30+ שאלות ותשובות לראיון בקורדה

מתכוננים לראיון עם קורדה? כאן אנו מביאים את המדריך המומחה שיכסה את השאלות המובילות בראיון לאדריכל הבלוקצ’יין להכנתך!

היה ביקוש עצום למשרות הקשורות לבלוקצ’יין. המשמעות בעקיפין היא שגם טכנולוגיות בלוקצ’יין כמו קורדה יהיו מבוקשות. המאמר מיועד ללומדי בלוקצ’יין שמנסים להכין את עצמם לראיון. נעבור כמות טובה של שאלות ראיונות בקורדה.

בקרוב: מדריך למתחילים קורס פיתוח קורדה

Contents

למה קורדה? הבנת דרישתו

מקובל כי עסקים מאמצים פתרונות קוד פתוח לעסק שלהם. זה נותן להם את היכולת להשתמש בפתרון על פי הדרישות שלהם.

נכון לעכשיו, המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין של Corda חזקה, עם מספר לא מבוטל של מפתחים שפועלים להפוך אותה ליציבה ומתוקננת יותר בקרב שחקני התעשייה. בפלטפורמת Corda, מפתחים יכולים ליצור CorDapps. כמו כן, פלטפורמת הבלוקצ’יין ידועה בגישה המכוונת לפרטיות וגם בזכות הפחתת עלויות הקשורות לעסקאות ושמירת רשומות. התוצאה הסופית היא פעילות עסקית יעילה.

כיצד להתכונן לראיון הבלוקצ’יין?

ההכנה לראיון לעולם אינה קלה! אבל זה לא אמור להרתיע אותך. עליך לוודא שאתה חזק בנושאי יסוד הנושא ובעל יכולת ומיומנויות ללמוד על נושאים מתקדמים. מעבר לשאלות הראיון לבלוקצ’יין גם ייתן לך יתרון במהלך הראיון.

במאמר זה סקרנו את כל הדברים החשובים שתצטרך להתכונן לראיון מבוסס בלוקצ’יין, כמו ראיון קורדה. הדבר היחיד שאתה צריך לוודא הוא לשנות את הלמידה שלך על סמך החברה שאתה מכוון לפצח.

תפקידים ודרישותיהם

ישנם תפקידים רבים שאתה יכול להגיש בקשה כאשר אתה הולך לראיון בקורדה. רוב החברות לא מחפשות ספציפית מפתח קורדה אלא מישהו שיש לו מיומנות טובה בכל מה שקשור לבלוקצ’יין.

למשל, הם עשויים לחפש מומחה או אדריכל בלוקצ’יין. לשניהם תפקידים שונים בניהול ודורשים מיומנות שונה במקצת כדי להצליח.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לאדריכלות בלוקצ’יין (CEBA)

30+ שאלות ותשובות לראיון בקורדה

בוא נתחיל בשאלות הראיון של R3 Corda.

שאלות ראיון בסיסיות עם קורדה

1. מה זה קורדה?

תשובה: קורדה הוא פרויקט בלוקצ’יין פופולרי המיועד לעסקים. זהו קוד פתוח בו עסקים יכולים לפתח, לבנות ולתחזק רשת בלוקצ’יין אינטראופרטיבית בה הם יכולים לנהל פרטיות קפדנית. קורדה זורחת בכל מה שקשור לטכנולוגיית החוזים החכמים שלה. זה מביא ערך ישיר לעסק שכן עסקים יכולים לבצע עסקאות ישירות. יותר מכך, חברות משתוקקות למקרי שימוש בקורדה מכיוון שהן מוכוונות יותר לתעשייה.

2. מהם יעדי הליבה של קורדה?

תשובה: קורדה שונה, וניתן להבין אותה על ידי מטרות הליבה של קורדה. הם בנויים לאריכות ימים ועסקים. עם למעלה מ -300 משתתפי מערכת אקולוגית בקורדה, היא צומחת במהירות במערכת האקולוגית העסקית.

