מהי זיליקה (ZIL)? פתרון אתגר המדרגיות של Blockchain

טכנולוגיית הבלוקצ’יין פורצת את כל הגבולות בכל שנה עד כדי כך שאפילו מבקרים נאלצים להחזיר את הצהרותיהם השליליות. עם זאת, לטכנולוגיה מדהימה זו יש עוד דרך ארוכה לעבור.

הפגם העיקרי שהחזיק אותם ברצועה הוא נושא המדרגיות. מפתחים רבים הציעו פיתרון נהדר, אך איש מהם לא הצליח לפרוץ את השרשרת.

ככל שטכנולוגיית הבלוקצ’יין הופכת פופולארית יותר ויותר בימינו, גם מספר העסקאות גדל. הטכנולוגיה צומחת בקצב אקספוננציאלי. כתוצאה מכך, קצב העסקה מאט בצורה דרסטית. למה?

ובכן, זה בגלל שיש לחסימות מספר מסוים של עסקאות שהן יכולות לעבד ללא שום בעיה. לכן, אם תוסיף עוד צמתים לכל הרשת, התהליך נהיה חלש. לפיכך היא לא מסוגלת לשמור על הכמות המדויקת הדרושה לעסקאות מהירות יותר.

לכן, אם טכנולוגיית הבלוקצ’יין רוצה לעשות מהפכה בעולם, עליה להיפטר או לפחות למזער את ההשפעה השלילית הזו. כאן נכנסת לתמונה זיליקה (ZIL).

אז מהי Zilliqa (ZIL) וכיצד היא מסוגלת לפתור את הבעיה המסיבית הזו?

Zilliqa מציגה טכנולוגיה חדשה על ידי שימוש בשיתופי רשת. זה יגדיל משמעותית את מספר העסקאות בשנייה, ובכך יפתור בעיית המדרגיות.

רוצים לדעת עוד? בואו נראה מה זה Zilliqa (ZIL) והשיטה החדשה שהוצגה עכשיו, נכון?

מהי זיליקה (ZIL): מבט מעמיק על הליבה

זיליקה הוא בלוקצ’יין ציבורי וגם מטבע מטבע. היזמים תכננו את זה כדי ליישם במיוחד התגלמות, שתאפשר קנה מידה ליניארי גם אם הבלוקצ’יין ימשיך לצמוח.

נכון להיום, מדרגיות היא עדיין נושא שבלוקצ’יין אינו מסוגל להתמודד איתו. טכנולוגיית הבלוקצ’יין לא יכולה לעבד את כל העסקאות בבת אחת, ולכן העמלות עולות בצורה דרסטית.

ביטקוין ואת’רום נופלים באותה קטגוריה כאן. אף על פי שאת’ריום הציגה חוזים חכמים, עדיין היא נופלת במהירות בגלל בעיות מדרגיות.

זיליקה בלוקצ'יין

נקודות זכות תמונה: ZILLIQA

Zilliqa מציגה שיטה נהדרת שבה רשת הבלוקצ’יין יכולה להסכים בכל הנוגע לעסקאות. פרוטוקול השבירה מתאים באופן מושלם לגודל המערכת.

אם אני מתחשב בתיאוריות, אין גבול לכוחו של זיליקה. כלומר, אינך יכול לחזות כמה עסקאות הוא יכול לעבד בכל שנייה. אם אני שוקל אמצעים מעשיים, אני חייב לומר, בהתבסס על מספר הצמתים, זה יכול להגיע למאות אלפים בכל שנייה!

זה מספר עצום!

אם Zilliqa באמת יכול לספק תמיכה רבה כל כך, כל השמות הגדולים האלה “Bitcoin”, “Ethereum” בהחלט נגמרו.

זו הסיבה שמפתחים רבים כל כך להוטים לדעת על מה זה Zilliqa (ZIL) ועל שיטת השבבים החדשה שלהם.

עם זאת, אם הם רוצים לנהל חוזים חכמים יותר כמו Ethereum, זה יהיה אתגר. במדריך למתחילים זה ל’מהי Zilliqa (ZIL) ‘, אבדוק עוד בנושא זה כדי לנקות אותו עוד יותר.

אז המשך לקרוא!

מה ההיסטוריה של זיליקה?

Zilliqa הוא אחד ממטבעות הקריפטו המעטים שעובדים טוב, בעוד שאחרים מאבדים את ערכם באופן דרסטי. הפלטפורמה משובבת נפש והיא אחת מאותן נדירות שמבטיחות עתיד מבטיח לחלוטין.

