דוגמאות Blockchain ארגוניות שכדאי להכיר

מאמר זה מציע את שמות המגזרים עבור דוגמאות בלוקצ’יין ארגוני עם חברות שכבר עובדות בתחום זה.

האם תהית אי פעם כיצד ארגונים משתמשים בבלוקצ’יין? אם כן, הגעת למקום הנכון כיוון שאנחנו הולכים לחלוק את עשר הדוגמאות הבלוקצ’ייניות הארגוניות שם.

בלוקצ’יין הפכה ארגונים לחלוטין. חברות מוכנות להתמודד עם השינוי מכיוון שהוא מקנה להן יתרון תחרותי. כמו כן, ישנם מקרי שימוש רבים של בלוקצ’יין בהגדרות ארגוניות. יכולתו להיות מותאמת אישית היא שהופכת אותו למושך כל כך לעסקים שם בחוץ. יש אינסוף אפשרויות למודל עסקי.

אבל, האם זה אומר שהעסק שלך צריך לאמץ גם בלוקצ’יין. ובכן, זה תלוי בהשפעות הבלוקצ’יין על העסק שלך, עכשיו ובטווח הארוך.

כדי לעזור לך במסע להבין טוב יותר את הבלוקצ’יין הארגוני, אנו נשתף דוגמאות לבלוקצ’יין ארגוני. כמו כן, בלוקצ’יין ארגוני שונה בהשוואה לחסימות ציבוריות.

לְהִרָשֵׁםעַכשָׁיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

רשתות חסימות מותרות: גישת De Facto Enterprise

רשתות חסימות ציבוריות חופשיות לכולם להצטרף ולהשתתף. ארגונים אינם יכולים להרשות לעצמם לחלוק כל פיסת מידע. יש להם מידע קריטי שקובע את כישלונם והצלחתם. אם לא מטפלים כראוי במידע הקריטי, הוא מוביל לאובדן יתרון תחרותי ונתח שוק.

זה המקום שבו נכנסות חסימות ארגוניות מורשות. כל מסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות תומכות בתכונות מורשות. לכן נדון גם בדוגמת הבלוקצ’יין המותרת. בעיקר, המסגרות מציעות אפשרות לטפל ברשתות מורשות עם תכונות ציבוריות. משמעות הדבר היא שחברות יכולות לשמור על אבטחת המידע שלהן תוך מתן אפשרות למשתמשי קצה אחרים להתחבר לרשת הבלוקצ’יין – ולהבטיח זרימת מידע תקינה.

לבלוקצ’יין המותר לשרשרת אספקה ​​יש שפע של מקרי שימוש. שרשרת האספקה ​​זקוקה תמיד לזרימה וזרם אופטימלי של מידע. אם לא נעשה כהלכה, זה יכול להוביל להפסדים.

זיהוי דוגמאות / מקרי שימוש נכונים של בלוקצ’יין ארגוני

כעסק, התפקיד שלך הוא לזהות את המקרים שבהם אתה זקוק לבלוקצ’יין. אם תזהה אותו נכון, זה יכול לעזור לך להשיג תוצאות טובות יותר מהבלוקצ’יין. בואו נעבור את השאלות הבאות.

 • האם העסק שלך מתקשר עם מספר ישויות לצורך נתונים?
 • האם נראות הנתונים או העסקה חשובה עבור השותפים שלך?
 • האם מערכת חלוקת המידע הנוכחית שלך פחות מאובטחת או יקרה?

אם ענית על כל השאלות כ”כן “, הרי שיש לך מקרה שימוש בבלוקצ’יין בידך. אך לפני שתקפוץ ותבחר במסגרת בלוקצ’יין ארגונית, מומלץ לקבוע את השפעתה לפני שינוי. יישום בלוקצ’יין אינו פשוט ויכול גם לעלות הרבה.


הדוגמאות הטובות ביותר לבלוקצ’יין ארגוני שכדאי להכיר

הדרך הטובה ביותר ללמוד על בלוקצ’יין היא לעבור על הדוגמאות. רשימת 10 הדוגמאות הבלוקצ’יין הארגוניות שלנו תכסה את רוב מקרי השימוש. ננסה לתת דוגמאות לפלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות שמיישמות אותו – כך שתוכלו לקבל הקשר הולם.

שום דבר לא עובר על מקרי השימוש בעולם האמיתי, ובגלל זה אנחנו צריכים לעבור אותם.

