טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת: איפה מתחילה המהפכה הטכנולוגית

מדריך זה מציע מבט מקיף על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT). למד את ההגדרה, התכונות הבסיסיות, ההיסטוריה, הסוגים, הפלטפורמות, היישומים, האתגרים והעתיד האפשרי של טכנולוגיה זו.

שמענו הרבה באזז לאחרונה סביב – טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. אם התמודדת עם מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין, אתה בטח כבר שמעת על זה. יישום ספר החשבונות המבוזר הוא ללא ספק אחת ההמצאות הגאוניות בכל הזמנים.

מאז הטכנולוגיה עשתה דרך ארוכה והתפתחה למשהו בעל ערך הרבה יותר. בכך שהוא מאפשר הפצת מידע בשקיפות רבה יותר, DLT אכן פיתחה את האינטרנט. בתחילה, טכנולוגיה זו תוכננה רק לעסקאות ולמטבעות דיגיטליים. אך כעת קהילת הטכנולוגיה מצאה מקרי שימוש פוטנציאליים רבים שיכולים לשנות את אורח חיינו לטובה.

עם זאת, עדיין יש הרבה בלבול סביב פתרונות ספרים מבוזרים. רבים מכם עדיין מבלבלים בין יישום ספר חשבונות מבוזר לבין בלוקצ’יין. אך טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת אינה רק בלוקצ’יין אלא משהו בעל משמעות הרבה יותר.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

תוכן העניינים

פרק -1: אבולוציה של טכנולוגיית ספר החשבונות

פרק -2: מהו ספר חשבונות מבוזר?

פרק 3: סוגים שונים של DLT וכיצד הם עובדים

פרק 4: תכונות של DLT שונות

פרק 5: פלטפורמות DLT בולטות

פרק 6: יישומים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת

פרק 7: אתגרים שצריך להתגבר על DLT

פרק 8: עתידה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת

פרק 9: מילים אחרונות

Contents

פרק -1: אבולוציה של טכנולוגיית ספר החשבונות

האם ידעת שמערכת החשבונות הריכוזית שררה לפני זמן רב? לפני יותר מ 5000 שנה, טבליות חרס שימשו כרישום חשבונות רישום. כאן, מסופוטמים הקדמונים היו מציירים תמונות בשורות ועמודים יחד עם חורים חוררים כדי לעקוב אחר כמה פריטים יש להם בחנות. די מרתק, לא?

אך לפני כ- 700 שנה, צמח איטליה סוג חדש יותר של ספר חשבונות מרכזי. כאן ניסו הסוחרים להשיג קשר הגיוני בין כל הערכים. לכל פריט בספר החשבונות הרישומי תהיה רישום חיוב ואשראי. אז תצטרך להזין את הפריט פעמיים. ככל הנראה, צורה חדשה זו של ספר החשבונות המרכזי הייתה הדרך ל”קפיטליזם “.

מערכות הבנקאות האופייניות ושמירת הרשומות הגיעו זמן רב לאחר מכן. איפה שאנשים נהגו לרשום הכל על הנייר. אבל אחרי המצאת המחשבים, הכל התחיל להתמקד. בשנות ה -80 וה -90 החלה מערכת המחשבים להשתלט על מערכות החשבונות הריכוזיים הבנקאיים האופייניים.

ורק לפני עשר שנים צצה צורה חדשה של מבנה מאגרי מידע מבוזר. בשנת 2009, סאטושי נקאמוטו הציגה את טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת הראשונה שנפטרת מכל הסביבה הסמכותית ומקדמת יריד.

וכך נוצרה טכנולוגיית ספר החשבונות המהפכנית.

פרק -2: מהו ספר חשבונות מבוזר?

ספר חשבונות מבוזר הוא סוג של בסיס נתונים דיגיטלי המתעדכן ומוחזק על ידי כל חבר באופן עצמאי במרחב רשת גדול. בספר ספרים זה אין סמכות מרכזית לשדר את הרשומות לכל חבר.

במקום זאת, כל הצמתים יחזיקו את ספר החשבונות ויבנו אותו באופן עצמאי. אך במקרה זה, הצמתים ברשת יצטרכו לקבל גישה לרשימות העסקאות ולמסור מסקנה משלהם לפני הוספתם על ספר החשבונות המבוזר..

בדרך כלל, כל צומת ברשת נוטה לעבור תהליך הסכם כדי להגיע למסקנה אחת. המערכת למעשה שונה מפנקס מופץ לפנקסים מבוזרים.

לאחר ההסכם, ספר החשבונות המבוזר מתעדכן, וכל הצומת ברשת יעדכן גם את כל ספר החשבונות שלהם. המערכת הופכת את הארכיטקטורה הכוללת של הממשק למורכבת למדי בהשוואה למערכות בסיסי נתונים טיפוסיות.

אם ברצונך לקבל רעיון ברור יותר, עיין במאמר זה על ספר הפצה?

ספרים מבוזרים מגיעים עם מערכת דינמית מיוחדת שיכולה לעלות על היכולות של מערכות ספר חשבונות טיפוסיות מבוססות נייר. בקיצור, עם סוגים שונים של DLT, תוכלו ליצור טכנולוגיות חדשות ולאפשר אבטחה בכל העולם הדיגיטלי.

בדרך כלל, בסוג זה של מערכות טיפוסיות, תמיד יש עניין של אמון. עם זאת, ה- DLT החדש הזה מציג סוג חדש של טכנולוגיה שנפטרת מבעיות ה”אמון “ובונה הכל על שקיפות מוחלטת..

עם המצאה חדשה זו של מערכת ספר החשבונות המבוזרת, כעת תוכלו לחוות את המהפכה של איסוף מידע ולתקשר מעבר לדרכים המסורתיות. אתה יכול להחיל אותו גם על נתונים דינמיים וגם על תוכניות נתונים סטטיות.

ספרים מבוזרים פשוט מחזירים את הכוח לידיכם. זה יותר על ניהול המערכת כולה ולא רק על בסיס נתונים פשוט.

למד עוד: מהי DLT (טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת)? 

מיתוס באסטר: לא כל DLTs הם Blockchain

עם העלייה הפתאומית בפופולאריות של ביטקוין ושל מטבעות קריפטוגרפיים רבים, המילה “בלוקצ’יין” הפכה לבחירה נוחה של נושא. אנשים משתמשים כעת במילה זו כמילה נרדפת לכל מה שקשור במטבעות קריפטוגרפיים וכלכלת אסימונים.

אפילו תנועת הקריפטו מכונה לפעמים “תנועת הבלוקצ’יין”.

אז, אתה רואה באופן שבלוקצ’יין במקרה נעשה שימוש רב בהקשרים רבים. יש שם רק קומץ אנשים שרוצים באמת להבדיל בין פתרונות בלוקצ’יין לבין פתרונות ספרים מבוזרים זה מזה.

עם זאת, עדיף לא להתאים את שניהם מכיוון שלא ניתן להחליף DLT ו- Blockchain.

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת לעומת בלוקצ’יין: ההבדל העיקריס

המונח טכנולוגיה של ספר חשבונות מבוזר הוא סוג אחד של מטריית מונח המכסה את הטכנולוגיות שבהן מערכת הפנקס מופצת בין כל המשתמשים בה. כאן, סוגים שונים של DLT יכולים להיות פרטיים או ציבוריים; זה תלוי במאפייני הטכנולוגיה.

הבלוקצ’יין הוא סוג של יישום ספר חשבונות מבוזר ויקר מכך, הפונקציונלי הראשון אי פעם. סוג הטכנולוגיה הסתער על העולם הדיגיטלי החדש ואנשים רבים החלו להאמין שזו הצורה היחידה של מערכת ספרים מבוזרים.

לכן, לעתים קרובות אנשים השתמשו בהם לסירוגין, מה שהוביל את כל התפיסה המוטעית כי DLT הוא שם אחר של Blockchain.

במילים פשוטות, בלוקצ’יין הוא רק אחת מתת-קטגוריות המשנה של מערכת החשבונות המבוזרים. לדוגמא, ישנם סוגים שונים של פירות ואחד מהם הוא “תפוח”. כאן, המונח “תפוח” נופל בקטגוריית הפירות. לכן, התפוח הוא סוג אחד של פרי, אך לא כל הפירות הם תפוחים.

באותו אופן, בלוקצ’יין הוא סוג של DLT אך לא כל DLT הם בלוקצ’יין. לקבלת מידע נוסף, עיין במאמר על טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר

למה להבדיל בלוקצ’יין ו- DLT?

עולם הקריפטו נוצר רק לפני כמה שנים, כלומר עדיין מדובר בטכנולוגיה לא בשלה. במהלך השנים הבאות נראה צמיחה אקספוננציאלית מכיוון שיש בה פוטנציאל לשנות את הדרכים האופייניות לחלוטין.

ישנם שם פרויקטים רבים העוסקים בכל הרעיון של סוגים שונים של DLT במקום להיצמד רק לבלוקצ’יין. יישום ספר חשבונות מבוזר הוא קטגוריה עצומה, ואם אנחנו באמת רוצים יותר חדשנות, עלינו לצאת מקליפת ה”בלוקצ’יין “שלנו.

יש כבר הרבה סוגים שונים של DLT למשחק, ואני מקווה שנוכל לראות תוספות נוספות בעתיד החדש. אבל לעת עתה, מעבר ליישום ספר חשבונות מבוזר תהיה הבחירה הנבונה ביותר לכל צמיחה.

פרק -3: סוגים שונים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת וכיצד הם עובדים

ישנם סוגים שונים של DLT, ולכולם דרכים שונות לפעול. כדי להבין את ההבדלים העיקריים ביניהם, יהיה עליך להשוות ביניהם.

