ההיסטוריה של טכנולוגיית Blockchain: מדריך מפורט

טכנולוגיית הבלוקצ’יין חייבת להיות אחד החידושים הגדולים ביותר של המאה העשרים ואחת בהתחשב באפקט האדווה שיש לה על מגזרים שונים, החל פיננסי וכלה בייצור וגם בחינוך. לא ידוע לרבים הוא שההיסטוריה של בלוקצ’יין מתחילה בראשית שנות התשעים.

מאז שהפופולריות שלו החלה לגדול לפני כמה שנים, מספר יישומים צצו כולם, אך הדגישו את סוג ההשפעה שהוא אמור להשפיע עם התגברות המרוץ לכלכלות דיגיטליות. בדיון זה נלמד על ההיסטוריה של Blockchain עם התפתחות Blockchain.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

היסטוריה של טכנולוגיית Blockchain – ציר הזמן אינפוגרפיקה

חשוב לדעת על ההיסטוריה של Blockchain עבור חובבי Blockchain ושאיפות Blockchain. אז, כדי לעזור לקורא שלנו להכיר את ההיסטוריה של Blockchain ולהבין את האבולוציה של Blockchain, אנו מביאים מדריך מפורט להיסטוריה של טכנולוגיית Blockchain עם ההתפתחות המפורטת שלה.

1991-2008: שנים מוקדמות של טכנולוגיית Blockchain

איך הופיע הבלוקצ’יין? סטיוארט הבר וו. סקוט סטורנטה שיערו את מה שאנשים רבים הכירו כבלוקצ’יין, בשנת 1991. עבודתם הראשונה כללה עבודה על שרשרת בלוקים מאובטחת בקריפטוגרפיה, לפיה איש לא יכול היה להתעסק בחותמות זמן של מסמכים..

ב -1992 הם שדרגו את המערכת שלהם כדי לשלב עצי מרקל ששיפרו את היעילות ובכך אפשרו לאסוף עוד מסמכים בבלוק אחד. עם זאת, בשנת 2008 ההיסטוריה של Blockchain מתחילה לקבל רלוונטיות, בזכות העבודה אדם אחד או קבוצה בשם Satoshi Nakamoto..

סאטושי נקאמוטו מוכר כמוח שמאחורי טכנולוגיית הבלוקצ’יין. מעט מאוד ידוע על נקאמוטו מאחר שאנשים מאמינים שהוא יכול להיות אדם או קבוצת אנשים שעבדו על ביטקוין, היישום הראשון של טכנולוגיית ספר החשבונות הדיגיטלי..

נקאמוטו המציא את הבלוקצ’יין הראשון בשנת 2008 שממנו התפתחה הטכנולוגיה ומצא את דרכה ליישומים רבים מעבר למטבעות קריפטוגרפיים. סאטושי נקאמוטו פרסם את העיתון הלבן הראשון אודות הטכנולוגיה בשנת 2009. בעיתון המסמך הוא העביר פרטים על האופן שבו הטכנולוגיה הייתה מצוידת היטב בכדי לשפר את האמון הדיגיטלי בהתחשב בהיבט הביזור שאומר שאף אחד לא ישלוט בשום דבר..

מאז שיצא סאטושי נקאמוטו מהמקום והעביר את פיתוח הביטקוין למפתחי ליבה אחרים, התפתחה טכנולוגיית ספר החשבונות הדיגיטלי וכתוצאה מכך יישומים חדשים המרכיבים את היסטוריית הבלוקצ’יין..

שאלה נפוצה מאוד, מתי הומצא בלוקצ’יין? אנו רואים ניתן לומר שבלוקצ’יין הומצא בשנת 1991.

היסטוריה של טכנולוגיית Blockchain

בדוק גם: מצגת יסודות Blockchain

מבנה בלוקצ’יין

במילים פשוטות, Blockchain הוא ספר חשבונות מבוזר של עמית לעמית המאובטח ומשמש להקלטת עסקאות על פני מחשבים רבים. ניתן לעדכן את תוכן ספר החשבונות רק על ידי הוספת בלוק נוסף המקושר לחסימה הקודמת. אפשר לראות את זה גם כרשת עמיתים לעמית שפועלת על גבי האינטרנט.

