דעו מהפרויקטים הטובים ביותר עם קוד פתוח של Blockchain

בלוקצ’יין הייתה מילת המפתח של השנה כבר כמעט עשור, ונראה שזה לא מפסיק בזמן הקרוב. בעוד הטכנולוגיה זכתה לפופולריות עם הביטקוין, אימוץ המיינסטרים היה איטי. עם זאת, טבע הבלוקצ’יין יכול להניע את האימוץ המרכזי שלו. במאמר זה נחקור קוד פתוח של blockchain וכיצד הוא יכול להאיץ את האימוץ המרכזי שלו.

מבט קצר על טכנולוגיית Blockchain

כדי להקל על ההבנה, בואו נבין תחילה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין, ומה יש לה להציע.

טכנולוגיית Blockchain היא יישום חדשני של ספר החשבונות המבוזר ליצירת רשת של צמתים מחוברים. נניח שפלטפורמת הבלוקצ’יין תהיה גיליון אלקטרוני של גוגל. גיליון אלקטרוני זה מופץ בין רשתות מחשבים, ולכל משתמש ברשת יש עותק.

בכל פעם שאדם אמיתי מבצע עסקה, המידע נרשם בגיליון האלקטרוני, וכל המשתתפים ברשת יכולים לגשת אליו. המהפך המשמעותי הוא שאף אחד מהמשתמשים לא יכול לערוך את המידע.

לטכנולוגיית Blockchain יש תכונות עיקריות שהופכות אותה למושכת יותר.

ראשית, אין סמכות מרכזית המתווכת עסקאות בין עמיתים. ככזה, כיוון האינטראקציה של עמיתים מאפשר עסקאות מזורזות ומאובטחות.

שנית, ספר החשבונות מופץ על פני המערכת האקולוגית, וכל צומת יכול לגשת לאותו מידע. לפיכך, שחקן גרוע אינו יכול להתעסק בהצלחה בנתוני ספר החשבונות.

קרא עכשיו: הסבירו טכנולוגיית Blockchain: מערכת אקולוגית מבוזרת

שלישית, רשת בלוקצ’יין בנויה סביב מושג ההצפנה. בעיקרו של דבר, שחקנים גרועים אינם יכולים להתעסק ברשת אלא אם כן הם עוקפים את מערכות ההצפנה החזקות שהוצבו.

רביעית, לאחר שהנתונים הובאו למנהל החשבונות הציבורי, אף משתמש לא יכול לשנות אותם.

לבסוף, משתמשים יכולים להסכים באמצעות קונצנזוס להוסיף נתונים על הפלטפורמה. זה המקום בו הטכנולוגיה מקבלת את המאפיין המבוזר שלה ומכאן השם Distributed Ledger Technology (DLT).

קוד פתוח של Blockchain

כאשר טכנולוגיית הבלוקצ’יין הפכה לציבורית, היא פנתה בעיקר למגזר הפיננסי. בפרט, ה נייר לבן ביטקוין התווה מערכת שתאפשר למשתמשים להעביר מזומנים מנקודה A לנקודה B ללא צורך להסתמך על ערוצים מסורתיים. הערוץ החדש יהיה עמית לעמית, כפי שהוסבר לעיל.

עם זאת, הבלוקצ’יין התפשט כעת מעבר למימון, ויישומיו ניכרים בתחום ניהול נתונים, מסחר אלקטרוני, ממשל אלקטרוני, הצבעה מקוונת, אנרגיה, משחקים ומגזרים אחרים..

בעקבות היישומים החדשים הללו, פלטפורמות בלוקצ’יין מסחריות שונות מתחילות את דרכן.

באותה תקופה נוצרה קהילת קוד פתוח של בלוקצ’יין שהשיקה פרויקטים של קוד פתוח של בלוקצ’יין לקידום הענף.

בין אם מסחרי ובין אם קוד פתוח, פלטפורמת בלוקצ’יין בנויה בעיקר כדי לעמוד בתנאים הבאים.

ראשית, פלטפורמת בלוקצ’יין חייבת לכלול בסיס נתונים שהוא עסקי ועובד. ככאלה, משתמשים צריכים להיות מסוגלים לבצע עסקות עם עמיתיהם בכל עת.

שנית, על פלטפורמת בלוקצ’יין לכלול תוויות זיהוי משתמשים המאפשרות עסקאות בין משתמשים פעילים.