ניהול שרשרת הספקה

בלוקצ’יין בניהול שרשרת האספקה ​​הוא ללא ספק הדוגמה הבלוקצ’יין מספר אחת. כמעט כל ענף או חברה משתמשים בשרשרת האספקה ​​כדי להבטיח זרימה תקינה של מוצרים. אם היא מקרטעת אפילו בשבריר, חברה מפסידה ברווח או בנתח השוק. עד כמה חשובה שרשרת האספקה.

ברור שבלוקצ’יין מספק את המסגרת הדרושה כדי להפוך את שרשרת האספקה ​​ליעילה, אמינה וחסכונית יותר. השימוש בבלוקצ’יין מבטיח ששקיפות נטמעת בכל שרשרת האספקה. זה פותר את הבעיה מספר אחת שממנה סובלת שרשרת האספקה ​​- הונאה.

Blockchain מספקת אמצעים חסכוניים לשיפור יעילות הרשת הכוללת. בינתיים, היא גם מוודאת כי נתונים / מידע יכולים לזרום עמוק דרך הרשת מבלי להתעכב. כל הגורמים הללו עוזרים לשרשרת האספקה ​​להפוך למה שהיא.

דוגמה כזו של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​היא Food Food של יבמ. שיתוף הפעולה של IBM עם ספקי מזון מובילים פועל לקידום פיתרון שרשרת האספקה ​​מהדור הבא באמצעות בלוקצ’יין. יש לו יתרונות מרובים, כולל אמון המותג, יעילות שרשרת האספקה ​​והכי חשוב בטיחות מזון.

 • צורך בבלוקצ’יין בשרשרת האספקה
 • עקיבות – מוצרי עקבות לאורך כל מסעם
 • שקיפות – המידע שקוף כך שניתן יהיה לאמת אותו
 • מסחר – מסייע להפעלת סחר ללא התערבות צד ג ‘רבה

דוגמאות: טרום, לוקסריות, GenuineWay, ואחרים.

בריאות

בריאות האדם נמצאת בראש סדר העדיפויות של הממשלה במאה ה -21. כאשר מדע הרפואה משתפר בקצב מהיר, הטכנולוגיה היא שעוזרת לו לעשות זאת. Blockchain היא טכנולוגיה נוספת שיכולה לשנות את האופן שבו שירותי הבריאות יפעלו בעתיד.

אז מה רע בבריאות הנוכחית? נכון לעכשיו, המערכת האקולוגית הנוכחית בתחום הבריאות פועלת באופן מרכזי. אם לממגורות בריאות יש מידע על בריאות המטופלים, קשה לגופים אחרים לקבל גישה אליו. אך הבעיה הגדולה ביותר היא תהליך שרשרת האספקה ​​ההונאה המאפשר לגופים רעים לשלוח ולהפיץ תרופות מזויפות לחולים.

באמצעות blockchain לבריאות, ניתן לפתור את כל הנושאים הללו. חולים שהוגדרו פעם לא צריכים לדאוג לשתף את המידע שלהם. ברגע שבלוקצ’יין יש עותק שלהם, הם יכולים לבקר רופאים ולספק את המידע – שהוא מדויק ומוגן מכל שינוי. מכוני מחקר יכולים גם ליהנות משיתוף רשת מבוזר מכיוון שהם יכולים לגשת למידע הציבורי ולנצל אותו למציאת תרופות לבעיות רפואיות מורכבות..

דוגמה אחת כזו לבלוקצ’יין בתחום הבריאות היא שרשרת רפואית זהו סטארט-אפ המספק למטופלים לאחסן את רשומות הבריאות שלהם בבטחה. זה מסיר את הצורך של חולים לעקוב אחר הנתונים הרפואיים שלהם. המשמעות היא גם שיש גרסה אחת של נתונים רפואיים שגם חולים וגם רופאים יכולים לסמוך עליהם.

ארגוני בריאות גדולים יכולים גם לנצל את יתרונות הבלוקצ’יין, ולשפר את אופן ניהול התהליכים שלהם הקשורים לתרופות, לנתוני המטופל ולניהול.

צורך בבלוקצ’יין בתחום הבריאות

 • לאבטחת רשומות בריאות אלקטרוניות (EHR)
 • לשיפור עקיבות התרופות
 • אבטחת נתונים בניסויים קליניים
 • ניהול הסכמת המטופל

דוגמאות: גנומיקה ערפילית, אייריו, זמן שמירה, פְּנִינָה

מימון ובנקאות

המערכות הפיננסיות שלנו הן הליבה של הכלכלה שלנו. אם הם עובדים ביעילות, אנחנו צומחים בקצב מהיר. הדבר נכון גם לגבי המערכת הבנקאית שלנו, המשמשת טריליוני אנשים ברחבי העולם.

