Blockchain להשפעה חברתית בשנת 2020

לבלוקצ’יין יש את היכולת לשנות את כל מה שמסביבנו. נושא המאמר שעליו נדון הוא הבלוקצ’יין להשפעה חברתית. כאן נבדוק כיצד בדיוק blockchain משנה את פרויקטים של השפעה חברתית.

לאחרונה בלוקצ’יין זכה לתשומת לב רבה מצד מומחים בתעשייה, אנשי מקצוע והקהל הרחב. הסיבה היא איך זה עוזר למיגור הבעיות שרוב הענפים עוברים. אם תבדוק מקרי שימוש בבלוקצ’יין, תגלה שההשפעה הגדולה ביותר של בלוקצ’יין היא המגזר הפיננסי, ואחריו שרשרת האספקה, נדל”ן, שירותי בריאות וכן הלאה..

עם זאת, תחום אחד שמושפע במידה רבה הוא פרויקטים חברתיים. אם ניקח יחד בלוקצ’יין והשפעה חברתית, נוכל למצוא קשר ברור ביניהם. מטרת המאמר היא להבין את הקשר וההשפעה של הבלוקצ’יין על חברתית. המשמעות היא גם שנדון בהשפעה החברתית של בלוקצ’יין.

בואו נתחיל.

מה זה בלוקצ’יין?

חשוב ללמוד על בלוקצ’יין כדי להבין טוב יותר את ההשפעה החברתית של בלוקצ’יין.

Blockchain הוא סוג של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT) בו עמיתים מתחברים ליצירת רשת ומתפקדים ללא צורך בישות ריכוזית. לכל עמית יש ספר ספרים משלו ומשתתף בפעילויות שונות, כולל אימות עסקאות בשיטות קונצנזוס. 

בלוקצ’יין של ביטקוין הוא דוגמה מצוינת. כאן לכל עמית יש ספר ספרים משלו ומשתמש בהוכחת עבודה (PoW).

חלק מהתכונות העיקריות המוצעות על ידי בלוקצ’יין כוללות שקיפות, עקיבות, אבטחה, אי-שינוי ואמון..

אם ברצונך ללמוד עוד, עיין במדריך Blockchain למתחילים. רוצה ללמוד על התכונות, ואז לבדוק את התכונות העיקריות של מדריך הבלוקצ’יין המפורט.

שחקנים בבלוקצ’יין על השפעה חברתית

עם ההבנה הבסיסית שלנו לגבי בלוקצ’יין, הגיע הזמן לקפוץ לשחקני הבלוקצ’יין לצורך השפעה חברתית. מה יותר טוב מאשר להסתכל על השחקנים שמנסים לחולל מהפכה בעבודה הסוציאלית עם הפרויקטים שלהם? להלן כמה מפרויקטי ההשפעה החברתית של blockchain. בואו נתחיל.

בלוקצ’יין לקואליציית השפעות חברתיות (BSIC)

Blockchain for Social Impact Coalition הוא ארגון ללא מטרות רווח המסייע לפתרונות בלוקצ’יין המכוונים לאתגרים סביבתיים וחברתיים. זה עובד ביעדי פיתוח בר-קיימא של האומה המאוחדת. זה עוזר להם לדגור, לשתף פעולה ולפתח את הפרויקט. מטרתם לשפר את הקישוריות בין סוכנויות ממשלתיות, ארגונים לא ממשלתיים, משקיעים, נדבנים ושחקני מפתח אחרים.

נכון לעכשיו היא מתמקדת במגזרים כולל שרשרת אספקה ​​וסביבה & אנרגיה, הכללה כלכלית, זכויות אדם, חינוך ובריאות & בריאות. יש בו גם חברים רבים, כולל “Chooose”, eduDAO, Everex, Tata Services Consultancy, WWF, וכן הלאה.!

