יכולת פעולה הדדית של Blockchain: מדוע טכנולוגיית שרשרת צולבת חשובה?

רשתות בלוקצ’יין ורשימות ספרים מבוזרות מתפוצצות מיום ליום. חיבור בין רשתות חדשות אלה הופך להיות הכרח ככל שיותר אנשים ממשיכים לשים לב לטכנולוגיה המתפתחת וליכולותיה. בואו נצלול לעומק כדי לראות מהי יכולת פעולה הדדית של blockchain ולמה זה כל כך חשוב.

מספר פרויקטים של בלוקצ’יין נמצא בעלייה בין השאר משום שמפתחים חושבים מחוץ לקופסה כשהם מנסים למנף את יכולות הטכנולוגיה. הגידול נובע גם מאישור כי שום פתרון מושלם לא יוכל לתת מענה לכל צרכי הבלוקצ’יין בבת אחת.

דוגמה מושלמת היא ה- Blockchain של IOTA המנסה להגדיל את התשלומים באינטרנט של הדברים. לעומת זאת VeChain חולקת יכולות דומות אך במטרה לחזק את ניהול שרשרת האספקה ​​בבלוקצ’יין. לעומת זאת, בלוקצ’יין כוכבי מבקש להקל על אנשים להקים רשת תשלומים גלובלית לפיתרון בעיות השהיה נמוכה באזורים מרוחקים..

בתוך ריבוי פרויקטים של בלוקצ’יין, דבר אחד בולט. כל החסימות, כמו גם פנקסים ו- DAG, מבצעות קבוצה שונה של עסקאות ומטפלות בכמויות שונות של עיבוד נתונים. כמו כן, מתברר יותר ויותר שישנן רשתות וחסימות שונות המיועדות לאיגודי עובדים ספציפיים, דתות, ארגוני קהילה וכן מחלקות ממשלתיות..

ההתפתחות המהירה של בלוקצ’יין אמורה להוליד סוגים רבים ושונים של רשתות. טכנולוגיה כזו שמתבררת יותר ויותר היא Cross Chain Technology.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

יכולת פעולה הדדית של Blockchain: מהי טכנולוגיית Cross Chain?

Cross Chain, הטכנולוגיה הופכת יותר ויותר לנושא דיון חם הנתפס כפתרון האולטימטיבי לשיפור יכולת הפעולה ההדדית בין רשתות חסימות. במונחים של הדיוט, טכנולוגיה צולבת היא טכנולוגיה מתפתחת המבקשת לאפשר העברת ערך ומידע בין רשתות בלוקצ’יין שונות..

שימוש מוגבר ברשתות מבוססות כמו Ripple, Bitcoin ו- Ethereum, בעוד שדבר טוב הוליד נושאים רבים שביניהם מגבלות קנה מידה חסכוניות וטכניות. כפי שנדון לעיל, מרבית רשתות הבלוקצ’יין פועלות במערכות אקולוגיות מבודדות כאשר הן נותנות מענה והן מנסות לפתור מערך צרכים ייחודי.

העובדה שהרשתות פועלות בבידוד בעיקר אי אפשרה לאנשים ליהנות מהיתרונות המלאים שטכנולוגיית הפנקס. חוסר היכולת של רשתות חסימות שונות לתקשר ביניהן אי אפשר לאנשים ליהנות מהיתרונות המלאים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. שרשרת צולבת, הטכנולוגיה מבקשת לפתור את כל הנושאים הללו, על ידי הפעלת יכולת פעולה הדדית בין חסימות רשת ובכך להקל עליהם לתקשר אחד עם השני ולשתף מידע..

יכולת פעולה הדדית של Blockchain - Cross Chain Technology

תאימות Cross Blockchain

פרוטוקול צולב, מבטיח יכולת פעולה הדדית בין חסימות רשת, ובכך מאפשר החלפת ערך כמו גם מידע בין רשתות שונות. בתוספת היתרונות של רשתות מבוזרות ציבוריות, פרוטוקולים כאלה צריכים להניח את הבסיס לאימוץ ושימוש המוני בבלוקצ’יין


תאימות צולבת של בלוקצ’יין, מאפשרת לחסימות שונות לתקשר ביניהן ללא עזרת מתווכים. המשמעות של זה היא שרשתות חסימות המשתפות רשתות דומות יוכלו להעביר ערך ביניהן.

