20+ שימושים לטכנולוגיית Blockchain שכדאי להכיר

לימוד השימושים בטכנולוגיית בלוקצ’יין יכול לתת לך הבנה ברורה כיצד היא יכולה לשנות את העולם סביבנו. אם אתה חדש בתחום הבלוקצ’יין ורוצה ללמוד את הטכנולוגיה החוצה והחוצה של בלוקצ’יין, אז לימוד השימושים בטכנולוגיית בלוקצ’יין יכול באמת לעזור.!

אין איש המכחיש את ההשפעה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בעולמנו האמיתי. אפילו משתמשי הבלוקצ’יין המנוסים יכולים להרוויח על ידי למידת מקרי השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ומה עם ארגונים? ובכן, קיבלנו את כולם מכוסה כאשר נעבור שימושים לטכנולוגיית בלוקצ’יין מנקודת מבט עסקית וארגונית.

מלבד זאת, נסקור גם שימושים בעולם האמיתי בטכנולוגיית בלוקצ’יין המכוונת לאנשים שאינם ממוצא טכני. בסך הכל, פוסט זה יהיה מדריך מלא ללמוד על מקרי השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

אך לפני שנעשה זאת, עלינו ללמוד על טכנולוגיית Blockchain. בואו נתחיל.

טכנולוגיית Blockchain: דרך חדשה לראות את העולם

העולם שלנו מרוכז. אם תסתכל סביבך, תמצא טונות של שירותים המשתמשים בריכוזיות כדי להניע את כל התהליך שלהם. הבנק שאתה מבקר בו כדי להפקיד או להחליף כסף מרוכז והם מחזיקים בבעלות על הנכסים שלך בדרכים רבות ממה שאתה יכול לחשוב על.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין כאן כדי לשבור את כבלי הריכוזיות ולספק אפשרויות טובות יותר למשתמשי הקצה. ביסודו, בלוקצ’יין הוא רשת מבוססת ספרים מבוקרת-עמית לעמית, שאין רשות מרכזית.

הרעיון המרכזי של ביזור הוא שהופך את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לפופולארית כל כך. זה משמש כעת במגזרים שונים כדי לשפר את מצבם. 

כדי להבטיח ביזור, הרשת פורשת כמה דברים מרכזיים כדי לגרום לביזור לעבוד.

  • כל עמית לוקח חלק בתחזוקת הרשת. לכל עמית יש גם עותק ספר חשבונות מלא.
  • הרשת משתמשת גם בשיטת קונצנזוס המאמתת עסקאות.
  • מנגנון כרייה מסופק גם לעמיתים בהם הם צריכים להשתתף בשיטת הקונצנזוס על ידי ביצוע כללי הכרייה.

אם אתה חדש בתחום הבלוקצ’יין, אנו ממליצים לבדוק את המדריך המפורט שלנו בנושא הבלוקצ’יין שביצענו למתחילים: Blockchain למתחילים: המדריך לתחילת העבודה.

 

20+ שימושים לטכנולוגיית Blockchain שכדאי להכיר

כעת, לאחר שהבנו את היסודות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אנו יכולים כעת להעביר את המיקוד שלנו למקרי השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.


ראשית, נסתכל על השימושים בטכנולוגיית בלוקצ’יין מנקודת מבט עסקית.

שימושים עסקיים לטכנולוגיית Blockchain

לעסקים צרכים שונים. הם זקוקים לטכנולוגיה שיכולה להיות יעילה, מתקדמת, ולעזור להם לפתור את נקודות הכאב הקשורות לטכנולוגיות קודמות. 

Blockchain מספק את היקף השיפור הזה לעסקים וכבר ניתן לראות אותו בשוק הנוכחי. מגזרים כמו פיננסים, בריאות, נדל”ן, אנרגיה, מדיה ואחרים נעים לאימוץ בלוקצ’יין לאט ובקרוב.

בואו נסתכל על כמה ממקרי השימוש העסקיים לטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

 

בריאות

אנו נמצאים כרגע באמצע מגיפה. ואם אתה מסתכל על הנתונים, מערכות הבריאות שלנו אינן ערוכות למשהו גדול כזה. במדינות מסוימות, היה ביקוש עצום למיטות ואין דרך ללמוד היכן מיטות זמינות. הסיבה לכך היא מערכת הבריאות הריכוזית בה אנו משתמשים בשלושה-ארבעה עשורים אחרונים.

