בלוקצ’יין ארגוני: השינוי התעשייתי

טכנולוגיית Blockchain הופכת אט אט לביטוי נפוץ בעולם הטכנולוגיה. אנשים רבים עדיין חושבים שהיישום האמיתי של blockchain נעוץ אך ורק במטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, זה לא המקרה במציאות. עם טכנולוגיות הבלוקצ’יין הארגוניות בעלייה, אנשים סוף סוף יוכלו לראות את הרבגוניות של הטכנולוגיה החדשה הזו.

רשתות חסימות ארגוניות מעצימות תעשיות גדולות באותה רמת אבטחה, קלות שימוש ושליטה, ומשנות באופן מהותי את מהלך העסק שלהן.

הם כאן כדי להישאר, ורבים כבר מתחילים לאמץ את האימוץ החדש. למרות שיש להם חלק נכבד מהביקורת, עדיין חברות סטארט-אפ וספקים רבים ממשיכים לפתח אותה. זה דוחף את אימוץ הארגון קדימה מהר מהצפוי. ובכן, מי לא ירצה להבטיח את מעמדם בשוק הבלוקצ’יין העתידי, נכון?

Contents

בלוקצ’יין ארגוני: כל מה שאתה צריך לדעת

בלוקצ'יין ארגוניזו הסיבה שנדבר על בלוקצ’יין ארגוני במדריך זה שיעזור לך להבין טוב יותר את כל הרעיון. אז למה לחכות? בואו נתחיל את הפגישה!

פרק -1: מהו Blockchain Enterprise?
פרק -2: התכונות של טכנולוגיית Blockchain שהארגון יכול לנצל
פרק 3: סוגים שונים של טכנולוגיית בלוקצ’יין למפעלים
פרק 4: ספקים המספקים BAAS
פרק 5: דוגמאות לחסימות רשת ארגוניות
פרק 6: מהם מקרי השימוש של Blockchain Enterprise?
פרק 7: האם יש אתגרי יישום?
פרק 8: מה העתיד?
פרק 9: מילים אחרונות

פרק -1: מהו Blockchain Enterprise?

בלוקצ’יין ארגוני היא רשת בלוקצ’יין שניתן לשלב ולנצל אותה למטרות ברמה ארגונית. טכנולוגיות הבלוקצ’יין הללו מצוידות במיוחד כדי להתמודד עם דרישות ארגוניות ברמת הארגון.

השימוש בבלוקצ’יין בסביבה ארגונית פורח בקצב מהיר. פרויקטים חדשים ישלוטו בקרוב בתחום זה של הענף. פלטפורמת הבלוקצ’יין הארגוני תשבש את הדרכים האופייניות ותשתלט על חלק גדול משוק הארגונים העולמי.

מה זה Enterprise Blockchain?

מה זה בלוקצ'יין ארגוני

ולמה לא, בלוקצ’יין מסוגל לחלוטין להתמודד עם דרישות ברמה הארגונית. היסטוריית הבלוקצ’יין הארוכה מאפשרת לנו לדעת על יכולותיה. עם המון פרויקטים של בלוקצ’יין המתרחשים סביבנו, זה רק עניין של זמן כשהטכנולוגיה תשתכלל לשימוש עולמי.


ארגונים רבים משתמשים בפתרון בלוקצ’יין ארגוני כדי להגביר את השפעתם על הצרכנים. שם פופולרי כמו IBM, אמזון מיישמת פרויקטים שונים של בלוקצ’יין ומשתפת פעולה גם עם פלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית שכבר הייתה קיימת.

נגיע ליותר מזה בהמשך המאמר. לעת עתה, בואו נראה כיצד פלטפורמת הבלוקצ’יין הארגונית החדשה הזו עוברת מהפכה.

מה מגביר את מהפכת הבלוקצ’יין העולמית הזו?

התשובה תהיה – כלכלת API (ממשק תכנות יישומים). כלכלת ה- API עולה מאוד, וארגונים רבים משתמשים בטכנולוגיה זו להשבחת עסקיהם. למרות שטכנולוגיה זו מתקדמת בקצב גדול יותר, עדיין לא ניתן לעמוד בקצב הצמיחה של האינטרנט.

כיום ארגונים זקוקים לכמות אדירה של ניהול נתונים יחד עם עסקאות מהירות ברחבי העולם כדי להמשיך ולגדול. זה יוצר סוג אחר של אתגרים עסקיים עם נושא אבטחה, שקיפות ומורכבות.

 • בִּטָחוֹן: מערכת מרכזית של ארכיטקטורת הארגון מעניקה להאקר יתרון לפרוץ לחשבונות משתמשים, יישומים ומכשירים מסוימים. היא לא מצליחה לספק את האבטחה המינימלית הדרושה.
 • מוּרכָּבוּת: כל מפעל עולמי צריך לעמוד בקצב של מתווכים שונים ולהרמוניה בסביבת העבודה ביניהם. ניהול זה יוצר בעיות מורכבות יחד עם עלות מוגברת.
 • שְׁקִיפוּת: אין נקודת נראות מסוימת בה הארגונים יכולים לעקוב אחר שירותיהם המועברים ללקוחותיהם. זה מגביר נושאים מזויפים וגורם להשפעה שלילית על העסק.

רק עם מְזוּיָף המפעלים זוכים להיט של יותר מ -7.5 מיליארד דולר מדי שנה. וזה רק רק בארה”ב! ספקי מוצרים ברחבי העולם צריכים לשלם ריביות של עד 30%, מה שמגדיל את התמחור הצרכני הכולל. לכן, למרות שהיצרן יכול לייצר בסופו של דבר מוצרים ידידותיים לתקציב, הצרכנים לא יכולים ליהנות מכל היתרונות.

במצב קטסטרופלי אופייני זה, טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה להציל את הספינה הכלכלית השוקעת. שילוב עם ארגונים טכנולוגיים אלה יכול להחזיר לעצמן את האמון האבוד של לקוחותיהם.

נתונים הם המטבע החדש לצמיחת ה- API, ובעזרת פתרון בלוקצ’יין ארגוני, כעת ארגונים יכולים סוף סוף לנשום לרווחה.

האם ההזדמנות גדולה?

אם נזכור את הדרכים המסורתיות, תראה שלמוסדות כמו ממשלה, בנקים או תאגיד תמיד היה תפקיד מרכזי בניהול גורמי הסיכון. כעת, ארגונים אלה יכולים סוף סוף להשתמש בבלוקצ’יין כדי להיפטר מחוסר הוודאות, שבסופו של דבר יקטין את העלויות.

לרמה זו של טרנספורמציה תהיה השפעה משמעותית על כלכלת העולם הכוללת. הכלכלה המתוכנתת היא העתיד עכשיו. פתרון הבלוקצ’יין הארגוני ישתלט עליו, והוא צפוי לעשות זאת לגדול עד 3T $ בתוך 2030!

זה מספר יוצא דופן להגיע אליו רק בעוד כמה שנים.

האם Blockchain Enterprise מוכן?

רבות מטכנולוגיות הבלוקצ’יין הזמינות עדיין נמצאות בשלב הלא בוגר. למרות שעולם הטכנולוגיה עדיין לא מכיר את כל הקונספט, ארגונים גדולים לא ממש בטוחים איך זה עובד. היא נוטה לגדול עדיין, והעסקים מתקשים לכסות את האתגרים העיקריים:

 • הערכת פלטפורמות, ארגונים מחפשים בדרך כלל פלטפורמה בה ניתן לענות על כל צרכיהם המורכבים.
 • הבלוקצ’יין הוא סוג של רשת טרנספורמציה, אך עדיין, ארגונים רוצים משהו מוגדר יותר, במיוחד למקרי שימוש בתעשייה.

למרות שארגונים גדולים רוצים לבנות רשת זו בעצמם, ניתן למצוא ערך אמיתי אם רשתות בלוקצ’יין מרובות עובדות יחד.

רשתות חסימות ארגוניות יכולות להיות השותף המתאים למילוי הפער בין ארגונים לניהול נתונים. ישנם כבר מספר פרויקטים שכבר נפרסו, ועסקים יותר להוטים לעבוד עם blockchain. בוא נקפוץ לפרק הבא כדי להבין טוב יותר את המצב.

פרק -2: התכונות של טכנולוגיית Blockchain שהארגון יכול לנצל

בחלק זה נבדוק תכונות ספציפיות של טכנולוגיית בלוקצ’יין שיכולות להוות נקודת התחלה מצוינת עבור הארגון. פתרון בלוקצ’יין ארגוני יכול באמת לזרוח באמצעות כל התכונות המצוינות הללו של הבלוקצ’יין.

 • טבע מבוזר מבטיח רשת עמיתים לעמיתים

זו אחת הפיצ’רים ביותר שכל פלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית יכולה לרצות עבור החברה שלהם. ביזור הוא צעד קדימה בעתיד הפותר בעיות רבות של מערכות מרכזיות מרכזיות. בדרך כלל מבנה רגיל לארגונים הוא מבנה שרת הלקוח, שהוא מיושן למדי.

כיצד עובד מבנה הלקוח-שרת?

ברשת שרת לקוחות יש שרת מרכזי לשימוש כולם. מי שהיה מתחבר לשרת יצטרך לשלוח אליו שאילתה כדי לקבל מידע נוסף. כך בדיוק פועל האינטרנט בימינו. לדוגמא, אולי תרצה לחפש משהו באמצעות Google, לשם כך תצטרך לשלוח שאילתה לשרת של גוגל ואז הוא יחזור עם התוצאות שרצית.

מערכת יחסים זו בין הלקוח (אתה) לבין השרת נקראת ארכיטקטורת רשת שרת הלקוח. אבל יש כמה בעיות משמעותיות במבנה זה.

מכיוון שכולם ברשת תלויים בשרת בלבד, אם משהו ישתבש, כולם יסבלו באותה מידה. אולי השרת מושבת משום מה, כולם ברשת לא יוכלו לגשת אליו. והכי חשוב, השרת יעסוק בהמון מידע רגיש של הלקוחות.

אם האקר מקבל גישה לשרת, הוא / היא יכול להשיג משם את כל המידע הרגיש. זו הסיבה שארגונים טיפוסיים התלויים בסוג זה של ארכיטקטורת רשת צריכים להשקיע הרבה בתוכניות נגד התקפות סייבר כדי לעצור האקרים בכל מחיר..

ריכוזי בלוקצ’ים בא להצלה

הבלוקצ’יין מבוזר באופיו ואינו מציע את סוג מערכת השרת הלקוח-טיפוסי. עם הסמכות המרכזית מחוץ לתערובת, כעת המשתמשים יכולים ליהנות מהיתרונות של חיבור עמית לעמית.

מכיוון שאין שרת מרכזי, אין נקודה אחת לבעיות כשל. על אחת כמה וכמה, פריצה למערכת הופכת לקשה הרבה יותר מכיוון שהשליטה נשארת על לקוחות הרשת.

לכן, כל מפעל יכול לסמוך באופן מלא על המערכת מכיוון שהוא נפטר מכל ההיבטים השליליים של מערכת שרת הלקוחות.

 • אי משתנות נפטרת משחיתות

מה פירוש של אי-משתנות בעצם? כאשר אנו מדברים על בלוקצ’יין, בהקשר זה, המשמעות היא שברגע שהחסימה מתווספת לספר החשבונות, איש אינו יכול לשנות או לשנות אותה. לכן, אין שום סיכוי שמישהו יתעסק במידע.

האם אתה יכול לראות כמה ערך יכול תכונה זו להעניק לארגונים? בדרך כלל חברות צריכות להתמודד לא רק עם מתקפות סייבר אלא גם עם שחיתות פנימית. שינוי הנתונים ושימוש בהם לטובתך היא אחת מנקודות השחיתות העיקריות.

אך אם ישתמשו בבלוקצ’יין זה כמערכת ספר החשבונות, איש לא יוכל לשנות את הערך ולהשתמש בו לטובת עצמו. זה נפטר מהשחיתות של התעשיות הגדולות האלה.

אבל איך הבלוקצ’יין עושה את זה? כדי לקבל את גורם השינוי, הבלוקצ’יין משתמש בפונקציית חשיש מיוחדת המאפשרת לו להשתמש בקריפטוגרפיה ולהצפין את המידע בבלוק..

Hashing תמיד יביא לערך מספר סופי. לא משנה מה הקלט שלך יהיה, זה תמיד ייצור מספר אקראי מאריך קבוע. זה די קריטי כשאתה מתמודד עם המון אורכים שונים של מידע.

בלוק חדש בבלוקצ’יין יכיל תמיד את פונקציית החשיש של הבלוק הקודם.

מה קורה במהלך התקפה?

בואו נדמיין שמישהו מנסה לשנות את המידע של חסימה. כאשר הוא מבצע שינויים כלשהם בבלוק, פונקציית החשיש של אותו בלוק משתנה, ולכן משנה את פונקציית החשיש של הבלוק הבא בתור ששמור את הפונקציה שלו. זה ישנה שחוסם נתונים וחשיש, מה שישנה גם בלוקים אחרים.

בדרך זו כל מושג השרשרת משבש וזה לא אפשרי בשום צורה. לכן זה בלתי משתנה, ואף אחד לא יכול לשנות את המידע בלי לשבור את השרשרת. תוספת של אפס הוכחת ידע עם blockchain תהפוך אותו לטכנולוגיה חזקה יותר.

 • שקיפות רבה יותר מגבירה את האחריות

בלוקצ’יין מאפשר למשתמשיה ליהנות מכל היתרונות של שקיפות. כשמישהו אומר שבלוקצ’יין שקוף למה אתה חושב שהם באמת מתכוונים? בבלוקצ’יין ציבורי, כל אחד מהפנקס יכול לראות היסטוריית עסקאות בצמתים אחרים. לכן, אתה עשוי לחשוב שזה די קל לדעת על מה מישהו אחר עושה ברשת.

הצהרה זו אינה נכונה לחלוטין. למרות שהיסטוריית העסקאות של האדם נותרה גלויה, זהותו / ה שלה תישאר מוסתרת. המשמעות היא שכולם יוכלו לראות את הכתובת הציבורית של אותו אדם רק במקום שמו או זיהוי אחר.

אבל זה לא אומר שמישהו יכול להסתתר בצללים, ולעשות את כל עבודתו המלוכלכת. אם אתה יכול לגלות את הכתובת הציבורית של הארגון ברשת, אתה יכול בקלות להסתכל מעלה ולראות איך הם מבצעים במערכת. בדרך זו ארגונים אלה נאלצים להיות אחראים ולא לעסוק בפעילות בלתי חוקית כלשהי.

מוצרי מעקב

חברות יכולות להשתמש בתכונה זו בדרך אחרת. בדרך כלל להציע מוצרים לצרכן לא תמיד יש אחוז הצלחה של 100%. ישנם מקרים של זיופים המגיעים למוצר במהלך משלוחים ותהליכים אחרים.

כדי לעצור זאת הארגון והצרכן יכולים לעקוב אחר המוצרים שלהם עד שהוא הגיע ללקוח שלהם. באופן זה, גם אם יקרה משהו, תוכלו במהירות להבין היכן ולבצע פעולות בהתאם.

