טרנספורמציה דיגיטלית של Blockchain – 30+ דוגמאות לשינוי Blockchain

טרנספורמציה של בלוקצ’יין בפתח. הכל התחיל בביטקוין. זה הופיע לראשונה בשנת 2009, ומשם הצמיחה כלל לא נעצרה. אנו יכולים לומר כי אנו נמצאים כרגע בשלב בו ארגונים ומפעלים מתחילים לאמץ אותו. אין להכחיש את השפעתה, והתעשיות עוקבות אחר המגמה.

רעיון טרנספורמציה דיגיטלית של Blockchain הוא פשוט מספיק לעיכול. זה מאפשר לצמתים מבוזרים להתחבר זה לזה ללא צורך ברשות מרכזית. ספר ספרים דיגיטלי הוא זה שמאפשר איפה שביטחון, חוסר שינויים ושקיפות הם שלושת היתרונות העיקריים.

עם זאת, זה לא מה שאנחנו הולכים לדון בו היום. במאמר של היום, אנו נתמקד בכבדות בענפים שעוברים כעת מבלוקצ’יין.

עם הביטקוין, הדור הראשון של טכנולוגיית הבלוקצ’יין קם. זה היה מבטיח, אבל בדיוק כמו כל טכנולוגיית הדור הראשון, היו לו גם בעיות הקשורות אליו.

בדיוק כמו איך האינטרנט קם והיו לו בעיות.

הדור הראשון של האינטרנט היה תפל ופשוט. זה עבד כמו שצריך, אבל אתה יכול למצוא שם רק אתרים סטטיים. אנחנו תמיד יכולים לחשוב על האינטרנט כעל השינוי הדיגיטלי הראשון ששינה את החיים. עם זאת, הוא גדל, וכעת יש לנו ב- Web 2.0. הבלוקצ’יין היא טכנולוגיה שניתן לכנותה כטרנספורמציה דיגיטלית שנייה ותשנה לחלוטין את חיינו הדיגיטליים. באמצעות בלוקצ’יין אנו בונים את האינטרנט 3.0, עתיד האינטרנט וזה טרנספורמציית הבלוקצ’יין לה אנו מחכים.

טרנספורמציה של בלוקצ’יין

הבלוקצ’יין נמצא בכל מקום ובאמצעותו ניתן לפתור בעיות מגוונות. לדוגמה, זה שימושי בבנקאות מכיוון שהוא מבצע תשלומים חוצי גבולות מהירים יותר ובטוחים יותר. ואילו בפיננסים זה יכול לעזור לחברות לבצע עסקה מאובטחת ומהירה יותר עם שקיפות מלאה.

מאגר נתונים יכול להיות גם שימוש נהדר לבלוקצ’יין, מכיוון שנוכל להפיץ נתונים בין צמתים שבהם זה לא צריך להיות עם רשות מרכזית. ישנן דוגמאות נוספות לטרנספורמציה עסקית של בלוקצ’יין עליה נדבר להלן.

בקיצור, אנו עדים לשינוי החדש מכיוון שהוא עתיד לשנות את חווית הלקוח.

חברות סטארט-אפ רבות כבר נוקטות באתגר ומפתחות פתרונות חדשים המבוססים על הבלוקצ’יין. זה יביא לדיגיטציה טובה יותר של המערכת האקולוגית ויבטיח לנו תשתית עובדת בענף הגדול המחוברת ישירות לחיי היום יום שלנו. במאמר זה נדון באופן שינוי בתעשייה. נוסיף גם כמה דוגמאות יחד עם זה.

כדי להשיג שינוי בלוקצ’יין עלינו להתמודד עם האיומים שעוצרים את צמיחתו. אוטומציה היא המפתח לשינוי הדיגיטלי השני. לא רק זאת, אלא עלינו גם לפתור בעיות אבטחה ולהבטיח שהטכנולוגיה תגדל מבלי להיפגע.

Blockchain גם תשנה את האינטרנט על ידי מתן פיתרון מדרגי במיוחד המבוסס על דגמי בלוקצ’יין שונים.

לפני שנתחיל, בואו ננסה להבין יותר על הבלוקצ’יין את השפעתו על העולם סביבנו.

איך פתרנו בעיות לפני blockchain?

הבלוקצ’יין הוא טכנולוגיה חדשה יחסית. זה רק בן עשור, ואנחנו צריכים לעבור דרך ארוכה לפני שנוכל לעשות עם זה משהו מהותי. כדי להבין באמת את יכולותיו עלינו לדעת כיצד עבד עולמנו לפני תחילת השינוי הדיגיטלי של הבלוקצ’יין.

לפני הצגת הבלוקצ’יין, עולמנו היה יעיל אך לא ניצל את הרשת המבוזרת. באותה תקופה היה צורך ברשות מרכזית כדי לנהל את הפעילות בצורה חלקה. בלעדיהם זה לא אפשרי.