במונח הדיוט או עסקים, בלוקצ’יין היא פלטפורמה שבה אנשים רשאים לבצע עסקאות מכל הסוגים ללא צורך בבורר מרכזי או מהימן.

מסד הנתונים שנוצר משותף בין משתתפי הרשת באופן שקוף, לפיו כל אחד יכול לגשת לתוכנו. ניהול מסד הנתונים נעשה באופן אוטונומי באמצעות רשתות עמיתים לעמית ושרת חותמת זמן. כל בלוק בבלוקצ’יין מסודר בצורה כזו שהוא מתייחס לתוכן הבלוק הקודם.

הבלוקים המהווים בלוקצ’יין מחזיקים קבוצות עסקאות שאושרו על ידי המשתתפים ברשת. כל בלוק מגיע עם חשיש קריפטוגרפי של בלוק קודם בשרשרת.

קרא את המאמר הקודם שלנו Ultimate Blockchain Guide למידע נוסף על טכנולוגיית blockchain.

אבולוציה של Blockchain: שלב 1 – עסקאות

2008-2013: Blockchain 1.0: הופעת ביטקוין

רוב האנשים מאמינים שביטקוין ובלוקצ’יין הם אותו דבר. עם זאת, זה לא המקרה, שכן אחת היא הטכנולוגיה הבסיסית שמפעילה את מרבית היישומים שאחד מהם הוא מטבעות קריפטוגרפיים.

ביטקוין הוקם בשנת 2008 כיישום הראשון של טכנולוגיית Blockchain. סאטושי נקאמוטו בעיתון הלבן שלו פירט זאת כמערכת עמיתים לעמית אלקטרונית. נקאמוטו הקים את גוש הג’נסיס, שממנו כורים בלוקים אחרים, המחוברים ביניהם וכתוצאה מכך נוצרת אחת מרשתות הגושים הגדולות שנשאו פיסות מידע ועסקאות שונות.

מאז שהביטקוין, יישום של בלוקצ’יין, הגיע לאוויר העולם, מספר יישומים חתכו את כולם מבקשים למנף את העקרונות והיכולות של טכנולוגיית ספר החשבונות הדיגיטלי. כתוצאה מכך, היסטוריית הבלוקצ’יין מכילה רשימה ארוכה של יישומים שנוצרו עם התפתחות הטכנולוגיה.

יותר ויותר ארגונים מצטרפים למהפכת השינוי הדיגיטלי עם אימוץ טכנולוגיית הבלוקצ’יין. קרא את הבלוג הקודם שלנו כדי להבין כיצד ישנה blockchain ארגונים.

אבולוציה של Blockchain: שלב 2- חוזים

2013-2015: Blockchain 2.0: פיתוח אתריום

בעולם שבו חדשנות היא סדר היום, ויטאליק בוטרין נמנה עם רשימה הולכת וגדלה של מפתחים שחשו שביטקוין עדיין לא הגיע לשם, בכל הנוגע למינוף המלא של יכולות טכנולוגיית הבלוקצ’יין, כאחת התורמות הראשונות ל בסיס קוד ביטקוין.

מודאג ממגבלותיו של ביטקוין, בוטרין החל לעבוד על מה שלדעתו יהיה בלוקצ’יין גמיש שיכול לבצע פונקציות שונות בנוסף להיותו רשת עמיתים לעמית. Ethereum נולד כבלוקצ’יין ציבורי חדש בשנת 2013 עם פונקציות נוספות בהשוואה לביטקוין, התפתחות שהתגלתה כרגע מרכזי בהיסטוריה של Blockchain..

Buterin הבחין בין Ethereum לבין Bitcoin Blockchain בכך שהוא מאפשר פונקציה שמאפשרת לאנשים להקליט נכסים אחרים כגון סיסמאות וכן חוזים. התכונה החדשה הרחיבה את הפונקציות של Ethereum מלהיות מטבע קריפטוגרפי לפלטפורמה לפיתוח יישומים מבוזרים גם כן.

