20 התשובות המובילות על ראיונות אדריכלים של בלוקצ’יין

מתכוננים לראיון אדריכל בלוקצ’יין? כאן אנו מביאים את המדריך המומחה שיכסה את השאלות המובילות בראיון לאדריכל הבלוקצ’יין להכנתך!

ההייפ סביב טכנולוגיית הבלוקצ’יין מתפוגג אט אט, ומטבעות קריפטוגרפיים קשורים לירידת מחירים. עם זאת, משרות בלוקצ’יין ממשיכות לתפוס תאוצה רדיקלית במגזרים שונים, כאשר חברות מממשות את הערך העסקי של הבלוקצ’יין. לכן, מועמדים רבים לעיתים קרובות מחפשים שאלות לראיון על אדריכלי הבלוקצ’יין כדי להתכונן לתפקידי עבודה מקצועיים מבוססי בלוקצ’יין.

תפקיד העבודה של אדריכל הבלוקצ’יין הוא אחד מתפקידי התפקידים המבוקשים ביותר בנוף הבלוקצ’יין. מכיוון שתפקיד העבודה של אדריכל בלוקצ’יין כרוך באחריות הליבה, השאלות המובילות בראיון לאדריכל הבלוקצ’יין יתמקדו בשטף טכני של מועמדים. אז איפה תוכלו למצוא את השאלות האחרונות בנושא ראיונות אדריכלים בבלוקצ’יין כדי להגדיל את הסיכויים שלכם להעפיל לקריירה מכניסה עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין? הנה המדריך המקיף שלנו שיעזור לך.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לאדריכלות בלוקצ’יין (CEBA)

Contents

שאלות ראיונות אדריכליות של בלוקצ’יין

אחד החששות העיקריים במוחו של כל מועמד לראיון אדריכלים בבלוקצ’יין מתייחס למורכבות השאלות. עם זאת, על המועמדים לציין כי שאלות הראיון הבסיסיות של אדריכל הבלוקצ’יין מתחילות במושגים הבסיסיים. מראיינים שואלים בדרך כלל שאלות שבודקות את הידע הבסיסי של המועמד בנוגע לבלוקצ’יין. להלן כמה משאלות הראיון הפופולריות ביותר של ארכיטקט בלוקצ’יין שתוכלו להיתקל בהן בשלבים הראשונים.

1. מה ההבדל בין Hyperledger ו- Blockchain?

בלוקצ’יין מוגדר כטכנולוגיה מבוזרת עם רשומות שונות לשינוי, המכונות בלוקים. מצד שני, Hyperledger משמשת פלטפורמה לאפשר לאנשים לפתח את החסימות הפרטיות שלהם. Hyperledger מתאים רק לפתרונות מוכווני ארגונים. מצד שני, בלוקצ’יין חל על מגזרים שונים מלבד עסקים, כולל שירותי בריאות וממשל. Hyperledger מאפשרת למשתמשים לבנות בלוקצ’יינים פרטיים בלבד, בעוד שבלוקצ’יין מציע את הגמישות לבחור בין בלוקצ’יין פרטי לציבורי.

2. מהו עץ מרקל?

עץ מרקל הוא אחד האלמנטים המשמעותיים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין לאימות בלוק. זה בעצם מבנה נתונים, עם מראה של עץ בינארי המאכלס חשיפות קריפטוגרפיות בכל בלוק. מבנה העץ הבינארי בעצי מרקל מציג את הגיבוב של גוש נתונים עסקיים כצומת עלים. מצד שני, הצמתים שאינם עלים משמשים כחשיש של צומת העלים. לאחר מכן, שורש מרקל או שורש החשיש מייצג את שורש החשיש הסופי עבור כל חשיפות העסקה, כולל כל העסקאות בצמתים שאינם עלים..

3. הגדירו את חשיבות הקריפטוגרפיה בבלוקצ’יין

קריפטוגרפיה תהיה אחד הערכים המובילים בקרב שאלות ראיונות אדריכלים בבלוקצ’יין. גיבוב בקריפטוגרפיה יכול לסייע בתמיכה בביטחון זהות המשתמשים. זה גם מבטיח ביצוע בטוח של עסקאות באמצעות פונקציית hash. Blockchain משתמשת בפרוטוקול ההצפנה SHA-256 עם המתקן של פלט החשיש הייחודי לכל הקלטים. האלגוריתם SHA-256 מספק פלט אלפאנומרי סטנדרטי הכולל 64 תווים, ללא קשר לקלט.

4. הגדירו את בלוק בראשית

בלוק הג’נסיס הוא גם אחד הנושאים הבולטים לשאלות ראיונות אדריכליות של אדריכלי הבלוקצ’יין. יותר מכך, בלוק הג’נסיס, כשמו כן הוא, הוא הבלוק הראשון בבלוקצ’יין, והוא מכונה גם בלוק 0. בלוק הג’נסיס הוא הבלוק היחיד בבלוקצ’יין שאינו מתייחס לבלוק הקודם. בהמשך, בלוק הג’נסיס יכול לעזור גם בהגדרת פרמטרים שונים של בלוקצ’יין כגון אלגוריתמים של קונצנזוס ורמת קושי.


