AI Blockchain: הצצה לעתיד

כיום שתי טכנולוגיות חדשות שואגות בעולם הטכנולוגיה – בינה מלאכותית ובלוקצ’יין. שתי הטכנולוגיות הללו יכולות לחולל מהפכה בעולם. אך הנושא הנדון ביותר עד כה הוא, האם שני אלה באמת יכולים להועיל זה לזה.

אנחנו כבר יודעים שלבלוקצ’יין יש את היכולת להציע מערכת ספרים מבוזרת ורבים כבר מאמצים את הטכנולוגיה. מצד שני, בינה מלאכותית גם החלה לייעל תהליכים לטובתנו.

אבל האם AI מבוסס בלוקצ’יין יכול להיות אבן הדרך הטכנולוגית הבאה? ובכן, בואו נראה אם ​​בלוקצ’יין באמת מסוגל להניע AI או לא.

מבוא ל- Blockchain + AI אינפוגרפיקה

תוכן ענינים

פרק -1: AI Blockchain – מבט בתוך בינה מלאכותית
פרק -2: מה הנוף הנוכחי של AI?
פרק 3: תפקידי Blockchains בטכנולוגיית AI
פרק 4: בלוקצ’יין AI PAAS בולט
פרק 5: לסיכום

 

פרק -1: AI Blockchain – מבט בתוך בינה מלאכותית

אינטליגנציה מלאכותית היא הדמיה של אינטליגנציה דמוית אדם באמצעות מערכות מחשב. בדרך כלל, מערכות מחשב אלה מתוכנתות באופן לחקות פעולות דמויי אנוש. ככל הנראה, התהליך מורכב לחלוטין מכיוון שפעילות אנושית מסובכת להדמיה.

אך היכולת העיקרית של בינה מלאכותית תהיה רציונליזציה מדי כמו בני אדם ותנקוט בפעולות המבוססות על חשיבה אינטלקטואלית. הם לא רק יבצעו תוכניות אלא יבינו גם את הרעיון שעומד מאחוריה.

AI מגיע לרמת אינטליגנציה זו באמצעות שיטת למידה עמוקה. מהי למידה עמוקה? בוא נגלה!

 

למידה עמוקה: מסלול לאינטליגנציה אנושית

טכניקה חדשה זו של למידה היא למעשה סוג של למידת מכונה. כאן, מודל האלגוריתם הוא למעשה בהשראת המוח האנושי. אז, כאן המכונה תלמד מכמות גדולה של נתונים. זה קצת דומה לשיטת הלמידה שלנו מחוויות.

בשיטה זו, ה- AI יבצע כל משימה שוב ושוב ויראה את התוצאה. בכל פעם זה ישנה את המשימה מעט כדי לשפר את הביצועים. מפתחים מעדיפים למעשה שיטה זו על פני כל למידת מכונה טיפוסית.

למידה עמוקה יכולה לעזור למדעי המחשב ללמוד כיצד לחשוב או לבצע משימות הדורשות חשיבה מראש. התהליך הוא למעשה מגניב מאוד.


 

AI כשירות (AIaaS)

בינה מלאכותית כשירות מתייחסת לכל שירותי AI המגיעים מהשקפה של צד שלישי. בדרך כלל, אם אתה רוצה לעשות משהו כשירות, אז זה יהיה זקוק ליכולת להתקשר מרשת המשתמשת בענן.

זו הסיבה שבמקרים רבים התוכנה או הטכנולוגיה יהיו זמינים בדרך כלל מספק צד שלישי. תוכל לבצע שינויים מסוימים ולאחר מכן להשתמש בתכונות לאחר מכן. לפעמים מוצרים אלה יכולים להיות מותאמים אישית לחלוטין לצרכים שלך.

זה יכול להיות פתרון מצוין למי שלא יכול להרשות לעצמו לפתח את טכנולוגיית ה- AI בכוחות עצמו או לא רוצה לבזבז את המשאבים שלו בשביל זה. פיתוח AI ידרוש מימון רב ואז בדיקתם דורש זמן רב.

