פרויקט DCEP: המטבע הדיגיטלי החדש של סין

לאחרונה הגיעה סין לאור הזרקורים עם פרויקט DCEP פורץ הדרך. רק אחרי ההכרזה הרשמית על פרויקט פיילוט סגור זה, זה התחיל לקבל הרבה הייפ. בואו נסתכל עכשיו על המטבע הדיגיטלי החדש של סין!

המטבע הדיגיטלי של סין משיק בתחילה בשיונג’אן (עיר הלווין בבייג’ינג), סוז’ואו ושנג’ן. רבים משערים אם זה יתגלה כשינוי מהפכני עבור המערכת המוניטרית שלנו וכיצד זה ישפיע באמת על הכלכלה העולמית..

בשנת 2017, הצמיחה המהירה של רשתות בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים ספגה ביקורת קשה מצד ארגונים פיננסיים רבים. לכן הממשלה הסינית נוקטת בחלופה בכל הנושא ומשיקה את המטבע הדיגיטלי שלהם בסין.

הצטרף אלי כשאני בוחן מה זה DCEP, מה המשמעות של סין וכלכלה עולמית ומה אתה יכול לצפות ממנה. אז הבה נתחיל!

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

מהו פרויקט DCEP?

נתחיל במה שהפרויקט הזה באמת הוא. DCEP הוא המטבע הדיגיטלי הלאומי של סין. במציאות, הטופס המלא הוא תשלום אלקטרוני במטבע דיגיטלי. על פי השמועות, פרויקט DCEP משתמש בטכנולוגיית קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין כבסיס הפלטפורמה. מומחים צופים שזה יכול להפוך למטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי הבסיסי בעולם (CBDC), וזה דבר ענק.

בנק העם העממי של סין (PBoC) מנפיק את המטבע הקריפטוגרפי בסין. המטרה העיקרית של השקת המטבע הדיגיטלי החדש של סין היא להגדיל את טווח ההגעה והמחזור הבינלאומי של יואן. במציאות, סין רוצה להגדיל את הקבלה העולמית של יואן, כך שהוא יהפוך למטבע גלובלי, ממש כמו הדולר האמריקני.

לאחרונה, סין להוטה יותר לדחוף יוזמות מבוססות בלוקצ’יין לשוק מכיוון שהממשלה לא רוצה לקבל מכות על ידי מטבע מאזניים של פייסבוק. אבל אני אדבר על כך בהמשך.

בוא נעבור מדוע סין כל כך להוטה להשיק את התשלום האלקטרוני במטבע דיגיטלי.

פרויקט DCEP


מטבע דיגיטלי בסין: מדוע הם משיקים אותו?

היעד העיקרי של הממשלה בהשקת הפרויקט DCEP China הוא להחליף את מערכת כספי הרזרב. במציאות, זה יקטין באופן משמעותי את העלות והחיכוך בין הבנקים. כמו כן, הם רוצים להשתמש בפרויקט DCEP של סין כדי לצמצם את כל היעילות של מסלולי כסף לא מקוונים מבוססי נייר שמולידים הלבנת הון, נושאים מזויפים ומימון לא חוקי..

יתרה מכך, החלק הטוב ביותר בפרויקט זה הוא שהוא עוזר לתת לרגולטור שליטה רבה יותר על המטבע הדיגיטלי תוך ביטול כל מיני פעילויות בלתי חוקיות. בכל מקרה, פרויקט זה יבטיח גם עלויות מופחתות לתחזוקת מטבעות ושטרות.

במילים פשוטות, אתה יכול לחשוב על DCEP כגרסה דיגיטלית לחלוטין של RMB.

יתר על כן, DCEP עשוי לתרום לקידום RMB כמטבע בינלאומי ולשנות את הדרך בה אנו מבצעים תשלומים חוצי גבולות.

נכון לעכשיו, בתשלומים חוצי גבולות, יואן משתמש ב- SWIFT (חברה לטלקומוניקציה פיננסית בין-בנקאית עולמית) או ב- CHIPS (מערכת התשלומים הבנקים בין סליקה). שני אלה פגומים ביותר שכן CHIPS היא ישירות חברה אמריקאית.

