מחסנית טכנולוגיית בלוקצ’יין Web 3.0: המדריך המקיף

מדריך מקיף זה מכסה את כל המושגים הבסיסיים של ערימת טכנולוגיית בלוקצ’יין web 3.0 – איך זה נוצר, תשתית כללית, ארכיטקטורת Web 3.0 והשפעות אפשריות על חיינו.  

העולם שלנו משתנה. עכשיו זה השתנה מהר מתמיד. רק לפני 20 שנה העולם התוודע לטלפונים ניידים. תוך עשר שנים בלבד העולם התמכר אליו. אתה אפילו לא יכול לדמיין עולם עם אינטרנט ומכשירים חכמים בימינו. אולי לאחרונה, אתה מזמזם עם המונח הזה Web 3.0 stackblock stack. היום נספר לכם הכל על ערימת בלוקצ’יין Web 3.0 ולמה זה חשוב!

העולם קפץ קפיצה גדולה כאשר הדואר האלקטרוני הוחלף בצ’אטים ואימוג’י. אבל זה היה גם עשר שנים אחורה. העולם רעב לדברים חדשים. בזמן שכל מה שסביבך התחיל להשתנות, האינטרנט עצמו גדל. זה התחיל עם שלדים גולמיים של אתרים שנעשו עם HTML בסיסי. מוקדם יותר אתרים נעשו חכמים יותר והפכו לאינטראקטיביים. רק הזמן יכול לדעת עד כמה חכם האינטרנט יהיה בעידן מחסנית הבלוקצ’יין Web 3.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

תוכן העניינים

פרק -1: מחסנית IT של Web 3.0: האינטרנט של העתיד

פרק -2: אינטרנט 3.0 לעומת אינטרנט 2.0 לעומת אינטרנט 1.0

פרק -3: תכנון מחדש של מבנה האינטרנט

פרק 4: שינוי תשתית כללי בערימת בלוקצ’יין Web3

פרק 5: שכבות האדריכלות

5.1: שכבת יישום

5.2: שירותים ורכיבים אופציונליים

5.3: שכבת הפרוטוקול

5.4: שכבת רשת ותחבורה

5.5: שכבת תשתית

פרק 6: כיצד אינטרנט 3.0 ישנה את חיינו?

פרק 7: הערות סיכום

 

Contents

פרק -1: מחסנית IT של Web 3.0: האינטרנט של העתיד

מחסנית ה- IT של Web 3.0 עדיין לא מפותחת לחלוטין. אבל זה עומד לצאת עם פעולות מלאות. אז מה זה רשת 3? בעוד ש- Web 1.0 ו- 2.0 היו עם שרתים מרכזיים, ול- stack 3.0 של בלוקצ’יין יש רשת מבוזרת יותר וממוקדת יותר. אינטרנט שקוף ומאובטח המתמקד בהפיכת הדברים לאנושיים יותר.

יש חמש מאפיינים משמעותיים עיקריים של מחסנית בלוקצ’יין Web 3.0. אנו חושבים שאלו יעזרו לך להבין טוב יותר את כל הרעיון.

אינטרנט של הכל

אנו משתמשים במונח בימינו רבות כדי להגדיר מכשיר שיכול להתחבר ולהשתמש באינטרנט – חכם. אנו מוקפים כעת במכשירים החכמים הללו. אתה תוהה – איך כן? ובכן, קח רגע ותסתכל סביבך. יש מקררים חכמים, אנשים משתמשים בעוזרי בית כמו Alexa ו- Google Assistant, בסמארטפונים ובכרטיסיות שלך. כל הדברים האלה יכולים להתחבר לאינטרנט. הם יוצרים רשת של מכשירים. הם נקראים בשילוב Internet-of-Things (IoT). ה- IoT הוא אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של Web 3 ו- blockchain ו- IoT. לפעמים אנשים קוראים לתופעה הזו “בכל מקום”.

המטרה היא לחבר כל דבר לאינטרנט. לא כל המכשירים יכולים להתחבר כעת. אין לנו סוג כזה של תשתיות עכשיו. אבל בקרוב זה יהיה איתנו.

ממוקד משתמש

מחסנית יישומי בלוקצ’יין Web 3.0 נועדה להיות יותר ממוקדת על ידי המשתמש. היא מתמקדת בהיותה רשת P2P האולטימטיבית בה אתה יכול להיות חופשי יותר, והידע לא יהיה בשליטת שום גורם. מכיוון שלא יהיו שרתים מרכזיים, כל הנתונים יופצו בין המכשירים, ואנשים ייגשו אליהם ללא כל פיקוח.

