5 היתרונות המובילים של טכנולוגיית Blockchain

במאמר זה נעבור על היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, היתרונות שלה וכיצד היא יכולה להציע יתרונות למגזרים המובילים.

בלוקצ’יין שינה את האופן בו אנו תופסים בעיות. זה הביא טונות של יתרונות.

טכנולוגיית Blockchain פותרת סוגיות מרכזיות כמו אמון ברשת. על ידי שינוי הפרמטרים העיקריים, אמון, כל ארגון יכול להתמקד בפתרון הבעיות העומדות בפנינו. ממשלות גלובליות הבינו גם את חשיבותה ונלהבות ליישם טכנולוגיית בלוקצ’יין. לדוגמה, דובאי חכם סיטי 2020 הוא פרויקט שמטרתו לבנות עיר חכמה עם טכנולוגיות חדשות, כולל בלוקצ’יין.

אז מה היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין? בואו נעבור תחילה את חמשת היתרונות המובילים של בלוקצ’יין.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

5 היתרונות המובילים של Blockchain לתעשייה

אם אתה עובד בתעשייה, עליך לדעת על היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, כלומר היתרונות שלה. זה יעזור לך ללמוד על השינויים הקרובים אם העסק שלך מקבל כעת blockchain או מתכנן ליישם blockchain בעתיד. בעיקר יתרונות אלה קשורים קשר הדוק לתכונות הליבה של בלוקצ’יין. בואו נראה איזה סוג של תועלת הוא מציע.

שקיפות טובה יותר 

שקיפות היא אחד הנושאים הגדולים בענף הנוכחי. כדי לשפר את השקיפות, ארגונים ניסו ליישם עוד כללים ותקנות. אבל יש דבר אחד שלא הופך שום מערכת לשקיפות של 100%, כלומר לריכוזיות.

באמצעות בלוקצ’יין, ארגון יכול ללכת על רשת מבוזרת שלמה בה אין צורך ברשות מרכזית, מה שמשפר את שקיפות המערכת..

בלוקצ’יין מורכב מעמיתים האחראים לביצוע עסקאות ואימותן. לא כל עמיתים לוקח חלק בשיטת הקונצנזוס, אך הם חופשיים לבחור אם הם רוצים להשתתף בתהליך האימות. כדי לספק אימות באמצעות ביזור, משתמשים בשיטת הקונצנזוס. לאחר אימותו, כל צומת שומר עותק של רשומת העסקה. בדרך זו, רשת הבלוקצ’יין מטפלת בשקיפות.

לשקיפות יש השלכות גדולות יותר כשמדובר בארגונים. כאמור, ממשלות יכולות גם להשתמש בשקיפות בבניית תהליכים ממשלתיים או אפילו לבצע הצבעה.

אבטחה משופרת


טכנולוגיית Blockchain משתמשת באבטחה מתקדמת בהשוואה לפלטפורמות אחרות או מערכות שמירת רשומות. יש להסכים על כל עסקאות שנרשמו אי פעם על פי שיטת הקונצנזוס. כמו כן, כל עסקה מוצפנת ויש לה קישור מתאים לעסקה הישנה בשיטת hashing.

האבטחה משופרת גם על ידי העובדה שכל צומת מחזיק בעותק של העסקאות שבוצעו אי פעם ברשת. לכן, אם שחקן זדוני כלשהו ירצה לבצע שינויים בעסקה, הוא לא יוכל לעשות זאת מכיוון שצמתים אחרים ידחו את בקשתו לכתוב עסקאות לרשת..

גם רשתות הבלוקצ’יין אינן ניתנות לשינוי, מה שאומר שלא ניתן לבטל את הנתונים בשום דרך, לאחר שנכתבו. זו גם הבחירה הנכונה עבור מערכות המשגשגות על נתונים בלתי ניתנים לשינוי, כגון מערכות שהאזרחים מזדקנים.

הירשם עכשיו: קורס מומחה אבטחה של Blockchain מוסמך (CBSE)

עלויות מופחתות

כרגע, עסקים מוציאים הרבה כסף כדי לשפר את ניהול המערכת הנוכחית שלהם. לכן הם רוצים להוזיל עלויות ולהפנות את הכסף לבניית משהו חדש או לשיפור התהליכים הנוכחיים.

