10 האתגרים המובילים לאימוץ בלוקצ’יין

כמה אתגרים יש לטכנולוגיית הבלוקצ’יין? האם זה יכול להתגבר על כל זה ולהאיר כברכה טכנולוגית? כאן, נסקור את כל אתגרי אימוץ הבלוקצ’יין שיעזרו לך להבין טוב יותר את הטכנולוגיה.

הבלוקצ’יין הוא עדיין מילת המפתח המובילה בעולם הטכנולוגיה. הגיבורים חושבים שזה יחולל מהפכה במגזרים הפיננסיים, כולל נדל”ן, בריאות ומשפט. היכולת לעבוד בסביבה מבוזרת עם מתקן חסין חבלה היא מקור הליבה מאחורי כל ההיפות הללו.

עם זאת, כל טכנולוגיה חדשה תמיד תעבור שלב הייפ. לוקח הרבה זמן להיפטר מכל האתגרים ולהשתמש בזה בכוח להעצמת העולם המודרני. הבלוקצ’יין אינו שונה כאן. למרות שיש אפשרויות רבות, עדיין ייקח קצת זמן להתגבר על כל האתגרים.

לכן, מדריך זה יסקור את היסודות של בעיות בלוקצ’יין והפתרונות האפשריים שלהם שיעזרו לכל טירון להבין טוב יותר את הטכנולוגיה.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

אתגרי אימוץ הבלוקצ’יין המובילים: מה הם?

להלן רשימת עשרת האתגרים המובילים לאימוץ הבלוקצ’יין המאטים את המערכת:

10 האתגרים המובילים לאימוץ בלוקצ'יין

תכנון טכנולוגי לא יעיל

זהו אחד האתגרים העיקריים ביישום בלוקצ’יין. למרות שלטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש הרבה הטבות, היא עדיין חסרה דרכים טכנולוגיות רבות. פגם קידוד או פרצה היא אחת הנקודות המשמעותיות בכך.

הביטקוין היה הגבול בהקשר זה, אך עדיין, כל המערכת מריחה עיצוב לא יעיל. בטח, את’ריום ניסה לכסות את כל החסרונות של ביטקוין, אבל זה עדיין לא מספיק.

בוא ניקח פיתוח יישומים מבוזר, למשל. Ethereum מאפשר למפתחים להטמיע יישומי dApp בהתבסס על המערכת שלהם. ועד היום, היו הרבה dApps המבוססים עליהם.

עם זאת, נראה כי לרובם יש עניין של קידוד כוזב ופרצות. משתמשים יכולים להשתמש בפרצות אלו ולהתחבר למערכת במהירות. אז כל הדיבורים על אבטחה לא עובדים כראוי כאן.


אם נצליח לפתור אתגר זה לאימוץ הבלוקצ’יין, הדברים ודאי יהפכו לנוחים יותר.

הקשר הפלילי

התכונה האנונימית של טכנולוגיית הבלוקצ’יין משכה לא רק מומחים אלא גם מודעות פליליות. למה? ובכן, אופי הרשת מבוזר כך שאיש אינו יכול לדעת את זהותך האמיתית.

זה הופך את הביטקוין ליעד העיקרי המשמש כמטבע בשוק השחור וברשת החשוכה.

לא דבר טוב לבנות את המוניטין. השם הרע הזה גורם לאנשים רבים לחשוב פעמיים לפני שהם בוחנים את המערכת כולה. יתר על כן, זה טבעי לאנשים שרוצים להתרחק מכל עמותת פשע.

פושעים משתמשים כעת במטבעות קריפטוגרפיים אלה לרכישת ציוד בלתי חוקי ואמצעי תשלום מוגבלים. הם גם מבקשים מטבעות קריפטוגרפיים בתמורה ככופר. הדרך היחידה להתמודד עם זה היא לעצור את הקשר הפלילי ולמען הכל ליישום טוב יותר של בלוקצ’יין.

מדרגיות נמוכה

אחד האתגרים האחרים ביישום blockchain הוא מדרגיות. במציאות, רשתות חסימות עובדות מצוין עבור מספר קטן של משתמשים. אך מה קורה כאשר תתבצע שילוב המוני? לאתרום ולביטקוין יש כעת את מספר המשתמשים הגבוה ביותר ברשת, ולמותר לציין שהם מתקשים להתמודד עם המצב..