הושק רשמית בשנת 2015, Ethereum blockchain התפתח להיות אחד היישומים הגדולים ביותר של טכנולוגיית blockchain בהתחשב ביכולתו לתמוך בחוזים חכמים המשמשים לביצוע פונקציות שונות. פלטפורמת הבלוקצ’יין של Ethereum הצליחה לאסוף גם קהילת מפתחים פעילה שראתה שהיא מקימה מערכת אקולוגית אמיתית.

Ethereum blockchain מעבד את המספר הגדול ביותר של עסקאות יומיות הודות ליכולתו לתמוך בחוזים חכמים ויישומים מבוזרים. שווי השוק שלה גדל משמעותית גם בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים.

קרא גם: מדוע Blockchain ישנה את העולם?

אבולוציה של Blockchain: שלב 3- יישומים

2018: Blockchain 3.0: העתיד

היסטוריית הבלוקצ’יין ואבולוציה אינם עוצרים עם את’ריום וביטקוין. בשנים האחרונות מספר פרויקטים צברו את כל יכולות הטכנולוגיה המנצלות של בלוקצ’יין. פרויקטים חדשים ביקשו לטפל בכמה מהליקויים בביטקוין ובאת’ריום בנוסף להעלות תכונות חדשות המנצלות יכולות בלוקצ’יין.

חלק מיישומי הבלוקצ’יין החדשים כוללים את NEO, המחויבת כפלטפורמת הקוד הפתוח, המבוזרת והבלוקצ’יין שהושקה בסין. למרות שהמדינה אסרה על מטבעות קריפטוגרפיים, היא נשארת פעילה בכל מה שקשור לחידושים בבלוקצ’יין. NEO מתאר את עצמו כאת’ריום הסיני שכבר קיבל את הגיבוי של מנכ”ל עליבאבא, ג’ק מא, מכיוון שהוא מתכנן להשפיע באותה מידה כמו באידו במדינה..

במרוץ להאיץ את התפתחות האינטרנט של הדברים, כמה מפתחים, כך שהוא מתאים, למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין ובתוך כך הגיעו ל- IOTA. פלטפורמת המטבע הקריפטוגרפית מותאמת למערכת האקולוגית האינטרנט של הדברים שכן היא שואפת לספק אגרות עסקאות אפסות כמו גם תהליכי אימות ייחודיים. זה גם מטפל בכמה מבעיות המדרגיות הקשורות ל- Blockchain 1.0 Bitcoin.

בנוסף ל- IOTA ו- NEO, לפלטפורמות בלוקצ’יין אחרות מהדור השני יש גם אפקט אדווה במגזר. רשתות החסימה של מונרו Zcash ו- Dash נוצרו כדרך לטפל בכמה מבעיות האבטחה וההרחבה הקשורות ליישומי הבלוקצ’יין המוקדמים. המכונה בשם פרטיות Altcoins, שלוש פלטפורמות הבלוקצ’יין מבקשות לספק רמות גבוהות של פרטיות וביטחון בכל מה שקשור לעסקאות.

היסטוריית הבלוקצ’יין שנדונה לעיל כוללת רשתות בלוקצ’יין ציבוריות, לפיה כל אחד יכול לגשת לתוכן של רשת. עם זאת, עם התפתחות הטכנולוגיה, מספר חברות החלו לאמץ את הטכנולוגיה באופן פנימי כדרך לשיפור היעילות התפעולית.

ארגונים גדולים משקיעים רבות בהעסקת אנשי מקצוע מכיוון שהם מבקשים להשיג יתרון בראש השימוש בטכנולוגיה. נראה כי חברות כמו מיקרוסופט ומיקרוסופט לקחו את ההובלה בכל מה שקשור לבדיקת יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין וכתוצאה מכך מה שזכה לכינוי רשתות חסימות פרטיות, היברידיות ומאוחדות..

קרא גם: מדוע חברות מיישמות בלוקצ’יין

2015: Hyperledger

בשנת 2015, קרן לינוקס חשפה פרויקט מטריה של בלוקצ’יין קוד פתוח. הם המשיכו לקרוא לזה Hyperledger, שעד כה משמש פיתוח שיתופי של ספרים מבוזרים. בהנהגתו של בריאן בהלנדורף, היפרלדגר מבקש לקדם שיתוף פעולה בין-ענפי לפיתוח ספרי בלוקצ’יין וחשבונות מבוזרים..