קונצנזוס בלוקצ’יין להשפעה חברתית וארגונים לא ממשלתיים

קונצנזוס בלוקצ’יין להשפעה חברתית, וארגונים לא ממשלתיים מנוהלים על ידי Consensys. המיקוד שלהם הוא להפוך את העולם למקום טוב יותר על ידי מתן מערך המאמץ הנכון לשיפור הצלחת הפרויקטים העוסקים באתגרים סביבתיים וחברתיים. הם מנצלים את עזרת קהילת את’ריום כדי לעזור ליזמים חברתיים, לא ממשלתיים ומשקיעים. המטרה היא להגיע ליעדי פיתוח בר קיימא עולמיים. הם מתמקדים בדברים הבאים.

 • שותפויות
 • חינוך
 • שרשרת אספקה ​​וראיות בלתי ניתנות לשינוי
 • זהות ונגישות
 • סיוע במזומן ופילנתרופיה
 • נכסי השפעה חברתית

יש להם תורמי רשת מדהימים שהופכים את הפרויקט למציאות. הם כוללים את אלכס קוסטורה, סילבנה רודריגס, ונסה גרלט ואחרים. השותפים שלהם כוללים Maker, קרנות זכויות האדם של RTI ואחרות. 

Accenture blockchain להשפעה חברתית

אקסנטור הוא גם מראש כשמדובר בבלוקצ’יין להשפעה חברתית. היוזמה שלהם היא לספק השפעה חברתית באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין. כדי לשפר את סיכוייהם בפרויקטים חברתיים ולשתף פעולה עם ממשלות, ארגונים לא ממשלתיים וארגונים למען עולם טוב ובר קיימא.

ארגונים אלה עושים גם בלוקצ’יין קבוע לכנס של השפעה חברתית. לכן, אם אתה רוצה לדעת יותר, עקוב אחר דפי הוועידה שלהם!

תפקיד Blockchain ביוזמות השפעה חברתית

מדהים! רשמנו שלושה מהשחקנים בבלוקצ’יין עבור יוזמות להשפעה חברתית. כל אלה הם שחקנים גדולים למדי ויש להם השפעה משמעותית. עם זאת, עדיין אין לנו מושג ברור כיצד בלוקצ’יין משפר את יוזמות ההשפעה החברתית. בחלק זה, אנו נעשה בדיוק את זה ונלמד על תפקיד הבלוקצ’יין.

הונאה והפחתת סיכונים

אחד היתרונות הגדולים ביותר של blockchain להשפעה חברתית הוא הפחתת ההונאות והסיכונים הקשורים לפרויקט עצמו. שחיתות היא בעיה ענקית, במיוחד ברמה הממשלתית. משמעות הדבר היא שאנשים חמדנים משתמשים בכסף שמטרתו לספק הקלות לנזקקים. הדבר מתאפשר בגלל השימוש בפתרונות מסורתיים שאינם שקופים מספיק בכדי לפתור שחיתות.

הדרך הטובה ביותר לפתור את כל הבעיות הללו היא באמצעות בלוקצ’יין. Blockchain מציעה פיתרון חסין טמפר כאשר כל עסקה מאומתת בשיטות קונצנזוס. אין תלות ברשות ריכוזית ולכן היא נקייה מכל סוג של הונאה. המידע המאוחסן בבלוקצ’יין אינו ניתן לשינוי, מה שאומר שלאחר שמירתו, לא ניתן לשנות או לשנות אותו על ידי שחקן זדוני. עבור ארגונים לא ממשלתיים זה אומר שלא ניתן עוד לתמרן תרומות. 

עלויות ניהול מופחתות

ארגוני צדקה דורשים עבודה רבה כדי לנהל נכון. כלומר, צריך לבזבז הרבה כסף על עלויות ניהול. באמצעות בלוקצ’יין ניתן להפחית עלויות ניהול אלה. עם חוזים חכמים, ניתן כיום לנהל מתווכים פיננסיים ומשפטיים. אוטומציה תמיד מועילה ומכאן שמקל על הכל להתמודד עם היבטים מונוטוניים או לא יצירתיים.

אחריות ושקיפות

על ידי שימוש בבלוקצ’יין, כעת יתכן כי ארגוני צדקה יהיו אחראיים ושקופים. עובדה ידועה היא שאנשים תמיד ספקנים כלפי ארגוני צדקה. אבל, עם blockchain, תורמים יכולים להיות בטוחים במה שהם עושים. הם יכולים לראות כיצד תרומותיהם משפיעות.