שלישית, על הפלטפורמה לספק מנגנונים לאימות עסקאות לפני אישורן.

לבסוף, על הפלטפורמה להכיל מערכות כדי לעצור עסקאות שלא ניתן לאמת.

פלטפורמות בלוקצ’יין קוד פתוח מאפשרות למפתחים ליצור יישומים מבוזרים (dApps) המספקים פתרונות לבעיות שונות. הביקוש לתוכנת קוד פתוח מתחמם כאשר עסקים ממשיכים לאמץ את הטכנולוגיה יותר ויותר. בלוקצ’יין ארגוני הוא הדבר הגדול הבא לטכנולוגיה שעדיין לא ידוע לרבים מהאנשים. עם זאת, אימוץ מסוג זה הוא הזמנה לשימוש מיינסטרים.

נסה עכשיו: קורס יסודות בלוקצ’יין בחינם

הפרויקטים הטובים ביותר עם קוד פתוח של Blockchain

הביקוש הגובר לבלוקצ’יין ארגוני דחף את התעשייה ליצור פרויקטים נוספים של קוד פתוח, כאשר לכל אחד מהם יש מסגרת ייחודית של קוד פתוח.

בפרט, כל אחד מהפרויקטים מבקש להשיג מטרה ספציפית בענף. הפתרונות חוצים את כל המגזרים עם התעשייה הפיננסית, הנחקרים ביותר.

קרא עכשיו: מדוע Blockchain ישנה את העולם?

קוד פתוח של Blockchain

בענף שרשרת האספקה ​​הוצגו עד כה כמה פרויקטים עם פתרונות מותאמים. לאור זאת, כמה מפרויקטי הקוד הפתוח הטובים ביותר כוללים:

1. Hyperledger

לאחר שמימש את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, קרן לינוקס אספה קבוצה של מנהלים חוצי ענפים כדי להקים את פרויקט Hyperledger. זוהי פלטפורמת קוד פתוח ללא בלוקצ’יין המציעה כלים ומסגרות רחבות היקף למפתחים ליצירת פתרונות ממוקדים ארגוניים.

תחת מטריית Hyperledger, ארגונים יכולים להתנסות בפלטפורמות בלוקצ’יין שמטרתן ליצור פתרונות בכל הענפים.

יש ועדת היגוי טכנית (TSC) שאחריותה העיקרית היא לבחון ולאשר תרומות טכניות מכל חברי קהילת Hyperledger בכדי לשמור על סביבת הקוד הפתוח בחיים בקהילה..

ה- TSC מורכב ממומחים מובילים השואבים מכל הענפים, והוא מחויב ל”דיון פתוח, שקוף, קבלת החלטות ותהליכים. “

חלק מהאחריות הקריטית שעליה מתחייבת ה- TSC כוללות פיקוח על קבוצות העבודה והכוונה הטכנית של הקהילה.

כמו כן, הוועדה תעריך את התרומות שהציעו החברים. הצורך ב- TSC הוא להבטיח שיהיה בסיס קוד מאוחד לכל הפרויקטים שתחת Hyperledger. מעבר ל- TSC, יש את הוועד המנהל שמקבל החלטות ניהול קריטיות.

קרא גם: Hyperledger: ה- Blockchain הארגוני

פרויקטים של קוד פתוח של Blockchain תחת Hyperledger
 • בד Hyperledger

בהתבסס על אופי הקוד הפתוח של Hyperledger, חברים שונים פיתחו פרויקטים עם דגש על תעשיות מרובות.

אחד הפרויקטים הפופולריים ביותר והמאומצים ביותר הוא Hyperledger Fabric. החוסן של פלטפורמה זו הניע אותה למעמד של תקן דה-פקטו לפרויקטים המתמקדים בבלוקצ’יין ארגוני. יש לציין כי למפתחים יש גישה לגישה קונצנזוס ייחודית המאפשרת ביצועים בקנה מידה גדול. יחד עם זאת, הפלטפורמות הן בעלות יכולת פעולה הדדית ביותר בסביבת רשת-רשתות מבלי להתפשר על הפרטיות.

Hyperledger Fabric הוא אחד ממסגרות הבלוקצ’יין הטובות ביותר בקוד פתוח בזכות החדשנות שלו. באמצעות ממשל פתוח ומקור פתוח, מפתחים ועסקים יכולים ליצור יישומים אמינים אשר מקיימים אחריות ושקיפות.