באמצעות blockchain ארגונים יכולים להוזיל עלויות רבות הקשורות לספקי צד שלישי. מכיוון שלבלוקצ’יין אין שחקן מרכזי בירושה, אין צורך לשלם עבור עלויות ספק כלשהן. נוסף על כך, יש צורך באינטראקציה פחותה בכל הנוגע לאימות עסקה, מה שמסיר עוד יותר את הצורך להוציא כסף או זמן לעשות דברים בסיסיים..

עקיבות אמיתית

באמצעות בלוקצ’יין, חברות יכולות להתמקד ביצירת שרשרת אספקה ​​שעובדת עם ספקים וספקים כאחד. בשרשרת האספקה ​​המסורתית קשה להתחקות אחר פריטים העלולים לגרום לבעיות מרובות, כולל גניבה, זיוף ואובדן סחורות..

עם הבלוקצ’יין, שרשרת האספקה ​​הופכת שקופה מתמיד. זה מאפשר לכל צד להתחקות אחר הסחורה ולוודא שהיא לא מוחלפת או מנוצלת לרעה במהלך תהליך שרשרת האספקה. ארגונים יכולים גם להפיק את המקסימום ממעקב אחר בלוקצ’יין על ידי יישום זה בבית.

מהירות משופרת ויעילה ביותר

היתרון התעשייתי האחרון שמביאה הבלוקצ’יין הוא שיפור היעילות והמהירות. בלוקצ’יין פותר את התהליך הגוזל זמן וממכן אותם למקסימום יעילות. זה גם מחסל שגיאות מבוססות אנוש בעזרת אוטומציה.

ספר החשבונות הדיגיטלי מאפשר את כל זה על ידי מתן מקום אחד לאחסון עסקאות. התייעלות ואוטומציה של תהליכים גורמים לכך שהכל הופך ליעיל ומהיר ביותר.

העובדה שהכל מאוחסן בספר ספרים מבוזר גם מקלה על כולם לסמוך זה על זה. בקיצור, blockchain משתמש בדרך הייחודית שלו לאחסון נתונים כדי לספק תהליך יעיל ביותר עם אמון, שקיפות ואי-שינוי..

אנו מקווים שכל הנקודות שלעיל ענו על שאלתך מהם היתרונות העיקריים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

כדי לתת לך הצצה טובה יותר, בוא נפרט את היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין שאתה מקבל באמצעות בלוקצ’יין לפרויקט שלך..

היתרונות של טכנולוגיית Blockchain

ישנם יתרונות רבים לשימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין בהשוואה לטכנולוגיות מסורתיות אחרות.

 • באמצעות בלוקצ’יין התהליך העסקי שלך יהיה מוגן טוב יותר בעזרת אבטחה גבוהה
 • גם איומי הפריצה נגד העסק שלך יופחתו במידה רבה יותר.
 • מכיוון שבלוקצ’יין מציעה פלטפורמה מבוזרת, אין צורך לשלם עבור גופים מרכזיים או שירותי מתווכים.
 • טכנולוגיית הבלוקצ’יין הארגוני מאפשרת לארגונים להשתמש ברמות נגישות שונות.
 • ארגונים יכולים לבצע עסקאות מהירות יותר בעזרת בלוקצ’יין.
 • ניתן לבצע התאמה אוטומטית של התאמת חשבונות.
 • העסקאות שנעשו שקופות ולכן קלות למעקב.

כעת, עם ההשפעה של ענפים ברורים, הגיע הזמן לעבור על רשימת המגזרים המנצלים את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בוא נתחיל.

רוצה ללמוד עוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין וכיצד היא יכולה להשפיע על תעשיות שונות? הירשם לקורסי הבלוקצ’יין שלנו עכשיו!

איזו ענף יכול להרוויח מבלוקצ’יין?

כמעט כל המגזרים שם בחוץ יכולים ליהנות מהבלוקצ’יין. מתוך כל המגזרים שם, ארבעת המגזרים שלדעתנו מרוויחים ביותר כוללים אנרגיה, נדל”ן, לוגיסטיקה, שירותי בריאות, פיננסים וממשל..

יש כבר חברות רבות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין באופן פעיל לאחר שמיצו את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיה זו. כדי לקבל הצצה בדיוק כיצד ענפים שונים מנצלים יתרונות של בלוקצ’יין, בואו נעבור בקצרה על כל אחד מהם.

היתרונות של Blockchain בתחום האנרגיה

הפצה, הקצאה וייצור אנרגיה תמיד היו סקטור חשוב לממשלות שם בחוץ. ללא ניהול נכון של אנרגיה, קשה לכל ממשלה לספק צמיחה יקרת ערך לכלכלתה. לשחקנים פרטיים יש גם תפקיד מכריע ויכולים להפיק תועלת מהבלוקצ’יין. להלן היתרונות שמקבל תחום האנרגיה בשימוש בבלוקצ’יין.

