7 הדגמים העסקיים המובילים של Blockchain

יותר ויותר חברות ארגוניות להוטות להשתמש בבלוקצ’יין בעסק שלהן. בואו נדון בכמה מהמודלים העסקיים המובילים של בלוקצ’יין לחברות ארגוניות.

Blockchain משכה את תשומת ליבם של האנכי התעשייתיים השונים שיש שם. לא רק שהוא משנה את התפקוד העסקי, אלא גם מאפשר לחדשנות להתפתח בקצב מהיר.

לכן תמצאו הרבה חברות המאמצות בלוקצ’יין. אותן חברות מתעסקות גם בבלוקצ’יין מה שהופך אותו לביצועי יותר ליישום מיינסטרים יותר.

עם חדשנות בחזית, אנו עדים גם לעלייה בשימוש במודלים עסקיים של בלוקצ’יין. במאמר של היום, נחקור את המודלים העסקיים של בלוקצ’יין.

ביזור אכן שינה את האופן בו אנו תופסים את הבעיות סביבנו ופותרים אותן באופן ייחודי. לא רק זה, אלא זה גם פותח הרבה הזדמנויות לעסקים שם בחוץ. אז איך הם ניגשים לזה? הפיתרון הוא למצוא את המודלים העסקיים המתאימים של בלוקצ’יין וליישם אותם נכון.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

מדוע אנו זקוקים למודלים עסקיים של Blockchain?

בלוקצ’יין עצמו הוא מודל עסקי חדש. באמצעות blockchain ארגונים יכולים להפוך את העסק שלהם לפלטפורמת ביזור, שיכולה לשנות את האופן שבו העסק שלהם עובד. זה משנה את הגופים, את שטף העסקאות, הרווחים, וגם מבטיח שמירה על הצמיחה במהלך השינוי.

מאז הופעת הביטקוין בשנת 2009, היו מקרים רבים בהם בלוקצ’יין נכשל או שלפחות יישומי הבלוקצ’יין נכשלו כישלון חרוץ. זה היה חלקית בגלל האופן שבו היישום קרה, אבל זה היה גם בגלל המודל העסקי הלקוי של החברות.

מודלים עסקיים מבוססי בלוקצ’יין כגון המודל העסקי BitConnect לא היו אלא תוכנית פונזי. יש גם דגמים אחרים שמנצלים אנשים קלים שם בחוץ. אנו נתעלם מכל סוגי ההונאות הללו ונתמקד אך ורק במודלים אסטרטגיים עסקיים של בלוקצ’יין.

מנקודת מבט טכנית, אנו זקוקים למודל עסקי מבוסס בלוקצ’יין המשפר את אופן העבודה של עסקים ומועיל למשתמשי הקצה.

המודל העסקי מבוסס הבלוקצ’יין צריך להתחיל להתמקד גם ביזמים ולא רק במשקיעים. זה יגרום לפרויקטים להתמקד בתועלת ולא בערך בשוק. SuchApp הוא אחד מאותם פרויקטים המתמקדים בתועלת על ידי מתן פלטפורמת העברת הודעות המופעלת על ידי בלוקצ’יין. המשמעות היא שהרעיונות העסקיים של בלוקצ’יין צריכים לעבוד ברמה המאקרו והמיקרו, ויועילים לעובדי החברה הפנימית וגם למשתמשי הקצה.

קרא עוד: 6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

הבנת המודל העסקי המסורתי

כדי להבין טוב יותר את מודלי האסטרטגיה העסקית של בלוקצ’יין, ראשית עלינו ללמוד עוד על המודל העסקי המסורתי. כל העסקים שם שלא משתמשים בבלוקצ’יין, מודל עסקי מסורתי.

הם בעצם מספקים שירותים או סחורות ומרוויחים משם. הצרכנים קונים את המוצר או את השירות בתעריף שנקבע.

התעריפים נקבעים בהתאם ומורכבים מכל השכר או ההוצאות האחרות שיש לעסק או שעשויות להיות לו במהלך תהליך מתן השירות או המוצר. לכל עסק דרך אחרת להתמודד עם העסק. עם זאת, הם משתמשים במודל מרכזי בסיסי.

