היתרונות של Blockchain בתעשיית הלוגיסטיקה

מאמר זה יתמקד בהבנת תפקיד בלוקצ’יין בתעשיית הלוגיסטיקה וכיצד הוא מסייע בשיפורו.

לוגיסטיקה היא אחד המרכיבים המרכזיים בענף הנוכחי. זה מבטיח שהפריטים יגיעו למקומם המיועד בזמן מינימלי, עלות ונזק. בקיצור, הוא עוסק ביישום וארגון הפעולות המורכבות להובלת סחורות ממקום אחד לאחר (בדרך כלל מנקודת המוצא לצריכה).

ענף הלוגיסטיקה הנוכחי הוא עצום! בארה”ב לבדה הכנסות של 791.7 מיליארד דולר הגיעו רק בשנת 2020. זה אסטרונומי מבחינת מספרים, וזה גם הופך את תעשיית הלוגיסטיקה לאחת המורכבות ביותר שיש.

טכנולוגיית Blockchain מציעה רשת מבוזרת בה עמיתים יכולים לתקשר ולעשות עסקאות ללא צורך ברשות ריכוזית. אופיו המבוזר מביא יתרונות רבים, כולל חוסר שינוי, שקיפות וביטחון. יותר מכך, זה מתאים לחלוטין גם לתעשיית הלוגיסטיקה.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה זה בלוקצ’יין בלוגיסטיקה?

הדרך הטובה ביותר האפשרית שבלוקצ’יין יכולה לסייע ללוגיסטיקה היא לפתור את חוסר היעילות שלה. נכון לעכשיו, כמעט לכל מרכיב בשרשרת לוגיסטית יש טונות של אפשרויות להתמודד. אפשרויות אלה כוללות את תרחישים “מה אם”.

מתווכים, שולחים ואחרים צריכים להתמקד ביעילות במקום להיתקע בזמן שהם בוחרים באפשרות הטובה ביותר. נוסף על כך, תמיד היו טונות של תיעוד שנדרש לבצע. תהליך התיעוד מוסיף חוסר יעילות להובלה מקצה לקצה כבר איטית.

ביסודו, היעדר מקור אמת אחד ותהליך מורכב הם שמורידים את כל התהליך הלוגיסטי. יש צורך בגוף מבוזר שיכול לעבד את כל העסקאות וגם לשמש כמרכז לאימות ושיפור התהליך כולו..

היא תטפל בהכל, כולל מתן אמצעים לרישום עסקאות, יצירת מערכת יעילה ושקופה, ולעקוב אחר נכסים עם כל התיעוד הנדרש.

מכיוון שבלוקצ’יין הוא אופי דיגיטלי, התיעוד צריך להיעשות באופן מקוון, ולתת לכולם גישה לנתונים מכל מקום שהוא רוצה.

בלוקצ'יין בלוגיסטיקה

איך עובדת טכנולוגיית בלוקצ’יין בלוגיסטיקה

כדי להבין טוב יותר, עלינו להבין את השלבים השונים בלוגיסטיקה וכיצד יש ליישם שם את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בואו נסתכל על שחקני המפתח בצנרת הלוגיסטיקה ותפקידם בכל הנוגע לשימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

להלן נדון במרכיבי המפתח של קונסורציום הלוגיסטיקה הבלוקצ’יני. זהו ניסיון לשלב בלוקצ’יין בצינור הלוגיסטי באופן מלא. זה גם יעזור לך להבין את היתרונות של בלוקצ’יין במערכות לוגיסטיות.

קונסורציום בלוקצ’יין לוגיסטי

קונסורציום הבלוקצ’יין הלוגיסטי הוקם עבור תעשיית הספנות האוסטרלית. כיום הוא מנוהל על ידי EY, שם חברים החברות BVL, DB שנקר, LKW וולטר וגופים סטנדרטיים אחרים וחברות בנות דיגיטליות..