גם האוטומציה הייתה מוגבלת ולא הצליחה לפרוח מכיוון שתמיד היה צורך ברשות מרכזית למלא דרישות של רשת. לפני blockchain, תמיד היינו צריכים להשתמש בבנקים כדי לבצע עסקאות או לסחור גם כן.

הנוף הכלכלי נשלט על ידי רשות מרכזית, ולא הייתה דרך אחרת לבצע עסקאות מבלי שהבנקים ידעו על כך.

איך זה משתנה עכשיו?

השינוי הראשון בשינוי הבלוקצ’יין שתראה מיד הוא היעדר סמכות מרכזית. זה משנה את האופן שבו אנו מתקשרים זה עם זה. חברות וארגונים גם ילכו לנצל אותה על ידי אופטימיזציה של הרשת שלהם ואוטומציה שלה ללא צורך בהתערבות אנושית. כמעט כל ענף הולך להשתנות בעזרת בלוקצ’יין כולל בנקאות. 

טרנספורמציה דיגיטלית של Blockchain

9 אנכיות של שינוי בלוקצ’יין

1. טכנולוגיה

Blockchain שינה לחלוטין את האופן שבו הטכנולוגיה עובדת במגזרים שונים. כדי להבין את זה טוב יותר, החלטנו לסווג אותם בתת-קטגוריות להלן.

 1. אחסון בענן
 2. האינטרנט של הדברים
 3. ניהול צריכת חשמל
 4. אבטחת סייבר

אחסון בענן

עד כה אחסון ענן עבד בסביבה מרוכזת. זה היה יעיל, אך הוא חשוף גם לאיומי אבטחה ולהאקרים. באמצעות בלוקצ’יין, הצרכנים יכולים לסמוך על אחסון הענן יותר מכיוון שהוא יעבור למערכת מבוזרת שבה סביר להניח שהיא מנוצלת ותגן על הנתונים מפני אובדן.

Storj היא הדוגמה העיקרית בכל הנוגע לאחסון ענן מבוזר. זה משנה את העתיד של אחסון ענן באמצעות blockchain ומאפשר למשתמשים לשלוט בנתונים שלהם. זה נמצא כעת בפיתוח וישוחרר בשלב אלפא בקרוב. הרעיון הוא לנצל את רוחב הפס המנוצל ברחבי העולם וליצור מרכז נתונים בו ביצועים, אמינות ושקיפות הם הגורמים העיקריים לצמיחה..

אחסון מבוסס Blockchain תמיד טוב יותר מאחסון מסורתי שכן הוא פותר אתגרים רבים הקשורים למערכת אחסון ענן מסורתית. פרויקטים אחרים שכדאי להזכיר כוללים סיאקוין, Filecoin, ו MaidSafe. אחסון בענן הוא דוגמה מצוינת לשינוי בלוקצ’יין.

האינטרנט של הדברים

האינטרנט של הדברים (IoT) היא טכנולוגיה פורצת דרך. בעזרת טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר זה ישתנה לחלוטין מכיוון שהוא יביא יותר ביטחון, שקיפות והזדמנויות שמעולם לא נחקרו. תפקיד המפתח של blockchain כאן הוא להבטיח כי המכשירים מתקשרים זה עם זה ללא בעיות. Blockchain גם תוכל לאחסן מידע נוסף על המכשירים, כיצד הם מתקשרים ובונים רשת אמון בין המכשירים.

בקיצור, בלוקצ’יין ישמש בסיס לאינטראקציות ולעסקאות המתרחשות ברשת. חוזים חכמים גם יקלו על המהנדסים להפוך את כל הרשת לאוטומטית. היתרונות העיקריים של שימוש בבלוקצ’יין ב- IoT כוללים בניית אמון, יישום בעלויות נמוכות ועסקאות מהירות יותר.

יישומי בלוקצ’יין רבים של IoT משכו את תשומת ליבנו. עם זאת, אותה אנו רוצים לדון היא יבמ זרקורים אשר פותחים כעת כיצד עסקים יכולים להשתמש ב- IoT באמצעות בלוקצ’יין. דוגמה נוספת כוללת את יונדאי מטבע הנכסים הדיגיטליים (HDAC), רשת בלוקצ’יין של IoT שבונה כיום את הבלוקצ’יין הפרטי של ה- IoT. ההפעלה של נימה עובדת במרץ לקראת התפתחות תעשיית ה- IoT על ידי ייצור שבב אשר ינצל את טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

ניהול כוח / אנרגיה

ניהול אנרגיה הכרחי לעתיד טוב יותר. אנו חיים בעולם בו אנו זקוקים לכוח לעשות כמעט הכל. אנו מצטמצמים גם בשיטות למילוי דרישת האנרגיה של העתיד. כאן נכנס טרנספורמציה של בלוקצ’יין.