בעודם נמצאים בשימוש במערכת אקולוגית עסקית, עסקים כבר לא יצטרכו להתמודד רק עם לקוחות ברשת שהעסק מבוסס עליהם. במקום זאת, חברות יוכלו לבצע עסקאות עם לקוחות מחסימות תואמות אחרות. התהליך כולו יתקיים ללא זמן השבתה או עמלות עסקה יקרות. בדיוק כמו שקורה באינטרנט של ערך, תאימות צולבת של בלוקצ’יין תעניק לרשתות בלוקצ’יין אמצעי יעיל להעברת ערכים.

רוצה לדעת איזה מפעל מיישם בלוקצ’יין? בדוק כעת את רשימת 20 המפעלים המובילים המיישמים טכנולוגיית בלוקצ’יין!

מי ממנף טכנולוגיה צולבת שרשרת?

אדווה היא דוגמה מצוינת לפרויקט בלוקצ’יין שמנסה לחקור עסקאות צולבות. בעוד שזה עדיין בימים הראשונים של הפיתוח, Ripple מנסה לאפשר לאנשים ולגופים להחליף נכסים דיגיטליים שונים על פני רשתות שונות..

בתור התחלה, Ripple כבר החלה לעזור לבנקים ברחבי העולם להסדיר תשלומים חוצי גבולות זה בזה במטבעות שונים ובמטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, פרויקט הבלוקצ’יין עומד בפני משימה עלייה ללטש את הטכנולוגיה הרשתית שלו.

החשיבות של יכולת פעולה הדדית של Blockchain

ההצלחה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין תגיע לאופן שבו רשתות בלוקצ’יין שונות יכולות לתקשר ולהשתלב. מסיבה זו, יכולת פעולה הדדית בין חסימות רשת היא הרעיון שבאמצעותו חסימות שונות מתקשרות זו עם זו במטרה לאפשר שיתוף חלק של מידע..

יכולת פעולה הדדית היא למעשה היכולת לראות ולגשת למידע במערכות בלוקצ’יין שונות. לדוגמא, האם על אדם לשלוח נתונים לבלוקצ’יין אחר, על הנמען להיות מסוגל לקרוא אותם, להבין ולהגיב במאמץ מועט? עם זאת, כרגע זה לא אפשרי, מכיוון שאי אפשר לשתף מידע בין רשתות החסימה של ביטקוין לאתרום.

Cross Chain, הטכנולוגיה מנסה לפתור את כל זה על ידי שיפור יכולת הפעולה ההדדית בין רשתות חסימות. פרויקטים מתפתחים קונים אט אט את הרעיון כאשר הם מנסים להעלות פלטפורמות שיכולות לתקשר ביניהן ללא צורך של צד שלישי..

יכולת פעולה הדדית של Blockchain אמורה לעבור דרך ארוכה בהיפטרות מתווכים או צדדים שלישיים, שם נרדף למערכות ריכוזיות. היכולת של רשתות מבוזרות שונות לתקשר ביניהן ללא מתווכים אמורה לפתח דרך ארוכה בהולדת מערכות מבוזרות לחלוטין..

רוצה ללמוד עוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין? למד עוד מהמדריך האולטימטיבי להגדרת הבלוקצ’יין עכשיו!

אבל למה?

ישנה חשיבות רבה לאינטראופרטיביות של רשתות חסימות מכיוון שהיא תביא דרך ארוכה להקל על אנשים לבצע פעולות חסימות אחרות. נכון לעכשיו אפשר לבצע עסקאות בלבד על בלוקצ’יין אחד בבת אחת כלומר ביטקוין או את’ריום. עם זאת, העברת מידע בין שתי רשתות שונות אינה אפשרית.