קרא עוד: Blockchain לעומת Hashgraph לעומת Dag לעומת Holochain: סוגי DLTs

1. בלוקצ’יין

ראשית, עלינו להסתכל על ההגדרה בלוקצ’יין. זה אחד מסוגי ה- DLT הפופולריים ביותר שיש שם. Blockchain הוא סוג של DLT שבו רשומות העסקה נשמרות בספר הספרים כשרשרת בלוקים. חשוב על זה כעל רשימה ארוכה של רשומות. אבל לא חסימות מילוליות, כאן כשאנחנו אומרים שרשרת הבלוקים, אנחנו מתכוונים לכל סוג של מידע דיגיטלי שנשמר במסד הנתונים.

כאן המידע הדיגיטלי מהווה את החסימות. בדרך כלל, יש להם שלושה סוגים שונים של חלקים –

נגיד שמישהו ביצע עסקה. חסימת העסקה תכיל את השעה, התאריך והסכום שהשולח שלח.

החסימה תכלול גם את פרטי השולח. אך כדי לשמור על האנונימיות הטכנולוגיה לא תשתמש בשמך האמיתי, אלא היא תכיל את “החתימה הדיגיטלית” הייחודית שלך.

כדי להבדיל או לסנכרן את העסקאות כל בלוק יכיל מזהה מיוחד המכונה hash. פונקציית hash זו מסייעת להבחין בין כל חסימות העסקה בספר החשבונות. בעיקר הפונקציה כוללת תווים שהם אלפאנומריים וכל פונקציית hash היא בחירה ייחודית ואקראית.

מה שאומר, אף אחד לא יכול פשוט לחזות את זה או להיות לו דרך לפרוץ את הדרך לשנות את זה.

איך עובד בלוקצ’יין?

בבלוקצ’יין ישנם מספר בלוקים שמתווספים למערכת ספר החשבונות, אך כיצד התהליך הזה קורה בדיוק?

ישנם ארבעה שלבים כיצד ה”בלוק “מתווסף לבלוקצ’יין. בואו נראה מה הם:

ראשית, מישהו ברשת צריך לבצע עסקה. נניח; שלחת קצת כסף לחבר שלך מייק.

לאחר שביצעת את העסקה הוא צריך להיות מאומת. ישנן גם דרכים שונות כיצד הבלוקצ’יין מאמת עסקה. זה תלוי בעיקר בצמתים ברשת זו. הצמתים יצטרכו להגיע להסכמה שהעסקה אכן התרחשה.

לשם כך הם בודקים האם העסקה אכן התרחשה כפי שהצהרת שהיא קרתה. הקונצנזוס ברשת זו מאפשר לרוב החברים להגיע להסכמה, ואם הרוב חושב שזה נכון, העסקה שלך תישמר בבלוק.

לאחר העסקה שלך מקבל את האות הירוק, כל המידע הנוגע לעסקה שלך, כגון זמן, סכום, החתימה הדיגיטלית שלך, החתימה הדיגיטלית של מייק נשמר בבלוק. תראה שהסכום יורד מהארנק שלך ומייק יראה את הסכום שנוסף לו.

עם זאת, לפני שהוא מקבל מקום בפנקס הספרים, החסימה מקבלת תעודת זהות ייחודית. זהו קוד זיהוי לעסקה ספציפית זו. הבלוק יכיל גם את חשיש הבלוק האחרון כדי לשמור על מבנה שרשרת הבלוקים.

לאחר הוספת העסקה שלך לחשבונך, תוכל לראות אותה ועל סמך מאפייני הרשת, אחרים עשויים לראות אותה גם כן. אם סוגי DLT אלה הם ציבוריים, אז כולם ברשת יוכלו לראות את זה, ואם הם פרטיים או מאוחדים, זה יהיה תלוי בכללי מערכת החשבונות המבוזרים..

2. האשגרף

ב- Hashgraph יכולות להיות מספר עסקאות המאוחסנות בפנקס באותה חותמת זמן. כל העסקאות נשמרות במבנה מקביל. כאן כל רשומה בפנקס נקראת “אירוע”.

ספר חשבונות מבוזר זה ללא בלוקצ’יין הוא הוגן לחלוטין מכיוון שאף צומת ברשת לא יוכל לתפעל את המידע או העסקאות. זה אומר שאף אחד במערכת DLT לא יכול באמת לשנות או לדחות את כל ההוראות שהולכות לקרות או לשלוט בתהליך העסקה..

אם נשווה זאת לבלוקצ’יין, תראה כיצד כורה יכול לבחור איזו עסקה לכלול ב”חסום “. לדוגמה, שניכם ומייק ביצעתם עסקאות, ועכשיו הם ממתינים לאימות. צמתים אחרים ברשת יכולים לבחור באופן סלקטיבי בעסקה של מייק כדי לאמת תחילה ולא אתה, למרות שביצעת עסק מעט מוקדם יותר ממייק..

עבור Hashgraph, צמתי המאמת חייבים לכלול את העסקה שלך ושל מייק באופן שעשית, אז אף אחד לא יישאר מאחור.

אז, בספר החשבונות המבוזר הזה ללא בלוקצ’יין, ככל שיש לך חיבור מהיר יותר, כן ייטב. בדרך זו תוכל לבצע עסקאות מהר יותר ותהיה בשורה הראשונה לאימות.

קרא עוד: מה זה האשגרף?

יחידות אחסון קטנות יותר

בסוג זה של יישום ספר חשבונות מבוזר, כל העסקה ברשת ניתנת להוכחה. אֵיך? ובכן, מכיוון שכל עסקאות מתרחשות ברשת, תוך מספר דקות כולם ברשת יידעו היכן תתבצע העסקה בפנקס הספרים.

נוסף על כך, כולם ברשת יידעו שכל הרשת יודעת על קיום העסקה וכך, לבצע את השינויים בהתאם. המשמעות היא שהצמתים יבצעו את השינויים ואז יזרקו את העסקה.

לא תצטרך לשמור מידע זה בפנקסך לנצח. זו הסיבה שהיא זקוקה רק למספר גיגה בייט של יחידת אחסון כדי לאחסן את כל המידע של פלטפורמת מסדי הנתונים המבוזרים של Hashgraph..

אופי הרשת הביזנטית ו- ACID

זהו אחד המאפיינים המהותיים של יישום ספר חשבונות מבוזר של האשגרף. מערכת היא ביזנטית פירושה שאף קבוצה או ישות קטנה לא יכולים להשפיע על הדרך להגיע להסכמה. כמו כן, לאחר ההסכמה, איש אינו יכול לעשות דבר בכדי לעצור זאת. כל חבר יידע כי הושגה הסכמה והיא תישאר ככה.

בספר חשבונות מבוזר זה ללא בלוקצ’יין, כל צומת ברשת יסכים כיצד התרחשה העסקה ויפרט אותה בהתאם.

לקהילה כולה ב- DLT זה תהיה מערכת בסיס נתונים מבוזרת אך יחידה המשתפת מאפיינים דומים. אם נשווה את ה- DLT הבלוקצ’יין, תבחין כיצד צמתים ברשת לעולם אינם בטוחים אם הושגה הסכמה.

עם זאת, ב- Hashgraph, זה אפשרי. אז זה גם תואם חומצה.

איך עבודת האשגרף?

איך עובד האשגרף הוא די מעניין. מערכת ספר חשבונות מבוזרת זו משתמשת בפרוטוקול רכילות להעברת כל מיני מידע בעיקר על עסקאות ברחבי הרשת. כל צומת ברשת יכול לשלוח מידע (המכונה “אירוע” והם חתומים מראש) על עסקה חדשה.

כל צומת יבחר באקראי בצומת השכן להעביר מידע זה. לאחר מכן צומת צוברת את האירוע עם מידע שהתקבל אחר ואז מעבירה אותו לצמתים שכנים אחרים.

כך, במילים פשוטות, ברגע שמתרחשת עסקה, הצמתים השכנים חולקים את המידע הזה עם צמתים אחרים, ולאחר זמן מה כל הצמתים יידעו על העסקה. התהליך הוא מהיר למדי, ולכן יידרשו כמה דקות לרשת רק לדעת על האירוע.

בעזרת פרוטוקול “הצבעה וירטואלית”, כל צומת מאמת את העסקה ואז הוא מתווסף לספר החשבונות.

3. DAG

תוספת שאפתנית נוספת לספר החשבונות המבוזר ללא משפחת הבלוקצ’יין היא DAG (גרף אצטלי מכוון). DAG הומצאה כגישה חלופית ל- Blockchain DLT. לכן ספר חשבונות מבוזר זה ללא בלוקצ’יין מציע אמנם את כל התכונות של בלוקצ’יין אך עם שיפור גדול יותר.

למרות שמדובר בחלופה, מבנה ספר החשבונות הזה שונה באמת. אחד היתרונות העיקריים של יישום ספר חשבונות מבוזר ב- DAG הוא היכולת להציע עסקאות ננו ללא עמלה. זה בגלל שההרחבה משתפרת ככל שהרשת צומחת.

במילים פשוטות, ככל שמתרחשת יותר עסקות ברשת כך היא תוכל להסדיר אותן מהר יותר. כדי לנקות את הדברים, בואו נראה איך DAG באמת עובד.

איך עבודה DAG?

DAG במקרה עובר מסלול אחר לגבי השגת קונצנזוס. מערכת ספר החשבונות המבוזרת מאחסן תהליכי עסקאות בצמתים. כאן, כל חבר ברשת נקרא “צומת” ממש כמו בלוקצ’יין.