המטא-נתונים הסמנטיים יעזרו למשתמשים להתחבר בקלות. מחסנית IT 3 של Web קשורה למשתמשים כולם. אנשים עכשיו יוצרים יותר תכנים מתמיד. בלוגים ובלוגים אישיים פופולריים ביותר. אנשים לא צריכים להסתמך על מקבלי מדיה ותוכן ארגוני. הם פשוט עוקבים אחר אחרים. לפיכך, זה יוצר עולם שבו אנשים יהיו אנושיים יותר, והאינטרנט יהיה יותר ממוקד משתמש.

בינה מלאכותית

לא, אנחנו לא מדברים על שום רובוט סופר שמתכנן להרוס את האנושות וליצור יום שיפוט. ה- AI יעבוד בעיקר על מנת לספק ניתוחים טובים יותר ותוצאות לאנשים. זה נשמע כל כך טוב יותר כשאתה חושב שישות אינטליגנטית תמיין את האינטרנט כדי למצוא לך את התוצאה שאתה באמת מחפש.

למעשה, ענקיות הטכנולוגיה כבר עובדות על פרויקט ה- AI שלהן. חשבו להשתמש ב- YouTube, כאשר אתם מאזינים למוזיקת ​​רוק לזמן מה, תוכלו להבחין בהצעות לשירים אחרים של קאנטרי רוק או רוק מלודי. ה- AI פשוט מנסה לזהות את טעמך ומציע את האפשרות הטובה ביותר שאולי תרצה. הם מנתחים את ההתנהגות שלך.

יתר על כן, היית מבחין במודעות פייסבוק משתנות זמן קצר לאחר שאתה מחפש מוצר מסוים בגוגל. הכל מחובר ביניהם. לכן, במקום להשתמש בטכניקות שיווק המוני, אסטרטגיית השיווק העתידית תהיה מבוססת על אנשים.

רשת סמנטית

מחסנית הטכנולוגיה של Blockchain מקדימה את הנושא שנקרא האינטרנט הסמנטי. הרשת הסמנטית פירושה פשוט שיטת הבנת תוכן אינטרנט כמו התנהגות אנושית. זה קשור בלימוד מכונה ובינה מלאכותית. הרשת הסמנטית בעצם מנסה ללמד את המחשב להבין נתונים ואיך הם מתנהגים.

בעוד Web 2.0 תלוי במילות מפתח, בסמכות העמודים ובסמכות הדומיין לדירוג התוכן, דפדפן Web3 מנסה להבין תוכן אינטרנט כמו אדם.

גרפיקה תלת ממדית ועתיד התוכן

אין ספק שתכני האינטרנט כיום גרפיים יותר. אנשים אוהבים לראות ולשתף קטעי וידאו ותמונות יותר מאשר טקסטים פשוטים. זה חי ומרגיע יותר לעין. בעתיד הקרוב, מציאות רבודה (AR) ומציאות מדומה (VR) יהיו דבר נפוץ. אפליקציות ומשחקים שונים יהיו בעלי גרפיקה ותחושה יותר כמו חיים.

כמו כן, הדפסת תלת מימד לא תהיה מוגבלת לשימושים במעבדה. אנשים ישתמשו יותר בהדפסת תלת מימד וזה יהפוך לזמין וזול יותר.

כיצד יפעל פונקצית מחסנית IT של Web 3.0?

ככל שהשינוי גדול יותר, כך לוקח יותר זמן לחברה להסתגל אליו. אין ספק, מחסנית ה- IT של Web 3 מורכבת ואנשים נפוצים יצטרכו זמן ומאמץ מצד המפתחים. Web 2.0 ממש ידידותי למשתמש ואנשים מרגישים בנוח להשתמש בו.

מומחים אומרים כי אנשים יקבלו בשמחה טכנולוגיה זו מכיוון שהאנושות התיידדה עם הטכנולוגיה יותר ויותר בשני העשורים האחרונים. נצטרך להשתמש בדפדפני dApp כדי להשתמש באפליקציות החדשות. אפליקציות אלה יחליפו במוקדם או במאוחר את הטכנולוגיות הוותיקות יותר. לדוגמה, התבונן בטבלה למטה.