חברות עוסקות בנושאי שקיפות, וצרכנים רבים אינם מסתמכים עליהם באופן עיוור בשל כך. בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין הם יכולים להגביר את השקיפות שלהם ולמשוך יותר צרכנים להיות כנים לחלוטין.

 • עלויות זולות יותר יחסכו כסף

הבלוקצ’יין כשירות הוא די זול יותר לשילוב, וספקים רבים מספקים אותו. אלה זולים למדי בהשוואה לגישות מסורתיות אחרות ויכולים לחסוך הרבה כסף בטווח הארוך. למה?

כי אם אתה רוצה לפתח רשת בלוקצ’יין משלך היית צריך לטפל במצבים מורכבים יותר כגון,

 • ללמוד כיצד עובדת טכנולוגיית הליבה
 • פיתוחו ללא כל פגמים או פרצות
 • העסקת הצוות המיומן המתאים לפיתוח ותחזוקה

בטווח הארוך, כל אלה מהווים יותר עלות בהשוואה לפתרונות BAAS. יתר על כן, פיתוח בלוקצ’יין משלך יסטה אותך ממטרות הליבה הארגוניות שלך. אז הכי טוב ללכת על פתרונות BAAS במקום זאת.

ישנן מספר דרכים כיצד blockchain יכול בקלות להוזיל את עלויות המפעלים.

ראשית כל, ארגונים משתמשים ברשת שרת לקוחות אופיינית כשרת הפנימי שלהם. יש לכך כמה סוגיות כגון מזג, בעיות פגיעות. כדי להתמודד עם חברות אלה מוציאים כסף רב על חוות אבטחה ותוכנה מדי שנה.

עם blockchain, יהיה להם הכל רק מקור יחיד אחד. לכן, אין צורך בכסף נוסף לצורך קבלת פרוטוקולי אבטחה.

כמו כן, שימוש בארגונים אלה יכול כעת סוף סוף לשלוח ולקבל סכום כסף גדול יותר מהר. הם לא יצטרכו להיות תלויים במוסדות צד ג ‘ולחכות ימים כדי לסיים את העסקה או לקבל מימון.

קיצוץ בעלויות עבור מוסדות פיננסיים

מוסדות פיננסיים כמו בנקים עוסקים בסוגיה אחרת. מדי שנה הם מוציאים 1.6 מיליארד דולר רק על תקנות Know Your Customer. זה הופך לנטל על המפעלים הפיננסיים.

באמצעות בלוקצ’יין הם יוכלו לקבל בקלות את המידע הדרוש לתקנות KYC. אולי אתה רוצה לפתוח חשבון חדש בבנק. הבנק שלך פשוט יבקש את פרטי הזיהוי ותוכל לשלוח אותם ישירות באמצעות הפלטפורמה. לאחר סיום תהליך ה- KYC, הם יכולים להעלות מידע זה לרשת שלהם.

אם ברצונך לפתוח חשבון נוסף בבנק אחר, במקום לעשות את כל התהליך שוב, בנק זה יכול פשוט לקבל את המידע KYC מהבנק הקודם שלך. זה יחסוך הרבה כסף בטווח הארוך.

מוסדות פיננסיים יכולים להשתמש בבלוקצ’יין לצורך אוסף הסניפים הפנימי שלהם כדי לייעל את הדברים בצורה חלקה. הם יכולים גם להשאיל את הטכנולוגיה שלהם לבנקים אחרים לקידום עתידי. כמו כן, החלפה אטומית בבלוקצ’יין היא בדיוק המלכוד הנכון עבור ארגונים פיננסיים.

 • רשת מהירה יותר מעלה את היעילות

אחת התכונות הטובות ביותר של בלוקצ’יין היא רשת מהירה יותר. תוכל לבצע עסקאות תוך מספר דקות באמצעות תכונה חדשה זו המשולבת במערכת הארגונית שלך. כן, הייתה בעיה מרכזית עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין הקודמת, כמו כאשר הרשת גדלה, העסקה האטה בצורה דרסטית.

עם זאת, פיתרון הבלוקצ’יין הארגוני מסוגל יותר מלהתמודד עם כל מיני דרישות ארגוניות. אז, כאן שיעור העסקה לא יאט אתכם בשום צורה.

במערכת בנקאית טיפוסית, בדרך כלל נדרשים שניים עד שישה ימי עסקים עד לעיבוד העסקה. לבצע תשלומים תוך זמן קצר זה בלתי אפשרי למדי. בכל מקרה, סגירת חוזה גדול או קבלת מימון לפרויקט חדש עלולה להתעכב רק בגלל שהבנק לקח יותר מדי זמן לעבד אותם..

אבל עם blockchain, סוף סוף תוכל לבצע עסקאות תוך 20 שניות או פחות! זהו באמת אחוז הצלחה מסיבי מבחינת חיסכון בכסף. רק דמיין פרוייקט גדול שבו אתה מתמודד עם מיליונים ותוכל לשלוח אותו תוך שניות! זו תפוקה מהירה יחסית לדרכים העסקיות האופייניות, לא?

לא רק שהיא תייעל את התהליך, אלא גם תגביר את היעילות הכוללת של כל עסק ארגוני. המפעלים יכולים גם להציע מתקן זה ללקוחותיהם ולצבור פופולריות רבה יותר בשוק.

רוצה לדעת יותר על טכנולוגיית Blockchain? נסה את מצגת יסודות הבלוקצ’יין והצטרף לקורס הוובינר שלנו עכשיו!

פרק 3: סוגים שונים של טכנולוגיית בלוקצ’יין למפעלים

פלטפורמות בלוקצ'יין ארגוניות

ישנם טונות של סוגים שונים של טכנולוגיית בלוקצ’יין עבור ארגונים. אם אין לך מושג מוצק עליהם מההתחלה, יתכן שיהיה קשה לבחור נכון לצרכים הארגוניים שלך. כדי לעזור לך, אנו נציג לך מתאר של סוגים שונים של בלוקצ’יין. בדרך כלל ישנם שלושה סוגים של טכנולוגיית בלוקצ’יין.

סיווג כללי –
 • פְּרָטִי
 • פּוּמְבֵּי
 • מאוחד

בלוקצ’יין פרטי

ברשתות חסימות פרטיות, לארגון יחיד תהיה סמכות מי יכול להצטרף ולרשת לגשת אליו. תחשוב על זה כעל רשת מרכזית-מבוזרת.

לא נשמע עכשיו כל כך מבוזר, נכון? ובכן, ערך הליבה של בלוקצ’יין עדיין קיים, אך תהיה לך הממשל שלך עם זה. ספר החשבונות כאן אינו קניין ציבורי, כך שלא תוכלו לקבל גישה אליו ללא כל אישור. יתר על כן, הארגון השולט יכול לעקוף כל חסימות חדשות ברשת, ולוותר אפילו למחוק אותם.

לכן, במקום ארכיטקטורה של ספר חשבונות ציבורי, תקבל סביבת ספר חשבונות מבוזרת שבה ניתן לשתף את חשבונך.

הכל דומה לרשת הבלוקצ’יין האופיינית. כגון שתעסוק בקריפטוגרפיה תוך כדי ביצוע עסקאות, כך שכל עסקה תתווסף לפנקס העובר קריפטוגרפיה. אז אף אחד לא יידע על העסקה שלך.

אז, במובן מסוים, המטרה הבסיסית עדיין שלמה.

פלטפורמת הבלוקצ’יין הארגונית של Ripple היא אחת מטכנולוגיות הבלוקצ’יין הפופולריות למקרי שימוש מסוג זה. עם זאת, Ripple מציעה רשת מובנית יותר לארגונים ברמה ארגונית בלבד.

תכונות שאתה צריך לקחת בחשבון עבור החברה שלך

 • שומר על פרטיות

פתרון בלוקצ’יין ארגוני פרטי תמיד יעזור לשמור על פרטיותך בכל דרך שהיא. בדרך כלל, ארגונים גדולים צריכים להתמודד עם הרבה מידע פרטי. אם איכשהו הם ידלפו המתחרים שלהם ינצלו את זה קשות. זה יפגע במכירות ובמוניטין של אותם ארגונים.

זו הסיבה לשמר אותם יישום בלוקצ’יין פרטי יכול להציע לך את הפרטיות שאתה צריך. איש לא יוכל לראות את המידע הרגיש שלך, ותוכל ליהנות מטכנולוגיה מתוחכמת.

 • כוח יעיל בהשוואה לבלוקצ’יין הציבורי

אם נשווה את זה לצריכת אנרגיה ציבורית מהבלוקצ’יין, חסימות פרטיות הן תמיד צעד אחד קדימה. בלוקצ’יין ציבורי תופס הרבה כוח לבצע את פרוטוקול הקונצנזוס ברשת. בדרך כלל, לפלטפורמות אלה יש פרוטוקול קונצנזוס רעב למדי, כגון Proof of Work (PoW). עם זאת, לא לכל ציבור יש את אותה רמת צריכת חשמל.

מצד שני, אימוץ בלוקצ’יין של ארגונים ציבוריים אינו זקוק למנגנון קונצנזוס רעב כוח כדי להגיע להסכם, אלא הם משתמשים בעיקר במנגנון הצבעה כלשהו כדי להגיע להסכם. לכן זה חסכוני בחשמל.

 • רשת פחות הפכפכה

רשתות פרטיות הן אדריכלות פחות תנודתיות. מכיוון שתמיד יש ארגון שלטוני שמסתכל על הרשת, סיכוי לתנודתיות הוא מאוד לא סביר.

 • העצמה ארגונית

מה יותר טוב מלהיות העצמה ארגונית? עם פתרון בלוקצ’יין ארגוני פרטי, תוכלו להשיג בדיוק את זה! ברשתות חסימות ציבוריות, לא תהיה סמכות כלשהי על מערכת ספר החשבונות, או שלא תוכל למנוע מאף צומת להשתתף. עם זאת, מכיוון שתקבל את הכוח הבלעדי על רשת זו, יהיו לך תקנים רגולטוריים שרשת אחרת עשויה לחסר.

בלוקצ’יין ציבורי

בבלוקצ’יין ציבורי, כל אחד רשאי להצטרף ולהשתתף ברשת. כל אחד רשאי לראות את ספר החשבונות ולהשתתף בקונצנזוס.

לכן, אם אתם בקטע של ביזור מלא, עליכם בהחלט לבדוק אימוץ בלוקצ’יין של ארגונים ציבוריים. הגרסה הציבורית של בלוקצ’יין הייתה טכנולוגיית הבלוקצ’יין הראשונה שהוצגה אי פעם. עם כניסתם של ביטקוין לעולם הטכנולוגיה, חברות אחרות ניסו לפתח את אותה הטכנולוגיה ללא פגמים של טכנולוגיית האם.

בבלוקצ’יין ציבורי, תקבל שוויון זכויות ותוכל להצטרף ולהשתתף במנגנון הקונצנזוס בכל עת שתרצה.

החלק הטוב ביותר באימוץ הבלוקצ’יין הארגוני הזה הוא שתקבל רמת אבטחה גדולה יותר מאשר הבלוקצ’יין הפרטי. אֵיך? ובכן, מכיוון שלא יהיו ארגונים בעלי סמכות סמכותית בלבד, איש לא יוכל למחוק את העסקה שלך מפנקס החשבונות.

כמו כן, תוכנית החשבונות הציבורית מאפשרת לכולם לראות מה קורה בפנקס. אם מישהו מנסה לחוסר עקביות, כולם יוכלו לראות את זה.

תכונות שאתה צריך לקחת בחשבון עבור החברה שלך

 • שקיפות רבה יותר

ראשית, שום אימוץ בלוקצ’יין ארגוני אחר לא יכול להציע שקיפות כה רבה כמו ציבורי. כפי שאמרנו קודם ספר החשבונות נמצא לנגד עיני כולם. כל אחד צריך להשתתף בתחזוקתו ומשותף בכל הצמתים.

אז תוכל לראות בדיוק מה קורה בכל עת שתרצה. זה משהו שחסר בבלוקצ’יין הפרטי.

 • מבנה מבוזר אמיתי

ספר החשבונות משותף עם כולם ברשת. לכל צומת יהיה עותק משלו של ספר החשבונות. ויחד בעזרת אלגוריתמי הקונצנזוס הם יכולים לעדכן את ספר החשבונות בהגינות רבה יותר.

אופי חלוקתי זה ושוויון זכויות מולידים אימוץ בלוקצ’יין מבוזר באמת. רשתות חסימות פרטיות אינן מבוזרות לחלוטין ומשוות אותה לציבוריות.

 • העצמת משתמשים

כדי להשתמש בסוג זה של פלטפורמה, תצטרך חיבור לאינטרנט. עבור לרשת הורד את הבלוקצ’יין ואת הארנק שלך, ואתה מוכן לצאת לדרך. המשמעות היא שאף תאגיד מרושע לא יכול למנוע ממך לקבל את כל היתרונות של רשת זו. אם נשווה זאת לבלוקצ’יין הפרטי, תראה כיצד המשתמשים באותה רשת לא זוכים ליהנות מכל החופש.

 • חוסר שינוי

לאחר הוספת עסקה לספר החשבונות, איש לא יוכל לשנות אותה. כן, זו התכונה האטרקטיבית ביותר של פלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית מסוג זה. לכן, גם אם תנסה לפרוץ למערכת, לא תוכל להזיק.

זה מציע מידה רבה יותר של אי-שינוי. אבל ברשת פרטית, הארגון השולט יכול למחוק את העסקאות שלך, ולא תוכל לעשות שום דבר בקשר לזה.

פרטי לעומת בלוקצ’יין ציבורי: איזה מהם עליכם לבחור?

זה למעשה תלוי לחלוטין בדרישות שלך. אם אתה מנכ”ל ארגון ורוצה שתהיה לך מערכת רשת פנימית לעובדים שלך בלבד, אז פתרון הבלוקצ’יין של הארגון הפרטי הוא השיחה הטובה יותר. כאן תוכל לתת סמכות מיוחדת לעובדים שלך בהתאם לשורותיך, ועם קריפטוגרפיה תהיה בטוח מספיק בכדי לבצע עסק בערוץ.

מצד שני, אם אתה רוצה פלטפורמה מסוג יישום עם שקיפות עבור הצרכנים, הרשת הציבורית צריכה להיות הבחירה שלך. פתרון בלוקצ’יין ארגוני זה מצויד בכל המתקנים הדרושים לך והצרכנים שלך יוכלו לסמוך על המותג שלך בקלות. כמו כן, כנות מלאה היא תמיד דרך נהדרת לצבור פופולריות רבה יותר.

בלוקצ’יין מאוחד

אתה בטח חושב איך הבלוקצ’יין המאוחד משתלב במשוואה הזו, נכון? ובכן, בלוקצ’יין מאוחד מגיע עם מיטב הבלוקצ’יין הפרטי והציבורי כאחד. עם זאת, ייתכן שתמצא כמה קווי דמיון עיקריים עם הבלוקצ’יין הפרטי עם זה.