מטרת הקונסורציום היא לתקנן ולספר את תיעוד ההובלה. הוא כולל את כל המסמכים, כולל תעודת המקור, תעודות המשלוח וכן הלאה. בכך יוכלו החברות לבצע אוטומציה של 75 מיליון תהליכים בשנה. בתמורה, הם יחסכו משהו בסביבות 12 מיליון גיליונות נייר.

יַצרָן

היצרן אחראי על ייצור מוצרים. עליהם לספק גם אישור מקור, עיבוד נתונים, ברקודים, מספר אצווה ותאריכי משלוח.

כל המידע צריך להיות מאוחסן ולהצפין בספר חשבונות מבוזר. לשם כך, מערכות היצרן תמיד צריכות להיות מחוברות לאינטרנט. היצרן צריך גם להשתמש בחוזים חכמים לאוטומציה ותזמור של זרימת עסקאות משלוח. הזרימה תלויה במספר גורמים, כולל אלגוריתמים, פרמטרים מקודדים ואלגוריתמים.

ספק

הספק מקבל את כל המידע הדרוש מהיצרן ויוצר מערכת תיעוד משלו לשיתוף עם השחקן הבא בתהליך הלוגיסטי. הספק צריך ליצור רשימת אריזה, מספר אצווה, מספר הזמנה, תאריך ייצור ומפרטי משלוח (DIMS)

לוגיסטיקה 3PL

השחקן הבא בלוגיסטיקה הוא ה- 3PL. הם אחראים על יצירת ואוטומציה של הוראות ניתוב, שטר מטען, תיאור סחורות ותאריך משלוח.

מנשא ארוך טווח

לאחר מכן המידע מועבר למוביל הארוך, שאחראי לשמירה וליצור טמפרטורה, מצב המשלוח וחתימת המסירה..

מַחסָן

מוביל ה- Long-Haul משליך את הסחורה למחסן. המחסן עובד על פי הוראות הניתוב, ברקוד האריזה, המפרט ותאריך הבחירה.

מוביל לטווח קצר

המוביל לטווח קצר לוקח את הסחורה אל הקבלן על ידי שמירת הפרטים אוטומטיים ונוצרים, כולל מספר חשבונית, תאריך קבלה, זיהוי לקוח, קבלת משלוח וסטטוס משלוח..

מקבל

הנמען מקבל את המוצר עם כל המידע המפורט המאוחסן בבלוקצ’יין.

בתהליך כולו ישנם שלושה צעדים עיקריים.

  • היצרנים אחראים להעברת סחורות למחסנים, לספקים ולספקי 3PL.
  • ספק 3PL, לעומת זאת, מבטיח כי המשלוח והקיבולת מותאמים בזמן אמת. כמו כן, עליה לוודא כי היא מייעלת את עצמה בצורה נכונה כך שתוכלו לקבל עומסים חדשים.
  • בשלב האחרון, ספקי ה- 3PL אחראים למשלוח הסחורה למובילים. עליהם גם לוודא כי הראות ניתנת בכל השלבים. לבסוף, על הספק להציע את סטטוס המשלוח בכל שלבי המשלוח.

בלוקצ’יין בברית התחבורה (BITA)

ברית בלוקצ’יין נוספת, עובדת בתחום התחבורה והלוגיסטיקה. היא הוקמה באוגוסט 2017. הברית התחזקה מאז הקמתה. כרגע יש בו יותר מ -500 חברים המשתתפים מ -25 מדינות. הברית שמה לה למטרה לאמץ טכנולוגיות חדשות בתחום התחבורה, ההובלה, הלוגיסטיקה ותעשיות קשורות אחרות.

משמעות הדבר היא שהם דוחפים לאימוץ טכנולוגיות ספר חשבונות מבוזרות (DLT) כמו בלוקצ’יין. מרכיבי המפתח כוללים אימוץ של סטנדרט משותף, השכלה ושיתוף פעולה.

