30+ שאלות ראיונות למפתחי Blockchain בשנת 2020

האם אתה מחפש את השאלות הנפוצות ביותר בנושא ראיונות למפתחי בלוקצ’יין? אם כן, הגעת למקום הנכון!

בלוקצ’יין היא ללא ספק אחת הטכנולוגיות המהפכניות ביותר במאה ה -21. יתר על כן, לעיתים קרובות הוא נקבע כביאה השנייה של האינטרנט, והוא צפוי לשבש ולעצב מחדש את האופן בו אנו עושים עסקים ברחבי העולם..

84% מהחברות מנסים לשלב את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בפעילות שלהם. ככזה, אתה יכול לדמיין את הביקוש הגובר למפתחי בלוקצ’יין.

למעשה, על פי דו”ח משנת 2019, הדרישה העולמית לבמפתחי הנעילה הם 517% יותר מזה של 2018. אנליסטים ניבאו כי שוק הבלוקצ’יין צפוי לצמוח מ 1.2 מיליארד דולר בשנת 2018 לכדי 23.3 מיליארד דולר עד שנת 2023.

אם ניקח בחשבון את כל אלה, היום זה הזמן המושלם לקבל את תפקיד החלומות שלך כמפתח בלוקצ’יין. וכדי לעזור לך להתכונן, ריכזנו עבורכם רשימה של שאלות ראיונות למפתחי בלוקצ’יין.

זה אמור לעזור לך לצחצח את הידע שלך ולפצח את אותו ראיון מפתחי בלוקצ’יין. אך ראשית, אנו ממליצים לך לעבור על כמה מחומרי הלימוד הבאים:

 • Blockchain למתחילים: מדריך תחילת העבודה
 • כיצד להפוך למקצוען בלוקצ’יין
 • קורסים בנושא בלוקצ’יין: התחל את השינוי שלך!

Contents

מתכוננים לראיון מפתחי Blockchain

כמו כן, הנה כמה טיפים וטריקים שכדאי להוסיף להכנת ראיון מפתחי הבלוקצ’יין שלך כדי להבטיח שנבחרת לתפקיד.

חקר החברה:

כמעט כל חברה מחפשת מועמדים שיכולים להשתלב בסביבת העבודה שלהם ולשתף את היעדים והחזון של החברה. ככזה, אתה צריך לעשות קצת מחקר כדי להבין את החברה שאליה אתה פונה. זה כולל מידע על:

 • תאריך השקת החברה.
 • המסע של החברה.
 • גודל החברה.
 • דיווחים עיתונאיים אחרונים המתייחסים לחברה הכוללים מידע הנוגע למיזמים משותפים, השקת מוצרים, אמצעי פרסום חדשים וכן הלאה.
 • תרבות החברה.

התמקדו בכישורים הרלוונטיים החשובים לתפקיד:

יכול להיות שיש לך ניסיון של שנים והמון קבוצות מיומנות ייחודיות. עם זאת, מכיוון שאתה פונה לראיון בלוקצ’יין, ודא שאתה מייצג מיומנויות חשובות.

יתר על כן, אם אתה צריך להציג את ההישגים האחרים שלך שאינם קשורים, אנא צור עמודה נפרדת בקורות החיים שלך או המתן שהמראיין ישאל אותך במיוחד..


היכונו לשאלות הראיון הגנריות:

כל הראיונות כוללים כמה שאלות עיקריות שכולנו ציפינו מ- HR. ככזה, ודא שיש לך כמה תשובות טובות לשאלות אלה:

 • ספר לי על עצמך.
 • איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?
 • מדוע בחרת בקריירה בבלוקצ’יין?
 • מה הן החוזקות שלך?
 • מה החולשות שלך?
 • מדוע בחרת בחברה זו?
 • מה מקור המוטיבציה שלך?
 • ספר לי על תוכניות הקריירה שלך לטווח הארוך.

הציג את העצמי הטוב ביותר שלך:

כולנו מכירים את האמרה – “הרושם הראשוני הוא הרושם האחרון.” ככזה, הקפד להיכנס לחדר הראיונות ההוא, ולהיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך.