השתמש במקרים טכנולוגיה ישנה יותר (Web 2.0) טכנולוגיה חדשה יותר (3.0)
אחסון בענן כונן גוגל, Dropbox, OneDrive Filecoin, Siacon, Storj
פלטפורמת שיחות וידאו סקייפ, זום Experty.io
שליח מקוון ווטסאפ, WeChat סטָטוּס
פלטפורמת מדיה חברתית פייסבוק אקשה, Steem.it
פלטפורמת מיקור חוץ עבודה מעלה אתלנס
דפדפן אינטרנט גוגל כרום אַמִיץ

אלה רק כמה דוגמאות web3. יהיו עוד אפליקציות שיחליפו את כל השמות הגדולים של ימינו. אפליקציות אלה צריכות להילחם במובילי השוק השולטים בשוק בצורה מונופוליסטית. מטבע הדברים, לאפליקציות אלו יהיו תכונות טובות ומתקדמות בהשוואה לאלו הקודמות. רק הזמן יכול לדעת אם הם מספיק טובים ומנצחים בקרב הטהרה.

עם זאת, Web 2.0 לא ייעלם לחלוטין. לדוגמא, דואר אלקטרוני לא נעלם לאחר הופעתן של פלטפורמות תקשורת חכמות יותר. הם פשוט לא הצליחו לנצח במאבק נגד טכנולוגיה טובה יותר.

למחקר נוסף, עיין במאמר על דוגמאות 35+ Web 3.0

הבדלים מהותיים בין פלטפורמות האינטרנט

אינטרנט 1.0 התחיל בצורה קשה. אנשים לא קיבלו את האינטרנט מאחר שהיה יקר והמכשירים היו נדירים. כיום כמעט לכל אדם יש נייד שיש לו חיבור לאינטרנט. אז המכשירים עם קישוריות לאינטרנט היו נדירים. המומחים מכנים זאת לעיתים קרובות בעידן הקריאה בלבד. מרבית התוכן אוצר על ידי אנשי מקצוע ואנשים פשוט קראו את הנתונים.

טכנולוגיות פשוטות יותר היו זמינות. גוגל הייתה עדיין ילדה שטרם נולדה. אנשים היו משתמשים ב- Yahoo! או AltaVista. מנועי חיפוש אלה התמקדו בשמות דומיינים כדי לשפוט את הרלוונטיות של תוצאות החיפוש. לשתף קבצים מנאפסטר מאדם לאדם ומ- BitTorrent היו פופולריים. האינטרנט לא היה חברתי ולא סמנטי. נוכל לקרוא לזה “פשוט האינטרנט”. לאתרים היו רק היפר-קישורים ותכונות סימניות וכולם היו סטטיים. תוכל לדפדף בתוכן בלבד מבלי לתת משוב או תגובה. לא הייתה תקשורת בין משתמש לשרתים.

Web 2.0 כולל יכולת קריאה וכתיבה של תכני אינטרנט. אתרים סטטיים הוחלפו באתרים דינמיים אינטראקטיביים. בלוגים פופולריים מתמיד. ויקיפדיה היא הספרייה הפתוחה בה תוכלו למצוא את כל הידע. מסרים מיידיים הפכו לדבר נפוץ וטבעי עבור המשתמשים.

במקום להיות האינטרנט הפשוט, הם מכונים לעתים קרובות “האינטרנט החברתי”. יש לו אינטראקציה טובה יותר. זה יכול להזרים סרטונים; אפליקציות שונות כבר כאן. כל חנות מסורתית עברה הסבה לחנויות מקוונות כדי להשיג מתקני שיווק טובים יותר למכירות.

פרק -2: אינטרנט 3.0 לעומת אינטרנט 2.0 לעומת אינטרנט 1.0 – ההשוואה

אינטרנט 1.0: ההתחלה של הכל

כולכם שמעתם את הבדיחות בחיבור חיוג ואיך לקח 200 שנה להוריד קובץ 5Mb, נכון? אז אנשים היו משתמשים בעיקר באינטרנט כדי לשמור על תקשורת בסיסית. באופן כללי, אתה יכול לראות את השימוש באינטרנט רק במשרדי התאגידים הגדולים. מספר האתרים לא היה בהשוואה לעכשיו. אני יודע שכל ילדי שנות ה -90 יכולים לקשר דברים.

כן, הדברים לא היו כל כך טובים אז. אבל זו הייתה התחלה. זו הייתה תחילתו של עידן חדש של ציוויליזציה. היינו קוראים לאינטרנט זה – אינטרנט 1.0.