מצד שני, SWIFT נוטה להפוך לדאגה לממשלת סין שכן ארה”ב שולטת ברוב הפונקציונליות שלה. למרות ש- SWIFT טוענת שהיא קרקע ניטרלית לעסקאות בינלאומיות, עדיין 12 מהדירקטורים הם מארה”ב או ממדינות בעלות הברית של ארה”ב..

לכן, לטענת ממשלת סין, זה מגביל את יכולתם לבצע תשלומים פנימיים. לפיכך, DCEP היא דרכה של סין להקים ולפרוץ מכבלי חברות הפיננסים האמריקאיות.

האם DCEP היא המטבע הדיגיטלי היחיד (באופן חוקי) בסין?

פרויקט סין DCEP והמטבע שלו מפותחים על ידי התנועה הסינית. אז, אתה מבין, זה לא כמו מטבעות יציבים אחרים של צד שלישי שחברות רבות משתמשות בימינו. לדוגמה, CNHT מ- Tether מוצמד בעיקר דומה ליואן עם יחס של 1: 1.

במציאות, מטבעות קריפטוגרפיים אחרים אינם חוקיים בסין, למשל ביטקוין. אבל DCEP הוא המטבע הדיגיטלי החוקי היחיד והראשון במדינה.

על פי הגופים הממשלתיים בסין, פרויקט DCEP נמצא בפיתוח במשך 5-6 שנים נכון לעכשיו. לכן, אתה יכול לראות, הם משקיעים זמן רב בשכלול הטכנולוגיה כדי להפוך אותה לנגישה וללא בעיות עבור האומה כולה. כעת, סוף סוף הוא מוכן להתפרש, ובנק העם הסיני מנפיק את המטבע הדיגיטלי.

DCEP יכולה להשיג בקלות איסוף נתונים בזמן אמת המתייחס לכל סוגי הנהלת החשבונות ויצירת כסף. תהליך זה מסייע לשמור על המדיניות המוניטרית ולבצע שינויים שימושיים במידת הצורך.

לא יודעים על בלוקצ’יין? עיין במצגת יסודות Blockchain כדי ללמוד על טכנולוגיה זו כעת!

תהליך פיתוח של פרויקט DCEP

פיתוח מערכת התשלומים האלקטרוניים במטבע דיגיטלי החל למעשה כבר בשנת 2014. בעיקר הם רצו לבחון אפשרות ליצור מטבע דיגיטלי וכיצד הם יכולים לשפר את היואן בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

אך משנת 2014 – 2018, התפתחות הפרויקט האטה בצורה דרסטית מכיוון שאופי הבלוקצ’יין לא בדיוק תואם את המטבע הדיגיטלי הלאומי. במציאות, זה השכל הישר כמעט שכל רשת מבוזרת אינה יכולה לגבות את המבנה הריכוזי של המטבעות הלאומיים.

למרות הבעיות והחששות, הפיתוח הצטבר החל משנת 2019, וכעת הוא בדרך להשקה רשמית. בעיקר מכיוון שפייסבוק סוף סוף מתכוננת להשקת מאזניים וסין רואה בזה איום ישיר.

לכן, להט התחרות גורם לבנק המרכזי של סין לדחוף לאחור ולהשיק פרויקט משלהם שיכול להאיר את מאזניים בכל מחיר..

נכון לעכשיו, סין כבר סיימה את ארכיטקטורת backend של הפיתרון, ובשנת 2022 תורמים גדולים יחלו להשתתף בשלב הבדיקות של DCEP.

אדריכלות מאחורי פרויקט DCEP בסין

עכשיו בואו נדבר על הארכיטקטורה שעומדת מאחורי פרויקט סין DCEP, מכיוון שהיא תעזור לכם להבין את המושגים שלהם הרבה יותר טוב.