 • להתלבש טוב, אלא להתלבש בצורה מקצועית.
 • שים לב לשפת הגוף שלך. שב ישר כשידיך גלויות למראיין.
 • חשוב קצת על השאלות ואז תן את התשובות שלך.
 • אל תשדר שליליות. אל תדבר שלילי וביקורת על מעסיקים קודמים

עכשיו, כשאתה מוכן לראיון למפתחי בלוקצ’יין, בוא נבדוק את השאלות של 30+ על ראיונות בלוקצ’יין.

ראיון למפתחי Blockchain

30+ שאלות ראיונות למפתחי Blockchain הנפוצות ביותר

להלן רשימה של שאלות הראיונות הנפוצות ביותר ומסובכות עבור תפקיד מפתח בלוקצ’יין. יתר על כן, אנו ממליצים לא רק לשנן אותם באופן קבוע, אלא להקדיש זמן להבנתם כדי לוודא שיש לך הבנה ברורה ויסודית של המושגים..

מספר 1. מה זה בלוקצ’יין?

בלוקצ’יין היא טכנולוגיית ספר ספרות דיגיטלית מבוזרת שניתן לשנותה, הניתנת לתכנות להחזקת רשומות עסקאות תוך התמקדות בשקיפות ובבטחון..

רשומות העסקה מכונות “בלוקים” המקושרים או “משורשרים” יחד באמצעות הצפנה.

# 2. מה ההבדל בין בלוקצ’יין ביטקוין לבין בלוקצ’יין את’ריום?

ביטקוין הוא בעצם מטבע דיגיטלי מבוזר שתוכלו להשתמש בו כאמצעי חליפין לעסקאות פיננסיות. זה כמו דולר דיגיטלי.

Ethereum, לעומת זאת, היא טכנולוגיית ספר חשבונות המאפשרת למשתמשים ליצור תוכניות חדשות. עם זאת, הוא מגיע גם עם ערך המטבע שלו המכונה Ether אשר ניתן להשוואה לביטקוין וניתן להשתמש בו להקלת עסקאות פיננסיות.

# 3. מהם הסוגים השונים של חסימות?

באופן כללי, ישנם ארבעה סוגים שונים של רשתות חסימות.

בלוקצ’יין ציבורי: רשתות חסימות ציבוריות הן קוד פתוח ומאפשרות לכל אחד להשתתף כמפתחים, כורים וכמשתמשים. יתר על כן, אלה שקופים לחלוטין ומאפשרים לכל אחד לבחון את כל המידע העסקי שנרשם.

בלוקצ’יין פרטי או מורשה: כפי שהשם מרמז, חסימות מורשות מטילות כללי פרטיות מסוימים. לדוגמא, משתמשים זקוקים להסכמה לפני שהם משתתפים ברשת. יתר על כן, כל העסקאות נותרות פרטיות כלפי חוץ וזמינות רק לאנשים בתוך המערכת האקולוגית.

קונסורציום בלוקצ’יין: בלוקצ’יין קונסורציום יכול להיחשב כקטגוריית משנה של הבלוקצ’יין הפרטי. יתר על כן, זה מגיע עם אותם היתרונות של בלוקצ’יין פרטי אך עם הסעיף הנוסף כי אלה נשלטים על ידי קבוצה ולא על ידי ישות אחת..

בלוקצ’יין היברידי: רשתות חסימות היברידיות מציעות שילוב מושלם בין פרטיות ושקיפות, על ידי שימוש בהיבטים של בלוקצ’יין פרטי וציבורי כאחד. יתר על כן, הדבר פופולרי ביותר בקרב עסקים מכיוון שהם יכולים לשלוט באילו נתונים הם רוצים לפרסם, ובאילו נתונים הם רוצים לשמור על פרטיות.

פתק: זו אחת השאלות הנפוצות בנושא ראיונות למפתחי בלוקצ’יין.

# 4. על מה העיקרון שעליו מבוססת טכנולוגיית הבלוקצ’יין?

ביסודו, העיקרון העיקרי הוא ביזור. מלבד זאת, היא גם שואפת לספק הזדמנות שווה לכל מי שרוצה ברשת. ביטקוין אכן הצליח בכך. עם זאת, הסוגים האחרים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין עשויים להיות שונים בגישתם.