אינטרנט 1.0 היה חד כיווני. התאגידים והחברות הגדולות יצרו תכנים לקריאת אנשים. לא הייתה מעט אינטראקציה עם זרימת הנתונים. אבל הדברים היו יותר מדי משעממים. התוכן לא דיבר על האנשים. באתרי האינטרנט היו מונולוגים ארוכים מלאים במידע לינארי בלבד.

איש לא חשב שמספר המשתמש יכול לחצות מיליונים. התוכנית הבסיסית הייתה לחבר את המידע וליצור בסיס נתונים שיש בו הכל.

המשתמשים יכלו לקרוא רק את הנתונים. רק אוצרי תוכן יכלו לערוך ולכתוב את התוכן. אז זה היה כמו לקרוא ספרים בספרייה. למשתמשים לא הייתה הרבה זכות, הם פשוט צרכנים בלבד.

ואז התחיל הפלגיאט. אנשים התחילו להעתיק תכנים של אחרים ופשוט הדביקו אותם באתר שלהם. תכנים ייחודיים נעשו נדירים. הגיע הזמן שהאינטרנט יתפתח. אפילו האוניברסיטאות – רמת ההשכלה הגבוהה ביותר לא האמינה באינטרנט. תצטרך למהר לספריות לקבלת מידע פשוט.

לא היו מדיה חברתית. ללא כל ספק, האינטרנט התחיל מטלטל בהתחלה. אבל הדברים קיבלו תפנית. האינטרנט התחיל לצמוח.

אינטרנט 2.0: המהפכה החברתית

משתמשי הקצה קיבלו הטבות לאחר ש- Web 2.0 הגיע למקום. המשתמשים יכולים לכתוב את הנתונים, כמו גם לקרוא אותם. אנשים הבינו שמסגרת שיכולה להתמודד עם מיליון משתמשים בלבד הייתה מגבלה רצינית. Web 2.0 יכול להתמודד עם מיליארדי משתמשים. Web 2.0 כולל מסגרות מבוססות Ajax ו- JavaScript. בלוגים החליפו את תכני האינטרנט הסטטיים המשעממים.

Web 2.0 הציג גם הזרמת וידאו, ומשחקים מקוונים, הכל התחיל להיות מקוון. אתרים החלו להיות אינטראקטיביים וחיים יותר. חנויות מקוונות החלו לשלוט בכלכלה העולמית. אתה יכול להגיד לזה מהפכה אמיתית. הכנסת יישומי האינטרנט פתחה אופק בעתיד.

אבל מה לגבי העתיד? איך יהיה האינטרנט בעתיד? יש רק תשובה אחת לשאלה זו – מחסנית טכנולוגיית בלוקצ’יין Web 3.0.

אינטרנט 3.0: האינטרנט של העתיד

התכונות של Web 3 יישמעו כמו סרטי מדע בדיוני. מלבד קריאה וכתיבה והאפליקציות יכולות לבצע נתונים שונים. רשת מבוזרת מציגה אנשים עם יכולת חיפוש סמנטית. בחיפוש סמנטי, תוצאת החיפוש תהיה מדויקת ורלוונטית עוד יותר.

מחסנית ה- IT של Web 3.0 מתמקדת בטכנולוגיית עמיתים לעמית. אז זה ישלול את איש הביניים. לא נצטרך להיות תלויים בשרתי הנתונים הענקיים הנשלטים על ידי חברה פרטית. הנתונים האישיים שלנו יהיו מאובטחים ופרטיים אף יותר. נקצץ את הצורך של המילה “איש ביניים” מעולם האינטרנט. בעוד ש- Web 1.0 ו- Web 2.0 נקראים “פשוט אינטרנט” ו- “רשת חברתית”, מומחים מכנים לעתים קרובות את מחסנית ה- IT של Web3 “האינטרנט הסמנטי”.

הוא מנסה לחבר ידע במובן אמיתי ביחד. אפשר לקרוא לזה חיבור יפה בין ידע לטכנולוגיה. בואו נסתכל על טבלת ההשוואה של Web 3.0 לעומת Web 2.0 לעומת Web 1.0 להלן כדי לקבל תובנה טובה יותר.

כאשר הוויכוח מגיע ל- Web 3.0 לעומת Web 2.0, Web 3 טוב יותר מאין כמוהו מקודמו.