השתמש במקרים של בלוקצ’יין בלוגיסטיקה

ישנם יישומי לוגיסטיקה רבים של בלוקצ’יין. כדי להבין טוב, בואו נסתכל על חמשת היישומים הלוגיסטיים של בלוקצ’יין. זה גם יעזור לך להבין את היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בלוגיסטיקה.

מעקב אחר הובלה טובה יותר

שימוש בבלוקצ’יין במערכות לוגיסטיות ושרשרת האספקה ​​יכול לעזור לך להתמודד עם עזרה באיתור מטענים ביתר קלות. נכון לעכשיו, המשלוחים באותו יום והמשלוחים לפי דרישה גוברים. לכן, זה יכול להפוך במהרה לנטל עבור חברות לוגיסטיקה מכיוון שאין להן את התשתית לענות על הצרכים לדרישות העצומות הללו..

חברות הובלות רבות מנסות להשקיע בטכנולוגיית מעקב טובה, אך אבטחת הטכנולוגיות הללו מוטלת בספק.

כמו כן, אין לטכנולוגיות אלה תהליך אימות מאובטח. לכן, פושעי סייבר או אנשים רעים תמיד מנצלים את המידע של הרשת.

בלוקצ’יין באמת יכול לשנות את התרחיש כאן. מכיוון שבלוקצ’יין מציע ערוץ אימות נכון עם אימות, איש אינו יכול להתעסק בנתונים.

כמו כן, מכיוון שתוכל לעקוב אחר כל המשלוחים שלך ולעקוב אחר המשלוחים בזמן אמת, זה באמת יכול להבטיח חוויית צרכנים טובה יותר עבור תעשיית הלוגיסטיקה..

יעילות משופרת בתהליך המשלוח

עם בלוקצ’יין, הדבר הראשון שישפר את הלוגיסטיקה הוא שילוח ומשא. בקיצור, ניתן להשתמש בו לשיפור תהליך האספקה ​​בינלאומי ומקומי. זה גם יגרום להם לשפר את יכולת הסחורה שלהם ולשפר את יעילות התהליך שלהם.

מארסק כבר יודעת את החשיבות של בלוקצ’יין וכבר שילבה את בלוקצ’יין בתהליכים ובפעולות שלה. הם אחד ממפעילי מכולות השילוח הגדולים ביותר. המטרה הסופית היא לעקוב אחר המשלוח בצורה הטובה ביותר על ידי עבודה עם רשויות אחרות. יבמ עובדת גם עם מארסק לשיפור תשתית הסחר העולמית.

הבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​בוודאי יעזור לחסוך מיליוני דולרים.

אבטחת מכשירי האינטרנט של הדברים (IoT) להגברת היעילות

חברות רבות כבר משתמשות במכשירי האינטרנט של הדברים כדי לעקוב אחר המוצרים או לשמור על האיכות כל הזמן. עם זאת, מכשירי IoT אלה מועדים להתקפות סייבר מכיוון שהם נוטים להשתמש בשרתי ענן כדי לתקשר ביניהם, וזה תהליך פגיע..

אז, כאן, בלוקצ’יין בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה ​​יכול להציע אבטחה עבור מכשירי ה- IoT האלה ולפקח על כל הנתונים שמגיעים מכל המכשירים הללו. יתרה מכך, זה יכול גם לעזור לנתח ולקטלג את כל הנתונים ממכשירים אלה כדי לבצע שינויים באסטרטגיה העסקית.

שקיפות טובה יותר

אחת התכונות המרכזיות של Blockchain היא שקיפות. אם מיושם נכון, בלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​מציע שקיפות טובה יותר, מה שבתמורה משפיע על השקיפות הלוגיסטית. זה מאפשר לחברות לסמוך אחת על השנייה בצורה אמינה יותר. על ידי שקיפות טובה יותר, יהיו פחות סכסוכי חשבוניות, פחות ניצול עובדים ועלויות ביקורת טובות יותר.

מלבד צרכני הקצה, עסק B2B יתפוצץ בגלל האמינות והיושרה המשופרים. משמעות האמון היא שעלויות הביקורת, סכסוכי החשבוניות והיבטים אחרים של סכסוך יופחתו לרמה רבה או אפילו יוסרו.