בנקים ומוסדות פיננסיים כבר הבינו את חשיבות הבלוקצ’יין. עם פריסות בלוקצ’יין של מימון סחר, הבנקים כבר רואים שינוי באופן שבו הם עושים הסדרים. הם חוסכים הרבה כשמדובר בהתיישבות חוצה גבולות. לעומת זאת, המגזר הפיננסי יכול להשתפר גם באמצעות בלוקצ’יין.

בכל הנוגע למימון, ניתן לשפר את ההיבטים הבאים בצורה דרסטית

 • כלכלת סחר חליפין
 • הלוואות מאוגדות
 • תאימות אוטומטית
 • הון לאחר המסחר

אז איך זה משווה בין המוסדות הפיננסיים הארגוניים? הם יכולים לנצל את מסגרת ה- R3 Corda הקיימת כבר, המספקת למוסדות פיננסיים לבנות בלוקצ’יין ארגוני משלהם.

דוגמאות: UnicaCredit Banka, אַדְוָה, R3 קורדה

הירשם עכשיו:קורס חסימות ארגוניות ומימון סחר

אֵנֶרְגִיָה

תחום האנרגיה יכול להרוויח מאוד מבלוקצ’יין כאשר הוא עובר תקופה חדשנית. חברות בתחום האנרגיה מציעות כעת חשמל במחיר קבוע. אך באמצעות בלוקצ’יין הדברים יכולים להשתנות ולהתפתח מעבר לנוף הארגוני.

חדשנות בתחום האנרגיה היא ראשונה במעלה. ישנם רכבים סולאריים על הגג, מדידה חכמה ורכבים חשמליים. עם כל כך הרבה חדשנות, blockchain יכול לעזור למגזר האנרגיה לצמוח מעבר למגבלה הנוכחית על ידי מתן רשת אנרגיה עולמית חלקה. על ידי כך, אנשים יכולים לעבור ליותר מביקוש והיצע בו המחירים יכולים להשתנות בהתאם לזמינות.

ישנם מקרי שימוש רבים שתחום האנרגיה יכול להפיק מהם תועלת באמצעות blockchain. מופע אחד הוא היעילות בה אנרגיה מופקת ומופצת ברשת. כמו כן, זה יעזור בשיפור העלות הכוללת הקשורה להפצת אנרגיה. Blockchain יפשט את האופן שבו משתמשים חדשים נרשמים לדרישות אנרגיה – לצורך היצע או ביקוש. ספקי השירות יכולים גם ליהנות מבלוקצ’יין מכיוון שהם יכולים לשמור על מעקב טוב יותר אחר חומרי הרשת הנדרשים להקמת רשת גלובאלית תקינה.

כמו כן, ענף הנפט יכול לראות גם יתרונות עצומים. בתחום הנפט והגז יש מיליארדי משתמשים. השחקנים בו יכולים ליהנות מהשקיפות, האמון והאמינות שמביאה הבלוקצ’יין. זה גם יעזור להסיר כל חוסר יעילות בתהליכים או בתשתית.

צורך בבלוקצ’יין באנרגיה

 • שקיפות טובה יותר
 • שינוי במודל העסקי → גמישות רבה יותר
 • שרשרת האספקה ​​המשופרת לניהול והתקנת רשת
 • שיפור הפרטיות בתחום האנרגיה
 • קיימות סביבתית טובה יותר
 • לבעלי העניין יש שקיפות טובה יותר.

כמו כן, מקרי השימוש העיקריים בתחום האנרגיה כוללים ספקי שירות, סחר באנרגיה עמית לעמית, סחר בסחורות, ניהול נתוני חשמל וכו ‘..

דוגמאות לחברה: אנדיפלו, כדור הארץ קורן

זהות

חברות מאוד נלהבות כשמדובר בהגנה על זהות. אחרי הכל, הם רוצים להגן על האינטרס של המשתמשים שלהם. נכון לעכשיו, התהליכים העסקיים אינם תואמים את המטרה בכל הנוגע להגנה על זהות. גניבת זהויות היא תופעה נרחבת בכל הנוגע לפיתרון ארגוני. פריצות נתונים מבוססות בעיקר על גניבת זהות, כאשר פורץ עושה גניבת זהות ומקבל גישה למידע קריטי ברשת.

חברות יכולות לנצל את blockchain לשיפור ניהול הזהויות. מערכת לניהול זהויות דיגיטליות מבוססת בלוקצ’יין יכולה לשנות את האופן שבו משתמשים יכולים לתקשר זה עם זה, וגם גורמת לאף אחד לא לעשות גניבת זהויות.