מלבד קריאה וכתיבה, מחסנית ה- IT של Web 3 יכולה לבצע קבצים על פי Burners-Lee. יש לו מאפיינים כמו חיפושים סמנטיים, עוזרים דיגיטליים מותאמים אישית. כמו כן, זהו האינטרנט מבוסס היישומים החכם עם פונקציות טובות יותר. זהו השילוב המושלם בין טכנולוגיה וידע. מחסנית ה- IT של Web 3 מתמקדת ברשת מבוצעת של עמית לעמית המוחצת את החברות הארגוניות הריכוזיות.

קטגוריות אינטרנט 1.0 אינטרנט 2.0 אינטרנט 3.0
אינטראקציה בין קבצים לקריאה בלבד תקרא ותכתוב לקרוא, לכתוב ולהוציא לפועל
רצף עדיפות 1 2 3
סוג אינטרנט פָּשׁוּט חֶברָתִי סֵמַנטִי
יכולת משתמש מיליונים מיליארדים טריליונים
מַטָרָה מידע מחבר מחבר אנשים חיבור ידע
מסגרת זמן 1990-2000 2000-2015 2015-לא ידוע
אתרים סטָטִי דִינָמִי סֵמַנטִי
בינה מלאכותית לא זמין לא זמין זמין
תוכן אוצר על ידי מומחים בלבד בלוגים ומדיה חברתית זרמים מותאמים אישית יותר
מנועי חיפוש ספקולציות של שם מתחם קידום אתרים מנועי חיפוש מבוססי AI
סוג רשת מְרוּכָּז מְרוּכָּז מבוזר

פרק -3: תכנון מחדש של מבנה האינטרנט

מה היינו עושים בעבר? לאחר שהיה לנו מחשב משלנו, התחברנו למחשבים אחרים באמצעות פרוטוקולי אינטרנט.

זכור את התקופה בה נהגנו לשמור את הנתונים על גבי תקליטון. הימים האלה חלפו עכשיו, תקליטונים כנראה נמצאים במוזיאון כרגע. עם זאת, עם המצאת האינטרנט התחלנו לבצע את עסקת הנתונים מהירה יותר מבעבר.

לאחר 30 שנה של מהפכה במבנה הנתונים באינטרנט, אנו עדיין פועלים על פרוטוקול שרת הלקוח. האדריכלות לא השתנתה כל כך הרבה, עם שדרוג לזה המקורי.

עם זאת, כאשר המהפכה של מחסנית היישומים של בלוקצ’יין נמצאת בעיצומנו, אנו יכולים בהחלט להניח שנראה הרבה שינויים בארכיטקטורת האינטרנט..

ממרכז לביזור

אחד הפגמים הגדולים ביותר של Web 2.0 ו- Web 1.0 הוא הארכיטקטורה המבוססת על שרת הלקוח. לכן, אתה חושב על זה בבירור, כל הנתונים האישיים שלנו באינטרנט נשמרים בעצם במחשב עם אחסון עצום. אין פוגזי או פוגזי! כל הנתונים הם בבעלות כל חברה פרטית. אז, סצנה זו מהווה איום חמור על פרטיותנו.

מערכת ריכוזית זו עוררה די מהומה בשנים האחרונות. לדוגמה, אתה יכול לחשוב על הפרת הנתונים של פייסבוק ו- i-Cloud של אפל. יותר מדי נתונים רגישים הודלפו לציבור. ענקיות הארגון שולטות בחיינו במובנים רבים.

מצד שני, רשת מבוזרת נקייה מאיום הפרת נתונים. לאף אחד אין סמכות לנתונים האישיים שלך. לא יהיה שום שרת מרכזי. כל הנתונים יופצו על פני כל הרשת. הנתונים שלך יכולים להיות מאוחסנים במקרר או בטוסטר אם יש להם גישה לאינטרנט. זה היופי האמיתי של מחסנית טכנולוגיית בלוקצ’יין Web 3.0 – רשת מבוזרת, מאובטחת ופרטית המתמקדת בלהיות אנושית.

מעבר לדמוקרטיה נתונים

הקשר בין עמית לעמית היה מדויק משנת 1990, אולם התהילה גברה כשהתחלנו להשתמש בתוכניות שיתוף כמו Tor Browser או BitTorrent.

עם מהפכת המטבע הקריפטוגרפי, בלוקצ’יין לוקח את התשתית הזו לרמה חדשה לגמרי. כעת אנו יכולים להתקדם לביזור מבנה הנתונים מהמערכת הריכוזית האופיינית שלנו.

