המדריך האולטימטיבי ליתרונות וחסרונות של Blockchain

במדריך זה נגלה את היתרונות והחסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וכיצד תוכלו להתגבר על כל החסרונות של הבלוקצ’יין.

חובבי בלוקצ’יין רבים בשוק מהללים את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להיות המהפכה הדיגיטלית הבאה הטובה ביותר. אם להיות גלוי לב, הם לא טועים כולם. במציאות, הטכנולוגיה אכן משנה מערכות מורשת, נפטרת מתווכים ומציגה בפנינו עולם חדש. עם זאת, רבים לא מצליחים לשקול כראוי את היתרונות והחסרונות של בלוקצ’יין לפני שהם קופצים פנימה.

עם כל טכנולוגיה, תמיד יגיעו יתרונות וחסרונות; blockchain נמצא גם כן ברשימה זו. לכן, כאשר ארגונים מנסים להבין את מלוא הפוטנציאל של בלוקצ’יין, הם לעתים קרובות שוכחים מהנושאים.

כתוצאה מכך, רבים נוטים לטעות ולאבד משאבים, ולבזבז זמן. לכן, כדי לעזור לך לשקול את היתרונות והחסרונות של בלוקצ’יין, נדבר עליהם במדריך זה. אז בואו נראה מה היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין! אבל לפני שאנחנו קופצים למדור היתרונות והחסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, בואו נסכם במהירות מהי טכנולוגיית הבלוקצ’יין באמת.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מהי טכנולוגיית Blockchain?

ובכן, בואו נתחיל עם היסודות – טכנולוגיית Blockchain היא מערכת ספר חשבונות מבוזרת המקדמת אופי מבוזר, שלמות נתונים ושקיפות.

זה לא היה כל כך מסובך, נכון? תן לי להסביר את זה בצורה פשוטה יותר. ביסודו של דבר, מדובר במערכת פנקסים שיש בה בלוקים, וכל בלוק אחד מחובר במבנה דמוי שרשרת. אז, כל הבלוקים יחוברו לבלוק החדש ולבלוק.

יתר על כן, כל בלוק אחד יכיל מידע, והמבנה דמוי השרשרת ייצג את תהליך הקישור. בכל מקרה, כל המידע בתוך הבלוק מאובטח באופן קריפטוגרפי. מלבד אלה, יהיה לו גם מזהה hash, חותמות זמן ונתוני עסקאות.

במציאות, בסוג זה של ארכיטקטורה, בסופו של דבר תהיה לך שרשרת בלוקים, וכאן הגיע שם הבלוקצ’יין מלכתחילה. רבים מכם עשויים לבלבל את זה עם מסד הנתונים, אך בלוקצ’יין ומסד נתונים שונים מאוד במציאות.

היתרונות הטובים ביותר של בלוקצ’יין הם בכך שהוא מציע חיבור עמית לעמית, כך שלא יהיה שום שרת מרכזי שיפקח על כל מהלך שלך.

עד כמה הוא פופולרי בקרב המפעלים?

נכון לעכשיו, ארגונים רבים מתעניינים מאוד בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. לאחר ניתוח היתרונות והחסרונות של בלוקצ’יין, רבים כבר החלו ביישום הבלוקצ’יין שלהם. על פי סקר שנערך לאחרונה, יותר מ -36% מהעסקים מוכנים להשקיע 5 מיליון דולר ומעלה בבלוקצ’יין.


סקר 2020 נערך על 1488 ארגונים עולמיים, שם נשאלה כל חברה כמה היא מתכננת להשקיע. אתה יכול לבדוק את טופס האחוזים למטה. עם זאת, עליך לדעת שהסקר אינו כולל כל מפעל בעולם העובד על הטכנולוגיה.

לפיכך, האחוז “האמיתי” תמיד ישתנה. אם אתה רוצה לקבל מידע נוסף, אתה יכול לבדוק את Deloitte סֶקֶר.

