פרויקט: DABL – פרוס את היישומים שלך מהר יותר

כל המפתחים שם כבר צריכים לדעת על DAML – שפת התכנות שמשנה את המשחק שכולנו חיכינו לה. אבל עכשיו נכס דיגיטלי מביא הפתעה עצומה לכל האוהדים שם – פרויקט: DABL.

מיד לאחר שהפך לשידור חי, פרויקט DABL יוצר הרבה באז בקהילת הבלוקצ’יין. כלומר, למה שלא? זו טכנולוגיה ברמה הבאה שמקלה על חיינו הרבה יותר, במיוחד עבור היזמים.

אך ייתכן שרבים מכם לא מבינים היטב כיצד זה עובד או איזה סוג של יתרונות הוא מציע. לכן, כדי לעזור למוחכם המטריד, הרכבתי את המדריך הזה המתמקד בפרויקט DABL.

פשוט לשבת חזק, לתפוס כוס קפה, ובוא נתחיל!

מה זה עמ ‘רוג’ר : DABL?

קודם כל, בואו נתחיל ממה שהפרויקט הזה כולל. DABL היא למעשה פלטפורמת ענן שתעזור לך לייעל את יישום SaaS או הפתרון שלך מההתחלה ועד קו הסיום. האם אתה יודע מה החלק הכי טוב?

ובכן, החלק הכי טוב זה פלטפורמה זו נועד לעזור לך לעשות את כל זה עם כמה שפחות פיתוח.

רק תחשוב כמה קל יכול להיות לפתח את הפרויקטים שלך מבלי לבזבז הרבה זמן ומשאבים. במציאות, אדריכלות DABL של פרויקט היא אופציה נהדרת עבור כל מפתח שרוצה לפתח יישומי backend פשוטים וניתנים להרחבה.

כמו כן, זה מגיע עם חוויה ללא שרת עכשיו! כמו כן, כל סוג של יישום שאינו זקוק לתמיכה כבדת backend כמו אפליקציות אינטרנט יכול להפיק תועלת רבה מארכיטקטורת ה- DABL.

יותר מכך, מפתחים כבר בוחנים את הפלטפורמה הזו ובונים עבורה יישומי DABL.

השילוב העוצמתי של DABL ו- DAML מדהים באמת.

פרויקט dabl


מהם היתרונות של פרויקט DABL?

שימוש ב- DABL יכול להיות אופציה נהדרת לתהליך הפיתוח שלך. במציאות, לא רק שתזכה להשיק את היישום שלך הרבה יותר מהר, אלא תוכל לעשות זאת עם מעט מאוד מהנדסים ועיצוב נקי..

בכל מקרה, בואו נבדוק את היתרונות של השימוש בפלטפורמה זו.

 • תומך בכל DAML יישום: DABL למעשה יאפשר העלאה של כל אחד מהיישומים שלך מבלי לשנות את הקוד או לשנות את המבנה. אז אתה יכול לשנות את יישומי ה- DAML שלך באופן אוטומטי תוך זמן קצר.
 • ממשקי API של יישומים בחינם: כל קוד היישום שלך שנכתב ב- DAML ייצור ויגדיר באופן אוטומטי את כל ה- APIs עבור היישום שלך בפלטפורמה. לכן, פירוש הדבר שכל שעליך לעשות הוא לחבר את מכשירי ה- IoT או ה- UI שלך ל- backend שלך, וזהו!
 • אימות ובקרת גישה בחינם: כל משתמש ביישומים יכול לאמת ישירות באמצעות ממשקי ה- API. יותר מכך, קוד היישום DAML מגדיר כל פעולה ונתונים מורשים. לכן, לא תזדקק למדיניות מסובכת או לוגיקה בסיסית בכדי לשמור על בטיחות הפתרון ולשמור על כללים.
 • תמיכת API של צד שלישי: אתה יכול גם להשתמש בממשקי API של צד שלישי או בכל שירות ישירות ביישום שלך באמצעות ארכיטקטורת DABL. לפיכך, לא תצטרך רכיבים או ארכיטקטורה נוספים לשם כך.
 • תואם DAML Ledger: אולי אתה רק רוצה לנהל את סביבת היישומים שלך. לכן, לשם כך, כל יישום שכתבת ל- DABL נתמך בכל סוג אחר של DAML פלטפורמת ספר חשבונות מבוסס. אז זה ירחיב גם את ספקטרום השוק שלך.