פונקציות מגוונות צריכות להיווצר בגלל יכולת פעולה הדדית של רשתות חסימות. בתור התחלה, אנשים יוכלו לבצע תשלומים במספר חסימות. פרויקט יכולת פעולה הדדית מושלמת לחלוטין של בלוקצ’יין אמור להיות ליבת הכלכלה הדיגיטלית בעתיד.

יכולת פעולה הדדית של Blockchain אמורה להוביל לעסקאות מרובות אסימונים הודות לפיתוח מערכות ארנקים מרובות טוקנים. פיתוח כזה יאפשר למשתמשים להסתמך על מערכת ארנק אחת לצורך אחסון והעברת אסימונים בקלות על פני רשתות שונות.

פרויקטים של יכולת פעולה מסוג Blockchain

לאור הצורך ההולך וגובר לשפר את הקשר בין רשתות בלוקצ’יין שונות, מפתחים רבים כבר עובדים על פתרונות אופטימליים. מספר פרויקטים של יכולת פעולה הדדית בבלוקצ’יין נמצא בעלייה כתוצאה מכך שמפתחים מבקשים להאיץ את האימוץ ההמוני של בלוקצ’יין.

להלן כמה מהפרויקטים המובילים, המעוניינים לשפר את יכולת הפעולה ההדדית של בלוקצ’יין.

פולקדות בלוקצ’יין

Polkadot blockchain היא טכנולוגיה רב-שרשרתית פרופיל גבוהה המעלה את יכולת הפעולה ההדדית של blockchain לרמה אחרת. פרי מוחו של גאוויד ווד, ממייסדי את’ריום, פולקדות מבקש לשפר את העברת נתוני החוזים החכמים דרך חסימות שונות..

פולקדות מורכבת ממספר מצנחים השונים במאפיינים. בבלוקצ’יין פולקדות, ניתן לפזר עסקאות על פני שטח רחב בהתחשב במספר הרשתות ברשת. כל זה נעשה תוך הקפדה על רמות אבטחה גבוהות בהתמודדויות.

פרויקט אינטראופרביליות של פולקדות Blockchain מבקש להבטיח חיבור חלק בין רשתות פרטיות, רשתות ציבוריות, אורקלים, כמו גם הרשאות פחות ממשק. היזמים שעומדים מאחורי פתרונות הדו-פעולה של blockchain רוצים לאפשר אינטרנט שבו פתרונות blockchain עצמאיים יוכלו להחליף מידע באמצעות רשת ממסרים של פולקדות..

העקרונות הבסיסיים של פתרונות פעולה הדדית של Blockchain הם מדרגיות כמו גם ממשל.

מתלבטים לגבי הסוגים השונים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין? התבונן בארבעת הסוגים השונים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי ללמוד עליהם יותר.

בלוקנט

מפתחים שעומדים מאחורי Blocknet עובדים בימים אלה על יצירת מרכזיה מבוזרת כל זאת במטרה לשפר את תקשורת המחלפים.

Blockchain מיישמת גם אסטרטגיות פעולה הדדיות של blockchain שיכולות לשנות את הדרך בה אנו רואים את blockchain כרגע.

מה שבלוקנט מתכוון לעשות הוא לרכז את כל ארבעת המרכיבים, כל זאת במטרה ליצור את הבורסה הראשונה המבוזרת. תומכי הפרויקט עובדים גם על אופטימיזציה של הפלטפורמה הרשתית שתשמש כתשתית.

אייון און ליין

Aion online הוא פרויקט אינטראקטיביות רב-פעמי נוסף של Blockchain המבקש לענות על שאלות לא פתורות סביב מדרגיות ויכולת פעולה הדדית ברשתות blockchain. מפתחים מתכננים למקם את Aion כפרוטוקול הסטנדרטי המשמש את רשתות החסימות השונות. המשחק הסופי הוא לשפר את היצירה של מערכות יעילות ומבוזרות.

היזמים כבר הקימו רשת בלוקצ’יין מאוחדת המאפשרת לשלב מערכות בלוקצ’יין שונות ברכז רב-שכבתי..