בעיקרון, הארכיטקטורה של ה- DCEP מחולקת למערכת דו-שכבתית. בדרג הראשון הוא יכלול בעיקר את תהליכי העסקה בין מתווכים ל- PBoC. במציאות, מתווכים אלה הם בעיקר מוסדות פיננסיים ומוסדות לא פיננסיים. לדוגמה, Tencent, UnionPay, Alibaba, הבנק התעשייתי והמסחרי של סין, בנקים לבנייה בסין, וכן הלאה..

ברובד השני ניתן לצפות לקשר או קישור בין המשתתפים בענפי הקמעונאות לבין המתווכים מהדרג הראשון. יותר מכך, הוא יתחבר גם לאזרחים או ליחידים במדינה.

אם יש לו סיכוי להיות פופולרי בעולם, אתה יכול להשתמש בו כדי לחבר את כל האנשים מאזורים ומדינות שונות. יתרה מכך, בדרג זה, כל המתווכים יחלקו את ה- DCEP לענף הקמעונאות בכדי לייעל את המטבע בכל הארץ. לכן, המטבע הדיגיטלי יתחיל בקרוב להסתובב בשוק.

במציאות, ההבדל העיקרי הוא המקור שיפיץ את תזרים המזומנים וישתמש בארנקים דיגיטליים במקום בחשבונות בנק.

מה לגבי תשתית Backend לפרויקט DCEP?

כרגע, סין אישרה שכבר סיימו את ארכיטקטורת ה- backend של מערכת התשלומים האלקטרוניים במטבע דיגיטלי. יותר מכך, הם גם סיימו את כל המחקרים, הגדירו את הפרמטרים ופיתוח כל הפונקציות ואפילו ניפוי באגים בבדיקות.

עם זאת, זה עדיין צריך בדיקות נוספות כדי להיפטר מכל הבעיות. בכל מקרה, על פי מקור אחר, הארנק הדיגיטלי של ה- DCEP יציע פונקציות רבות כגון היסטוריית התשלומים, ניהול הארנק והחלפת נכסים דיגיטליים..

יתר על כן, היא תציע גם שירותי העברה, תשלומי קוד QR, תשלומים ניידים וכן הלאה. החלק הכי טוב הוא שאתה יכול להמיר את המטבע שלך גם מהממשק. יותר מכך, ממשק המשתמש נראה הרבה מאוד ברור ופשוט לכולם להבין.

לכן, לא יעבור זמן רב כאשר הפרויקט יסיים את כל הפונקציות ויושק בקנה מידה עולמי. עם זאת, ניתן להניח כי תחילה היא תשיק רק בתוך סין, ולאחר הצלחתה, השווקים הבינלאומיים עשויים לקבל גישה גם אליה..

רוצה להיות אדריכל בלוקצ’יין? הירשם כעת לקורס מוסמך של ארכיטקטורת בלוקצ’יין (CEBA).

פרויקט ארנק DCEP

עכשיו בואו נדבר יותר על הארנק של מערכת התשלומים האלקטרוניים במטבע דיגיטלי. ממש לאחרונה, ב- 29 באוגוסט 2020, השיקה CCB (בנק הבנייה הסיני) את ארנק ה- DCEP. במציאות, הלקוחות בבנק הזה מצאו את התכונות של DCEP באפליקציה הסלולרית שלהם. עם זאת, על מנת להשתמש בכך, הם נאלצו להירשם תחילה עם מספרי הטלפון שלהם.

לאחר שעשו זאת, הם יכלו לגשת לארנק הדיגיטלי ולנווט כדי לראות את התכונות. עם זאת, לא הייתה שום הודעה רשמית על ההשקה הזו, וכל המידע שיש לי הוא מקהילת המדיה החברתית וקריפטו בסין..

בכל מקרה, יש משתמשים שטוענים שהם יכולים לבצע עסקאות קטנות עם הארנק על ידי חיבור חשבון ה- CCB שלהם לאפליקציה. יתרה מכך, ברגע שמשתמש יתנגד לארנק, הוא יקבל תעודת זהות בארנק שיעזור להם לבצע עסקאות עם משתמשים אחרים.