עיין במדריכים נוספים שלנו:

 • חישוב בקריפטוגרפיה
 • חברות שמשקיעות בבלוקצ’יין
 • Oracles Blockchain: דעו את יסודות היסוד

מדריך DABL

עכשיו, הגיע הזמן להציץ למסוף הפלטפורמות. אז, כאן תקבל הדרכה קצרה על DABL. אבל אני מציע לך לבדוק את מדריכי הפלטפורמה שלהם לקבלת הדרכה נכונה. בכל מקרה, בואו נתחיל!

מסוף DABL

בית

זהו הלשונית הראשונה שתראה את קונסולת DABL. אם יש לך יישומים קיימים, תראה את זה כאן. אך אם אין לך, תראה אפשרות ליצור אפשרות משלך.

אפליקציות

כאן תוכלו להצטרף ליישום שהזמנתם אליו. יתרה מכך, תראה אפשרות “הצטרף באמצעות מזהה ספר” כדי לשמור על האפליקציה ברשימה שלך. יתר על כן, החלק הטוב ביותר הוא שאתה יכול להשתמש בשם מותאם אישית לאפליקציה לנוחיותך.

לאחר שתצטרף לאפליקציה, תוכל ליצור חוזים חדשים בפנקס הספרים, לממש את בחירותיך ואף לראות את החוזים הפעילים שלך.

פעילות אחרונה

אם הצטרפת לכל ספר חשבונות, תוכל לראות את כרטיסיית הפעילות האחרונה. באמצעות זה תוכל לראות תבניות חוזה, כל הצדדים וכן הלאה.

סביבת עבודה

לאחר שתיכנס ל- DABL, תקבל את סביבת העבודה שלך. במציאות, תכונה זו מאפשרת לך לנהל את כל פנקסיך ולארגן את קבצי הפרויקטים שלך. יתרה מכך, תוכל להעלות גם כאן את קבצי ה- DAML שלך.

כרטיסיית בנייה מהירה

תראה את התהייה “תוהה מה לעשות הלאה?” אפשרות בממשק. לאחר שתלחץ עליו, תוכל לראות את ספירת הקבצים ואת החלקים באפליקציית DABL שלך. בכל מקרה, כאן אתה יכול להעלות DAML טריגרים, נכסי ממשק משתמש וכן הלאה.

כרטיסיית פריסות

כדי לראות את הכרטיסייה פריסות, עליך ללחוץ על ספר חשבונות מסביבת העבודה שלך ולראות את המסוף. במציאות, כרטיסייה זו תאפשר לך להגדיר קבצים, לנהל חפצי אפליקציה, לפרסם את חזית היישום שלך.

דגמי DAML

מודלים אלה מגדירים בעיקר את המבנה הפונקציונלי והנתוני של היישום שלך.

שירותים אוטומטיים

ברוב היישומים יהיו שירותי אוטומציה כברירת מחדל. במציאות הם עושים זאת באמצעות DAML טריגרים או שירותים אוטומטיים בפייתון.

DAML טריגרים

DAML Triggers למעשה מאפשר לך לכתוב תהליכים אוטומטיים באפליקציה שלך באמצעות DAML. אם ברצונך לפרוס טריגר DAML, עליך לקמפל את כל תבניות ה- DAML ואת ה- DAML Triggers בנפרד לקבצי own.dar. משם, אתה יכול לגרור ולשחרר את ה- DAML ו- DAML Trigger.dars לתוך ספר החשבונות שלך.

אינטגרציות

שילובים יעזרו ליישום שלך לתקשר עם העולם החיצון. ברגע שתפרוס אינטגרציה על ספר החשבונות שלך, הוא ישמור על קשרים בין ספר החשבונות שלך לבין המערכת החיצונית כמו אורקל על הספר..