# 5. מהי טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת?

ספר חשבונות מבוזר, או טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, הוא בעצם בסיס נתונים שקיים בו זמנית על פני מספר מיקומים. יתר על כן, כל הנתונים מופצים, משוכפלים ומסונכרנים בין מיקומים אלה. הוא חסר גוף אחסון מרכזי או מנהל מערכת.

# 6. מה ההבדל בין טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר לבין בלוקצ’יין?

Blockchain הוא בעצם סוג של טכנולוגיית DLT או ספר ספרות דיגיטלי. כלומר, כל רשתות החסימה הן DLTs אך לא כל ה- DLTs הם blockchain.

Blockchain בעצם מוסיף סט נוסף של תכונות ל- DLT. יתר על כן, עם blockchain, כל הנתונים משותפים בין כל המשתתפים ומאובטחים באמצעות חתימה קריפטוגרפית, הנקראת hash. זה הופך את המידע המאוחסן בבלוקצ’יין לבלתי משתנה, ולכן משפר את האבטחה והיושר.

# 7. איך בלוקצ’יין יכול להוביל לאמון רב יותר?

בלוקצ’יין תוכנן כך שאף אחד מהמידע או הרשומות המאוחסנים לא ניתן לתפעל או אפילו להשמיד אותו. יתר על כן, בלוקצ’יין מאפשר שקיפות ומסיר גוף פיקוח יחיד.

זה נותן למשתמשים גישה שווה למידע, אך מבלי לדאוג להפרות אבטחה מכיוון שכולם יכולים לבחון את הכל.

פתק: זו אחת השאלות הנפוצות בנושא ראיונות למפתחי בלוקצ’יין.

# 8. איזה סוג רשומות קיימים במאגר הבלוקצ’יין?

ישנם שני סוגים של רשומות שניתן לאחסן בתוך מסד נתונים של בלוקצ’יין:

 • רשומות עסקה.
 • חסום רשומות.

# 9. מה התכונות של בלוקצ’יין?

התכונות העיקריות ש- Blockchain מביאה לשולחן כוללות:

 • מערכת מבוזרת.
 • ספר חשבונות מבוזר.
 • מערכת אקולוגית בטוחה ומאובטחת.
 • טְבִיעָה.

# 10. מהו הצפנה ומה תפקידו בבלוקצ’יין?

במציאות, הצפנה היא תהליך של קידוד מידע, שבו המידע המקורי משתנה כך שגורמים אחרים לא יוכלו להבין אותו. הבעלים עדיין יכול לגשת למידע על ידי פענוחו באמצעות מפתח נתון.

במקרה של בלוקצ’יין, לכולם יש גישה לכל הנתונים והמידע. זה המקום שבו אתה יכול להשתמש בהצפנה כדי לוודא שאחרים אינם יכולים לראות את הנתונים האישיים של האדם, ובכך לשפר את אבטחת המערכת..

# 11. למה מתייחס “חסום” בבלוקצ’יין?

חסימה היא פיסת רשומה עסקית או נתונים המאוחסנים במסד הנתונים של הבלוקצ’יין. לאחר מכן מקושרים בלוקים אלה יחד, ובכך השם – blockchain.

# 12. האם נתונים שכתובים בבלוקצ’יין אינם ניתנים לשינוי?

כן, הנתונים שנכתבו בבלוקצ’יין הם כמעט בלתי ניתנים לשינוי.

כידוע, הנתונים המאוחסנים בבלוקצ’יין מכונים בלוקים. כל בלוק משויך לערך hash. כעת כל בלוק מכיל לא רק ערך hash לעצמו אלא גם את ערך ה- hash של הבלוק הקודם. אם נעשה שינוי כלשהו בלוק, הוא ישנה את ערך החשיש.

לכן, אם ברצונך להתעסק בנתונים על בלוק יחיד, יהיה עליך לשנות את כל הבלוקצ’יין, וזה כמעט בלתי אפשרי.

פתק: זו אחת השאלות הנפוצות בנושא ראיונות למפתחי בלוקצ’יין.

# 13. מה ההבדל בין “הוכחת יתד” לבין “הוכחת עבודה”?

 • הוכחת עבודה: Proof of Work הוא התהליך בו כורים מתחרים על פתרון חידות הצפנה מורכבות, על ידי השקעת כוח חישובי מסיבי באמצעות חומרה מתקדמת וכמות מגוחכת של צריכת אנרגיה.