Blockchain ישנה את האופן בו אנו מאחסנים, מפיצים ומייצרים אנרגיה מלכתחילה. נכון לעכשיו, ישנם ביניים רבים בכל הנוגע לאספקת אנרגיה. חברות אלה לוקחות נתח עצום מהרווח כדי להבטיח לספק את השירות שלהן. כשהם נעלמים, האנרגיה תהיה זולה יותר. כדי להחיות את הרעיונות, סטארטאפים רבים עובדים בתחום ניהול האנרגיה. סטארט-אפים של בלוקצ’יין אנרגיה גייסו כמעט 324 מיליון דולר קרנות בשנה האחרונה. עד כה, ישנם יותר מ -100 סטארט-אפים לאנרגיה המשתתפים בשינוי הבלוקצ’יין.

הבחירה שלנו כוללת קונוג’ול ו סְחִיפָה. קונג’ול בונה רשת עמית לעמית שבה כל אחד יהיה בעלי PV, קונים ארגוניים ומגזר ציבורי. לעומת זאת, דריפט תנצל את ה- DLT, מסחר ולמידת מכונה כדי להציע ספקית אנרגיה קמעונאית חדשה.

אבטחת סייבר

אבטחת סייבר היא היבט קריטי בטכנולוגיה הנוכחית. חברות מוציאות משאבים רבים כדי להגן על הנתונים הסודיים שלהן. הם גם רוצים להגן על התשתית שלהם מפני ניצול כולל נתבים ומכשירים חשובים אחרים. לא רק שתשתיות קריטיות אחרות כמו תחבורה, תחנות כוח וכו ‘זקוקות גם להגנה מפני פריצות

רשתות חסימות ישנו לחלוטין את אופן היישום של אבטחת סייבר מלכתחילה. ראשית, זה ישנה את האופן שבו הארגון שומר על נתונים מבוזרים. בדרך זו הם יכולים למנוע מהאקרים מקום לפריצה. זה גם יציג רשת עמית לעמית שמשפרת עוד יותר את אבטחת הרשת. גניבת נתונים והונאה יהיו נחלת העבר, הודות להגנה שמציעה בלוקצ’יין. זה גם ימנע מניעת שירות מבוזרת (DDoS). שינוי בלוקצ’יין יכול לעזור רק אם יש לנו סביבה בטוחה.

הסטארטאפים או החברות שתפסו את תשומת ליבנו בתחום אבטחת הסייבר כוללים אֶזרָחִי, קיימברידג ‘בלוקצ’יין, גלדיוס, ספר ספר ועוד. ברצוננו להזכיר את מה שגלדיוס עושה. הם הסטארט-אפ שמשתמש כעת בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להילחם בהתקפות DDoS ולהפחית את זמני הטעינה. זה יעזור לעסק להגן על השירותים המקוונים שלהם מפני להיפגע.

2. מדיה

מדיה היא תעשייה מרובת דולרים שמתפתחת עם כל שנה. עם זאת, נכון לעכשיו הוא אינו ידידותי לצרכן או ליוצר, בגלל מתווכים המנצלים ומכניסים טונות של הכנסות בתהליך. באמצעות בלוקצ’יין, כל שטח הקרקע יכול להשתנות ולהפוך לנגיש יותר לצרכנים כמו גם ליוצרי התוכן. אנו חושבים שזה ישפיע על שתי ענפי המשנה הגדולים הבאים.

 1. פִּרסוּם
 2. הערכת שוק
 3. משחקים

פִּרסוּם

פרסום הוא המודל העסקי המרכזי עבור חברות גדולות רבות. לדוגמה, גוגל ופייסבוק מנצלים את המודל כדי להשיג הכנסות תוך אספקת מרבית שירותיהם ללא עלות. האינטרנט הוא מקום בו מפרסמים יכולים לפרסם את המודעות שלהם ולהרוויח הכנסות במיליוני דולרים. זה לא הכל מכיוון שמערכת אקולוגית סלולרית מקלה על הפרסום באפליקציות.

אז, איך שינוי בלוקצ’יין יכול לשנות את הפרסום? ניתן לראות זאת משתי נקודות מבט. נקודת המבט הראשונה היא כיצד יושפעו מהמשתמשים. עם דפדפני כיתה חדשים המופעלים על ידי בלוקצ’יין, כעת הצרכנים יכולים לכבות את הפרסום ולהגן על פרטיותם בעת ובעונה אחת..

הדרך השנייה להסתכל עליה היא הסרת המתווך. אמיץ ישחרר גם את האסימון שלהם המכונה BAT (Basic Attention Token) שישנה את האופן שבו משתמשים ומפרסמים יכולים לתקשר ישירות זה עם זה, ולהסיר מתווכים כמו פייסבוק, גוגל וכו ‘. בדרך זו, המפרסמים והצרכנים נהנים מה עזרת הבלוקצ’יין.

