9 המיתוסים והעובדות המובילות בבלוקצ’יין

בין אם אתה מתחיל או מומחה לבלוקצ’יין, יתכן שנתקלת באחד או יותר ממיתוסי הבלוקצ’יין. בואו נסתכל על המיתוסים הנפוצים ביותר של בלוקצ’יין ונחשוף את העובדות שמאחוריהם!

להשפעת ההתקדמות הטכנולוגית בעולם הקיים על חיי היום יום של כל אדם יש תפקיד עצום בהנעת האימוץ שלו. מצד שני, המשתמשים צריכים להבין את ההשפעה של טכנולוגיות חדשות כמו Blockchain על מנת להפיק את המרב מהן. עם זאת, לעתים קרובות יותר מאשר לא, טכנולוגיות חדשות קשורות לרוב לבלבול רב.

הבלבול בדרך כלל גורם לתפיסות משתנות של טכנולוגיה חדשה, ובכך גורם להתפתחות מיתוסים. בין ההתקדמות הטכנולוגית השונה בתקופה האחרונה, בלוקצ’יין הייתה מתמודדת בולטת. לכן, חוסר הבהירות בהבנת בלוקצ’יין הביא ליצירת מיתוסים רבים של בלוקצ’יין לאורך השנים.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

ניתן להשיג הבנה ברורה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין רק כאשר ניתן להדוף את כל הספקות בנוגע לכך. הדיון הבא עוזר לך להתיר כמה מהתפיסות המוטעות הנפוצות לגבי טכנולוגיית Blockchain. אתה יכול למצוא מתאר של מיתוסים ועובדות של בלוקצ’יין שיכולים ליישר לחלוטין את הבנתך בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

מיתוסים ועובדות מאחוריהם הנפוצים ביותר

האם חשוב לשקף מיתוסים של בלוקצ’יין להבנת טוב יותר את הטכנולוגיה? יש מי שתהה היכן בדיוק מקור כל המיתוסים! כל חובב בלוקצ’יין יודע על התנודות הדרסטיות בנוף הבלוקצ’יין לאורך השנים. עלייתו הפתאומית של הביטקוין, ואחרי התרסקותו, סיפקה את הבסיס האידיאלי לתפיסות שונות לגבי פונקציותיו.

החשוב מכל, מגוון ההטבות הרחב בטכנולוגיית Blockchain היווה גם גורם מכריע בהנעת מידע מוטעה ובלבול. עכשיו, בואו נסתכל על כמה מן המיתוסים והעובדות המובילים על Blockchain שיכולים לעזור לכם למצוא את ההבדל בין מה זה Blockchain לבין מה שהוא לא..

חדש בעולם הבלוקצ’יין? הנה כל מה שאתה צריך לדעת כדי ללמוד את היסודות של Blockchain.

מיתוס 1: כל בלוקצ’יין הוא ציבורי

עוּבדָה: אנשים רבים הניחו עובדה זו על בסיס הכנסת חסימות גלובליות ציבוריות כמו ביטקוין. עם זאת, זהו אחד מיתוסי הבלוקצ’יין הבולטים שיכולים לבלבל כל מתחיל. לאמיתו של דבר, חסימות ציבוריות אינן הסוג היחיד של בלוקצ’יין. רשתות חסימות פרטיות והיברידיות מתאימות גם למקרי שימוש שונים.

הצגתו של ביטקוין הביאה לתופעה מסוימת בכל המוסדות הפיננסיים והארגונים הפרטיים. התופעה המסוימת ידועה בשם Blockchain מורשה, המכונה גם Blockchain מאוחד או פרטי. טכנולוגיות ספר גדול מבוזרות שתמצאו בעולם הנוכחי הן דוגמאות לסוגים שונים של בלוקצ’יין. אז, זה מיתוס אחד בשבילך.

מיתוס 2: Blockchain זהה למטבעות קריפטוגרפיים


עוּבדָה: המקרה הראשון אי פעם של הכרה בזרם המיינסטרים עבור בלוקצ’יין היה הצגתו של ביטקוין בשנת 2009. לכן, אנשים רבים מבלבלים בין בלוקצ’יין כקריפטוגרפי. עם זאת, מטבעות קריפטוגרפיים הם בעצם יישום נוסף של טכנולוגיית Blockchain. Blockchain היא בעצם מערכת המאחסנת רשומות של עסקאות והרשומות מתוחזקות בכל מחשבים שונים המקושרים זה לזה באמצעות רשת עמיתים לעמית..

הבלוקצ’יין משמש כספר פתוח ומופץ שיכול לסייע בהקלטת עסקאות בין גורמים שונים. עם זאת, מיתוסים נפוצים של Blockchain מציירים את blockchain כ- cryptocurrency. לכן, חיוני להבין כי מטבעות קריפטוגרפיים הם מטבע דיגיטלי שיכול לעקוף את הפיקוח הרגולטורי הממשלתי על המטבע.