לכן, חברות אלה יכולות להשתמש ב- AI כשירות לשילוב הטכנולוגיה שלהן. בדרך כלל, שירות זה מציע:

 • אפשרות להמשיך להשתמש במשאבים לטכנולוגיית הליבה העסקית שלהם ולהשתמש במודל באמצעים נפרדים.
 • פיתרון שקוף לחיסכון בעלויות.
 • מוריד את הסיכון להשקעה במקרה שהדברים לא מסתדרים.
 • מגדיל את היתרונות של שימוש בכמויות אדירות של נתונים.
 • מבטיח גמישות של העסק שלהם כמו AI כפתרון שירות הוא תמיד גמיש.

נכון לעכשיו, בשנת 2018, שווי השוק של AIaaS הוא מעל 1.52 מיליארד דולר. עם זאת, מומחים מאמינים שכל השוק יגדל ל -20.88 מיליארד דולר עד שנת 2023.

אז אתה רואה ש- AIaaS תהיה אחת הטכנולוגיות המובילות בעתיד הקרוב, אז למה לא להתחיל להשקיע בה? עם זאת, הפיתוח של AI עדיין חסר במובנים רבים. כדי להתמודד עם זה, בלוקצ’יין יכול לעזור ויחד חברות בלוקצ’יין AI יכולות להיות הדלק של טכנולוגיית הדור הבא.

 

פרק -2: מה הנוף הנוכחי של AI?

הבעיה היא שכל טכנולוגיית AI תצמח כאשר היא תוכל להשתמש במספר עצום של נתונים. ככל שזה יקבל יותר נתונים על הלמידה, כך התפוקה תהיה טובה יותר. עם זאת, זה ידרוש הרבה משאבים יקרים, וברור, חברות קטנות לא יוכלו לעמוד בזה.

חברות גדולות מובילות כעת. יש להם את התקציב או את המשאבים לפיתוח כל הליכי ההדרכה הדרושים לאינטליגנציה שלהם. חוץ מזה, הם יכולים גם לשכור מומחים מובילים שיעזרו בהפקת טכנולוגיה חדשה.

נכון להיום חברות גדולות כמו אמזון, גוגל, פייסבוק מחזיקות בתפקידים העליונים. לכן, כל חברה חדשה שרוצה לשחק בשטח צריכה לכלול לפחות את המתחרים החזקים הללו. המצב הזה לא כל כך קל.

המודל ידרוש מאגר מידע עצום, והכי חשוב זה היה חסכוני.

הבעיה השנייה של טכנולוגיות ה- AI של ימינו היא שכולן ריכוזיות. כל החברות מחזיקות במידע ומגנות על האלגוריתמים שלהן במקום לייצר קוד פתוח.

 

האם אמינות על ריכוז מלאכותי?

השימוש במאגר מידע מרכזי להוראת AI הוא מוטל בספק. מומחים רבים מניחים כעת אם טכנולוגיות או גופים אלה יכולים להיות אמינים או לא. מכיוון ש- AI אמורים להיות מקור מידע משוחח שבו הוא יוכל להחליט ללא צד.

עם זאת, נראה שרבים מהבינה המלאכותית של ימינו מעט מוטים כלפי המפתחים שלהם. לדוגמא, נניח שחברת “X” יצרה טכנולוגיית AI חדשה. עם זאת, בכל פעם שמצפים מבינה המלאכותית לקבל החלטות לטובת הכלל, נראה שהיא הולכת עבור זו שמיטיבה עם חברת “X”..

ראינו כבר הרבה מחקרים כדי להוכיח עובדה זו, ואם זה יימשך אז, לעולם לא נוכל להשיג את ה- AI האידיאלי כנדרש..

בתחום ריכוזי, החברות המובילות אינן נותנות לנו גישה לראות כיצד הן מכשירות את ה- AI שלהן, ולכן איננו יכולים לסמוך עליהן לחלוטין..

זה גם מעלה איום ביטחוני. אלגוריתמים נסחרים גם בחשאי, כך שאדם יודע בשביל מה בדיוק מאמנים את ה- AI. אתה אף פעם לא יודע איך AI יכול להשפיע על המערכת והאם תחרויות אחרות ישלמו עליה או לא.

זו הסיבה להיפטר מהפגמים הללו וכדי לשרוד את ההגינות בשוק חברות הבלוקצ’יין AI יכולות להיות הפיתרון היחיד. לכן, רשת מבוזרת יכולה באמת לשנות את התרחיש, ועם חברות בלוקצ’יין AI רבות יכולות להשקיע ב- AI.

