כיצד Blockchain מתעדת את כל העסקאות

האם אתה רוצה לדעת כיצד ספר החשבונות מתעד את כל העסקאות בבלוקצ’יין? או איך בלוקצ’יין מתעד את כל העסקאות? אם כן, הגעת למקום הנכון.

האם Blockcahin היא הטכנולוגיה של העתיד? יש לו פוטנציאל לשנות את הנוף התעשייתי על ידי הצעת מערכת מבוססת ספרים מבוזרת.

ההיבט הטרנספורמטיבי של מה שהופך את בלוקצ’יין לשיחת העיר. אבל איך כל אלה בכלל מגיעים לשאלה?

במאמר זה נחקור כיצד פועלת בלוקצ’יין ומתמקד באופן ספציפי באופן פעולות העסקאות, נרשם / מאחסן ברשת בלוקצ’יין.

מתעד את כל העסקאות בבלוקצ'יין

בלוקצ’יין: צמיחה שאין שני לה

פתרונות Blockchain צפויים להגיע ל -15.9 מיליארד דולר מ -1.5 מיליארד בלבד בשנת 2018, על פי סטטיסטה. היו גם שיעורי אישור טובים יותר בכל הקשור למקבלי החלטות עסקיים המאמצים בלוקצ’יין. למעשה, עם הזמן היו יותר תעשיות שמתמקדות כעת בבלוקצ’יין בשנת 2019. בקיצור, ההשקעות גדלות.

עם יותר כסף במערכת האקולוגית של בלוקצ’יין, קל גם לראות שיפורים בכל מה שקשור לטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

אין ספק שלבלוקצ’יין יש פוטנציאל לשנות את העתיד ולמעשה להפוך לעתיד העסקאות.

בלוקצ’יין: עתיד העסקאות

כדי ללמוד כיצד פועלות עסקאות של רשומות בלוקצ’יין, ראשית עלינו ללמוד כיצד זה עובד!

ממהר לבדוק את מדריך הבלוקצ’יין למתחילים.

בלוקצ’יין היא שרשרת בלוקים המשתמשת באלגוריתמים של קונצנזוס כדי לאפשר לעמיתים לבצע מעברים ללא צורך ברשות מרכזית..

בלוקים

בלוק הוא המונח שעלינו להתמקד בו. כאן מאוחסן ומנוהל מידע דיגיטלי.

כל בלוק מורכב משלושה חלקים:

 • מידע על עסקה: חסימות תמיד שומרות מידע בנוגע לעסקאות. לדוגמה, אם עמית אחד מבצע עסק עם אחד אחר, הוא יאחסן את הזמן, התאריך וסכום העסקה. זה יכול להיות כל מידע, כולל עסקאות מסחר אלקטרוני, העברת הודעות וכו ‘!
 • משתמשים המשתתפים בעסקה: החסימות מאחסנות מידע אודות המשתמשים שהשתתפו בעסקה. לדוגמה, אם שני עמיתים מבצעים עסקה, אז המידע של העמית יישמר. הבחירה במידע על עמיתים תלויה באופן הטמעת הפרטיות ברשת הבלוקצ’יין. לרוב, פרטיות הרשת מנוהלת באמצעות חתימות דיגיטליות, המשמשות כשמות משתמש מבלי לחשוף את זהותם האמיתית..
 • שמור מידע עסקי באופן ייחודי: החסימה מאחסנת מידע גם כדי לוודא שכל עסקה / מידע ייחודיים זה מזה. ניתן להבחין בין העסקאות באופיין.

“Hash” מאפשר לרשת לזהות את העסקה. אלגוריתמים קריפטוגרפיים משמשים להפקת ערך החשיש.

איך עובד בלוקצ’יין

כעת, כשיש לנו הבנה ברורה איזה חנויות בלוקצ’יין אינפורמציה, אנו מוכנים כעת ללמוד כיצד פועל בלוקצ’יין.

שלב 1: עסקה מתרחשת כאשר עמית אחד שולח מידע או כסף לעמית אחר. ברגע שזה קורה, החסימה תקבל הודעה על העסקה. זה דומה לאופן שבו אתה מבצע עסקאות מקוונות.

כשאתה קונה משהו באינטרנט, הפלטפורמה והבנק מקבלים הודעה על כך. שניהם שומרים את המידע הדרוש על העסקה. כמו כן, רשת הבלוקצ’יין יכולה לראות עשרות ואלפי עסקאות שמתרחשות במקביל בכל זמן נתון.

שלב 2: במקרה של הבלוקצ’יין, יש לאמת את העסקאות. זה דומה לאימות שבוצעו על ידי פלטפורמת המסחר האלקטרוני והבנק בעת ביצוע רכישה. עם זאת, יש כאן הבדל אחד גדול.

ההבדל הוא שאין ישות ריכוזית שדואגת לה. כדי לטפל בעסקאות משתמשים בשיטת קונצנזוס.