בנוסף, מטבעות קריפטוגרפיים אינם דורשים מעורבות של מתווכים. אז טכנולוגיית הבלוקצ’יין משמשת בסיס אידיאלי לבניית מטבעות קריפטוגרפיים. זה לא אומר שכל המטבעות הקריפטוגרפיים משתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין. הדוגמה של מטבע מטבעות IOTA מראה את השימוש במטבעות קריפטוגרפיים ללא טכנולוגיית בלוקצ’יין.

IOTA משתמש בגרף אצטלי מכוון (DAG), סוג של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. מצד שני, בלוקצ’יין אינו מיועד במיוחד למטבעות קריפטוגרפיים. היישומים של blockchain בבריאות לייעול נתונים רפואיים וניהול טוב יותר מוכיחים את אותו הדבר.

מיתוס 3: חסימות פגיעות בבלוק

עוּבדָה: הבסיס העיקרי של טכנולוגיית Blockchain הוא הצפנת מידע הקשור לעסקאות ספציפיות בין שני צדדים. רוב רשתות החסימות כמו הבלוקצ’יין של Bitcoin משתמשות באלגוריתם ה- Hash הצפני של SHA-256. החשוב מכל, מומחים רבים משבחים את SHA-256 על הפוטנציאל שלה לטפל בדרישות ההצפנה בעתיד הנראה לעין.

עם זאת, אם האלגוריתם נפגע, אז יהיו הרבה יותר בעיות מכלל הבלוקצ’יין עצמו. יתר על כן, יש נקודות מבט משתנות על הפגיעות של בלוקצ’יין הסותרות את טענת הביטחון המוחלטת של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. ישנם מומחים הרואים שניתן היה לפגוע בקלות בחסימות קטנות יותר בקצב מהיר יותר. מצד שני, חסימות גדולות וציבוריות מציגות מרחב טוב יותר לאבטחה מפני התקפות סייבר.

בלוקצ’יין הוא ספקטרום רחב. הרחב את הידע שלך לגבי Blockchain באמצעות גיליון צ’יט זה של Blockchain.

מיתוס 4: טכנולוגיית Blockchain תביא לשינויים פורצי דרך בעולם

עוּבדָה: טכנולוגיית הבלוקצ’יין מציגה יתרונות מבטיחים רבים, ולכן אנשים עלולים להאמין במיתוס זה אודות בלוקצ’יין. יתר על כן, דיווחי חדשות על מטבעות קריפטוגרפיים מגובים נפט, פטרו, בוונצואלה, והעניין הגובר של בנק אנגליה במטבעות קריפטוגרפיים, מזינים גם מיתוסים כאלה.

התבוננות מעמיקה יותר במקרים מראה כי ההייפ סביב טכנולוגיית הבלוקצ’יין מוגזם. רשתות חסימות בהחלט יכולות להפחית את הסיכוי להונאה. עם זאת, הם לא יכולים להבטיח לחלוטין את הסרת איומי ההונאה המקוונת. במקרים מסוימים, טכנולוגיית הבלוקצ’יין עשויה להתברר כשינוי דיגיטלי לא יעיל של ספר חשבונות קונבנציונאלי.

לכן, הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיית הבלוקצ’יין נצבע יותר ממה שהוא אמור להיות. רושם מעשי מיכולות הבלוקצ’יין הוא הצורך המיידי של השעה. לכן, חשוב לציין שלמרות שלבלוקצ’יין יש פוטנציאל לשנות את העולם, הוא עדיין רחוק מהשגת המטרה הזו..

מיתוס 5: Blockchain הוא בסיס נתונים מבוסס ענן

עוּבדָה: אחד המיתוסים הנפוצים של Blockchain מרמז כי הם רק בסיסי נתונים מבוססי ענן. במציאות, עליך להוריד את הבלוקצ’יין ולהפעיל אותו במחשבים תומכי אינטרנט להפעלתו. כל מחשב בעולם שמפעיל בלוקצ’יין מתחשב כצומת ברשת. כוחו של חיבור האינטרנט למחשב המריץ את הבלוקצ’יין הוא גורם מרכזי בחיזוק רשת הבלוקצ’יין.

הבדל נוסף בין בלוקצ’יין למאגרי מידע מבוססי ענן הוא שאתה לא צריך לאחסן קבצים דיגיטליים בפורמטים כמו מסמכי Word. נהפוך הוא, רשתות חסימות מאחסנות רשומות עם הוכחת קיום. הוכחת הקיום מציגה בבירור את הראיות לכך שקיים מסמך ספציפי מבלי להציג את המסמך בפועל.

מיתוס 6: כל העסקאות ב- Blockchains הן אנונימיות

עוּבדָה: ההיבט הקריטי ביותר בהשוואת מיתוס הבלוקצ’יין לעומת המציאות הוא גורם האנונימיות. כמעט כל חדש בנוף הבלוקצ’יין מניח כי מטבעות קריפטוגרפיים מבוססי בלוקצ’יין יכולים לעזור בתשלומים אנונימיים. ובכן, ההצהרה אינה שקרית לחלוטין.