ב- web3 האחרון אנו מעצבים מחדש את תשתית הנתונים של האינטרנט. עם זאת, חשוב לדעת כי, Blockchain אינה הטכנולוגיה היחידה שמאחורי זה, יש עוד המון ערימת רשת מבוזרת.

הסיבה העיקרית היא שמחסנית היישומים של בלוקצ’יין אינה כל כך אידיאלית לאחסון כמות גדולה של נתונים מכיוון שעדיין יש לה בעיה בהרחבה ואין לה באמת את הפרטיות הרבה..

פרק 4: שינוי תשתית כללי במערך ה- IT של Web 3

התשתית של מחסנית הטכנולוגיה החדשה של בלוקצ’יין Web 3.0 שונה מקודמותיה. המעבר עצום וגרגירי. אך תהליך השינוי מתכונת שרת לקוח לאינטרנט מבוזר לא יהיה קיצוני.

זה עדיין בשלב ההבשלה. לכן, המעבר יהיה קודם ליצור רשת מבוזרת חלקית ואז להמיר באופן מלא לביזור. עם זאת, כדאי לשקול גם את העובדה שגם אם הם מאובטחים יותר הם הרבה יותר איטיים מבעבר.

עם זאת, למרות שהעתיד יהיה מבוזר יותר אבל זה עדיין לא אומר שנשכח לחלוטין את המערכת הריכוזית. יש להם גם הטבות ואנחנו בהחלט יכולים להשתמש בהם לטובתנו.

פרק 5: שכבות ארכיטקטורת האינטרנט 3.0

מחסנית טכנולוגיית Blockchain אינפוגרפיקה

פרק 5.1: שכבת היישום

הגדרתי את מספר השכבות הראשונות על זו. בשכבת היישום יהיו דפדפני dApp, אירוח אפליקציות, dApp וממשקי משתמש.

 • דפדפן dApp

קודם כל, השכבה הראשונה בתשתית של ארכיטקטורת יישומי בלוקצ’יין Web 3.0 היא דפדפן dApp. אז מה זה דפדפן dApp?

דפדפן dApp יאפשר לך לגשת ליישום המבוזר. לדפדפן רגיל כמו Firefox או Chrome אין את התשתית שתאפשר לך לדפדף בין היישומים המבוזרים החדשים שמשתלטים על העולם.

דפדפן dApp כלשהו מעניק לך דפדפן שולחן עבודה מלא כמו ממשק משתמש. ההבדל היחיד הוא שאתה יכול לגשת לאינטרנט הרגיל יחד עם יישומי web3 החדשים.

MetaMask הוא אחד הפופולריים ביותר. זה למעשה תוסף שתוכל להוסיף למוזילה, כרום ואמיצים. לא תצטרך להפעיל צומת מלאה כדי להשתמש בו, לכן זה כל כך יעיל.

דפדפנים אחרים הם Trust browsers ו- Cipher. אלה גם הם בעלי תפוקה נהדרת כשמדובר בדפדפני web3. Cipher מיועד למכשירים ניידים ומאפשר לדפדף בכל היישומים המבוזרים ולבחור מביניהם.

זה בערך כמו חנות האפליקציות של גוגל, אבל כאן תקבל את כל האפליקציות המבוזרות במקום אחד. כנ”ל לגבי דפדפן Trust, אך הוא מציע שירותי ארנק כדי לעקוב אחר כל המטבעות הקריפטוגרפיים שלך לרכישת האפליקציות.

למידע נוסף על מה זה dApp כאן.

 • אירוח אפליקציות

שכבה זו הכרחית לחלוטין לאירוח השכבה הבאה (dApp). האם תהית אי פעם לגבי כל האפליקציות האלה שאתה מוריד, איך הן באמת פועלות? ובכן, מה שהאירוח עושה הוא שהוא הופך את היישום לזמין דרך אחסון הענן.

באופן זה, האפליקציה תתארח ברשת המבוזרת המשתמשת בתוכנה כשירות (SaaS).

היישום המבוזר זקוק לשכבה זו מכיוון ששכבה זו מספקת תמיכה רבה למשתמשים. השכבה הופכת את כל ה- dApp לקל גישה וגישה לכל המכשירים.

יש להם גם סיכון מועט מאוד ויש להם מצב תחזוקה נמוך. לפיכך, לעזור למפתח בכל דרך.