כאשר מספר המשתמשים גדל ברשת, המעברים לוקחים זמן רב יותר לעיבוד. כתוצאה מכך, העסקאות עולות גבוה מהרגיל, וזה גם מגביל יותר משתמשים ברשת.

זה יכול לקחת אפילו ימים לעבד את העסקה כולה. לכן, בסופו של דבר, אתגר האימוץ של הבלוקצ’יין הופך את הטכנולוגיה לרווחית פחות ופחות.

מעטות מטכנולוגיות הבלוקצ’יין אכן הראו לנו תפוקה מהירה יותר, אך הן גם מאטות כאשר משתמשים רבים יותר נכנסים למערכת.

לכן, אתגר זה צריך להתמודד די מהר, מכיוון שהוא הופך את כל הטכנולוגיה למעמה.

קרא עוד: 10 האתגרים הטובים ביותר ליישום Blockchain ארגוני

צריכת אנרגיה גבוהה

צריכת אנרגיה היא אתגר נוסף לאימוץ blockchain. רוב טכנולוגיית הבלוקצ’יין עוקבת אחר תשתית הביטקוינים ומשתמשת ב- Proof of Work כאלגוריתם של קונצנזוס.

עם זאת, הוכחת עבודה אינה נהדרת כפי שהיא נראית. כדי לשמור על המערכת במצב חי, היא תצטרך כוח חישובי. בטח שמעתם על כרייה.

הכרייה תחייב אותך לפתור משוואות מורכבות באמצעות המחשב שלך. לכן, המחשב האישי שלך ייקח יותר ויותר חשמל כדי להתגבר על המצב הזה כשתתחיל לכרות.

נכון לעכשיו, הכורים משתמשים ב -0.2% מסך החשמל. אם זה ימשיך לגדול אז, הכורים ייקחו יותר כוח ממה שהעולם יכול לספק. לפיכך, כעת הוא הופך לאחד האתגרים העיקריים של רשת זו.

ארגונים רבים מנסים להימנע לחלוטין מבלוקצ’יין רק בגלל האתגר הזה. זו הסיבה שהמצב צריך להיות בשליטה מכיוון שהוא אחד האתגרים העיקריים באימוץ טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אבל איך?

ובכן, blockchain יכול להשתמש בשיטות קונצנזוס אחרות כדי לאמת את המעברים. אלגוריתמים של קונצנזוס שדורשים מעט מאוד אנרגיה לעיבוד.

זו הדרך היחידה שבה אנו יכולים באמת להפוך את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לברכה שוב.

חוסר פרטיות

בלוקצ’יין ופרטיות לא ממש הולכים אחד עם השני. מערכת הפנקסים הציבורית מתדלקת את המערכת, ולכן פרטיות מלאה אינה הדאגה הראשונה.

אך האם כל ארגון יכול לתפקד ללא פרטיות? ובכן לא. חברות רבות שעובדות עם הפרטיות צריכות להיות בעלות גבולות מוגדרים. הצרכנים שלהם סומכים עליהם עם מידע רגיש. לכן, אם כולם מאוחסנים בפנקס ספר ציבורי, זה כבר לא יהיה פרטי יותר, נכון?

לכן יש צורך לשנות את הרישומים כדי להגביל את הגישה לנתונים. הפיכתו לרשות הלקוחות בלבד יהווה פיתרון כאן.

זוהי דרישה חיונית במקרה של ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים. מצד שני, הדבר מעורר חששות מסוימים עבור ממשלות וחברות. ממשלות וחברות תמיד צריכות להגן ולהגביל את הגישה לנתונים שלהן מסיבות שונות.

המשמעות היא שטכנולוגיית הבלוקצ’יין לא תוכל לעבוד עם מידע רגיש עד שמישהו יפתור את הבעיה.

בלוקצ’יין פרטי או מאוחד יכול לעבוד כאן. היית מקבל גישה מוגבלת וכל המידע הרגיש שלך יישאר פרטי כמו שצריך.

