מה זה Blockchain ב- AWS?

האם אתה יודע על AWS Blockchain וההשלכות שלו על פיתוח הקריירה שלך? הדיון הבא יצלול לפרטים הבסיסיים של בלוקצ’יין ב- AWS, היתרונות שלו, שירותי בלוקצ’יין ב- AWS ומקרי השימוש השונים..

אם אתה חושב על מטבע קריפטוגרפי כשאתה שומע את המונח ‘בלוקצ’יין’, אתה עדיין לא מגלה את רוחב הטכנולוגיה של בלוקצ’יין. הקשר בין טכנולוגיית בלוקצ’יין לבין עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים הוא אחת התפיסות המוטעות העיקריות של כל אדם בנוגע לטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

אם לוקחים את התפיסות המוטעות לשלב הבא, טכנולוגיית הבלוקצ’יין נחשבת גם כבחירה מתאימה רק לעסקי מימון או טכנולוגיה. עם זאת, ארגונים ומנהיגים עסקיים מכירים אט אט את יכולותיה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

יתר על כן, הצומת בין מחשוב ענן ובלוקצ’יין מוביל לשינויים שונים בגישות לניהול עסקים. לכן, הצגת ה- blockchain ב- AWS היא הזדמנות קריירה מבטיחה עבור אנשי מקצוע טכנולוגיים בעתיד. כתוצאה מכך, אין מנוס מלהבחין בהתעניינות גוברת בהדרכה של AWS Blockchain בתקופה האחרונה.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה כולל AWS Blockchain?

רשתות בלוקצ’יין משמשות כלי אמין לעסקים בתחזוקה ובאבטחת רשומות עבור עסקאות דיגיטליות שונות ברחבי צדדים מרובים. עם זאת, היעדר סמכות ריכוזית גם יוצר אתגרים תוך מתן כמה יתרונות ניכרים. לכן, הצעות בלוקצ’יין מנוהלות הפכו פופולריות למדי עבור עסקים העובדים על מינוף טכנולוגיית הבלוקצ’יין ללא הגדרת וניהול רשת עצמאיים.

AWS Blockchain הוא הדוגמה המושלמת לשירותים מנוהלים לחלוטין לשימוש בטכנולוגיית blockchain. Blockchain ב- AWS מתייחס למבחר קטן אך חזק של הצעות התומכות ביוזמות הבלוקצ’יין הארגוניות של ארגונים. מסד הנתונים של Amazon Quantum Ledger, Amazon Blockchain Managed, AWS Blockchain Partners ו- AWS Blockchain הם הערכים הבולטים בכל הנוגע לדיונים על blockchain ב- AWS. אז בואו נסקור כיצד נראה blockchain ארגוני ב- AWS!

תכונות של הצעות הבלוקצ’יין של AWS

המערכת האקולוגית של AWS Blockchain מותאמת לטיפול בבעיות עסקיות מגוונות בפריסת פרויקטים של blockchain באמצעות פלטפורמות ענן. להלן כמה מהתכונות הבולטות המאפיינות את נוף הבלוקצ’יין הארגוני הכולל ב- AWS.

  • מותאם במיוחד לצרכי פיתוח של Blockchain

גולת הכותרת החשובה ביותר שניתן לצפות בבלוקצ’יין ב- AWS היא הטבע המותאם אישית. AWS יצרה כלי בלוקצ’יין ממוקדים אובייקטיביים שיכולים לתמוך בצרכים שונים. הצרכים יכולים לכלול מאגר חשבונות מרכזי לשמירת רישום עסקאות מאומת קריפטוגרפי ובלתי משתנה. מצד שני, משתמשים יכולים גם לפתח רשת בלוקצ’יין מרובת צדדים ומנוהלת לחלוטין לחיסול מתווכים.