עם בלוקצ’יין מאוחד, תקבל סביבה פרטית מבוזרת. מה? מְבוּלבָּל? בבלוקצ’יין מאוחד במקום שארגון אחד ישמור על הרשת, יהיו מספר ארגונים. הנוכחות של מספר צדדים ברשת מקימה את המבנה המבוזר של הבלוקצ’יין הציבורי.

אתה יכול לדמיין סוג זה של אימוץ בלוקצ’יין ארגוני שיהיה במרכז כל ארגון המקושר אליו. זו תהיה מערכת בה ארגונים מרובים יכולים לתקשר זה עם זה לחלוק מידע במידת הצורך.

כמו כן, אם גורם כלשהו מנסה להתעלל ברשת, חברות אחרות יכולות לאסור אותן מהרשת.

תכונות שאתה צריך לקחת בחשבון עבור החברה שלך

 • קיצוץ בעלויות

בלוקצ’יין ארגוני מסוג פדרציה יקצץ בעלויות במידה רבה. רשתות חסימות אלו מיועדות למטרות תעשייתיות ולכן לקשר אותן עם הקיימות שלך קל יותר מבלוקצ’יין ארגוני ציבורי או פרטי. אז, סוג זה של אימוץ בלוקצ’יין ארגוני יהיו ההשקעות היעילות ביותר.

 • מציע דמי עסקה נמוכים יותר

למרות שנראה כי חסימות ציבוריות טוענות כי הן מציעות את עלויות העסקה הנמוכות ביותר, אולם במציאות זה לא המקרה. כאשר יותר מדי משתמשים נכנסים לרשת, הרשת מאטה יחסית, ועסקאות העיבוד הופכות לקשות.

בתרחיש זה, דמי העסקה עולים במידה רבה. עם זאת, בבלוקצ’יין מאוחד זה לא המקרה. בלוקצ’יין ארגוני זה נועד לקיים בלחץ. לכן, העלות הראשונית של העסקה לא תעלה דרסטית כאן.

 • תקנות רשת

מכיוון שכמה ארגונים עובדים יחד, יהיו כללים כלשהם שעליהם כולם יכולים לעקוב. זה יוצר סביבה מאוזנת של תשתיות ציבוריות ופרטיות. כל הצמתים ברשת צריכים לעקוב אחר התקנות כדי לקבל חלק מתהליך ההסכם.

 • אין גישה פלילית

רשתות חסימות ציבוריות נהדרות, אך הן מציעות אנונימיות שהפושעים יכולים להשתמש בה בכובד ראש. הדבר האחרון שאתה רוצה כרגע הוא לספק קרקע תקשורתית טובה לפושעים בארגון שלך.

כל צומת ברשת מכיר צמתים אחרים, וזה אוכף את הגישה הפלילית. פושעים מיואשים לחלוטין מתהליך האימות וישאירו את אימוץ הבלוקצ’יין הארגוני הזה לבדו.

סיווג ברמת הרשאה –

על פי סוג ההרשאה, ניתן לאפיין את הבלוקצ’יין כשני סוגים שונים של ישויות. הם:

 • מותר
 • ללא הרשאה

רשתות חסימות מותרות

סוג זה של אימוץ בלוקצ’יין ארגוני עובד בסביבה סגורה. בזו זו, צמתים לא יוכלו לקבל גישה לרשת ברשת ולראות מה יש בפנקס. רק צמתים נבחרים יוכלו לקבל רשומה ברשת.

ארגונים מרכזיים מעדיפים בעיקר סוג זה של בלוקצ’יין ארגוני, מכיוון שהם יוכלו לקבל כוח על הרשת. מצד שני, יש בלוקצ’יין ציבורי מורשה. לרשתות אלו יש סביבה מורשית, אך כל מי שעומד בקריטריונים ספציפיים להצטרף לרשת יכול לראות את ספר החשבונות במלואו ולבצע עסקה כפי שהיה עושה באימוץ בלוקצ’יין של ארגונים ציבוריים..

אבל כדי לקבל גישה, הם צריכים להיות בעלי הכשרה מסוימת.

תכונות שאתה צריך לקחת בחשבון עבור החברה שלך

 • מתאים לארגונים

בלוקצ’יין ארגוני מורשה מתאים במיוחד למטרות ארגוניות. ארגונים גדולים יכולים לקבל את הגישה המלאה שהם זקוקים להם, והם יכולים לבחור בעצמם את הסביבה הפנימית. הגדרת פרמטרים לגישה לצומת תהיה תלויה בהם, והם יכולים לשלוט על כל קהל יעד ממוקד לכך.

 • שיעורי העסקה נמוכים

אימוץ בלוקצ’יין ארגוני מורשה מציע את עמלת העסקה ברמה הנמוכה ביותר. למה? ובכן, זה מכיוון שכשרת פנימי רשתות אלו לא יצטרכו להתמודד עם הרבה קהלים. כמו כן, הם לא פועלים על ידי קונצנזוסים צורכים חשמל שבסופו של דבר מאטים את הבלוקצ’יין הציבורי.

לכן דמי העסקה בסביבה מסוג זה קרובים להיות בחינם. פלטפורמות מורשות רבות מציעות דמי עסקה אפסיים עבור המשתמשים שלהם.

 • לא נדרש להיות בעל נכס ילידי

בלוקצ’יין מורשה לארגונים לא בהכרח צריך שיהיה לו אסימון או נכס מקורי לפלטפורמה שלהם. רשתות חסימות רבות של ארגונים מציעות את הפלטפורמה כמערכת מודולארית בה תוכל לחבר ולהפעיל או ליצור נכס חדש משלך.

זה יכול להשתמש ברשת קיימת במידת הצורך, אך כדי לשמור על הרשת הם לא צריכים להסתמך לחלוטין על הנכס המקורי.

 • סביבה מהימנה

כדי לעבוד עם סביבה זו, יהיה עליך לסמוך על הצמתים איתם תשתף את הרשת. זה בערך כמו ארגונים שבהם כל אחד ממלא את התפקיד שלו וסומך על עמיתים לעבודה אחרים שיעשו את אותו הדבר. זה יוצר קשר רב יותר בין צמתי העבודה.

רשתות חסימות ללא היתר

בסוג זה של רשת בלוקצ’יין, כל צומת ברשת יכול להשתתף באופן חופשי בתהליך הקונצנזוס. אין הגבלות על השתתפות. מערכת בלוקצ’יין ארגונית ללא הרשאה מאפשרת לכל משתמש לקבל כתובת משלו ולהמשיך באינטראקציה עם הרשת באופן חופשי.

לכל אחד כאן יש הרשאה להתחיל עסקה ולהוסיף ערכים לספר החשבונות. ברור שארגונים עם סביבה פתוחה יותר יאהבו סוג זה של אימוץ בלוקצ’יין ארגוני. יש גם סוג אחר של חסימות פרטיות ללא הרשאה.

בסוג זה, לצמתים מארגון תהיה גישה ספציפית לפנקס הספרים ואז יוכלו לבצע חופשיות זה עם זה. לא תהיה קבוצה מוגדרת של כללים. הקריטריונים היחידים יהיו להיות מחוברים לארגון זה כעובד או ספק כדי לקבל גישה לרשת.

בעיקר הרשות תקבע את הכניסה שלך, ואחרי שאתה נכנס, אתה לגמרי חופשי לעשות את הצעת המחיר שלך.

תכונות שאתה צריך לקחת בחשבון עבור החברה שלך

 • יותר כוח לצמתים

אם אתה מאוהב בחופש מלא, אז תאהב סוג כזה של פלטפורמה. אימוץ בלוקצ’יין ארגוני ללא היתר מסוגל לחלוטין לתת את מלוא הכוח לצמתים ולא לארגון. הארגונים לא יוכלו להשפיע על תוצאות הצמתים שלהם, והם לא יהיו מדיניות מחמירה להגבלת משתמשים.

 • פתח את רמת הפרטיות לכולם

לא משנה באיזו סוג של רשות ללא הסביבה אתה נמצא, תמיד תהיה לך רמת פרטיות פתוחה. זה מגביר את השקיפות בארגון שהתמודד עם שחיתות פנימית. כפי שכל אחד יכול לראות את ספר החשבונות, האיש המושחת לא יוכל לברוח עם פשעיהם.

כל הצמתים מכירים אחד את השני, כך שבסופו של דבר שחקן גרוע יתפס.

 • השתתפות בחינם בהצבעה או בקונצנזוס

בדרך כלל, בבלוקצ’יין פרטי, רק צמתים סלקטיביים יכולים להשתתף בפרוטוקול ההצבעה או הקונצנזוס של הרשת. עם זאת, ללא הרשאה, כל משתתף ברשת יכול להשתתף בכך.

 • סביבה ללא אמון

כן, ארגונים יידעו איזה צומת הוא איזה, אבל בסוג זה של בלוקצ’יין ארגוני, לא תצטרכו ליצור אמון בין הצמתים. הם חופשיים לפקפק באחרים ולקרוא לשחקנים גרועים בכל עת. לכן אתה מקבל איתו סביבה נטולת אמון.

Blockchain הוא סוג אחד של טכנולוגיית ספרים מבוזרים וישנם סוגים רבים אחרים של DLT המתאימים לארגונים. הקפד לבדוק גם את ההשוואה שלהם!

השוואה בין סוגים שונים של טכנולוגיית Blockchain

ציבור ללא היתר מותר לציבור ללא הרשאה פרטית מותר פרטי
הִשׁתַתְפוּת כל אחד רשאי להוריד ולהתנהג כצומת חופשי רק משתמשים העומדים בקריטריונים שהוגדרו בעבר יכולים להוריד ולפעול כצומת כל אחד ברשת הפרטית יכול לשמש כצומת רק צמתים נבחרים בערוץ הפרטי יכולים לשמש כצומת
צריכת אנרגיה גָבוֹהַ בינוני נָמוּך נָמוּך
בִּטָחוֹן גבוה מאוד גָבוֹהַ בינוני נָמוּך
מְהִירוּת איטי מאוד לְהַאֵט מָהִיר מהר מאוד
רמת האמון חסר אמון חסר אמון מהימן מהימן

פרק 4: ספקים המספקים BAAS

לפני שאנחנו עוברים לספקים המספקים BAAS, בואו נסתכל על מה כל הקונספט של BAAS.

מה זה בלוקצ’יין כשירות?

BAAS או Blockchain as a Service הוא סוג מיוחד של פתרון בלוקצ’יין ברמה ארגונית, שלקוחות אחרים יכולים להשתמש בהם כדי לארח, לבנות ולבעלות על אפליקציות, פונקציות מבוזרות ומפותחות מסוגים אחרים..

אבל כאן הלקוחות לא יטפלו בתשתית הליבה; אלא ספק BAAS היה מפקח ומתחזק את הרשת עבורם. זו גישה מעניינת לחלוטין להאיץ את הצמיחה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וגם ליזום רמת יישום מסיבית.

הארכיטקטורה הבסיסית של מושג חדש זה דומה למסגרת SaaS (Software as a Service).

כיום ענקיות תעשייתיות רבות יותר מלהיטות ללמוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין וליישם אותה במסגרת הקיימת שלהן. אך האופי המורכב של הטכנולוגיה גורם להם לחשוב פעמיים לפני שעושים צעד. כמו כן, היעדר מיומנות נאותה בענפים אלה הופך מכשול עבורם לשמור על הפן התפעולי של הרשת.

ענקיות טכנולוגיה מרובות מציעות פתרון בלוקצ’יין ארגוני זה, יחד עם חברות סטארט-אפ קטנות.

כיצד פועלים פתרונות אלה?

העיקרון הוא די פשוט באמת. הספק יקים את התשתית אם לקוח מבקש אחת תמורת סכום מסוים של עמלה. לאחר שהלקוח מבצע את התשלום, הספק מגדיר את טכנולוגיית הבלוקצ’יין הארגוני ומתחיל לתחזק את הרשת. ספק BAAS יטפל עבור כל לקוח במבנה מורכב של הטכנולוגיה.

ספקי BAAS המספקים אימוץ בלוקצ’יין ארגוני לתעשיות גדולות אחרות שומרים על חפצים פועלים תמיד. תוכניות תמיכה אחרות נחוצות גם אם ברצונך למנוע כל אירוע של פריצה. הם כוללים הקצאה נכונה של חומרה תושייה, מציעים פרוטוקולי אבטחה מתקדמים, מנהלים רוחב פס ודרישות אירוח גדולות יותר.

אם תתחיל להשתמש בשירותי BAAS אלה, תוכל להתמקד בעסק שלך יותר מיישום בלוקצ’יין ארגוני. לכן, תמיד ייהנו משימוש בשירותים אלה.

הקשר פשוט יותר

לדוגמה, חשוב על ספקי BAAS כספקי אירוח אתרים. אם אתה רוצה להקים אתר משלך ולבנות את העסק שלך כדי להשיג התאמות בכל יום ויום, תצטרך לארח אותו בשרת. ברור שאתה יכול לארח או לנהל את השרת שלך במקום ללכת לספק.

אבל אז תצטרך להעסיק צוות כדי לשמור על צרכי האירוח שלך ולדאוג לכך שאף אחד לא יוכל לפרוץ את חומת האש שלך. הכל נראה ממש מרגש, אבל בסופו של דבר יהיו לך דברים לדאוג יותר בצלחת שלך, כך שלא תוכל להתמקד בעבודה שלך.

זו הסיבה לקבל את הפתרון המתאים לאתר שלך יהיה לארח את האתר שלך אצל ספק צד שלישי כמו HostGator או BlueHost. הספקים ידאגו לצרכים שלכם, ולא תצטרכו להעסיק עובדים או לדאוג לביטחון.

באותו אופן, ספקי BAAS יעניקו לכם את המומחיות שלהם, כל שעליכם לעשות הוא להשקיע. BAAS עשוי להיות צעד גדול יותר לקראת יישום עמוק יותר של בלוקצ’יין ארגוני במגזרים שונים בתעשייה. במקום לפתח פרויקטים משלהם של בלוקצ’יין, הם יכולים כעת למיקור חוץ מהם מספקי הבלוקצ’יין הארגוניים האלה.

דוגמאות של ספקי Baas ופלטפורמות Blockchain ארגוניות

פלטפורמות ספקי Baas

ספקי BAAS

1. אורקל

אורקל נותנת לך את פלטפורמת הענן המקיפה ביותר של DLT ומפתחת שירות BAAS מסוג חדש למשתמשים ארגוניים. תוכל להצטרף לארגונים אחרים ולפרוס את יישום הבלוקצ’יין הארגוני שלך יחד עם עדכון ספר החשבונות. באמצעות Oracle תוכל לחלוק מידע באופן אמין עם השותפים העסקיים שלך, הספקים והשותפים הבנקאיים שלך.

אורקל מציעה את שירות הענן של בלוקצ’יין שיאפשר לכם להשתמש בכל התכונות שלעיל. הפלטפורמה תפעל על פי מודל ארכיטקטורה בר-יצירה, שיאפשר יעדי יישום בלוקצ’יין ארגוניים ספציפיים לצרכים העסקיים שלך.