עוד סטארטאפ בולט של בלוקצ’יין אותו נרצה להזכיר הוא AdEx. זוהי רשת מודעות מבוזרת המציגה מודעות באמצעות חוזים חכמים ובלוקצ’יין.

הערכת שוק / חיזוי

התחזית היא העתיד. מכיוון שהדברים מתפתחים במורכבות לאורך זמן, לא ייתכן שבני האדם יבינו את המורכבות הבסיסית ויחליטו. בעזרת כלי חיזוי או הערכת שוק, יהיה קל למשווקים ולמנהלים לקבל החלטה טובה יותר.

שינוי בלוקצ’יין יכול להאיץ את התחזית לרמה חדשה לגמרי. הגישה ההוליסטית יכולה להשפיע גם על ניתוח, מחקר ומגזרי שוק אחרים. מכיוון שבלוקצ’יין יכול להכיל כמות עצומה של נתונים, ניתן להשתמש בו בשילוב עם למידת מכונה או בינה מלאכותית.

לְבַשֵׂר, למשל, עושה בדיוק את זה. הם משתמשים ב- Blockchain Ethereum כדי להניע את פרוטוקול החיזוי שלהם המופעל ובבעלות האנשים ולא כל ארגון ריכוזי. זה מתגמל אנשים אם הם חוזים את זה נכון. כרגע, הם נמצאים בגרסת בטא ועוברים לאט לאט לשחרור הראשי שלהם. דוגמה מדהימה נוספת תהיה גנוסיס. הם מחלקים מחדש את העתיד על ידי מתן פלטפורמת שוק חיזוי בה מופצים משאבים בהתאם.

משחקים

תתפלאו לדעת שמשחקים מושפעים משינוי בלוקצ’יין. המשחק עד כה נשלט על ידי תאגידים שכן הם משחררים משחקים שעולים מיליוני דולרים ליצירה. כמו כן, כלכלת הפריטים במשחק נשלטת גם על ידי חברת המשחקים. כעת כל זה ישתנה בזכות פלטפורמות משחק מבוזרות. זה גם יעזור למפתחי משחקים עצמאיים לשחרר את המשחקים שלהם לעולם מבלי לדאוג לבעיות הקשורות להרשאה או לעמלות. האספורט יפרח גם בגלל הבלוקצ’יין.

משחק מבוזר משך תשומת לב גם מהשחקנים וגם מחברות שנמצאות בתחום הזה.

באונטי הוא ספורט ליווי סינגפורי הפותר בעיית ספורט אלקטרוני בעזרת מטבע הקריפטוגרפיה והבלוקצ’יין. הם מפשטים את נושאי העסקה והופכים אותם לשקופים ומהירים. דוגמא אחרת תהיה נבחרת חלומות שפתור בעיות eSport פנימיות על ידי פתרון בעיות בארגון, בתשלום ובנותני חסות.

3. חוק ופשע

החברה שלנו זקוקה תמיד לפיתרון לפשעים המתרחשים. החוק אוכף את ההנחיות המחמירות האלה ומבטיח שהפשע יישמר בשפל של כל הזמנים. תופתעו לראות שהחוק מושפע גם משינוי בלוקצ’יין. החלטנו לסווג את הדברים הבאים.

 1. משטרה / חוק
 2. בטיחות אקדח

משטרה / חוק

הבלוקצ’יין שומר על שלמות הנתונים ומכאן מספק מקום נהדר לאחסון כל הראיות. ניתן גם להפיץ אותו מבלי לדאוג למזג ומוסיף את שכבת האבטחה הדרושה שמוסיפה משמעות ואמון לאכיפת החוק.

אנו מוקסמים משני סטארט-אפים שעושים את הרמת הכבד במגזר זה. הם כרוניקה ו אֶלִיפְּטִי. Chronicled מתמקדת בנותנת פתרון חכם לשרשרת אספקה. כמו כן, היא מפתחת שבבי תקשורת קרובים למכולות ומכולות חסינות טמפר, בהם ניתן לרשום ולאחסן תוכן, האידיאלי עבור רשויות אכיפת החוק והרשויות. לעומת זאת, אליפטיקה עוסקת במניעת פשע בקריפטוגרפי על ידי הבנת דפוסים ברשת ושינוי הרשויות למקרה שמשהו חשוד יעלה.

נרצה גם להזכיר נוטרינו. הוא מציע פתרון לאכיפת חוק המספק כלי מעקב וניתוח טובים יותר על פני מספר רשתות חסימות.