 

העלויות גבוהות מדי

AI AI הוא סופר מרתק ויכול לפתוח עבורנו הרבה דלתות. אך לאחר זמן מה כל חברה או אדם שרוצה לעסוק בטכנולוגיה זו מבינים שהם זקוקים לכמות עצומה של חישוב לשם כך..

וכאן נכנסים מפרט החומרה. בניית כל טכנולוגיה עם למידה עמוקה תדרוש ממך להוציא הרבה כסף. תצטרך להתמודד עם הרבה גורמים כאן. ראשית מגיע המעבד המהיר והחזק במיוחד, GPU, SSD ולוח אם חזק. זה אולי לא נראה הרבה בהתחלה, אבל כדי לבנות כל כך הרבה היי-טק היית צריך לשים את היד על מיטב החומרה הטובה ביותר בשוק..

מיותר לציין שאלה לא זולים. אך טכנולוגיית AI אינה כל ציוד החומרה. יהיה עליכם לשקול גם את חשבונות אספקת החשמל, התחזוקה והמיזוג העצומים שיבואו יחד איתו.

כמו כן, יהיה עליכם לשקול פגיעה ברכיבים מכיוון שלא כל ציוד יכול לקחת עומס כוח רב לאורך זמן רב מדי. אבל זה לא החלק הגרוע יותר.

כל טכנולוגיה ממשיכה להתפתח ככל שעובר הזמן. לכן, אם אתה רוצה להיות בראש התחרות, תצטרך להישאר מעודכן במפרט החומרה העדכני ביותר. זו הסיבה שטכנולוגיית AI הופכת לתעשייה ממש דורשת עלויות בכל הזמנים.

בהקשר זה, רק ארגונים יוקרתיים כמו גוגל או פייסבוק יכולים לחשוב על המשך פרויקט ה- AI שלהם זמן רב. אך מה יקרה עם ארגונים קטנים ובינוניים? האם אין דרך להוזיל את העלות?

ובכן, כאן נכנס לתמונה בלוקצ’יין.

 

Blockchain יכול לייעל את ה- GPU לשירותי AI טובים יותר

כולנו יודעים ש- AI דורש הרבה כוחות מחשוב. זה הופך להיות נושא מכיוון שכוחות המחשוב הופכים להיות מחסור כעת. מצד שני, blockchain יכול להשתמש באופן שונה ב- GPU. מחוץ לכרייה, שני אלה אכן מהווים משאב צימוד נהדר.

אם מפתח כלשהו יכול למנף את כוח המחשוב הזה, הוא יכול לייצר מחשבי-על ממש בקלות. יש חברות שמציעות גם GPU כשירות, אך הן מרוכזות בעיקר, כך שבסופו של דבר זה לא עוזר.

גוגל ענן או אמזון אמנם מציעים שירותי GPU, אך הם גם מרוכזים. לכן, במקרה זה, חברות בלוקצ’יין רבות של AI מנסות לשנות את הסצנה. הם רוצים להציג את המודל המבוזר ולהשתמש בבלוקצ’יין יחד עם AI. מכיוון שבלוקצ’יין כבר ממנף את כוח המחשוב של המשתמשים שלהם, זה באמת יכול להיות חסכוני לטווח הארוך.

אנו נסקור חברות אלו בקרוב.

כפי שאתה יכול לראות, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מגיעה עם אופי שונה של הטכנולוגיה. ספר החשבונות המבוזר של הטכנולוגיה החדשה הזו באמת יכול לעזור בבניית מחשב-על במחירים זולים יותר. הצגת בלוקצ’יין AI יכולה לחסוך בעלויות של עד 10 גורמים! באמצעות בלוקצ’יין תוכלו לפתור את כל הבעיות הטכניות ביעילות רבה.

אז ראשית, בואו נראה כיצד ההתכנסות של blockchain ו- AI יכולה לעזור זו לזו להגיע לספקטרום ה- blockchain של AI.

 

פרק 3: תפקידי Blockchains בטכנולוגיית AI

עכשיו שאתה יודע כיצד AI ישפיע על טכנולוגיית ה- AI המבוססת על בלוקצ’יין, הגיע הזמן לבחון את תפקיד הבלוקצ’יין בזה. בואו נראה כיצד blockchain יכול לשפר את הבינה המלאכותית ולהבטיח פתרון טוב יותר לבלוקצ’יין AI.