קרא עוד: 6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

אין תקנה

זהו אחד האתגרים העיקריים של הטמעת בלוקצ’יין בארגון. ארגונים רבים הופכים את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לאמצעי עסקה. תראה מוצרים רבים תלויים בכך. אבל גם עכשיו, אין תקנות ספציפיות לגבי זה. לכן, איש אינו פועל לפי כללים ספציפיים בכל הנוגע לבלוקצ’יין.

כעת, כאן הנושא נכנס. למרות שבלוקצ’יין מבטיח נראות כאחד מיתרונותיה, עדיין אין אבטחה. לא תדע בוודאות אם זה יהיה בטוח עבורך או לא. כדי להתגבר על אתגרים אלה, ייתכן שממשלות וסקטורים מבוקרים ביותר יצטרכו ליצור תקנות לבלוקצ’יין.

בעיות אבטחה

ביטחון הוא נושא מכריע נוסף כאן. כולנו יודעים כיצד כל טכנולוגיית בלוקצ’יין מתהדרת באבטחה שלה. אבל כמו כל טכנולוגיה אחרת, גם בלוקצ’יין מגיע עם כמה לולאות אבטחה.

ההתקפה של 51% על הרשת היא אחד הפגמים הביטחוניים של הרשת. בהתקפה זו, האקרים יכולים להשתלט על הרשת ולנצל אותה בדרכם. הם יכולים אפילו לשנות את תהליך העסקה ולהגביל אנשים אחרים ביצירת חסימה.

כדי להתמודד עם זה, שכבת הפרוטוקול זקוקה לאבטחה רבה יותר. כבר ראינו כמה מפרצות האבטחה שלה. עם זאת, רק לקומץ תרחישים יש פרוטוקולים טובים שיכולים להתמודד עם זה. לכן, איש אינו יודע אם הם בטוחים לשימוש לאורך זמן.

היעדר מערכי מיומנות נאותים

בנוסף לתוכנה וחומרה, עליכם למצוא כוח אדם מוסמך לניהול טכנולוגיית הבלוקצ’יין. כידוע, טכנולוגיית הבלוקצ’יין חדשה יחסית והיא עדיין מתפתחת. כרגע, מעטים האנשים שיש להם את הכישורים לתמוך בטכנולוגיה כזו.

מצד שני, הביקוש לצוות מוסמך זה הוא עצום. לכן, אם אתה רוצה להעסיק אנשים מיומנים, תצטרך לשלם משכורות גדולות. האנשים הנכונים יעלו לך.

כמו כל חידוש טכנולוגי, הבלוקצ’יין ימשיך להתפתח. כן, אולי יש אתגרים, אבל הם לא מכשולים. אימוץ תקנות ותקנים חדשים הוא חובה. לפני שאתה יודע את זה, אתה שוקל גם להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין עבור החברה שלך. אז היזהרו מהאתגרים של אימוץ הבלוקצ’יין.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

רשתות חסימות יכולות להיות איטיות

הבלוקצ’יין מורכב. לכן לוקח יותר זמן לעבד עסקאות כלשהן. כמו כן, הצפנת המערכת הופכת אותה לאטית עוד יותר. למרות שהם טוענים שהם מהירים יותר משיטות התשלום המסורתיות, עדיין, במקרים מסוימים הם לא יכולים לספק את זה.

השלמת עסקה עשויה לארוך מספר שעות. לכן, אם אתה רוצה לשלם עבור כוס קפה, זה יגרום לך צרות. זה מתאים ביותר לביצוע עסקאות גדולות כאשר הזמן אינו מרכיב חיוני. זה אלמנט של סיכון. והאם זה לא היה אמור להסיר את האופי ה’לא מאובטח ‘של חסימות מהמשוואה?

תיאורטית, העיקרון משתרע על רשתות בלוקצ’יין שמשתמשות במשהו שאינו ערך חנות – למשל, רישום עסקאות או אינטראקציות בסביבת ה- IoT.

ערוצים אלה – למעשה, אפילו קבצי מחשב – יכולים להפוך לאיטיים ולא מעשיים. זה לא תמיד המקרה. זה מאט רק כשהרשת מושקעת עם יותר מדי משתמשים. ככל שהוא גדל יותר, כך הוא הולך לאט יותר.