כמו כן, בממשק הראשי קיימות מספר פונקציות כגון משיכות / הפקדות, חיבור לחשבון בנק, הצגת כל פרטי העסקה, מתנה של חבילות אדומות, שדרוג ארנקי DCEP, החזר כרטיסי אשראי, ביטול ארנק DCEP וכן הלאה..

במציאות, החבילות האדומות למעשה מעניקות כסף לאחרים. יותר מכך, תהליך העברת הכסף או אפילו קבלתו הוא סופר קל. אתה יכול אפילו לסרוק את הארנק של משתמש אחר כדי לשלוח את הכסף. אז זה נראה כמו אפליקציית ארנק סופר נוחה.

כיצד ניתן לבדוק מטבע דיגיטלי בסין?

אתה בטח תוהה איך אתה באמת יכול לבדוק את המטבע הדיגיטלי בסין כדי לראות איך זה עובד. ובכן, הם הודיעו לאחרונה ב- 17 באוגוסט 2020, כי DCEP תעבור לשלב בדיקות הפיילוט. במציאות הם מכנים זאת “שיטת 4 + 1”.

בעיקר מכיוון שתהליך הבדיקה יישאר סגור בשיונג’אן, סוז’ואו, צ’נגדו ושנג’ן. זה יכלול גם את מיקומי אולימפיאדת 2022. יתר על כן, האנליסטים שלהם מאמינים שלפני השקת הפרויקט בקנה מידה מסיבי, הממשלה צריכה לראות ולתקן את כל הנושאים הטכניים.

לכן, אם הם לא מתקנים זאת מראש, התוצאות השליליות יכולות להשפיע על קידום השוק. לכן, על ידי בדיקת התהליך, אזרחים ישתמשו ויהיה להם נוח עם השינוי החדש.

בעתיד, המבחן יכלול ערים ומחוזות נוספות באזור המפרץ הגדול של מקאו, גואנגזו, שנגחאי ובייג’ינג. בינתיים, הרחבה זו של אזור הניסויים בפיילוט תציג 400 מיליון מאוכלוסיית סין.

חברות גדולות יבדקו מטבעות מטבעות בסין

צדדים רבים ישתתפו בשלב הבדיקה של מטבע הקריפטוגרפיה בסין. למשל לוקרים בדואר, מלונות מקומיים, חנויות ספרים, סופרמרקטים בלתי מאוישים, מאפיות, מכוני כושר וכדומה. יותר מכך, חברות זרות כמו רכבת תחתית, מקדונלד’ס וסטארבקס ייקחו חלק גם בבדיקת DCEP.

במציאות, הודעה זו הגיעה ב -22 באפריל 2020, שם הוכרז כי 19 חברות ישתתפו בשלב הבדיקות של פרויקט DCEP.

יותר מכך, הוועדה הלאומית לפיתוח ורפורמה הודיעה בעיקר על החדשות הללו באירוע שלהם. בכל מקרה, הסופרמרקט הבלתי מאויש של ג’ינגדונג ייקח חלק גם בשלב הבדיקה של מטבע החוץ הזה.

כמו כן, החברות שבכוונתן להשתתף כבר קיבלו את ההודעה הרשמית מהבנק המרכזי בסין. אמנם נכון לעכשיו אין לנו מושג כיצד הם ינהלו את שלב הבדיקות של פרויקט DCEP.

מטבעות קריפטוגרפיים בסין: ריכוזית או מבוזרת?

רבים מכם חייבים להיות מבולבלים עד עכשיו בשאלה האם המטבע הקריפטוגרפי בסין הוא מרכזי או מבוזר. ובכן, זה קצת שונה מכל טכנולוגיית הבלוקצ’יין שאנחנו מכירים נכון לעכשיו. למרות שהיא מציעה תכונות חשובות רבות של Blockchain, כגון רשת עמית לעמית, אי-שינוי, שקיפות ועוד רבים אחרים..