פרטי העסקה מאומתים בשיטה. ההשתתפות של העמיתים היא מכרעת בכדי לגרום לשיטת הקונצנזוס לעבוד. עם זאת, כל בני גילם אינם צריכים להשתתף בהפיכת שיטת הקונצנזוס לעבודה.

שלב 3: בשלב 3, העסקה נשמרת בבלוק. שלב זה מתרחש רק אם העסקה מאומתת. לכן, אם אימות העסקאות נכשל, אז לא תתווסף לחסימה. זה יכול להיות דומה לאופן שבו העסקה שלך עוברת לאחר שתאמת את העסקה באמצעות סיסמה חד פעמית. במקרה של בלוקצ’יין, האימות נעשה באמצעות אלגוריתמים של קונצנזוס. לאחר השלמת האימות, העסקה נשמרת בבלוק.

שלב 4: בשלב האחרון, לחסימה יש כעת ערך חשיש ייחודי. ערך החשיש של הבלוק האחרון משמש אז להפקת ערך החשיש הייחודי. זה עוזר ליצור את שרשרת הבלוקים.

ערך ה- Hash מאומת ונבדק מול שאר הבלוקים בשרשרת כדי לוודא אם בלוק הוא חלק מהשרשרת.

כמו כן, ערך החשיש נקבע על ידי העסקאות המאוחסנות בבלוק. זה הופך אותו לקוד הייחודי שלא ניתן לנחש או לשכפל באמצעות שום תהליך או חישוב אחר.

מה מתעד את כל העסקאות בבלוקצ’יין?

כדי לענות על שאלה זו, נציג מונח חדש המכונה “פִּנקָס.”

Ledger הוא קובץ מחשב או ספר עיקרי הלוכד את כל הקלטת העסקאות המתרחשות בחברה, בארגון או ברשת.

הרעיון של ספר החשבונות אינו חדש. זה היה שם מהזמן שבו החלו עסקאות. הפנקסים הראשונים נמצאו בעיר מסופוטמיה 7000 שנה אחורה, המכונה כיום עירק. נכון מרתק?

אנשים החזיקו את החשבונות השימושיים האלה קרוב אליהם כדי שיוכלו לדעת כיצד התרחשו העסקאות.

ההיסטוריה של ספר החשבונות היא מושג מעניין נוסף. נכון לעכשיו, ישנם ספרים מודרניים והמחשבים מסוגלים כעת להקליט ולנהל ספרים מורכבים.

בלוקצ’יין גם שינה את אופן העבודה של חשבונות ספרים. איתו, כעת יש לנו ספר חשבונות מבוזר ומבוזר. כמו כן, מכיוון שאין סמכות מרכזית, האימות נעשה באמצעות אלגוריתמים של קונצנזוס.

מה זה ספר בלוקצ’יין?

ספר החשבונות הוא ספר חשבונות מבוזר המאחסן ומנהל את העסקאות. ברור שהוא מופץ ומבוזר מה שהופך אותו למעניין כל כך בהשוואה למערכות ספר חשבונות מסורתיות.

מכיוון שאין סמכות מרכזית, הפנקס מופץ בטבעו. בבלוקצ’יין ציבורי, לכל מחשב יש עותק של ספר החשבונות. יש להם את העותק המלא של ספר החשבונות או את החלקים החיוניים כדי שיהיו זכאים להשתתף ברשת.

ספר החשבונות משתנה כל הזמן עם עסקאות חדשות. לכן, בכל פעם שמתרחשת עסקה חדשה, הספר מעודכן.

כמה מהתכונות העיקריות של ספר החשבונות הם להלן:

 • לא מושחת
 • טכנולוגיה מבוזרת
 • אבטחה משופרת
 • קוֹנסֶנזוּס
 • התנחלויות מהירות יותר

אתה יכול לבדוק את המדריך המלא לתכונות הבלוקצ’יין כאן: 6 תכונות מפתח של Blockchain שעליך לדעת!

מחזור חיים של עסקאות בלוקצ’יין

למרות שכיסינו את ההיבט הזה בסיביות בחלק הקודם שלנו, עדיף שתהיה מבט ברור על מה שמוצע על ידי מעבר על מחזור החיים המלא של עסקאות הבלוקצ’יין..

באופן כללי, מחזור חיים של עסקאות כולל את ששת השלבים הבאים.

 1. צומת ברשת מבקש בקשת עסקה. הצומת משתמש באפליקציה מבוזרת או בארנק.
 2. הודעת שידור נשלחת לרשת
 3. כעת המחשבים מתחילים לאמת את העסקה על פי כללי האימות (אלגוריתם הקונצנזוס) הספציפיים לרשת הבלוקצ’יין האמורה..
 4. כעת העסקה מקבלת ערך חשיש ייחודי. החסימה מוסיפה את העסקה לאחר אימותה.
 5. החסימה המאומתת מתווספת כעת לבלוקצ’יין.
 6. עסקת הבלוקצ’יין הושלמה כעת.

כיצד פועל ספר חשבונות ברשת פרטית / מורשית?