כל שירות שהם מספקים יתעדכן לאורך זמן, כך שלא תצטרכו לדאוג לעמוד בקצב התחרות. לליבת הפלטפורמה יש שכבות מרובות יחד עם שירותי משנה וממשקים רבים לתוספים הניתנים להתאמה אישית.

איך זה עובד?

פתרון הבלוקצ’יין הארגוני של אורקל מציע רשת צמתים המאמתת ומעדכנת את ספר החשבונות המבוזר יחד עם מענה לשאילתות מהחוזים החכמים. ספק זה הוסיף את תכונת החוזה החכם עם שירות הענן כדי להגביר את יישום הבלוקצ’יין הארגוני.

יישום חיצוני אחר יפעיל את תהליך העסקה ויתחיל שאילתות באמצעות שיחות REST API של הלקוח או SDK, אשר יבחרו את הצמתים להפעלת החוזים החכמים.

לאחר שהקונצנזוס של שירות הענן יסכים לעסקה, הוא יכניס את הקבוצה לבלוקי נתונים. בלוקים אלה מאובטחים בקריפטוגרפיה, ואף אחד לא יכול להתעסק בזה. מנהלי השירות יוכלו להשתמש בשירות הענן blockchain לארגונם ולהגדיר אותו לפי הצורך.

לעתים קרובות אנשים מבלבלים בין שירותיהם לבין הדברים שאורקל מנסה ליצור רשת עסקית בבלוקצ’יין שלהם. אבל זה לא לגמרי נכון. הם רק מספקים את הפלטפורמה ללקוחות אחרים שרוצים לבסס יישום בלוקצ’יין ארגוני.

מאפיינים עיקריים של שירות ענן Blockchain

 • שקוף ומשותף: כל משתתף יוכל לראות נתוני עקביות. הם יוכלו גם לקבל את שכפול העדכונים יחד עם גישה אליהם אם הם מורשים.
 • מדויק ולא ניתן להכחישה: הקונצנזוס יהיה תלוי בהחלטה של ​​תת קבוצה של צמתים בבלוקצ’יין, ולאחר שהיא תוקף, איש אינו יכול להכחיש את קיומה..
 • בלתי ניתנת לשינוי: בדיוק כמו בלוקצ’יין ציבורי, אף אחד לא יכול לשנות את העסקאות מהפנקס.
 • מוצפן: כל רשומה או נתונים ברשת מוצפנים כך שישמרו על סודיות החברה.

2. יבמ

יבמ מספקת גם פתרונות בלוקצ’יין ברמה עולמית לשימוש ארגוני. פלטפורמת בלוקצ’יין של יבמ היא ייחודית מסוג BAAS המציעה תשתית ענן של יבמ. זהו אחד מהפתרונות הבלוקצ’יין הפונקציונליים, המשולבים והמוכנים לארגונים בשוק. עם זאת, יהיה הרבה יותר קל ליישום בלוקצ’יין ארגוני מכיוון שהם יכולים לפתח, לשלוט ולהפעיל את הפלטפורמה.

הפלטפורמה מאיצה את הפיתוח של פרויקטים חדשים של בלוקצ’יין בשיתוף פעולה עם Hyperledger Fabric Architecture.

לא משנה מה הדרישות או מקרי השימוש עשויים להיות העסק שלך, הפתרון של יבמ יביא אותך לעבודה תוך זמן קצר. זה די מהיר לשילוב ויציע רמה עצומה של פרטיות, ביצועים וביטחון עבור הסביבה התובענית שלך.

האם אתה יודע מה החלק הכי טוב? תוכלו לקבל מגוון רחב של תוכניות חברות לבחירה. כל תוכנית מציעה תכונות חדשות להתמודד עם הצרכים שלך. לכן, גם אם אתה חברה קטנה או חברה גדולה יותר, אתה יכול פשוט לבחור את החברה שתואמת את התקציב שלך. תוכנית המתנע היא החסכונית ביותר, והיא לא תגביל את היכולות שלך בשום צורה שהיא.

תכונות פלטפורמת הבלוקצ’יין

 • פיתוח אפליקציות חדשות

הוא מציע מגוון רחב של סביבות פיתוח עבור היישומים שלך. אתה יכול ללכת על הסביבה המשותפת, המקומית או המקוונת. אבל תצטרך גם כלים מתקדמים, נכון? אל דאגה, ל- IBM יש את הגב. כל הגדרה מצוידת בכלי פיתוח מתקדמים, כך שכל שעליך לעשות הוא לחבר ולהתחיל ליצור אפליקציות חדשות.

 • כוח ממשלתי

תוכל לשלוט בפלטפורמה שלך לאחר יישום הבלוקצ’יין הארגוני. קבוצה חדשה של כלי הפעלה זמינה תמיד עבור ערוצי עסקאות, חוזים חכמים, חברים ורשתות חדשות. אם אתה עובד עם מספר צדדים, תקבל את כל העדכונים שלהם בחלונית הפעילויות שלך ובהודעות.

 • מאוד מבצעי

הרשת תמיד בביצועים גבוהים, עם גישה חלקה לרשת. תקבל עדכונים חדשים זמינים באופן מיידי ולא תצטרך לשדרג את המערכת במשך זמן רב. יבמ תטפל בכל השאר.

3. אמזון

פיתרון בלוקצ’יין ארגוני נהדר נוסף הוא שירותי האינטרנט של אמזון (AWS). AWS מספקת אחת הדרכים הפשוטות ביותר ליישום בלוקצ’יין ארגוני. בעזרת הפיתרון של אמזון תוכל לבנות פתרונות מדרגיים משלך ולהבטיח את הצמיחה הבולטת של החברה שלך.

אמזון מציעה במקרה כל סוג של פיתרון הן עבור רשת מרכזית והן מבוזרת. אם אתה רוצה מבנה בסיסי של מסד נתונים, AWS יכול לספק לך ספר חשבונות בעל ביצועים מוצלחים. לכן, לא תצטרך לפרוס יישום בלוקצ’יין ארגוני זה.

עם זאת, אם אתה רוצה סביבה מבוזרת עם יכולות שניתן לאמת, AWS יכולה להציע לך את מיטב פתרונות הבלוקצ’יין הטובים ביותר. כל הרשתות מנוהלות במלואן, כך שלא תצטרכו להעסיק כוח אדם נוסף בכדי לשמור על המסגרת.

קל להתקין ולפרוס כל שירות; יתר על כן, זה סופר חסכוני. תבניות הבלוקצ’יין של AWS הן המרכיב העיקרי של צורך הבלוקצ’יין שלך. בואו נראה מה השירות הזה באמת מציע.

תבניות בלוקצ’יין של AWS

סוג זה של תבניות יאפשר לך ליצור אימוץ בלוקצ’יין בתוך פרק זמן תמציתי. בעזרת תבניות בלוקצ’יין AWS, סוף סוף תוכל להתמקד בפיתוח היישומים המבוזרים שלך במקום בהקמת הרשת..

מה היתרון?

 • זמן פריסה מהיר יותר

ייקח דקה בלבד לפרוס את רשת הבלוקצ’יין שלך. אתה יכול לנסות תבניות של אמזון ECS או ECS2 כדי להתחיל בהטמעת הבלוקצ’יין הארגוני שלך.

 • אפשרות בחירה

תקבל שתי מסגרות פופולריות מאוד לבחירה מצרכיך הארגוניים. Hyperledger Fabric ו- Ethereum מציעים תוצאות שונות במקצת, לכן כדאי לבדוק קודם מה הם מציעים ואז לקבל את ההחלטה.

 • ניהול כלים

כל התבניות יתנו לך ניהול ציוד ובאמצעותן תוכל לפקח על התוצאה ולנהל את כל הרשת. כלים אלה הם הטובים ביותר אם ברצונך להחזיק רשת פנימית של החברה שלך בבלוקצ’יין.

 • שלם עבור מה שאתה משתמש

תשלם רק עבור המשאבים בהם תשתמש. אין עלויות נסתרות נוספות שעשויות להפוך לנטל לאחר השלמת ההתקנה.

4. מיקרוסופט

ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט הצטרפה גם לליגה של ספקיות BAAS. עם פתרון הבלוקצ’יין החדש שלהם Azure תוכלו להגדיר ולהפעיל את הפלטפורמה תוך יממה!

החלק הטוב ביותר הוא ש- Azure Blockchain Workbench לוקח רק כמה קליקים להגדרה! שולחן עבודה זה מתאים יותר לבדיקה או לפיתוח פרויקטים חדשים, במקום להשתמש רק עבור מערכת ספר חשבונות. הפלטפורמה תוכננה בצורה ספציפית כדי להבטיח שתצטרכו פחות זמן בפיתוח כל פרויקט חדש.

ברור שממיקרוסופט הייתם מצפים למיטב התוצאה הטובה ביותר ותכלת בוודאי תתן לכם את זה.

עלות וזמן פיתוח יקטינו במידה רבה את האינטגרציות המובנות מראש בפלטפורמת הענן של Azure. במהלך ההתקנה, תקבל מגוון רחב של כלי בלוקצ’יין העומדים לרשותך. כל שעליך לעשות הוא לבחור את אלה שאתה צריך ולהתחיל את יישום הבלוקצ’יין הארגוני שלך. כל תכונה תזדקק ללחיצה אחת בלבד בכדי להגדיר אותה, כך שזו משימה קלה ופשוטה.

לאחר מכן, מגיעה הבחירה הטופולוגית. אם תבחר בטופולוגיית Dev / Test, תקבל צומת אחד בלבד (מכונה וירטואלית) ותוכל להתחיל מיד לאחר מכן.

הטופולוגיה החברתית היחידה מיועדת לארגונים בודדים בלבד. עם זאת, תקבל מספר צמתים במספר קטעים עבור הייצור שלך.

בטופולוגיה מרובת חברים תוכלו לעורר את ההפקה ממספר ארגונים. זה עובד כמו פיתרון של קונסורציום. תלוי במספר הצמתים שנפרסו, זה ייקח לך פחות או יותר מ -15 דקות.

מה התכונות?

 • ממשקי קול ו- SMS יבטיחו מעקב אחר מוצרים מיוצרים.
 • שילוב האינטרנט של הדברים יוכל לאתר את כל המשלוחים והמוצרים שלך או כל סוג אחר של מסמכים.
 • מערכות ERP יוכלו לנהל תהליכי ליבה אשר יתקשרו עם משתתפי הליבה.
 • פריסה מהירה יותר תשפר את היעילות במידה רבה.
 • עלויות נמוכות מפחיתות את העלות הכוללת של פריסת עסק חדש או שינוי של מערכת הרשת הקודמת בארגון.

5. עליבאבא

הפתרון של Alibaba Cloud נמצא כאן כדי לפרוס את הבלוקצ’יין הארגוני שלך. פלטפורמה זו מספקת פלטפורמה ברמה ארגונית לכל מיני פריסה של בלוקצ’יין. Alibaba Cloud Solution יקרב אותך לפלטפורמת הבלוקצ’יין הארגוני הפופולרית בשוק.

אולי אין לך את הזמן או האנרגיה לפתח את הבלוקצ’יין שלך, אבל עם עליבאבא תוכל ליהנות מהיוקרה של פעולות, פריסה ותחזוקה. חברות AI בהחלט יכולות להפיק תועלת רבה אם הם רוצים לנסות את תוכנית ה- blockchain של AI.

היתרונות של BAAS בענן עליבאבא

 • פרוטוקול אבטחה גבוה יותר

עליבאבא מציעה רמה חדשה של אסטרטגיות אבטחה ובעלת בידוד רב דיירים, ולכן רמות האבטחה עצומות.

 • יציבות רבה יותר

מכיוון שהממשק מציע יחידת אחסון נתונים אמינה, הגדלה היא לא בעיה. הוא יוכל לספק ביצועים מתקדמים גם בתקופות קשות.

 • פשוט וקל

מציע עומס של פונקציות ניהוליות משופרות שיעזרו לך לבנות את פלטפורמת הבלוקצ’יין שלך תוך כמה לחיצות. לכן, זה די פשוט לטיפול.

 • מערכת אקולוגית פתוחה

המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין פתוחה ותומכת במגוון רחב של יישומים ונתונים. לכן זו אופציה נהדרת ליישום בלוקצ’יין ארגוני.

האם יש תכונות אחרות?

 • טכנולוגיה מתקדמת: ענן עליבאבא משתף פעולה עם Hyperledger Fabric, Quorum כדי לספק לך את אותם שירותים ארגוניים.
 • מצב מהיר: פריסה בלחיצה אחת נפטרת מתצורות מורכבות ליישומי בלוקצ’יין ארגוניים.
 • ניהול קונסורציום: פתח קונסורציומים, הוסף משתתפים חדשים בכל עת שתרצה וזה יעזור לך לנהל את כל המשתתפים.
 • נהל ארגונים: נהל את הארגון שלך באמצעות הפלטפורמה, קבל תצוגה ברורה של הפעילות של כולם ברשת.
 • ביטחון לממשל: יספק אישורי CA ויבנה את הטכנולוגיה על אינטל SGX.
 • נהל קוד שרשרת: עליבאבא תאפשר לך לנהל שרשרת קוד כגון חוזים חכמים עם מספר גורמים בו זמנית. באמצעות מערכת המעקב המקיפה שלהם, מעקב אחר כל החוזים החכמים יהיה קל ביותר.
 • גישה ליישום: הפלטפורמה יכולה להתאים ל- SDK הסטנדרטי של לקוח Fabric. סביבה זו תעזור לך לשלב כל סוג של יישום ברשת הבלוקצ’יין החדשה.

6. באידו

ספק מדהים נוסף שהתחיל את עסק BAAS הוא שירות האינטרנט הסיני ומנוע החיפוש Baidu. לאחרונה החברה פרסמה את המסמך הלבן שלהם בפלטפורמת הבלוקצ’יין החדשה שפותחה – Xuper Chain.

רשת שרשרת קסופר

פלטפורמת שרשרת העל החדשה שלה מסוגלת להתמודד עם כל סוג של צרכים ארגוניים. באידו מציע ככל הנראה את מספר העסקאות הרב ביותר בשנייה – 10,000. אבל איך זה תומך בכמות העסקאות העצומה הזו בכל שנייה? ובכן, הם משתמשים ברשת סטריאוסקופית ובטכנולוגיה מקבילה בין-שרשרתית.

מלבד זאת הפלטפורמה מתאימה להרבה מאוד תרחישים ושירותים שונים.

לטענתם, פלטפורמה זו מסוגלת לשנות את רשתות האספקה, בטיחות המזון, הכספים, ה- IoT ומגזרים רבים אחרים.

