5 שימוש במקרים של טכנולוגיית Blockchain בענף הבריאות

טכנולוגיית Blockchain יכולה לפתור כמעט כל בעיה שם בחוץ. כיום הוא משמש את הבנקים, הפיננסים ואפילו הבריאות.

שירותי בריאות הם ענף גדול עם הרבה בעיות שעדיין צריך לפתור. לעומת זאת, בלוקצ’יין דחף את הגבול מספיק בכדי לפתור את בעיותיו. במאמר של היום, נדון בכמה מקרי שימוש טובים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין בתעשיית הבריאות. כדי להבין את מקרה השימוש בו, ראשית עלינו לדעת כיצד הוא מוערך כעת.

נכון לעכשיו ההוצאה לשנה בארה”ב בלבד היא 3.55 טריליון דולר. עד 2025 הוא יגדל ל -5.5 דולר. עם זאת, מספר זה מורכב מבזבוז עושר לפי מכון לרפואה, כמעט 20-30% מההוצאות הן בזבוז.

המקור העיקרי להוצאות עודפות נובע מדמי רפואה במחיר מופקע, הונאה רפואית, דמי ניהול גבוהים על שם המעטים. כמו כן, קשה לתקשר דיווחים ממקום למקום אחר. תקשורת לקויה, תקצוב לקוי, מחסור בנתונים, הופכים את הטיפול הרפואי ליקר ולא אופטימלי לאוכלוסייה.

האם טכנולוגיית Blockchain יכולה לשנות את הבריאות?

התשובה היא כן. זה יכול לשנות את פעולות הבריאות ולהסיר הונאות מהמערכת. זה יכול גם לקצץ בעלויות תפעוליות, לייעל את אופן אחסון הנתונים, וגם למנוע עבודות כפולות. דבר נוסף שבלוקצ’יין יכול לעזור בו הוא שיפור השקיפות. כל זה אפשרי רק מכיוון שכיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאפשרת לכל אחד לאמת נתונים ולשמור אותם לשימושם של אחרים.

אז, עכשיו שאנחנו מבינים את ההשפעה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין על הבריאות, בואו נחקור כמה מקרי שימוש טובים להלן.

5 השתמש במקרים של טכנולוגיית Blockchain בבריאות

ישנם מקרי שימוש מרובים לטכנולוגיית בלוקצ’יין בתחום הבריאות. בואו לרשום אותם למטה.

  1. ניהול חיובים ותביעות.
  2. חילופי נתונים קליניים ויכולת פעולה הדדית
  3. אבטחת סייבר ובריאות IoT.
  4. מקור ושרשרת אספקת סמים
  5. מחקר על בריאות האוכלוסייה וניסויים קליניים בפארמה.

חברות סטארט-אפ רבות כבר החלו לעבוד על מקרי השימוש. זו הסיבה שנשתמש בכמה דוגמאות כאשר נדון במקרי השימוש להלן.

1. שרשרת אספקת סמים

שרשרת האספקה ​​היא תמיד אתגר גדול לכל ענף. הדבר נכון גם לגבי שירותי הבריאות. באמצעות בלוקצ’יין ניתן לשפר את כל נושא שרשרת אספקת התרופות. סטארט-אפ כזה, Farmatrust פועלת לקראת פיתרון לשרשרת אספקת התרופות. מטרת הפרויקט היא לסלק שימוש לרעה בסמים ומכאן להציל חיים. כמו כן, היא תשלט על התרופות המזויפות המופצות בשוק. לא רק שזה יוודא שאתה מחסל תרופות מבוזבזות. אחרון חביב, הם גם יספקו שקיפות לשרשרת אספקת התרופות. כדי להשיג את כל אלה, ישלב מזהה ייחודי של שרשרת האספקה ​​הדיגיטלית של החברה.

2. חילופי נתונים קליניים ויכולת פעולה הדדית

שימוש קריטי נוסף בבלוקצ’יין מתייחס להחלפת נתונים קלינית. שרשרת רפואית הוא סטארט-אפ הפועל לקידום פלטפורמה מבוזרת. הפלטפורמה תפתור את בעיית החלפת נתוני הבריאות. זה ייצור רשת נתונים שבה כל אחד כולל מעבדות, בתי חולים, רופאים, אחיות וכו ‘יכול לגשת לרשומות. כמובן שיידרשת גישה הרשאה לשם כך. זה יטפל גם בבעיות פרטיות.

3. ניהול חיובים ותביעות

לפתור. טיפול הוא רעיון ייחודי שמטרתו לפתור סוגיות ניהוליות לבריאות. פירוש הדבר שהוא יפתור בעיות עיבוד כמו גם חיוב וניהול תביעות. זה מתאפשר רק בגלל השקיפות והיושרה שמספק הבלוקצ’יין. הוא גם יעבד תשלומים ויבטיח שניתן יהיה למגר חיוב נוסף על ידי גופים.

מקרי שימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין בבריאות

נקודות זכות תמונה: לפתור טיפול

4. Cybersecurity ו- Heathcare IoT

שירותי בריאות הם גם יעד לפושעי רשת, במיוחד כאשר הם יכולים לנעול את כל המאגר בתמורה לכסף. גניבת נתונים היא גם סוגיה קשה שבה פושעי סייבר גונבים את הנתונים ומוכרים אותם בשוק. עם זאת, סטארט-אפ כזה, סבלנות, בדרך לבנות חילופי מידע בריאותיים המופעלים על ידי בלוקצ’יין תואם HIPPA. משמעות הדבר היא שישתמשו בפרוטוקולי אבטחת סייבר משופרים וביכולת פעולה הדדית של EMR ​​כדי לאבטח את הנתונים החשובים.

טכנולוגיית בלוקצ'יין בתחום הבריאות

נקודות זכות תמונה: סבלני

5. מחקר על בריאות האוכלוסייה וניסויים קליניים בפארמה

מקרה השימוש האחרון שעליו נדון הוא חקר בריאות האוכלוסייה ותכונות קליניות של פארמה. המטרה העיקרית לכך היא שיפור הניסויים הקליניים. יוזמת הבלוקצ’יין תסייע לאישורים קליניים לשתף פעולה ברחבי העולם ולעשות מחקר על בריאות האוכלוסייה. זה יגיד לשלב נתונים חדשים וגם לשמור על נתונים ישנים. זה יעזור גם לשימוש באישורים טובים ומהירים יותר ועמידה בתקנות. נכון לעכשיו, שום הפעלה פעילה אינה עובדת על מקרה שימוש זה.

סיכום

זה מביא אותנו לסוף המאמר. האם אתה חושב שרשמנו מקרי שימוש טובים של בלוקצ’יין לבריאות? אם כן, הגיב למטה ויידע אותנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map