ה- ICO שוחרר בתחילה בסוף 2017 והוא עדיין קיים בשוק עם רבעון ראשון טוב בהשוואה למטבעות אחרים.

למה?

התשובה פשוטה. זה אך ורק בגלל אופיו הייחודי של הפרוטוקולים. המגזרים הפיננסיים זקוקים לעלייה מאחר שהם לאט לאט פיגור. זה המקום בו זיליקה מנצל את היתרון לצד שלהם. Zilliqa מגדילה בהדרגה את מעמדה בשוק ונמצאת במגמת עלייה בכך שהיא נפטרת מבעיית המדרגיות.

הצוות הראשי הציע את התיאוריה הספציפית הזו על מאמר, עוד בשנת 2015. לאחר מכן, הצוות עדיין מפתח ומשכלל את הפרויקט. זה רק לאחרונה; היא מסוגלת להציג את המשוב האמיתי של המאמר שלהם בחיים המעשיים.

הצוות מעבד רקע אקדמי חזק. בתוך הקבוצה, 3 מהם בוגרי NUS היוקרתית (האוניברסיטה הלאומית של סינגפור). מאוחר יותר, היא הוקמה כזיליקה (ZILIQA (ZIL)).

נושא המדרגיות

אם אתה רק מתחיל, יתכן שלא תדע לגבי ההיקף המלא של נושא המדרגיות. תן לי לנקות את זה קודם. Blockchain נוטה לרשת את הבעיה ככל שעובר הזמן. אם תוסיף עוד צמתים ברשת, יהיה קשה יותר להגיע להסכם.

תן לי להבהיר עם דוגמא.

תחשוב על הצמתים כאנשים. אם אתה חלק מקבוצה קטנה של אנשים או חברים, לא יהיה קל יותר לקבל החלטה? התוצאה אולי לא תמיד לצידך, אבל תוכל לראות איך אחרים חושבים.

בואו נגדיל את הסכום ל -20 אנשים ומעלה. אתה יכול להשתמש בשיטת הצבעה כדי להסכים, אבל יהיה לך קשה יותר לספור אותם או אפילו לדעת אם הם באמת מרגישים את זה או לא.

אם נגדיל את הסכום הזה לאלפים או אפילו למיליונים, רק תחשוב כמה המצב יהיה מורכב. יהיה עליכם לבצע אסטרטגיה ולהוסיף מורכבות רבה יותר לכל המערכת, מה שייקח הרבה זמן.

בסופו של דבר יהיה קשה יותר ויותר לסיים תוך זמן מוגבל. בעיה זו היא מה שמכונה בעיית מדרגיות. אני לא אומר שהדוגמה הזו היא ההתאמה האידיאלית, אבל אתה מבין את התמצית, נכון?

לכן, כאשר מספר הצמתים עולה, המהירות או הזמן יורדים. הם קשורים זה לזה כמעט.

כמה מפתחים הציעו קודם להגדיל את גודל החסימה. תיאוריה זו יכולה למזער אותה מעט. עם זאת, זה לא יכול לפתור את הבעיה.

אם ברצונך לתקן את הבעיה, יהיה עליך לשנות את הארכיטקטורה הכוללת של המערכת.

מהי תשובת המדרגיות של זיליקה?

Zilliqa מציג שיטה שבה ניתן יהיה לסרוק יותר עסקאות גם אם תוסיף עוד צמתים לרשת.

הם הציעו פרוטוקול היברידי חדש, שיאפשר תפוקת הרשת לצמוח להוספת כל 600 צמתים. לשם כך הם היו צריכים לדמיין את המערכת מאפס! הכל עדיין אגב תיאורטי.

בעיתון, זיליקה הראה כיצד היא תחלק את העבודה עם כל 600 צמתים חדשים. למעשה, יכולות להיות בעיות אם הרשת תהיה גדולה מדי, כמו למיליון צמתים. עם זאת, אנחנו רחוקים מלהגיע למיליון צמתים.

נכון להיום לביטקוין יש מעט 11,000 צמתים, ולאת’רום 25,000 צמתים, וזה די והותר.

הם יכולים לעבד רק 3-15 עסקות בכל שנייה. על ידי בדיקת יכולתה של זיליקה ב- testnet פרטי, המסקנה היא שהיא יכולה לבצע 1218 כל שנייה עם 1800 צמתים בלבד.!