תכונות שרשרת Xuper

 • רמת אבטחה עצומה: רשת קסופר מציעה מערכת אקולוגית מאובטחת יחסית; זה יעסוק בעיקר במידע רגיש כמו מערך מוצרים, קניין רוחני ועוד רבים אחרים. לכן שילוב הפלטפורמה הזו בפרויקט הארגוני שלך יכול להיות אבן הדרך הגדולה הבאה עבורך.
 • מערכת ניהול: כבעלים של מיזם אתה עשוי להיות אחראי על כל הדברים. בכדי לשים תפקיד אדמיניסטרטיבי הרשת מציעה לך גישה לניהול. עם גישה זו, תוכל לראות כל פעולה ברשת ולאסור על ביצועים גרועים במידת הצורך.
 • יישומים הניתנים לחיבור: רוצה להריץ יישומים כלשהם ברשת? אל דאגה, שרשרת קסופר תאפשר לך לעשות את אותו הדבר. פשוט נסה את כל האפליקציות הניתנות לחיבור ברשת והוסף תכונה נוספת לכל התוכנית.

7. Huawei

רק לאחרונה Huawei התחילה את המסע שלה להיות אחד מספקי השירותים של BAAS בשוק. בעבר הם השיקו את השירות למטרות מסחריות בסין ב -10 באוקטובר. עם זאת, ב -15 בנובמבר הם פתחו אותו לשימוש עולמי.

ענן Huawei זמין כעת באתר הגלובלי שלו ובעיקר לשימוש מפתחים וארגונים גלובליים. היזמים יכולים להשתמש בפלטפורמת ענן זו כדי לפתח, לפרוס ולתחזק את היישומים המבוזרים די מהר במסגרת התקציב שלהם.

היתרונות של פלטפורמת הענן של Huawei

 • קל ופתוח לכולם: פלטפורמה זו בנויה על Hyperledger Fabric 1.1 יחד עם Kubernetes, הכוללת תהליך תצורה פשוט, זמן פריסה של מספר דקות ורב-זווית.
 • יעיל וגמיש: החלק הייחודי בשירות BAAS זה הוא שהוא מציע מגוון רחב של אלגוריתמים של קונצנזוס, ולכן הוא יכול להגיע לעסקאות של עד 5000 לשנייה. יתר על כן, זה מגיע עם הצטרפות דינמית, פרוטוקול מיתוג גמיש וניהול משאבים פיזיים.
 • חסכוני: עלויות הפריסה נמוכות מדי עבור שירות BAAS זה. פשוט שלם על מה שתשתמש ולא על שום דבר אחר. מלבד זאת, תוכלו ליהנות גם מהערך הנמוך יותר של O&אפשרויות קנה מידה אוטומטי.
 • הגנה על פרטיות ואבטחה חזקה: נהל את כל הצמתים, רמת ההרשאה והמפתחות שלך בקלות ורכיב פאנל אחד בלבד. תהליכי הצפנה הם רב שכבתיים עם אבטחת פרטיות. תשתית אבטחת הסייבר אינה מאפשרת לפריצה חיצונית או פנימית כלשהי.
 • אימות הוכחה מלא: רמת אימות מתקדמת שמבטיחה שרק הצמתים שנבחרו יוכלו להיכנס לרשת. בדרך זו רק לך תהיה הכוח הבלעדי להעניק גישה לצומת אחר ולמנוע כניסה של צמתים של צד שלישי.

8. אקסנטור

אחד הרצים הקדמיים המעשיים אם יצירת בלוקצ’יין היא Accenture. אקסנצ’ר גילה עניין רב כבר מההתחלה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ומדוע לא? שניהם מתאימים לחלוטין זה עם זה.

עם זאת, גישתה של אקסנצ’ר למצב זה שונה במקצת מאחרים. הם מתמקדים בעיקר במדור הייעוץ, אך יש להם גם פתרונות בלוקצ’יין שמיועדים בדיוק בשבילך. ישנן גם חברות ייעוץ בלוקצ’יין אחרות בשוק.

תקבל סקירה מלאה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וכיצד תוכל לשלב אותה במערכת שלך. יתר על כן, להבין את הדרך המושלמת להשיק ולכבוש את השוק יהיה דחיפה עצומה עבור החברה הארגונית שלך.

מה הם מציעים?

 • ניתוח אסטרטגיות: אנשי המקצוע המיומנים שלהם ינתחו את כל המגזרים ואסטרטגיות הבלוקצ’יין כדי לעזור לך לשלב את פתרון הבלוקצ’יין בטווח חסכוני ולהתפרס בקלות..
 • תחולת פלטפורמת Blockchain: ברור שלא כל חברה יכולה להציע את כל האפליקציות עם אימוץ הבלוקצ’יין הארגוני שלה. אז תצטרך לדעת היכן למקד את היעד שלך יותר, ואקסנטור תעזור לך בכך.
 • אימון מתקדם: לא יודעים איך להתמודד עם פתרונות בלוקצ’יין? BAAS של Accenture יכנס לעסק ויכשיר אותך לטיפול בתוספת החדשה תוך זמן קצר.
 • סביבות פיתוח: לפלטפורמת הסביבה יהיו כל ערכות הכלים הדרושות לבלוקצ’יין שיעזרו למפתחים לחדש פרויקטים חדשים.
 • עיצוב ויישום פתרונות Blockchain: רק תנו להם מה הדרישות שלכם. הם יתכננו עבורך דגם מתאים, ואם תתן להם את האות הירוק הם יעזרו לך ליישם אותו גם כן.

פרק 5: דוגמאות לחסימות רשת ארגוניות

ישנם ארגונים רבים המיישמים בלוקצ’יין. בואו נראה כמה מהדוגמאות הפופולריות.

 • Hyperledger

אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות הגדולות היא Hyperledger. לינוקס היא המייסדת של Hyperledger, והיא החלה את דרכה עוד בשנת 2016. Hyperledger היא אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין בעלות הפיתוח החוצה של התעשייה, המתאימה ביותר למקרי שימוש ארגוניים..

אחת המטרות העיקריות היא לספק טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת ברמת הארגון במגוון רחב. נכון לעכשיו Hyperledger ביצעה כמות עצומה של שיתופי פעולה שמסתכמים ביותר מ- 185. הם מכסים כמעט את כל המגזרים הפוטנציאליים כמו האינטרנט של הדברים, פיננסים, שרשרת אספקה, בנקאות, טכנולוגיה וייצור. בלוקצ’יין ארגוני זה מכיל שמונה סוגים שונים של פרויקטים בבת אחת, ומכולם ידועה Hyperledger Fabric לשימוש תעשייתי..

מכיוון שלבלוקצ’יין הארגוני הזה יש ארכיטקטורה מודולרית, סוף סוף תוכלו ליהנות מתכונת plug-and-play עם אטרקציות חברות שונות.

מה זה מציע?

יבמ ונכסים דיגיטליים הם התורמים המקוריים לבלוקצ’יין ארגוני מורשה זה. עם ארכיטקטורה מודולרית, הוא מספק תיחום תפקידים בצמתים ברשת. תוכלו גם ליהנות מפרוטוקולי קונצנזוס הניתנים להגדרה יחד עם תהליכי חוזה חכמים מתקדמים.

עם זאת, יהיה עליך לספק פרטי אימות ברשת כדי לקבל גישה לחשבונך. החוזה החכם בבלוקצ’יין הארגוני הזה נקרא “שרשרת קוד”. זו תומכת בשפות תכנות JavaScript ו- Go ובנפרד Java למטרות מודולריות. לכן הוא גמיש יותר מבחינת חוזים חכמים פופולריים אחרים שיש שם.

בואו נראה אילו הצעות פוטנציאליות יש להם כבלוקצ’יין ארגוני:

מערכת בלוקצ’יין מותרת

בלוקצ’יין ארגוני זה מספק מסגרת מורשית שבה לכל משתתף תהיה זהות ידועה. אם אתה מתמודד עם בעיות הגנה על נתונים ואתה צריך לזהות ידועה ברשת, זה יהיה נהדר להמשיך בזה..

עובדה נוספת לגבי סוג זה של בלוקצ’יין ארגוני היא שהם מיועדים להתמודד עם המון דחיפת נתונים לארגונים. ארגונים צריכים להתמודד עם הרבה נתונים על בסיס יומיומי ובלוקצ’יין ארגוני יותר מסוגל לטפל בזה.

מדרגיות גבוהה עם ביצועים גדולים יותר

כפי שאמרנו קודם בלוקצ’יין ארגוני זה עוסק בארכיטקטורה מודולרית. ארכיטקטורה זו מחלקת את תהליך העסקה לשלושה פלחים נפרדים. בראשונה זה היה עוסק בעיבוד לוגיקה ובתהליך הסכם הצומת. בשלב השני, הזמנת העסקה תחל. בשלב האחרון, העסקה תקבל אימות.

תהליך זה מגדיל את המדרגיות ומפחית את רמת האמון בסביבה.

זמינות נתונים שצריך לדעת

חברות תמיד מתמודדות עם סוגיות פרטיות. מכיוון שהם נוטים להיות תחרותיים וחושפים את העיסוק בהם עלולים לפגוע במוניטין שלהם יחד עם מתן יתרון למתחרה עליהם.

לכן הם צריכים לשמור על סודיות לגבי סוג מסוים של תיעוד. Hyperledger Fabric מאפשר חלוקת נתונים ברשת. כך שלשימוש בארגון הבלוקצ’יין הארגוני הזה יכולה להיות נגישות מיוחדת.

עם רמה מסוימת של פינוי, צומת יוכל לגשת אליהם. אז אנשים שצריכים לדעת עליהם יוכלו להשיג אותם. זה לא יהיה קניין ציבורי.

שפות שאילתות עשירות

עסקים אינם יכולים להבין את שפת הקידוד, ולכן שאילתת ספר החשבונות תהיה עוגיה קשה עבורם. זו הסיבה שבלוקצ’יין ארגוני זה מציע מערך שלם של שפת שאילתות פשוטה בה העסק יכול להשתמש כדי לחפש את ספר החשבונות.

תכונה זו נותנת רמה חדשה של הזדמנויות עבור ארגונים.

אדריכלות מודולרית

כל מעצב ברשת יוכל לחבר את הרכיבים המועדפים עליו ולעבוד עליהם. זה נותן יתרון שונה לפלטפורמת הבלוקצ’יין הארגונית הזו. כעת למפתחים יש את החופש להוסיף כל סוג של תכונה לפרויקט שלהם אם הפלטפורמה לא תוכל לגבות אותו באופן מלא.

מדידת בטיחות לנתונים רגישים

בלוקצ’יין ארגוני יעסוק בהמון מידע רגיש. לכן חייבות להיות מדידות אבטחה כדי לספק בטיחות למידע זה. מודול אבטחת החומרה מציע קבוצה ייחודית של מפתחות להצפנה ומציע רמת אבטחה גבוהה יותר.

 • הברית Ethereum ארגונית

זו עוד אחת מפלטפורמת הבלוקצ’יין הארגונית הבוגרת ביותר שיש. ויטאלק בוטרין הוא המייסד של הבלוקצ’יין הנפלא והמיוחד הזה. בלוקצ’יין ארגוני זה מציע רמה גבוהה של פונקציונליות, ולכן הוא נמצא בשימוש נרחב למקרי שימוש תעשייתיים רבים.

Ethereum היא אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין המשומשות הגדולות ביותר שיש שם. בדיוק כמו Hyperledger Fabric, הבלוקצ’יין הארגוני הזה עבד על אינספור פרויקטים ושיפורים.

מצד שני, חברת Ethereum מנהלת קונסורציום ארגוני המוקדש למימון אך ורק פרויקטים ושיתופי פעולה בדרגה ארגונית. בלוקצ’יין ארגוני של EEA מונה למעלה מ -250 חברים, והיא חברה ללא כוונת רווח.

מצד שני, 250+ חברים אלה מחברים אותם עם יותר מ -500 סטארט-אפים, ספקי טכנולוגיה, ארגונים, אקדמאים ורבים אחרים. למרות שזה נעשה שימוש נרחב אתה צריך להבין שהחברה הזו היא בעצם בלוקצ’יין ללא הרשאה. אבל יש לו גם ארכיטקטורה מיוחדת לגישה מגבילה.

כמו כן, זו סוג של פלטפורמה צורכת אנרגיה, אך היא עדיין מציעה יתרונות רבים המסייעים להתעלם מפגם אחד זה.

מה המטרה האמיתית של EEA?

בלוקצ’יין ארגוני מיוחד זה מכוון לבניית אפשרות פרטית של טכנולוגיית הליבה של Ethereum לדרישות ארגוניות ספציפיות.

בואו נסתכל מקרוב על יעדי הליבה –

 • לחדש, לבנות ולתמוך במגוון רחב של פרויקטים בסיסיים של Ethereum המציעים ערך רב יותר לעולם הטכנולוגיה ומציעים התייחסות טובה יותר לעיצוב אדריכלי..
 • עזור לבנות ארגונים את בלוקצ’יין Ethereum משלהם והוסף תכונות ספציפיות יותר בהתאם לכל ארגון. המשמעות היא שבנק יכול לקבל בלוקצ’יין משלו לניהול עסקאות, וכך גם משתתף אחר שזקוק לניהול שרשרת האספקה.
 • אם חבר אחד בברית הבלוקצ’יין הארגונית הזה יוצר יישום בסיס קוד חדש שיכול להיות שימושי למספר פרויקטים אחרים, הוא ישותף לשם כך. תיאום זה מקדם פיתוח מתקנים טכנולוגיים.

מה החזון?

על פי ה- EEA, יש להם חמש חזונות לעתיד –

פלטפורמה פתוחה

הקמה כפלטפורמת קוד פתוח, לא רק מוצר.

רָשׁוּת

ל- EEA תהיה הסמכות להגדיר הנחיות תפעוליות ופיתוחיות עבור כל פרויקטי Ethereum של חברי ה- EEA. מכיוון שפלטפורמות קוד פתוח צריכות לעמוד בסטנדרטים מסוימים, עדיף להגדיר זאת מההתחלה.

לספק תמיכה ממשלתית לפיתוח ארגונים

בלוקצ’יין ארגוני זה מסוגל להקל ולנהל את כל פרויקטי הפריסה הצולבת ולבדוק היטב את דרישותיהם העסקיות. כגון, אם בנק מיישם כל סוג של פתרון בלוקצ’יין, אז ה- EEA יכול לעזור לחברים אחרים לעשות את אותו הדבר. זה יחסוך הרבה עלויות בסופו של דבר.

להתפתח מהמצע הציבורי הקיים

למרות ש- EEA יעבוד עם רשתות חסימות של ארגונים פרטיים, אך היא עדיין יכולה להתפתח באמצעות התכונות של הבלוקצ’יין הציבורי הקיים כבר. בדרך זו, ניתן למנף כל התקדמות בפלטפורמה השנייה באופן הפוך. שתי הפלטפורמות מרוויחות בדרך זו.

ניצול תקנים

הבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום חי מאז 2015, כבר עברו ארבע שנים. ה- EEA החדש ישתמש בסטנדרטים מהמרחב הציבורי ויבחן את החוויה כדי ליישם גרסה טובה יותר בעתיד.