נכון לעכשיו, ניתן ליצור רשתות מורשות וללא הרשאות באמצעות Hyperledger Fabric.

המסגרת מאפשרת עסקאות חסויות, והיא מגיעה עם ארכיטקטורה ניתנת לחיבור. ככזה, זה די טבעי שכולם יתחילו בפיתוח אפליקציה לפתרונות שלהם. יש לציין כי החוסן של בד Hyperledger מודגש על ידי מספר רב של מהנדסים העובדים עם המסגרת. בפרט, 28 ארגונים ו -159 מהנדסים משתמשים כעת במסגרת.

 • שן מסורת Hyperledger

מסור השיניים של Hyperledger הוא פלטפורמת הקוד הפתוח השנייה בגודלה תחת מטריית Hyperledger. כמו בד Hyperledger, Hyperledger Sawtooth מספק מסגרת ברמה ארגונית אשר מפתחים יכולים להשתמש בהם כדי ליצור dApps.

מפתחים ועסקים יכולים ליצור, לפרוס ולהפעיל אפליקציות dApp ללא צורך לסמוך על רשות מרכזית.

Sawtooth Hyperledger הוא מאמץ שיתופי בין נכס דיגיטלי לבין יבמ. שלא כמו פלטפורמות בלוקצ’יין אחרות, Sawtooth ממנף את הוכחת הזמן שעבר (PoET) כמנגנון הקונצנזוס. המנגנון יוצר סביבות ביצוע מהימנות המשתלבות בצורה חלקה עם פתרונות אבטחת חומרה.

Sawtooth נמצאת בחזית לדחיפת שאיפות הקוד הפתוח של קרן לינוקס. פתרונות התוכנה בנויים סביב קוד Hyperledger, מה שמקל על השדרוג מבלי לחוות כשל ברשת. כמו פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות רבות אחרות, Sawtooth מותרת לבלוקצ’יין ויש לה מסגרת ניתנת לניתוק.

קרא גם: מלחין Hyperledger: בנה את Blockchain הארגוני שלך

2. Ethereum ארגוני

בנוסף להיותה הפלטפורמה שעשתה פופולריות לחוזים חכמים, לאת’ריום יש חשיבות עצומה עבור ארגונים. כינוי נוח Enterprise Ethereum, פלטפורמה זו מאפשרת למפתחים ליצור פתרונות בלוקצ’יין שמטרתם לשרת את משתמשי הארגון. בניגוד לרשת אתריום המסורתית, שהיא ציבורית, אתריום ארגוני מורשה מאותן סיבות כמו HydraChain, Corda ו- Hyperledger..

ביסודו של דבר, פלטפורמה זו מהווה יישום של בסיס הקוד של Ethereum. באמצעות רשת זו, ארגונים יכולים ליצור יישומים מבוזרים (dApps). ניתן לבדוק את ה- dApps ולפרוס אותם בתוך המערכת האקולוגית ללא כל זמן השבתה. בשל המאפיינים הטבועים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, לא ניתן לצנזר את מכשירי ה- dApp שנוצרו כאן, להפריע להם על ידי צדדים שלישיים או להשתמש בהם למאמצי מרמה.

האתריום הארגוני מנוהל על ידי הברית האתריאמית. ארגונים שרוצים למנף את הפלטפורמה הם החברים הראשונים בברית. נכון לעכשיו, ארגונים חברים הם חוצי ענפים. חלקם Accenture, מיקרוסופט, התקני מיקרו מתקדמים (AMD), Banco Santander SA, BBVA, Deloitte, בין היתר.

קרא עכשיו: המדריך האולטימטיבי: כל מה שאתה צריך לדעת על אתריום

נקודות מכירה עיקריות עבור Ethereum Enterprise
 • ניתן להתאמה אישית גבוהה

שלא כמו פלטפורמת Ethereum המסורתית, Ethereum Enterprise מאפשר למפתח לשנות את גודל הרשת בקנה המידה הטוב ביותר. כמו כן, מפתחים יכולים לשנות את גודל הבלוק כמו גם את מגבלת הגז כדי להבטיח את הפעלת הרשת הטובה ביותר. בפרט, השימוש העיקרי בפלטפורמת בלוקצ’יין ארגוני הוא לאפשר למשתמשים ליצור יישומים שיאפשרו לארגונים לבצע ביצועים טובים יותר.