מעקב אחר אקדחים

בעלות ושימוש בלתי חוקי באקדחים גוברת במדינות רבות ברחבי העולם. באמצעות בלוקצ’יין, נוכל לקבל מערכת בה ניתן להתחשב בכל אקדח. התשתית תעקוב אחר כל כלי נשק שיוצא מהמפעל ותסייע להפסקת השימוש והייצוא הבלתי חוקיים של הנשק. ניתן לאחזר את המידע שנשמר פעם אחת בכל עת. משמעות הדבר היא שאם משתמשים באקדח בפשע, ניתן לייחס אותו לבעליו המקוריים או שניתן יהיה לדעת את מקורותיו באופן מיידי.

בטיחות בלוקים הוא סטארט-אפ שבונה למעשה פיתרון למעקב אחר נשק שיכניס אחריות למערכת.

4. תחבורה

תחבורה היא חלק חיוני בחיי היומיום שלנו. זהו גם היבט מרכזי בעסקים הנוכחיים מכיוון שהם צריכים לנהל את שרשרת האספקה ​​שלהם וגם להבטיח שהם יעשו זאת ביעילות. נכון לעכשיו, ענף התחבורה משתנה כרגע על ידי טרנספורמציה של בלוקצ’יין. היא עושה זאת על ידי הורדת עלויות עיבוד וניהול, הורדת מחלוקות, שיפור מהירות התחבורה הכוללת, ועוד הרבה יותר! כדי לקבל הצצה טובה יותר, אנו הולכים להפיץ אותו בקטגוריות הבאות.

 1. תחבורה עסקית
 2. רכב
 3. תחבורה ציבורית

תחבורה עסקית

הבלוקצ’יין הופך את התחבורה העסקית לבטוחה יותר, חוסכת בעלויות ומסייעת לחברות לוגיסטיות להיות מהמשחקים שלהן. היא עושה זאת בכך שהיא מאפשרת תיאום נתונים קל באמצעות DLT. הם יכולים גם להשתמש בחוזים חכמים כדי להפוך את רוב צינור התחבורה שלהם לאוטומטי או ליצור פתרון מותאם אישית שיאפשר הובלה של מוצרים שבירים ורגישים בקלות. הם נהנים גם מהאבטחה שהאותנטיות שיש לבלוקצ’יין להציע. שלא לדבר על כך, כל הרשת יכולה להשתנות כך שתכלול יותר רכבי תחבורה, מוצרים ומידע.

דוגמה אחת כזו שנרצה לשתף היא SkyCell שבונה כיום מיכל קירור שמופעל על ידי בלוקצ’יין ומבטיח שהטמפרטורה תישאר יציבה בתהליך ההובלה.

BiTA (בלוקצ’יין בברית התחבורה) פועל לקראת יצירת סטנדרט לעקוב אחר ארגונים כדי שיוכלו לנצל נכון את blockchain ולעבוד עם ארגונים אחרים בצורה הרבה יותר טובה.

רכב

תעשיית הרכב צומחת במהירות בעשור האחרון לערך. מכיוון שמכוניות בנהיגה עצמית כבר יצאו ומשלוח, הגיע הזמן שתעשיית הרכב תשתמש בבלוקצ’יין. המהפכה כבר החלה כאשר IOTA הראו את הוכחת הקונספט שלהם עם פולקסווגן והראו כיצד מערכת הסבך שלהם ב- IOTA יכולה לעבוד עבור המכוניות האוטונומיות.

שחקנים אחרים בשוק הרכב כמו BMW בונים גם את הפיתרון שלהם שישפר את הצינור הכללי שלהם. אפילו לפורשה יש את אפליקציות הבלוקצ’יין שלהן.

תחבורה ציבורית

ההיבט האחרון של התחבורה שאנו רוצים לדון בה הוא התחבורה הציבורית. התחבורה הציבורית דרשה תמיד שיפור מצד הציבור הרחב והממשלה פועלת גם לשיפורה לאורך זמן. עם טרנספורמציה של בלוקצ’יין הדברים ישתנו באופן דרסטי. שר התחבורה של מלטה כבר לקח דברים בידו בשותפות איתם רעות, סטארט-אפ שישתמש בבלוקצ’יין כתוכנת ביניים.

5. שירותים ממשלתיים

הממשלה לא אוהבת ביטקוין, אבל הם אוהבים בלוקצ’יין. הרעיון מאחורי הביטקוין הוא לספק לכל אחד יכולת לבצע עסקאות ללא כל התערבות מצד הממשלה או הבנקים עצמם. אבל הבלוקצ’יין הוא הטכנולוגיה שתפסה את תשומת הלב של הממשלה מכיוון שהיא יכולה לשנות את האופן שבו הם יכולים לשלוט. נכון לעכשיו, ממשלות משפרות היבטים שונים בממשל שלהן ומשפרות גם את האופן שבו הן מספקות שירותים לאוכלוסייה הממוצעת. הם לא יכולים להתעלם רק מטרנספורמציה של בלוקצ’יין. כדי להבין טוב יותר את המאמץ שלהם, אנו נפרט להלן את השפעתם על קטגוריות שונות.