אבל זו לא רשת מבוזרת אלא מרכזית. במציאות, זה ישירות בניגוד למה שבלוקצ’יין הולך. כאן, לבנק המרכזי של סין תהיה שליטה מלאה במטבע והוא יכול ליצור ולהשמיד אותם בעת הצורך.

לבסיסי בלוקצ’יין ומאגרי מידע מרכזיים יש הבדלים גדולים. בדוק את בלוקצ’יין לעומת מסד הנתונים כדי ללמוד עוד על כך.

כיצד ניתן לקנות מטבע DCEP?

ובכן, קניית מטבע DCEP עשויה שלא להיות אפשרית. במציאות, רק לבנקים העובדים עם הבנק העממי של סין יש גישה אליו. אבל זה אמור להיות פתוח לציבור די מהר. עם זאת, עדיין אין חילופי מטבעות קריפטוגרפיים המציעים זאת כרגע.

האם אתה יכול לסחור ב- DCEP?

המטבע הדיגיטלי החדש של סין משנה הרבה נקודות מבט על המסחר. רק אחרי שעות של הכרזת המטבע, בורסות רבות הציעו IOUs או מטבע DCEP. במציאות, לא מדובר בעסקה האמיתית אלא בדויים מזויפים.

כרגע, רק לבנקים יש גישה אליו ואפילו לא לציבור. לכן, אמליץ בחום להתרחק מכל הסכומי ה- IOU או הניתוחים האלה עד שתתקבל הודעה רשמית על סחר בה.

אמצעי תשלום מבוסס קשר של NFC

המטבע הדיגיטלי החדש של סין יכול לעבוד גם ללא חיבור לאינטרנט. במציאות, זה בלתי אפשרי עבור מטבעות קריפטוגרפיים אחרים נכון להיום. אבל איך זה יעשה את זה? ובכן, סין משתמשת בשיטת תשלום מבוססת NFC על מנת להשיג תכונה זו.

לדוגמה, ייתכן שהשתמשת ב- Bluetooth או SHAREit להעברת קבצים מבלי להשתמש בנתונים כלשהם. הרעיון נורא דומה לזה, אבל הוא מתקדם יותר.

מכיוון שסין רוצה להיפטר מכסף מבוסס נייר לתמיד, זה רק השכל הישר שהם יזדקקו לאפשרויות העברת כספים לא מקוונות. כמו כן, גם אם אין לך חשבון בנק, זה לא משנה כי אתה יכול לאחסן את הכסף שלך במכשיר הנייד שלך באמצעות חשבון.

מה לגבי אימוץ בלוקצ’יין?

ובכן, כידוע, הפרויקט הזה אינו טכניקת בלוקצ’יין אלא חיקוי לכך. אבל סין באמת מנסה לדחוף את אימוץ הבלוקצ’יין. במציאות הנשיא הורה למדינה להאיץ את תהליך אימוץ הבלוקצ’יין.

יתרה מכך, באפריל 2020, הממשלה יצרה רשת שירות בלוקצ’יין המאחדת את כל פרויקטי הבלוקצ’יין במדינה.

בכל מקרה, סין מעוניינת יותר בבלוקצ’יין ולא במטבע קריפטוגרפי, מכיוון שאלו די יציבים וקשים לשליטה. כמו כן, סין אוסרת על מטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO במדינה, כך שגם השימוש בהם אינו אפשרי.

קרא עכשיו: אילו חברות משתמשות בטכנולוגיית Blockchain?

מתי יושק רשמית DCEP באופן רשמי?

לפרויקט DCEP סין אין ציר זמן ספציפי להשקתו. אך מומחים רבים אכן נתנו לנו כמה תובנות לגבי מה יכול לקרות ממש לפני ההשקה הרשמית. הם מאמינים שלפני הפעלת הפרויקט, המדינה תזדקק להתאמות מרובות כדי להתאים את השינוי בצורה טובה יותר. במציאות, שינוי מערכת של עם שלם הוא תהליך מסובך.

