שיטות עבודה מומלצות של Blockchain – עקרונות Blockchains ארגוניים

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT) מספקת יתרון עסקי ברור. המשמעות היא שמאמצים מוקדמים יכולים לנצל זאת.

האם אתה רוצה לאמץ בלוקצ’יין גם בתהליך העסקי שלך? אם כן, עליך לפעול לפי שיטות העבודה המומלצות של Blockchain. שיטות עבודה מומלצות אלה יעזרו לך לחקור את הבלוקצ’יין בצורה הנכונה.

באמצעות טכנולוגיה תוכל לחזק את הפלטפורמה שלך ולהפוך אותה למתאמת עם המגמות הנוכחיות.

בוא נתחיל בשיטות המומלצות לבלוקצ’יין.

Contents

שיטות Blockchain הטובות ביותר

לפני שנכנס לעומק בשיטות העבודה המומלצות, בואו נלמד אילו מרכיבים מרכזיים דרושים כדי שבלוקצ’יין יהיה שימושי בסביבה ארגונית.

המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין מתפתחת, ויש שיטות עבודה מומלצות לכולם שם בחוץ. אם אתה אדריכל בלוקצ’יין, עליך לעקוב אחר שיטות עבודה מומלצות עבור מהנדס מסד נתונים של בלוקצ’יין. בסופו של דבר, שיטות העבודה המומלצות גורמות לעבודה שלך לזרוח.

כדי להפוך את הדברים לפשוטים, נתחיל בששת העקרונות של יישום ופיתוח blockchain. זה יבסס את ליבת הדיון שלנו ושיטות עבודה מומלצות.

שיטות מומלצות לבלוקצ'יין

עם מחשבה על בלוקצ’יין ארגוני, נעבור לדון בצעדים הנדרשים לבניית פתרון או שירות בלוקצ’יין.

מה אנחנו הולכים לכסות?

נוהלי Blockchain יכולים להיות שונים בהתאם למה שאתה עושה. אם אתה ארגון, ייתכן שיהיה עליך לפעול לפי נוהגים הקשורים לארגון. אם אתה אדריכל בלוקצ’יין, יש נוהג אחר שעליך לנהוג בו. כדי לעזור לך, בוא נעבור על מבנה המאמר.