השקעה אחוז המפעלים המתכננים להשקיע
≥ 10 מיליון דולר 7%
5 מיליון דולר – 10 מיליון דולר 24%
מיליון דולר – 5 מיליון דולר 30%
500,000 $ – מיליון דולר 24%
< 500,000 דולר 12%
לא בטוח 2%
אין השקעה 1%

אז, אתה מבין, גם ארגונים להוטים להשקיע בטכנולוגיה. בכל מקרה, בואו נעבור לקטע הבא של היתרונות והחסרונות של מדריך הבלוקצ’יין.

יתרונות וחסרונות של טכנולוגיית Blockchain

יש הרבה יתרונות וחסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אך ביניהם, נבחן את תחום המקצוענים. בדוק את היתרונות של בלוקצ’יין מלמטה.

יתרונות וחסרונות של Blockchain

יתרונות בלוקצ’יין

ישנם יתרונות רבים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בואו נראה מה הם חלק מהם:

הפרדה

קודם כל, עם בלוקצ’יין, אתה מקבל מערכת מבוזרת. פירוש הדבר שהוא נפטר מכל המתווכים מהמערכת שלך. אבל איך זה יתרון? במציאות, מתווכים נוטים להיות המקור של צד שלישי המחבר אותך לשירותים שלך.

עם זאת, בעולם העסקי, מכל שירות שהמתווכים מציעים, הם מקבלים קיצוץ. במציאות, סכום תשלום קטן אולי לא נראה כמו הרבה, אבל זה מסתכם כאשר השירות שלך דורש תהליך של 10-15 שלבים.

מלבד זאת, אין שום דרך לדעת אם המתווכים יהיו כנים עם שירותיהם. במציאות, שחיתות עמוקה, ובמקרים רבים, גורמי ביניים אלה נוטים להתעלל במפעלים ובצרכנים למען רווח אישי שלהם.

לפיכך, על ידי היפטרות מהם, כל נושא האמון נפתר. בואו נראה את היתרון הבא במקצוענים הללו של מדריך הבלוקצ’יין.

נתונים איכותיים

טכנולוגיית Blockchain מציעה רמה מעולה של איכות נתונים. במציאות מדובר במערכת ספרים מבוזרת בה היא מאחסנת נתונים. אך כיצד הוא מספק נתונים איכותיים? ובכן, עליכם לדעת כי נתונים באיכות נמוכה לא היו הופכים לנתונים באיכות גבוהה תוך לילה. ככה זה לא קורה.

בכל מקרה, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת זו מציעה תהליך קונצנזוס המאפשר לסנן נתונים רעים עם נתונים שימושיים. המשמעות היא שאיש אינו יכול להוסיף מידע כלשהו על ספר החשבונות או אפילו לתפעל את המידע הקיים.

לכן, כאשר כל פיסת מידע מאומתת לפני שהיא מתווספת לספר החשבונות, זה יבטל נתונים כוזבים.

יתר על כן, הוא גם נפטר מהנושאים שמקורם בשגיאות מעשה ידי אדם. מכיוון שכל פיסת מידע מאומתת, אין מקום לטעות מעשה ידי אדם.

לפיכך, זה מעלה משמעותית את איכות הנתונים. בכל מקרה, בואו נעבור ליתרון הבא במדריך היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין.

עמידות וביטחון

Blockchain מציע עמידות במיטבה. אתה יכול לחשוב על זה כעל האינטרנט שיש בו חוסן מובנה. במציאות, המבנה הכללי של הטכנולוגיה הופך אותה לעמידה כל כך. יתר על כן, מכיוון שהיא מאחסנת גושי מידע ברחבי הרשת, היא מוודאת כי אין נקודת כשל אחת או ישות אחת השולטת בה..

איכות זו הופכת את המערכת לעמידה מטבעה. יתרה מכך, מכיוון שאיש אינו יכול לשנות את הבלוקים, זה נותר להיות פלטפורמה מאובטחת. מלבד זאת, זה די יעיל להדוף גם ניסיונות פריצה.