  • יישומים רחבים יותר

היבט בולט נוסף בהדרכת AWS Blockchain מתייחס לשימוש בקנה מידה גדול ב- AWS בעומסי עבודה של blockchain. בהשוואה לבלוקצ’יין אחרים כספקי שירות, ל- AWS יד עליונה בכל הקשור לפריסת בלוקצ’יין. עם כ- 25% מכלל עומסי העבודה של Ethereum בכל רחבי העולם הפועלים כיום ב- AWS, ניתן לשקול כדאיות ליישומי בלוקצ’יין ב- AWS. לקוחות הארגון הבולטים ביותר ב- Hyperledger Fabric כוללים שמות כמו Guardian, Contura Energy, Nestle, Sage, Sony Music, SGX, BMW, Splunk, ורבים אחרים..

  • פריון משופר בפיתוח Blockchain

הדגשה החשובה הבאה בנושא בלוקצ’יין AWS מתייחסת ישירות לסיכויי הפרודוקטיביות עם הטמעת בלוקצ’יין.

AWS מציעה פשטות, יעילות ומהירות טובים יותר בפיתוח יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין וחשבונות מבוזרים. לדוגמא, ה- Amazon Managed Blockchain יכול לסייע בהפחתת העבודה העיקרית הקשורה בהקמת רשתות blockchain.

זה יכול לסייע בהפחתת הזמן של אירוח מסגרות בד Hyperledger בכמעט 60%. יתר על כן, שירות הבלוקצ’יין המנוהל באופן מלא משפר גם את קלות פעולות הרשת עם תמיכה ב- AWS CLI, יומני CloudWatch ו- AWS CloudFormation. בהמשך, אמזון QLDB מציגה גם מהירות טובה פי שניים עד שלוש בהשוואה למסגרות המסורתיות. בנוסף, היא מציעה גם מודלים של נתוני מסמכים ומפעילים דומים ל- SQL לניהול עסקאות.

  • עם יותר מ -70 פתרונות Blockchain

המערכת האקולוגית של Blockchain של AWS חיובית גם עבור ארגונים על בסיס פרודוקטיביות מוכחת. פרוטוקולי הבלוקצ’יין הנתמכים כוללים Corda, Ethereum ו- Hyperledger Fabric.

נכון לעכשיו ל- AWS יש יותר מ -70 פתרונות בלוקצ’יין מוכחים של שותפים המעורבים בתמיכה בכל פרוטוקולי הבלוקצ’יין החשובים. הוא תומך גם ב- Hyperledger Sawtooth, RSK ורבים אחרים.

לכן ברור כי הדרכה של AWS Blockchain יכולה להועיל מאוד לפיתוח ולפריסה של פתרונות blockchain בענן AWS. לכן, הרהור מקרוב על כל כלי בודד בבלוקצ’יין ב- AWS יכול לספק בהירות נוספת לגבי היישומים של AWS Blockchain.

סקרן לגבי הביצועים של AWS בהשוואה ל- BAAS אחרים? הנה מדריך להשוואות AWS לעומת AZURE לעומת Oracle Blockchain שכדאי לבדוק.

מסד נתונים של ספרים גדולים של אמזון (QLDB)

מאגר ה- QLDB של Amazon או מסד הנתונים של Quantum Ledger הוא פתרון מסד נתונים מנוהל לחלוטין. זה יכול לספק יומן עסקאות מקיף עם שקיפות טובה יותר, סטנדרטים לאימות הצפנה ואי משתנות, בבעלות רשויות מהימנות מרכזיות. QLDB של אמזון יכול להיות חלופה מתאימה למעקב אחר כל שינוי בנתוני היישום.

בנוסף, זה גם מבטיח שמירה על היסטוריה מפורטת וניתנת לביקורת של שינויים לאורך זמן. QLDB של אמזון ב- AWS Blockchain משמש כמעמד חדש לחלוטין של מסדי נתונים המציעים צמצום הצורך לעסוק במאמצי פיתוח מסובכים בבניית יישומים דמויי ספר חשבונות אישיים..