לכן, מיותר לציין שזה ייקח הרבה זמן. רבים גם מאמינים שהיא יכולה לצאת לראשונה במחצית השנייה של שנת 2020, אך זו לא הכרזה רשמית.

כמו כן, עליכם לציין כי DCEP אינו מגובה בשום זהב. אך מומחים מאמינים כי הם עשויים להשתמש בזהב כדי לגבות זאת בכדי להשמיד את מערכת העתודה האמריקאית. עם זאת, בשלב זה, השערות היחידות שלה.

משתתפים אחרים בפרויקט DCEP

ממשלת סין חויבה על כל החברות העוסקות בתשלום דיגיטלי לקבל את המטבע הדיגיטלי החדש של סין, DCEP. לדוגמה, WeChat, AliPay או Apple Pay צריכים לקבל את DCEP כמטבע עיקרי.

במציאות, זה יעזור לאנשים לקבל את השינוי במהירות רבה יותר ולאכוף את הדומיננטיות של סין במימון העולמי.

Huawei תשתמש ב- DCEP

מכיוון ש- Huawei קשורה קשר הדוק עם הממשלה ואיך שרוב הצרכנים של סין משתמשים ב- Huawei, השמועה היא שחברה זו תחל להשתמש ב- DCEP. כמו כן, נראה שיש תמונה שהודלפה של אפליקציית Pay של Huawei, שם רואים שהיא יכולה להשתמש ישירות ב- DCEP.

מצד שני, Tencent, יריבתה של Huawei, גם תומכת בפרויקט באופן מלא מההתחלה.

Tencent עשוי להפוך לשותף מרכזי בפרויקט DCEP

חברת Meituan Dianping של חברת טנסנט מדברת עם השותף למחקר של PBoC על היישום האמיתי של DCEP. במציאות, Meituan Dianping מציע הרבה שירותים כגון משלוח אוכל, קניות במכולת, B.&הזמנת B, רכיבה על אופניים, שיתוף אופניים ועוד שירותים רבים. כל אלה מביאים לעסקאות של מיליארדי דולרים מדי יום!

אז, רק עם Meituan Dianping, אתה יכול באמת לכסות את כל הצרכים. לכן, זה רק חכם לרצות להיות שותף מרכזי גם בפרויקט זה.

מצד שני, אחת מחברותיה האחרות ביליבילי בע”מ מעוניינת גם בפרויקט. איננו יודעים את הספציפיות של השותפויות הללו, אך סביר מאוד להניח ששותפויות אלה יוכלו לתת לפרויקט DCEP דחיפה אדירה.

כיצד ישפיע מטבע DCEP על מטבעות קריפטוגרפיים אחרים?

הפרויקט DCEP סין בוודאי יהווה איום על מגמות הקריפטו הנוכחיות. ובכן, במציאות, המבנה שמאחורי הקריפטו שונה לחלוטין ממטבע DCEP מכיוון שכולם מבוזרים.

אבל היקף הקידום הגדול שעובר למטבע DCEP בוודאי משנה את נקודת המבט של האזרחים. אם זה באמת יקבל השקה גלובלית מתישהו, זה עשוי להשפיע לרעה גם על מגמות הקריפטו. במציאות נראה כי לקריפטוסים יש תוצאות חיוביות ושליליות. כמו כן, ישנן הרבה הונאות וחששות אבטחה שמקיפים את השימוש בקריפטוסים.

לכן, אם DCEP אכן תצליח, מדינות אחרות עשויות להתחיל לפתח גרסה משלהן למטבע דיגיטלי, שעשויה למנף את הטכנולוגיה של blockchain.

מכיוון שעדיין איננו יודעים את הידע הטכנולוגי המלא שמאחורי מערכת DCEP, כך התוצאה עדיין לא ידועה.

בכל מקרה, יתכנו אפשרויות להפוך את DCEP למסוגל ליצור מפלט עבור רשת בלוקצ’יין אחרת להתחבר ולהחליף את DCEP בקריפטו. אבל כל זה רק ספקולציות עד כה.