תוכן העניינים


בלוקצ’יין לארגון: עקרון, צעדים ושיטות עבודה מומלצות

שיטות עבודה מומלצות עבור מהנדס מסדי נתונים וארכיטקט בלוקצ’יין

שיטות עבודה מומלצות של Blockchain: בדיקת Blockchain והפחתת סיכונים

בלוקצ’יין לארגון: עקרונות, צעדים ושיטות עבודה מומלצות

שישה עקרונות לפיתוח ויישום בלוקצ’יין

  1. לִפְתוֹחַ: פתרון הבלוקצ’יין צריך להיות פתוח. פירוש הדבר שהוא צריך להיות קוד פתוח המאפשר לכל אחד לתרום לצמיחתו. תג הקוד הפתוח יביא גם חדשנות ויבטיח שמירה על קוד איכות.
  2. מותר: הרשאה היא גם עיקרון קריטי שעליו צריך לבצע בלוקצ’יין ארגוני. רשתות מורשות נועדו לעבוד במערכת אקולוגית סגורה על ידי שמירה על תכונות מפתח של בלוקצ’יין ללא פגע. זה מקדם סודיות ואמון ומבטיח כי ניתן לשלוט על פעילויות בלתי חוקיות. רשתות מורשות מבטיחות גם שרק ישויות מהימנות יכולות לקיים אינטראקציה עם הרשת – מה שהופך אותה לבטוחה יותר וקיימת בטווח הארוך.
  3. ממשל: לבלוקצ’יין ארגוני צריכה להיות מערכת ממשל תקינה. זה מאפשר למנהלי מערכת להפעיל ולתחזק את הרשת. ממשל חזק מבטיח שאף אחד לא יוכל להשתמש לרשת לרשת לטובתם. מנהלים יכולים לנקוט בצעדים הדרושים כדי לעצור שחקנים זדוניים לפני שהם מתחילים לתקוף את הרשת או לעצור אותם במהלך ההתקפה.
  4. בִּטָחוֹן: האבטחה צריכה להיות מהשורה הראשונה בכל פיתוח בלוקצ’יין. רשתות חסימות מאובטחות, אך הן עדיין דורשות תכנון וביצוע אבטחה נכונים. כמו כן, מדובר בתהליך מתמשך, וצוות האבטחה צריך לבצע בדיקה תקופתית על מנת להבטיח את שלמות הפלטפורמה.
  5. תקנים: תקנים הם גם חלק מרכזי בכל פתרון בלוקצ’יין. עם הסטנדרטים הניתנים לפעולה, קל לצוותים לעבוד על פני דרישות, צרכים או שילובים שונים. נכון לעכשיו, יש רק גופים עצמאיים שעובדים על פתרון בלוקצ’יין משלהם – וזה לא רעיון טוב לטווח הארוך.
  6. פְּרָטִיוּת: גם היבט הפרטיות חשוב מאוד. ללא הזכות לפרטיות, פתרון בלוקצ’יין אינו יכול לעשות צדק עם תכונותיו האחרות כגון שקיפות או אי-שינוי. זו הסיבה שפתרון בלוקצ’יין ארגוני צריך לעבוד לקראת פיתרון שמציע פרטיות כבר מההתחלה.

חמשת העקרונות נדונו על ידי יבמ פוסט בבלוג.

שיטות עבודה מומלצות של Blockchain: שבעה צעדים להצלחה בבלוקצ’יין ארגוני

כעת, לאחר שאנו מבינים את עקרונות הליבה של בלוקצ’יין ארגוני. בואו נעבור את שבעת השלבים להצלחה בבלוקצ’יין ארגוני.

1. בחירת פלטפורמה

השלב הראשון הוא בחירת פלטפורמה. בניית הפלטפורמה שלך יכולה להיות אופציה ריאלית, אך היא דורשת השקעה כספית משמעותית. זה לא אפשרי עבור רוב העסקים שם בחוץ. לשם נכנסות הפלטפורמות הקיימות.

לפני שתמשיך, עליך להבין שיש פשרות בפלטפורמות קיימות. הם אינם מושלמים ואינם מותאמים לחלוטין לדרישותיך. כמו כן, לא כל הפלטפורמות משרתות ערך או תכונות זהות. חלקם עשויים להיות נהדרים בממשל, בעוד שאחרים נהדרים למדרגיות.

פלטפורמות הדור הנוכחי כמו Hyperledger מציעות הרבה אפשרויות. אתה יכול להשתמש בפלטפורמות ארגוניות אחרות כגון IBM Blockchain, SAP blockchain ואחרות.

בקיצור, עליכם להבין שלכל פלטפורמה יש את המגבלות שלה ועליכם להחליט מראש באיזו מהן אתם רוצים לבחור.

תוכלו לקרוא עוד על בלוקצ’יין ארגוני כאן.

2. התחל להתנסות

כארגון, עליך להתחיל להתנסות בבלוקצ’יין. אילו היבטים בארגון שלך ניתן לשנות באמצעות blockchain? האם זו שרשרת האספקה ​​או הממשל? להבין את הדברים האלה ולהתנסות בקנה מידה נמוך יכול להודיע ​​לך על התוצאות המדויקות.

עם התפתחות שיווק מהירה, עליכם לבדוק מגמות חדשות. אימוץ מוקדם תמיד שימושי מכיוון שהוא נותן לך יתרון. עם זאת, זה גם מסוכן. כמו כן, להתחיל מוקדם יש יתרון משלו. זה יאפשר לך לבנות מערכת יחסים בלתי פורמלית מוקדם וגם לפתח הבנה של הטכנולוגיה. תוכלו גם לפתות כישרונות טובים יותר. בקיצור, תהיו זריזים ומוכנים לנצל את הטכנולוגיה החדשה.