כל הצמתים ברשת מאמתים עסקאות בפנקס הספרים וגם מיוצגים על ידי עסקאות מאומתות. כל צומת יכול ליזום עסקאות, עם זאת, כדי לאמת אותן עליו לאמת לפחות שתיים מהעסקאות הקודמות בפנקס.

לאחר שהוא / היא מאמתים אותם, העסקה שלו אושרה תאושר. ככל שאדם מאמת יותר, כך עסקאותיו הופכות לעסקה תקפה במאגר החשבונות המבוזרים.

לכן, אם לעסקה יש סניף ארוך יותר של עסקאות שאומתו בעבר, יש לה את המשקל הרב ביותר בפנקס. עם זאת, אלגוריתם יבחר באופן אקראי את שתי העסקאות הקודמות עבור כל חבר לאימות.

כי אם זה לא יעשה החברים רק יאמתו את העסקאות שלהם וישאירו אחר מאחור.

זוהי למעשה צורה חדשה נפלאה של קונצנזוס להשגת מדרגיות רבה יותר. בשל אופי זה של יישום ספר החשבונות המבוזר, חברות הדורשות נפח גדול יותר של עסקאות בכל שנייה צריכות להשתמש בכך.

4. Holochain

זהו אחד הפנקסים שהופצו לאחרונה ללא בלוקצ’יין – אומרים כי Holochain DLT היא אחת הרמות המתקדמות ביותר של פנקסי ספרים. חברת Holochain שיצרה צורה חדשה זו של DLT נותנת למפתחי הטכנולוגיה דרך חדשה ליצור אפליקציות מבוזרות.

שינוי משמעותי אחד מחשבונות מבוזרים אחרים ללא בלוקצ’יין הוא שהמרכז הזה הוא סוכן במקום מבנה ממוקד נתונים. רשת זו נמנעת משימוש בכל פרוטוקול קונצנזוס עולמי בכך שהיא מספקת לכל סוכן מערכת מזלגות משלהם. רק שינוי זה פותר את כל הבעיות בהרחבה ושומר על הרשת שלמה גם לאחר צמיחת הרשת.

קרא עוד: המדריך האולטימטיבי של Holochain 

במה שונה טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת זו?

בדרכים מסורתיות, כל שאר הצמתים ברשת נאלצים לקבל הסכמה עולמית ולאמת את כל הרשת. עם זאת, Holochain משנה את הטבע הזה. התהליך דומה לשמו. שמו של מאגר ספרים מבוזר זה הגיע מהתפיסה שמאחורי ארכיטקטורה זו, והיא הולוגרמה.

בהולוגרמה, אם ברצונך ליצור תבנית תלת ממדית, תזדקק לקרני אור ספציפיות ותקשר אותן באופן ליצירת התמונה. Holochain דומה. הוא משתמש במודולים בודדים כדי ליצור את כל מערכת הפנקסים.

כאן, כל צומת שומר על ספר חשבונות מבוזר משלו ומתקשר איתו באמצעות החתימה הייחודית שלו. לדוגמא, חשוב על כל הרשת כנהר שעוקב לכיוון. כאן, כל צומת ניזון לנהר הפנקסים דרך הנחלים הקטנים שלהם ויוצר את הנהר בכללותו. אם אחד מהזרמים לא מקוון, מסד הנתונים של ספר החשבונות המבוזר לא יושפע ממנו.

איך עבודת הולוכין?

זה פשוט, לכל צומת יהיה ספר ספרים משלהם, אבל ספר ספר זה יסתובב סביב מערך ספציפי של ערכים הנקרא “DNA”. לדברי היזמים, ה- DNA הזה מבטיח שכל צומת ברשת שמנסה להוסיף מידע חדש על ספר החשבונות הציבורי יקבל תוקף.

צומת תישלח מידע לצמתים אחרים כדי לאמתם ברשת. אם צמתים אחרים ברשת יכולים לאמת את המידע שלו באמצעות ה- DNA, הם מעבירים הודעה זו לצמתים אחרים ברשת..

עם זאת, אם מישהו ינסה לפרוץ לרשת וינסה לאחסן נתונים כוזבים ברשת, יהיה להם DNA שונה. לכן, אם מישהו רוצה לזייף עסקה, הוא יקודד את עצמו מחוץ לרשת ויפעל משרשרת שינויים אחרת עם כללים אחרים. צמתים אחרים ברשת יאמתו זאת כעת באמצעות ה- DNA לפני קבלת המידע.

וברגע שהם ימצאו הבדלים, הם ידחו אותו וישדרו אותו ברחבי הרשת ויזהירו אחרים מפני הצומת הזדוני הזה..

התהליך הוא די מסודר ובטוח. וזו הסיבה שהוא צובר פופולריות כה רבה.

5. טמפו (רדיקס)

כמו ספר ספרים מבוזר אחר ללא בלוקצ’יין, נאמר כי טמפו היא תרומה חדשה יחסית למערכת. כמו כל פלטפורמה אחרת, היא תשמור על רצף המידע בפנקס. עם זאת, הוא מציע גם חותמת זמן יחד עם פונקציות אחרות גם כן.

Radix DLT היא החברה שהציגה את הטכנולוגיה החדשה והמבריקה הזו. אתה יכול להשתמש בספר חשבונות מבוזר זה ללא בלוקצ’יין עבור מודולים פרטיים וציבוריים מכיוון שהוא אינו דורש שינוי כלל. אחת מנקודות הפלוס היא שגם לא תצטרך שום רכיב חומרה כבד. זה קל במיוחד ויכול לעבוד אפילו במכשירים הניידים שלך.

בעזרת Tempo תוכלו ליצור אפליקציות מבוזרות משלכם, אסימונים, מטבעות, לבצע עסקות מהירות במיוחד ורבים נוספים.

מאגר הנתונים של ספר החשבונות המבוזר פועל על פי שלושה עקרונות מרכזיים:

 • יש אשכול צמתים ברשת
 • ספר חשבונות עולמי המופץ בין אשכול הצמתים
 • אלגוריתמים מיוחדים לאירועי חותמת זמן בפנקס החשבונות

כל מופע במאגר חשבונות מבוזר זה מכונה היקום. בתוך היקום כל אירוע נקרא “אטום”.

כיצד Tempo DLT עובד?

זה קצת שונה ממאגר חשבונות מבוזרים אחר בשוק. כל צומת יכול לבחור לשאת איתו / ה תת-קבוצה של ספר החשבונות העולמי המלא. תת-קבוצה של ספר החשבונות נקראת רסיסים, וכל צומת הנושא רסיס יקבל מזהה ייחודי עבור קבוצת המשנה שלהם. לכן, הצמתים אינם נדרשים לשאת את נטל הפנקס העולמי ברשת.

זה מבטיח שהרשת יכולה לשאת כמות גדולה יותר של עומס, ובכך להגדיל את יכולת ההרחבה.

כאשר צומת רוצה לאמת עסקאות, הוא משתמש בשעונים לוגיים כדי לעשות זאת. חותמת הזמן הרגילה של מסד הנתונים של ספר החשבונות המבוזר אינה מסוגלת להגיע לבד לקונצנזוס. זה בגלל שפרספקטיבה של הזמן משתנה מאדם לאדם.

לכן, במקום להתאים מתי זה קרה, הוא רואה מה התרחש לפניו. אם עסקה קודמת הייתה A ועכשיו אירעה עסקה חדשה B, הצמתים יראו אם הייתה עסקה A לפני B.

אז הנה, צמתים יתעדו את רצף האירועים ולא את השעה בפועל של אותו אירוע. המאפיינים של טכנולוגיית פנקסים מבוזרים באמת התפתחו לזמנו ולאט לאט צוברים פופולריות.

פרק 4: תכונות מסוגים שונים של DLT

תכונות Blockchain –

 • חוסר שינוי

מאגר חשבונות הפצה של בלוקצ’יין מפתיע במיוחד. זו אחת התכונות הטובות ביותר של מערכת ספר חשבונות זו. אי-משתנות פירושו שאף אחד ברשת לא יכול להשחית אותה בשום צורה שהיא. בספר חשבונות מבוזר זה, ברגע שתוסיף משהו לספר החשבונות, לא תוכל לשנות אותו, למחוק אותו או אפילו להפוך אותו.

אז, זה יישאר כתיעוד קבוע, ואף אחד לא יוכל לגעת בו. אבל לפני שתוסיף משהו לפנקס, זה יעבור תהליך קונצנזוס ויקבל תוקף.

 • אבטחה משופרת

פריצת DLT זו כמעט בלתי אפשרית בשל אופיה המבוזר וההצפנה ההצפנתית. רמת האבטחה ש- DLT זה מציע מדהימה. הצמתים מבצעים עסקאות באמצעות הצפנה כאשר כל רשומה ברשת מוצפנת. השימוש במפתח ציבורי וציבורי הצד העסקי מבטיח שאף אחד לא יוכל ליירט בין עסקה.

ישנם מספר דגמי אימות, ומכיוון שלאף אחד אין גישה לשנותו, בלוקצ’יין הופך לחשבונון איתן לאחסון מידע אישי מבלי לדאוג להשלכות..

 • התיישבות מהירה יותר

מערכות עסקאות בנקאיות טיפוסיות עשויות להימשך מספר ימים עד לביצוע עסקאות. אך עם מאפיינים אלה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, תוכל לבצע יישובים מהירים יותר. הטכנולוגיה עשתה דרך ארוכה וכעת היא יכולה להציע זמן מהיר יחסית לכל אחד לשלוח כסף.

השימוש באנשים אלה יכול לבצע תשלומים גלובליים מתי שהם יכולים. הם לא יצטרכו לחכות מספר ימים עד שיקיריהם יקבלו את הכסף. כמו כן, התשלום המינימליסטי יחסוך לכם סכום כסף עצום בטווח הארוך.