גישה מרוכזת פירושה כי אין דרך תקשורת נכונה בין בתי החולים על שיתוף מידע קריטי על מיטות, תרופות או פרופיל מטופל. בעיה נוספת שהמערכות הריכוזיות הנוכחיות הן היעדר מעקב אחר התרופות. זה מוביל למחירים גבוהים יותר עבור תרופות המשווקות בשחור על ידי בתי החולים עצמם. בקיצור, חסרה שקיפות במערכת כולה.

Blockchain משנה את כל אלה. הוא מספק מערכת שקופה, חסרת אמון ובלתי משתנה, שיכולה לשנות את האופן שבו שירותי הבריאות יכולים להתמודד עם הבעיות. לדוגמה, ניתן לעקוב אחר התרופות על ידי שילובן בשרשרת האספקה. כמו כן, באמצעות רשת בלוקצ’יין מחוברת, כל שחקן יכול לחלוק מידע קריטי זה עם זה. המטופלים יכולים גם לסמוך יותר על המערכת ולהבין כיצד המערכת פועלת.

שחקן בולט בתחום הבריאות שמשנה את הנוף באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא BurstIQ. זו פלטפורמת אבטחה המאפשרת לחברות להעביר באופן מאובטח את נתוני המטופלים ממקום אחד למשנהו. הם גם מקפידים על כללי תאימות מחמירים של HIPAA.

סקרנו את Blockchain For Healthcare, שם תוכלו למצוא את כל מקרי השימוש והיישומים המעניינים.

ניהול שרשרת הספקה

אין ספק כי עמוד השדרה המרכזי של כל עסק בחוץ הוא ניהול שרשרת האספקה. בין אם זה קמעונאות או מסחר אלקטרוני, קיום שרשרת אספקה ​​אופטימלית יכול לייצר או לשבור עסק.

למרות שעסקים עובדים בצורה מרשימה עם מערכות ניהול שרשרת האספקה ​​הנוכחיות, עדיין יש כמה חסרונות גדולים שלא מאפשרים לו לפעול בביצועים אופטימליים מקסימליים..

נקודת הכאב הנוכחית לניהול שרשרת האספקה ​​היא עקיבות. טכנולוגיית Blockchain מספקת שקיפות לכל תהליך שרשרת האספקה. זה נותן לעסקים את היכולת לעקוב אחר הסחורה מנקודות המקור לנקודות המסירה שלהם. מעקב אחר אלה נעשה בצורה מדויקת ומספק דרך טובה יותר לטפל בסחורה ובמצבם.

תעשיית המזון יכולה לנצל את השינוי הקיצוני שמספקת טכנולוגיית הבלוקצ’יין. IBM Food Trust היא אחת הדוגמאות העיקריות בכל הנוגע למעקב אחר מזון. הם עוקבים אחר מזון ממוצאם ועד צריכתם, ומועילים כמעט לכל מי שנמצא בתהליך, כולל קמעונאים, יצרנים, ספקים ומשתמש הקצה. זה עובד על ידי תיוג של כל פריט מזון עם ברקוד ייחודי שנוצר על ידי הבלוקצ’יין. לאחר מכן הוא נמצא במעקב לאורך מחזור חייו. לכן, אם משהו ישתבש, המערכת תקבל הודעה על כך והצעדים המתאימים יינקטו לפתור אותה.

אם אתה מעוניין ללמוד עוד על שרשרת האספקה ​​וההשפעות שלה על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עיין בקורס הבלוקצ’יין האולטימטיבי ושרשרת האספקה.!

בדוק גם, Blockchain For Chain Supply: The Game Changer

נדל”ן

נדל”ן הוא ענף גדול, והמספרים מדברים בעד עצמם. בארה”ב לבדה, עסקי הנדל”ן פורחים בסביבות 6-7% בכל שנה עם מחיר החציון הממוצע לבתים סביב 300 אלף דולר. המספר עשוי לתת לך את הרושם שהנדל”ן פועל כמובטח ואינו סובל מבעיות כלשהן. זה לגמרי לא בסדר!

נדל”ן יכול להיות בסך הכל שוק רווחי מאוד. עם זאת, זה לא אופטימלי או רווחי כמו שצריך – עם הטכנולוגיה הנכונה.

נקודות הכאב הנוכחיות של נדל”ן הן חוסר שקיפות, מתווכים, תהליך ארוך והונאה. אז מה המשמעות של כל אלה?