3. קבל יכולת הרחבה וביטחון

אין ספק שבלוקצ’יין מאובטח. אבל, זה לא אומר שאתה לא צריך להמשיך את האבטחה של הבלוקצ’יין שלך באופן פעיל. גישה מורשית משמשת כדי להבטיח שרק אנשים מורשים יוכלו לגשת לרשת. מודל מרכזי זה מגן על רשת הבלוקצ’יין מפני איומים רבים, כולל 51% התקפות.

רשתות ריכוזיות טובות גם בקנה מידה. זה יכול להגיע 2000TPS, וזה מעולה, בהתחשב בכך שיהיו צמתים מוגבלים שהולכים לקחת חלק ברשת.

לכן, כעסק, עליכם לוודא שהמדרגות והאבטחה נכונים. תוכל לקרוא עוד על אבטחת בלוקצ’יין ארגוני כאן.

4. בניית מסגרת משפטית

השלב הבא הוא לבצע את העבודה המשפטית. מכיוון שבלוקצ’יין מבוזר, קשה לשלוט ברשת או להכשיר אותה. אך צעד קטן לעבר לגליזציה יכול להגן על הרשת שלך מפני כל מעורבות גרועה, ולהבטיח שכולם יפעלו בכוונותיהם הטובות ביותר.

5. הכנת חוזים חכמים

חוזים חכמים הם חלק גדול מכל רשת. הוא משמש כמתווך שדואג לכל דבר בין שני צדדים. זה מבוצע רק אם מתקיימת דרישה מסוימת. זה מאוד שימושי לאוטומציה של הרבה משימות בלוקצ’יין.

כדאי גם להשתמש בחוזים חכמים כדי לאכוף כללים כך שאף אחד לא יוכל להפר אותם.

6. משחקיות והחלפת ערך

יצירת שוק ב- blockchain שלך תאפשר לך להפוך אותו לפופולרי בקרב המשתמשים. לשם נכנסת משחק. עליך להתמקד גם במודלים של חילופי ערכים, המאפשרים לך לנצל את השיטות שאינן כספיות, כספיות וקונצנזוסיות..

7. דוגמנות מערכות אקולוגיות ברשת

השלב האחרון הוא להתאים את המודל העסקי של הבלוקצ’יין למודלים הכלכליים שיש. זה יעזור לך להבין כיצד המעורבות תעבוד במערכת שלך. ברור שיש הרבה דרכים בהן אתה יכול לעשות את זה, אבל להתעסק זה מה שאתה צריך לעשות.

שיטת Blockchain הטובה ביותר עבור ארגונים

מדהים! כעת, לאחר שעברנו צעדים להצלחה בבלוקצ’יין ארגוני ובניהול סיכונים, הגיע הזמן לחלוק את השיטות המומלצות לבלוקצ’יין ארגוני..

שיטות עבודה מומלצות אלה משותפות על ידי Hyperledger, אחד הפתרונות המובילים של בלוקצ’יין. שיטות עבודה מומלצות אלה לבלוקצ’יין חלות גם על סוגים שונים של עסקים ועל השימוש בהם בפלטפורמת בלוקצ’יין. זה יעזור לכל עסק להתמודד ישירות עם אבטחה, נתונים ותהליך עסקי.

בואו נתחיל.

1. אבטחת תהליך עסקי היא תהליך מתמשך

Blockchain מוגדר כרשת peer-to-peer המתוארת כמאובטחת במיוחד באמצעות אלגוריתמים קריפטוגרפיים. ההגדרה נכונה, אך אין זה אומר שהיא מאובטחת כל הזמן.

כעסק, אתה צריך לוודא שאתה לא חושב על אותו קו. הנחה זו שבלוקצ’יין כבר מאובטח יכולה לעלות לעסק שלך בכבדות. ישנן דרכים רבות שניתן לפרוץ לרשת בלוקצ’יין. שחקנים גרועים יכולים למלא תפקיד מכריע בהכשלת הרשת. הם יכולים גם להצליח לשבור את האלגוריתם הצפוני בעתיד.