3. האם קוד פתוח של קורדה?

תשובה: כן, קורדה הוא פרויקט קוד פתוח של בלוקצ’יין. המשמעות היא שעסקים יכולים להשתמש בו ולהתאים אותו אישית בהתאם לדרישות שלהם.

4. האם קורדה מותרת?

תשובה: בניגוד לפלטפורמות פופולריות אחרות בשוק, קורדה היא בלוקצ’יין מורשה לחלוטין, וכל משתמש ברשת ידוע. לכן פלטפורמה זו מתאימה יותר למקרי שימוש ארגוניים.

5. ספר לנו על ההיסטוריה של R3 בקיצור.

תשובה: R3 פיתחה את Corda ושחררה את הגרסה הראשונה שלה באפריל 2016. באותה תקופה היו לה 200 שותפים בתעשייה וטכנולוגיה. במהלך שחרורו הראשוני הוא לא היה מקור פתוח. זה נפתח בקוד פתוח בנובמבר 2016.

אבן הדרך הגדולה הבאה היא שחרורו של Corda 2 בנובמבר 2017. הגרסה האחרונה הזמינה כעת היא Corda 4 בפברואר 2014. כרגע יש לה יותר מ 1800 התחייבות..

6. ספר לנו על מפת הדרכים של קורדה

תשובה: קורדה רוצה לתפוס את המשוב הקהילתי ולעבוד על כך לשיפור פרויקט הקוד הפתוח. כרגע הם שיחררו את קורדה 4 ומתקשרים עם החברים על הבאת העדכונים החשובים לגרסה החיה.

7. מה זה CorDapps?

תשובה: CorDapps מכונה יישומי הפצה של קורדה. הם רצים על פלטפורמת קורדה. מטרתם היא לעבוד על פי ההסכם שנקבע בין הצמתים, כך שניתן יהיה לעדכן את ספר החשבונות.

8. מהם המרכיבים של CorDapp?

תשובה: מרכיבי ה- CorDapp כוללים זרמים, מדינות, חוזים, שירותים וסידור.

9. מה התכונות של Corda Blockchain? מה עושה את זה כל כך שונה?

תשובה: קורדה מגיעה עם הרבה תכונות בלוקצ’יין. למשל, זהו קוד פתוח, שהוא תכונה גדולה בפני עצמה. מאפיינים מרכזיים אחרים כוללים את הדברים הבאים.

 • פְּרָטִיוּת: זה מאפשר לעסקים ליצור רשתות מורשות מונחות פרטיות המשפרות את הפרטיות.
 • יכולת פעולה הדדית: היא מציעה יכולת פעולה הדדית ברשת Corda, מה שאומר שכל אחד יכול לתקשר זה עם זה למרות גרסתם. הם יכולים לבצע את העסקאות בצורה מאובטחת וחלקה.
 • גמיש וזריז: קורדה תומכת בפיתוח זריז, העונה על הדרישה העסקית. עסקים יכולים להתחיל במהירות ולהתאים אישית את זה בהתאם לדרישות שלהם.
 • עיצוב פתוח: זה מאפשר סביבה שיתופית המביאה לשיפור הפלטפורמה ושיפור באינטגרציה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בעסקים.
 • פיתוח פתוח: הוא מציע קהילה חזקה הפועלת לקראת טכנולוגיית בלוקצ’יין מתקדמת באמצעות Corda.

10. הסבר אורקלים

תשובה: אורקל נוכחת בפלטפורמת Corda כדי להבטיח שהעסקאות נחתמות רק אם העובדות בה נכונות.

רוצה להיות מומחה לקורדה? הנה מדריך להסמכת R3 Corda שינחה אותך בתהליך ההסמכה שלך.

שאלות ראיון עם קורדה: קושי בינוני

11. הסבר כיצד קורדה עובדת?