דוגמא

אם תחליטו לקנות בית בשנת 2020, עליכם לעבור שלב או תהליך שעלול להיות זמן רב ויקר. בשלבים הראשוניים, עליכם לבדוק האם הנכס שהחלטתם לקנות נמכר באופן חוקי על ידי בעליו האמיתי או לא. כדי לאמת זאת, עליך לשכור עורך דין שיאמת את הניירות. נוסף על כך, ניתן לזייף את הנייר כדי לרמות את הקונה הפוטנציאלי. לאחר שתהיה מרוצה מהבעלות ומקוריות העיתונים, תוכל לעבור לקנות את הנכס באמצעות מתווך.

למתווכים יתרונות וחסרונות משלהם. כמובן, הם עוזרים לך לסגור את העסקה, אך גם לוקחים חלק גדול מהעמלות עבור מה שהם עושים. שלא לדבר על כך, הם מוסיפים שכבה נוספת של מורכבות לכל תהליך קניית הבית. 

אבל, איך טכנולוגיית הבלוקצ’יין פותרת את בעיות הנדל”ן?

היא עושה זאת על ידי מתן שקיפות, הסרת מתווכים, הוספת אימות והפחתת עלויות. מכיוון שבלוקצ’יין מציעה פלטפורמה חסרת אמון ושקופה, אין צורך במתווכים מכיוון שהכל שקוף הן עבור הקונה והן עבור המוכר. ניתן לרשום את הנכסים באופן דיגיטלי ולהוסיף לאימות הנכס כולל בעליו. 

לכן, אם הלכתם לרכוש נכס דרך פלטפורמה או שוק המופעל על ידי פלטפורמת בלוקצ’יין, עליכם לבחור את הנכס ולקנות אותו מבלי לחשוב הרבה.

הפלטפורמה תטפל בכל השאר, כולל הוספת הלוואות ועיבוד בעלות באמצעות חוזים חכמים. החוזה החכם הוא דרך להפוך היבטים בחוזה לאוטומטיים כמו העברת בעלות לקונה לאחר ששולם את כל סכום ההלוואה. ניתן לקודד את החוזים החכמים כדי לכלול תנאים מיוחדים. זה בעצם מסמך משפטי בקוד.

ישנן חברות רבות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין. חלק מהבולטים כוללים PropertyClub, ManageGO, ו RealBlocks.

אֵנֶרְגִיָה

כאשר אנו מדברים על אנרגיה, הכוונה היא לאנרגיה הנוצרת באמצעים שונים כמו מפחם, רוח או שמש. חשמל הוא אחת מצורות הליבה של האנרגיה שמניעה כמעט את כל מה שסביבנו. בענף האנרגיה חלו שינויים קיצוניים בשני-העשורים האחרונים, כיסו אזורים נוספים והפיקו אנרגיה המפעילה ערים מטרופולין. עם זאת, טווח ההגעה מוגבל ויש בעיות שיש לפתור.

בבסיסה, הסיבה העיקרית לכך שתחום האנרגיה אינו מסוגל לפתור את הבעיות היא שהוא ריכוזי. בעיות הליבה כוללות חוסר יכולת להגיע, פחות קיימות ושקיפות. 

כל אלה עתידים להשתנות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין מכיוון שהיא תשפר טונות של מקרי שימוש, כולל הפצת חשמל סיטונאית, סחר באנרגיה מעמית לעמית וכן הלאה.!

המשמעות היא שמשתמשים יכולים לייצר אנרגיה ולחבר אותה לרשת פתוחה לצריכה של אחרים. הרעיון מדהים מכיוון שהוא מסיר את הריכוזיות ומאפשר לאנרגיה להגיע לחלקים בעולם שבהם לא קיימא לחברות ליצור את התשתית. ניתן לבצע אוטומציה של סחר בין עמיתים לעמית באנרגיה באמצעות חוזים חכמים. 

רֶשֶׁת+ היא אחת מאותן חברות אנרגיה המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לאפשר הפצת אנרגיה סיטונאית כולל סחר באנרגיה בין עמיתים לעמית.