אתגרי אימוץ הבלוקצ’יין הזה יכולים להפוך למכשול בקרוב. לכן, עלינו לקוות לפיתרון מהיר. עם זאת, כמה טכנולוגיות חדשות מציעות מהירות מהירה יותר בהשוואה לטכנולוגיות המסורתיות.

לממסד יש אינטרס ישיר בכישלון הבלוקצ’יין. למען האמת – זה יכול להיעלם מהר יותר ממה שאנחנו צופים. לכן, דחוף למצוא פיתרון לאתגרי אימוץ הבלוקצ’יין הללו.

בנקים מרוויחים רווחים אדירים באמצעות מתווכים. ובגלל זה העלויות נמוכות בהרבה מהרגיל. אבל אם blockchain יכול לעלות על הגורם הזה, זה יהיה הרבה יותר זול מזה. אנו מאמינים שארגונים יצטרכו לשקול אתגרים אלה באימוץ טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

בנקים משתמשים בכוח לובי עצום מול ממשלות ומחוקקים. מתקבל על הדעת שאם יחליטו שזה האינטרס שלהם, המגזר הפיננסי המסורתי יכול לצמצם את הבלוקצ’יין. הם יכולים גם להפחית משמעותית את התועלת שלו ולהגביל את זמינותו.

דעת הציבור

עוד אחד מהאתגרים העצומים לאימוץ טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא היעדר בסיס הידע. במציאות, רוב הציבור עדיין לא מודע לקיומו ולשימוש הפוטנציאלי של טכנולוגיה זו. אם אנו רוצים שבלוקצ’יין יצליח, הוא צריך לזכות בקבלה. למרות שהטכנולוגיה עושה היסטוריה, עדיין זה לא מספיק כדי למשוך יותר צרכנים.

כמו כן, היעדר שיווק מתאים לנישה זו הופך אותה ללא פופולרית. לכן, אם אינך מעורב בכך, אפילו לא תדע שזה קיים.

נכון לעכשיו, טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא כמעט אותה משמעות כמו ביטקוין. רוב האנשים חושבים שרק הביטקוין הוא רשת הבלוקצ’יין היחידה. אחרים אפילו לא יודעים על זה חוץ מהקריפטו.

בינתיים, ערך הביטקוין ממשיך לעלות לרמות חסרות תקדים. כמו כן, קריפטוגרפיה נותרת קשורה לעסקאות חשוכות של הלבנת הון, סחר שחור ופעילויות לא חוקיות אחרות.

לפני שהאימוץ הכללי יתאפשר, על הציבור להבין את ההבדל בין ביטקוין, מטבעות קריפטוגרפיים אחרים ובלוקצ’יין. זה יעזור לבטל את ההשלכות השליליות של מטבעות קריפטוגרפיים ולגרום לטכנולוגיה לזרוח מעצמה. זו תהיה התוצאה לנכונות מוגברת להשתמש בטכנולוגיה.

רוצה לדעת יותר על פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות? בדוק את מסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות הטובות ביותר כדי להבין כיצד כל אחד מהם עובד.

האם יש עוד משהו באתגרי אימוץ הבלוקצ’יין?

בלוקצ’יין תתמודד עם אתגרי אימוץ בלוקצ’יין שונים לפני שהוא ישולב בחברה. אלה כוללים מדרגיות, הזמן הדרוש לאימות עסקאות, עלות עסקאות ואבטחה.

תשומת לב מיוחדת התמקדה לאחרונה באירועי פריצה בחברות וסטארטאפים מבוססי ביטקוין. מה שאתה לא יודע כאן זה שרוב המצבים האלה הם תוצאה של משתמשים סוררים.

לדוגמא, ארנק תוכנה, שהוא למעשה המקבילה של ביטקוין לחשבון בנק. עליך להתקין את הארנק הזה על המחשב האישי שלך כדי לגשת ולאחסן את כל הזיכויים שלך. עם זאת, הפרצה כאן היא שאין בה הצפנה כלשהי.