QLDB מאפשר אי-שינוי של היסטוריית השינויים של הנתונים ואימות על היעדר שינויים לא מכוונים בנתוני היישום. QLDB כולל יומן עסקות עם אי-שינוי, המכונה גם יומן, למעקב אחר כל שינוי בנתוני היישום תוך שמירה על היסטוריה מקיפה וביקורת של שינויים..

ה- API דמוי SQL, יחד עם תמיכה מלאה בעסקאות ומודל נתוני מסמכים עם גמישות מקיפה, עוזרים למפתחים במידה ניכרת. יתר על כן, אמזון QLDB ב- AWS Blockchain מציע גם יכולת סטרימינג להשגת זרימת נתונים כמעט בזמן אמת לפיתוח ניתוחים בזמן אמת וזרימות עבודה מונעות אירועים..

בנוסף, יכולת הזרמת יכולה לעזור גם בשכפול נתונים לשירותי AWS אחרים להשגת עיבוד אנליטי משופר. האופי חסר השרת של QLDB גם מבטיח שהוא ניתן להרחבה אוטומטית לתמיכה בדרישות היישום שלך. יחד עם זאת, האופי נטול השרת של QLDB מוריד את הצורך בניהול שרתים או בתצורה של מגבלות הקריאה והכתיבה. החשוב מכל, QLDB גובה תשלום מהמשתמשים רק עבור השירותים שבהם הם משתמשים.

אמזון בלוקצ’יין מנוהל

התוספת החשובה הבאה בעולם ה- AWS Blockchain מתייחסת ישירות ל- Amazon Managed Blockchain. ה- Amazon Managed Blockchain הוא בעצם פיתרון מוכח ליצירה וניהול של רשתות בלוקצ’יין מדרגיות במיוחד. זהו שירות מנוהל באופן מלא המאפשר למשתמשים להצטרף לרשתות ציבוריות בקלות.

בנוסף, הוא תומך גם ביצירה וניהול של רשתות פרטיות עם יכולת הרחבה על ידי מינוף מסגרות קוד פתוח ידועות כמו Ethereum ו- Hyperledger Fabric. בלוקצ’יין מנוהל של אמזון יכול לאפשר למשתמשים להצטרף לרשתות ציבוריות או להקים ולנהל רשתות מדרגיות פרטיות במספר קליקים בלבד.

החשיבות של Blockchain Managed של אמזון ב- AWS Blockchain ניכרת בצמצום התקורות ביצירת רשתות. זה גם מסייע בהפחתת התקורות הכרוכות בהצטרפות לבלוקצ’יין ציבורי. בהמשך, זה גם מסייע בהרחבה אוטומטית לטיפול בדרישות של מספר יישומים שמבצעים מיליוני עסקאות.

לאחר הקמת הרשת והתפעול שלה, Amazon Managed Blockchain יכול לשפר את קלות הניהול והתחזוקה של רשת blockchain. יתר על כן, זה גם יצרני ביותר בניהול האישורים שלך לצד מתן אפשרות לחברים חדשים להצטרף לרשת.

למד כיצד בלוקצ’יין יכול לעזור בשיפור המודלים העסקיים הארגוניים שלך באמצעות אוסף קורסי הבלוקצ’יין שלנו כעת.

מדוע לבחור ב- Amazon Managed Blockchain?

מכיוון שבלוקצ’יין המנוהל של אמזון הוא האזכור הבולט בכל הנוגע לבלוקצ’יין של AWS, הבה נשקף את היתרונות שלו. היתרונות של אמזון בלוקצ’יין מנוהלת יכולים להציג בבירור את הסיבות לביקוש הגובר משמעותית לבלוקצ’יין ב- AWS.

  • היתרונות של ‘מנוהל באופן מלא’

האופי המנוהל באופן מלא של Amazon Blockchain מנוהל מאפשר למשתמשים ליצור רשתות בלוקצ’יין המתפרשות על פני חשבונות AWS שונים. זה יכול לעזור לקבוצת חברים בשיתוף נתונים וביצוע עסקאות ללא שום רשות מרכזית אחת.