ישנם סוגים רבים של רשתות בלוקצ’יין. אחד הסוגים שאנו דנים כאן הוא הרשת המותרת. זוהי רשת פרטית בה המשתתפים שנבחרו היחידים יכולים לקחת חלק.

לכן, אם חברה מחליטה ליצור רשת מורשית, היא יכולה להזמין את האנשים שנבחרו אליה. כל המשתתפים צריכים לעבור את התהליך Know Your Customer (KYC).

אבל השאלה החשובה ביותר היא ספר מזג האוויר עובד באופן דומה ברשת מורשית?

ובכן, השאלה היא חלקית, כן.

ההבדל היחיד הוא הבחירה באנשים שיכולים להצטרף לרשת. שינוי נוסף המקובל ברשת מורשית הוא מערך המחשבים שנבחרו מראש לתהליך אימות העסקה.

באמצעות רשת מורשית, עסקים יכולים לנצל את המהירות והיעילות שיש להם להציע.

הרשת המותרת מאפשרת לחברה לשנות את הגדרות הרשת בהתאם לדרישותיהן.

כיצד פועלת מערכת הפנקסים ברשתות בלוקצ’יין שונות?

המערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין מתפתחת בקצב מהיר. רשת הביטקוין ברשת הבלוקצ’יין הראשונה הייתה מוגבלת בכל הנוגע ליעילות, מדרגיות ותכונות.

זה נתן את ההזדמנות הנכונה לאחרים והוליד פרויקטים רבים של בלוקצ’יין מעניינים.

בואו נדון בהמשך ונלמד כיצד הם רושמים עסקאות ברשת הבלוקצ’יין שלהם.

קורדה

קורדה היא דוגמה מצוינת לנקוט גישה אחרת ברשת הבלוקצ’יין. בניגוד לרשתות הבלוקצ’יין המסורתיות, קורדה לא רוצה לשדר את פרטי העסקה לכולם שם בחוץ.

היא רוצה להיות יעילה בגישה שלה ולכן רק העמיתים המשתתפים בעסקה יודעים על הנתונים. גישה זו ייחודית ופותרת את הבעיה של כפילויות של נתונים ובעיות מדרגיות.

בקורדה, כל עסקה היא אינדיבידואלית ולכן אין מושג של חסום או ספר חשבונות. אין צורך לעדכן את ספר החשבונות בכל שינוי של כל עסקה אחת שמתרחשת ברשת. עמיתים יכולים לחבר שירותים חיוניים אחרים אשר יכולים לאמת את העסקאות ולוודא כי הם נקיים מכל הונאה.

בדרך זו עסקים יכולים באמת להשתמש בקורדה כטכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר. זה מהיר ומאובטח. Corda אידיאלית גם ליצירת יישומים בעולם האמיתי.

את’ריום

Ethereum היא טכנולוגיית בלוקצ’יין מהדור השני שהציגה את המושגים המעניינים של חוזים חכמים ו- dApps. אוטומציה של משימות שונות מאפשרת לחברות לחדד את התהליכים העסקיים שלהן. אבל, האם זה משנה את אופן העבודה של ספר החשבונות כאן? או לעניין העובדה, האם העסקאות עובדות אחרת?

במקרה של Ethereum, ישנן מדינות עסקאות.

 • מצב לא ידוע → במצב לא ידוע, העסקה לא נראית או מעובדת.
 • בהמתנה → הכורים אינם בוחרים בעסקה מכיוון שמצבה ממתין. ה- Mempool מאחסן את העסקאות עד אז. כמו כן, הכורים בוחרים את העסקה עם ערך הגז הגבוה ביותר.
 • בבלוק → מצב העסקה מוגדר כעת ל”בלוק “.
 • הוחלף → הנה, העסקה מוחלפת

כדי להבין טוב יותר כיצד מאוחסנים ומבוצעים רשומות בלוקצ’יין באת’ריום, בדוק זאת פוסט מפורט.

מִניָן

למניין יש גישה מעניינת מאוד לאופן שבו עסקאות מתרחשות ומאוחסנות בפנקס. ישנם היבטים מרובים שאינם מתחום המאמר. לכן אנו ממליצים לקרוא כאן את מחזור החיים של עסקה פרטית בבלוקצ’יין קוורום: מחזור חיים של עסקה פרטית.

מתעד את כל העסקאות בבלוקצ'יין

כּוֹתֶרֶת: מחזור חיים של עסקאות קוורום, מקור: מניין

עסקאות שיא בלוקצ’יין: הסוף

קל לומר שטכנולוגיית הבלוקצ’יין מתפתחת מדי יום ביומו. ישנם פרויקטים אחרים שלא הזכרתי בפוסט. Hyperledger, למשל, נוקטת בדרכה לפתור את בעיית טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת עבור ארגונים.

אני מקווה שלמדת כיצד ספר החשבונות מתעד את כל העסקאות בבלוקצ’יין. אם אתה רוצה לתרום משהו לנושא, אנא הגיב באמצעות קטע התגובה למטה. אנחנו מקשיבים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map