ממשק משתמש של אפליקציה

ב- DABL, אתה יכול לפרוס ולארח את רכיבי ה- frontend שלך ליישום שלך. לשם כך, עליך לפרסם קבצים לתת-דומיין ספציפי לחשבונות. הקבצים צריכים להיות בפורמט .zip. למידע נוסף, עיין במדריך DABL.

כרטיסיית נתונים חיים

תוכל להשתמש בכרטיסייה זו כדי לחקור את כל חוזי ה- DAML שלך בפנקס היישומים שלך כמו חוקר ספרים.

עמ ‘רוג’ר : מדריך DABL: כיצד לפרוס אפליקציה לדוגמא?

זהו מדריך DABL בסיסי מאוד לפריסת יישום לדוגמא. ברגע שתיכנס לפלטפורמה, תבחין שיש כמה יישומים לדוגמה בחלק התחתון של שטח העבודה. משם תוכל לפרוס אותם על ספר חשבונות ואז להתחיל בתהליך היישום שלך.

 • קודם כל, עליך ליצור פרויקט בסביבת העבודה שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על “פרויקט חדש” ולתת לו שם וספר חשבונות.
 • לאחר מכן תוכל למצוא יישום שניתן לפרוס בחלק התחתון של סביבת העבודה. לאחר מכן לחץ על “הוסף לפרויקט”.
 • לאחר מכן, בחר את ספר החשבונות והפרויקט שלך, ותראה את DABL פורס את כל הקבצים באופן אוטומטי.
 • ייקח זמן לקבצים לפרוס. לכן, לאחר סיוםו, תוכלו ללחוץ על ספר החשבונות ולהגדיר את הקבצים הפרוסים.
 • לשם כך תצטרך לעבור לכרטיסיית הפריסה. שם תראה את הכרטיסייה פעולה נדרשת וקבצי אוטומציה לא מוגדרים מתחתיה. לצורך אוטומציה, הקפד לפרוס כמפלגת UserAdmin בעת התצורה. לאחר מכן, לחץ על “הפעל”.
 • לאחר מכן, עליך לפרסם את נכס ממשק המשתמש שלך בכרטיסיית הפריסה. אם הם לא פורסמו, עליך לפרסם אותם על ידי לחיצה על “פרסם”.

שם, זה נעשה! עכשיו אתה חי!

יתר על כן, כדי לקיים אינטראקציה עם היישום, אתה יכול להשתמש במסוף DABL או לעקוב אחר תת-הדומיין של כתובת האתר בכרטיסייה פריסות כדי לקיים אינטראקציה עם ממשק המשתמש החי שלך.

מהם מקרי השימוש של DABL?

DABL ו- DAML יוצרים שילוב רוצח ליצירת מסגרת לפיתוח יישומים גמישים וניתן לחיבור ללא הקצב האיטי. במציאות, כל שעליך לעשות הוא לכתוב את הקוד שיתאר את המאפיין של היישום שלך מבלי לדאוג לניהול האדריכלות.

לאחר שתפרוס בארכיטקטורת DABL של הפרויקט, תצטרך לשלם רק עבור מה שאתה משתמש ולא יותר מכך.

שיעור התמחור המשתנה עדיין לא פורסם, אך השימוש יימדד בתדירות שבה היישום שלך מעדכן את ספר החשבונות..

להלן מקרי שימוש טובים ב- DABL. בואו לבדוק אותם!

יישומי שינוי גודל אוטומטי

ב- DABL ניתן לפרוס יישום DAML ללא כל סוג של תצורה או פיתוח תשתית. לפיכך, תוכל לפתח יישום פונקציונאלי לחלוטין מאפס ולהפעיל אותו תוך מספר ימים!

יתר על כן, יישומים הפועלים ב- DABL ישתנו באופן אוטומטי כאשר התעבורה שלך מתחילה לגדול. יותר מכך, רק אז אתה צריך לשלם עבור התנועה המוגברת, לא דקה לפני כן.