 • קוֹנסֶנזוּס

Blockchain תומך במגוון רחב של אלגוריתמים של קונצנזוס ל blockchain לאימות עסקה. מנגנוני קונצנזוס הם דרך להגיע להסכם בין צמתים ברשת. כאשר אתה מתמודד עם מיליוני צמתים ברשת, קשה מאוד להגיע להסכם ללא עזרה של קונצנזוס.

מכיוון שמדובר בסביבה חסרת אמון, רק האלגוריתמים יכולים לעזור להם לשמור על ספר החשבונות המבוזר. זה אחד המאפיינים המיוחדים של Blockchain.

תכונות DAG –

 • מדרגיות אינסופית כמעט

בשל האופי המובהק של המאפיינים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, זה מציע מדרגיות אינסופית חדשה. אם אתה מסתכל על DLT אחרים, תוכל להבחין כיצד המדרגיות פוחתת כאשר הרשת מתחילה לגדול. אבל לא בפנקס הספרים הזה.

כאן ההרחבה תגדל עם צמיחת הרשת. כל צומת צריך לאמת לפחות שתיים מהעסקאות הקודמות שלו על מנת שהעסקה שלהם תתאשר. ככל שהצומת מאמת יותר, העסקה שלו הופכת לתקפה יותר. כמו כן, זה מוריד את כוח הגיבוב הדרוש לאימות עסקאות קודמות.

 • עסקאות מיקרו וננו

מכיוון שהצמתים ברשת יצטרכו לאמת עסקאות קודמות, הדבר גורם לתשלום פחות עסקאות ברשת. לכן, עם פתרונות ספר חשבונות מבוזרים של DAG, ההזדמנות של מיקרו-עסקאות בערוץ מבוזר זה הופכת למושג נצחי.

איש לא יכול היה להציג עסקאות מיקרו ב- DLT בבלוקצ’יין תמורת עמלות העסקה שהולכות וגדלות יחסית. עם זאת, DAG מציעה פרוטוקול ללא דמי עסקה, כך שכל אחד ברשת יוכל להפוך את ננו למיקרו-טרנסקציות ברגע. זהו אחד המאפיינים העמוקים של טכנולוגיה זו.

 • עמידות קוונטית

בהשוואה לתכונות אחרות של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת DAG הוא עמיד לקוונטים. טכנולוגיות אחרות מאובטחות, אך עם חידושים טכנולוגיים, ככל הנראה הן רגישות למחשבים קוונטיים. מחשבים קוונטיים מציעים טכנולוגיית מחשוב ברמה מעולה, ועם זה אפשר לתקוף אפילו את מערכות האבטחה החזקות ביותר.

עם זאת, DAG מגיעה עם תכנית חתימה חד פעמית של Winternitz כדי לקבל חומת אש שאפילו המחשב הקוונטי יכול לפרוץ אליה. עם זאת, תכונה זו עשויה להשתנות בין חברות DAG שונות.

 • מסרים מאומתים רעולי פנים (MAM)

לעת עתה, ראיתי רק את התכונה הזו במיוחד ב- DAG של Tangle. עם זאת, זוהי דרך נהדרת להחליף מידע עם צמתים אחרים מבלי לדאוג לבדיקות אבטחה. מכיוון שהמאפיינים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר עמידים בקוונטים, צמתים יכולים להחליף מידע עם גורמים ספציפיים באמצעות הצפנה ואימות..

 • עסקאות מקבילות

ברגע שעסקה מקבלת תוקף, היא תיישר במקביל לעסקאות אחרות. בדרך כלל, עסקאות אלה חדשות יחסית בספר החשבונות. בדרך כלל, לכל עסקה ברשת יש קישור לעסקאות קודמות. אך בכך, ספר החשבונות יהפוך למסובך וגדול מדי ויהיה קשה לשמור עליו.

לרשת יש יעד רוחב ותווסת אותה על מנת שהמערכת תפצה על בסיס רשת גדול וגדל.

תוכל גם לבצע עסקות ממש מהירות עם סוג זה של טבע.

תכונות Hashgraph –

 • עסקאות חתומות

כל אחד ברשת רשאי ליצור עסקה חתומה בכל עת שירצה. לאחר שיצרו אותו, צמתים אחרים יידעו על כך ובאמצעות תהליך ביזנטי הם יוכלו להגיע להסכמה עם סדר האירוע.

 • הגינות משופרת

רמת ההגינות הגבוהה יותר הופכת את הטכנולוגיה המבוזרת לרגישים למשפיעים. אף אחד לא יכול להשפיע על צמתים אחרים לשנות את ההסכם שלהם לפני שהצמתים מסכימים עליו. ברגע שהם מסכימים על עסקה ספציפית, למשפיע לא יהיה כוח כלשהו אם הוא אוהב את זה או לא.

 • רכילות אקראית

ברגע שצומת יוזם עסקה, הוא יאפשר לבחור באופן אקראי צומת שכנה ולהעביר את המידע הזה. אז זה בערך כמו רצף רכילות אקראי בו היית בוחר את הצומת הקרוב אליך ומספר לו / ה הכל על מה שאתה יודע.

 • רכילות על רכילות

ברגע שמתרחשת רכילות אקראית והצומת המבצע מודיע על הצומת הקרוב ביותר שלה, הצומת יעביר מידע זה לאחד הצמתים הסמוכים לו הוא דומה. תהליך זה יימשך עד שכל הצמתים ברשת יידעו על המידע. התהליך הזה הוא רכילות על רכילות מכיוון שכאן אתה מרכל על רכילות אקראית קודמת.

זה צריך לקחת רק כמה דקות עד שכולם ברשת יודעים על העסקה.

 • מבנה נתונים ייחודי

ספר החשבונות מתעד את כל רצפי הרכילות ברשת בצורה מסודרת. זאת על מנת לוודא שכולם ברשת יודעת על השינויים. ספר החשבונות ירשום את נקודת ההתחלה לנקודת הסיום כדי להשוות אם כל צומת יודע על העסקה.

 • הצבעה וירטואלית

ספר חשבונות מבוזר ייחודי זה משתמש במערכת הצבעה וירטואלית לאימות כל עסקה. אם 2/3 מכל הרשת מסכימים עם העסקה, זה נחשב תקף. עם זאת, יש כאן אלמנטים אחרים במשחק. הצבעה וירטואלית עשויה להתרחש יותר מפעם אחת, והיא תספור כמה עדים מפורסמים נמצאים בספירה זו. לאחר מכן, זה יקבל ציון כושל או עובר.

 • עדים מפורסמים

במקרה זה, הרשת הייתה בוחרת כמה עסקאות ומבקשת לכל אחת מהן אם הן התרחשו בעניין רציף או לא? אם רוב העדים עונים כן, האירוע הזה נקרא עד מפורסם כיוון שרוב הצמתים ידעו עליו יחסית מהר יותר.

לאחר מכן ניתן להשתמש בעדים אלה לצורך אימות עסקאות חדשות.

 • רואה מאוד

תפיסה זו מבטיחה כי ההסתברות לקונצנזוס היא תמיד אחת. לצמתים יש מסלולים מרובים המתחברים זה לזה, ואם שני אנשים יכולים לראות אנשים אחרים חזק, הם יכולים לדעת מה אותו אדם יצביע. לכן הם יצביעו אותו דבר.

תכונות Holochain –

 • Agent-Centric

אחד המאפיינים המושכים ביותר את העין של ספר חשבונות מבוזר זה הוא שהוא ממוקד בסוכנים. במבנה ממוקד נתונים אופייני כל צומת ברשת נאלץ לאמת עסקאות בודדות מתור העסקה ולהוסיף אותן בשרשרת. עם זאת, במבנה זה, ככל שהוא ממשיך להוסיף יותר, כך הוא נעשה איטי יותר.

עם זאת, במערכות ממוקדות סוכנים כמו Holochain, תוכל לשמור על יומן ההיסטוריה שלך ולשתף באופן עצמאי מבלי שיהיה לך הסכמה כפויה. לכל צומת יש ספר ספרים משלהם, והם יכולים לתחזק אותם לבד.

 • חסכונית באנרגיה

אופיו השונה של ספר החשבונות הופך את המערכת לחסכונית בהרבה מאחרים. למה? מכיוון שכאן לא תזדקקו לשום ציוד כרייה כדי להפעיל מנגנוני קונצנזוס כבדים לאימות עסקאות.

מכיוון שאתה צריך לשמור רק על הגרסה שלך של ספר החשבונות המבוזר, יידרש רק מכשיר מינימליסטי כדי לאחסן אותו. אתה יכול אפילו להפעיל את Holochain מהטלפון שלך, וזה לא ייקח יותר אנרגיה מהשימוש הרגיל.

לכן זה מבטיח יעילות אנרגטית, מה שיחסוך לכם כסף רב בטווח הארוך.

 • ספר חשבונות מופץ אמיתי

מה המשמעות של ספר הפצה אמיתי? ברוב המקרים, תראה את כל הצמתים ברשת נושאים את העומס של כל החשבונות על המכשירים שלהם. אך האם זה מגיע להפצה האמיתית לה אנו זקוקים?

אחד המאפיינים העיקריים של Holochain הוא שהוא יכול להגיע לרמת ההפצה האמיתית ברחבי הרשת. כמרכז הסוכנים שלו, כל אחד מפעיל ספר חשבונות משלו במכשירים שלו, ובמידת הצורך הוא יכול לתקשר עם ספר החשבונות הראשי באמצעות המפתח הפרטי שלו. כאן, כל צומת עובד כישות נפרדת ובסופו של דבר יוצר יחידה מתפקדת חדשה לגמרי.