5. מה הם חלק מהאלגוריתמים הקריפטוגרפיים הפופולריים?

חלק מאלגוריתמי הצפנה הבולטים כוללים SHA-256, Blowfish, RSA, Ethash ו- Triple DES.

6. מהן הפלטפורמות הפופולריות של קוד פתוח לפיתוח יישומי Blockchain?

הפלטפורמות המקוריות הבולטות ביותר שיכולות לעזור בפיתוח יישומי בלוקצ’יין כוללות את’ריום, היפרלדגר, אריס, רשת פתוחה ומולטי-צ’יין..

Ethereum היא כיום החלופה הפופולרית ביותר לפיתוח יישומי בלוקצ’יין. Ethereum ארגוני פופולרי גם בקרב ארגונים לפיתוח פתרונות בלוקצ’יין כיתה עסקית.

מצד שני, אריס היא בחירה פופולרית לפיתוח פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים.

7. מדוע בחרתם בלוקצ’יין לפיתוח אפליקציות?

הסיבות לשימוש בבלוקצ’יין ישמשו גם כאחת משאלות הראיון הבולטות לאדריכל הבלוקצ’יין. לאמיתו של דבר, בלוקצ’יין הוא גישה אמינה לטענה מסיבות שונות. ראשית כל, בלוקצ’יין תואם מאוד ליישומים עסקיים שונים על בסיס אופי הקוד הפתוח. מודלים עסקיים של Blockchain מציעים גם אבטחה מקיפה כדי להקל על החלפת מידע מאובטחת ועסקאות. יתר על כן, בלוקצ’יין מתאים לעסקים בכל הגדלים עם הבטחת מדרגיות לפי דרישה.

8. מהן התכונות העיקריות שתוכלו למצוא בטכנולוגיית Blockchain?

מאפייני הבלוקצ’יין המובילים כוללים את הדברים הבאים,

  • טבע מבוזר
  • ספר חשבונות מבוזר
  • מערכת אקולוגית מאובטחת עם הבטחה טובה יותר ליושרה

9. מה תפקיד הבלוקים בבלוקצ’יין?

סביר להניח שתיתקל בערך זה בין שאלות ראיונות אדריכלים בבלוקצ’יין ללא ספק. בלוקצ’יין הוא בעצם שרשרת של ‘בלוקים’ או אוסף רשומות. לאחר מכן מקושרים הבלוקים זה לזה, ובכך יוצרים שרשרת, שידענו כבלוקצ’יין. משתמשים יכולים לזהות חסם בפנקס המקוון באמצעות מצביע החשיש שלו. מצביע החשיש משמש כקישור לחסימה לפני החסימה המודאגת. בנוסף, חסום מכיל גם נתוני עסקאות לצד חותמת זמן. וזה אחראי גם לקביעת גודל הבלוקצ’יין.

10. האם אתה יודע משהו על מזהי חסימות?

מזהי חסימה בבלוקצ’יין כוללים את גובה הבלוק וחשיש כותרת החסימה, המסייעים בזיהוי בלוק.

שואפים להעלות את הקריירה שלך עם אחת מהסמכות הבלוקצ’יין הטובות ביותר? בדוק כיצד תוכל להפוך לאדריכל בלוקצ’יין מוסמך.

11. ציין את סוג הרשומות לאחסון רשומות ב- Blockchain

בלוקצ’יין אינו מטיל כל מגבלה על סוג הרשומות המתאימות לאחסון. חברות בענפים שונים מפעילות כיום בלוקצ’יין לאבטחת סוגים שונים של רשומות. ככלל, blockchain מסייע באחסון רשומות כגון עיבוד עסקאות, פעילויות ניהול, ניהול זהות, תיעוד ורשומות עסקאות רפואיות.

12. הסבר על זיוף בבלוקצ’יין

Forking הוא נושא נפוץ בשאלות הראיונות הפופולריות ביותר של אדריכלי הבלוקצ’יין למומחים. ביסודו של דבר, זיוף הוא תהליך של עדכון קוד או פרוטוקול קריפטוגרפי. במהלך התהליך מחולק בלוקצ’יין לשני סניפים. Forking הוא בדרך כלל בלתי נמנע כאשר משתתפי הרשת אינם יכולים להגיע להסכמה בדבר כללים חדשים ואלגוריתמים של קונצנזוס לאימות עסקאות. משתמשים יכולים למצוא שלוש גרסאות נפוצות של מזלג כגון מזלגות רכים, מזלגות קשיחים ומזלגות מקריים.

13. הגדר את Nonce ויישומה בכרייה

נונס הוא גם אחד הנושאים הנפוצים שאתה עלול להיתקל בהם בשאלות ראיונות אדריכלים של בלוקצ’יין. כרייה היא דרישה חיונית להוכחת עסקאות באמצעות פתרון חידה מתמטית, המכונה הוכחת עבודה. הוכחת עבודה בבלוקצ’יין מסייעת בקביעת nonce או מספר לצד אלגוריתם hash קריפטוגרפי. גם ה- nonce וגם האלגוריתם hash מייצרים ערך hash נמוך יותר מהיעד שהוגדר מראש. אז, ה- nonce הוא בעצם ערך אקראי המסייע בהתאמת ערך hash לשמירה על דמיון בין תנאי hash לבין ערך hash סופי.