לכן, אין כמעט שום אפשרות להשתלט על הרשת הזו. בכל מקרה, בואו נראה את היתרון הבא במדריך היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין.

רמה גבוהה של יושרה

יתרון גדול נוסף של בלוקצ’יין הוא רמת האינטגריטי. בהשוואה לכל מערכות רשת אחרות שם בחוץ, בלוקצ’יין מציע את רמת השלמות הגבוהה ביותר עד כה. אבל מה זה אומר? במציאות, המשמעות היא שכל הנתונים שלך תמיד יהיו נכונים, ואף אחד לא יכול לשנות אותם ברגע שהם נמצאים על ספר החשבונות.

יותר מכך, תהליך אחסון תהליכי המידע והקונצנזוס הוא גם חזק. יתר על כן, כל משתמש לא יכול רק לבצע שינויים באימות כרצונו. לפיכך, הוא יציע נתונים מדויקים ואמינים בכל פעם שאתה מבצע או מאחסן מידע אחר.

מצד שני, מזהה ה- hash של כל בלוקצ’יין ממלא תפקיד עצום בשמירה על נכס זה. בואו לבדוק את היתרון הבא במדריך היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין.

חוסר משתנות ושקיפות

ליתרון הבא במדריך היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין, נרחיב על שקיפות ואי-שינוי. Blockchain מגיעה עם מערכת אחסון בלתי ניתנת לשינוי בה לא ניתן לשנות שום צורת נתונים אחת או שלא לדבר על למחוק אותם לחלוטין.

במציאות, גיבוב קריפטוגרפי ממלא תפקיד עצום בשמירה על מבנה בלתי משתנה. מכיוון שלכל בלוק יחיד יהיה מזהה Hash, כל שינוי בנתוני אותו בלוק ישנה את המזהה באופן דרסטי. ואי אפשר ליצור מחדש את אותו מזהה Hash.

לפיכך, אם מישהו ינסה לשנות את הנתונים, כל שאר המשתמשים ישימו לב אליהם מיד. בכל אופן, רוב מערכת החשבונות בטכנולוגיה זו פתוחה גם לכולם. אפילו בבלוק-סייטים פרטיים, יש מידע על ספר חשבונות נפוץ שכל אחד יכול לראות בכל עת.

אריכות ימים ואמינות

יתרון גדול נוסף ביתרונות ובחסרונות של מדריך הבלוקצ’יין הוא אמינות הנתונים ואורך החיים. כפי שאתה כבר יודע, בלוקצ’יין הוא בלתי משתנה, שקוף ומציע שלמות. כל המאפיינים הללו גורמים לאמינות ואורך החיים של הטכנולוגיה.

יתר על כן, מכיוון שאיש אינו יכול לשנות את כללי הבלוקצ’יין כרצונו, הוא נותר ללא פגע. יתרה מכך, מכיוון שהיא יכולה להציע פתרונות קיימא לנושאים עסקיים שונים לטווח הארוך, היא הופכת לטכנולוגיה אמינה.

ארגונים רבים כבר שוקלים לשנות לטווח הארוך את רשתות המורשת שלהם באמצעות בלוקצ’יין.

מערכת אקולוגית פשטנית

רבים מכם עשויים למצוא שבלוקצ’יין הוא מערכת אקולוגית מסובכת; עם זאת, אמון הוא למעשה מערכת אקולוגית פשטנית. במציאות, כל מפעל צריך לעבור שלבים שונים כדי לעבד או להציע לצרכניו פתרון.

מה שבלוקצ’יין עושה כאן זה להצטמצם בשלבי העיבוד השונים למספר שלבים. יותר מכך, מכיוון שהטכנולוגיה יכולה להציע כמעט הכל ברשת, הרבה יותר קל לתחזק אותה.