אז כל אחד יכול לגשת למחשב האישי שלך ואז לקחת את הזיכויים שלך.

תרחיש נוסף יכול להיות ההתקפה של 51%. משתמשים יכולים לבצע שינויים ברשת כרצונם אם יותר מ -51% מהמשתמשים שולטים בכוח. עם זאת, זו תוצאה כמעט בלתי אפשרית ולא תועיל מאוד לתוקפים. יתר על כן, התקנות עדיין לא ברורות לפרוטוקולי הסדר עם פרוטוקולי מטבעות קריפטו. גם אתגרי אימוץ הבלוקצ’יין מהווים איום.

מהצד החיובי, הרגולטורים נוקטים יותר ויותר צעדים במדינות מסוימות כדי להתמודד עם מצב זה.

אין מגבלות על האופן שבו מוסדות פיננסיים יכולים להשתמש בבלוקצ’יין כדי ליצור ולנהל את הרשתות הפנימיות שלהם. זה ישפיע על השימוש החיצוני בטכנולוגיית Blockchain, כגון תשלומים והעברות.

סוכנויות מרכזיות של ארצות הברית ובריטניה מצביעות על כך שהן רוצות להשתמש בגישה פרגמטית. הידיעה הזו מהבנקים הגדולים מחזקת גישה מעשית זו.

רוצה ללמוד עוד על טכנולוגיית Blockchain? עיין במדריך להגדרת הבלוקצ’יין שלנו למידע נוסף עליו.

אתגרים והזדמנויות של Blockchain:האם אין תקווה?

למרות שזה אולי נראה שיש רק בעיות עם בלוקצ’יין, יש כבר הרבה פלטפורמות נגד. לדוגמא, Hyperledger מציע שפע של פרויקטים הממוקדים אך ורק בחברות ארגוניות. לא רק זאת, Ethereum אפילו עובד על פלטפורמות מורשות שיכולות לפתור את רוב הבעיות עם blockchain עבור ארגונים.

יתרה מכך, בלוקצ’יין מורשה יכול להציע יתרונות לתעשיות רבות. במציאות, יש כבר הרבה יישומים ופרויקטים חיים שעובדים בצורה מושלמת. אז, כפי שאתה יכול לראות, כל הבעיות עם blockchain יגיעו עם פתרונות והזדמנויות.

יתרה מכך, חברות רבות להוטות ליישם או להשתמש בטכנולוגיה זו, והן משקיעות בה סכום כסף טוב. לפיכך, זה רק עניין של זמן שנראה שינוי גדול בחברה ובכלכלה.

Blockchain עדיין יכול –

  • לשבש את מערכת המימון הנוכחית שלנו
  • שנה תשלומים בין בנקאיים
  • הקפידו על תשלומי עמיתים לעמית
  • ספק הזדמנויות להחלפת מנגנוני חילוף קיימים.
  • שמור מידע פיננסי, רשומות לקוחות והסכמים.

בדוק את 50 החברות המובילות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על כך.

סיכום

עם זאת, ישנם עדיין אתגרים רבים של אימוץ בלוקצ’יין לראות שינוי אמיתי באופן השימוש בשירותים פיננסיים בטכנולוגיה זו. נראה שבלתי נמנע שחברות צריכות לעקוב אחריו מקרוב ולהיות מוכנות להתאים את שירותיהן ולקבל את התוצאות.

למרות שאין ספק שטכנולוגיית הבלוקצ’יין תשחק תפקיד מכריע הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, עתיד זה רחוק אף יותר ממה שאנשים רבים חושבים. רשימת האתגרים לאימוץ הבלוקצ’יין שהוזכרו לעיל מדגישה בבירור את הצורך בשיפורים טכנולוגיים.

במצב הנוכחי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, המוקד העיקרי צריך להיות הפיכת טכנולוגיה חדשה וחדשנית זו לזמינה באופן נרחב.

אם אתה מעוניין ללמוד עוד על טכנולוגיה זו או רוצה להיות חלק מהמהפכה הזו, אנו ממליצים לבדוק את קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו. עכשיו זה הזמן המושלם ללמוד על כל האתגרים וההזדמנויות של בלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map