המודל מורכב מארבע ישויות עיקריות. זה כולל את הבעלים או את בעלי המניות, את הארגון, את הלקוחות ואת העובדים.

למד כיצד אתה יכול ליישם בלוקצ’יין להעצים את העסק שלך עכשיו!

המודל העסקי של בלוקצ’יין

מודלים עסקיים מובילים של Blockchain

הרבה דברים משתנים עם המודל העסקי של בלוקצ’יין. ראשית, מדובר בביזור, מה שאומר שאין צורך ברשות ריכוזית. עם זאת, זה לא תמיד המקרה כשמדובר במודלים עסקיים של בלוקצ’יין.

dApps, למשל, מספקים עבודה ישירות הודות לעסקאות עמיתים לעמית. זה מסיר את הצורך ברשות מרכזית ובכל מתווך. היכולת ליצור רשת מהימנה היא מהפכנית, אם לומר האחרונה.

אז אילו ישויות אינן נוכחות ביישום dApps? ראשית, אין עובדים או בעלי מניות. שנית, הוא אינו בבעלות אף אחד, מה שהופך את המודל העסקי לסיכון משתלם עבור המשתמשים. עם זאת, אם נכנס לעומק, אנו עשויים לומר שמשתמשים הם בעצמם עובדים או בעליהם, אך תפקידיהם והשפעתם משתנים באופן דרסטי במודל הבלוקצ’יין הזה..

לעשות רווח

אבל, איך המודל העסקי מבוסס הבלוקצ’יין לעיל מרוויח? אחת הדרכים היא להשתמש באסימונים כדי להרוויח. כל מי שעוזר לבלוקצ’יין מגיע לקונצנזוס מתוגמל באסימון שמחזיק ערך. הערך, לעומת זאת, תלוי במצב השוק. ביטקוין, למשל, מציע לכורים אפשרות להרוויח על ידי תרומה לרשת.

הכל נראה מצוין, אבל מה עם הארגון או העסק שהקים את העסק כדי להרוויח כסף? הם עושים זאת בכך שהם מחזיקים לעצמם כמות מסוימת של אסימונים.

בתחילה, ערך האסימון מוגדר לערך קבוע מראש והוא נמכר למשקיעים המעוניינים באמצעות ICO. עם זאת, שווי האסימון לאחר שחרורו לשוק תלוי בגורמים רבים, כולל מצב השוק, הערכת שווי העסק ואופן התנהלות העסק בתרחיש השוק הנוכחי..

תהליך מימון המונים נותן למאמצים המוקדמים הזדמנות להשקיע בעסק, ומעניק להם סיכוי טוב יותר להרוויח. במהלך תהליך ה- ICO הראשוני, מחיר נכסי הצפנה או האסימון נמוך. בדרך זו, היזמים או הארגון מקבלים את המימון הדרוש בכדי להפוך את הפרויקט שלהם למציאות.

ניתן גם להוריד ולשמור מדריך זה כגרסת pdf של המודל העסקי של בלוקצ’יין.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

סוגים שונים של מודלים עסקיים של Blockchain

עכשיו, כשאנחנו ביססנו הבנה בסיסית של דגמי בלוקצ’יין מסורתיים וכיצד העסק מרוויח מהם כסף, בואו נדון במודלים העסקיים או ברעיונות המובילים בבלוקצ’יין..

מודל עסקי של Blockchain P2P

המודל העסקי P2P מציע עסק עם עמית לעמית. טכנולוגיית הבלוקצ’יין תמיד הייתה עמית לעמית. P2P blockchain מאפשר למשתמשי הקצה ליצור אינטראקציה זה עם זה ישירות. זה הופך אותו לחלק מכל דגמי הבלוקצ’יין האחרים עליהם דנו קודם. ניתן לייצר רווחים ממודל העסקים P2P בדרכים רבות, כולל אסימונים, BaaS או עמלות עסקה.

IPFS, מערכת קבצים בין-כוכבית, מנצלת את המודל העסקי של בלוקצ’יין. כמו כן, קיימת תוכנת כרייה שתאפשר למשתמשים לחלוק את שטח האחסון שלא נעשה בהם שימוש. ניתן גם להוריד ולשמור מדריך זה כגרסת pdf של המודל העסקי של בלוקצ’יין.