יישומים מרובי עמודים (MPA)

עוד אחד ממקרי השימוש ב- DABL בפרויקט הוא שתוכלו להשתמש בו בכדי להניע יישומי עמודים מרובים. יותר מכך, רק קובץ יחיד יכול ליצור את כל ממשקי ה- API, בקרת הגישה, התפקידים, ההרשאות וכן הלאה.

בכל מקרה, DAML מפרק בעיקר את כל השלבים של זרימת העבודה לסדרה של שינויים ופונקציות במצב. יתרה מכך, קובץ DAML יתאר פקדים גרגירים ביותר שיש לך על הרשאות נתונים בתהליך העבודה.

בהקשר זה, ניתן להשתמש ב- DABL כדי לפשט את תוכניות ההרשאה והאימות באמצעות טכניקת מיפוי למיפוי שכבת אימות..

יישומים מונחי אירועים

האם ידעת כי יישומי DAML יכולים לייצר יישומים המועברים על ידי אירועים מוחלפים ומוחשיים באמצעות רצף האירועים? יתרה מכך, היא יכולה לעשות זאת בכמה מערכות שונות ולהפוך אותה לזמינה למסקנות סופיות.

זהו אחד היתרונות של יישום DAML הפועל ב- DABL. יחד עם זה, תוכלו לראות כי יישומי DAML יתמכו ברכיבים ומערכות חיצוניים. לפיכך, ניתן לשנות מידה מהירה הרבה יותר עם DABL.

הארכת מכונת המדינה

כמעט כל עסק, בעיקר אלה שנמצאים בשלב הראשוני של טרנספורמציה דיגיטלית, יכולים לחפש זיקוק, איחוד וקידוד של עסק הליבה שלהם.

לכן, כדי לעזור לך בכך, תוכל להשתמש בשפה המתארת ​​את עצמה של DAML שיכולה לתפוס את תהליכי העבודה האלה.

יתרה מכך, שפה זו יכולה לתאר את הפרדת הפעולות על סמך התפקיד ולשלב אותן במכונת מדינה רחבה יותר. אז אתה יכול לראות ש- DAML הוא אידיאלי להארכת מכונת המדינה שלך, ותוכל להשיג זאת בקלות באמצעות DABL.

יישומים מבוקרים ושקופים

שימוש ביישום SaaS יכול למעשה לפגוע בערך המותג שלך מכיוון שיש בעיות עם שימוש לרעה בנתוני היישום. אך ב- DABL, כל יישום שלך נקי מבדיקה זו מכיוון שהמשתמשים יכולים לראות את נתוני הליבה הרלוונטיים להם.

יתרה מכך, משתמשים יכולים גם לבחון לאיזו ישות או משתמש יש הרשאה לגשת לנתונים מסוימים בכל עת. לכן, הוא מציע תשתית שקופה עבורם, המגדילה את ערך המותג שלך.

כמו כן, פיתוח יישומים באופן זה יעזור לך ולחברה שלך לרכוש את אמונם של הצרכנים שלך, מה שיגדיל גם את התנועה.

קרא עוד:

 • מושגי בלוקצ’יין שכדאי לדעת עליהם
 • האקדמיה לבלוקצ’יין: התחילו בקורסי בלוקצ’יין!

כיצד DABL משווה לפלטפורמות אחרות?

DABL מגיע עם אלמנטים של SaaS, FaaS, iPaaS ו- PaaS. כאן, אני אשווה כמה מהן עם DABL כדי לתת לך מושג טוב יותר על השוואה בין טכנולוגיה זו ל- DABL..

DABL לעומת IaaS

לעתים קרובות בתשתית כשירות (כגון Azure, GCP, AWS), ספקים מציעים למשתמשים לנהל את רכיבי היישומים הווירטואליים שלהם שתוכלו למצוא בכל מרכז נתונים..

הם לא מציעים הצעות למפתחים. יתרה מכך, היזם אחראי באופן בלעדי על כתיבת הקוד הן ליישום והן לתשתית. במציאות, זה יכול להוביל את הצוות שלך למסלול DevOps מאוד מסובך.