 • העצמת משתמשים

על ידי שימוש במודל ההולוגרפי לארכיטקטורה, כל מפתח יכול כעת להמציא יישומים מבוזרים שיכולים להתמקד בדרכים רבות ולהוביל למאפיינים אמיתיים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. זה יבטיח שכל צומת יפעל באופן עצמאי. הם יצטרכו להסתנכרן רק במידת הצורך ואם משתמשים אחרים מסכימים לכך.

המשמעות היא שהמשתמש יקבל את השליטה המלאה על הפעולות והנתונים שלהם. איש לא יוכל לגשת אליהם ולנצל זאת. זה נפטר מתוכניות צד ג ‘בהן חברות מוכרות מידע לחברות אחרות לרווח עצמי. זה גם מקדם העצמת משתמשים בריאה.

 • אבטחה ומדרגיות

ספר חשבונות מבוזר של Holochain מציע את רמת האבטחה הגבוהה ביותר בזכות התכונה המיוחדת שלהם המכונה “DNA”. במקרה של אדם זדוני כלשהו שמנסה לשלוח מידע זדוני או לא חוקי לצמתים אחרים, הוא יצטרך לעבור דרך ה- DNA של מערכת זו. לפני קבלת מידע חדש כל הצמתים מתבקשים לאמת את ה- DNA של השולח באמצעות קבוצת ה- DNA שלהם.

מכיוון שהאדם הזדוני יצטרך לשנות את ה- DNA על מנת לשלוח נתונים לא חוקיים, זה לא יתאים לזה הקיים וכך ייאסר מהשרשרת. צמתים אחרים יקבלו גם אזהרה על מעשיו ויישארו זהירים לפני שיקבלו מידע חדש.

כמו כן, הרשת ניתנת להרחבה, שכן ספר החשבונות האישי של כל צומת יאוחסן באופן מוגבל בלבד. לכן זה יגדיל את המדרגיות. בגישה תיאורטית, אם יש מספיק צמתים ברשת, ספר חשבונות מבוזר זה מסוגל להתמודד עם עסקאות בלתי מוגבלות.

תכונות טמפו –

 • רסיסים

זוהי שיטה ייחודית כדי לוודא שפתרונות הספרים המבוזרים Tempo מסוגלים לאחסן כל אטום שיוצא ביקום. ספר החשבונות מתוכנן באופן שניתן לשנותו בצורה אופקית, לתמוך במגוון רחב של מידע מובנה למחצה ולהיות מסוגל לעדכן את כל הערכים.

בואו נדבר על אב המנזר. ספר החשבונות הגלובלי ברשת יקוצץ לקבוצות משנה קטנות יותר של ספר זה. חלקים קטנים יותר נקראים “רסיסים”. כל רסיס מגיע עם קוד זיהוי ייחודי משלו ומופץ בין הצמתים.

ספר החשבונות המקומי הפועל במכשירים בודדים יכול לבחור לאחסן רסיסים או את כולם. התהליך מבטיח שכל רסיס יכיל את כל האטומים ברצף נכון והוא יקבע גם איזה צומת ייקח את האטומים.

זה בערך כמו חלקי פאזל, שברגע שהורכבו יחשפו משהו ספונטני. כאן, במקרה זה, חלקי הפאזל הם רסיסים, והתוצאה היא ספר החשבונות המופץ ברחבי העולם.

 • פרוטוקול רכילות

כדי לוודא שלכל רסיס יש מידע עדכני אודות ספר החשבונות המבוזר, ה- Tempo DLT יוזם פרוטוקול רכילות. באמצעות פרוטוקול זה, הצמתים ברשת מתקשרים זה עם זה ומעבירים מידע בנוגע לרסיסים שלהם.

פרוטוקול זה של מאפייני טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר הוכח כאחת הדרכים היעילות ביותר להפיץ מידע בארכיטקטורה מסוג זה. פרוטוקול הרכילות דומה לרצף הרכילות האקראי של האשגרף.

הצמתים ברשת מידע אודות כל תצורה חדשה ומעבירים את המידע לצמתים אחרים. לאחר מכן צמתים אחרים מייעלים את המידע ומסנכרנים את הרסיסים שלהם בהתאם.

תהליך זה נחוץ מכיוון שצמתים יצטרכו עדכוני רסיסים כדי לאמת כל עסקאות חדשות המתרחשות ברשת. פרוטוקול רכילות עשוי להכריז גם על מטא נתונים על צמתים אחרים אליהם הם קשורים ישירות.

 • שעונים הגיוניים

אחד המאפיינים הגדולים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר הוא השעון הלוגי. שעונים לוגיים הם בבסיסה של מערכת ספר חשבונות זו. כאן, המשמעות היא רצף הזמנות של האירועים היחסיים ברשת ובאמצעות זה צומת יכול לאמת עסקה.

בפנקס זה, כל צומת מכיל שעון לוגי באופן מקומי, עם ערך שלם הולך וגדל שייצג את המספר הכולל של האירועים שהצומת הספציפי הזה היה עד אליו. הם יגדילו את המספר הזה בכל פעם שהם יראו אירוע חדש שלא ראו קודם. בעת אחסון אירוע כלשהו, ​​הוא גם יאחסן איתו את מספר השעון ההגיוני. מספר זה עוזר לאמת עסקאות חדשות עם עסקאות קודמות.

עם זאת, רק אטומים חדשים ברשת ייחשבו כאירוע.

פרק 5: פלטפורמות DLT בולטות

בלוקצ’יין:

 • את’ריום

זוהי אחת הדוגמאות הפופולאריות ביותר ב- DLT בשוק כיום. Ethereum פועל על ספר חשבונות מבוזר של בלוקצ’יין. למרות שרבים אולי חושבים שאת’ריום דומה לביטקוין, אבל יש המון הבדלים.

דוגמה זו לבלוקצ’יין DLT מתפקדת הרבה יותר טוב בכל תחום בהשוואה לביטקוין. במקום שיהיו לך אפשרויות מוגבלות, תוכל ליצור כל סוג של פעולות ב- Ethereum. זה בעיקר ליישום אפליקציות מבוזרות. Ethereum הציגה לראשונה מכונה וירטואלית משלה Ethereum. תוכנה זו פועלת אך ורק בפלטפורמה ותאפשר למפתחים להריץ כל סוג של תוכניות. לאחרונה, האתריום הארגוני מקבל משיכה כבדה מחברות שונות.

אז אתה יכול לחשוב על זה כאזור פיתוח ליישום מבוזר חדש. פרט לאתר זה הציג גם חוזים חכמים, שהוא הכלי המושלם להסדרת התשלום באופן אוטומטי. ויטליק בוטרין הוא מייסד הטכנולוגיה הזו.

 • בד Hyperledger

זוהי גם דוגמה נפלאה נוספת לבלוקצ’יין ברמה ארגונית. Hyperledger Fabric היא אחת מפלטפורמות ספר החשבונות המופצות של בלוקצ’יין בעלות עיצוב אדריכלי מודולרי. הם מספקים פתרונות ברמת הארגון עם יכולת הרחבה גדולה יותר, גמישות, גמישות וסודיות.

דוגמה זו לבלוקצ’יין מסוג DLT תוכננה לתמוך בהרבה יישומים הניתנים לחיבור באמצעות סוגים שונים של רכיבים. זה יתאים גם למספר רב של מורכבויות ומורכבויות של המערכת הכלכלית האופיינית.

Hyperledger Fabric אינו ספר חשבונות מבוזר ללא הרשאה, אך הוא מורשה. לכן, לא כולם יורשו לרשת. כאן הם מציעים גם לאחסן מספר פורמטים של נתונים בספר החשבונות המבוזר. באמצעותם תוכלו גם ליצור ספרים שונים לערוץ האישי שלכם; זה מיועד בעיקר למתחרים שלא רוצים לחשוף את התמחור שלהם בפני המתחרה הביניים שלהם. לינוקס מגבה כרגע את טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת החדשה.

 • R3 קורדה

זה התחיל עוד בשנת 2015, עם פלטפורמת Corda הפתוחה של R3. Corda blockchain היא פלטפורמת ספר חשבונות מבוזרת המבוססת על blockchain. R3 היא אחת הדוגמאות המובילות בעולם של בלוקצ’יין בקונסורציום DLT, שם התאגדו כמה מהחברות הפיננסיות הגדולות ביותר.

המספרים של השותפים שלהם עלו גבוה באזור 60+. למרות שפלטפורמה זו תוכננה אך ורק למטרות בנקאיות בלבד, תוכלו להשתמש בה גם במגזרים אחרים כגון – ממשל, שרשרת אספקה, שירותי בריאות ועוד רבים אחרים..

קורדה מציעה את אחת התפוקות המהירות והאמינות שיש בשוק.

DAG:

 • יוֹטָה

אתה יכול לחשוב על זה כחלוץ של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת חדשה – DAG. IOTA הוקמה בשנת 2016 כאשר ה- DLT הבלוקצ’יין החל להשתלט על העולם אך לא הצליח למלא את כל הדרישות.

עם DAG IOTA מצליחה לפתור את אחת הבעיות המשמעותיות ביותר – מיקרו-עסקאות. תשלום יותר מדי כדי לאמת את העסקה שלנו השפיע לרעה על כל טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר. עם זאת, IOTA הצליחה להציל את היום.

IOTA מכנה את מערכת ספר החשבונות המבוזרת של DAG שלהם רשת Tangle, והיא נמצאת בליבת הפלטפורמה שלהם. גם אם הצמתים ימשיכו לצמוח לא תהיה שום השפעה על תוכנית המיקרו-עסקאות. בעזרת DAG DLT ניתן להגיע להרחבה גבוהה יותר.