 • קיימות סביבתית: Blockchain מסייע להפוך את תחום האנרגיה לקיימת יותר מבחינה סביבתית. זה עוזר להתגבר על נושאי יעילות מגזר אנרגיה מדור קודם ומספק רשת בה ניתן לייצר, לאחסן ולהפיץ אנרגיה בצורה יעילה יותר..
 • עלויות מופחתות: העלויות הנלוות מופחתות בכל הקשור לתשתיות והיבטים תפעוליים של משק האנרגיה.
 • שקיפות משופרת: השימוש בפנקסים מבוזרים משפר את השקיפות.

היתרונות של Blockchain בנדל”ן

מצבו של תחום הנדל”ן לא היה כל כך טוב בשנים האחרונות. זה בין היתר בגלל המחיר ההולך וגדל וכמה מתסכל זה הפך לרכוש נכס. בלוקצ’יין הביא השקפה חדשה ורעננה על אופן פעולתו של תחום הנדל”ן. היתרונות של blockchain בנדל”ן כוללים את הדברים הבאים:

 • טוקניזציה: באמצעות בלוקצ’יין, יתאפשר אסימון פעולות. המשמעות היא שניתן להשכיר נכסים לתקופה מסוימת באמצעות קוד מוגדר מראש. אסימונים מאפשרים גם להוסיף כל היגיון עסקי, כולל יכולת הגנה מפני הונאות.
 • זהות נכונה של דייר ומשקיע: זהויות דיגיטליות יכולות לעזור הן למשקיע והן לדייר ליצור זהויות דיגיטליות שקל לאמת ולעבוד איתן. נהלי KYC / AML יעשו יותר יעיל עם השימוש בניהול זהויות נכון. לבסוף, התיעוד הופך להיות קל יותר וניתן לשיתוף.
 • מכירת נכס: מכירות נכסים יכולות להיות אוטומטיות באמצעות חוזים חכמים. זה מאפשר הסכמים משפטיים הניתנים לאיתור ולהפעלה אם מתקיים תנאי מסוים.
 • חשבונאות בזמן אמת: באמצעות בלוקצ’יין ניתן לבצע חשבונאות בזמן אמת

היתרונות של Blockchain במימון סחר

מימון סחר נהנה מאוד מהבלוקצ’יין. זה נדרש לרפורמה כלשהי כדי לפתור את הבעיות שעומדות בפניהם כעת. היתרונות של blockchain במימון סחר כוללים את הדברים הבאים.

 • שלמות נתונים: באמצעות בלוקצ’יין, תחום מימון המסחר משתפר בכל מה שקשור לשלמות הנתונים, לאותנטיות ולהכרת נכסים נכונה.
 • תהליך יעיל: אוטומציה הפכה לנורמה גם בגלל יכולות dApp ובלוקצ’יין וחוזים חכמים. זה שיפר את יעילות התהליכים הכוללת, כולל היכולת לבצע הסדר בזמן אמת. התהליך הפך גם ללא שגיאות בגלל אי ​​מעורבותם של מתווכים.
 • ניתן לתכנות: באמצעות blockchain, ארגונים יכולים לקודד כעת היבטים מרובים של העסק, כולל פרטיות נתונים, ממשל, ניהול זהויות וכן הלאה.
 • תגובת שוק: השימוש באבטחה דיגיטלית פירושו גם שארגוני מימון סחר יכולים לבצע שינויים כאשר עולה הצורך. במילים פשוטות, הוא מציע התאמה אישית.
 • הפחתת עלויות: שימוש ברשת אוטומטית פירושו הפחתת עלויות, כולל עסקאות, תפעוליות ותשתיתיות.

אם אתה סקרן כיצד הבלוקצ’יין יכול להשפיע באופן חיובי על עולם המימון המסחרי, ובמיוחד על פעולות הסחר, עליך להירשם כעת לקורס החסימות הארגוניות שלנו ומימון סחר.!