הבלוקצ’יין מתעד רק את הכתובות הציבוריות של הארנקים, תוך הימנעות מגילוי אודות שמו של בעל הארנק. עם זאת, דיווחים אחרונים הראו כי ניתן לעקוב אחר השימוש במטבעות קריפטוגרפיים לתשלום עבור פעילויות לא חוקיות. אם מישהו יכול לקשר את הכתובת הציבורית של הארנק לזהות האמיתית של אדם פרטי, הרי שהראשון יכול להתחקות אחר כל רשימת העסקאות שעברו..

Blockchain חשוב מאוד עבור ארגונים. בוא נעבור על מקרי השימוש המובילים האלה של Blockchain עבור ארגונים.

מיתוס 7: Blockchain הוא בחינם

עוּבדָה: זה ללא ספק אחד המיתוסים הנפוצים ביותר של Blockchain שבוודאי נתקלתם בו. למרות שעלות הבלוקצ’יין ביחס לביטקוין קשורה בעיקר לשימוש במחשבים חזקים לפתרון משוואות מתמטיות, העלות האמיתית מציירת תמונה שונה לחלוטין..

כריית ביטקוין דורשת חומרה יקרה וחזקה עם צריכת חשמל גבוהה יותר. מטבע קריפטו בכרייה יכול לצרוך כ -140 שעות טרוואט חשמל, ובכך מעיד על עלות משמעותית. לכן, אין שום סיבה להאמין ש- Blockchain הוא בחינם, או שזה יהיה בקרוב בעתיד.

מיתוס 8: אסימונים זהים למטבעות

עוּבדָה: היישומים של Blockchain במגזר הפיננסי היו אחראים למגוון רחב של מיתוסים של blockchain. אנשים רבים משתמשים במונחים אסימון ומטבעות לסירוגין מבלי לדעת את ההבדל המדויק ביניהם. מטבע הקריפטו הוא מקומי עבור בלוקצ’יין ספציפי כגון אתר או ביטקוין. כל המטבעות הללו קיימים בלי שום דבר אחר בבלוקצ’יין ומשמשים בדיוק כמו מטבע.

מצד שני, אסימונים מתייחסים לנכסים שהונפקו על ידי פרויקט מבוסס בלוקצ’יין. אתה יכול להשתמש באסימונים כאמצעי תשלום בתוך המערכת תוך מתן פונקציות דומות למטבעות. עם זאת, ההבדל העיקרי בין אסימונים למטבעות הוא שמטבעות מספקים את הזכות להשתתף ברשת בעוד שאסימונים יכולים לשמש כמרכיבים חשובים במשאב דיגיטלי או לספק ייצוג למניה בחברה..

מיתוס 9: חוזים חכמים הם חוזים משפטיים תקפים

עוּבדָה: זהו גם אחד מיתוסי הבלוקצ’יין הבולטים שמשווים חוזים חכמים עם חוזים חוקיים תקפים. חוזים חכמים הם בעצם שורות קוד שיכולות לבצע פעילויות שונות באופן טבעי תוך התייחסות לתנאים ספציפיים. לכן, הם אינם כשירים לחוזים משפטיים. אתה יכול להציג חוזים חכמים כהוכחה לכך שתנאים מסוימים התקיימו או לא. עם זאת, חוזים חכמים יכולים לשמש נכסים מדהימים בהנעת טרנספורמציה דיגיטלית למרות העמדה המשפטית המבלבלת.

האם אלה מיתוסים ועובדות של בלוקצ’יין באמת חשובים?

המיתוסים והעובדות של בלוקצ’יין הנ”ל חוסמים מאוד. יתר על כן, הם יכולים להוביל להחלטות עסקיות גרועות. מבלי לאמת את עובדות הבלוקצ’יין כנגד מיתוסים אלה, עסק יכול לבזבז משאבים יקרים, שאם לא כן שימשו להגברת הגמישות של עסקים.

מתכוננים לראיון בלוקצ’יין? עיין בשאלות הראיון המובילות של Blockchain והתכונן לנהל את הראיון.

שורה תחתונה

אז אתה יכול לשים לב בבירור לאמת שמאחורי מיתוסים שונים של Blockchain בדיון הנ”ל. כשאתה חושף את כל המיתוסים, אתה מתקרב לאמת על בלוקצ’יין ותכונותיו. בנוסף, האמת מראה לך גם את המגבלות של blockchain, ובכך תורמת להבנה הוגנת של הטכנולוגיה.

עם רק 11 שנים מאז הקמתה, טכנולוגיית בלוקצ’יין גדלה לגבהים כה גדולים של הצלחה. אם אתה רוצה לנצל את היתרונות של בלוקצ’יין, חשוב להבהיר את כל המיתוסים הפוטנציאליים בנושא. ככל שתפרמו את המיתוסים יותר, כך תקבלו ביטחון רב יותר בידע וביכולות שלכם בטכנולוגיית Blockchain.

אתה טירון? התחל את מסע הבלוקצ’יין שלך עם קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו והניח את הבסיס לקריירה מצליחה בבלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map