 1. ממשל
 2. נוסעים
 3. בריאות
 4. חינוך

ממשל

המטרה מספר אחת של הממשלה היא להשיג את ממשלם נכון. זה כולל קיום מערכת הצבעה שקופה ראויה, מתן זכות אזרח ומזעור הונאות במערכת. ממשל כולל גם תהליך קבלת החלטות והקפדה על שמירת החוק והסדר בכל מחיר. באמצעות בלוקצ’יין, ממשלות בוחנות יותר אוטומציה באמצעות חוזים חכמים ומביאות את השינוי הנחוץ בממשל ברשת, בפרויקטים או בקרנות..

יבמ כבר עבדה על שינוי בלוקצ’יין לממשלות. אתה יכול לבדוק את זה כאן: https://www.ibm.com/blogs/blockchain/category/blockchain-for-government/ הם נותנים מענה כגון עסקאות חוצות גבולות, שיתוף נתונים וכן הלאה. דוגמה נוספת שברצוננו לשתף היא ממשלת גרוזיה העובדת עם BitFury Group כדי לעזור להם לשפר את המעקב והאבטחה של רשומות הממשלה שלהם. קרא עוד במאמר הקודם שלנו: “טרנספורמציה ממשלתית של בלוקצ’יין: מה זה אומר? ואיך זה ישפר את חיינו? “

נוסעים

ענף הנסיעות פורח כמעט כל שנה. עבור הממשלה זה אומר שהם צריכים לשפץ את המערכות שלהם כדי שיוכלו לזהות טובות יותר את הנוסעים, לאחסן מידע נסיעות טוב יותר ולהפוך את מידע העלייה בדרכון לאוטומטי יותר. הממשלה כבר משתמשת בדרכם להפוך את הנסיעה לאוטומטית יותר. הזיהוי, למשל, יהיה אוטומטי, והכל בזכות זהות דיגיטלית שנוצרה עבור אנשים בפני הבלוקצ’יין. זה יקל על פינוי המכס, עלייה לתכנית וביצוע משימות נסיעה אחרות.

ניתן לאחסן את נתוני הנוסע בבלוקצ’יין, מה שמקל עליהם במעקב וניהול.

בריאות

עבור ממשלות חשוב לספק שירותי בריאות בר קיימא, ניתנים להרחבה ובטוחים. הם עושים הכל, הודות לשינוי הבלוקצ’יין. בתי חולים או אנשי מקצוע יכולים לתקשר זה עם זה טוב יותר וגם להעניק טיפול יעיל. הממשלה יכולה גם לנהל תיעוד של החולים ולהביא שירותי בריאות לנזקקים. כמו כן, כל הנתונים נשארים מאובטחים.

כמה שחקני בלוקצ’יין בולטים בתחום הבריאות כוללים פְּנִינָה, Doc.AI, ו גנומיקה ערפילית. Gem מספקת רשת Gem Health משלה שתקל על אנשי מקצוע בתחום הבריאות לאחסן, לאבטח ולשתף נתונים הקשורים לבריאות. קרא עוד במאמר הקודם שלנו “5 מקרי שימוש של טכנולוגיית Blockchain בענף הבריאות”.

חינוך

החינוך הומר גם על ידי בלוקצ’יין. לא רק ארגון ממשלתי, אלא גם ארגונים פרטיים מחפשים אפליקציות חינוך לבלוקצ’יין. הצעד הראשון הוא להפוך את האישור האקדמי לאימות באמצעות blockchain. זה יעניק ביטחון, שקיפות וחופש לבדוק ולשלוף אישורים כמו שהם רוצים. זה גם יסיר את התיעוד.

חברות סטארט-אפ רבות פועלות כיום לקראת טרנספורמציה דיגיטלית של בלוקצ’יין בתחום החינוך. לדוגמא, אודם יוצרת שוק חינוך לפי דרישה המאפשר אינטראקציה ישירה בין סטודנטים לאנשי מקצוע ומסיר מתווכים לחלוטין מהמערכת..

הממשלה יכולה להשתמש באותה יישום ולחנך את הנזקקים במקומות רחוקים בכל עת. דוגמא נוספת היא אדג’קוין הבונה את האסימון הראשון ללימוד אלקטרוני באמצעות בלוקצ’יין את’ריום. זה יביא את הבלוקצ’יין כשירות למגזר החינוך.

