גלובלי. זה גם מבטיח שתיקון בעיית האי-שוויון.
  • ביזור: ללא סמכות מרכזית, הנתונים נשמרים בין הצמתים השונים ברשת
  • שְׁקִיפוּת: גם בלוקצ’יין ציבורי שקוף.

דוגמה למימון מבוזר כוללת את Rainier AG. זוהי חברת ניהול נכסים עצמאית המשתמשת בשדה ההצפנה לטובתם. הם הקימו פלטפורמת החלפה נכונה של STO יחד עם פלטפורמת מסחר למטבעות קריפטוגרפיים.

כעת הם פועלים לשיפור המערכת האקולוגית שלהם על ידי הצעת שירותים ייחודיים בתחום הפיננסים. בכל מקרה, אם תרצה, תוכל להשתמש במדריך זה כקובץ PDF פיננסי מבוזר לחומר הלמידה של פרויקט הבלוקצ’יין שלך.

קרא גם:50+ פרוייקטים מובילים של DeFi בשנת 2020

סיכוני מימון מבוזרים

לא הכל חיובי כשמדובר במימון מבוזר. צריך לכסות אתגרים מסוימים כדי להפוך אותו ליותר קיימא לממשלות ולארגונים השונים שם בחוץ.

אחד האתגרים הגדולים ביותר שנאלץ להתמודד עם DeFi הוא שיעורי האימוץ. למרות שאנחנו מחוברים דרך האינטרנט, לעתים רחוקות יש לנו מודעות ציבורית לגבי ה- DeFi.

לא רבים יודעים על DeFi וזה יכול להשפיע על קצב השימוש בו. למעשה, יש הרבה פחות אנשים שיודעים על קריפטו. הקריפטו צבר את הפופולריות שלו במהלך עליית מחירי הביטקוין, ועדיין, הוא לא נמצא ליד “האינטרנט” או טכנולוגיות פופולריות יותר שם בחוץ.

למרות שבלוק-קיים ציבורי מסוגלים לקבל את כל אחד מאיתנו שם מבחינה טכנית, אך חסר רוחב הפס לעבוד ביעילות. לשם השוואה, ויזה יכולה לעבד מספר עצום של עסקאות בשנייה.

המגבלה הזו היא מה שלא הופך את הביטקוין להצלחה כה גדולה. למעשה, פתרונות בלוקצ’יין אחרים מהדור השני, כולל Ethereum, חסרים רוחב פס כדי להפוך אותו למושך יותר בעולם האמיתי. כרגע חוקרי הבלוקצ’יין עובדים קשה בכדי להפוך את הטכנולוגיה להרחבה יותר.

דאגה נוספת וגדולה ביותר עבור DeFi היא הקשר שלה עם מטבעות קריפטוגרפיים. Blockchain היא רשת אידיאלית להעברת נכסים דיגיטליים.

מטבעות יציבים הם התשובה אך לא ניתן להשתמש בהם לכל עסקה שיש. כאן נכנסים מטבעות קריפטוגרפיים. אך טבע התנודתיות של מטבעות קריפטוגרפיים הוא שהופך אותו לא לפתרון אידיאלי עבור העולם האמיתי.

מאזניים, מטבע יציב ששוחרר לאחרונה, עברה קבלה חיובית ושלילית כאחד. בסך הכל, הוא לא זכה לקבלת פנים חיובית, ומוסדות רבים נסוגו משיתוף הפעולה בפרויקט מאזניים.

רוצה ללמוד על סיכונים נוספים ב- DeFi? עיין במדריך שלנו לסיכונים ב- DeFi וכיצד תוכל לנהל אותם כעת!

מדוע מימון מבוזר כל כך פופולרי?

אתה בטח תוהה מדוע פיננסים מבוזרים או DeFi פופולריים כל כך בקרב המוסדות הפיננסיים. ובכן, כפי שאתה יכול לראות זה אכן מביא יתרונות רבים. לדוגמא, זה יציע לכם יותר ביטחון ושקיפות בטווח הארוך.

מלבד עבודות האימוץ, DeFi גם צריך לוודא שיש לו מסגרת רגולטורית נאותה. מכיוון שהוא נמצא בבלוקצ’יין ציבורי, יש צורך להביא תקנות לחלל.

נכון לעכשיו, ישנם מספר ארגוני DeFi העובדים על פתרונות משלהם. הפתרונות שלהם אינם עצמאיים ולכן אינם עומדים בהנחיות כלשהן.

זה יוצר שוק מקוטע, שיהיה קשה ליצור אותו בעתיד הקרוב. עם יותר ויותר פלטפורמות DeFi, אנו יכולים למצוא שאף אחת מהן לא מצליחה, מבזבזת זמן, כסף ומסכנת גם את הרעיון.

ישנן גם כמה מדינות האוסרות על קריפטוסים או מווסתות אותן קשה מכדי להקשות עליהן.

הפיתרון הוא שיהיה ארגון רגולטורי בקוד פתוח שיכול לעבוד יחד כדי לקרב בין פרויקטים. בכך נוכל להבטיח ש- DeFi יוכל לצמוח בכיוון הנכון.

קרא עוד: איך עובד מימון מבוזר?

לעלות לפופולריות

בלוקצ’יין בן יותר מעשור. עם זאת, לא ראינו את הפופולריות של DeFi עד 2019. הסיבה לכך היא שרוב העולם לא היה מחובר דרך האינטרנט.

באותה תקופה, מימון מבוזר לא היה הגיוני מכיוון שהוא ידרוש את האינטרנט לקישוריות.

אני חושב ש- DeFi יהפוך למיינסטרים יותר עד 2025. האינטרנט צומח במהירות והופך להיות משתלם יותר מאי פעם. הודו, אחת ממדינות העולם השלישי, ראתה גם צמיחה אדירה בכל הקשור לניידים וקישוריות לאינטרנט.

בכל מקרה, אם תרצה, תוכל להשתמש במדריך זה כקובץ PDF פיננסי מבוזר לחומר הלמידה של פרויקט הבלוקצ’יין שלך.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

מסקנה: עתיד הכספים המבוזרים

נכון לעכשיו, עתיד הכספים המבוזרים נראה בהיר למדי. חברות רבות כבר בוחנות מימון מבוזר כחלופה לחברות מסורתיות. כמו כן, חברות רבות כבר נקטו בצעדים הדרושים ליישום פרויקטים של מימון מבוזר.

אז נראה שהאימוץ ימשיך לעלות. לפיכך, אם אתם נמצאים במכון פיננסי או בחברה דומה העוסקת במימון, עליכם בהחלט להציץ בדפי. מכיוון שמדובר בכוכב עולה עכשיו, אסור לכם להחמיץ את ההזדמנות ליהנות ממנו.

לכל טירון שם, שרוצה להעמיק בנושא, אפילו יותר, אנו ממליצים להתחיל עם מבוא לקורס DeFi. מדוע לא להתחיל את תהליך האימוץ כעת?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map