אנו ב- 101Blockchains שוחחנו גם עם מנכ”ל Energy Friendly Solutions, S.A., אוסקר אודין. בראיון שלו הוא דיבר על יצירת האופן שבו טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה לשבור את המונופול בתחום האנרגיה ושימוש בחילופי עמיתים לעמית. הוא מדבר כיצד ניתן לחבר מכשירי IoT ביחד ומספקים עקיבות, שקיפות ואמון בכל הרשת. הם רוצים לשנות את תחום האנרגיה בעזרת הטכנולוגיה החדשנית שלהם. למידע נוסף, אנו ממליצים לבדוק את ראיון הזרקורים לקהילה.

https://www.youtube.com/watch?v=YGsi0OKe360

כְּלֵי תִקְשׁוֹרֶת

העסק האחרון שמשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין בהשפעות שעליהם נדון הוא תחום המדיה. זהו אחד מאותם מגזרים שמתפתחים כל הזמן בהתאם לתנאים החברתיים-כלכליים באזור. בסין, למשל, יש שליטה קפדנית בתקשורת שיכולה להוביל לתקשורת נשלטת ולחופש.

עם זאת, זה לא המקרה עבור כל מדינה שם בחוץ. עם מדיה חינמית, מגיעות טונות של בעיות אחרות, כולל הפרת IP, תוכן מרכזי ובעיות מונטיזציה.

נושא נוסף שמשתמשים רבים סובלים ממנו הוא חוסר היכולת לבחור בפלטפורמה שבחרו. לכן, אם אתה יוצר תוכן ורוצה להגיע לכמה שיותר אנשים, עליך לבחור את פלטפורמות התוכן הפופולריות שם. זה לא רק מגביל את הקהל שאתה מקבל אלא גם את הכסף שאתה מרוויח מהתוכן שלך מכיוון שהפלטפורמות חותכות סכום טוב עבור שירותים כעמלות. זה לא מצב win-win עבור יוצרי תוכן.

דוגמא

יוטיוב הוא דוגמה מצוינת למונופול תוכן. בתחילה הם הצליחו לצבור טונות של תוכן על ידי אספקת כסף טוב ליצירת תוכן ליוצרי תוכן הפלטפורמה שלהם. עם זאת, עם הזמן הם הקפידו על הכל על ידי מתן ערך פחות ליוצרי התוכן. האלגוריתם שלהם היה מוטל בספק מכיוון שהוא מעדיף סוג תוכן אחד יותר מאחרים. בבסיס הבעיה יש ריכוזיות.

גישה מבוזרת המשתמשת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין פורצת דרך בתקשורת מכיוון שהיא פותרת את רוב הבעיות. יוצר התוכן יכול לשחרר את התוכן שלהם בפלטפורמה מבוזרת שבה אין הגבלה גם בהישג יד. כמו כן, אין קיצוץ בתשלום עבור שיתוף התוכן שלהם באינטרנט. לבסוף, כל תוכן מכיל קודים שבהם ניתן להשתמש כדי לגלות הפרת IP.

לכן, אם מישהו מבצע הפרת IP, המערכת יכולה לזהות זאת בעצמה ולבצע פעולות על סמך הגדרות החוזה החכם.

Spotify שואפת להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי ליצור מערכת יחסים טובה יותר בין המשתמש ליוצרים.

שימושים לטכנולוגיית Blockchain לארגון

כעת, לאחר שהבנו כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין מועילה לעסקים, אנו יכולים להסתכל על ארגונים. למרות שארגונים הם עסק כלשהו, ​​הם מוגדרים בעיקר כעסקים גדולים בקהל היעד והיקף שלהם.

לכן, אם אתה חלק מהארגון הפותר את הבעיות של מיליוני משתמשים, קריאת סעיף זה יכולה לעזור לך.

כרגע, בלוקצ’יין עדיין נמצא בשלב התינוקות שלו. עם זאת, מדובר בפיתוח לא פעיל על ידי מספר ישויות ברחבי העולם. Hyperledger היא אחת הדוגמאות העיקריות להתפתחות בלוקצ’יין ברחבי העולם. זהו פרויקט גג קוד פתוח המורכב מכלים, מסגרות וספריות עבור ארגונים לבנות ולחקור פתרונות סביב טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

באתר 101Blockchains.com סיקרנו את Hyperledger לעומק. לכן, אם אתה רוצה ללמוד עוד על כך, עיין במאמרים שפורסמו למטה.