העברות גבול מהירות יותר

ערוצי בנקאות מסורתיים אינם טובים בכל הנוגע להעברת כספים בינלאומית. זה יכול לקחת בין הימים לשליחת כסף. נוסף על כך, יש גם עלות הקשורה להעברה. מכיוון שרוב ארגוני הצדקה הם גלובליים, הם זקוקים כל העת לביצוע עסקאות בינלאומיות. ההישג המאוחר יכול לעכב את מאמציהם.

באמצעות בלוקצ’יין הם יכולים לעשות שימוש במטבעות דיגיטליים, אותם ניתן להעביר באמצעות רשת ללא סמכות ריכוזית. איתו הם לא צריכים לשלם למתווכים וגם לא צריכים לחכות יותר מדי זמן עד שהעסקאות יושלמו.

נגישות משופרת

באמצעות בלוקצ’יין, כעת יהיה ניתן לכל אחד להעביר או לקבל ערך. הם לא צריכים להיות תלויים בבנקאות כדי להיות מסוגלים לעשות את כל אלה. זהו תנופה של ארגוני צדקה וארגונים לא ממשלתיים שמנסים לעזור לאנשים מכל הרקעים. על ידי הגישה הזו, ארגוני הצדקה גם לא צריכים לבצע העברה כפולה ולהפחית את זמני ההתיישבות וגם את העלות.

מגזרים חברתיים המושפעים באמצעות בלוקצ’יין

בחלק זה אנו הולכים לעבור על המגזרים השונים המושפעים מבלוקצ’יין מנקודת מבט חברתית. ה סטטיסטיקה משותפת בחלק לקוחים ממחקר Blockchain Standard for Impact Social.

חַקלָאוּת

החקלאות היא אחד מאותם מגזרים הדורשים תשומת לב מדוקדקת. יש לו את היכולת להשפיע על אוכלוסייה עצומה ברחבי העולם. המוקד העיקרי הוא לשיפור שלושה היבטים מרכזיים בשרשרת האספקה ​​בחקלאות. זה כולל שיפור שקיפות, עקיבות ויעילות. זה יוודא שהחקלאים יהיו מחוברים היטב לצרכנים.

חלק מהדגשים המרכזיים המשותפים במחקר כוללים את הדברים הבאים

 • יוזמות חדשות הן פחות משנתיים.
 • לאף אחת מהיוזמות החדשות אין יותר מ -1000 נהנים 
 • לחלק מהיוזמות יש יכולת להגיע למיליון נהנים
 • רוב היישומים הם למטרות רווח

באמצעות בלוקצ’יין ניתן לפתור בעיות אלה. קודם כל, זה יכול להפחית זיהומים והונאות מזון. זה יכול לקרות בעזרת יעילות ושקיפות בלוקצ’יין. תפקיד בלוקצ’יין הוא לשפר את מעורבות הצד השלישי על ידי הקפדה על מעקב, איסוף וניהול נתונים בצורה הטובה ביותר. באמצעות blockchain, חקלאים ומפיצים יקבלו את התשלומים שלהם מהר יותר מתמיד וישפרו את יכולתם לעבוד על מערך הפרויקטים הבא שלהם מהר יותר..

פרויקטים: אגרידיגיטל, קואופרטיב דשא, Bext360

דמוקרטיה וממשל

המגזר הבא שבו בלוקצ’יין יכול למלא תפקיד מכריע הוא דמוקרטיה וממשל. נכון לעכשיו, ממשלות פתוחות מאוד לבלוקצ’יין ולתפקידה בשיפור הדמוקרטיה והממשל.

נקודות עיקריות מרכזיות

 • ממשלות החלו בבלוקצ’יין כבר בשנת 2008
 • 21 יוזמות ברחבי הדמוקרטיה והממשל.
 • 81% מהיוזמות זכו להצלחה בתחילת 2019.
 • פחות מ -50% מהיזמות הן למטרות רווח.