וונצ’יין

וונצ’יין מכהן את עצמו כפתרון הבלוקצ’יין המקוון הראשון בעולם באמצעות בלוקצ’יין, באמצעות מחשוב רב צדדי מאובטח. יתרה מכך, פיתרון הפעילות הדדית של בלוקצ’יין מבקש לבנות מחדש את הכספים על ידי שיכון כל הנכסים הדיגיטליים בבלוקצ’יין אחד.

הם מציגים את אחת האסטרטגיות הייחודיות לפעולה הדדית של blockchain.

פרויקט האינטראופרטיביות של בלוקצ’יין מבטיח יכולות חוצה שרשרת על ידי מינוף המחקר העדכני ביותר בתיאוריות הצפנה. כמו כן, היא מסתמכת על פרוטוקול קנייני המאפשר חיבור בין רשתות פרטיות, ציבוריות וקונסורציום. החיבור ההדדי מקל על העברת נכסים דיגיטליים בין שתי רשתות חסימות שונות.

בהתבסס על Ethereum, Blockchain של Wanchain מאפשר גם פריסה של חוזים חכמים. כל ההיבטים הללו הופכים אותו לפיתרון בלוקצ’יין משכנע להעברת יישומים מבוזרים הדורשים גישה נוחה לרשתות חסימות שונות. הפרטיות בבלוקצ’יין משופרת על ידי שימוש בחתימות טבעת וכן כתובות התגנבות חד פעמיות.

קרא עוד: 6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

קוסמוס בלוקצ’יין

בלוקצ’יין של קוסמוס הוא פרויקט פעולה הדדי ביותר של בלוקצ’יין. פרויקט הבלוקצ’יין נמצא במרוץ להפוך למוקד של פרויקטים רבים. היזמים הוציאו מאז ערכת פיתוח תוכנה שלדבריהם תטפל בבעיות מדרגיות ויכולת פעולה הדדית בפרויקטים של בלוקצ’יין.

ארכיטקטורת הבלוקצ’יין של קוסמוס מורכבת מכמה רשתות חסימות עצמאיות בשם Zones, המצורפות לבלוקצ’יין מרכזי המכונה ה- Hub. ליבת Tendermint המאפשרת ביצועים גבוהים כמו גם מנוע קונצנזוס עקבי ובטוח כמו PBFT, מניע כל אזור במקרה זה.

רכזת הקוסמוס מחברת פרויקטים של בלוקצ’יין כדי לשפר את יכולת הפעולה ההדדית באמצעות פרוטוקול התקשורת בין בלוקצ’יין.

בגלל החיבור ההדדי, אנשים יכולים לשלוח אסימונים מאזור אחד לאחר בזמן אמת ובאופן מאובטח, מבלי לעסוק בשירותי צד שלישי. Blockchain של קוסמוס יכול לחבר אזורים שונים מפרויקט ציבורי לפרטי הודות לחיבור IBC.

יכולת פעולה הדדית של Blockchain בבריאות: היתרונות

חוסר יכולת לשתף ולפעול על פי נתונים במערכת הבריאות הוא נושא בולט, שמשבש את אספקת השירותים במגזר במשך שנים. המגזר הפרטי, הציבורי והממשלתי ניסו לפתור את הבעיה במשך שנים, אך ללא הועיל.

נכון לעכשיו, תחום הבריאות מסתמך על מערכות שרתים מרכזיות להעברת נתונים עצומים בין מוסדות. החיסרון של מערכת זו הוא בכך שהיא מגדילה את סיכוני האבטחה, בהתחשב בכך שאין מי ששולט בנתונים בזמן המעבר.

יכולת פעולה הדדית היא נושא גדול בתחום הבריאות שכן מחקרים מראים כי 86% מהספקים בענף אינם מסוגלים לחלוק מידע קריטי בתחום הבריאות. בעוד שרוב הספקים יישמו פתרונות פעולה הדדית, רובם פועלים אך ורק בתוך מערכת אקולוגית נתונה. לעיתים קרובות יקר להגיע לפיתרון שיבטיח העברה חלקה של נתוני שירותי הבריאות בכל המגזר.

זו הסיבה שהם צריכים להתמקד באסטרטגיות פעולה הדדיות טובות יותר בבלוקצ’יין על מנת להיפטר מכל הנושאים הקשורים בתחום הבריאות.