 • יישומים מבוזרים

סביר להניח ש- dApps הם אחת השכבות החשובות של ערימת הבלוקצ’יין web3. עם התפתחות טכנולוגיית הבלוקצ’יין, ה- dApps הללו משתלטים כעת על מערכת היישומים הריכוזית האופיינית שלנו.

כעת, אנשים יכולים להתחבר באמצעות רשת שרת עמית לעמית ברשת הבלוקצ’יין. קהילת ה- dApps עברה כמה שינויים רציניים בשנים האחרונות. כדי ליצור dApp מוצק תצטרך להיות בעל נתונים חיצוניים, חישוב, מונטיזציה, אחסון קבצים ומערכת תשלומים.

היה ממש קשה לבנות dApp בשנים האחרונות אבל עכשיו בשנת 2018, זה כבר לא עניין גדול. ערימת הטכנולוגיה בערמת הבלוקצ’יין web3 אחראית על עזרה בפיתוח שכבה זו.

פרק 5.2: שירותים ורכיבים אופציונליים

השלב השני של השכבות בעצם נכנס לשכבת הטכנולוגיה. שכבה זו מכסה את כל הכלים החשובים ליצירה ולהפעלה של שכבת ה- dApps. בדרך כלל הוא מכסה הזנות נתונים, מחשוב מחוץ לרשת, ממשל (DAO), ערוצי מדינה ורשתות צד.

עכשיו, בואו נסתכל מקרוב על העניין.

 • הזנות נתונים

עדכון הנתונים ידוע גם בשם עדכון אינטרנט והוא אחד ההיבטים החשובים של ערימת בלוקצ’יין web3. זהו מנגנון המשמש לקבלת מידע נתונים מעודכן ממקורות אמינים. בטכנולוגיה העמוקה החדשה, ברור כי עדכוני הנתונים יהיו מבוזרים.

והכי חשוב משמש לצמתים לעדכון המידע שלהם בהתאם.

 • מחשוב מחוץ לרשת

חישוב מחוץ לרשת מדבר בעד עצמו. תהליך המחשוב מתבצע מחוץ למחסנית היישומים של בלוקצ’יין. זה יחסית פחות יקר וחוסך זמן מאשר חישוב ברשת. חישוב מחוץ לרשת לא רק יבטיח את אמינות הערכים אלא גם יוודא שלא ניתן יהיה להפוך אותו.

אוסף מחוץ לרשת מספק שכבה נוספת של פרטיות וגיבוי מושלם לפיתוח אפליקציה מבוזרת. מערכות זיכרון וירטואליות הן הדוגמה המושלמת לחלק זה.

 • ממשל

אתה בטח תוהה כיצד מערכת מבוזרת תכלול מרכיב ממשל בתוכה. עם זאת, זה ממש הכרחי עבור התשתית המסוימת של מחסנית ה- IT של web3.

במקרה זה, לא יהיה צורך באופי ניהולי אנושי כלשהו. ארגון אוטונומי מבוזר מושלם עבור מפתחים להשתמש בפרויקטים שלהם. ארגונים אלה עוסקים בחוזים חכמים.

DAO פועל בתחילה על פרוטוקול הביזור עבור מחסנית הטכנולוגיה של בלוקצ’יין.

 • ערוצי מדינה

ערוצי מדינה הם רק מסלול דו כיווני בין שני עמיתים שרוצים לתקשר ביניהם באמצעי העסקה. כל משתמש בערוץ יצטרך לחתום על העסקאות שלו עם המפתח הפרטי שלו כדי להבטיח שהוא מורשה לחלוטין ומגיע מהמשתמש האמיתי.

ערוצים אלה פרטיים זמינים רק למשתתפים. עם זאת, ערוצים אלה מגיעים עם פרק זמן מוגבל, מה שאומר שהם ייעלמו לאחר פרק זמן קבוע מראש.

רכיבים אופציונליים

 • רב חתימה

ריבוי חתימות הוא חלק חשוב מארכיטקטורת 3 הקומות. חתימה זו מאפשרת אבטחה בעסקה על ידי מתן סימן ייחודי. כתובות אלה ידרשו מכל משתמש לחתום על עסקה באינטרנט לפני שהוא / היא מעבירים את החבילה.

אתה יכול להחליט כמה חתימות אתה רוצה או נדרש לספק לפני שאתה יוצר את הכתובת.

BitGo השיקה לראשונה טכנולוגיה חדשה זו וכעת היא נמצאת בשימוש נרחב בערימת בלוקצ’יין web 3.0. זו הסיבה שהם אחד מהצרכים בארכיטקטורת היישומים blockchain web 3.0.