אתה תמיד צריך לעבוד על מנת לאבטח את פתרון הבלוקצ’יין שלך בעתיד ובעתיד. לא רק זאת, בעתיד יהיה לנו מחשוב קוונטי, המסוגל לשבור את האלגוריתמים הקריפטוגרפיים הנוכחיים.

אם הוא מאובטח היום, אז עליכם לוודא שהוא יהיה מאובטח גם מחר. לכן זה תמיד רעיון טוב לעקוב אחר טכניקות חדשות שהופכות את הבלוקצ’יין שלך לבטוח יותר. אבטחה היא תהליך ולא משימה חד פעמית.

2. השתמש בבלוקצ’יין מורשה לנתונים פרטיים

שימוש בבלוקצ’יין מורשה חשוב בכדי לאבטח את הנתונים שלך. הארגון מייצר טונות של נתונים, ולא כל הנתונים מיועדים לציבור. שם נכנסת רשת מורשית.

לפני שתתחייב, עליך לזהות את הבלוקצ’יין המתאים לך. כמיזם, אתה תמיד צריך להימנע מפתרונות בלוקצ’יין ציבוריים. באמצעות בלוקצ’יין מורשה, ניתן לאחסן או לגשת לנתונים ברשת מאובטחת. הם יכולים להחליט מי ישתתף ברשת מה שמפשט את אבטחת הנתונים לשוליים גדולים.

ישנן רשתות מורשות רבות, כולל Hyperledger, SAP blockchain, המאפשר לך לעשות זאת. יש להימנע מחסימות ציבוריות כגון אתריום וביטקוין.

רשתות חסימות מורשות ידועות גם כקונסורציום או חסימות פרטיות. אבל שניהם מתחילים בקטגוריית הבלוקצ’יין המותרת.

3. יצירת מבנה ממשל לבלוקצ’יין

למרות שבלוקצ’יין קשה ליישום ברמה ארגונית, היבט הממשל הוא המאתגר יותר. כמיזם, עליך לוודא שאתה בוחר במודל הממשל הנכון.

בתחילה, מומלץ להגדיר את מבנה הממשל מראש. לאחר שתסיים, תוכל לצלול ליישום blockchain. מודל הממשל צריך להכיל שפע של דברים, כולל האופן שבו משתמשים חדשים מתווספים, תפקיד התפקידים הקיימים, שכבות שונות של משתמשים ותפקידם בהתאמה, מנגנון אחסון נתונים וכן הלאה..

מודל הממשל צריך לפעול גם באופן יזום להסרת שחקנים גרועים מהרשת. לא זו בלבד, אלא שהוא אמור להתמודד גם עם מצבים אחרים, קריטיים ולא קריטיים.

דבר נוסף שצריך לטפל בו הוא שינוי הליך הממשל לאורך זמן. זה לא רעיון טוב להישאר קבועים לגרסה אחת של מודל הממשל. הדברים מתפתחים, וכך גם מודל הממשל. עדיף להתפתח באופן יזום.

4. להבין ולנתח מקרים של בלוקצ’יין מוקדם

עסק מורכב ודורש הבנה וביצוע נכונים. כנ”ל לגבי בלוקצ’יין. זו הטכנולוגיה העדכנית ביותר שמתפתחת בקצב מהיר. כדי להבין את המורכבות ולהבטיח שתוכל ליישם אותה בהצלחה, עליך לעבור על מקרי השימוש בבלוקצ’יין.

ניתוח מקרי השימוש בבלוקצ’יין צריך להיעשות בשלב מוקדם. זה יעזור לארגונים לתכנן ולבצע אסטרטגיות בהתאם. זה גם יאפשר לך להגדיר מטרות.