IBM Blockchain מבינה את החשיבות של גניבת זהויות ומציעה IBM Verify Credentials המסייעת לארגונים לנהל עובדים וזהויות אישיות קריטיות אחרות באמצעות רשת מבוזרת. המערכת האקולוגית החדשה עובדת די טוב במערכת האקולוגית הארגונית. הוא דואג לאיפוס סיסמאות, תקנות פרטיות, אתגרים לניהול זהויות וכן הלאה. באמצעותה רשתות מורשות יכולות לעבוד ברמת אמון גבוהה.

צורך בבלוקצ’יין בזהות

 • מאבטח נתונים מגורמים זדוניים
 • יש לוודא מערכת ניהול סיסמאות תקינה
 • קשה יותר לפצח ולהעתיק זהויות
 • תקנות פרטיות משופרות

דוגמאות לחברות: IBM Blockchain, תעודת זהות מאומתת, מטדיום, המפתח

נדל”ן

נדל”ן הוא אחד מאותם מגזרים שצריכים רפורמה כדי לצמוח. נכון לעכשיו, תהליך ההתמודדות עם נכס הוא איטי ויכול לעלות כסף רב. לאמיתו של דבר, הוא איטי עד כדי כאב, עד אשר יכול לקחת מקום בין חודשים לרכישת נכס.

זו לא הבעיה היחידה ממנה סובלים הנדל”ן. פעילויות הונאה רבות מתקיימות בנדל”ן. יש גם מאפיה יבשתית שלוקחת חלק בפעילויות לא חוקיות. עם דרישה הולכת וגוברת לנדל”ן, היא צפויה לגדול בעתיד, אך צמיחתה תמיד תהיה מוגבלת.

אך, עם טכנולוגיית בלוקצ’יין וטכנולוגיית ספרים מבוזרים, הדברים ישתנו באופן דרסטי. זה ישפר את האמון והמעקב בכל המערכת האקולוגית הנדל”נית העולמית. יתר על כן, זה גם יוריד את עלות העסקאות בסכום משמעותי – בגלל פחות שימוש בניירת. גם תפקיד המגשר ימוזער – מה שיכול לשפר את מספר השגיאות המתרחשות במהלך העברת מידע או ניירת.

אז מה הקשר לבלוקצ’יין ארגוני? כלכלת הנדל”ן העולמית תצטרך להשתמש בתכונות הבלוקצ’יין הארגוניות כדי להפיק את המרב מטכנולוגיית DLT. זה יכול לתת לרשת את הגמישות הנדרשת לשיתוף מידע תוך שמירה על מידע רגיש יותר שלם. חברות נדל”ן יכולות גם לעבוד ביעילות רבה יותר באמצעות בלוקצ’יין ארגוני.

עם blockchain לנדל”ן, השינויים הבאים אפשריים –

 • קרנות נדל”ן וניהול נכסים תקין
 • רשומות המעשה וכותרות הקרקע נעשות באופן דיגיטלי
 • חוזים חכמים המאפשרים שינוי בעלות
 • ליסינג ותשלומים יהפכו נזילים יותר
 • חשבונאות בזמן אמת תתאפשר

דוגמה לחברות: TruSet, Imbrex

מֶמְשָׁלָה

הממשלה תמיד נלהבת כשמדובר בטכנולוגיות חדשות כמו טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. עבור הממשלה, חשוב לנצל אותם מכיוון שהוא יכול לתת להם את היכולת לשלוט.

Blockchain מאפשר לממשלה להישאר בראש התהליכים שלהם. השלטון הריכוזי נוטה לנושאים רבים, כולל שחיתות, עלות, פרטיות ודיגיטציה.

ממשלות יכולות לנהל את בחירותיהן בצורה השקופה ביותר. זה יכול גם לאפשר לכל מי שיש לו את הזכויות להשתתף בבחירות ללא קשר למיקומו או למצב בו הוא נמצא. הם יכולים גם לרסן את בעיות הזהות הדיגיטלית על ידי העברת כל מערכות ניהול הזהויות שלהם לבלוקצ’יין..

באמצעות בלוקצ’יין לממשלה ניתן גם להפוך את הניירת להרבה יותר – לשפר את התקשורת בין מחלקות שונות ולהבטיח הגעה רחבה יותר למידע. העם יכול גם לסמוך על הממשלה מכיוון שמידע ציבורי יכול להיות זמין באופן מקוון בקלות.

כל אלה צריכים להיות מיושמים בקנה מידה גדול, בדיוק כמו איך זה היה נעשה בפתרונות בלוקצ’יין ארגוניים.