Ethereum גם ממזער נושא זה. אבל, עם רק כמה צמתים זה יכול לנצח את את’ריום בלי שום בעיות בכלל! מדברים על כוח, נכון?

בואו נראה עוד על פתק זה במדריך ‘מה זה Zilliqa (ZIL)’.

שיטת הרסיסה של זיליקה

כפי שכבר ציינתי את זה, הם ישתמשו בשיטת רסיסה כדי לפתור את הבעיה. אז בואו נראה במה מדובר.

Sharding הוא תהליך הצלילה של מספר צמתי הכרייה לקבוצות מיוחדות של 600 צמתים. קבוצות אלה נקראות רסיס.

שיתוף רשת

נקודות זכות תמונה: ZILLIQA

לדוגמא, אם לרשת יש 1800 צמתים, היא תחולק לשלושה רסיסים, כאשר כל קבוצה תקבל 600 צמתים. לכן, גם אם צמתים נוספים יצטרפו לרשת, היא תופץ אוטומטית ליצירת רסיסים.

כל אחד מהרסיסים הללו יעבד חלק קטן מהעסקאות. לכן, אם יש לנו עשרה רסיסים, אז כולם יטפלו ב -1 / 10 מעסקה. לפיכך, ככל שתקבל יותר רסיסים, עומס העבודה יתחלק בין כל הרשת. תהליך זה מבטיח את היציבות הכוללת של המערכת.

כל רסיס יעבד את העסקה במקביל זה לזה בתוך מיקרו בלוק. לאחר זמן התהליך המקביל, המכונה גם ‘עידן DS’, גושי המיקרו הללו יחברו ויהוו את הגוש המלא.

קל פיזי, נכון?

ניהול כל השברים

כאשר הם נמצאים בעידן DS, כמה צמתים מכל רסיס ייבחרו לשליטה בהם. אז הם יתאגדו לוועדת ניהול הנקראת ‘ועדת DS’ שם הם יכוונו את התהליך.

הם יחלקו את הצמתים לרסיסים ויקצו תהליך לרסיסים לניהול. לאחר שהגיע לסוף, ועדת DS תהיה אחראית על הרכבת גושי המיקרו ויצירת הגוש המלא לאחר מכן.

הגעה להסכם: BFT + PoW

זיליקה נוהגת בפרוטוקול קונצנזוס היברידי מיוחד. לאחר שתתחיל לכרות, תצטרך להציג או לבצע משימה ספציפית הנדרשת עבור חשיש הוכחת עבודה. PoW גם מוודא שרק מכונה או מחשב אחד יכולים להפעיל צומת אחד. בדרך זו, זיליקה קובע פרוטוקולי זהות.

צמתים ברשת

נקודות זכות תמונה: ZILLIQA

לכן, אף אחד לא יכול להשתמש בזהויות מרובות עם מכונה אחת ומבטיח גם קרקע יציבה.

לאחר הוכחת זהות, ועדת DS תקצה אותה לרסיס ספציפי. הרסיס משתמש באלגוריתם פרקטיות של סובלנות תקלות ביזנטית. זהו אחד האלגוריתמים העצומים סביב.

זה יאפשר לצמתים להסכים על מיני בלוקים. ובכן, רובם לפחות. לאחר שרסיס מאשר חסימה, איש אינו יכול להתייחס לחסימה זו. אין צורך במזלג בשיטה זו.

נראה כי NEO מציג פרוטוקול BFT דומה בכדי להגיע להסכם. עם זאת, זיליקה משכלל את התהליך.

תחזיות ומצב מחיר של זיליקה

נכון לעכשיו זיליקה שולטת בשוק. לפי CoinMarketCap, המחיר נע כעת בין $ 0.19008- $ 0.065601, שהם 3.07% יותר מאשר בשבוע שעבר.

תרשים coinmarketcap Zilliqa

נקודות זכות תמונה: CoinMarketCap

בהשוואה לשיעור ה- ICO הראשוני, עלה המחיר ב -7.03%. זיליקה מדורגת כעת במקום ה -25 בקרב 1596 מטבעות קריפטוגרפיים, וזה נהדר במיוחד בתוך כמה חודשים! זה רק חצי שנה בלבד, אבל עדיין, השוק גדל להיות סכום נכבד.

כעת היא מחזיקה 496,983,155 דולר על פי CoinMarketCap. ההיצע של זיליקה במחזור עומד כעת על 7,575,893,444 ZIL והסכום הכולל הוא 12,600,000,000 ZIL.