במקום לארח את התשתית עצמית, חברות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין אינן צריכות לספק את החומרה שלהן, להגדיר רכיבי אבטחה ורשתות ולהגדיר תוכנה באופן ידני. ממשק ה- API להצבעה ב- Amazon Managed Blockchain מאפשר הרשאות הצבעה למשתתפי הרשת לצורך הוספה או הסרה של חברים.

לאחר הוספת חבר חדש, Amazon Managed Blockchain מאפשר לחבר להשיק ולהגדיר רשתות עמיתים מסוג Blockchain שונות. בנוסף, Amazon Managed Blockchain מציע גם מתקנים לניטור רשת blockchain. יתר על כן, Amazon Managed Blockchain יכול גם להחליף צמתים בביצועים גרועים באופן אוטומטי.

  • שיפור האבטחה והדרגתיות

היתרונות של שירות ה- Blockchain המנוהל של אמזון ב- AWS Blockchain כוללים גם מדרגיות ואבטחה. Managed Blockchain מאפשר תכונות להרחבה קלה של רשת blockchain בהתאם לצמיחת הרשת. כאשר חברי הרשת זקוקים לקיבולת נוספת לעסקאות ואימות חדש, החבר יכול להשתמש בממשקי API להוספת צומת עמיתים חדש במהירות.

המגוון הרחב של סוגי מופעים עם שילובים שונים של זיכרון ו- CPU יכולים להציע גמישות רצויה לבחירת משאבים. החשוב מכל, Blockchain מנוהל יכול להבטיח אבטחה של רשת blockchain באמצעות טכנולוגיית AWS Key Management Service (KMS). כתוצאה מכך, הוא יכול לפתור גם את הדרישות להגדרת אחסון מפתח מאובטח בודד.

  • גמישות למסגרות בלוקצ’יין שונות

Amazon Managed Blockchain הוא ערך מכריע ב- AWS Blockchain בשל תמיכתו בבחירת פרוטוקולי blockchain ארגוניים. נכון לעכשיו, אמזון בלוקצ’יין מנוהל מספקת תמיכה בשתי מסגרות בלוקצ’יין ידועות כמו Hyperledger Fabric ו- Ethereum..

מעניין ש- Hyperledger Fabric תומך ביישומים התלויים בהרשאה קפדנית ובבקרות פרטיות עם קבוצה ספציפית של חברים. מצד שני, Ethereum הוא אופציה נוחה עבור רשתות בלוקצ’יין בעלות אופי מבוזר מאוד, המתמקדת בשקיפות נתונים לכל החברים. בנוסף, אתריום ארגוני יכול להוות אלטרנטיבה מבטיחה עבור רשת בלוקצ’יין ציבורית אתרית.

  • אמינות משופרת

ההיבט המועיל הסופי של אמזון בלוקצ’יין מנוהל בנוף הבלוקצ’יין של AWS מתייחס לאמינות. Amazon Managed Blockchain מציע אבטחה מוחלטת למהימנות עבור ‘שירות ההזמנות’. שירות ההזמנות הוא רכיב ב- Hyperledger Fabric המסייע בהעברת עסקאות ברחבי רשת הבלוקצ’יין..

מצד שני, שירות ההזמנות המוגדר כברירת מחדל של Hyperledger Fabric אינו מספק אחסון להיסטוריית עסקאות מלאה. כתוצאה מכך, זה יוצר קשיים במעקב או בשחזור היסטוריית עסקאות בהתאם לדרישותיך. שירות ההזמנות של Amazon Managed Blockchain מבוסס על טכנולוגיית QLDB של Amazon.

יומן השינויים הבלתי משתנה של שירות ההזמנות ב- Amazon Managed Blockchain מסייע בשמירה מדויקת על היסטוריית העסקאות של רשתות הבלוקצ’יין. לכן, AWS Blockchain יכול להבטיח שמשתמשים יכולים לשמור את הנתונים שלהם עם הבטחה להגן על שלמות הנתונים.