בשוק ישנם כבר פתרונות רבים המבוססים על בלוקצ’יין בהם הם מציעים ממשקים ידידותיים למשתמש.

משתמשים מועצמים

זה עוד אחד המקצוענים במדריך היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין. במערכת הריכוזית המסורתית, למשתמשים אין ממש שליטה כה רבה במידע שלהם. כתוצאה מכך, אנשים מושחתים מרובים מנסים להשתמש לרעה במידע לצורך רווחם האישי.

עם זאת, מכיוון שבלוקצ’יין מבטיח רשת עמית לעמית ומחזיר למשתמשים את השליטה, זה מבטיח שאף אחד לא יוכל לעשות בהם שימוש לרעה בשום דרך. רמת האבטחה והשקיפות מוודאת כי כל אדם נמצא בשליטה מוחלטת במידע שלו.

זה בהחלט משהו שרצינו הרבה מאוד זמן.

עסקאות מהירות יותר

הוא מציע גם עסקאות מהירות יותר בהשוואה לאמצעים המסורתיים. בדרך כלל, הבנקים המרכזיים יכולים לקחת זמן רב אפילו לעיבוד עסקה. זה נהיה בולט יותר כשמישהו מנסה לשלוח כסף לחו”ל.

במציאות, זה יכול לקחת עד שישה ימים אפילו לעבד את העסקה הזו. לכן, בעת חירום, צרכנים רבים אינם יכולים להסתמך על המערכת המהירה של הבנקים המסורתיים. עם זאת, באמצעות בלוקצ’יין תוכלו לבצע עסקה תוך מספר שניות!

זה נורא מהיר יותר מכל אמצעי מסורתי עד כה.

עלויות עסקאות נמוכות יותר

פרט להציע עסקאות מהירות יותר, הוא מציע גם עלות עסקאות נמוכה יותר – ברור, שום דבר בחינם. כאשר אתה משתמש בשיטות מסורתיות לביצוע עסקאות על בסיס יומי, אתה צריך לתת להם תשלום כלשהו בתמורה לשירותים שלהם.

למרות שהעמלה עשויה להיות קטנה, אך לאחר תהליך רב-שלבי, היא עשויה להכביד על הכיס שלך. מצד שני, בלוקצ’יין מציע רק עמלת עסקה נמוכה יותר בתמורה לתהליך עסקה מהיר יותר.

בואו לבדוק את הבא במדריך זה ליתרונות וחסרונות של בלוקצ’יין.

מודל עסקי חדש ושרשרת ערך

יתרון גדול נוסף של בלוקצ’יין במדריך היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין הוא המודל העסקי החדש. Blockchain מגיעה עם נקודת מבט חדשה על האופן שבו עלינו לדגמן את העסק שלנו בעולם החדש.

עם השימוש בטכנולוגיה זו, נוצרים שווקים חדשים ונוצרות הזדמנויות חדשות. יתר על כן, זו תשתית טובה יותר שנפטרת מהמון נושאים שאנחנו מתמודדים איתם בימינו. כמו כן, הוא מוסיף ערך רב יותר לארגון שלך ברגע שתתחיל להשתמש בו על ידי הגדלת הכנסות וקידום אמון.

יכולת עקיבה משופרת

זהו היתרון האחרון ברשימת יתרונות וחסרונות הבלוקצ’יין עד כה. ובכן, זה יותר עבור ארגונים העוסקים באופי המורכב של שרשרת האספקה ​​או כל ענף דומה אחר. מעקב אחר מה או איך הצלחת לייצר פריט הוא קריטי.

בכל שלב עליך לוודא שהוא מציע את האיכות הגבוהה ביותר. עם זאת, אם אינך יודע מה מקור הסחורה שלך, אינך יכול להציע איכות. עם זאת, בלוקצ’יין מבטיח שתוכל לאתר פריטים אלה מהמקור ועד נקודת הקצה.

לא רק טוב, אלא אתה יכול גם לאמת כל נכס בבורסות נכסים.