  • פינת אנליסטים: מה זה Hyperledger?
  • Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain מהדור הבא
  • מקרי שימוש בבדי Hyperledger ובדיקות מקרה

כמו כן סקרנו את השימושים בטכנולוגיית בלוקצ’יין עבור הארגון, 10+ חייבים לדעת מקרים לשימוש בבלוקצ’יין ארגוני, בהם דנו במקרי השימוש בבלוקצ’יין ארגוניים.

בנקאות ופיננסים

תחום הפיננסים הוא המגזר המוביל ביישום טכנולוגיית הבלוקצ’יין. קוורום היא אחת ממסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות המציעות לארגונים לנצל את הבלוקצ’יין. 

בבנקאות ובפיננסים, יש לנו פיננסים מבוזרים (DeFi) שנמצאים בליבת השינוי. DeFi היא תנועה של קוד פתוח לשינוי דרמטי של אופן הפעולה של יישומים פיננסיים בארכיטקטורה מבוזרת. בבסיסה, אין ריכוזיות שמכחישה את הבעיות העיקריות של שימוש לרעה בכספים. Ethereum היא פלטפורמת הבלוקצ’יין המרכזית המשמשת ליצירת יישומי DeFi. 

מלבד זאת בנקים יכולים גם ליישם טכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לחדד את התהליך הבנקאי שלהם. הם יכולים להפוך אותו לאוטומטי כדי לספק חוויה חלקה למשתמשי הקצה.

לבסוף, אנו יכולים גם לראות את השפעות הבלוקצ’יין על האופן שבו ניתן להעביר נכסים או ערך ברחבי העולם ללא צורך בישות מרכזית.. 

תעשיית המזון

תעשיית המזון זקוקה מאוד לשינוי. מאוכל, אנו מקבלים אנרגיה, ואכילה של אוכל טוב יכולה להיות בריאות טובה יותר עבור כולם. עם זאת, זה לא המקרה כשמדובר במזון שאנו אוכלים מדי יום. יכול להיות זיהום במזון שלא היינו מכירים. זה לא בטוח.

כדי להבטיח את בטיחות המזון, כל שרשרת האספקה ​​צריכה להיות שקופה באיכות המזון ובמצבם. עם בלוקצ’יין זה יכול לקרות. 

ניתן לזהות את מיכלי המזון באופן ייחודי בבלוקצ’יין עם כל החיישנים הדרושים. לכן, אם איכות המזון מתדרדרת, אז החיישן יכול לזהות את הבעיה ולשלוח הודעה למעבד. הם יכולים לבחור להחליף אותו או להשליך אותו לחלוטין.

הזיהוי הייחודי שנוסף לכל פריט מזון פירושו גם שאדם שקונה אותו יכול לאמת את מקורו ואת מסלולו של פריט המזון באמצעות פלטפורמת המידע הציבורי.. 

קמעונאות

ענף הקמעונאות יכול ליהנות גם מטכנולוגיית הבלוקצ’יין. כשמדובר בקמעונאות, הוא כולל הרבה סוגים שונים של עסקים, כולל חנויות מזון, בד או מוצרי אלקטרוניקה. כבר דנו לעיל כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה לשנות את תעשיית המזון על ידי מתן בטיחות מזון על ידי מעקב צמוד אחר כל מחזור חיי המזון – מההתחלה ועד הסוף.. 

אבל מה עם פתרונות קמעונאיים אחרים? הם יכולים גם לבחור להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לפקח על שרשרת האספקה ​​שלה ולהפוך אותה ליעילה ככל האפשר. שקיפות משתנה במשחק שבו עסק קמעונאי יכול לספק שירות טוב יותר. לקוחות יוכלו גם לסמוך טוב יותר על קמעונאים מכיוון שהם יכולים לאמת את המידע בעצמם באמצעות פורטלים ציבוריים. 

מכוניות

תעשיית הרכב צוברת תאוצה רבה יותר עם הביקוש הגובר לרכבים אישיים. כאשר מכוניות בנהיגה עצמית מביאות יותר נוכחות בכבישים, זה יהיה מקובל לראות טכנולוגיה אפויה במכוניות עתידיות. כמו כן, טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה למלא תפקיד מכריע בכך שהיא מאפשרת לתעשיית הרכב להגיע לאבן הדרך.

בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, החיישנים המשולבים יכולים לא רק ללכוד את המידע אלא גם לאחסן ולהפיץ אותו בצורה מאובטחת ושקופה עם הגורמים המורשים. אלה ישפרו את האמון ושיתוף הפעולה בין הצדדים המעורבים במערכת האקולוגית, כולל צרכנים, כלי רכב ועסקים.