מגזרי IoT ייהנו במידה רבה מפלטפורמה זו, והיא תהיה מושלמת עבור רשת IoT גדולה.

קרא עוד: מדריך למתחילים ל- IOTA Blockchain

 • כדור בייטבול

יש פלטפורמה נוספת שהשתמשה בטכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר של DAG – Byteball. אף על פי שפלטפורמת DAG IOTA הציעה עסקאות בחינם שאינן המקרה כאן. ב- Byteball תצטרך לשלם סכום קטן מאוד של תשלום. עם זאת, תוכל ליהנות ממהירות עסקה מהירה במיוחד.

ב- Byteball אין סיכון להתקפה של 51% ותוכלו לבצע עסק באופן פרטי. משהו שלא תראה בפלטפורמות DAG אחרות. כדי לשמור על הכל הוגן, Byteball משתמש במנגנון אימות. למנגנון זה יש את ההשפעה העליונה על הרשת. זה גם מציע מידה רבה של מדרגיות, כך שלא תצטרך לדאוג לפלט איטי יותר בשום תרחיש.

למידע נוסף על מה זה Byteball? פלטפורמת DAG הראשונה 

האשגרף:

 • חדרה האגרף

עם צורה פופולרית אחרת של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת Hashgraph, תראה את Hedera Hashgraph שולט בשוק. במקור, Swirlds למעשה העלה את הרעיון של האשגרף. עם זאת, אין להם רשת פועלת על בסיס זה. במקום זאת, החדרה האגרף קנתה מהם את הטכנולוגיה. למידע נוסף על Hashgraph ו- Hedera Hashgraph כאן.

Hedera Hashgraph הוא סופר קל ומהיר במיוחד. מלבד זאת, חברה זו מתגאה בהגינותם ובביטחונם. תכונות אחרות כוללות מטבע דיגיטלי משלהן, יחידות אחסון וחוזים חכמים.

באמצעות פלטפורמה זו, מפתחים יכולים לבנות סוגים שונים של אפליקציות מבוזרות, אשר יעלו על ביצועי ה- DLT של blockchain די בקלות. עמלות העסקה נמוכות במיוחד, ותוכלו לבצע עימם תשלומי מיקרו.

 • נויה

רשת של Acceleration Internet או NOIA היא פלטפורמות טכנולוגיות ספרים מבוזרות פופולריות נוספות של Hashgraph בשוק. עם זאת, פלטפורמה זו ייחודית למדי. הם מציעים CDN מבוזר (Network Delivery Network) באמצעות הצמתים כדי להציע ביצועים טובים יותר באינטרנט.

עם שילובם של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, תוכלו ליהנות מכל פיצ’ר זמין בפלטפורמת Hedera Hashgraph. ובכן, זה בגלל ה- HashTraph DLT מבוסס על חברת Hedera Hashgraph.

מלבד זאת, NOIA היא ללא הרשאה לחלוטין, כלומר כל אחד יכול להצטרף לרשת ולהשתמש ברוחב הפס לפי הצורך. זו עדיין פלטפורמה חדשה יחסית המבוססת על Hashgraph.

 • מינגו

אפילו תוהה עד כמה תהיה טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת אם נשתמש בה בחיי המדיה החברתית היומיומית שלנו? מינגו הוא דוגמה מצוינת לכך. היא משתמשת ב- Hashgraph DLT כדי לבנות את המסגרת שלה. חשוב על זה כעל פלטפורמת צבירת מסנג’רים שבה יישומי הצ’אט הפופולריים ביותר יתאגדו כאחד.

ככל הידוע לנו כל תוכנות המסרים לא יכולות לתקשר ביניהן עד עכשיו. זה אומר שאתה לא יכול לשלוח הודעה למישהו מסקייפ לפייסבוק. אבל עם הפלטפורמה הייחודית הזו, עכשיו תוכלו לעשות הרבה יותר מזה. פלטפורמה זו תומכת במגוון רחב של אפליקציות פופולריות כגון – טוויטר, פייסבוק, רפוי, דיסקורד, סטרים, סקייפ ורבים נוספים.

כמו כן, יהיה בו מטבע קריפטו שירות לגיבוי כל רכישות מתוך האפליקציה. תוספים אחרים כוללים תוספי משחקים או נדידה. נכון לעכשיו, זה בשידור חי באנדרואיד; גרסת ה- IOS עדיין בתהליך. זה יכול להיות השימוש בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר שמשנה את חייו שחיפשנו.

Holochain:

 • הולוצ’יין

פלטפורמה זו הציגה סוג אחר לגמרי של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת בעולם הטכנולוגיה. הוא משתמש ב- Holochain DLT, בדיוק כמו שמו. Holochain היא פלטפורמה נהדרת, מלכתחילה. כדי לשמור על זכות המשתמשים, פלטפורמת ספר חשבונות מבוזרת זו הציגה סוג אחר של ארכיטקטורת מודלים.

הוא משתמש במבנה אחסון נתונים הולוגרפי, שמבטיח שכל צומת ברשת יזכה לשמור על הנתונים שלו. לכן, אין כל סיכון של חברות צד ג ‘לגנוב מידע אישי של אנשים אחרים.

בעיקר הפלטפורמה סובבת סביב הסכם ממוקד סוכנים ומספקת לכל צומת את מערכת החשבונות האישית שלהם. תהליך זה מבטיח את הטבע המופץ באמת שכל טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת צריכה להיות.

באמצעות Holochain תוכל ליצור יישומים מבוזרים חדשים ומשופרים. ניהול שרשרת אספקה, שיתוף אפליקציות, ניהול קשרי ספקים, ממשל, מדיה חברתית וניהול משאבים הם מעטים ממקרי השימוש בפלטפורמה חדשה זו..

הגעה לקונצנזוס היא קלה ביותר ותלויה בעיקר בצמתים. יהיה עליך לסנכרן את הנתונים ב- DLT רק כשתזדקק. לכן גם פלטפורמה זו מתאימה למדי למכשירים ניידים.

טֶמפּוֹ:

 • Radix DLT

עוד שחקן חדש יחסית שמשנה את סצנת הטכנולוגיה המסורתית של ספר החשבונות המבוזר הוא – Radix DLT. Radix DLT פועלת על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת של Tempo. למרבה הצער, זה היחיד שפועל כרגע בטמפו. החברה טוענת כי היא מציעה תפוקה מדרגית ומהירה יותר מכל DLT אחרות בשוק.

הגישה השונה לחלוטין שלהם תוכל סוף סוף לתת למשתמשים את היכולת לכרות מכל סוג של מכשירים כמו טלוויזיה, מודם או אפילו טלפונים ניידים! הכרייה תהיה נגישה לכולם, כך שאפשר לומר שהפלטפורמה היא ציבורית.

טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת יעילה יחסית לבלוקצ’יין ו- DAG. עם זאת, זה עדיין שלב לא בוגר, לכן עדיף לחכות לראות את התפוקה הסופית של ה- DLT החדש הזה.

פרק 6: יישומים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת

 • מִסְחָר

מסחר הוא אחד המקרים החשובים ביותר לשימוש בחשבונות מבוזרים. ה- DLT ידוע בעיקר כשטח המסחר של מטבעות קריפטוגרפיים. בדרך כלל, עסק המסחר הוא מסוכן ומעט כרוך גם בהחלטות רגשיות. וכשאתה צריך להתמודד עם מערכות בנקאיות טיפוסיות, זה משאיר הרבה ניירת ולכן הופך למיושן למדי עם הזמן.

שלא לדבר על השחקנים הרעים בשוק שתמיד מחבלים בשוק לרווחיהם האישיים. פתרונות ספר חשבונות מבוזרים כאן יכולים לספק שיטה שקופה למסחר. שלא לדבר על ביטול עבודות הנייר ואמינות במערכת הבנקאית בוודאי תפחית זמן עיבוד רב בטווח הארוך.

כמו כן, DLTs אלה הם הוכחה מלאה למדי, כך שאף אחד לא יוכל לתפעל אותם כרצונו.

פתרונות ספר החשבונות המבוזרים, במקרה זה, יעצרו את החלטותיך הלא הגיוניות ויעזרו בשימור הנכסים שלך בצורה טובה יותר. זה גם יספק מקור ארנק מאובטח שבו תוכל לאחסן את כל הנכסים הדיגיטליים שלך ללא כל סיכונים.

הירשם עכשיו: קורס חסימות ארגוניות ומימון סחר

 • בידור

פתרונות ספר חשבונות מבוזרים באמת יכולים לשנות את הסצנה האופיינית לתעשיות הבידור. כיום אמן טוב לא ממש מרוויח כל כך הרבה בזמן שהם עובדים תחת חברה. אמנים רבים מרוויחים כסף באמצעות סטרימינג, והתהליך יכול להיות קדחתני למדי. זהו אחד ממקרי השימוש החשבוניים הפופולריים.

יחד עם פתרונות ספר חשבונות מבוזרים, כל אמן יכול לקבל את הכסף שהרוויח באמצעות חוזים חכמים, שם הרשת תבדוק את התהליך. ה- DLT יכול גם להבטיח ערך טוב יותר לאמנים ולעזור לו להתחבר לערוצי בידור אחרים.

פרויקטים של טכנולוגיית ספר ספרים מבוזרים יכולים להוות גורם משמעותי גם במשחקים. תעשיית המשחקים צומחת במקביל, ורשת מבוססת DLT תסייע לגיימרים להשיג חווית משתמש טובה יותר.