 • עזור לנו לבנות מחשב-על מבוזר:

טכנולוגיית ה- AI סובלת מכמות אדירה של ערכי נתונים לא מוסברים. למה? ובכן, זה בגלל שבעיקר איננו יכולים תמיד להבין את כל התקשורת של AI איתנו. AIs מתקשרים או נותנים פלט בערכים או בזרמי נתונים.

איתור באגים בזרמי הנתונים האלה לוקח הרבה זמן, ופעמים רבות התהליך הופך להיות מורכב מכדי שנוכל להבין אותו ודורש יותר מדי כוח. מה ש- blockchain AI יכול לעשות כאן הוא לעזור לך לבנות מחשב-על מבוזר.

משתמשים ברשת יכולים להשאיל את כוח המחשוב שלהם, ועל ידי חיבורם הוא יכול להפוך למחשב-על תוך זמן קצר.

עם האופי המבוזר תוכלו לעקוב אחר תהליך למידת המכונה כאשר כל נתונים בבלוקצ’יין מתווספים בזה אחר זה. אז הם יוכלו להגיע למסלול ברור כיצד ה- AI לומד מידע חדש.

ה- AI והבלוקצ’יין יחד כמודל יוכלו להגדיל את החוויה הכוללת של AI. תוכל להשיג פתרונות טובים יותר, פעולות טובות יותר, תוצאות יצירתיות יותר ובינה מלאכותית חכמה יותר. תצפית על הרשת תעזור ל- AI ללמוד מהר מבעבר, ולכן הפיתוח של AI יהיה הרבה יותר יעיל.

 

 • חבר שווקים שונים:

לא רק בלוקצ’יין יוכל לחבר את כל השווקים בבת אחת, אלא גם יוליד עסקים חדשים. זאת אומרת, אתה יכול לאחסן את כל המידע שלך בבטחה ברשת, ואמרתי קודם, תוכל גם למכור אותו.

זה יתחיל שוק חדש לנתונים. אחסון מידע בבלוקצ’יין גם יהפוך את הפיתוח של כל בינה מלאכותית למבוזרת. לכן, הסודיות של כל פעולת AI תוסר, וכל אחד יוכל ליהנות מכך.

זה גם יוליד שוק של AI שבו תוכל להשיג כלי פיתוח AI מחברות אחרות שמוכרות אותו.

בדרך זו שוק ה- AI יהיה נזיל יותר. אז ה- AI והבלוקצ’יין יחד יוכלו לזרוח בכל דרך.

 

 • לפתור את נושא האמון:

כפי שאתה כבר יודע, לא ניתן לסמוך על טכנולוגיות AI מרכזיות. לכן, כאשר הכל יאוחסן בבסיס נתונים מבוזר, תקבל מסלול ברור של מה ה- AI עושה וכיצד הוא מתקשר עם מקרים אחרים.

זה יבנה מחדש את האמון שלך ב- AI, ותוכל להיות תלוי בזה בבטחה. אינטראקציות בין מכונה למכונה יתועדו גם כן, ותבינו טוב יותר את דרכי התקשורת שלהן. לפיכך, בשילוב בלוקצ’יין ו- AI, הוא יוכל לפרוץ את המחסומים בקלות.

 

 • הגדל את חוויית המשתמש הכוללת של AI:

עם משתמש ה- blockchain AI יוכל להשיג את חוויית ה- AI הטובה ביותר בחייהם. Blockchain כבר מתמקדת בחוויית משתמש ובאבטחה יותר מכל. אבל כאשר הבלוקצ’יין מתדלק את ה- AI, האפשרויות של יישומים חדשים יותר עצומות.

באמצעות טכנולוגיית ה- Blockchain החדשה הזו AI ניתן לבנות יישומים חכמים חדשניים המתמקדים בעיקר במשתמשים. לא רק זה אלא עם בלוקצ’יין בתערובת, סוף סוף תהיה זו אפשרות לפתור את ממגורות נושא הנתונים.