יש הרבה מקרי שימוש שם. התפקיד שלך הוא להבטיח שתעבור את מקרי השימוש במגזרים שלך כמו בריאות, שרשרת אספקה ​​או מימון, ותלמד משם. בסופו של דבר, תוכל לתפוס את נקודות החוזק של מקרי השימוש הללו וליישם אותם ביישום הבלוקצ’יין הארגוני שלך.

5. החליטו על דרישות מדרגיות וביצועים

ישנן דרכים רבות שניתן ליישם בלוקצ’יין. המשמעות היא גם שיש סוגים שונים של אתגרים שעליהם אדריכל הבלוקצ’יין לעבור. בתהליך, אדריכל הבלוקצ’יין צריך להכין חלק מהרכבים. זה יכול להיות בעיות מדרגיות או ביצועים.

כדי להבטיח שלא תצטרך להתפשר בשלב מוקדם, מומלץ להחליט על דרישות המדרגיות והביצועים מוקדם. כמו כן, החלטות אלה צריכות להתקבל מוקדם כדי שיישום הבלוקצ’יין לא יפגע.

ארגונים יכולים גם לפתח בלוקצ’יין שונה, כל אחד על פי הדרישות הספציפיות שלהם, כולל ביצועים, מדרגיות או ממשל.

6. לעולם אל תאחסן קבצים גדולים בבלוקצ’יין

כפי שכבר דנו בבלוקצ’יין היא רשת עמית לעמית. הוא משכפל נתונים ברחבי הרשת. תהליך השכפול יכול להימשך זמן מה.

בתור אדריכל blockchain, עליך להגדיר מגבלת קבצים על blockchain. כלומר, אחסון קבצים גדולים אינו אפשרות. אם זה נעשה, גם עלויות החישוב וגם עלות האחסון ייעלמו.

על ידי שמירה על כך ניתן לחסוך בעלויות. אם יש צורך לאחסן קבצים גדולים, עליך להשתמש בשירותי ענן כדי לאחסן קבצים ולהשתמש במצבעים בבלוקצ’יין כדי להצביע על הקובץ בפועל..

שש שיטות העבודה המומלצות נדונות בסעיף הודעה בהיפר-ספר

שיטות עבודה מומלצות למהנדס מסדי נתונים וארכיטקט בלוקצ’יין

עכשיו, אחרי שהבנו את השיטות המומלצות הקשורות לפיתוח ארגוני, בואו נלך לשיטות העבודה המומלצות עבור אדריכל בלוקצ’יין. נתחיל בבסיס הנתונים ואז נעבור לשיטות כלליות יותר בנוגע לפיתוח בלוקצ’יין.

שיטות עבודה מומלצות: ניהול מסדי נתונים של Blockchain בפלטפורמות ענן

מאגרי מידע הם חלק קריטי בבלוקצ’יין. הם מגדירים כיצד נתונים נשמרים ומאוחזרים. כארכיטקט בלוקצ’יין או כמהנדס מאגרי מידע שמנסה לפתח את פתרון הבלוקצ’יין שלהם בפלטפורמות ענן, חשוב להקפיד על שיטות עבודה מומלצות של בלוקצ’יין כדי להבטיח ניהול נכון של מסדי נתונים.

בוא נעבור על השיטות המומלצות שאתה צריך לדעת כדי לנהל את מסד הנתונים של blockchain בפלטפורמות ענן.

1. להבין את הבלוקצ’יין כראוי

לפני שתתחיל לנהל את מסד הנתונים של בלוקצ’יין, עליך לקבל הבנה נכונה של בלוקצ’יין עצמו. לרוב, ההבנה הלא נכונה של בלוקצ’יין היא שמשפיעה על התפתחות הבלוקצ’יין.

הרעיון של בלוקצ’יין הוא פשוט. בתור אדריכל בלוקצ’יין, עליך להבין שהוא ניתן להתאמה אישית. יש לו גם טונות של מקרי שימוש והוא אינו מוגבל רק למטבעות קריפטוגרפיים. כמו כן, היא משתמשת בעמיתים לאחסון וניהול הרשת. ללא תרומת העמיתים, בלוקצ’יין לא יכול להתקיים. העמיתים הם אפילו אלה ששומרים עותק של הנתונים.