 • ייצור

פרויקטים של טכנולוגיות ספרים מבוזרות יכולים באמת לזרוח בעולם הייצור. רשת המקשרת לכל העובדים יכולה להבטיח תפוקות גדולות יותר בתוך זמן קצר. יתכן שכבר תשימו לב שפתרונות ספרים מבוזרים משתלבים בצורה ניכרת מאוד בנישת הייצור ויכולים להפוך את המערכת ליעילה ביותר וידידותית בעלויות. זהו עוד מקרי שימוש בפנקסים מבוזרים פופולריים.

עם זאת, כל תהליך חיבור העובדים הללו יחד עם הייצור עדיין לא עומד על הפרק. מה שפרויקטים טכנולוגיים של ספר חשבונות מבוזר יכולים לעשות כאן הוא לספק מערכת אקולוגית שתשגיח על העובדים ותקבל החלטות רציונליות על בסיס התפוקה..

חברות ירוויחו עוד יותר ויוכלו לענות על דרישת הלקוח. למידע נוסף על החברות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כאן.

 • שרשרת אספקה

ניהול שרשרת האספקה ​​הוא חלק מכריע בתעשיית הייצור. ארגונים רבים משקיעים כעת באלגוריתמים המציעים פיתרון טוב יותר. עם זאת, הם עדיין נאבקים עם 100% שביעות רצון לקוחות.

מופעל על ידי פרויקטים טכנולוגיים מבוזרים מבוזרים ארגונים יוכלו לנהל כל תהליך מייצור ועד משלוח. תהליכים לוגיסטיים יבטיחו שביעות רצון מלאה של הלקוחות בכל פעם. טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר תוכל לעקוב אחר חומרי הגלם ומוצרי היוקרה.

זה יכול גם להעריך את דרישות הלקוח טוב יותר. במובן מסוים, הכל יעיל יותר.

הירשם עכשיו: קורס ניהול רשתות חסימות ושרשרת אספקה

 • אבטחת סייבר

אחד המקרים הטובים ביותר לשימוש בפנקסים הוא אבטחת הסייבר. עכשיו כולם מחוברים דרך האינטרנט. אנשים מתקדמים לקראת אורח חיים דיגיטלי מוחלט.

לכן, אבטחת סייבר כעת היא בראש סדר העדיפויות של כל חברה או אדם פרטי. האקרים הופכים ליותר ויותר התגנבות, ומיליארדי כסף נפרצים רק בגלל חוסר הביטחון.

בעזרת פרויקטים טכנולוגיים של ספר חשבונות מבוזר, כעת כל אדם יכול להרגיש בטוח להסתובב באינטרנט. הרשת כבר כמעט הוכחת פריצה. ועם DLT בתערובת, שום האקר לא יוכל לחדור לחומת האש שלך. הרשת עצמה תהפוך לחומת האש ולא תזדקק לתוכנה נוספת כדי להסתכל עליה.

הירשם עכשיו: קורס מומחה אבטחה של Blockchain מוסמך (CBSE)

 • בריאות

הטכנולוגיה מסוגלת לאחסן את כל המידע על המטופל, והרופאים יוכלו לבצע אבחנה טובה על סמך המידע. זה יכול לתמוך ברופאים בניתוח הסימפטומים ולהתחיל את הטיפול מיד. שירותי הבריאות הם אחד המקרים הגדולים ביותר לשימוש בחשבונות. קרא עוד על blockchain לבריאות כאן.

היא תוכל גם לסייע בתגליות מדעיות תוך שימוש במידע רב בתוך זמן קצר. זה יכול גם לחבר את המטופלים עם הרופאים שלהם באמצעות יישומים המופעלים באמצעות טכנולוגיית ספר ספרים מבוזרת. הטכנולוגיה מסוגלת להגן על כל מידע המטופל ולספק את השליטה הבלעדית למטופל בלבד.

 • הוֹבָלָה

כולנו יודעים כיצד אנו מובילים לעבר כוח הדור הבא – “מכוניות חכמות”. אך טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת תוכל להעלות אותה לרמה אחרת לגמרי. לא רק הטכנולוגיה תוכל לעזור לך להתחבר לנהגים לחלוטין, אלא גם תבטיח תהליכים נגד גניבה. זהו עוד מקרי שימוש בפנקסים מבוזרים פופולריים.

כל הנתונים ברכב שלך יהיו זמינים ברשת. בעזרת פרויקטים טכנולוגיים של ספר חשבונות מבוזר, יוכל הבעלים לאתר את המכונית בקלות רבה רק על ידי ניפוי מידע מהרשת. זה גם יוכל להסתכל על חלקי החומרה של המכונית החכמה שלך. זה לא יהיה מדהים?

הנהגים יוכלו להשיג סחר הוגן כאשר הם נפגשים עם לקוחותיהם. בשל ההשפעה המשבשת על שרשרת האספקה, בלוקצ’יין בלוגיסטיקה מקבל משיכה רבה.

 • חוזים משפטיים

שימוש בתיעוד חוזי עם פרויקטים של טכנולוגיית ספר ספרים מבוזרים הוא עוד מקרה נהדר. הרשת מספקת אבטחה רבה יותר לאחסון כל התיעוד החוזי החוקי בנושא, כגון צוואות, הצהרות בנק, חשבונות רכוש ועוד רבים אחרים. ה- DLT מסוגל יותר לשמר אותו מהאקרים מבחוץ.

היבט נהדר נוסף הוא להשתמש בו לאימות ירושות. חוזים חכמים ברשת מסוג זה יכולים להפוך את התהליך הזה ללא טרחה.

 • שירותים ממשלתיים

טכנולוגית ספר חשבונות מבוזרת יכולה להיות פלטפורמת הדור הבא לבחירות. יש צורך בבחירות שקופות, אך בסמכות אנושית הדברים מתעסקים. פעילויות לא חוקיות, במקרה זה, יופסקו אם כולם ישתמשו ברשת טכנולוגית ספר חשבונות מבוזרת כדי להצביע.

כל הצבעה תתווסף לרשת בה היא לא יכולה להתעסק, והאלגוריתם יכול לנתח אותם ולבצע את השיחה. כל תהליך יהיה שקוף, וכל האזרח יקבל את הגינות ההצבעה שמגיעה להם.

פעילויות אחרות כמו מחלקת המשפט ייהנו גם מטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. יחד עם רשת עצבית מבוזרת של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, לא יהיה מקום לפעילות בלתי חוקית.

קרא עוד: בלוקצ’יין לממשלה: ביזור בליבה

 • האינטרנט של הדברים

האינטרנט של הדברים למעשה מציין הרבה מכשירים מחוברים עם רשת אחת. בדרך כלל, שירות זה מספק לחברות לספק למשתמשים רשת משותפת בה הם מחברים את הרשת שלהם ומעבירים מידע שימושי ממכשיר אחד לאחר..

עם זאת, IoT מסתובב בעיקר סביב סביבה מרוכזת, אשר מסוכנת בטווח הארוך מכיוון שהיא יכולה לגנוב את המידע האישי שלך בקלות. כאן, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת יכולה לספק אבטחה לאינטרנט של הדברים עם המערכת המבוזרת שלה. זהו מקרה שימוש פופולרי אחר של ספר חשבונות מבוזר כבלוקצ’יין ו- IoT הולך יד ביד.

זה יכול גם להציע מערכת אקולוגית טובה יותר להתמודדות עם אתגרים תפעוליים. באמצעותה אנשים יכולים לחבר באופן חופשי את המכשירים שלהם לרשת ולהעביר מידע מבלי לדאוג לבעיות אבטחה.

 • סחר אלקטרוני

פרויקטים של טכנולוגיות ספרים מבוזרות ומסחר אלקטרוני הם התאמה שנעשתה בשמיים. שניהם עוסקים במידע עסקי, כך שנראה כי מתאים לחלוטין להציג את DLT כטכנולוגיה העיקרית. בעיקר מסחר אלקטרוני ממלא תפקיד עצום בשוק; עם זאת, זה מושפע בעיקר משחקנים גדולים ולא מקדם הוגנות במשחק.

ל- DLT היכולת להציע אפשרויות טובות יותר עבור סוחרים טובים ולקדם הוגנות. זה יכול לחבר משתמשים עם סוחרים טובים יותר. כמו כן, הגנה מפני טמבל בתעשייה זו תגביר יותר עניין בקרב אנשים פשוטים.

 • אמצעי תשלום גלובלי

זהו עוד מקרי שימוש בפנקסים מבוזרים פופולריים. לטכנולוגיה זו יכולת להפוך למערכת אקולוגית לתשלומים גלובלית. זה כבר מציע ואכן יכול לעמוד בדרישות הדרישות הכספיות הגוברות. תשלומים גלובליים במערכת בנקאית טיפוסית דורשים זמן רב, ולכל היותר אנשים רבים אינם יכולים לשלוח כסף מעבר לים בעת צרה.

כמו כן, אינך יכול לשלם עבור הכל באמצעות מקור יחיד בלבד של מערכת התשלומים. כדי למנוע בעיה זו, DLT יכול להפוך לגשר בין השולח למקלט. זה יכול לספק עסקאות מהירות ובטוחות יותר. החלק הטוב ביותר הוא שהוא יכול גם לספק מקור לכלול מטבעות דיגיטליים ולהפוך את המגזרים הפיננסיים באופן מלא, תוך ביטול מטבעות פיאט.

פרק 7: אתגרי DLT צריך להתגבר

 • אי וודאות של תקנות

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת תמיד עסקה בסוגיות רגולטוריות. זו לא סצנה נדירה כאן. מרבית פלטפורמות ספר החשבונות המבוזרות אינן כוללות חוק או תקנה ספציפיים ברשתותיהן. היעדר רגולציה זו או רגולציה מוגבלת פוגעים בזכויות המשתמש ברשת.