היתרונות של Blockchain בממשלה

ממשלות רבות ברחבי העולם אינן בעד מטבעות קריפטוגרפיים, אך הן מבינות את החשיבות של הבלוקצ’יין ומה יש לו להציע. הממשלה יכולה להשתמש בבלוקצ’יין בדרכים רבות. היתרונות של Blockchain בממשלה כוללים את הדברים הבאים:

 • ניהול זהויות נכון: הממשלה יכולה להשתמש בניהול זהויות לכל אזרח. בדרך זו הם יכולים לנהל את העסקאות, האישורים וגם לבצע ניהול נתונים.
 • בחירות הוגנות: הם יכולים גם להשתמש בבלוקצ’יין לצורך בחירות שקופות שאין סיכוי להונאה.
 • ניהול כלכלי: לעסוק בדרך טובה יותר לניהול כספים. הם יכולים גם להקצות תקציבים בשקיפות, יעילות ואפקטיביות.

היתרונות של Blockchain בתחום הבריאות

שירותי הבריאות דורשים גם שינוי מוחלט אם הם רוצים להיות יעילים יותר במתן שירות למטופליהם. היתרונות של blockchain בבריאות הם אינספור. זה אכן מביא יתרונות רבים לשולחן. בואו נראה איך blockchain לבריאות באמת יכול לשנות את המשחק.

 • פרטיות פרופיל המטופל: השימוש בספר ספרים מבוזר פירושו פרופיל מטופל מאוחד. חולים אינם צריכים לשאת את ניירותיהם יותר מכיוון שניתן לאחסן ולשתף הכל באמצעות ספר ספר מאובטח. זה גם מציע למטופלים יותר פרטיות מכיוון שהם מחזיקים בסמכות להעניק הרשאה למי שיכול להשתמש או לראות את הנתונים.
 • עקיבות סמים: עקיבות התרופות תשתפר גם עם הבלוקצ’יין. מכיוון שהכל נמצא במעקב בזמן אמת וברשת מבוזרת, יש סיכויים בלתי אפשריים להיפגע.
 • ניסויים קליניים טובים יותר: נתוני המטופל מאובטחים ומאוחסנים ברשת מבוזרת. ניתן להשתמש בנתוני בריאות הציבור לצורך ביצוע ניסויים ומחקרים קליניים טובים יותר – תוך שיפור הסיכויים לפתח תרופות למחלות שונות.
 • רשומות בריאות אלקטרוניות (EHR): באמצעות blockchain ארגוני בריאות יכולים לנהל בקלות רשומות אלקטרוניות.

היתרונות של בלוקצ’יין בלוגיסטיקה

לוגיסטיקה היא ענף בולט שזקוק לשינוי בהקדם האפשרי. זו אחת התעשיות העוסקות במספר מוחץ של נושאים. כאן נכנס לתמונה בלוקצ’יין. Blockchain יכול באמת להציע יתרונות לתעשייה זו. בואו לבדוק כיצד בלוקצ’יין ללוגיסטיקה באמת יכול להציע:

 • מעקב אחר הובלה טובה יותר: בלוקצ’יין מציע ערוץ אימות נכון שמגיע גם עם אימות; אף אחד לא יכול להתעסק בנתונים הזמינים ברשת. זה יכול לעזור לעקוב אחר כל המשלוחים ולשמור על המשלוחים בזמן אמת.
 • העלאת מובילים טובה יותר: Blockchain מסוגלת להתמודד עם המצב באופן מלא; כל תהליך העלייה של הנהג החדש יכול לקרות תוך דקות ספורות.
 • תקשורת בין רכב לרכב: Blockchain יכול לאבטח במהירות את כל הנתונים מתהליכי תקשורת בין רכב לרכב ולעזור לחברות לייעל את המידע ביעילות.
 • אבטחת מכשירי האינטרנט של הדברים (IoT): זה יכול להציע אבטחה עבור מכשירי IoT (המשמשים בענפי הלוגיסטיקה) ולפקח על כל הנתונים שמגיעים מכל המכשירים הללו..

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף היתרונות העיקריים שלנו בנושא טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עכשיו שאתה יודע על החשיבות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אתה יכול לקבל החלטות מושכלות אם ברצונך להשתמש בטכנולוגיה זו או לא.

Blockchain היא טכנולוגיה מהפכנית עם השפעה עצומה על כל מגזר שם בחוץ. התמקדותנו הייתה רק במגזרים העיקריים, כך שתוכלו להתייחס ולהבין את יתרונותיה.

אך בסופו של דבר ההחלטה תלויה בך בלבד. אני מקווה שמדריך זה יעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבור העסק שלך.

עם זאת, אם ברצונך להיכנס לפרטים נוספים, הקפד לבדוק את קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו כדי ללמוד עוד על טכנולוגיה זו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map