תשובה: קורדה שונה בהשוואה לפתרונות בלוקצ’יין מסורתיים ארגוניים. זה לא מנסה לאמת עסקה על ידי התחברות לכל עמית אחר ואז השלמת העסקה. זו הסיבה שקורדה מכונה טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. זה יותר גרף ולא חסימת עמיתים. נתוני העסקה משותפים בעיקר בין הצדדים עם אפשרות לפתרונות צד ג ‘לבדוק את הנתונים או העסקה בעת הצורך. זה פותח הרבה בעיות מדרגיות.

12. מהו המודל הכלכלי של רשת קורדה?

תשובה: המודל הכלכלי של רשת קורדה תלוי במשתתפי הרשת שלה, כולל המעצבים, הממשלים, המשתמשים הקשורים לרשתות העסקיות. ספקי התשתית ושירותי האורקל משתתפים גם הם ברשת והם שצריכים לשלם או לקבל תשלום. הרשת תומכת גם בייצוג דיגיטלי של כספי פיאט. זה נותן לכל אחד גישה לבלוקצ’יין קורדה בכסף פיאט – אך הגופים השולטים מסדירים אותו. כדי להתגבר על כך, קורדה צריכה לתמוך בנכס יליד פלטפורמה שניתן להסדיר ולקבל טוב יותר על ידי הגורמים הרגולטוריים.

13. במה שונה קורדה בהשוואה לרשתות חסימות ציבוריות? 

תשובה: רשתות חסימות ציבוריות הן רשתות גדולות שבהן לכל עמית יש תפקיד. אם אתה לוקח בחשבון את’תרום וביטקוין, תבחין שאם מתרחשת עסקה, מספר גדול של צמתים צריך להשתתף בה לצורך השלמתה..

למרות שהוא מהפכני, הוא סובל מחסרונות, כולל מדרגיות, פרטיות ויעילות. כאן נכנסת קורדה ומספקת טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת שאינה מסתמכת על ידיעת כל עמית לביצוע עסקה.

14. במה שונה קורדה מביטקוין?

תשובה: קורדה דומה לביטקוין במובנים רבים. לדוגמה, שניהם מציעים מצבים בלתי ניתנים לשינוי שנוצרים ונצרכים על ידי עסקאות. יתר על כן, לשניהם יש גם תפוקות ותשומות עסקאות. במקרה של ביטקוין, נעשה שימוש בערכת UTXO, מה שמייצג סט תפוקת עסקאות שלא הוצא. בקורדה הדברים כללים יותר, אך היא תומכת במודלים מורכבים של נתונים.

הבדל אחד גדול הוא כיצד הנתונים נשמרים בעסקאות ביטקוין בודדות. זה עוקב אחר פורמט נתונים נוקשה. לעומת זאת, Corda קובע כי תומכים בנתונים שהוקלדו באופן שרירותי, שהם גמישים יותר בהשוואה לפורמטים אחרים.

15. בחר את ההבדלים בין קורדה לאת’ריום.

תשובה: כשמדובר ב- Ethereum Enterprise, יש קווי דמיון רבים, כולל האפשרות להריץ קוד CorDapp במכונה וירטואלית חזקה. יתר על כן, בשני ה- DLT ניתן להשתמש בשפות תכנות שאינן הרכבה לצורך כתיבת חוזים חכמים.

ההבדל הגדול ביותר הוא אופן יישום החוזים גם באת’ריום וגם בקורדה. ב- Ethereum, החוזים הם בעצם מופע של התוכנית שמתוחזק ומשוכפל על ידי הצומת המשתתף. זה דומה מאוד לתכנות מונחה עצמים. לעומת זאת, קורדה מתייחסת לחוזים חכמים כאל קבוצה של פונקציות. המוקד העיקרי הוא פשוט לשמור על סנכרון המערכת באמצעות פונקציית ה- verify – פונקציה חסרת מדינה וטהורה.

16. השווה את Corda ל- Blockchains Enterprise פופולרי.