בתוך האתגרים שממשיכים להתמודד עם שירותי הבריאות במרוץ להשיג יכולת פעולה הדדית בכל מקום, הבלוקצ’יין מתגלה לאט לאט כטכנולוגיה שיכולה לעזור להקל על נקודות הכאב.

קרא גם:10 האתגרים הטובים ביותר ליישום Blockchain ארגוני

בעלות על נתונים

בקרת נתונים תמיד הייתה נושא גדול בתחום הבריאות. עם זאת, עם יכולת פעולה הדדית של blockchain, שחקני שירותי הבריאות יוכלו בקרוב לשמור על שליטה בנתונים שלהם. טכנולוגיית ספר החשבונות הדיגיטלי מתגאה באחת מרמות האבטחה הגבוהות ביותר שתפחית מקרים של שיתוף נתונים לא מכוון, כמו גם חשש משינויים שגויים. בלוקצ’יין מאפשר הטמעת מפתחות בלתי ניתנים לשינוי עם יומני גישה לקריאה / כתיבה.

אבטחה משופרת עם הצפנה

נכון לעכשיו, רק 35% עד 40% מנתוני הבריאות מוצפנים. עם זאת, עם השימוש בפתרונות פעולה הדדית של blockchain, כל הנתונים עשויים להיות מוצפנים כברירת מחדל. סטנדרט הצפנה כברירת מחדל הוא הפיתרון האולטימטיבי שיעזור להפחית סיכונים הנובעים מהפרות נתונים.

יעילות ושקיפות משופרות

יכולת פעולה הדדית של Blockchain במגזר הבריאות יכולה גם להפחית את התקורה ולשפר את היעילות. השימוש בחוזים חכמים צריך לעבור דרך ארוכה בביטול הצורך במתווכים. התוצאה צריכה להיות תהליכים אוטומטיים הפועלים על ידי מידע רלוונטי בין שחקנים שונים.

תכונות הטבות
פְּרָטִיוּת פתרונות פעולה הדדית של Blockchain צריכים להבטיח הגנה על פרטיות נתונים, מכיוון שמוסדות הבריאות מתקשרים ומשתפים מידע עם העולם החיצון
עלויות עסקה נמוכות יותר יכולת פעולה הדדית של Blockchain צריכה להוריד את עלויות העסקה בכל הנוגע לשיתוף מידע רגיש מאוד בתחום הבריאות
בִּטָחוֹן פתרון Blockchain אמור להתמודד עם הנושא הארוך של אבטחת נתונים בענף. היעדר מתווכים אמור להוריד את הסיכון שמידע רגיש יגיע לידיים לא נכונות
ויסות המערכת האקולוגית פתרונות פעולה הדדית של Blockchain יבטיחו כי נתונים גולמיים ישותפו רק במערכת אקולוגית נתונה. בדרך זו רק ספקים ומוסדות עם מפתחות נחוצים יוכלו לגשת לנתונים רגישים ברשת
מגנים נגד 51% התקפה השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין מפחית את הסיכון להתקפות של 51% מכיוון שהנתונים מופצים ברשת ענפה

תרחיש נוכחי של יכולת פעולה הדדית של Blockchain בתחום הבריאות

רוח הרוח המשמעותית ביותר ביחסי הגומלין בין רשתות חסימות בתחום הבריאות נוגעת לממשל. פתרונות כאלה יראו מתיחה מוגבלת רק אם התעשייה לא תצליח להגיע להסכמה על מבני הממשל.

שחקנים בכל המגזר צריכים להסכים על מבני ממשל, תוך התמקדות בסטנדרטים של יכולת פעולה הדדית. אמנם יש התקדמות מסוימת בחזית זו, אבל זה עלול לקחת קצת זמן. בנוסף, שחקני המגזר יצטרכו גם להעריך פלטפורמות בריאות מבוססות בלוקצ’יין שונות כדי לראות איזו מענה על צרכיהם.

ספקים כמו PakitDok וכן Change Healthcare ו- Gem עשו צעדים מרשימים בבניית פתרונות פעולה הדדית של Blockchain למגזר..