בתמורה, הכורה הפותר את הבעיה זוכה באסימון.

 • הוכחת יתרה: הוכחת הימור היא אלטרנטיבה להוכחת עבודה, שבה אין תחרות ישירה בין הכורים ומישהו נבחר באופן אקראי “לאמת” חסום. ההסתברות להפוך למאמת עולה בהתאם לכמות המניות שיש לך בבלוקצ’יין כלומר כמה אסימונים של הבלוקצ’יין בבעלותך.

זה עוזר למזער את השימוש במשאבים יקרים, ולכן זו אפשרות הרבה יותר ידידותית לסביבה.

# 14. מהם מזהי חסימות?

ניתן לזהות בלוק בתוך בלוקצ’יין באמצעות חשיש כותרת הבלוק וגובה הבלוק.

# 15. כיצד עצי מרקל ממלאים תפקיד חשוב בבלוקצ’יין?

עץ מרקל הוא מבנה נתונים הדומה לעץ בינארי ומשמש להכיל את החשיפות הקריפטוגרפיות של כל בלוק בבלוקצ’יין. כאן צומת העלה מציגה חשיש של גוש נתונים של עסקאות ואילו הצומת שאינו עלה מייצג חשיש של צומת העלים המכיל.

היתרון בשימוש במבנה עץ מרקל מאפשר למשתמשים פשוט להוריד את שרשרת כותרות החסימה, במקום להוריד כל עסקה וחסימה. ככזה, זה מאפשר לאמת את קיומו של בלוק מסוים בתוך בלוקצ’יין קל ונוח ביותר.

# 16. מהם הסוגים הנפוצים של Ledger בהם ניתן להשתמש ב- Blockchain?

הסוגים הנפוצים ביותר של פנקסי ספרים בהם ניתן להשתמש בבלוקצ’יין כוללים:

 • רשתות ריכוזיות.
 • רשתות מבוזרות.
 • רשתות מבוזרות.

# 17. מהי פונקציית דלת מלכודת בפיתוח בלוקצ’יין ומה השימוש בה?

במציאות, פונקציית דלת מלכודת היא פונקציה שקל לחשב בכיוון אחד אך קשה לחשב בכיוון ההפוך אלא אם כן למשתמש יש גישה למידע מיוחד..

פונקציית דלת הכניסה היא מכריעה בעת פיתוח הצפנות עם מפתח ציבורי ותוכלו להשתמש בה ברשתות חסימות ליצירת כתובות ומפתחות פרטיים עבור המשתמשים..

# 18. מדוע בלוקצ’יין זקוק לאסימונים בכדי שיפעלו?

אתה יכול להשתמש במטבעות או אסימונים בבלוקצ’יין כדי ליישם שינויים בין המדינות. בכל מקרה, כל עסקה בתוך בלוקצ’יין מתייחסת לשינוי מצב שבו אתה יכול לייצג העברת מטבע מכתובת אחת לכתובת אחרת.

מלבד זאת, מטבעות ואסימונים מקלים גם על עסקאות בבלוקצ’יין. פירושו של כל עסקה שישנו שינוי מצב אשר מיוצג על ידי שינוי בנתונים. כעת אסימונים ומטבעות הם כרגע הדרך היחידה לשנות את מצבו של בלוק בבלוקצ’יין ללא שינוי.

# 19. כיצד גילוי עמיתים עובד ברשת P2P?

כאשר צומת חדש מתחיל, אין לו מידע על הרשת מכיוון שבלוקצ’יין חסר שרת מרכזי. ככזה, על היזם לספק רשימה של צמתים מהימנים שנכתבו ישירות בקוד הצומת, ואז הוא יכול להשתמש בו לגילוי עמיתים ראשוני..

# 20. מה זה scriptPubKey?

ScriptPubKey הוא סקריפט נעילה שמונח על פלט העסקה. הוא מכיל תנאים מסוימים שדורשים לעמוד במימוש העסקה.

# 21. מה זה RSA?

RSA, קיצור של Rivest-Shamir-Adelman, הוא אלגוריתם לחתימת נתונים והצפנה. יתר על כן, אתה יכול להשתמש בו לאבטחת נתונים על ידי יישום אלגוריתם קריפטוגרפי אסימטרי שעובד על שני מקשים שונים – כלומר מפתח ציבורי ומפתח פרטי..