 • קורדה

הבלוקצ’יין הארגוני של קורדה של R3 הוא אחת הגרסאות המסחריות של קורדה. זו פלטפורמת קוד פתוח המיועדת במיוחד למשתמשים ארגוניים. Corda Enterprise הוא השם הרשמי של הגרסה הארגונית של Corda, והוא תואם לחלוטין את Corda.

אם העסק הארגוני שלך סביב תשתיות רשת ואיכות השירות, כדאי בהחלט לבדוק את קורדה.

תוכלו לקבל אפשרות לקבל פלטפורמה ארגונית או קוד פתוח לכל הצרכים שלכם. זה לא משנה מה גודל הארגונים שלך אולי, בלוקצ’יין ארגוני של Corda נמצא שם כדי לתת לך את התנופה שתזדקק לה.

היא הושקה בשנת 2015, ולאחר מכן היא כיסתה הרבה תחומי שימוש עבור המפעלים. כעת, בקורדה של R3 יש למעלה מ- 60 חברים בקונסורציום שלהם. בתחילה, קורדה הוצגה כפתרון עבור מוסדות פיננסיים, אך כעת יש להם מקרי שימוש הולכים וגדלים בתחום הבריאות, הממשלה, שרשרת האספקה ​​והמסחר..

ארגון יכול להשתמש בבלוקצ’יין ארגוני מורשה זה מכיוון שהוא יהיה נגיש רק לבעלי אישור מיוחד כדי שהסביבה לא תהיה נחלת הכלל..

יכולות של חברת Corda Enterprise

חומת האש של היישום של Blockchain

אחד המאפיינים החשובים ביותר של Corda הוא חומת האש של יישומי הבלוקצ’יין ברמה העולמית. חומת אש זו תספק את הכמות הדרושה לתמיכה הדרושה עבור ארגונים עם תוכנית עסקית מסובכת.

חומת אש זו תבטיח גישה מאובטחת ליישומים למסגרת הבלוקצ’יין ותדחה כל חיבורים לא מורשים של צד שלישי המנסים להיכנס. היא תספק למשתמשים תוכנית ניהול גישה יחד עם יישומים הפועלים בבלוקצ’יין..

שימוש בארגון בלוקצ’יין ארגוני זה יכול לשלב מרכז נתונים ברשת שלהם, אך הם גם יוכלו לתקשר עם הנוכחות החיצונית מבלי לפגוע במידע הרגיש שלהם..

לכן, קורדה מספקת ערוץ מוצפן מאובטח בין צמתים חיצוניים למרכז נתונים פנימי. אחת התכונות הייחודיות שלא תראה בפלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית אחרת.

זו תהיה תוספת נהדרת לכל מכון ארגוני. לדוגמה, חומת האש הזו יכולה להישאר ממש מאחורי חומת האש של בנק מסורתי, רק מול כל המידע הרגיש. אבל זה יאפשר למשתמשים לתקשר עם המידע האישי שלהם עם אימות מתאים. פרוטוקול בלוקצ’יין ארגוני זה פותח רמה אדירה של אינטרסים בסקטורים הכלכליים יחד עם עסקים אחרים לניהול נתונים.

תכונות אטרקטיביות אחרות

מלבד חומת האש יש הרבה יותר יישומים עבור הארגונים. בלוקצ’יין ארגוני של Corda מיועד לכל הכלים שיש לבצע אופטימיזציה לסביבת ה- IT. כלומר, בעזרת זה תקבל ממשל, זמינות גבוהה, פיקוח על אסונות והשבתם, תמיכת לקוחות 24 שעות, צמתים בעלי ביצועים גבוהים, לוחות זמנים לשחרור ועוד רבים.

עם זאת, בלוקצ’יין ארגוני של Corda גם תמך במאגרי מידע של שרת SQL ו- Oracle. באופן זה, האינטגרציה של בלוקצ’יין ארגוני של Corda התייעלה יותר.

גורם מפתח נוסף של הבלוקצ’יין הארגוני הזה הוא יכולת הפעולה ההדדית. בתרחישים בחיים האמיתיים ארגונים צריכים להתמודד עם יותר מיישום אחד בו זמנית. אך כל טכנולוגיית הבלוקצ’יין הארגונית הקיימת מיועדת יותר לפיתרון יישום יחיד.

אבל עם Corda, הם יכולים לגשת ליותר מיישום אחד בכל פעם, מה שמגדיל את הצמיחה הכללית של החברה.

 • אַדְוָה

חברת כיתת בלוקצ’יין ארגונית זו החלה את המסע עוד בשנת 2012. עם זאת, בעבר הייתה ידועה בשם Opencoin. בשנת 2015, סוף סוף הם שמו את זה כ- Ripple. החשש העיקרי של Ripple היה לחבר בין תאגידים, בנקים, חילופי נכסים וספקי תשלומים דרך ערוץ RippleNet האישי שלהם..

RippleNet היא פלטפורמת עסקאות עולמית כמעט בחינם. באמצעות Ripple, תוכל לבצע תשלומים גלובליים באמצעות המטבע המקורי שלה “Ripples” או “XRP”, מיד לאחר Ether ו- Bitcoin. הבלוקצ’יין הארגוני הזה הוא ללא ספק אחת הפלטפורמות המהירות מכל שאר הקיימות עד כה. בכך, כל מפעל יכול להסדיר את התשלום שלו תוך 4 שניות בלבד!

Ripple עובדת עם יותר מ -100 ארגונים עם 75+ המוקמים נישת פריסה שונים. אך עסקאות אינן הסיבה היחידה מדוע Ripple הוא חומר כיתה בלוקצ’יין ארגוני. ישנם תכונות אחרות של Ripple שמתאימות באופן מושלם לצרכים הארגוניים.

גלה שווקים חדשים

חברות פיננסיות ואחרות רבים מתקשים לחקור או לזהות את הגבולות או המודלים העסקיים שלהם. היצמדות למודל המסורתי הופכת להיות מיושנת תוך זמן קצר, מה שמוביל לירידה בהכנסות. Ripple רוצה לבצע שינויים בסעיף זה.

חברת הבלוקצ’יין הארגוני תעזור לארגונים לגלות שווקים חדשים ולייעל צורה חדשה של צורות עסקיות. זה יבטיח לחברות לעמוד בציפיות הלקוחות די בקלות ולהציע שביעות רצון מלאה.

עם זאת, מערכות תשלום אמיתיות אינן קלות לתפוס. נכון לעכשיו, בלוקצ’יין ארגוני של Ripple עובד עם שני תריסר מדינות, אבל יש עוד הרבה דברים. המוקד העיקרי הוא אסיה, ואזורים לא בנקאיים אחרים לקבל את המטבע שלהם כפקיד רשמי תהיה קריאה קשה. אבל זה כבר במקום הנכון.

להבטיח יותר לקוחות

בדרך כלל, ספקי תשלומים יצליחו רק כאשר הם מצליחים להגיע לכמות עצומה של צרכנים תוך זמן קצר. אדווה כאן, מציעה פתרון טוב יותר דרך RippleNet שלהם, שם הם יוכלו להתחבר ליותר משתמשים על בסיס יומי..

משתמשים יכולים לשלם בכספי הפיאט שלהם או ב- XRP, מה שמאפשר יותר חופש ליצור את הצד שלהם.

פרוטוקולי אבטחה ונושאי בטיחות

חברת Ripple blockchain מציעה את אחד מפרוטוקולי האבטחה הטובים ביותר בשוק. כפי שהם במקור מיועדים למגזרים פיננסיים, הם הקשיחו את אמצעי האבטחה שלהם מההתחלה. כעת ארגונים רבים כמו תעשיות שרשרת האספקה, שירותי הבריאות והממשלה מסוגלים להשתמש בפרוטוקולי האבטחה הללו לטובתם.

פישוט תהליך התשלומים

בלוקצ’יין ארגוני זה תמיד בוחן דרכים חדשות לשנות את מערכת התשלומים האופיינית ופשוטה הן למקרים לא מקוונים והן למקרים מקוונים. מקרים לשימוש כגון יעילות הון, מעקב אחר תשלומים והעברת נתונים עשירים הם מעט מהדרכים הפופולריות.

אם משלבים את זה עם עלות תפעול נמוכה יותר, הפיתרון הופך לתופעה עולמית. פתרונות ה- xVia של Ripple מציגים דרך חדשה לאנשים.

כלי זה מציע העברות מיידיות יחד עם הליך אימות לעסקה הוגנת.

 • מִניָן

ג’יי.פי מורגן פיתח את המניין באמצעות Ethereum כשורש. בלוקצ’יין ארגוני זה תוכנן במפורש לטפל בכל הסביבות העוסקות בתנועות תפוקה גבוהה ומהירות תוך זמן תמציתי. עם זאת, בלוקצ’יין ארגוני זה אישר ותוכל לגשת אליו רק בתהליך אימות פרטי. הסיבה העיקרית לכך שקווורום הוא כה מהיר וניתן להרחבה, נובעת מכך שהוא אינו פועל על פי ההוכחה האופיינית לאלגוריתמים של קונצנזוס בעבודה. במקום זאת הוא משתמש בהצבעה ובמנגנוני קונצנזוס קלים אחרים כדי להגיע להסכמה.

זה יצמח לצד את’ריום ואולי יצטיין בדרכים אחרות. מכיוון שהוא רק שינה את קוד האתריום רק מעט, הוא מסוגל להסתגל לשדרוג של אתריום בתוך זמן קצר. יתר על כן, הוא פתוח לגמרי ומקדם המצאות חדשות יותר.

מדוע המפתחים יצרו את המניין?

אם היית סביב blockchain כבר זמן מה, תבחין כמה ארגונים לא להוטים מדי על הטכנולוגיה. הסיבה העיקרית מאחורי זה היא להיות שקוף ב 100% ולא להיות מסוגל לשלוט על שום דבר ממנו.

ארגונים רבים נאלצים להתמודד עם מידע רגיש ויהיה עליהם להזדקק למבנה שלטון כדי לקדם תקנות. אבל עם בלוקצ’יין טיפוסי, הם לא יכולים לקבל את זה. מצד שני, Blockchains אבטחה עצומה ועקיבות קלה יכולים להועיל מאוד לתאגידים אלה.

זו הסיבה שהמפתחים ניסו ליצור דרך אמצע כך שארגונים אלה יוכלו לנצל את הטכנולוגיה הזו בקלות לטובתם. לבלוקצ’יין הארגוני של קוורום יש את המיטב משני העולם, עם מאפייני בלוקצ’יין יחד עם הסביבה הפרטית שכל ארגון זקוק לו. אז, למה הם לא ישתמשו בזה?

תכונות שהופכות את המניין לרווחי:

רשות ניהול הצומת

באמצעות Blockchain Enterprise Quorum, רשות ייעודית תוכל לאשר מראש אילו צמתים יכולים להיכנס לרשת. המשמעות היא שזה לא יהיה קניין ציבורי, בחינם לכולם להיכנס. רק אנשים מורשים של אותו מפעל יוכלו לגשת לבסיס רשת פלטפורמת הבלוקצ’יין הארגוני הזה.

עסקאות פרטיות

מאפיין נהדר נוסף של הבלוקצ’יין הארגוני הזה הוא שהוא יאפשר עסק באופן פרטי. פירוש הדבר שהעסקה שלך עם אדם אחר תהיה גלויה רק ​​לך ולאותו אדם. בדרך כלל, בבלוקצ’יין, אנשים אחרים יכולים לראות את היסטוריית העסקאות שלך ללא מאמץ.

אבל זה נפטר ממדידות האבטחה המלאות של הבלוקצ’יין. ברור שתוכלו גם לבצע עסקאות פומביות, אך במקרים מסוימים תצטרכו לקבל הרשאה לראות את היסטוריית העסקאות הפרטיות של אדם אחר.

הסכם באמצעות הצבעה

למניין אין אלגוריתמים קונצנזוסיים אופייניים להשגת הסכם שצורך אנרגיה בצורה אגרסיבית. זה פועל על QuorumChain; מנגנון הסכם הצבעה מיוחד המיועד בדיוק לפלטפורמה זו. אלגוריתמים אלה מקצים צמתים ספציפיים לצמתים וגם שומרים על הסטטוס הכללי של אותם. כדי שתתווסף עסקה, הבלוקצ’יין הארגוני הזה יזדקק רק לחתימת הצומת המבצע, לחשיש שורש ציבורי ולחשיש עסקאות גלובלי. ברגע שזה יקבל את כל המידע הזה, צמתים הבוחרים יצביעו, והוא יתווסף לפנקס.

ביצועים יוקרתיים

הביצועים של הבלוקצ’יין הארגוני הזה הם יוצאי דופן למדי. בהשוואה לאותו ז’אנר הטכנולוגיה של בלוקצ’יין הוא מעולה יותר. הוא מציע ספירת עסקאות גבוהה יותר בכל שנייה בהשוואה לפלטפורמות אחרות כגון את’ריום או ביטקוין.

זה הופך את הבלוקצ’יין הארגוני הזה למתאים למדי לשילוב ברמת הארגון.

השוואה בין פלטפורמת הבלוקצ’יין הארגוני

בד Hyperledger מִניָן את’ריום אַדְוָה R3 קורדה
סוג ספר חשבונות מותר מותר ללא הרשאה מותר מותר
ממשל קרן לינוקס מפתחי JP Morgan ו- Ethereum מפתחי Ethereum מעבדות אדווה קונסורציום R3
התמקדות בתעשייה חוצה תעשיות רב תעשייה חוצה תעשיות תעשייה פיננסית תעשייה פיננסית
תפוקה > 2000 כפיות 100 כפיות ~ 20 כפיות ~ 1500 טפ ~ 170 כפיות
מטבע מוצפן אף אחד אף אחד אתר (ETH) אדווה (XRP) אף אחד
מנגנון קונצנזוס מנגנון תקע פרוטוקול הצבעה הוכחת עבודה (PoW) פרוטוקול הצבעה הסתברותי מנגנון תקע
חוזה חכם ×
שפת חוזה חכמה NodeJS או Golang או Java מוּצָקוּת מוּצָקוּת ג’אווה או קוטלין
סוג יישום טווח רחב

רחב היקף טווח רחב מתאים ליישומים פיננסיים יישומים פיננסיים

פרק 6: מהם מקרי השימוש של Blockchain Enterprise?

מקרים לשימוש בבלוקצ'יין ארגוני

עסקאות גלובליות

מגזרים פיננסיים או בנקאיים היו הענפים הראשונים ששילבו את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בלוקצ’יין הייתה מצוידת במלואה להתמודד עם הפגמים הריכוזיים האופייניים שלהם. עם זאת, בלוקצ’יין ארגוני הוא דובדבן על גבי העוגה.

עם תשלומים חוצי גבולות בתערובת, פיתרון הבלוקצ’יין הארגוני מעניק למגזר הפיננסי דחיפה מאסיבית בעסקאות מיידיות.

בעבר היית צריך לחכות מספר ימים כדי לנקות עסקה, אך כעת באמצעות בלוקצ’יין ארגוני תוכל לעשות זאת תוך פחות מעשר שניות.