השוואה בין DCEP, מזומנים מבוססי נייר, אתריום ומאזניים

ישנם שחקנים אחרים בשוק, ול- DCEP יש השלמות חזקות. במקרה אחד, Ethereum כבר הוקמה. יותר מכך, מערכת המזומנים מבוססת הנייר כבר הוקמה ברחבי העולם. לכן, כדי לראות כיצד כל אלה משתווים ביחד, אנו מציגים טבלת השוואה בין DCEP, מזומנים מבוססי נייר, אתריום ומאזניים. אז בואו נבדוק את זה.

DCEP

כסף מזומן

אתריום

מזל מאזניים

אַלמוֹנִיוּת

יכול להיות אנונימי

מבנה מבוזר

לא לא כן חלקית

תכונות טכנולוגיות של Blockchain

עקיבות, תשלום עמית לעמית, חסין טמפר תכונות בלוקצ’יין ציבוריות תכונות בלוקצ’יין של קונסורציום

בִּטָחוֹן

גָבוֹהַ נָמוּך גָבוֹהַ גָבוֹהַ

מהירות עסקה

220,000 טפ ~ 20 כפיות 1,000 כפיות

יְעִילוּת

גָבוֹהַ נָמוּך בינוני גָבוֹהַ

הִטַלטְלוּת

גָבוֹהַ נָמוּך גָבוֹהַ גָבוֹהַ

תמיכה בתשלום לא מקוון

כן כן לא לא

תנודתיות

נָמוּך נָמוּך גָבוֹהַ נָמוּך

סטטוס הפרויקט

עוברת בדיקות במחזור במחזור בפיתוח

האם פרויקט DCEP בסין יכול לאתגר את הדולר הדיגיטלי של ארה”ב?

פרויקט DCEP סין אכן מהווה איום על המערכת המוניטרית של ארה”ב. במציאות, סין משתמשת בתשלומים ניידים בהרבה מארה”ב, ויש לכך 1.7 מיליארד צרכנים במדינה. יתרה מכך, תשלום WeChat או Alipay מתקבלים בכל רחבי הארץ; אפילו רוכלים מקבלים את זה.

עם זאת, ארה”ב עובדת על פרויקט דולר דיגיטלי שיכול להתחרות ישירות בפרויקט DCEP של סין. אמנם ארה”ב רק התחילה את הפרויקט לאחרונה, וייתכן שיידרש זמן רב לשכלל אותו או אפילו לפרוס אותו.

וכאן סין נמצאת צעד אחד לפני ארצות הברית. נושא נוסף הוא שארה”ב לא כל כך להוטה שמטבעות דיגיטליים יחליפו לחלוטין מטבעות מבוססי נייר. אז זה יכול להוות איום חמור על כלכלתם בעתיד.

ממשלת סין, לעומת זאת, מאמינה כי מאזניים של פייסבוק עשויים להפוך לרחבה באמצעות תחליף למערכת הדולרים של ארה”ב. לכן סין מנסה בכל כוח לנצח את מאזניים של פייסבוק בכל דרך אפשרית.

בסופו של דבר, ניכר רק שהפרויקט החדש של סין יכול לאתגר את ארה”ב ברצינות אם ארה”ב לא תתחיל להתייחס אליו ברצינות בקרוב.

לא יודעים על פרויקט דולר דיגיטלי? למד על דולר דיגיטלי מהמדריך שלנו עכשיו!

פרויקט DCEP: ה- CBDC הראשון שהוקם?

אם פרויקט DCEP סין מצליח להפיץ את המטבע, אז זה יהיה ה- CBDC (המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי) המתפקד בעולם. במציאות, זה דבר עצום שיכול לעצב מחדש את המצב הכלכלי בעולם.

יתרה מכך, סין עשויה להצליח להפיל את שלטון ארה”ב בתשלומים גלובליים. אבל, עדיין מוקדם לומר משהו על זה. בואו נחכה שסין תשיק את הפרויקט שלהם ונראה אם ​​זה באמת יכול להספיק שינוי ארצי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map