ניתן לשתף את המפתח הציבורי עם כל אחד, ואילו את המפתח הפרטי יש לשמור בסוד.

פתק: זו אחת השאלות הנפוצות בנושא ראיונות למפתחי בלוקצ’יין.

# 22. מה זה SHA-256?

SHA-256 הוא חלק מ- SHA-2 (אלגוריתם Hash מאובטח גרסה 2) שהוא שם כולל לגרסאות שונות של פונקציות חשיש כולל SHA-224, SHA-384 ו- SHA-512.

לכן בעצם מדובר בפונקציית hash קריפטוגרפית חד כיוונית הממירה טקסט בכל אורך למחרוזת ייחודית המכילה 256 ביטים או 32 בתים..

# 23. מה זה כרייה?

כרייה היא תהליך שבו תוקף העסקה מתבצע ברשת בלוקצ’יין. יתר על כן, התהליך משמש למעשה שתי פונקציות:

ראשית, הכרייה יוצרת מטבעות חדשים בגוש שנוצר.

שנית, הוא מספק הוכחת עבודה לרשת הבלוקצ’יין המאמתת עסקה בספר החשבונות המבוזר.

# 24. מהי הוצאה כפולה? איך עוצרים את זה?

הוצאה כפולה מתייחסת למצב בו מבלים אסימון דיגיטלי יחיד מספר רב של פעמים. מכיוון שאסימונים הם בעצם נכסים דיגיטליים המורכבים מקבצים דיגיטליים, תוכלו לשכפל אותו בקלות. לכן זה יכול להוביל להרבה בעיות עבור המערכת, כולל אינפלציה.

כפי שאתה יכול לדמיין, זו בעיה גדולה מאוד עבור תשתית הבלוקצ’יין, אך כזו שניתן להימנע ממנה בחוכמה. עם זאת, הבלוקצ’יין משתמש במספר צדדים כדי לאשר עסקה לפני שכותב אותה לחשבונאות. זה הופך את ההוצאה הכפולה לחישובית לבלתי מעשית.

# 25. מהן כמה פלטפורמות פופולריות לפיתוח יישומי בלוקצ’יין?

חלק מהפלטפורמות הפופולריות לפיתוח אפליקציות בלוקצ’יין כוללות:

 • את’ריום.
 • Hyperledger.
 • קטום.
 • EOS.
 • יוֹטָה.

# 26. באיזו שפה משתמשים ליצירת חוזים חכמים?

במציאות, חוזים חכמים שאתה יוצר ב- Ethereum מפותחים באמצעות מוּצָקוּת. זוהי שפת תכנות מונחית עצמים ברמה גבוהה עם תחביר הדומה ל- JavaScript. יותר מכך, ניתן להשתמש בו לכתיבת תוכניות פשוטות ומורכבות כאחד.

# 27. מהי התקפה של 51%?

התקפה של 51% על בלוקצ’יין מתרחשת כאשר קבוצה או אדם שולט בסופו של דבר על מחצית (או > 51%) משיעור חשיש הכרייה או מעוצמת המחשוב. במקרה זה הם יכולים לשלוט במערכת על ידי דחייה ואישור עסקאות, ואף יכולים לבצע הוצאה כפולה.

# 28. מהו שיתוף חשאי?

זו אחת הדרכים העיקריות להתמודד עם אבטחת הנתונים בבלוקצ’יין. יתר על כן, אתה יכול להשתמש בו כדי להפריד מידע אישי (או כל מידע סודי) למספר יחידות. לאחר מכן, תוכל לשלוח אותם למשתמש.

ניתן לאחזר את המידע המקורי רק כאשר משתתף שיש לו חלק מהסוד מסכים לשלב אותו עם שאר הקבוצה. זה מספק יתרונות אבטחה רבים לטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

# 29. מה זה חשבונאות מנהלים?

הנהלת חשבונות מנהלים היא סוג מיוחד של הנהלת חשבונות שתוכננה במיוחד עבור עסקים המציעים שירותים ללקוחותיהם או לקהל לקוחותיהם. יתר על כן, היא אינה כוללת מגבלה עליונה בשירותים, ומאפשרת לעסקים ליצור ולנהל כל מספר שירותים הדרושים.