חסרונות טכנולוגיים של Blockchain

ביתרונות וחסרונות אלה של מדריך הטכנולוגיה של בלוקצ’יין, כעת נדבר על החסרונות השונים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בואו נראה מה אלה.

ביצועים מיותרים

זה החיסרון הראשון ביתרונות והחסרונות של רשימת הבלוקצ’יין עד כה. במציאות, צרכי החישוב של טכנולוגיה זו חוזרים על עצמם יותר משרתים מרכזיים. הסיבה לכך היא שבכל פעם שמתעדכן ספר החשבונות, כל הצמתים צריכים לעדכן גם את גרסת הספר שלהם.

הסיבה לכך היא שהטבע המבוזר של מערכת הפנקס מחייב שעל כל צומת להיות עותק של מערכת הפנקס. לפיכך, עליו לעבור את אותו התהליך שוב ושוב.

תהליך אימות חתימה מורכב

חסרון נוסף בין היתרונות והחסרונות שלנו ברשימת הבלוקצ’יין הוא תהליך אימות החתימה. בעיקרון, עבור כל עסקה במערכת, תזדקק לאימות חתימה קריפטוגרפית-ציבורית פרטית.

לאחר מכן היא משתמשת ב- ECDSA (אלגוריתם חתימה דיגיטלית של עקומת אליפטי) כדי להבטיח שהעסקה מתרחשת בין הצמתים הנכונים. לפיכך, כל צומת צריך לאמת את האותנטיות של המשתמש, וזה יכול להיות תהליך מסובך ומורכב.

מפתחות פרטיים

כדי לבצע עסקאות ברשת, תצטרך להיות בעל מפתח פרטי. למרות שמשתמשים אחרים יכולים לראות את המפתח הציבורי שלך, מפתח פרטי הוא קריטי הרבה יותר מכיוון שהוא נשאר מוסתר. יתר על כן, לכל כתובות הבלוקצ’יין יהיה מפתח פרטי.

עליך לשמור על אבטחת המפתח הפרטי שלך בכל דרך שהיא אם אינך רוצה שאנשים אחרים יעשו שימוש לרעה בנכסים שלך. עם זאת, אם תאבד את המפתח הפרטי שלך, תאבד גם את הגישה לכספים שלך ברשת. אין שום דרך להחזיר אותם יותר.

בואו לבדוק את החסרונות הבאים במדריך היתרונות והחסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

היעדר יכולות פנים

מכיוון שטכנולוגיה היא מושג חדש יחסית, אין הרבה מפתחים מסוגלים שיכולים לעבוד על זה. לכן, כאשר ארגונים מנסים לפתח פתרון בלוקצ’יין ארגוני משלהם, מציאת צוות בעל יכולת להתמודד עם הפרויקט הופכת להיות קשה.

ספקי BAAS כן מציעים הרבה שירותים במקרה זה. שירותים אלה מציעים למפתחים וצוותי שיווק מתקדמים שיעזרו לך להשיג את פתרון הבלוקצ’יין שלך בשוק.

אם אתה רוצה להגביר את המשחק ולהפוך למקצוען מוסמך בבלוקצ’יין, הנה אוסף של קורסי הסמכת הבלוקצ’יין שלנו שתוכל לנסות.

דאגות אינטגרציה

זה עוד אחד החסרונות הטכנולוגיים הגדולים של הבלוקצ’יין. זה מיועד בעיקר לארגונים המפעילים רשתות מדור קודם. במציאות, בלוקצ’יין יחליף רשתות מדור קודם. עם זאת, תהליך האינטגרציה עדיין אינו פועל באופן מלא. יותר מכך, לטכנולוגיות בלוקצ’יין רבות אין יכולת לעבוד יחד עם הרשתות הישנות.

פירוש הדבר שכדי להשתמש בו כראוי, חברות יצטרכו להיפטר לחלוטין מרשתות המורשת שלהם. זה משהו שרבים ספקנים לגביו.