יש כבר חברות שמשקיעות להשגת שקיפות טובה יותר. חברה כזו היא חברת פרובאנס שערכה מחקרי מקרה כדי לראות כיצד בלוקצ’יין יכול לשפר היבטים לוגיסטיים, כולל שרשרת האספקה.

מעקב אחר מלאי

מעקב אחר מלאי מורכב. חברות מוציאות הרבה כסף כדי להפוך אותו למושלם ויעיל. וגם אז זה מציע הרבה בעיות. לכן מעקב אחר מלאי הוא אחד המוקדים העיקריים של הענפים שם בחוץ. כדי לנהל את זה, חברות מוציאות מיליוני דולרים.

טכנולוגיית בלוקצ’יין יכולה לעזור בפתרון הבעיה על ידי הצעת היכולת לחברות לא רק לנהל את המוצרים שלהם ברמת המאקרו אלא גם למיקרו. לדוגמא, חברות יכולות לעקוב אחר הלוגיסטיקה במלואה על ידי פיקוח עליה בצורה יעילה ביותר.

דוגמה כזו היא המערכת מבוססת הבלוקצ’יין של יבמ. זה מאפשר לחברות לעקוב אחר פריטי מזון ולדווח על תנאיהם לאורך כל תהליך העסקה שלהם. חברות גדולות כמו נסטלה, וולמארט, יוניליוור וכו ‘כבר לוקחות חלק בפרויקט ועוזרות להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית..

צרכני הקצה ירוויחו מכך הכי הרבה מכיוון שהם תמיד יקבלו את מוצרי המזון הטריים והמוכנים לצריכה. זהו אחד המקרים הטובים ביותר לשימוש בבלוקצ’יין ארגוני בענף זה.

ליישב סכסוכים

עוד אחד מהיישומים של בלוקצ’יין בלוגיסטיקה הוא יישוב סכסוכים בהובלות מטען. הובלת מטענים תמיד סובלת ממחלוקות. זה יכול לקרות אם הסחורה ממוקמת בצורה לא נכונה או מתעכבת. סכסוכים קשים לפתרון ויכולים להימשך שבועות ספורים לפני שהם נפתרים. המשמעות של כל אלה היא יותר הוצאות משאבים מצד החברה.

Blockchain יכול לפתור סכסוכים מהר יותר בעזרת נתונים בלתי ניתנים לשינוי ומידע בזמן אמת על המטען. בעזרת אוטומציה ניתן לפתור סכסוכים רבים תוך מספר דקות, בגיבוי נתונים אמינים. זה גם עוזר לחברות לפתור סכסוכים עם לקוחות.

חשבונית ותשלומים

לבסוף, בלוקצ’יין יכול לסייע בשיפור חשבוניות ותשלומים באמצעות מערכת יעילה ומאובטחת. חשבונית יכולה להיות אתגר אמיתי כאשר היא נעשית בקנה מידה גדול מאוד. לכן תמצאו מערכות יעילות בחשבונית ותשלומים.

חברות יכולות להשתמש בחוזים חכמים כדי להפוך את כל התהליך לאוטומטי ולהפוך אותו ללא שגיאות ושקוף. זה יהפוך את החשבוניות והתשלומים ליעילים במיוחד גם כן.

הירשם עכשיו: קורס ניהול רשתות חסימות ושרשרת אספקה

אתגרי היישום של בלוקצ’יין בלוגיסטיקה

ישנם אתגרים רבים שחברות צריכות להתמודד עליהן כדי ליישם בלוקצ’יין. חלק מהאתגרים הם להלן.