Hyperledger מתמקדת בעידוד השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין לשיפור הביצועים והאמינות של המערכות הנוכחיות לתמיכה בעסקאות עסקיות גלובליות.

2017: EOS.IO

פרי יוזמתה של חברת block.one פרטית נוצר בשנת 2017, על פרסום נייר לבן המפרט פרוטוקול בלוקצ’יין חדש המופעל על ידי EOS כ- Cryptocurrency המקורי. שלא כמו פרוטוקולי בלוקצ’יין אחרים, EOS מנסה לחקות תכונות של מחשבים אמיתיים כולל מעבד ו- GPU.

מסיבה זו, EOS.IO משמשת כפלטפורמת חוזה חכמה כמו גם מערכת הפעלה מבוזרת. מטרתו העיקרית היא לעודד פריסה של יישומים מבוזרים באמצעות תאגיד מבוזר אוטונומי.

ציר הזמן של אבולוציית בלוקצ’יין

ציר זמן בלוקצ’יין ביטקוין את’ריום NEO
1991-2008 סטיוארט הבר וסקוט סטורנטה עובדים על הבלוקצ’יין הראשון
2009 סאטושי נקאמוטו משחרר את הספר הלבן של ביטקוין
2010 רכישת הביטקוין הראשונה 10,000BTC מתקיימת
2013 שוק הביטקוין עולה על מיליארד דולר ויטאליק בוטרין משחרר את הספר הלבן של Ethereum
2014 Ethereum Blockchain ממומן על ידי Crowdsale
2014 טכנולוגיית Blockchain R3 הוקמה ומהווה קונסורציום של למעלה מ- 40 כספים מורשת ליישום טכנולוגיית Blockchain
2014 פרויקט NEO הושק כאנטשארס על ידי דה הונגפיי ואריק ג’אנג
2015 Ethereum Blockchain השני נחשף
2015 קרן לינוקס חושפת את Hyperledger לשיפור פיתוח Blockchain
2017 EOS.IO נחשף על ידי block.one כפרוטוקול בלוקצ’יין חדש לפריסת יישומים מבוזרים
2015-2018 טכנולוגיית Blockchain ממשיכה להתפתח מתוארת במספר גדל יותר של מטבעות קריפטוגרפיים, כמו גם חברות המנצלות את הטכנולוגיה לשיפור היעילות

2020: היסטוריית בלוקצ’יין & העתיד

העתיד של טכנולוגיית הבלוקצ’יין נראה בהיר, בין השאר בגלל הדרך בה ממשלות ועסקים משקיעים בגדול כשהם מבקשים לדרבן חידושים ויישומים. מתברר יותר ויותר שיום אחד תהיה בלוקצ’יין ציבורי שכל אחד יכול להשתמש בו.

עורכי הדין מצפים שהטכנולוגיה תסייע באוטומציה של מרבית המשימות המטופלות על ידי אנשי מקצוע בכל המגזרים. הטכנולוגיה כבר מוצאת שימוש רב בניהול ההיצע כמו גם בעסקי מחשוב הענן. הטכנולוגיה אמורה למצוא את דרכה גם לפריטים בסיסיים כמו מנועי חיפוש באינטרנט בעתיד.

עם התפתחות הטכנולוגיה, Gartner Trend Insights מצפה שלפחות עסק אחד הבנוי על בלוקצ’יין יגיע להערכה של יותר מ -10 מיליארד דולר עד שנת 2022. בגלל המהפך הדיגיטלי של Blockchain, חברת המחקר צופה כי הערך העסקי יגדל ליותר מ -176 מיליארד דולר על ידי 2025 ותעלה על 3.1 טריליון דולר עד 2030.

האבולוציה של טכנולוגיית Blockchain בשנים האחרונות הגדילה את הביקוש לאנשי מקצוע ב- Blockchain. החברות מיישמות גם את Blockchain כדי להשיג יתרונות מיישומי Blockchain. לכן, אם אתם שואפים לבנות קריירה בבלוקצ’יין, זה הזמן הנכון להתחיל אותה עם קורס בלוקצ’יין חינם.

עשה את הצעד הראשון עכשיו והניח את הבסיס לקריירת בלוקצ’יין בהירה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map