אך יישומי DABL יכולים להפעיל רק מקובץ בודד מגובה DAML. זה אומר שעליך רק לתאר את התנהגות המסגרת שלך, והפלטפורמה תדאג לשאר.

לפיכך, הצוות שלך לא יצטרך לעבור בכלל הליכי DevOps מורכבים.

DABL לעומת PaaS

אתה יכול לחשוב על פלטפורמה כשירות כעל IaaS משודרג. למרות שפלטפורמות PaaS מכוונות יותר ומסייעות בפיתוח האפליקציה, עדיין יש הרבה טרדות שעל היזם לשמור..

במציאות, תכתוב פחות קוד או תעבוד על התשתית קצת פחות, אך עדיין תצטרך לשנות גודל של רכיבים רבים בעצמך ובהתאם לארכיטקטורת PaaS. המשמעות היא עבודה בין רכיבים, שרתים – הופכת את השקת היישום לאיטית ומורכבת.

אך יישומי DABL לא יצטרכו להתמודד עם בעיות אלה. לרוב, היזמים אפילו לא יידעו על התשתית הבסיסית. והם לא צריכים לדאוג לזה. במציאות, DABL תדאג לכל השאר.

DABL לעומת iPaaS

פלטפורמת האינטגרציה כשירות היא נישה פופולרית של שרת ענן הבנויה לחיבור יישומים מקומיים לענן.

המטרה העיקרית היא חיבור ממשקי API של צד שלישי ומורשת זה לזה והנגשתם מחוץ לתשתית מדור קודם. מכיוון שאפליקציות משלבות יותר ויותר ממשקי API בתהליכי הליבה שלהם, מפתחים רבים יבנו נורמליזציה של נתונים ושכבות עסקאות לתמיכה במערכת האקולוגית ההולכת וגדלה של ממשקי API..

אך ב- DABL, ניתן להתקשר לממשקי API חיצוניים ליישום מבלי לפתח אפילו שכבת צבירה נוספת למערכת. ממשקי API חיצוניים מנורמלים ל- DAML ולמפתחי יישומים יש דרך פשוטה לתקשר עם ממשקי API רבים מכל סוג שהוא. לכן, זה אומר שקל יותר לשלב ממשקי API חיצוניים מבלי לדאוג לנושאי ניהול.

DABL לעומת FaaS

נראה כי אדריכלות DABL עוקבת אחר החוויה נטולת השרת שתמצאו בפונקציה כפלטפורמת שירות. כיום, FaaS מתאים מאוד לתהליכי מחשוב קצה ושירותים עם פונקציות פשוטות ופשוטות.

כמו כן, הן בעיקר מערכות חסרות מדינה ומופעלות אירועים. נראה ש- DABL שואבת השראה מפלטפורמות אלה. זה בעיקר מתמקד בהעצמת מפתחים במקום להכריע אותם בפיתוח האפליקציות שלהם.

אז ב- DABL תקבלו חוויה ללא שרתים עם עיצוב פשוט ונקי. יתרה מכך, תוכלו להפיק תועלת רבה מהתחברות גם לשירותים ללא שרתים. אין הגבלות על כך.

רוצה ללמוד על בלוקצ’יין? עיין בקורסי הבלוקצ’יין שלנו עכשיו!

הערת סיום: מיטב המפתחים

נראה של- DABL יש הכל. במציאות, פלטפורמה זו מתאימה מאוד להשקת כל יישום מבוסס DAML מבלי לדאוג לתשתית! כל שעליך לעשות הוא לתאר את ההיגיון העסקי או ההתנהגויות של היישום שלך, והפלטפורמה תדאג לשאר.

האם זה יכול להיות קל יותר? אני די בטוח שמפתחים בוודאי יאהבו את הפלטפורמה הזו. מדוע שלא? לוקח פחות זמן לבנות ולהפעיל כל יישום עליו.

בכל מקרה, עכשיו כשאתה יודע על הפרויקט הזה, ההחלטה הסופית תלויה בך. אבל הייתי אומר שאתה בהחלט צריך לתת לזה זריקה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map