כדי לתת לך נקודת מבט טובה יותר, אתה יכול לחשוב על blockchain כפתרון ענן טוב יותר. זה מספק דרך טובה יותר לטיפול בנתונים ושומר עליהם מאובטחים. כמו כן, מכיוון שהוא מבוזר, לא ניתן לעשות שום מניפולציה – דבר שאפשר לחלוטין בסביבה ריכוזית.

2. בלוקצ’יין אינו הפיתרון האולטימטיבי לאבטחה

כבר דנו בנקודת האבטחה לעיל, והיא חלה גם על הטיפול בנתונים בבלוקצ’יין. למרות שבלוקצ’יין מתואר כטכנולוגיה המאובטחת ביותר שיש, היא לא מאובטחת ב 100%. ישנן דרכים רבות שהאקרים או שחקנים זדוניים של צד שלישי יכולים להשתלט על הבלוקצ’יין, לתפעל נתונים ולהרוס את המהות של רשת בלוקצ’יין..

בתור אדריכל בלוקצ’יין, עליך להיות זהיר בגישתך ולוודא שאתה מגן על הבלוקצ’יין באמצעות יישום נכון של כללי הממשל. עליכם גם לוודא כי המידע האישי מאובטח בצורה הטובה ביותר.

בקיצור, עליכם לנקוט בכל הצעדים הנדרשים בכדי לוודא שהנתונים נשארים מאובטחים. Blockchain אינו פיתרון האבטחה החד-פעמי.

3. השתמש בכלים שאתה מכיר

Blockchain היא טכנולוגיה חדשה. זה גם אומר שתוכלו למצוא שפע של כלים לעבוד איתו. כמעט כל עסק בחוץ מנסה ליצור פתרונות בלוקצ’יין וערכת כלים משלהם.

כדי לוודא שאתה עושה כמיטב יכולתך, עליך להישאר עם הכלים הטובים ביותר שיש. על ידי בחירת הפתרונות שהוקמו כבר לניהול הבלוקצ’יין שלך, תוכל להבטיח שהפרויקט שלך יהיה בזמן וניתן יהיה לנהל אותו בעתיד ללא קושי רב..

לדוגמא, תוכלו לנצל את ה- Azure Blockchain של מיקרוסופט. הם מציעים ערכת פיתוח המאפשרת לך לעבוד ביעילות עם שירותי Azure. כמו כן, הכלים עשויים שלא להיות שימושיים עבורך מכיוון שאולי יש לך דרישה אחרת. במקרה כזה, עליכם לבחור את הכלים המתאימים היטב לדרישותיכם.

4. השתמש בנתונים הניתנים לאימות

אחרון חביב, עליכם להתמקד בנתונים הניתנים לאימות בקלות. Blockchain מסתמך במידה רבה על עמיתים לטפל בנתונים על ידי שכפול אותם. קח למשל מטבעות קריפטוגרפיים – הם עובדים בעולם האמיתי מכיוון שהם משתמשים בנתונים מספריים שניתן לעקוב אחריהם או להפנות אליהם בקלות..

זה לא יכול להיות המקרה של עסקים בחוץ. עליהם להשתמש בצורת נתונים מורכבת שיכולה להיות מורכבת ממספרים שלמים, מחרוזות וצורות נתונים אחרות. תפקידך כאדריכל בלוקצ’יין הוא להבטיח שתוכל להמיר את הנתונים המורכבים לנתונים הניתנים לאימות. ניתן גם להשתמש באחסון ענן ובהפניות לאחסון לאחסון נתונים מורכבים. הנתונים הניתנים לאימות בקלות יעזרו לך גם להפוך את הנתונים שלך לבטוחים יותר.