IBM Blockchain היא אחת הדוגמאות הבולטות למקרי שימוש בבלוקצ’יין ארגוניים בתחום זה. באמצעות World Wire השיקה יבמ דרך חדשה לסליקת תשלומים חוצי גבולות. הם מציעים:

 • עיבוד מהיר יותר של התשלום
 • עלות מופחתת
 • יעילות רבה יותר
 • שקיפות מסיבית
 • סביבה עשירה בביטחון

הפיתרון של יבמ למערכת התשלומים הוא סופר פשוט ויכול להשתלב בכל סוג של ארגונים. אז, החברה שלך תוכל ליהנות מהמפנק של זמן וחיסכון בעלויות עם הבלוקצ’יין הארגוני הזה.

מִסְחָר

מימון סחר הוא יישום מגניב נוסף של בלוקצ’יין ארגוני. כ- 18 טריליון דולר סחורות נשלחות דרך חברות מימון מסחריות כלשהן. כדי להמשיך את העניינים בכספי הסחר בצורה חלקה צריך להיות יותר שליטה על כל התהליך. וכאן נכנס בלוקצ’יין הארגוני.

דוגמה מושלמת נוספת למקרי שימוש בבלוקצ’יין ארגוני זה תהיה TradeLens. הטכנולוגיה מבוססת על כללים פתוחים יחד עם קלט של בעלי עניין שונים בשוק. באמת מערכת מודולרית מודרנית, שתספק רמת ערך משמעותית לכל צד שמשתתף ברשת.

TradeLens עוסקת בארגונים משעממים, וכיום יש בה למעלה מ -150 ארגונים העובדים איתם. היתרונות הם עצומים כולל שקיפות ואמון משופרים, יעילות גבוהה יותר, ניירת ועלות מופחתת ורבים נוספים.

הרשת מאובטחת לחלוטין, וכל אחד ברשת מחזיק בנתונים משלהם. כלומר רק להם יש גישה אליו ואם הם נותנים אישור רק אז גורמים אחרים יוכלו לראות זאת. עם זאת, השוק היה בעבר תנודתי למדי, אך כעת עם מטבעות אור, הוא חוזר למצב יציב.

בטיחות מזון

בטיחות המזון היא דאגה מרכזית של האנשים. כעת כל מה שמופק בערוצי החקלאות המסיביים גובה מחיר מאיכות המזון. תוצרת מעובדת מכילה את אחת הרמות העצומות של סכנות בריאותיות, ואנשים סובלים מאוד ממנה.

אבל איך תתמודד עם המצב הזה? בלוקצ’יין ארגוני יכול להציע עקיבות לייצור כדי לדעת מאיפה מגיע חומר הגלם. היא גם תעריך את האיכות של כל תעשיית מזון כדי לוודא שהיא עומדת בתקנות הבריאות.

אמון המזון של יבמ יכול להיות דוגמה נפלאה למקרי שימוש בבלוקצ’יין ארגוני זה. באמצעות Food Trust כל חברה וצרכניה יידעו את איכות המזון שלהם החל מחומר גלם והתוצאה.

פתרון ברמת הבלוקצ’יין הארגוני הזה מהווה כל שלב בדרך תהליך הייצור של כל תעשיית מזון. איתם תקבלו:

 • אחריות על בטיחות המזון
 • טריות אוכל מוצק לאורך כל הדרך
 • אישור אמון המותג
 • צמצמו את בזבוז המזון
 • שפר את הקיימות
 • היפטר מהונאות מזון

שרשרת אספקה

בלוקצ’יין ארגוני יכול באמת לזרוח במגזר זה. עם בלוקצ’יין ארגוני כל ארגוני שרשרת האספקה ​​יקבלו:

 • מערכת ספר חשבונות מאובטחת עם נראות בכל שרשרת האספקה ​​למעקב
 • אימות נתונים ואכיפת הסכמים עם חוזים חכמים
 • מידע שאינו ניתן לשינוי ומדויק שיאתר במהירות את האישי המושחת
 • הכנסות מרקיעות שחקים
 • חיתוך עלות בכל שלב

שרשרת האספקה ​​סובלת מאחת הבעיות הגדולות – חוסר עקיבות. לדוגמה, בואו ניקח בחשבון עקיבות של מוצרי יוקרה. יצרן תמיד ייצר כמות גדולה של מוצרים בכל פעם, אך הם אינם יכולים לעקוב אחר כל מוצר אחד. כתוצאה מכך, ישנם מקרים רבים בהם מוצרים נעלמים בין המשלוח. עם זאת, אם ארגון נוסף יתחיל לאמץ פתרון בלוקצ’יין ארגוני, הם יוכלו להתמודד בקלות עם המצב.

זה יכול להיות אחד ממקרי השימוש הבלוקצ’יין הארגוניים הבולטים עד כה.

הנה, IBM Blockchain מכה שוב. הם יוצרים פתרונות במיוחד לניהול שרשרת האספקה ​​ומתמקדים בתפוקה מבוססת לוגיסטיקה. שקיפות ועקיבות הם שני החששות העיקריים של כל לוגיסטיקה. שימוש בגורמים אלה IBM Blockchain יכולה להציע רשת שרשרת אספקה ​​עולמית שתועיל לכל ארגונים.

קמעונאות

קמעונאים מכירים אט אט ביישומי טכנולוגיות בלוקצ’יין ארגוניות במחלקה זו. זיוף הוא אחד הנושאים העיקריים של מחלקה זו, והם ניסו להתמודד זה זמן רב מאוד עם אחוזי הצלחה נמוכים.

בלוקצ’יין ארגוני בהקשר זה יכול להציע אופטימיזציה מלאה של המוצרים ולעזור לקמעונאים להילחם בסופו של דבר בסוגיית הזיוף.

כמה דוגמאות עיקריות למקרי שימוש בבלוקצ’יין ארגוני יהיו וולמארט ועליבאבא.

וולמארט היא אחת הענקיות הקמעונאיות הקיימות בשוק כעת והתעניינה מאוד גם בבלוקצ’יין. במהלך הפעילות היומיומית, היא משתמשת בבלוקצ’יין כדי לעקוב ולנהל את כל מוצרי הקמעונאות שלה. וולמארט נמצאת כעת בשיתוף פעולה עם יבמ.

לעומת זאת עליבאבא מעלה את זה לשלב הבא. הם מפתחים פתרונות מבוססי בלוקצ’יין להתמודדות עם פרוטוקולי גניבה. החברה מתמקדת למדי בשימוש בטכנולוגיה כיתת blockchain ארגונית למטרות קמעונאיות.

שירותים ממשלתיים

מוסדות ממשלתיים נקלעים לפיגור בכל הקשור לדיגיטציה. האזרחים זקוקים לתשתית טובה יותר עם דרך בטוחה יותר לשמור על כל זכויותיהם במקום אחד. אך הצעת גידול מעריכית בכלכלה זו מהווה נטל עצום עבור השירותים הממשלתיים.

הדרך הבטוחה ביותר לעשות זאת היא להציע שכבה של הרשת המהימנה שבה יהיה תיעוד ללא נייר לממשלות. בדרך זו הממשלה יכולה לעבד נתח עצום של נתונים בבת אחת כגון תשלומי חשבונות, בקשות ויזה, חידוש רישיונות ועוד רבים אחרים. ומה יכול להיות מקרים לשימוש נכון של בלוקצ’יין ארגוני מזה?

דוגמאות במגזר זה הן מאסיביות. שירותים ממשלתיים רבים משתפים פעולה עם פתרונות בלוקצ’יין לדיגיטציה של מדינתם. uPort הוא אחד מאותם פתרונות ארגוניים. לצד uPort ה- Zug יצר פלטפורמה חדשה בשם ZugID. יישום זה יאפשר לכל אזרחי צוג לקבל גישה לממשל אלקטרוני באופן מאובטח. uPort גם חבר בפרויקט נוסף עם ממשלת ברזיל לצורך זיהוי ואחסון תיעוד בבלוקצ’יין.

אף על פי שממשלות אינן שומרות יותר מדי על השימוש בטכנולוגיה החדשה הזו ובגלל זה ההתקדמות איטית. דובאי, אסטוניה, צ’ילה, ישראל יותר ממהירות להקים פרויקט בלוקצ’יין ממשלתי משלהן.

קניין רוחני

ניהול הקניין הרוחני הופך לסוגיה מסחרית ורישום פטנטים. ישנם כבר ארגוני צד שלישי רבים העומדים לרשותם סימנים מסחריים של כל נכס עבור בעליהם הנכונים. עם זאת, מרביתם מעודכנים ומתאימים רק לפטנטים מקומיים.

אבל הארגונים הגדולים האלה כמו ממציאים, מעצבים, אמנים ומוזיקאים רוצים להשפיע על השוק הבינלאומי, התקנות של פטנט זקנה לא עובדות טוב..

כתוצאה מכך, פעמים רבות קניין רוחני מתעלל, ואנשים אינם מקבלים את סכום התשלום הדרוש עבור עבודתם.

אך באמצעות בלוקצ’יין ארגוני, אנשים יכולים סוף סוף לקבל את התשלום המגיע להם. בלוקצ’יין יכול לעקוב אחר השימוש במאפיינים אינטלקטואליים ויכול להציע את הקיצוץ המגיע להם.

קודאק תהיה דוגמה טובה למקרי שימוש בבלוקצ’יין ארגוני זה. הם פיתחו פלטפורמת KodakOne אם כי כל צלם מפטנט על עבודתו ומקבל משכורת בכל פעם שהצילום שלהם משמש באופן מקוון.

בריאות

תרופות ובריאות יכולות למנף את הפונקציונליות של הבלוקצ’יין הארגוני במידה רבה. למרות שמדינות רבות משקיעות כסף רב על מגזרים אלה, אך לעומת זאת התוצאה גרועה למדי.

אבל למה זה? האשמים העיקריים מאחורי זה הם היעדר שקיפות נתונים ופגיעותם. סיבה מרכזית נוספת פוגעת בתעשייה זו בהיקף עצום – תרופות מזויפות. סמים מזויפים לא רק גובים מחיר מהכלכלה אלא גם מחיי האנשים.

מדי שנה כמות אדירה של אנשים סובלת מתגובה גדולה יותר לסמים מזויפים.

כדי להתמודד עם חברות בריאות וייצור תרופות אלו יכולות לתאם עם בלוקצ’יין ארגוני ולהבטיח פרוטוקול בטיחות שייאבק נגד בעיות אלה.

לדוגמא, אתה יכול לקחת את שיתוף הפעולה של ה- FDA ו- IBM בכדי לספק מערכת ספר חשבונות מבוזרת מאובטחת שתשאף לשקיפות ותשפר את חששות הפרטיות הכוללים של המטופלים. זהו עוד אחד ממקרי השימוש בבלוקצ’יין הארגוני.

נפט וגז

על פי אקסנטור, התעשייה הענקית של גז ונפט יכולה להרוויח מאוד מפתרון הבלוקצ’יין הארגוני. בעיקר בתשלום מטען וביקורת. במילים פשוטות, זה יכול לשפר את היעילות על ידי התחשבות בכל המסלולים – רכבת, משאית, ספינה ומטוס. בדרך זו חברות נפט יכולות לחשב את המסלול הטוב ביותר ויכולות להוזיל עלויות למשלוח.

בסופו של דבר, הכל היה מסתכם באחריות הנתונים, כאשר ברגע שזה יתווסף לספר החשבונות, גם השולח וגם הספק יוכלו לראות את זה..

בהרחבה נוספת, אקסצ’ור הצביעה על כך שבלוקצ’יין ארגוני יכול לחסוך בקלות הכנסות של 5% רק על ידי שיפור הדיוק. מעטפת, ענקית הנפט והגז, משקיעה בימים אלה בפתרונות מבוססי בלוקצ’יין. אז, כפי שאתה יכול לראות נפט וגז הם מקרים גדולים לשימוש של בלוקצ’יין.

נדל”ן

המצב הנוכחי של שוק הנדל”ן סובל מאוד מעלויות גבוהות יותר, חוסר נגישות ונזילות ממש ירודה. בדרך כלל רק אנשים עשירים יכולים כעת להשקיע בעסקי נדל”ן, בזמן שהוא יוצא מהישג ידם ממעמד הביניים.

אם תאגידי הנדל”ן רוצים לאזן את זה באמת, עליהם להשתמש בבלוקצ’יין הארגוני. בלוקצ’יין ארגוני והפלטפורמה יכולים להציע את הנזילות הדרושה לשוק מסיבי זה.

דובאי שיתפה פעולה עם ConsenSys לפיתוח פיתרון מבוסס בלוקצ’יין למעקב אחר מקור מקור בשוק הנדל”ן. מרידיו הוא המיזם של שיתוף פעולה זה, וכעת הוא יכול להמיר כל קרקע בודדת לבסיס דיגיטלי המשותף על פלטפורמת את’ריום..

מכאן אנשים יכולים להיות בעלי בעלות חלקית בקלות והם יכולים לקנות ולמכור את אדמותיהם בכל פעם שהם מוצאים קונה טוב. היא חושפת מספר רב של נכסים למבחר רחב של משקיעים. אז, מקרים של שימוש בבלוקצ’יין ארגוני כאן יזרמו את עסק הנדל”ן.

הומניטריות

בלוקצ’יין ארגוני יכול למנף את המתקנים שלהם בנישה זו באופן ספציפי. פרויקטים הומניטריים מרובים צריכים להתמודד עם אישי מושחת וצורך לוודא שהם באמת עוזרים לאנשים הנזקקים.

עקב שחיתות בכל שנה מנוצלים לרעה סכומי תרומה גדולים יותר לעמותות אלה, ורק חלק קטן ממנה מגיע לאנשים הנזקקים. אם ארגון הומניטרי רוצה להציע שקיפות של 100% ללקוחות התורמים שלהם, אנשים היו להוטים יותר לעזור לנזקקים..

מאחר שאנשים איבדו את אמונם במוסדות הומניטריים, רק בלוקצ’יין ארגוני יכול להחזיר אותו.

Save The Children הוא ארגון צדקה הומניטרי. כרגע הם מתנסים בבלוקצ’יין החדש של הארגון ההומניטרי.

באמצעות מערכת ספר החשבונות, הם יעקבו אחר כל תרומה שמתבצעת, והתורם יוכל גם לראות היכן הם תורמים את כספם ואיך משתמשים בהם. זה יחזיר את האמון האבוד בקרב אנשים, והאנשים הזקוקים יקבלו את חלקם ההוגן כראוי.

ביטוח

ענף הביטוח מתמודד עם כמות מוגזמת של מסלולי נייר ואחריות. כל מבטח צריך להתמודד עם המון ניירת בכל פעם שמישהו מקבל ביטוח או תובע את חלקו. חשבונאות לכל לקוח בודד כדי לראות אם התביעה שלהם תקפה או לא, היא גם עבודה קדחתנית. שלא לדבר על זה לוקח הרבה זמן.