בלוקצ’יין כמודל עסקי שירות (באס)

בלוקצ’יין כשירות הוא אחד הדגמים העסקיים או הרעיונות הפופולאריים ביותר של בלוקצ’יין. זה הכל על הענקת מערכת אקולוגית לעסקים אחרים לניהול מערכת הבלוקצ’יין שלהם. במערכת אקולוגית זו חברות יכולות להתנסות, לבדוק ולעשות מחקר. כרגע, מיקרוסופט (Azure), אמזון (AWS), IBM (BlueMix) וכו ‘, מציעות בלוקצ’יין כשירות (BaaS) והן הדוגמה המושלמת לדוגמא העסקית המבוזרת..

משתמשי הקצה (במקרה זה, עסקים, חברות סטארט-אפ או ארגונים) אינם צריכים לדאוג כיצד פועלת בלוקצ’יין ואינם צריכים להקים אותה לפני שהם עובדים עליה. BaaS מבטל גם את הצורך בחומרה, מה שמאפשר בתורו לסטארטאפים, חברות או ארגונים להתמקד במחזור הפיתוח שלהם..

ניתן לשמש את רוב פתרונות הבלוקצ’יין הנוכחיים, כולל ביטקוין ואת’ריום. דוגמה אחת כזו כוללת את EBaas, Ethereum Blockchain as a Service (EBaaS). השירות מנוהל ומסופק על ידי מיקרוסופט בשיתוף עם ConsenSys.

רוצה ללמוד עוד על טכנולוגיית Blockchain? עיין במדריך להגדרת הבלוקצ’יין שלנו למידע נוסף עליו.

כלכלת אסימון – מודל עסקי אסימון שירות

המודל העסקי של אסימון השירות נפוץ בענף. עוד דנו קודם בפוסט שבו אנו מנסים להבין מודל עסקי של בלוקצ’יין דרך עיניו של המודל העסקי אסימון השירות. נכון לעכשיו, יש טונות של חברות סטארט-אפ, עסקים או אתרי מסחר אלקטרוני המשתמשים במודל בלוקצ’יין מבוסס שירות. אדווה היא גם אסימון שירות מכיוון שהיא מפעילה את הרשת ומאפשרת את פעילות הרשת בצורה כזו או אחרת.

עסקים מחזיקים בחלק מסימני השירות ומשחררים את השאר לפונקציונליות הרשת. הם מרוויחים כאשר ערך אסימון השירות משתנה. את הרעיון לעבוד עם אסימונים ניתן לסכם במילה “טוקנומיקה”.

כלי השירות האסימון צריך לכלול שלושה משתנים בעלי ערך. לדוגמה, זה אמור להיות בעל תפקיד, תכונות ותכלית ראויים.

מוצרי תוכנה מבוססי בלוקצ’יין

הרעיון של בלוקצ’יין הוצג בשנת 2009. עם זאת, כעת, הצורך בבלוקצ’יין הוא יותר מתמיד. המשמעות היא שהשחקנים הוותיקים הגדולים צריכים לאמץ מוקדם יותר.

הדרך הקלה ביותר לשיתופי פעולה לעשות זאת היא לקנות פיתרון בלוקצ’יין ולשלב אותו במערכת שלהם. זה מוליד את חברות הבלוקצ’יין שיוצרות פיתרון ואז מוכרות אותם לחברות גדולות יותר. הוכחת טכנולוגיית בלוקצ’יין לארגונים אחרים יכולה להיות רווחית ביותר מכיוון שהם לא רק יקבלו תשלום סביר מראש. יתר על כן, הם יצטרכו לספק תמיכה גם לאחר היישום.

סיבה אפשרית נוספת לרכישת פיתרון תוכנה מבוסס בלוקצ’יין היא חוסר הכישרון בשוק. חברות לא רוצות לעבור את תהליך רכישת הכישרון. לכן הרבה יותר קל להם לקנות פתרון בלוקצ’יין שמתאים לדרישה שלהם.

בדוק את 50 החברות המובילות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על כך.