תקנות לא וודאיות

זה חסרון מרכזי בעד ונגד הרשימה של בלוקצ’יין. במציאות, לא כל טכנולוגיות הבלוקצ’יין מגיעות עם מערכת התקנות הנכונה ברשת. לפיכך, רבים כלל לא סומכים על המערכת. מצד שני, היעדר הרגולציה מביא את המושג הונאות ICO.

ואין צורך לומר כי רבים נפלו קורבן להונאות ICO מכיוון שאין שום רגולציה שקשורה למטבעות קריפטוגרפיים. מוסדות ממשלתיים גם מתקשים לאמץ אותו מכיוון שמגזר זה פועל באופן מלא על רגולציות.

צריכת אנרגיה גדולה

כדי להבטיח שכל עסקה תקפה, עליה לעבור תהליכי קונצנזוס. ברור שתהליך הקונצנזוס דורש מאמץ עצום בכדי ליצור כל צומת. שלא לדבר על כל הצמתים צריכים לתקשר הלוך ושוב כדי להבטיח שעסקה תקפה.

מצד שני, אלגוריתמים של קונצנזוס כמו הוכחת עבודה דורשים כוח חישובי רב, מה שמגדיל את צריכת החשמל הכוללת. עם זאת, הייתם שמחים לדעת שכעת פרוטוקולי קונצנזוס מרובים צורכים הרבה פחות אנרגיה.

בואו לבדוק את החסרונות הבאים במדריך היתרונות והחסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

אין שליטה על מפעלים

ובכן, ארגונים זקוקים לתהליך סמכותי מסוים על מנת להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. למרבה הצער, חסימות ציבוריות לא יוכלו להציע את היבטי השליטה הללו בקרוב. עם זאת, נראה כי עליית שרשראות הפרטיות והקונסורציום מציעות גם את השליטה בטכנולוגיה וגם את אופיה המבוזר. אלה נקראים בעיקר מסגרות בלוקצ’יין ארגוניות, והן מתאימות לארגונים בלבד.

לכן, אנו צריכים להיות מסוגלים לגישה מודרנית יותר בנושא זה הרבה יותר מהר מהצפוי.

בואו לבדוק את החסרונות הבאים במדריך היתרונות והחסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

דאגות פרטיות

חסרון מרכזי נוסף בעד וחסרונותינו ברשימת הבלוקצ’יין הוא בעיות פרטיות. חברות זקוקות לפרטיותן בכדי לשמור על ערך המותג שלהן בכל מחיר. ברור שהם לא יכולים לחשוף את המידע הרגיש שלהם לאנשי ההמונים או למתחרים שלהם.

וכך, ארגונים רבים לא כל כך מעוניינים להשתמש בבלוקצ’יין למטרות עסקיות ארגוניות. עם זאת, השימוש באפשרויות עסקאות פרטיות ובאימות ספציפי למשתמש פותר בעיה זו טיפין טיפין.

אימוץ / הפרעה תרבותית

זה יותר חיסרון תרבותי ולא טכני. המודלים העסקיים החיצוניים פועלים על ארכיטקטורה ספציפית כבר די הרבה זמן. אך המצאת הבלוקצ’יין מאיימת על המערכת הזו.

במציאות, בלוקצ’יין כבר החלה לשנות את אופן פעולתה של המערכת ושיבשה תעשיות רבות. כתוצאה מכך, מספר שווקים כבר התיישנו.

בואו לבדוק את החסרונות הבאים במדריך היתרונות והחסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

עלות גבוהה

כן, בלוקצ’יין הוא הרבה יותר זול מתשתיות אחרות. עם זאת, זה יכול להיות גם פיתרון יקר. בעיקרון, העלות תלויה בסוג התכונה שתרצו להוסיף ולצרכים שלכם. יתרה מכך, פיתוח צורת פתרונות של עמילן דורש סכום כסף נכבד.