חוסר הוודאות הופך את ה- DLT לתנודתי יותר, ואנשים משקיעים בקריפטוסים הקשורים ל- DLT נופלים קורבן. שלא לדבר על כך שפלטפורמות אלו למעשה לא מחלקות זכויות לצמתים שלהן. לכן, גם אם איכשהו תאבד את האסימון שלך ברשת בגלל פריצה, לא יהיה שום גיבוי בשבילו.

בגלל הנסיבות, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת אינה מצליחה למשוך אנשים וחדשנים. אם הטכנולוגיה הזו רוצה לזרוח, עליה לשלב כל מיני כללים רגולטוריים שיספקו הגנה על נכסי האנשים.

 • עדויות מוגבלות להשפעה גלובלית

למרות ש- DLT עושה את הדרך בשוק היא עדיין חסרה את המרכיב היחיד הנחוץ ביותר – גלובליזציות. כדי שכל טכנולוגיה תתפתח, צריך להיות שיגעון או דרישה מהאנשים הפשוטים. כיצד ניתן ליישם DLT באופן גלובלי זו עדיין גישה תיאורטית. אין עדויות קשות רבות להשפעה עולמית בהווה.

אך חוסר השיווק גורם לטכנולוגיה החדשה הזו להישאר בחושך. למרות שיש הרבה אנשים שיודעים על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, זה עדיין לא מספיק. מדינות רבות אסרו להשתמש בטכנולוגיה זו מכיוון שהיא לא בהכרח מצייתת לחוק.

כמו כן, אנשים לא ממש מבינים את המנגנונים שעומדים מאחוריו בגלל חוסר הבנה נכונה. אם טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר רוצה להיכנס לאור הזרקורים של עולם הטכנולוגיה, היא צריכה להתקבל ולהטמיע אותה ברחבי העולם. מיקוד לשוק ספציפי בלבד בעולם אינו יכול להבטיח אחוז הצלחה של 100%.

 • חוסר בשלות הטכנולוגיה

טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת הראשונה הייתה הבלוקצ’יין, והיא הוצגה באמצעות הביטקוין עוד בשנת 2009. ובכן, זה עבר זמן רב מאוד, אך בשל האופי המורכב של המערכות, מפתחים רבים עדיין לא הצליחו להבין את הטכנולוגיה במלואה..

יתר על כן, לבלוקצ’יין היו לא מעט חסרונות. שיפורן והצעת טכנולוגיה טובה יותר הייתה בראש סדר העדיפויות בשנים האחרונות. חברות רבות עברו כברת דרך ארוכה. אך מכיוון שטכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת היא תחום עצום, רבים מנסים להמציא מודל יעיל יותר.

עם זאת, השלמת דגמים אלה זקוקה לזמן. כמו כן, כאשר ה- DLT ימשיך לגדול כיצד זה ישפיע על הרשת? כן, רבים מ- DLT מבטיחים מדרגיות אינסופית, אך עדיין, זה רק בתיאוריה.

אם בפועל, הדברים לא מסתדרים, אז הם יצטרכו לשפר את זה שוב ושוב. זו הסיבה שטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת עדיין נחשבת לבוגרת, ורוב האנשים נמנעים ממנה בשל אופי זה.

 • הגנה על נתונים ושמירה על אבטחה

הגנה על נתונים ושמירה על אבטחה הם חסרון גדול נוסף שעליו צריך להתגבר על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. המטרה של כל טכנולוגיה חדשה היא להשפיע על העולם. אך אם הוא ישתלב בהיבט הגלובלי, יותר אנשים יצטרפו לרשת. עם זאת, שמירה על אבטחה והגנה על נתונים הופכת למשימה קשה הרבה יותר ככל שהרשת צומחת.

היו תרחישים מרובים בהם ספר חשבונות מבוזר של בלוקצ’יין לא יכול היה להתמודד עם בעיות האבטחה. כתוצאה מכך דווח על נקודות תורפה רבות. כמו כן, לאחר חששות הביטחון של פריצת ה- DAO ובלוקצ’יין, רבים החלו להימנע לחלוטין ממערכות ספרים מבוזרות. מכיוון שלמסגרת זו אין סמכות שלטונית, הביטחון הוא התכונה הנדרשת ביותר כאן.

לכן, לצורך פיתוח עתידי של טכנולוגיה זו, ה- DLT צריך לשמור על אבטחה ולהגן על כל מיני נתונים ברשת בכל דרך שהיא.

 • התגברות על בעיות פרטיות

פרטיות היא דאגה נוספת לאנשי ההמונים. ארגונים שונים נרתעים משילוב טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. סיבה בולטת ביותר היא מערכת הפנקסים הציבוריים. חברות אלה מרגישות כי שיתוף הפעילות שלהם בפנקס עם הציבור או התחרות שלהם יביא לנפילתם.

עם זאת, היו גם פנקסים מופצים מורשים או מאוחדים. עובדה נוספת היא שלמרות שחלק מהפנקסים המופצים מורשים, עדיין האנשים שמקבלים גישה לפנקס יוכלו לראות את העסקאות של השני.

בדרך זו פרטיות הפרט נהרסת. אך נכון לעכשיו, הייתה כמה טכנולוגיות ספרים מבוזרות המתמקדות יותר בזכות המשתמש ובפרטיותו. אם הם יוכלו להשתמש במלואו בתכנית זו, אז DLT בוודאי תנצח בעתיד.

 • התנגשות עם הגישות המסורתיות

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת לא ממש הולכת עם הדרכים המסורתיות. רוב האנשים רואים בכך אלטרנטיבה טובה למערכות בנקאיות טיפוסיות. מכיוון שכל הרשת היא די השתלה, יש מעט מאוד סיכוי לפעילות הונאה ברשת.

עם זאת, היעדר החוק גורם למערכת זו להתנגש ישירות עם הגישות המסורתיות. מוסדות ממשלתיים מפקפקים בשלמות הטכנולוגיה. יש נתח גדול של חברות טכנולוגיות ספרים מבוזרות שאפילו אין להן רישיון מתאים להימנע מהשפעות ממשלתיות.

זה יכול להיות בשני הכיוונים – שום כוח ממשלתי לא יכול לנצל את הרשת, וזה יהיה מתחם יריד, מצד שני, העם יישלל מזכויותיו החוקיות. כל הרעיון של DLT מתנגש עם הגישות הקיימות כבר. הטכנולוגיה צריכה להוכיח את ערכה כדי להיות מקובלת לחלוטין.

פרק 8: עתידה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת

אתה בטח תוהה, מה העתיד של הטכנולוגיה החדשה הזו? בואו נאיר קצת אור על תוצאות אפשריות. אם טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת ממשיכה לפרוח כך, כנראה שנראה התעצמות רבה יותר מבחינת האינטגרציות של ימינו.

המשמעות היא שכבר ישנם ארגונים יוקרתיים רבים שמנסים ליישם את הטכנולוגיה החדשה הזו ולשנות את הדרכים האופייניות של עולם הטכנולוגיה. עם זאת, אם טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת באמת תצליח להתגבר על מגבלותיה, אזי גלובליזציה תתאפשר.

הנתונים הם הסוג החדש של נפט כרגע, וחשבונות אלה נועדו לספק דרך נהדרת לאסוף אותם באופן רציף. האינטרנט משנה את אורח חיינו, ועם DLT נוכל לשלוט בו יותר.

פרוטוקולים אחרים כגון הזרמה, הצפנה ושליחה של מיליארדים ומיליארדי נתונים דרך ערוץ זה הם התוצאה העיקרית. ברור שכדי להמיר הכל למערכת דיגיטלית, נצטרך לעבוד גם עם מטבעות קריפטוגרפיים.

לכן, אמור להיות שוק קריפטוגרפי בעלייה בקרוב מאוד. אפשר לומר שנראה גם –

 • מערכות ממשלתיות המבוססות על DLT
 • צורך במערכת הבנקאות בקריפטו.
 • שקיפות מלאה בענפים.
 • מערכת אקולוגית המחברת בין רשתות חברתיות שונות.
 • פרוטוקולי אבטחה המבוססים על DLT

אלה רק כמה מהניתוחים העתידניים של הטכנולוגיה ההולכת וגדלה. עם זאת, הכל יהיה תלוי עד כמה טכנולוגיה זו יכולה באמת למלא את כל צרכינו והאם היא מסוגלת להתמודד עם השפעה עולמית.

רוצה לקרוא גרסה פשוטה יותר של המדריך המקיף הזה? עיין במאמר זה – טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת: פשוט הסביר

פרק 9: מילים אחרונות

עם המצאתה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, החלה צורה חדשה של מהפכה – תקשורת ואיסוף מידע. באמצעות טכנולוגיה זו אנו יכולים לאסוף רצפי נתונים סטטיים ודינמיים. אז זה יכול להיות צעד ענק עבורנו. טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת יכולה לאפשר לנו לעבור מעבר למערכת מסדי הנתונים האופיינית ולנצל אותה ביישומים יומיומיים.

זה יהיה פחות רק על איסוף מידע, אלא יותר על האופן שבו נוכל להשתמש במידע זה לצמיחה כלכלית. DLT גדול יותר עם יעילות רבה יותר עדיין לא הומצא. ברור שהפיכת הטכנולוגיה החדשה הזו למושלמת ייקח זמן אבל אנחנו יכולים לקוות לתוצאה טובה יותר בקרוב.

מי לא יאהב לחיות בעולם שבו שקיפות שוררת, נכון? בואו רק נראה מה צופן לנו העתיד.

רוצה ללמוד עוד על יסודות טכנולוגיית הבלוקצ’יין? בדוק את קורס הבלוקצ’יין החינמי הזה עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map