שיטות עבודה מומלצות לאדריכל Blockchain

בחלק האחרון נסקור את השיטות המומלצות לאדריכל בלוקצ’יין. ישנם תפקידים ותחומי אחריות רבים עבור אדריכל בלוקצ’יין. הם צריכים לדאוג לכל הפיתרון מקצה לקצה. משמעות הדבר היא פיתוח אסטרטגיה נכונה של מעורבות מערכת אקולוגית של בלוקצ’יין, יצירת מדדי ביצועים, יצירת ניתוח סיכונים / כישלונות, פעל לפי שיטות העבודה המומלצות ביותר של בלוקצ’יין ויצירתם גם כן. לבסוף, עליהם לפקח ולהכשיר צוות טכני. זו הרבה עבודה.

אחת האחריות המשמעותית ביותר עבור אדריכל בלוקצ’יין היא לעקוב אחר שיטות העבודה המומלצות. רשמנו חמש שיטות עבודה מיטביות בבלוקצ’יין. בואו לרשום אותם למטה.

1. ידע מעמיק בטכנולוגיה הבסיסית

אם אתה עובד כארכיטקט בלוקצ’יין, עליך לוודא שאתה מבין את טכנולוגיית ה- DLT לחלוטין. לשם כך, עליך לבנות בלוקצ’יין מודולרי המציע התאמה אישית ותפעול. כדי למקסם את הלמידה והידע שלך, עליך לנסות גם ליצור עיצוב דו-חלקי. העיצוב בן שני החלקים יכיל רשת בלוקצ’יין ואחסון מבוזר. בסופו של דבר, הפתרון אמור להיות קל לשימוש עבור הארגון. יתר על כן, כדאי שתדעו להתמודד עם מידע רגיש ולשמור עליו בטיחותי.

2. ממשל פתוח

ממשל פתוח הוא הדרך הטובה ביותר ללכת. הוא מספק ארגונים באמצעות הבלוקצ’יין כדי לכוון אותו בהמשך. בתור אדריכל בלוקצ’יין, עליך להבין את החשיבות של ממשל פתוח ולהביא לתוצאות טובות יותר עבור החברה שלך. כדי להתחיל בעבודה, עליך להבטיח בסיס קוד שמובן כראוי על ידי מפתחים אחרים. פירוש הדבר שיהיה קל לניהול. זה גם יביא יותר שקיפות למערכת.

3. מגוון רחב של כלים למפתחים

הכלים והטכניקות הם חלק חשוב בפתרון בלוקצ’יין. כדי לוודא שהחברה תוכל לנצל את מלוא היתרונות, עליך להשתמש בכלי הנכון. זה יעזור להאיץ את תהליך היישום והאימוץ של הבלוקצ’יין.

4. מיומן בפנקסי הרשאות בנייה

אם אתה רוצה להיות אדריכל בלוקצ’יין יעיל, עליך להיות בעל היכולת לבנות פנקסים מורשים. יש הרבה ספרים רשמיים פופולריים שם. כמו כן, לא כל פתרונות הבלוקצ’יין מספקים פתרון מורשה מההתחלה. עם זאת, עליך לשנות אותו כך שהוא יעבוד כמותר ויביא את תכונות המפתח למשחק. ישנם יתרונות רבים של צמתים מורשים, כולל מהירות, אבטחה, יעילות, אי-שינוי וכו ‘.

5. מדרגיות

לבסוף, עליכם לוודא שתוכלו להגדיל את פתרון הבלוקצ’יין שלכם. אתה יכול להשתמש מערכות IPFS הטובים להרחבה.

שיטות עבודה מומלצות של Blockchain: בדיקת Blockchain והפחתת סיכונים

בדיוק כמו כל יישום אחר, גם בלוקצ’יין צריך להיבדק לפני שהוא יכול להיכנס לאוויר. מכיוון שטכנולוגיית הבלוקצ’יין עוזרת לבנות אמון, עליכם גם לוודא שפתרונות הבלוקצ’יין עומדים נאמנים לערכי הליבה שלה.