שלא לדבר על החלפת מערכת המורשת תעלה גם כסף רב. עם זאת, תוכל להתגבר על בעיה זו אם תשמור על פתרונותיך למינימום. יתר על כן, הצטרפות לקונסורציום או שימוש ב- BAAS יכולה לעזור גם לכם. עם זאת, Blockchain as a Service יכול לעזור לך בפיתוח אסטרטגיה עסקית מוצקה של blockchain.

על פי סקר שנערך לאחרונה בשנת 2020 על 1488 ארגונים גלובליים, הם נשאלו מה יכול להיות מחסום האימוץ שלהם. אתה יכול לבדוק את טופס האחוזים למטה. עם זאת, עליך לדעת שהסקר אינו כולל כל מפעל בעולם העובד על הטכנולוגיה. לפיכך, האחוז “האמיתי” תמיד ישתנה.

נושאי אימוץ אחוז העסקים שמרגיש שהנושא הוא מחסום
החלפה או התאמה של מערכות מורשת קיימות 35%
איומי אבטחה פוטנציאליים 34%
דאגות מרגישות של מידע תחרותי 34%
חוסר בהירות רגולטורית 32%
היעדר יכולות פנים 31%
אתגרים בהקמת קונסורציום 31%
סביבה רגולטורית מכבידה 30%
החזר השקעה לא בטוח 29%
היעדר יישום משכנע 29%
טכנולוגיה זו לא הוכחה 27%
מימון לא מספק 26%

בנוסף, 22% מהעסקים אינם רואים בכך עדיפות עסקית. כמו כן, 3% כלל לא ראו חסמים, ו- 1% אינם בטוחים אם יש חסם לאימוץ בלוקצ’יין או לא.

התגברות על החסרונות של בלוקצ’יין

בכל טכנולוגיה תצטרכו להתמודד עם חסרונות אם תרצו ליהנות מהיתרונות. עם זאת, החסרונות לעולם לא צריכים להכריע את היתרונות. לכן, בלוקצ’יין באמת צריך להגביר את המשחק.

וזה מה שהוא עושה כרגע. רוב החסרונות של יישומי בלוקצ’יין יכולים להפוך למקצוענים אם החברות מאמצות רשתות פרטיות או קונסורציום. רשתות חסימות פרטיות מציעות שליטה נוספת, פרטיות, תקנות, עסקאות מהירות יותר, שילובים בעלות נמוכה, ועוד רבים אחרים.

כמו כן, אם אתה רוצה לקבל ביזור של בלוקצ’יין, אתה תמיד יכול להשתמש בבלוקצ’יין קונסורציום עבור החברה שלך. ככל שהזמן עובר, יותר ויותר אנשים מתעניינים בטכנולוגיית בלוקצ’יין ומשמשים את הכישורים הדרושים להם בכדי לבנות קריירה בתחום זה..

זה מבטל את נושא המחסור באנשי מקצוע מיומנים ויוצר מרחב חדש הן לעובד והן למעסיק. כן, קיימת אפשרות של חסרונות חדשים שיופיעו בתוך המערכת האקולוגית של יישומי blockchain, אך אל תשכח שיהיו גם יתרונות להתמודד עם זה.

הערת סיום

Blockchain היא טכנולוגיה חדשה יחסית כרגע עם מסע ארוך קדימה. אז, זה די בולט שיהיו לו גם חסרונות ויתרונות. הדגשנו כמעט את כל היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין במדריך זה.

עם זאת, עליך לשים לב כי בלוקצ’יין כבר פתר את מרבית הבעיות ובירר דרך חדשה יותר למזער את הבעיות ככל האפשר..

אז תן לזה עוד כמה שנים, ואולי תראה טכנולוגיה מושלמת מוכנה לשבש את הענפים. זו הזדמנות נהדרת להתחיל ללמוד עוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אנו ממליצים על קורס היסוד החינמי שלנו לבלוקצ’יין שיעזור לך להתחיל במסע הבלוקצ’יין שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map