למען האמת, תעשייה זו מנצלת גם לקוחות תוך חתימה על חוזים ללא כנות מלאה. כתוצאה מכך, רבים לא מקבלים בחזרה את הביטוח שהגישו לפני עידנים רק בגלל “טכניות”.

בלוקצ’יין ארגוני יכול למנף את השקיפות וההגינות שלה לתעשייה זו ולעזור לה להפוך לחלוטין. עם בלוקצ’יין בתערובת, אף אחד לא צריך לחכות חודשים כדי להשיג את הכסף שלו, והמפקח יכול להבין בקלות אם התביעה תקפה או לא..

Metlife מתנסה בימים אלה בפתרונות אוטומטיים לתביעות ביטוח כדי לראות כיצד הדברים מתנהלים. קבוצת AIA מתכננת לפתח Bancassurance מבוסס בלוקצ’יין. Bancassurance יעזור לבנקים לבחור את התוכנות הנדרשות שלהם ולנצל אותם לטובתם. זו הסיבה שביטוח יכול להפוך לאחד ממקרי השימוש הבלוקצ’יין הפופולריים בשוק.

מדיה ובידור

ההשתתפות בעסקי הבידור ובמדיה היא די קלה הודות לפלטפורמות חברתיות כמו יוטיוב. עם זאת, גם ביוטיוב אמנים מתמודדים עם נושאי חוסר הוגנות ולא מקבלים את הפיצוי המגיע להם באמת.

תרחיש זה מרתיע אמנים טובים להמשיך ולקדם את עבודתם ומשפיע לרעה על עסקי הבידור הכוללים. עם מקרי השימוש בבלוקצ’יין הארגוני במגזר זה, תהליך התקשורת בתוך התעשייה יהיה מבוזר. בדרך זו לא תהיה שום רשות מרכזית שתנצל אמנים למען רווח עצמם.

מכיוון שבלוקצ’יין ארגוני מסוגל לעקוב אחר כל הרשומות מכל אמן ולהפיץ את ההכנסות בצורה הוגנת. מוזיקאי Imogen Heap שחרר את אחד הרצועות שנקראו “Tiny Human” בערוץ הבלוקצ’יין. אז, זו דוגמה מצוינת לשימוש בבלוקצ’יין בתעשייה.

לִנְסוֹעַ

שדות תעופה מעוניינים ליישם פלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית כמערכת הרשת הפנימית שלהם. הם מקווים שהדבר יכול לחולל מהפכה בעיבוד הנוסעים במידה רבה.

SITA (קבוצת נסיעות) מאמינה כי שימוש בנקודה אחת של בלוקצ’יין לכל זיהוי הנוסעים עשוי לסייע לנוסעים מבחינת מעבר גבולות. הם ידרשו פחות תיעוד והיות ביומטריה תייעל את התהליך ויחסוך זמן יקר.

בריטיש איירווייס יחד עם שלושה שדות תעופה אחרים כולל מיאמי, ז’נבה ולונדון יצרו פיתרון מבוסס ארגונים קטנים רק כדי לבדוק כיצד המערכת פועלת. היא רשמה יותר משני מיליון טיסות בדיוק רב יותר. לכן, גם מקרים לשימוש בבלוקצ’יין ארגוני מבריקים במגזר זה.

פרק 7: האם יש אתגרי יישום?

 • יכולת פעולה הדדית

יישום בלוקצ’יין ארגוני יכול להיות עבודה קשה מהצפוי. אחד הנושאים העיקריים שיש לבלוקצ’יין לאתגרים ארגוניים הוא יכולת פעולה הדדית. יכולת פעולה הדדית היא צורך מוחלט בכל הנוגע לקבלה עולמית.

למה?

ובכן, זה פשוט מכיוון שאם אנו רוצים שיהיה בלוקצ’יין לארגון בכל מגזר בחיינו, אז עלינו שהרשתות יתקשרו זו עם זו. זה יעשה את זה יותר יעיל. לכן, אם למכון בריאות יש פתרון בלוקצ’יין ארגוני, הוא אמור להיות מסוגל להתחבר לבלוקצ’יין של חברת הביטוח לתביעות ביטוח רפואי.

בדרך זו המטופל לא יצטרך להתמודד עם ניירת מיותרת ויכול לכסות את הוצאותיו הרפואיות די בקלות.

עם זאת, נוף הבלוקצ’יין הארגוני הנוכחי אינו מציע תכונה זו. כן, היו כמה יוזמות שפתרון הבלוקצ’יין הארגוני ישמש כמרכז; עם זאת, הוא עדיין זקוק לעבודה עצומה.

גם יחד עם העלאת כולם לסיפון זו עבודה קשה. אז זה הופך לאחד מבלוקצ’יין העיקרי לאתגרים ארגוניים.

 • רשתות מורשת

ההתמודדות עם מבנה הרשת המורשת היא עוד בלוקצ’יין מרכזי לאתגרים ארגוניים. פתרון דיגיטלי תמיד יכול להפוך את המערכת, אך נכון לעכשיו, כל הטכנולוגיה שלנו פועלת ברשתות מדור קודם.

תשתית זו מהווה מכשול מרכזי לפיתרון הבלוקצ’יין הארגוני. הסיבה לכך היא שאנשים כבר מושקעים בטכנולוגיה ישנה ושינוי כל המבנה הכלכלי עשוי לדרוש כמות וכסף עצומים.

כמו כן, עם הרשומות הציבוריות, לא רבים שרוצים לשלב אותה מיד. אז ברגע שכולם יראו את הפוטנציאל האמיתי של בלוקצ’יין ארגוני, הם יכולים להתחיל לחולל מהפכה בשינוי. זה יכול לקחת שנים והרבה ניסויים, אבל זה די בלתי נמנע.

 • אוסף כישורים

אם אתה מנסה ליישם פתרון בלוקצ’יין ארגוני משלך או לפחות מנסה להשתלב עם הקיים, היית צריך להעסיק הרבה אנשים עם סט מיומנויות מסוים. יתר על כן, פיתוח בלוקצ’יין לארגון הוא צורך מורכב לחלוטין, וללא אנשים עם כישורים גבוהים יותר, איש אינו יכול פשוט לבנות כזה מאפס..

נושא מרכזי אחד הוא לבחור את המפתחים בחוכמה. היית צריך שיהיה לך קודנים מיומנים המוקדשים לטכנולוגיית בלוקצ’יין בלבד ויש להם מושג ברור כיצד המערכת פועלת. כמו כן, תזדקק לצוות אנשים לשיווק וסריקת השוק כדי להתמקד בתכונות ספציפיות.

אם אינך שוכר אנשי בלוקצ’יין אישיים מיומנים שלך לארגון, ייתכן שלא תהיה לך פופולריות רבה. עליה לעלות על בלוקצ’יין אחר לפלטפורמות ארגוניות בשוק. אבל הבעיה היא שרבים לא ממש מכירים את הארכיטקטורה של הרשת ולחברות הבלוקצ’יין הארגוניות אין את כוח העבודה הנדרש להן..

אז אם אתה רוצה ליישם את הטכנולוגיה הזו, עליך לשקול את הבלוקצ’יין הזה לאתגרים ארגוניים.

 • מֵתוֹדוֹלוֹגִיָה

כל פתרון בלוקצ’יין ארגוני מספק תמיכה בפרויקטים חדשים יותר. עם זאת, רבים מחסר אחד חושבים בכבוד – מתודולוגיה נכונה. אם אינך מצליח להבין את המתודולוגיה הנכונה שמאחורי הפתרון החדש שלך, הוא ישאיר הרבה פרצות מאחור.

היו הרבה פלטפורמות חוזיות חכמות שניצלו את יצירתו של את’ריום; עם זאת, לאחר הפריסה היו לפלטפורמות אלה די הרבה נקודות תורפה. טכנולוגיית הבלוקצ’יין משגשגת לשיעורי האבטחה הגבוהים יותר שלהם, אך אם יש להם נקודות תורפה בדיוק כמו מערכת טיפוסית, אנשים לא ישתמשו בה, האם כן?

אם האקר יקבל גישה דרך אחת מהפרצות של פתרון הבלוקצ’יין הארגוני שלך ונמלט עם כל המטבעות הקריפטוגרפיים הקיימים, איך תתמודד עם זה? יתר על כן, לבלוקצ’יין הארגוני צריכות להיות יכולות אדירות של עיבוד נתונים, ואם היא לא יכולה לעשות זאת, אין טעם ליישם אחת מלכתחילה. זו הסיבה שלפני היישום, עליך לבדוק את הפלטפורמות שלך מיליון פעמים לפני פריסתך באופן ציבורי.

זכור, הבלוקצ’יין הזה לאתגרים ארגוניים יכול לפגוע במוניטין שלך אם לא מטפלים בזהירות. אז אתה צריך לדעת יותר על מודלים עסקיים של Blockchain כדי להאיר באמת במגזר זה.

 • אימוץ המוני

לבלוקצ’יין הארגוני יש את כל התהילה עד שמשהו משתבש. בהיבט התיאורטי, כל הטכנולוגיה מסוגלת להתמודד עם תרחיש לאימוץ המונים. אבל זה רק לתיאוריות. מבחינה מעשית, גורמים אחרים עלולים להשתבש, ותוכל בסופו של דבר לרשת איטית ולא יעילה.

ככל שיותר אנשים מצטרפים לרשת קשה יותר לשמור על מדרגיות. העסקה הופכת לאטית יותר, ובשביל זה השיעורים הולכים וגוברים. זה התרחיש המדויק שקורה עם פלטפורמת את’ריום.

למרות שהיו פרויקטים אחרים שעוסקים בכך על ידי החלפת אלגוריתמי הקונצנזוס בגרסה קלה יותר. ובכל זאת, יש להתמודד כראוי עם הבלוקצ’יין הזה לאתגרים ארגוניים כדי להתגבר עליהם.

בעיה נוספת לאימוץ המוני היא המספר הבלתי מוסדר של ICO המשגר ​​מדי שנה. עם זאת, STOs מתאימים יחסית לכל ארגונים. אבל תצטרך לדעת יותר על שיווק STO כדי להבטיח מקום בשוק.

אם אתה רוצה שהעסק שלך יגדל ויבטיח שהוא יישאר כך גם אם אין ספור אנשים משתמשים ברשת, תצטרך להבשיל את הטכנולוגיה מאוד..

 • אתגרי עלויות

זה הוא עוד אחד מהבלוקצ’יינים העיקריים לאתגרים ארגוניים בשוק. זה אולי נראה לא נושא מרכזי עבור ארגונים, אך במקרים רבים שינוי כל המערכת האקולוגית עשוי להזדקק להרבה ממה שציפיתם. העלות שונה מהדרישות שלך. אם אתה רוצה שיהיה לך הרבה תכונה בפתרון הבלוקצ’יין הארגוני שלך, תצטרך להוציא הרבה כסף על זה.

מצד שני, כפי שאמרנו קודם, רשתות מדור קודם יכולות למשוך אותך מעט למטה. קשה לשלב את זה עם המסגרת הקיימת, לכן תצטרך לשנות אותה לחלוטין, ושם תעמוד בפני האתגר הגדול ביותר – לא יהיה לך מספיק תקציב בשביל זה. שינוי בלוקצ’יין צריך להיות ממוקד ואסטרטגי.

לכן, אם ברצונכם להקים פיתרון של בלוקצ’יין ארגוני, עליכם להתייחס ברצינות לבלוקצ’יין לאתגרים ארגוניים.

חדש בטכנולוגיית Blockchain? אין לך זמן להיכנס עמוק לליבה? ובכן, נסה את גיליון הרמאות של הבלוקצ’יין שלנו עכשיו!

פרק 8: מה העתיד?

בלוקצ’יין ארגוני צובר פופולריות בקנה מידה עצום. יש לו כוח אש מסיבי שלפלטפורמות הריכוזיות לעולם לא יכול להיות. חברות לאט לאט מעריכות את הרשת הזו מכיוון שהן יוכלו לקבל blockchain לארגונים ביעילות ובעלות נמוכה יותר.

עם זאת, בגיל זה, רק בלוקצ’יין ארגוני יכול לספק כל כך הרבה גיבוי. יתר על כן, חברות רבות שמסנכרנות פלטפורמה זו עם היישום המבוזר יזרחו בעתיד אם טכנולוגיית הבלוקצ’יין משתלטת על העולם..

אבל בשביל זה בלוקצ’יין מורשה וציבורי צריך לעבוד בו זמנית. הוא צפוי שעד שנת 2020, בלוקצ’יין ציבורי יעבוד עם בלוקצ’יין מורשה וייצור מערכת רשת מספקת לכל סוג של שימוש..

אם הבלוקצ’יין הארגוני לא היה כדי לצמצם את נושא המדרגיות, הם צריכים שיהיו שתי סביבות עבודה יחד. נכון לעכשיו, ספקים רבים כמו IBM, Accenture ומיקרוסופט עובדים על פתרון בלוקצ’יין ארגוני.

יש שמועות כי ענקית המדיה החברתית פייסבוק וגורו מנועי החיפוש גוגל גם הם להוטים לעבוד עם סוג חדש של טכנולוגיה. לכן, זו התחלה טובה מכיוון שענקיות ארגוניות מבחינות בפוטנציאל האמיתי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

מומחים מאמינים כי עד שנת 2013 רשת הבלוקצ’יין המורשית תוכל לספק מרחב הוגן ללא צורך בתמריץ כלשהו. ועם נתונים נוספים באופן חסוי, ארגונים יוכלו לשמור על פרטיות.

עד שנת 2028 נראה פתרון בלוקצ’יין ארגוני בכל מקום, וכלכלה זו אמורה להגיע לצורתו הפוטנציאלית עד אז.

רוצה לדעת יותר על אימון בלוקצ’יין ארגוני? לבדוק את זה מכאן!

בדוק גם את מחלקת המאסטר שלנו בבלוקצ’יין בנושא הכשרה של בלוקצ’יין ארגוני.

פרק 9: מילים אחרונות

ההשפעה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא די מכבידה. עם זאת, אין הרבה מומחים בשוק שיכולים להבין היטב את מקרי השימוש של הפוטנציאל הרב שיש לו. חברות בלוקצ’יין ארגוניות מתחילות מצוין עם כל הענקים הגדולים על סיפונה.

זה ימשיך לצמוח ולהתפתח ולהיות מסוגל לחלוטין להתמודד עם כל סוג של מכשול שהוא עלול להתמודד איתו. הצמיחה של פתרון בלוקצ’יין ארגוני זה עשויה להתרחש בצורה מפוזרת. עם זאת, זה לא יכול לקחת זמן רב כפי שחשבנו שזה ייקח.

במהלך 5-10 השנים הבאות תעשייה זו תחליף את הקיימות, ובשנת 2030 נראה עסק של 3 טריליון דולר ברחבי העולם. אבל לעת עתה, נקווה לעתיד מזהיר יותר ונראה מה יקרה.

עדיין לא בטוח לגבי בלוקצ’יין? בדוק את “50 הראיונות הטובים ביותר בנושא ראיונות בבלוקצ’יין”, זה בוודאי ייפטר מכל הדאגות שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map