שוק זיליקה צומח ונראה שהוא ימשיך לצמוח. הנפח עולה עם כל שבוע, וזה 30% יותר לגבי השבוע הקודם. על פי הרבה ביקורות מובילות של זיליקה, עכשיו זה רק עניין של זמן איפה זה יעבור את רף המיליארד וייכנס לליגת המקצוענים. מאמר זה לא נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. עשה מחקר משלך!

כריית זיליקה: האם זה אפשרי?

לאמיתו של דבר, אתה יכול לכרות את זיליקה. הכורים יוכלו להתחבר לרשת ולכרות אותה ויקבלו תגמול בהתאם. אתה יכול להירשם להיות כורה ואז למלא את הדרישות להתחיל בכרייה.

למותר לציין שאתה יכול להשתמש רק במכונה אחת כדי לזהות צומת אחד. לאחר שנכנסת לרשת, הצומת שלך יעובד לצורך הקצאה ברסיס.

כיצד לקנות זיליקה (ZIL): אסימונים וחדשות זיליקה

Zilliqa לא רק מציע לשלי, אבל אתה יכול גם לקנות אותו ישירות מאירועי שחרור האסימונים שלהם. זה דומה ליישומים מבוזרים אחרים כמו NEO ו- Ethereum. אתה יכול להשתמש באסימוני ZIL לצורך תמריצים לכרייה או אפילו כעמלה עבור עסקאות.

עם זאת, ZIL הוא אסימון ERC-20, המבוסס על Ethereum. אז תוכל לאחסן אותו בארנקים הנתמכים על ידי Ethereum. הראשי הציבורי עדיין לא הושק, לאחר מכן האסימונים יוחלפו עם ילידים.

בתחילה גייסה זיליקה אתריום בשווי 12 מיליון דולר בהמכירת המונים בשנת 2017; עכשיו ההון הוא 20 מיליון דולר.

Zilliqa זמין בבורסות מועדפות רבות למסחר ועבר דרך ארוכה. עבור ההייפ ההולך וגובר סביב ‘מה זה Zilliqa (ZIL)’, מרכזיות רבות פופולריות כמו Binance מציעות כעת את Zilliqa.

תוכלו למצוא אותו ב- Huobi, Upbit, Bithumb, KuCoin, Koinex, GOPAX, Relar Radar וכו ‘. הוא זמין גם ברשת Kyber, Gate.io, Bitbns, OKEx, Hotbit, IDEX, EtherDelta ורבים אחרים..

עם זאת, אינך יכול לקנות ישירות את זיליקה עם מטבע הפיאט שלך. אתה יכול להחליף ביטקוין או Ethereum ב- ZIL מהבורסות האלה כדי לשים עליהם את היד.

התחרות שלהם בשוק

רשתות חסימות עם הפלטפורמה שלהן חמות בטירוף עכשיו. לכן, זיליקה מתמודדת עם תחרות רבה בשוק. כמה אימפריות גדולות כמו NEO, Ethereum, EOS יתחרו בה ישירות.

עם זאת, זיליקה עדיף יחסית על את’ריום. הדבר היחיד שחסר לה הוא שהפרויקט מושק באופן קבוע ומלא בהשוואה לאחרים. תחרויות אחרות נמצאות במשחק הרבה מאוד זמן, כך שלזיליקה חסר ניסיון וזמן.

המדרגיות מבוססת על תיאוריה ועל רמה קטנה של המבחן המעשי. אף אחד לא באמת יודע איך זה יתפקד במצב האמיתי. אבל אם זה יכול לספק אפילו חלק קטן ממה שהם טוענים, זיליקה בהכרח ישתלט על הענף בתוך כמה חודשים..

כרטיס סיום,

מדרגיות היא קריטית מאוד כשמדובר בטכנולוגיית בלוקצ’יין. אם אף אחד לא יכול להיפטר ממנה או למזער אותה במידה רבה הדברים לא יסתדרו עבור הטכנולוגיה המרשימה הזו.

אני די בטוח שעד עכשיו אתה יודע ‘מה זה Zilliqa (ZIL)’ ואיך זה יכול להיפטר מבעיית המדרגיות.

זיליקה היא עכשיו התקווה של כולם. תיאורטית, זה יכול להגדיל את שיעורי העסקה באופן דרסטי. לכן, אם זה יכול לספק את נקודת המכירה המרכזית, זה יכול לעבור דרך ארוכה.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map