14. במה שונה מפתח ציבורי ממפתח פרטי?

המפתח הפרטי מתאים להצפנה או לנעילה של הודעה או עסקה שנשלחים ברשת הבלוקצ’יין. במקרה זה, השולח יכול לשלוח הודעות באמצעות המפתח הציבורי של המקלט. לאחר מכן, יכול המקבל לפענח את העסקה או את ההודעה על ידי מינוף המפתח הפרטי שלהם. כתוצאה מכך, התקשורת או העסקה נותרים בטוחים מכל איומי התעסקות.

סקרן לגבי ההבדל בין מפתח ציבורי למפתח פרטי? הנה מדריך למפתח פרטי לעומת מפתח ציבורי שתוכל לבדוק.

15. מה הם חלק מהיישומים המובילים של חוזים חכמים?

היישומים הבולטים ביותר של חוזים חכמים כוללים מעקב אחר משלוח סחורות, יישומי ביטוח והגנה על זכויות בעלות. חוזים חכמים יכולים גם לשמש מכשירים נוחים המבטיחים תשלומי שכר.

16. מהו התהליך ליצירת חתימת בלוק או Hash?

שאלות ראיונות אדריכלים של Blockchain יתמקדו גם בתהליך יצירת חתימת הבלוק. התהליך מתחיל בהזנת פרטי עסקה באמצעות פונקציית hash חד כיוונית כגון SHA-256. לאחר מכן, המשתמשים צריכים להפעיל את ערך הפלט על ידי שימוש באלגוריתם חתימה כגון ECDSA עם מפתח פרטי של המשתמש. כעת תוכל לקבל את הגיבוב המוצפן וכן חלקי מידע אחרים, כגון אלגוריתם הגיבוב.

17. מה התוצאה של פריסת קובץ עם חוזים מרובים?

משתמשים אינם יכולים לפרוס קובץ עם מספר חוזים ב- blockchain. המהדר מתחשב רק בחוזה האחרון מהקובץ שהועלה לפריסה, לצד הזנחת אנשי הקשר האחרים.

18. האם ניתן להסיר בלוק שלם מרשת בלוקצ’יין?

כן, משתמשים יכולים להסיר חסימה מלאה מרשת בלוקצ’יין. זה ישים במצבים שבהם אתה צריך להתמקד רק בהיבט ספציפי של ספר החשבונות המקוון. החשוב מכל, ניתן למצוא מסנני ברירת מחדל שונים ואפשרויות להסרת חסימה שלמה.

19. הגדר עסקת Coinbase?

עסקת Coinbase מתייחסת לעסקה הראשונה שמתרחשת בבלוק. כורים יכולים ליצור גרסה ייחודית זו של עסקאות ביטקוין לאיסוף תגמול חסום עבור תרומתם. הכורים יכולים לגבות עמלות עסקה אחרות שנגבו על ידי הכורה.

20. מהם הווריאנטים הבולטים של אלגוריתמים של קונצנזוס?

הגרסאות הנפוצות ביותר של אלגוריתמים של קונצנזוס כוללות את הדברים הבאים,

  • הוכחת עבודה
  • הוכחת יתרה
  • סובלנות תקלות ביזנטית
  • הוכחת זמן שחלף
  • הוכחת סמכות
  • הוכחת מועד מאושרת

עברו על השאלות והתשובות הנפוצות ביותר בנושא ראיונות בלוקצ’יין כדי להתכונן לקראת ראיון הבלוקצ’יין.

סיכום

בהערה אחרונה, תוכלו לראות בבירור את סוגי שאלות הראיונות של אדריכלי הבלוקצ’יין. סיכויי ההצלחה של מועמד לשאלות ראיון אדריכלות בלוקצ’יין תלויים במידה ניכרת במומחיותם בנושא. מלבד הידע והמיומנויות שלך בארכיטקטורת הבלוקצ’יין, תזדקק למיומנויות עסקיות כדי להשיג ערך.

למרות שראיונות לאדריכלים של בלוקצ’יין נראים קלים עבור מועמדים מאומנים ומוסמכים, יש הרבה יותר מה לשקול לראיונות. עליכם לפתח מידה נכונה של מיקוד וריכוז בכדי לנקות את כל השאלות בביטחון. אתה יכול גם לשים את היד על אחת מאישורי הבלוקצ’יין הטובים ביותר המאמתים את כישוריך ומומחיותך. זה יעניק לך יתרון נוסף בראיון ותקבל עדיפות גבוהה יותר בקרב מועמדים אחרים.

אז זה הזמן הנכון לחדד את כישורי הבלוקצ’יין שלך ואת הידע שלך באמצעות פלטפורמות אמינות והסמכת בלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map