6. זכויות אדם ותרומות

למרות שאנו מתקדמים בקצב עוצר נשימה, אנו עדיין זקוקים לזכויות אדם בסיסיות. אנו כבני אדם צריכים גם לתרום לחברה שלנו בצורה כזו או אחרת. בשני המקרים, אנו זקוקים לבלוקצ’יין כדי לסייע בשיפור הנוף כולו. טרנספורמציה דיגיטלית של Blockchain משתלטת עליה גם כעת. כדי להבין את זה כראוי, סיווגנו אותו באופן משנה:

 • תרומות
 • ארגון מרצון
 • הזכות למידע

תרומות

יש שינוי בלוקצ’יין בתחום התרומות. זה מאפשר לתרומות להיות שקיפות ולעודד אנשים רבים יותר לתרום. כמו כן, ניתן לעקוב אחר תרומות עד הסוף כדי להקל על התרומות לדעת לאן הכסף שלהן עבר. אליס היא אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין האחרות שמביאות שקיפות במימון החברתי. זה בונה אמון וגם מבטיח שלא יבוזבז כסף. גיוונט,  dApp נוסף שנבנה על Ethereum הוא פלטפורמת קוד פתוח שמפעילה צדקה.

ארגון מרצון

הארגון ההתנדבותי דומה מאוד לתרומות באמצעותן ניתן לעקוב אחר כל התרומות ולהבטיח שיש אמון במערכת. שלמות נשמרת גם על מנת להבטיח שלא ישתנו נתונים לאחר התרומה. הארגון ההתנדבותי יפחית גם את מורכבות כל תהליך התרומה.

הזכות למידע

זכות למידע היא זכות האדם הבסיסית. נכון לעכשיו, כל אחד רוצה לדעת שכל דבר צריך לעבור תהליך מורכב של מילוי טפסים ואז לחכות לימים כדי לקבל תשובה. מדינות שונות עובדות בצורה שונה מה שמקשה עוד יותר על מימוש זכותך למידע. מידע כגון היסטוריית עובדים, אימות זהות, תהליך תשלום ואחרים נכללים בקטגוריית המשנה למידע. שינוי בלוקצ’יין יכול להקל על תהליך נכון על ידי מתן ניהול נתונים נכון וגישה למידע.

7. פינטק

פינטק הוא המקום בו רעיונות חדשים מתרבים. עם blockchain, גם פינטק תשתנה ותראה שינוי פרדיגמה. נכון לעכשיו, טונות של חברות סטארט-אפ Fintech עובדות עם בלוקצ’יין ומכוונות לספק פיתרון טוב יותר. ניתן להבין את המעורבות של בלוקצ’יין בפינטק על ידי העובדה שמבין 50 הפורבס המובילים של פינטק 2018, 11 עובדים במרחב הבלוקצ’יין..

כדי להבין טוב יותר, סווגנו אותו למטה.

 1. לְמַמֵן
 2. הגנה פיננסית
 3. ממשק בנקאי

לא נדון בכל קטגוריית משנה בנפרד מכיוון שהם קשורים זה לזה. עם זאת, אנו הולכים לרשום כמה מהסטארט-אפים המדהימים שעובדים בתחום ה- Fintech של בלוקצ’יין.

יוביקווין מערכת אקולוגית היא הבחירה הראשונה שלנו. זוהי מערכת ייחודית המציעה חיזויים למשקיעים בסביבת הבלוקצ’יין ההפכפכה. היא משתמשת במערכת של שני מטבעות שמבטיחה שניתן יהיה לבטל את הסיכון ככל האפשר. היא גם משתמשת במנגנון קונצנזוס חדש המכונה הוכחה לרוב.

לנדואה הינה פלטפורמת הלוואות המציעה פלטפורמת הלוואות עמיתים לעמית. ולבסוף, רשת קיבר המספק פלטפורמה מבוזרת וחסרת אמון של חיסול נכסי קריפטו. 

8. חוזים

יש צורך בחוזים כדי להגדיר דרישות להוצאת עבודה, לתשלום ולכל מטלה אחרת שדורשת שני צדדים. זה יכול להיות מוזיקה, חוקית או אפילו אדמה או רכוש. כדי לפשט אותו חילקנו אותו לקטגוריות המשנה הבאות. קרא עוד על חוזים חכמים.

 1. ירושות
 2. חוזים משפטיים
 3. רכוש וקרקע

ירושות

אנשי קשר חכמים יכולים גם להעצים ירושה ולעזור לשינוי בלוקצ’יין. זה ידוע בעיקר בתור הירושה הדיגיטלית שמשמעותה העברת הנכסים הדיגיטליים שלך למישהו אחר כשאתה מת. ואתה תהיה מופתע לגלות שיש כבר שירותי ירושה של קריפטו. Digipulse סטארט-אפ לטבי עושה בדיוק את זה בכך שהוא מספק לבעלים להגדרת ירושה במצבים בהם הנכסים הדיגיטליים שלו יועברו למישהו אחר.