תבניות בלוקצ’יין של AWS

לכן, אתה יכול לראות בבירור כיצד אמזון QLDB ו- Amazon Managed Blockchain משמשות כגולת הכותרת החשובה בהדרכת AWS Blockchain. היבט חשוב נוסף המעורב בעולם הבלוקצ’יין ב- AWS מתייחס לתבניות בלוקצ’יין. תבניות הבלוקצ’יין ב- AWS עוזרות ביצירה ובפריסה של רשתות בלוקצ’יין מהר יותר על ידי מינוף מסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות הרצויות.

Blockchain פועלת גם כטכנולוגיית בסיס נתונים מבוזרת לשמירה על מערך עסקאות וחוזים חכמים המתרחבת באופן מתמיד. תבניות ה- AWS Blockchain יכולות לעזור למשתמשים בתצורה ובהשקה של ערימות AWS CloudFormation ליצירת רשתות blockchain. תבניות בלוקצ’יין שונות ב- AWS כוללות משאבים ושירותים שונים של AWS שהוקצו להם. יתר על כן, המפרט של המשתמש קובע גם את סוג השירותים והמשאבים בתבנית בלוקצ’יין ב- AWS.

תבניות AWS Blockchain מסוגלות למנף שירותי AWS שונים לפריסת blockchain בהתאם לאפשרויות שנבחרו על ידן. השירותים הבולטים הקשורים לתבניות בלוקצ’יין ב- AWS כוללים EC2, VPC של אמזון, ECS של אמזון ומאזני עומס יישומים. הבה נבחן את הפונקציות המוצעות על ידי שירותים ומשאבים אלה עבור בלוקצ’יין ב- AWS.

אמזון EC2 היא חלופה מתאימה להשגת יכולת חישוב להפעלת רשת בלוקצ’יין. VPC של אמזון או ענן וירטואלי פרטי מסייע במתן גישה לרשת למשאבי Ethereum שנוצרו על ידי משתמשים. במקביל, משתמשים יכולים למנף את VPC של אמזון לצורך התאמה אישית של התצורה כדי להבטיח אבטחה ונגישות. תבניות בלוקצ’יין ב- AWS תומכות גם באמזון ECS או בשירות מיכל אלסטי.

אמזון ECS מסייע בתזמור פריסת מיכלים מבוססי אשכול במופעי EC2 עבור רשת הבלוקצ’יין. התמיכה באיזון עומסי יישומים בתבניות AWS Blockchain מאפשרת גם לנקודת מגע אחת לגשת לממשק המשתמש הזמין.

הירשם עכשיו: קורס תבניות Blockchains ארגוניות

סיכום

בהערה מסכמת, ניתן לציין בבירור כי השילוב בין הענן לבלוקצ’יין יכול לגרום לתוצאות חיוביות. הדברים הטובים ביותר בשתי הטכנולוגיות מתאחדים כדי להציע את הפתרונות העסקיים הניתנים לביצוע ביותר עם הבטחת פרודוקטיביות. בטווח הארוך, פיתוח ופריסה של פתרונות בלוקצ’יין דרך פלטפורמות ענן יזכו להכרה מיינסטרים.

אז אתה צריך להתחיל ללמוד עוד על AWS Blockchain אם אתה רוצה להמשיך את קריירת הבלוקצ’יין שלך. יתרונות הגמישות, האבטחה וההרחבה של blockchain ב- AWS הם הסיבות העיקריות לשקול את הפוטנציאל הטמון בה.

אך אנשי מקצוע שאפתניים ראשונים צריכים להבין טוב יותר את טכנולוגיית הבלוקצ’יין עצמה. כדאי להתחיל עם אישורי הבלוקצ’יין שלנו כדי להקדים את המשחק ולנצל את כוחה של AWS לשיפור המומחיות שלהם בפיתוח הבלוקצ’יין כרגע.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map