צורך בבלוקצ’יין בממשלה

 • תקנות חכמות
 • ניהול זהות
 • ניהול פיננסי ותקצוב
 • ניהול תהליך

מקרי השימוש יביאו לערים חכמות, לשפר שירותי בריאות, תחבורה טובה יותר, השכלה קלה וכישורים מקצועיים וכן הלאה.

דוגמאות: יוזמת דובאי החכמה

מדיה ובידור

פירטיות היא אחת הדאגות הגדולות ביותר עבור תעשיית הבידור והמוסיקה. כמעט כל סוג של תוכן שנוצר הוא פיראטי – מה שמונע מיוצרים את זכותם להרוויח מעבודתם. באמצעות בלוקצ’יין, כל אלה יכולים להשתנות.

רשתות בלוקצ’יין ארגוניות מבוזרות ישפרו גם את האופן שבו יוצרי תוכן חדשים מגיעים לקהל שלהם. למעצמת התקשורת הנוכחית יש מונופול שלהם, שאינו מעדיף יוצרי תוכן חדשים. באמצעות בלוקצ’יין, כל אחד יכול להגיע לקהל שלו – ויש לו הזדמנות להרוויח כסף.

אולפני מדיה יכולים ליהנות גם מבלוקצ’יין על ידי הטמעת בלוקצ’יין. זה יכול לעזור להם לשפר את החזקת הקניין הרוחני שלהם. זה יכול גם לשפר את התהליך האחר שלהם, כולל היכולת לשתף מידע בין יוצרים.

דוגמאות: חסום. אחד

ביטוח

ענף הביטוח זקוק לצרכים קשים לשינוי. ענף הביטוח הנוכחי סובל מהמון אתגרים, כולל חוסר יכולתם לשמור על נתונים תקינים, תביעת פוליסה לא יעילה, מערכות חיוב גרועות, תמיכה לקויה וכדומה.!

יש גם הרבה עמימות בכל הנוגע לאיבוד תנאים. בקיצור, המבטחים סובלים הכי הרבה כשמדובר בשימוש בפוליסה שלהם כשמתעורר צורך.

לבלוקצ’יין לביטוח יש את היכולת לשנות את אופן הפעולה של הדברים. R3 Corda היא אחת מחברות הבלוקצ’יין הארגוניות לביטוח המציעה לחברות הביטוח ליצור רשת אמון. הרשת יכולה לשמש מתווכים, מבטחים, מבטחי משנה ותומכים.

קורדה ידועה גם בהעברת נכסים חלקה ומספקת ביטחון רב לביטוח בחוץ. מערכות התביעה משופרות גם בזכות חוזים חכמים מותנים מראש. למסגרות אחרות, כמו בלוקצ’יין של יבמ, יש גם תכונות מתאימות ליישום מגזר הביטוח.

דוגמאות לחברות: Etherisc, Fidentiax.

חינוך

בלוקצ’יין ארגוני שימושי באותה מידה בתחום החינוך. ישנן דרכים רבות שתחום החינוך יכול להפיק תועלת מטכנולוגיית בלוקצ’יין או טכנולוגית ספר חשבונות מבוזרת. אפילו חברות גדולות יכולות להשתמש בטכנולוגיית ספר ספרים בכדי לספק הדרכה לעובדיהם שזה עתה הועסקו ולהבטיח שמיומנויות חדשות יועברו ללא צורך בהוצאת מיליוני דולרים..

היתרון הראשון שנראה הוא כיצד החינוך יהפוך לנגיש יותר עבור הלומדים. זה יעזור גם לייעל את האישורים ואת השלמת התואר – מכיוון שהוא יספק את האישור הדיגיטלי ללומד. האישור הדיגיטלי יכול לשמש בכל מקום מכיוון שניתן לאמת אותו במידת האפשר.

בסך הכל, בלוקצ’יין למגזר החינוך יכול לשפר כיצד הוא יכול לספק הסמכה. לעובדים יהיה גם פחות כאב ראש בכל הנוגע לאימות אישורים.

דוגמה לחברות: בלוקצרטים, ODEM, רשת החינוך של בלוקצ’יין, קְלָף

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף דוגמאות הבלוקצ’יין הארגוניות שלנו. הצלחנו לרשום עשר דוגמאות של בלוקצ’יין ארגוני, שם למדנו כיצד ניתן להשתמש בבלוקצ’יין במסגרת ארגונית. הדוגמאות מכסות גם כיצד ניתן להשתמש במסגרות בלוקצ’יין ארגוניות.

למידע נוסף על יסודות הבלוקצ’יין, עליך להירשם לקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map