חוזים משפטיים

התעשייה המשפטית תשתנה בעזרת חוזי בלוקצ’יין וחכמים. זה יוליד חוזים משפטיים שמנצלים את החוזים החכמים וחיים על הבלוקצ’יין. בדרך זו, הקניין הרוחני יכול להישמר על ידי הבעלים מבלי לדאוג לגניבתו. על החוזים המשפטיים לציית לחוק הבלוקצ’יין ולכן לא ניתן לקודד אותם מחוץ לחוק.

רכוש וקרקע

החוזים החוקיים יכולים להשפיע גם על רכוש וקרקע. נכון לעכשיו, מדובר בסך הכל בעבודות הנייר המתאימות. במוקדם או במאוחר, הכל יעבור דיגיטציה, ובלוקצ’יין יספק אמצעי מתאים לרישום מעשים, בעלות על נכסים וכן הלאה. פעולה זו תסיר כל הונאה או שינוי מעשה ללא הודעת הבעלים עצמה. כמו כן, ניתן לאתר את המידע בשקיפות ובביטחון מלא.

חברות סטארט-אפ רבות פועלות לקראת הרעיון של דיגיטציה של כל אופק הנדל”ן. אהבנו נמל, ShelterZoom, ו אוביטיביות מכיוון שכולם מספקים דרך ייחודית לפתור את הבעיה העומדת בפנינו.

9. בידור

הקטגוריה האחרונה שלנו לשינוי הדיגיטלי של בלוקצ’יין היא בידור. טרנספורמציה של בלוקצ’יין משנה גם את הבידור. כדי להבהיר יותר, החלטנו לחלק אותו לשתי קטגוריות משנה:

 1. תעשיית הבידור
 2. תעשיית המוזיקה

תעשיית הבידור

עתיד הבידור יהיה בידי הבלוקצ’יין. בלוקצ’יין ישנה את האופן שבו נוצר או נצרך תוכן. נכון לעכשיו, תעשיית הבידור נשלטת כיום על ידי גורמים ריכוזיים, כולל Twitch ו- Spotify או אפילו Apple Music.

עווית, למשל, מוטה כלפי סטרימרים פופולריים וקשה לסטרימרים חדשים להתחיל בפלטפורמה. נראה כי אפל מיוזיק וספוטיפיי מפחיתים עמלות נכבדות ומעניקים רק יתרונות שוליים ליוצרי התוכן.

אוונטוס הוא אחד מאותם פרויקטים של קוד פתוח שמטרתם לפתור בעיות כרטיסים. זה יפתור את הבעיות של כרטיסים במחירים גבוהים וגם יסלק מהמשוואה כרטיסים מזויפים. שחקני מפתח אחרים שיכולים לשנות את עתיד הבידור כוללים MovieCoin, ספה גדולה של FlimChain, StreamSpace, ואחרים.

תעשיית המוזיקה

תעשיית המוזיקה היא אחת הענפות המשמעותיות ביותר בעולם. בלוקצ’יין יכול לשנות את הבידור. זה יהפוך את שיתוף התוכן לנגיש יותר וישתמש גם בחוזים חכמים. החוזים החכמים יבטיחו כי ההכנסות יחולקו לצדדים על פי ההסכם. שינוי מרכזי פשוט זה יקל על יוצרי תוכן להפיק את המרב מהעבודה שלהם. זה גם יסיר מתווכים.

כמה שחקנים בולטים כוללים אוֹפּוּס. זהו פרויקט קוד פתוח המשתמש בטכנולוגיית IPFS של עמית לעמית על גבי רשת אתריום. זה בעצם ייתן את ההכנסות ישירות ליוצרי התוכן ולאמנים על ידי הסרת המתווכים. קול היא גם פלטפורמת מוסיקה מבוזרת המנצלת את רשת את’ריום. סטארט-אפ בולט נוסף הוא UjoMusic, מה שיקל על היוצרים לקבל זכויות מתאימות לעבודה שלהם, תוך אוטומציה של תמלוגים באמצעות חוזים חכמים.

סיכום

השינוי הדיגיטלי של בלוקצ’יין רק התחיל. אנו עדים לשינויים כמעט בכל מגזר שנוכל לחשוב עליו – זה יכול להיות חינוך, בריאות, נדל”ן, ועוד הרבה יותר! עד כה כיסינו בסך הכל תשע קטגוריות. חילקנו אותם גם בכדי לתת הצצה טובה יותר לשינוי הבלוקצ’יין.

אז מה צופן העתיד? זה בהיר בוודאות. כאשר ארגונים וסטארט-אפים עובדים במקביל בכדי להציג פיתרון חדש ומשופרים כבר קיימים, זה עכשיו הזמן הטוב ביותר לעקוב אחרי כל המהפכה לנגד עינכם. אנו חושבים שייקח זמן בין 5-8 שנים עד שבלוקצ’יין יהפוך לכל מקום יותר. אז מה אתה חושב? הגיבו למטה והודיעו לנו.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map