 

פרק 4: ספקי בלוקצ’יין AI PAAS בולטים

 • א עד ת

חברה זו מאחדת ובונה את פלטפורמת ה- AI העליונה בכל הזמנים. ATOZ היא טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת המשתמשת בכוח AI. היעד העיקרי של ATOZ הוא לחולל מהפכה בענף מחשוב הענן ולהבטיח תפוקה טכנולוגית טובה יותר עבור ה- AI.

עבור פרויקט הלמידה העמוקה הרעב שלך, ATOZ מציעה מסגרת שיטתית בה הם יחברו בין מרכזי נתונים ברמה העסקית ויספקו לך את הכוח שאתה רוצה. כדי לעזור לך לפתח טכנולוגיית AI טובה יותר ATOZ מציעה לך את הציוד הנפוץ ביותר בתעשיית AI עם מסגרות כגון Keras, Tourch, Caffe ו- Tensorflow..

זה לוקח אפס זמן התקנה כדי להתחיל את הפרויקט החדש שלך במקום העבודה של ATOZ. הפעלת כל מכונה וירטואלית מבוססת GPU תארך שניות בלבד ותוכלו לעבוד במקביל על מכונות שונות.

החלק הטוב ביותר ב- ATOZ הוא שחברה זו מקדישה את כל המשאבים שלהם לפיתרון חסכוני. הם יודעים כיצד המערכת האקולוגית של AI דורשת מפרט חומרה שצורך עלות. בשביל זה הרבה חברות קטנות עד בינוניות לא יכולות להתחרות עם המפעלים שהוקמו כבר. באמצעות ATOZ תוכל להפחית את העלות הכוללת של למידה עמוקה על ידי גורמי x5!

לכן, לצרכי פיתוח ה- AI שלך, ATOZ יכולה להביא את כל החבילה במקום אחד.

 

 • שרשרת DeepBrain

זהו ארגון נוסף שהפגיש בין AI ו- Blockchain באותה פלטפורמה. הם מציעים חילופי DeepToken פיתרון לפיתוח כל יישומי רשת עצביים מבוזרים של AI. המטרה העיקרית של DeepBrain Chain היא לספק שוק למפתחים. כאן, כל אחד יוכל לגשת לכוח המחשוב הדרוש לאביזרי AI.

עם זאת, כאן כולם יתחלקו לקטגוריות על סמך כוח המחשוב שלהם. כורים יהוו את הצמתים הגדולים ויכולים להשכיר את כוח המחשוב שלהם לחברות. חומרת מחשוב הרבה יותר פשוטה תהיה צמתים בינוניים עד קטנים.

כל חברה אז תוכל לגשת אליה לפי הצורך. כל האנשים השוכרים את כוח החישוב יקבלו אסימון DBC כתשלום. אסימון זה ייסחר באמצעות החוזה החכם של NEO. מלבד זאת, הרשת שומרת על כל שלמותה באמצעות הוכחת הימור המוכחת והוכחת החשיבות.

נכון לעכשיו, רשת DeepBrain רוצה לספק למפתחים כוח חישוב זול בעלות נמוכה. אך הם רוצים להרחיב אותו לאפשרויות נוספות כגון פלטפורמת מסחר לאלגוריתמים של AI, מודלים, נתונים וכו ‘.

 

 • SingularityNET

שוק מבוזר נוסף לפרויקטים מבוססי AI הוא SingularityNET. הם מיועדים בעיקר לאלגוריתמים של AI. כאן הספקים יוכלו להציע שירותי תוכנה וחומרה ללקוחות תמורת מטבע קריפטוגרפי או כל שירות AI. אני חושב שאתה כבר יודע כמה קשה יכול למצוא שירותי AI רלוונטיים בשוק, שלא לדבר על התמחור שלהם.

באמצעות SingularityNET תוכל להשתמש בפלטפורמה המבוזרת ולקבל את שירות ה- AI שלך לפי הצורך.

כל מפתח שיוסיף שירות AI ברשת היה מקבל תשלום באמצעות חוזים חכמים ומקבל תשלום באסימונים. תהליך השידוך של קנייה ומכירה של מתקנים לחוזים חכמים. זה שוק פשוט יחסית שבו הם רוצים להביא קונה ומוכרים למקום אחד.

נכון לעכשיו, חברה זו מציעה אסימון AGI, שהוא אסימון ERC20. כולם ברשת בעיקר סוכנים משתמשים באסימון זה כדי לשלם עבור שירותי ה- AI. אך אסימונים אלה מעניקים גם זכויות הצבעה לסוכנים ברשת.