  • שימוש אחר במודל אחסון נתונים: לא כל החברות או המערכות משתמשות באותו מודל נתונים כדי לשתף פעולה בבלוקצ’יין.
  • שילוב blockchain במערכת האקולוגית הקיימת ב- IT: תמיד יהיה מאתגר לשלב בלוקצ’יין במערכת האקולוגית הקיימת ב- IT.
  • טכנולוגיית בלוקצ’יין מתפתחת: האתגר האחרון הוא לעבוד עם בלוקצ’יין עצמו. Blockchain היא טכנולוגיה חדשה ומתפתחת בקצב מהיר. יישום בלוקצ’יין כרגע פירושו עוד אתגרי יישום בעתיד.
  • זרימת המידע: אתגר גדול נוסף הוא ניהול זרימת המידע בין הגופים השונים בלוגיסטיקה. אם הסחר הוא בינלאומי, הוא הופך להיות מורכב יותר בגלל כניסה של יותר גופים לכל התהליך.

גורם הצלחה לבלוקצ’יין בלוגיסטיקה

הפיכת בלוקצ’יין למוצלחת בלוגיסטיקה תלויה בגורמים רבים. חברה צריכה להיות פרואקטיבית ועליה לפעול לקראת גורמים אלה בכדי ליישם בהצלחה בלוקצ’יין במערכות הקיימות שלה. בבסיסם, כל אחד צריך לשתף פעולה, לשפר את הידע הבלוקצ’יני שלהם ולהניע ערך באמצעותו.

תרבות של שיתוף פעולה

כשמגיעה טכנולוגיה חדשה, תמיד חסר שיתוף פעולה. הדבר נכון גם לגבי בלוקצ’יין. Blockchain היא טכנולוגיה שדורשת שיתוף פעולה כדי לעבוד. אחת הסיבות האחרות כוללת שילוב של מספר צדדים במערכת האקולוגית של בלוקצ’יין, כולל שותפים, רגולטורים, ארגונים תעשייתיים וכו ‘..

דוגמה כזו תהיה לעבוד עם מתחרים כדי ליצור סטנדרטים לבלוקצ’יין לעבוד בלוגיסטיקה.

ערך ומעורבות עם בעלי העניין

על בעלי העניין להשקיע מזמנם ומאמץם לשיפור הערך במערכות או בפרויקטים הקיימים כבר על סף היישום. הם צריכים לספק את הידע שלא יסולא בפז שלהם ולעשות היתכנות טכנית.

בלוקצ’יין היא טכנולוגיה חדשה ודורשת את כל העזרה שהיא יכולה לקבל בכדי להפוך אותה לבשלה ומוכנה.

שיפור יכולות הידע והבלוקצ’יין

הגורם האחרון הוא לעבוד לשיפור הידע והיכולות של בלוקצ’יין. זה יעזור לחברות לוגיסטיות למצוא מודלים חדשים שעובדים בעולם האמיתי.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף הבלוקצ’יין בלוגיסטיקה. לוגיסטיקה היא אחד החששות הגדולים ביותר עבור הדור הנוכחי של חברות הקיימות שם. אם אתה חלק מחברת לוגיסטיקה, אז כל משחק הכדור שונה. כפי שלמדת מהמאמר על אופן פעולת הבלוקצ’יין בלוגיסטיקה. שחקני המפתח כוללים יצרנים, ספקים, לוגיסטיקה 3PL, מוביל ארוך טווח, מוביל לטווח קצר, מחסן, ונמען..

האתגרים המרכזיים מהם סובל כרגע תעשיית הלוגיסטיקה כוללים שימוש במודלים שונים של אחסון נתונים, שילוב עם המערכת האקולוגית הנוכחית, טכנולוגיית בלוקצ’יין מתפתחת וזרימת מידע..

מקרי השימוש של בלוקצ’יין ללוגיסטיקה כוללים מעקב אחר מלאי, שקיפות טובה יותר, יישוב סכסוכים וחשבונית & תשלומים. גם עם מקרי שימוש אלה, ישנם גורמי הצלחה רבים לבלוקצ’יין להצליח בלוגיסטיקה. אם אתה להוט ללמוד יותר על טכנולוגיה זו, הירשם לקורס היסודות של Blockchains Enterprise.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map