מנהלי הרכב גם מקבלים שטכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה להשפיע על השלושה בשלוש השנים הבאות.

שירותי ממשלה

לא כל הממשלות גמישות בכל הנוגע לאימוץ חדשנות. אבל יש רבים שמבינים ומתענגים על הפוטנציאל שיש לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. 

אחת מאותן ממשלות כוללת את דובאי. המטרה שלהם להפוך את דובאי לעיר הראשונה בעולם שמופעלת לחלוטין על ידי בלוקצ’יין עד שנת 2021 היא אחת הדוגמאות העיקריות לשילוב של בלוקצ’יין חיוני להצלחת כולם..

שוויץ היא מדינה נוספת שמתענגת על מה שיש לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. הם המדינה הכי ידידותית לקריפטו ולבלוקצ’יין שבה חוקי המס נינוחים ומסבירי פנים. הם גם תומכים בחדשנות מכיוון שהם מאפשרים מימון המונים של עד 1.05 מיליון דולר לסטארטאפים ללא צורך ליפול בחוקי הרגולציה.

כל ממשלה יכולה להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לשנות את התהליך שלה. על ידי שימוש בבלוקצ’יין, הם יכולים להפוך את התהליכים שלהם לשקופים והציבור יבין טוב יותר את האופן שבו ממשלותיהם פועלות. לא רק זאת, ממשלות רבות יכולות גם לבחור להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין להפעלת מערכת ההצבעה שלהן, מה שמביא לשקיפות מלאה בתהליך.

ביטוח

ביטוח חיוני לתפקוד תקין של החברה שלנו. כמעט כל מגזר או אדם זקוק לביטוח כדי לחיות את חייו מבלי לדאוג לאירועים לא מתוכננים המשפיעים על בריאותם, עושרם ויכולתם האינטלקטואלית..

כאשר השוק העולמי של הביטוח משתנה במהירות, זו הפעם היחידה שתחול עלייה באימוץ טכנולוגיות הבלוקצ’יין בקרב חברות הביטוח. למעשה, אנו כבר יכולים לראות ארגונים המאמצים טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. בסקר שערכה חברת Accenture בשנת 2019, 80% מהמנהלים אמרו כי הארגון שלהם משתמש בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת בצורה כזו או אחרת..

אז איך הטכנולוגיה של בלוקצ’יין מועילה לביטוח? ובכן, היא עושה זאת על ידי מתן שיפור בהירות, שקיפות ואי-שינוי למערכת כולה. עם הכל ברשת הבלוקצ’יין, המבטחים יכולים לטפל בביטוח שלהם תוך מספר דקות. ענף הביטוח יכול גם ליהנות מכך מכיוון שהוא מסיר הונאות מהמערכת על ידי אוטומציה של מרבית פרמטרי הדיווח על הביטוח.

לדוגמא, מכונית מודרנית עם חיישנים יכולה לדווח על תאונה ישירות לביטוח עם נתונים בזמן אמת, ומספקת אותנטיות לכל המקרה. לאחר קבלת הנתונים, חברת הביטוח יכולה לאחר מכן לעבד את הביטוח ללא צורך לבזבז זמן. בדרך זו גם המבטחים וגם חברות הביטוח נהנים מכל התהליך.

ישנן חברות רבות הפועלות באופן פעיל לשילוב טכנולוגיית הבלוקצ’יין בארגון הביטוח שלהן. Etherisc היא אחת מאותן חברות המספקות פלטפורמת פיתוח קוד פתוח ליישומי ביטוח מבוזרים.

מקרי שימוש בעולם האמיתי

עד עכשיו אולי תהיה לך הבנה ברורה של השימושים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. אבל, אם אתה מישהו שלא מתמצא בטכנולוגיה ואין לך מושג איך הבלוקצ’יין ישנה את חייך, החלק הזה הוא בשבילך. אתה יכול גם לקחת את זה כשימושים אחרים בטכנולוגיית בלוקצ’יין.

החדשות הטובות הן שכבר סקרנו מקרי שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין בעולם האמיתי בפוסט המפורט שלנו כאן: מקרי שימוש בבלוקצ’יין בעולם האמיתי – 46 יישומי Blockchain

שם אנו דנים בכמה ממקרי השימוש המרתקים בעולם האמיתי במגזרים רבים, כולל שירותי בריאות, קמעונאות, אחסון, נדל”ן וכו ‘.