# 30. מה זה מזלג קשה ומזלג רך?

 • מזלג קשה: מזלג קשיח מיישם שינויים בפרוטוקול הבלוקצ’יין שהופך אותו לא תואם לגרסה הקודמת. המשמעות היא שצמתים שאינם מעודכנים לא יוכלו לדחוף חסימות חדשות לבלוקצ’יין.

אתה יכול להשתמש במזלגות קשיחים כדי לשפר בלוקצ’יין ישן קיים או ליצור בלוקצ’יין חדש לגמרי.

 • מזלג רך: מזלג רך הוא שינוי בפרוטוקול הבלוקצ’יין התואם לאחור. משמעות הדבר היא שצמתים שאינם מעודכנים עדיין מסוגלים לעבד עסקאות ולדחוף חסימות חדשות לבלוקצ’יין, כל עוד הם לא מפרים את הפרוטוקולים החדשים..

עם זאת, משתמשים בדרך כלל מבינים שהמערכת הישנה מיושנת ומשדרגת במהירות לגרסה האחרונה.

# 31. שם אלגוריתמי הצפנה הנפוצים ביותר.

חלק מאלגוריתמי הצפנה הנפוצים ביותר כוללים:

 • RSA.
 • טריפל DES.
 • מפוצץ.
 • שני דגים.
 • AES.

פתק: זו אחת השאלות הנפוצות על ראיונות מפתחי בלוקצ’יין.

# 32. כיצד תטפל בניהול סיכונים הקשורים לאבטחת רשומות העסקה?

במציאות קיימות מספר דרכים לטיפול בניהול סיכונים הקשורים לאבטחת רשומות העסקה. זה כולל:

 • זיהוי האיומים והפגיעות הקשורים לרישומים הכספיים של ארגון, ואז נקיטת אמצעי-נגד מתאימים להפחתת סיכון זה..
 • השקיעו בתוכנית גיבוי.
 • באמצעות תוכנה ייעודית לניהול סיכונים.

# 33. מה זה BIP?

קיצור של BIP הוא פרוטוקול שיפור הביטקוין.

# 34. מהו אלגוריתם קונצנזוס? מהם הסוגים השונים של אלגוריתמי קונצנזוס?

אלגוריתם של קונצנזוס הוא בעצם שיטה להבטיח שכל עמיתיהם של רשת הבלוקצ’יין נמצאים באותו דף לגבי המצב הנוכחי של ספר החשבונות המבוזר. יתרה מכך, האלגוריתם מסייע ביצירת אמינות ואמון בקרב שני עמיתים לא ידועים בסביבת המחשוב המבוזרת.

להלן מספר דוגמאות לאלגוריתמים פופולריים של קונצנזוס:

 • הוכחת עבודה (PoW)
 • הוכחת יכולת (PoC)
 • הוכחת פעילות (PoA)
 • הוכחת ייצוג מואצלת (DPoS)
 • הוכחת יתד (PoS)
 • הוכחת סמכות
 • הוכחת שריפה
 • הוכחת משקל
 • הוכחת זמן שחלף

כיצד לראיין מפתח בלוקצ’יין?

אם אתה איש מקצוע בתחום משאבי אנוש או אדם שקיבל אחריות לראיין את מפתח הבלוקצ’יין, תוכל גם לנצל את שאלון הראיונות והתשובות שנדונו כאן.

מלבד התוכן, עליך לחפש תכונות אחרות אצל המועמד כמו כישורי מנהיגות, יכולת לנהל את עצמם ודחף ללמוד דברים חדשים..

במציאות, קיום ראיון למפתחי בלוקצ’יין אינו קל וכדאי לקחת את הזמן ולהתכונן מראש!

סיכום

אנו מקווים שמצאת שמועילה ברשימה מקיפה זו של שאלות הראיון הנפוצות ביותר. במציאות, זה אמור לעזור לך להתכונן לראיון מפתחי הבלוקצ’יין. עם זאת, אנו עדיין ממליצים לך להבריח את היסודות, שכן הבנה ברורה של מושגי הליבה תמיד תעניק לך יתרון על המתחרים שלך..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map