 • עלות אמון מופחתת

כמו שהוזכר קודם לכן, Ethereum Enterprise הוא יישום של בסיס הקוד של Ethereum. זאת אומרת שארגונים (שהם כיום עמיתים לפלטפורמת Ethereum הארגונית) יכולים לקיים אינטראקציה ישירה ובטוחה ללא מתווכים. כמו כן, קרבה כזו בין משתמשים מגדילה את הסיכויים לשיתוף פעולה במאמצים פורצי דרך. חוץ מזה, האופי הבלתי משתנה של הנתונים בפלטפורמה מקל על המשתמשים באופן רדיקלי לגשת ולנהל נתונים.

 • יעילות טובה יותר

הפעילות העסקית מדור קודם מבוססת על נייר ומכאן מסורבלת ולא יעילה. נהפוך הוא, רשת בלוקצ’יין מבטלת את הצורך בניירות בעסקאות עמיתים לעמית, מה שמגביר את היעילות. צדדים בעלי הרשאה מספקת יכולים להחליף רשומות ונתוני עסקאות באמצעות חוזים חכמים. התהליך מבצע אוטומציה ומייעל עסקאות כמו אימות מזהים, ניהול שרשרת האספקה ​​וכן הלאה בצורה רדיקלית.

3. קורדה

קורדה היא פלטפורמת בלוקצ’יין פופולארית נוספת, במיוחד מכיוון שהיא שמה דגש קפדני על פרטיות המידע הנוגע לעסקאות בין עמיתים.

Corda blockchain הוא אוריינטציה עסקית. זה מודגש על ידי היכולת של מפתחים ליצור רשתות בלוקצ’יין אשר יכולות לפעול ביניהן אך עם מדיניות הפרטיות המחמירה. חברות המשתמשות בפתרונות הבנויים על Corda יכולות לבצע עסקאות ישירות.

התכונות העיקריות של Corda כוללות חוזים חכמים שניתן לכתוב בשפות JVM וכן ב- Java. כמו כן, הפלטפורמה בנויה סביב מסגרת זרימה בה ניתן לנהל בצורה חלקה משא ומתן ותקשורת בין משתמשים.

כמו כן, הצמתים ברשת מתקשרים על בסיס עמית לעמית. בנוסף, הפלטפורמה תומכת בתשתית נוטריון המאפשרת רצף של עסקאות וכן תוקף ייחודן ללא שידור גלובלי..

באופן ספציפי, Corda בנויה לכל החובבים שרוצים ליצור יישומים חזקים לפתרונות חוצי ענפים. יש לציין כי לפלטפורמה יש את אפאצ’י 2.0 כרישיון קוד פתוח לבלוקצ’יין שרכשה בשנת 2016.

כדוגמה של קוד פתוח של בלוקצ’יין, קורדה הבדילה את עצמה כפלטפורמה שבה העסקאות אינן ציבוריות. בדרך כלל, פלטפורמות בלוקצ’יין מסורתיות כמו Bitcoin ו- Ethereum מוודאות שכל פרטי העסקה הם ציבוריים כדי לשפר את האימות. עם זאת, זה היה אבן נגף גדולה עבור בלוקצ’יין ארגוני, בהתחשב בכך שרוב הארגונים רוצים להחזיק את נתוני העסקאות שלהם פרטיים לשם האסטרטגיה. שום עסק לא ירצה לחשוף את הבטן הרכה שלו למתחרים!

מכיוון שקורדה מורשית, כל הצמתים סומכים זה על זה באופן אוטומטי מכיוון שאיש לא יוכל לבצע עסק מבלי שעבר תחילה נהלי KYC קפדניים לפני שיקבל גישה לרשת. מבחינה טכנית, קורדה חסרת אמון. זאת אומרת שהשלמת עסקאות בפלטפורמה אינה מצריכה הסכמה רחבה ברשת. באופן ספציפי, רק הצמתים שהם צד לעסקאות יצטרכו לאמת עסקאות.

מנגנון חסר אמון זה מרמז שמהירות העסקה היא צנועה בהשוואה לפלטפורמות המסורתיות. בתור התחלה, עסקה לשנייה (TPS) היא סף מפתח שיקבע את קצב אימוץ המיינסטרים של בלוקצ’יין. לכן, מי שיצליח להאיץ את ה- TPS לרמה של חברות כרטיסים כמו MasterCard ו- VISA יזכה בלקוחות ארגוניים רבים..