קרא עוד: איך יכול Blockchain לשבש את הבריאות?

אתגרי יכולת פעולה הדדית של Blockchain ופתרונות אפשריים

האתגרים הגדולים ביותר ביכולת פעולה הדדית של בלוקצ’יין הם העובדה שישנן מערכות בלוקצ’יין רבות, שאינן דוברות אותה שפה. בתור התחלה, פלטפורמות מורכבות רבות בשימוש מגיעות עם רמות שונות של שימוש בחוזה חכם. ערכת עסקאות, כמו גם מודלים של קונצנזוס בפרויקטים אלה, שונים זה מזה במידה רבה, כך שכל צורה של חיבור הדדיות תתרחש.

כדי להתגבר על כמה מהנושאים הבסיסיים המשתקים פעולה הדדית של Blockchain, יש צורך לפנות לטכנולוגיה המאפשרת תקשורת אוניברסלית בין רשתות חסימות שונות. יותר מכך, השימוש בפרוטוקולים פתוחים, כמו גם במסגרות Multi Chain, מתואר כפתרונות אפשריים לבעיות פעולה הדדיות בבלוקצ’יין..

פתיחת פרוטוקולים לשיפור יכולת הפעולה של Blockchain

אנו חושבים שזה אחד הפתרונות הטובים ביותר לבעיות פעולה הדדית. השימוש בפרוטוקולים פתוחים אמור לעבור דרך ארוכה כדי לאפשר מסלולים סטנדרטיים שדרכם חוסמי רשת שונים יכולים לתקשר זה עם זה בקלות. פרוטוקולים כאלה מספקים את השפה האוניברסלית עבור רשתות חסימות המשפרות את התקשורת.

דוגמה מושלמת לפרוטוקול פתוח למען יכולת פעולה הדדית בבלוקצ’יין היא Atomic Swap. מתנהג כשרשרת חוצה נאמנות מבוזרת, Atomic Swap מאפשר להחליף ערך בין שתי רשתות חסימות שונות כגון 1BTC עבור 1ETH. העסקה כולה מתבצעת ללא שימוש בבורסה או מתווך. Interledger הוא דוגמה נוספת לבלוקצ’יין שרשרת צולבת המשתמשת בפרוטוקול החלפת אטומים.

שימוש במסגרות מרובות שרשראות

מסגרות מולטי-שרשרת לעומת זאת פועלות כסביבות פתוחות שדרכן חוסמים רשתות. בניגוד לפרוטוקולים פתוחים, הם מורכבים יותר. עם זאת, הם עוזרים להקל על תקשורת פתוחה והעברת ערך ונתונים בין חסימות שונות.

עם מסגרות מרובות שרשראות, חסימות יכולות להתחבר ולהפוך לחלק ממערכת אקולוגית סטנדרטית כדי להיות מסוגל לשתף מידע. מסיבה זו לרוב הם נקראים האינטרנט של רשתות חסימות מכיוון שהם מציעים יכולות ייחודיות ומבטיחות בכל מה שקשור לתא יכולת פעולה הדדית של בלוקצ’יין..

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

שורה תחתונה

טכנולוגיית שרשרת צולבת ופעולת פעולה הדדית של בלוקצ’יין הם היבטים חיוניים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, כפי שפורט לעיל. שני המושגים מתכוונים לא רק להרחיב את היקף השימוש בקריפטו אלא גם להאיץ את אימוץ הבלוקצ’יין.

שרשרת צולבת, לטכנולוגיה בפני עצמה יש פוטנציאל לטפל בבעיות מדרגיות אשר פגעו במערכת האקולוגית של בלוקצ’יין במשך שנים. אז זה דחיפה מאסיבית לבלוקצ’יין אם זה יכול סוף סוף למשוך את יכולת הפעולה ההדדית.

אם אתה רק טירון בהקשר זה ורוצה ללמוד עוד על טכנולוגיית בלוקצ’יין, אנו ממליצים להתחיל עם קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו. מדוע לא להתחיל את מסע הבלוקצ’יין שלך עכשיו?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map