 

 • גולם

זוהי פלטפורמת רשת עצבית מבוזרת AI ייחודית למדי. הם רשת מבוזרת בה הם מספקים שירות כוח מחשוב. כל אחד יכול להיות חלק מהרשת בין אם הם ארגון או ישות בודדת.

המערכת דומה ל- Uber. אם יש לך את הכוח החישובי לחסוך אתה יכול למכור אותו כאן לארגונים אחרים. הרשת זמינה ברחבי העולם, כלומר כל אחד יכול להשתמש בהם ולהרוויח כסף מזומן נוסף.

חברות שעובדות עם AI או בלוקצ’יין יצטרכו כמות עצומה של כוח חישוב אותו הן יכולות לשכור מכאן.

Golem מציעה מגוון רחב של כוח עיבוד מהמשתמשים; תוכל לנצל את הכוח ממחשב אישי למרכזי נתונים גדולים. לכן פלטפורמה זו יכולה להיות הדוגמה הטובה ביותר או בלוקצ’יין AI בכללותה.

אך כיצד המשתמשים המשכירים את כוחם החישובי ישלמו? זה פשוט. רשת הבלוקצ’יין מבוססת על Ethereum, כך שהם יכולים לעזור להסדיר כל סוג של תשלום יחד עם אספקת משאבי מחשוב.

GNT אסימון הרשתות משמש לכל סוג של תשלום. אם אתה רוצה לקנות קצת כוח חישובי, תצטרך לבקש את זה ואז תקבע באופן אוטומטי חוזה חכם. החוזה החכם יעבד את התשלום לאחר שתסיים לשכור או לקנות את כוח החישוב.

אז, זה סופר קל.

 

 • קליפת המוח

Cortex היא פלטפורמה מבוזרת עם בינה מלאכותית המפעילה את הרשת. כל מפתח AI יוכל להעלות את המודל שלהם ואנשים אחרים יכולים לגשת לאלו שמשלמים אסימונים מקוריים של Cortex.

הם פתוחים ומציעים לעת עתה רק דגמי AI. בניגוד לחברות אחרות, הם אינם מספקים שום סוג של כוח חישובי לפיתוח או הכשרה של AI שלהם. כל חברה שתקנה את המודל תקבל יישום AI ללימוד מכונה ותצטרך לפתח אותו בהמשך לצרכיהם. Cortex מתאים יותר ליישומים מבוזרים של בינה מלאכותית.

נקודת פלוס נוספת היא שחברה זו תאפשר למשתמשים להעלות את יישומי ה- AI המבוזרים שלהם ולמכור אותם ברשת.

 

 • SONM

זוהי פלטפורמה נוספת מבוססת בלוקצ’יין המציעה מחשוב ערפל מבוזר. באמצעות SONM תוכלו להשתמש בכוח חישובי כטבע דמוי ערפל. מחשוב ערפל שונה למעשה ממחשוב ענן.

ההבדל העיקרי הוא האופי המבוזר. בשירותי ענן טיפוסיים, תקבל כוח חישובי כמקור מרכזי או מרכזי נתונים. אך במחשוב ערפל, תוכלו להשיג את אותם היתרונות אך לא רק ממקור אחד. במקום זאת, תשתמש במכשירים בודדים כדי לקבל את השירות.

מבנה זה פותר באמת את נושא המדרגיות ומפיץ את המערכת. מחשוב ערפל מציע יעילות וביצועים גדולים יותר בהשוואה לאדריכלות הענן המסורתית.

לכן, המטרה העיקרית של SONM היא ליצור שוק פתוח למשאבי חישוב. SONM משתמש באסימון ERC20 – אסימון מבוסס Ethereum להסדרת התשלומים. האסימון SNM מתדלק את רשת SONM.

בשוק, אנשים מחולקים לקבוצות – ספקים ולקוחות. הספקים יספקו את כוח החישוב, והלקוחות יקנו אותם.

SONM משתמשת בתכונות החוזה החכמות של Ethereum כדי ליצור חוזה בין שתי הקבוצות הללו.