4. מניין

בתור התחלה, המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין התפתחה לראשונה כמוצר במגזר הפיננסי שאפשר לאנשים להחליף ערך בצורה מבוזרת. אמצעי ההחלפה הראשון על פלטפורמת בלוקצ’יין היה הביטקוין. עם צמיחתה של הבלוקצ’יין, היא החלה להתרחק מהמגזר הפיננסי ולהסתעף לכל ענף שקיים. עם זאת, הופעתה של בלוקצ’יין ארגוני הרסה את התפתחותה של פלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית שפותחה אך ורק עבור המגזר הפיננסי. זה מה שמניין מבקש להגשים.

המניין פותח על ידי ג’יי.פי מורגן. הפלטפורמה היא מזלג של Ethereum, והיא שואפת לספק למגזר הפיננסי את מלוא היתרונות של blockchain. יש לציין כי העלאת JP Morgan למערכת האקולוגית של בלוקצ’יין היא צעד מרכזי לקראת אימוץ המיינסטרים של הטכנולוגיה. המטרה העיקרית של הרשת היא לספק רשת בלוקצ’יין מורשית המבוססת על בסיס קוד Ethereum, המאפשר עסקאות פרטיות..

קרא עכשיו: Blockchain Finance Finance: עיצוב מחדש של עולם הסחר והעסקים

מאפייני המפתח של קוורום
 • אמון

אין תעשייה שבה אמון יקר יותר מאשר במגזר הפיננסי. קוורום לוקח את זה לשלב הבא על ידי מתן פלטפורמה שהאמון הדיגיטלי שלה מהותי במערכת. זה אומר שאפשר להוכיח ולאמת מידע ללא עזרת ארגונים חיצוניים ומהימנים. כמו כן, משתמשים יכולים לאמת חתימות של עמיתים אחרים, תכונה שאינה זמינה ב- Ethereum, בה אנשים יכולים לבצע עסקאות אנונימיות..

 • שיתוף פעולה

לאור העובדה שקווורום הוא קוד פתוח, יש קהילה תוססת של ארגונים שרוצים לנסות את הפלטפורמה. ככאלה, ישנן נקודות מבט מגוונות המטפחות שיתוף פעולה בין עמיתים.

 • בַּגרוּת

קוורום משתמש בבסיס הקוד של Ethereum. ככזו, הפלטפורמה תעקוב אחר ההתפתחות של את’ריום, שנמנה עם פלטפורמות הבלוקצ’יין החלוציות. לכן, עם התבגרותו של Ethereum, קוורום יגדל לצידו, וזה יועיל למשתמשים במידה רבה.

עוד מסגרות קוד פתוח של Blockchain

מלבד Hyperledger ו- Corda, ישנן מספר מסגרות קוד פתוח של blockchain המספקות אלטרנטיבה בריאה למפתחים. חלקם כוללים:

5. OpenChain

זוהי פלטפורמת בלוקצ’יין עצמאית היוצאת מהעיצוב והארכיטקטורה המסורתית של רשת DLT. ראוי לציין, OpenChain נוטש את הרעיון שבו מידע העסקה נשמר בבלוקים המסודרים בשרשרת. ככזה, הדבר הופך את הרשת להרחבה וחזקה ביותר. יתר על כן, זה מרמז שמשתמשים יכולים להשיג בקלות TPS, שעדיין נרשם בפלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות מסורתיות.

במקום שרשראות של בלוקים, ארכיטקטורת OpenChain מקשרת בין עסקאות ישירות ברגע שהמשתמשים מגישים אותן. זה די מהפכני, גם אם כל המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין רק מתחילה לזכות בתשומת לב עולמית.

איך עובד OpenChain

אחרי שהבנו ש- OpenChain לא עובד כמו רשתות בלוקצ’יין מסורתיות, צריך לתהות איך אז זה עובד. הנה איך.

ראשית, OpenChain מנוהל באופן מרכזי יותר בהשוואה לרשתות בלוקצ’יין מסורתיות. הסיבה לכך היא שתיקוף העסקאות נעשה על ידי רשות אחת.