בתור בודק, אתה צריך להתחיל בקטן ולבדוק את היישום שלך. בקיצור, עליכם לדאוג לשני סוגי בדיקות.

1. בדיקת API

בבדיקות API, עליכם לדאוג לאינטראקציות שהיישומים שלכם מבצעים עם אלמנטים אחרים במערכת האקולוגית של בלוקצ’יין. זה נפוץ עבור blockchain לתקשר עם אלמנטים אחרים. לדוגמה, הוא יכול לפלוט אירועים, לבצע שיחות חיצוניות או להפעיל אירוע כאשר מתקיים תנאי כלשהו. זה יכול לשמש בדרכים רבות. שרשרת אספקה ​​יכולה לאסוף מידע מהשרת החיצוני ולהזמין אצווה חדשה אם יש צורך או התאמת התנאים. השיטה הטובה ביותר לבצע בדיקות היא לאמת את כל האינטראקציות עם שירותים או פתרונות אחרים. עברו על כל בקשת API וודאו אם הם פועלים כמתוכנן או לא.

2. בדיקות פונקציונליות

בדיקות פונקציונליות הן חלק נוסף בבדיקה בו בודקים את רכיבי הבלוקצ’יין השונים. זה מכסה גם את כל הפלטפורמה. כבודק בלוקצ’יין, עליך לבצע בדיקות מבוססות מקרה לשימוש תוך הקפדה על קיום ציפיות הגוש והשרשרת. ייתכן שתרצה לבדוק גם תוספת חסימות.

3. בדיקת ביצועים

לבסוף, עליך לבצע בדיקות ביצועים. בדיקת ביצועים מבטיחה שהמשתמש לא צריך לחכות זמן רב לסיום העסקה. היבטים חיוניים אחרים שצריכים להיבדק לצורך ביצועים כוללים זמן תגובה חכם של חוזה, זמן תגובה של ממשק המערכת וכו ‘. כדאי לברר גם את צווארי הבקבוק ולנסות לחסל אותם. בסופו של דבר, עליכם לכוון את המערכת כך שתתפקד במיטבה.

בדיקות ביצוע צריכות להיעשות גם בנקודות קצה מרובות ולכסות את כל ההיבטים השונים של הבלוקצ’יין.

4. בלוקצ’יין והפחתת סיכונים

Blockchain ישנה את אופן הפעולה של השוק. יש לו את ההשפעה הרבה ביותר על תחום הפיננסים. המשמעות היא גם שהיא יכולה לשמש להפחתת סיכונים עבור המערכות הנוכחיות. התהליכים הנוכחיים אינם מאובטחים לחלוטין, וכאן נכנס בלוקצ’יין.

כמתרגלים בבלוקצ’יין, עליך תמיד לנסות להפחית את הסיכון באמצעות בלוקצ’יין. אפילו דלויט חושבת שבלוקצ’יין היא טכנולוגיה בסיסית שתשפר את ניהול הסיכונים בעתיד.

לכל סוג של בלוקצ’יין יש את הסיכונים שלו. חוזים חכמים משמשים להטמעת לוגיקה עסקית. הם גם מבצעים את עצמם כך שרוב התהליך העסקי יכול להיות אוטומטי.

בקיצור, בלוקצ’יין אמור לשפר את טכניקות ניהול הסיכונים. אך על מיישמי הבלוקצ’יין לפעול לפי שיטות עבודה מומלצות בכל הנוגע לניהול סיכונים.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף השיטות המומלצות של בלוקצ’יין. שיטות עבודה מומלצות אלו לבלוקצ’יין יעזרו לך להתמודד טוב יותר עם פרויקט הבלוקצ’יין שלך. סקרנו נקודות מבט שונות, כולל ארגונים, מסדי נתונים, בדיקות וכן הלאה.

אז מה אתה חושב על שיטות עבודה מומלצות לבלוקצ’יין ארגוני? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map