אם אתה קורא מאמר זה, עליך להשתמש בדפדפן אינטרנט. ויש כבר דפדפן אינטרנט, אַמִיץ, המשתמשת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לשפר את הפרטיות ולתת את הכוח למשתמש לחלוק את הנתונים האישיים שלהם עם החברות. 

מלבד זאת, יש SimplyVital בריאות, פתרון רפואי שמטרתו לספק למומחי בריאות, ספקים ולקוחות דרך להתחבר ולשתף מידע בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

שימושים לטכנולוגיית בלוקצ’יין בממשלה

שמרנו את החלק הזה לשימושים בטכנולוגיית בלוקצ’יין בממשלה. כבר דנו בקצרה בהשפעת טכנולוגיות הבלוקצ’יין על הממשלה. 

ישנם מקרי שימוש מרובים הכוללים את הדברים הבאים.

  • ניהול זהות: ממשלות יכולות להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי ליישם פתרון נכון לניהול זהויות לאוכלוסיהן. זה הרבה יותר טוב מאשר לספק הזדהות באמצעים ריכוזיים מכיוון שהגישה מבוזרת ושקופה. הציבור יכול גם להשתמש במערכת כדי לאמת בכל מקום שהוא נמצא ללא צורך בהובלת מסמכים. כל מה שהם צריכים זה המפתח הציבורי שלהם לאימות באמצעות פלטפורמה או אפליקציה לניהול זהויות.ניהול רשומות: ממש כמו ניהול זהויות, ממשלות יכולות ליצור גם ניהול רשומות הפועל על גבי טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בדרך זו אנשים יכולים להקליט מסמכים ברשת הבלוקצ’יין מבלי לדאוג שזה ילך לאיבוד או יועתק על ידי מישהו אחר. הם יכולים להשתמש בו בתנועה ותמיד יש להם דרכים טובות יותר להתמודד עם החוקים האזוריים.
  • הַצבָּעָה: ההצבעה תמיד הייתה תהליך מאתגר עבור כל ממשלה. עם blockchain, הדברים יכולים להשתנות מכיוון שממשלות יכולות סוף סוף לבצע תהליך שקוף להצבעה בטכנולוגיית blockchain. זה גם יניח את תיאוריות הקונספירציה הקשורות להצבעה וייתן לציבור נקודת מבט ברורה על המתרחש.
  • מיסים: ממשלות יכולות לעבד מיסים באמצעות פלטפורמה מבוזרת הנותנת שירותי תשלום מס בחינם לכולם.

חברות מיישמות באופן פעיל את טכנולוגיית הבלוקצ’יין

חברות רבות מיישמות באופן פעיל טכנולוגיית בלוקצ’יין. בחלק זה נבחן את החברות הבודדות המיישמות או משקיעות באופן פעיל בבלוקצ’יין.

בבנק ופיננסים תוכלו למצוא חברות כמו ויזה, HSBC, ברקליס ואחרות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין. אם אתה רואה שירותי בריאות, ישנם שחקנים כמו ה- FDA, פייזר ו- DHL Express. בפוסט שלנו, אילו חברות משתמשות בטכנולוגיית Blockchain?, פירטנו את רוב החברות הללו. תוכלו להציץ על ידי התבוננות בתמונה למטה.

יש גם חברות שמשקיעות בבלוקצ’יין. המניע של חברות אלה הוא לקדם את טכנולוגיית הבלוקצ’יין על ידי בניית הכלים, הספריות והמסגרות. לאחר מכן, יש לנו חברות שמשקיעות בסטארטאפים שיעזרו להם להגיע למטרתם בתמורה לרווחים.

תוכלו לבדוק את כל רשימת החברות המשקיעות בבלוקצ’יין כאן: חברות שמשקיעות בבלוקצ’יין.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף 20+ השימושים שלנו בטכנולוגיית בלוקצ’יין שכדאי להכיר. כפי שאתה יכול לראות, כיסינו כמעט את כל ההיבטים של מקרה השימוש הקיים, כולל עסקים, ארגונים, ממשלות וכו ‘.

אז מה אתה חושב על טכנולוגיית הבלוקצ’יין? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map