שנית, לכל צומת במערכת האקולוגית OpenChain יש ספר ספר משלה שיש לו שליטה בלעדית עליו. זה מנוגד לארכיטקטורה המסורתית של רשת בלוקצ’יין שבה יש ספר ספרים אחד המשותף בכל הצמתים.

יתר על כן, ל- OpenChain יש ארכיטקטורה מודולרית. הם כדלקמן:

ראשית, ישנם מנועי אחסון בהם מאוחסנים רשומות ושרשראות עסקאות.

דוגמאות לרכיבים במודול זה כוללות OpenChain.SQLServer, OpenChain.SQLite ו- OpenChain, MongoDB. המודול השני הוא מנועי האימות, ואילו האחרון הוא המדיה העוגנת.

החוסן של הרשת מבוסס על המהירות בה מפתחים יכולים ליצור יישומים.

יש לציין שמופע חדש של OpenChain יכול לפעול תוך מספר שניות. לכל מופע של OpenChain יש מנהל שאחראי גם על פעולות ספר החשבונות. מנהל המערכת קובע את הסטנדרטים אליהם חייבים משתמשי הקצה לעמוד. כמו כן, עסקאות מאומתות באמצעות חתימות דיגיטליות כפי שקורה ברשת הביטקוין.

קרא עכשיו: Blockchain לזהות דיגיטלית: הזהות המבוזרת והריבונית העצמית (SSI)

6. רב-שרשראות

פרויקט קוד פתוח מעניין נוסף של Blockchain הוא MultiChain. זהו בלוקצ’יין ארגוני. על פי האתר הרשמי, כל ארגון המשתמש במולטי-צ’יין יכול לקצר את זמן הפיתוח שלהם ב -80%..

ביסודה, הרעיון שלה הוא לספק את הכלים והטכניקות כדי להפוך את פריסת יישומי הבלוקצ’יין למהירה יותר.

חלק מתכונות המפתח שלה כוללות פריסה מהירה, זרמי נתונים, הרשאות משובחות ונכסים בלתי מוגבלים. בוא נעבור על תכונות המפתח שלה למטה.

 • פריסה מהירה

Multichain יעיל מאוד כשמדובר בפריסה מהירה. אתה צריך רק שני שלבים כדי ליצור בלוקצ’יין חדש. אתה צריך גם שלושה שלבים אם אתה רוצה להתחבר לבלוקצ’יין קיים. אין גם מגבלה כשמדובר בפריסת בלוקצ’יין.

 • זרמי נתונים

זה מאפשר לך ליצור זרמי נתונים בעזרת ערך מפתח. המשמעות היא שתוכל להתחבר למספר מסדי נתונים בו זמנית לשיפור חותמת זמן, שיתוף נתונים והצפנה ברמה גבוהה.

אתה יכול ליצור ולפרוס נכסים בלתי מוגבלים ב- blockchain באמצעות Multichain.

קרא עכשיו: Blockchain לעומת מסד נתונים: הבנת ההבדל בין השניים

 • קוד פתוח

פרויקט הבלוקצ’יין הוא קוד פתוח לחלוטין. המשמעות היא שתוכלו לתרום לליבה. ניתן גם לבצע שינויים בבסיס הקוד אם יתעורר צורך.

 • אישורים עדינים

אתה גם מקבל גישה למערכת הרשאה מתאימה.

מאפיינים מרכזיים אחרים של MultiChain כוללים את הדברים הבאים.

 • ניתן להתאמה אישית
 • אבטחה גמישה
 • ידידותי למפתחים

קרא עכשיו: 5 סיבות להיות מפתח Blockchain

מילים אחרונות

אז אלה פרויקטים שונים של קוד פתוח של Blockchain שעליכם לדעת עליהם. אתה יכול גם לנסות אותם אם אתה שואף לבנות קריירה בבלוקצ’יין. אנו ב- 101Blockchains מציעים קורסי הכשרה ותוכניות הסמכה לחובבי הבלוקצ’יין ללמוד בלוקצ’יין, לבנות מיומנויות בלוקצ’יין ולהכיר במיומנויות אלה..

אם אתה זה שיש לו פוטנציאל גדול להשתתף במירוץ הבלוקצ’יין, אנו מזמינים אותך להתנסות בקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו ולעשות את הצעד הראשון להתחיל את מסע הבלוקצ’יין שלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map