ממשלות פועלות על אמון. וכאן נכנס לתמונה בלוקצ’יין. באמצעות בלוקצ’יין, ממשלות יכולות להתייחס לאבטחה הקשורה להחלפת נתוני כתובות. בנוסף, זה גם יאפשר למשתמשים להצביע באמצעות בלוקצ’יין, מה שהופך אותם לספירים וניתנים למעקב באופן מיידי.

על ידי שימוש בבלוקצ’יין, הממשלה יכולה גם לאחסן את נתוני האזרחים בצורה הרבה יותר טובה. הנתונים אינם ניתנים לשינוי, מה שאומר שאין נתונים של אזרחים שניתן למחוק או לערוך באופן בלתי חוקי. זה גם נותן לסוכנויות אפשרות לגשת לנתונים מתי שהם רוצים. חוסר הריכוזיות אומר גם שאין נקודת כישלון מרכזית. הממשלה יכולה גם להפעיל מימון המונים נכון באמצעות בלוקצ’יין.

פרויקטים: e-Estonia, Votem

אנרגיה, אקלים וסביבה

לטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש פוטנציאל לשנות את האקלים, האנרגיה והסביבה. עם מיליוני דולרים של עסקאות, חשוב לבצע אופטימיזציה לכל היבט אחד במגזר זה. Blockchain יכול לעזור בשיפור השימוש בהעברת עמיתים לעמית, וגם נותן לאנשים את היכולת ליצור מיקרו-רשת.

נקודות עיקריות מרכזיות

 • רק 10% מהיוזמות אינן למטרות רווח בתחום האנרגיה.

בעזרת בלוקצ’יין, תחום האנרגיה יכול להביא פתרונות יעילים יותר. פירוש הדבר גם שחשמל יכול להיות אמין יותר, נקי ובמחיר סביר יותר.

פרויקטים: רשת סינגולריות, ME SOLshare

בְּרִיאוּת

תחום הבריאות הוא אחד מאותם מגזרים שיש להם טונות של יוזמות של עמותות וארגונים ללא כוונת רווח. באמצעות blockchain, שירותי הבריאות יכולים לשפר את רשומות הבריאות הדיגיטליות. זה גם משפר את ניהול שרשרת האספקה ​​התרופתית. כרגיל, בלוקצ’יין מציע פתרון מבוזר, יעיל ומאובטח.

נקודות עיקריות מרכזיות

 • ליוזמות בתחום הבריאות יש את ההשפעה הגבוהה ביותר בכל מגזר.
 • רק 18% מהיזמות הן ללא כוונת רווח.

היתרונות העיקריים כוללים רשומות בריאות אלקטרוניות נאותות, יישום פרטיות טוב יותר ותרופות מזויפות.

פרויקטים: Modium.io

פילנתרופיה וסיוע

ניתן לראות את ההשפעה החברתית בצורה הטובה ביותר ממגזר הפילנתרופיה והסיוע. כרגע, הסיוע והפילנתרופיה אינם מגיעים לשימושם המיועד. זאת בגלל חוסר היעילות העצום שהפלטפורמה הנוכחית סובלת בכל הנוגע לסיוע ולפילנתרופיה. גם עם כל כך הרבה השקעות, עדיין יש צורך בכספים נוספים כדי לענות על הדרישה לזכויות אדם בסיסיות, עוני וגישה לחינוך.

נקודות עיקריות מרכזיות

 • יותר מ -80% מהיזמות הן ללא כוונת רווח
 • למעלה מ 55% מהיוזמות מגיעות לפחות מ 1000 איש.

 

מיליארדי דולרים מושקעים בסיוע לנזקקים. עם זאת, עזרים אלה מנוצלים לרוב לרעה בגלל חוסר שקיפות. למעשה, מרבית הסיוע לעולם אינו מגיע לאנשים המיועדים. זה הביא אנשים גם לא לתרום לעמותות אלה. בלוקצ’יין יכול לפתור את כל הבעיות הללו ולסייע בהעלאת האמון ללא כוונת רווח בשימוש הכספים.

פרויקטים: קרן Ixo, Disberse, RootProject 

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף הבלוקצ’יין שלנו למאמרי השפעה חברתית. אז מה אתה חושב על הנושא? הגיב למטה והודיע ​​לנו למטה. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map