תשובה: קיימות פופולריות רבות של חסימות ארגוניות, כולל Hyperledger Fabric ו- Ethereum Enterprise. כל אחד מהפתרונות הארגוניים הללו מעולה ומספק לעסקים דרך חוקית להשתמש בטכנולוגיות ספר חשבונות מבוזרות. עם זאת, הגישה או החזון שלהם מוגבלים מאוד. הם הטובים ביותר לבניית רשת עצמאית או עצמאית שלא תעבוד עם טכנולוגיות ספרים מבוזרות אחרות. למשל, הנכסים שמרוויחים ברשת לא ישמשו לצד השני.

סקרן לגבי ההבדלים בין פלטפורמות ארגוניות? הנה מדריך להשוואה של Hyperledger לעומת Corda מול Ethereum.

17. מהי רשת קורדה?

תשובה: הרשת היא אוסף של צמתים שבהם כל צומת מסוגל להריץ את מופע הקורדה יחד עם CorDapps. ברשת Corda, התקשורת בתוך הצומת נעשית כנקודה לנקודה. המשמעות היא שאין שידור עולמי ברשת קורדה. כדי למפות את הצמתים, קורדה משתמשת באישור הממפה בקלות את הצמתים ומאמת את זהות הרשת שלהם.

18. במה שונה קורדה לדג’ר?

תשובה: ספר חשבונות בקורדה עובד אחרת. כאן, ספר החשבונות תלוי בפרספקטיבה של העמית. למשל, אם שני עמיתים מתקשרים זה עם זה, הם יראו את גרסת ספר החשבונות המדויקת או את העובדה שהם חולקים ביניהם. זה נעשה כדי להבטיח שהרשת תהיה גמישה וניתנת להרחבה. בעיקרון, ספר החשבונות אינו מאגר נתונים מרכזי אחד.

19. מה הם חוזים בקורדה?

תשובה: חוזים הם קודים חוקיים המוגדרים על פי דרישות הצדדים. החוזים החכמים בקורדה נכתבים באמצעות קוטלין וג’אווה. כמו כן, החוזים מבוצעים בצורה דטרמיניסטית, כך שלא ניתן לבצע הוצאה כפולה.

20. מהן עסקאות בתוך קורדה?

תשובה: עסקה ברשת קורדה מתרחשת כאשר מזומנים או מידע אחר נשלח בין עמיתים. קורדה, ממש כמו ביטקוין, משתמשת בפלט עסקאות UTXO, כלומר. בעיקרון, תהליך עדכון ספר החשבונות נעשה באמצעות ההצעה.

שאלות ראיון בקורדה: רמת מומחה

21. מהם שני סוגי הקונצנזוס בקורדה?

תשובה: שני סוגי האלגוריתמים הקונצנזוס בקורדה כוללים את הדברים הבאים.

 • קונצנזוס תוקף → בקונצנזוס זה, החותם הנדרש בודק את תוקף הנתונים או העסקאות לפני חתימת העסקה.
 • קונצנזוס ייחודיות: קונצנזוס הייחודיות מתבצע על ידי שירות הנוטריון.

22. הסבירו נוטריונים

תשובה: הנוטריונים ברשת קורדה נוכחים בכדי לספק את הקונצנזוס הייחודי. זהו שירות רשת שיש לו מעט אחריות מרכזית, כולל מניעת “הוצאות כפולות”. כדי להפוך אותו לתפקודי, אשכולות הנוטריון מכילים רשויות חותמת זמן המגדירות את התקופה שבתוכה יש לאשר את העסקה..

23. מה אתה יודע על קמרון?

תשובה: קמרון הוא אחסון בו מאוחסנים נתוני הבעלים של הצומת החשוב. זה יכול להכיל מצבים לא נצרכים ומצרים נצרכים. המדינה הלא נצרכת היא המצב האחרון של הכספת, ואילו המדינות הצורכות הן בעלות היסטוריה וכבר נצרכו במהלך עסקה..

24. מה זורמים בקורדה?