פלטפורמות פיתוח

הרעיון הכללי של בלוקצ’יין עדיין נמצא בשלב המקורי שלו. הרבה פיתוח ומחקר נכנסים לבלוקצ’יין שכן סטארטאפים מנסים לפתור בעיות באופן ייחודי. זה מוביל אותנו למודל העסקי המבוזר הבא שלנו, המכונה פלטפורמות פיתוח.

חברות כיום מתמקדות בפיתוח אפליקציות שיכולות לגרום לתשתית בלוקצ’יין. ניתן להגיש אפליקציות אלה באמצעות בלוקצ’יין וענן למשתמש הקצה המספק פיתוח מהיר.

Hyperledger היא אחת מאותן דוגמאות המספקות כלים, מסגרות והנחיות לפיתוח בלוקצ’יין. המפתח כאן הוא התפתחות מהירה, והם מנסים לעשות בדיוק את זה.

חיוב בתשלום ברשת

מודל עסקי נוסף מאוד של בלוקצ’יין הוא שיהיה דמי רשת המשויכים לבלוקצ’יין עצמו. סוג זה של מודל עסקי של בלוקצ’יין חל על שני פתרונות הבלוקצ’יין כגון Ethereum או dApps שגובים סכום זעום עבור המשתמש עבור פעילויות שונות ברשת. לדוגמא, רשת את’ריום גובה ממפתחי את’ריום על הפיכת ה- dApp שלהם לשידור חי. הדבר תקף ל- NEO, שעבור פרסום dApp הוא בתשלום.

שירותים מקצועיים של Blockchain

המודל העסקי האחרון של בלוקצ’יין שעליו נדון הוא השירותים המקצועיים של בלוקצ’יין. שירותים אלה ניתנים על ידי חברות פיתוח מומחים מובילות לסטארטאפים או לעסקים אחרים כדי להכין אותם באמצעות בלוקצ’יין.

לדוגמה, עסק ירצה שמישהו יבנה את פרויקט הבלוקצ’יין המותאם אישית שלו. במקרה כזה, הם יכולים לשכור חברות כמו דלויט, יבמ או אחרים שיסיימו את הפרויקט עבורם.

המפתח כאן הוא לא להשקיע בחומרה, בתוכנה או בבניית צוותים אלא לקחת ישירות את השירותים של חברות ששכללו את אמנות פיתוח הבלוקצ’יין. אתה יכול גם למצוא שחקנים קטנים יותר בשוק זה.

בסך הכל, זהו מודל עסקי נהדר של בלוקצ’יין עבור אנשי מקצוע מוכשרים בבלוקצ’יין שרוצים להשתמש בכישוריהם כדי לעשות עסקים.

ישנן גם צורות אחרות של שירותים מקצועיים של בלוקצ’יין. לדוגמא, חברות רבות המונעות על ידי בלוקצ’יין מציעות שירותים הקשורים לבלוקצ’יין כגון ייעוץ, פיתוח ניירות משפטיים או ביקורת על העסק..

קרא עוד: שימוש בבלוקצ’יין: רשימת 20+ מקרי שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין

מחשבות מסכמות

בקיצור, חברת בלוקצ’יין בדרך כלל מרוויחה כסף באמצעות אחת מהשיטות הבאות. בואו נדון בהמשך בזה אחר זה.

  1. עמלת רשת: החברה או הארגון מרוויחים כסף באמצעות הטלת דמי רשת.
  2. כלכלת אסימון: אסימוני השירות משמשים לביצוע פעילויות שונות ברשת. זהו נכס קריפטו שהמשתמשים צריכים לקנות.
  3. מוצרי תוכנה מבוססי בלוקצ’יין: חברות בלוקצ’יין יכולות גם להרוויח כסף על ידי מתן פתרונן לחברות אחרות.

המודל העסקי יכול להיות גם שילוב של רעיונות שונים, וזה תלוי לחלוטין במה שהעסק רוצה לעשות. אין כלל מהיר ומהיר לגבי אופן הפעולה של מודל עסקי. החברות או הארגונים חופשיים להתנסות כמו שהם רוצים.

אם אתה רוצה לדעת יותר על התהליכים העסקיים של בלוקצ’יין, אנו ממליצים להירשם לקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו. התחל את מסע הבלוקצ’יין שלך כבר עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map