 

 • טאטאו

זוהי רשת מחשוב מבוזרת נוספת, אך ההתמקדות העיקרית שלהם היא בארגונים. טטאו היא פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין ומשתמשת ב- AI בכדי לאחוז במשאבי החישוב שלא נוצלו מהעולם.

מפתחי טטאו חושבים שמרכזי הנתונים המודרניים מבוססי המעבד המודרניים אינם מספיקים כדי לקדם המצאות חדשניות של העתיד. מרכזים אלה אינם יכולים לספק את הגיבוי הדרוש לבינה מלאכותית, ניתוח סטרימינג ועיבוד וידאו. לכן טטאו רוצה לפתור את הבעיה על ידי התמקדות בכוח חישובי שיכול לקחת על עצמו את הארכיטקטורה המורכבת של ימינו.

תוכל לעבד שירותים דרך הרשת מבוססת הבלוקצ’יין שלהם. טטאו תכנן את הפלטפורמה שלהם בצורה אחרת – לעבד בינה מלאכותית, טיוח וידאו ולמנף את כוח ה- GPU. הם גם רוצים לשלב את ה- GPU עם מקורות אנרגיה בר קיימא למגוון רחב של גיבויים תעשייתיים.

לכן, ארגונים גדולים יכולים להשתמש בפלטפורמה שלהם כדי לגבות את טכנולוגיות החישוב הגבוהות שלהם ללא בעיות.

כדי להשיג את כוח החישוב, הקונה יצטרך לקנות אסימון TATAU ואז להשתמש בזה כדי לשלם לספקים..

 

 • iExec

דוגמה מצוינת נוספת לבלוקצ’יין AI היא iExec – פלטפורמת בלוקצ’יין עם שוק כוח חישובי. iExec רוצה ליצור ארכיטקטורה חדשה למחשוב ענן. כדי לעבוד ברשת, חברה זו מספקת קריפטוגרפיה משלהם בשם “RLC”. RLC מייצג “פועל על הרבה מחשבים” שמגדיר למעשה את כל התוכנית שלהם.

האסימון הוא אסימון ERC20, ולכן הוא מבוסס על פלטפורמת הבלוקצ’יין של Ethreums. ברשת, כל משתמש יתחלק לשלושה סוגים עיקריים – מפתח, ספק ומחזיק אסימונים. כאן המפתחים הם הלקוחות וישכירו כוח חישוב מהספקים. היזמים יצטרכו לשלם לספק באמצעות אסימון RLC.

מצד שני, הספקים יוכלו להשכיר את כוח החישוב שלהם למפתחים ולקבל תשלום בתמורה. מחזיקי אסימונים ברשת יוכלו להשתמש בערוץ התשלומים של iExec כדי לשלוח או לקבל כסף.

אבל יש קצת הבדל עם שוקי בלוקצ’יין אחרים של AI. כאן, הספק יכול להפוך לשלושה סוגים של שוכרי כוח שונים – יישומים, נתונים ושרתים. נוסף על כך, המפתחים יוכלו גם לפתח CLI ו- JS ברשת. אך כדי לוודא כי למערכת אין בעיות מדרגיות כל פיתוח נעשה מחוץ לרשת בענן המבוזר.

עובדה מהנה נוספת היא שמפתחים יכולים להוסיף את האפליקציה המבוזרת שלהם לחנות של iExec כדי לשווק את ההמצאות החדשות שלהם. אז אתה רואה שפלטפורמה זו מספקת הזדמנויות רבות למפתחים ולא למפתחים.

 

פרק 5: לסיכום,

בינה מלאכותית ובלוקצ’יין הן שתי הטכנולוגיות המובילות עד כה. וכך, AI Blockchain הוא פשוט השילוב של Blockchain ו- AI.

עם המכשולים הרבים הללו במסלול של אבולוציית AI יכול בהחלט לשפר את התרחיש במידה רבה. באמצעות בלוקצ’יין, מפתחים יוכלו לבצע מנגנון למידה עמוקה מבלי לדאוג לעלות.

AI blockchain יכול להאיץ את התפתחות מחשבי העל. עם בלוקצ’יין בתערובת, חידושים בוודאי בדרך.

AI blockchain יכול להיות חלוץ הדור הבא בעולם הטכנולוגיה. קשה לומר, איך הם יסתדרו בפועל, אבל בינתיים נקווה לטוב.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map