תשובה: זרמים משמשים בקורדה לאוטומציה של תהליך עדכון ספר החשבונות המסכים. לכן, אם שני צמתים מתקשרים זה עם זה, הם יעשו זאת דרך הזרימה. כמו כן, אם זרימות מובנות, הן ישמשו לאוטומציה של משימות נפוצות.

25. הסבר JVM דטרמיניסטי?

תשובה: דטרמיניסטי JVM היא מכונה וירטואלית של Java, שהיא אופי דטרמיניסטי. כאן מתבצעות העסקאות.

רוצה לדעת יותר על JVM? להלן מדריך מלא של קורדה שתוכל להשתמש בו כדי ללמוד כיצד לפתח את קורדה בדרך הנכונה.

26. מה פירוש המדינות בקורדה?

תשובה: בקורדה המדינות הן עובדות על חשבונות הספרים. המדינות מייצגות את העובדות המאוחסנות בפנקס בזמן נתון. אם מידע כלשהו ישתנה, אז גם המדינה תשתנה ותייצג את המידע החדש. פירוש הדבר שמדינות מתפתחות בהתבסס על השינויים. כמו כן, מדינות ישנות אינן היסטוריות באופיין. כדי לאחסן את כל המדינות ההיסטוריות, לכל צומת יש קמרון משלה שבו הוא מאחסן את המדינות האלה.

27. מהם התנאים לביצוע עסקה?

תשובה: עסקה מתבצעת אם:

 • העסקה תקפה חוזית
 • הצדדים הנדרשים חותמים על העסקה
 • העסקה לא עושה הוצאות כפולות

28. מהי הפורמט של CorDapp?

תשובה: הפורמט של CorDapp הוא JAR חצי שומן. הוא מכיל את כל התלות של CorDapp.

29. מהם היתרונות של שימוש בקורדה בהגדרות ארגוניות?

תשובה: ישנם יתרונות רבים של שימוש בקורדה בסביבה ארגונית. היתרונות העיקריים של פתרונות טכנולוגיית בלוקצ’יין המבוססים על קורדה כוללים את הדברים הבאים:

 • ביצועים מוכחים: רשת קורדה יכולה להתמודד עם 600 TPS (עסקאות לשנייה).
 • מדרגי מאוד: זה מאוד מדרגי ויכול לעבוד בכל מערכת אקולוגית.
 • שילוב ארגוני: זה יכול לעבוד יפה עם משימות קריטיות למשימה וטכנולוגיות מסדי נתונים.
 • מאובטח ופרטי: ניתן להגדיר את Corda לעבוד בצורה מאובטחת ופרטית. למשל, המידע משותף רק כשיש צורך לדעת. כמו כן, ניתן לארח את הצמתים מאחורי חומת האש עם אפשרות לשילוב HSM.
 • מוכן לענן: ניתן לגרום לארגון Corda לעבוד עם פתרונות ענן. לדוגמה, ניתן להשתמש ב- Docker להגדרת צמתים חדשים.
 • יכולת פעולה הדדית: זה יכול לשמש פעולה ותואם ב 100% לגרסאות אחרות של Corda, כולל גרסת הקוד הפתוח שלה.

30. מהם התנאים המוקדמים להפעלת קורדה?

תשובה: כדי להתחיל את Corda ולעבוד בסביבת פיתוח, על המפתח לקבל את התנאי הבא.

 • Java 8 JVK
 • גיט

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף השאלות והתשובות שלנו בראיון לקורדה. קורדה היא טכנולוגיית בלוקצ’יין ארגונית מהשורה הראשונה. ככל שקורדה תופס תאוצה יותר מיום ליום, הביקוש למומחי קורדה עולה בקצב מהיר. לכן, זה רק עניין של זמן, כאשר התחרות תהיה קשה מתמיד. לכן, אתה בהחלט צריך להתמקד בקורס פיתוח קורדה שלנו כדי לקיים את הראיון שלך עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map