 • נבואה

אורקלס הם סוג של הזנות נתונים המשמשות ברשת הבלוקצ’יין לתמיכה בחוזים חכמים. הם פועלים כסוכן, שמגלה מידע על המצב בעולם האמיתי ומעביר את המידע לחוזים החכמים.

למה? ובכן, זאת מכיוון שלרשת הבלוקצ’יין אין גישה לעולם החיצון. לכן, אם הרשת רוצה להריץ חוזים חכמים או זקוקה למידע כלשהו מחוץ לרשת, היא תצטרך לגשת למידע באמצעים אחרים.

כדי לפתוח תנאים מסוימים בחוזה החכם, זה דורש ערך מסוים. ברגע שהוא מקבל את כל הערך מהאורקלס, הוא יכול להמשיך לפי ההוראות.

לכן, אורקלס למעשה משמש כמספק ערכים אלה. זה יכול להיות כל דבר, סוג כלשהו של הערכת שוק, או תשלומים, או כל דבר אחר.

אורקל הוא אחד החלקים החיוניים של ערימת הטכנולוגיה blockchain web 3.0. בלעדיה, הרשת לא תוכל לתפקד כראוי.

 • ארנק

על ידי ארנק בארכיטקטורת יישומי blockchain, אני מתכוון לארנקים דיגיטליים או ארנקים של מטבעות קריפטו. הן תוכניות המאחסנות מפתחות ציבוריים ופרטיים של משתמש ומתקשרות עם רשתות בלוקצ’יין אחרות. בעזרת אלה תוכל לפקח על הנכסים הדיגיטליים שלך כגון bitcoin, Ethereum, מטבע לייט ועוד רבים וטובים.

 • נכסים דיגיטליים

נכסים דיגיטליים יכולים להיות הרבה דברים. אבל בעולם הבלוקצ’יין הזה הוא עובר כעת למטבעות קריפטוגרפיים. ערימת ה- 3.0 החדשה של בלוקצ’יין מציעה ניצול של מטבעות אלה. אתה יכול גם לראות תמונות, מולטימדיה, חוזים טקסטואליים כנכסים דיגיטליים.

אלה הם אחד השירותים שמספקת ערימת הטכנולוגיה blockchain web 3.0. מחסנית ה- IT של web 3.0 היא המהפכה החדשה של ארכיטקטורת האינטרנט ה -3 דרג.

 • חוזים חכמים

החוזה החכם פשוט נפטר לגמרי מהמתווך. לא תצטרכו להתמודד עם סוגיות אמון ותוכלו להחליף את חפצי הערך שלכם כמו כסף, מניות או רכוש ואפילו אסימונים בצורה ללא סכסוך..

החוזה החכם מבוסס על הסכמת הצדדים. הכללים נקבעים מלפני ואחרי ביצוע הכללים הללו, כולם יקבלו את חלקם ההוגן בכסף. הכל אוטומטי ולכן אין השפעה של סמכות גבוהה יותר.

בדרך כלל, לאנשי קשר אופייניים יש פגמים רבים אך כאן הכסף שנשלף נופל לחשבון של חבר הצוות מיד לאחר השלמת אותן משימות. התהליך שקוף ביותר.

 • זהות דיגיטלית

זהות דיגיטלית היא קריטית ביותר עבור ארכיטקטורת היישומים של בלוקצ’יין web 3.0, מכיוון שכולם יהיו מחוברים דרך האינטרנט. לכן, יש צורך בזהות דיגיטלית המגדירה אותך או מסמיכה אותך היכן שהוא נחוץ.

אתה יכול להחזיק מספר רב של מזהים דיגיטליים בפלטפורמות שונות היכן שזה נדרש. עם זאת, זהות דיגיטלית תבטיח את ביטחונך ופרטיותך לחלוטין.

לזהות דיגיטלית יהיו כמה תכונות מסוימות, כגון:

 1. שם המשתמש והסיסמה שלך.
 2. תאריך לידה.
 3. הפעילות המקוונת שלך.
 4. מספר ביטוח לאומי.
 5. היסטוריית עסקאות
 6. תיק רפואי.

ניתן להשתמש במזהה דיגיטלי לקישור לנכסים אחרים כגון דומיינים, מיילים, כתובות אתרים וכו ‘בעולם בו פשע הסייבר הולך וגובר זה בהחלט הכרח.

למידע נוסף על בלוקצ’יין וזהות דיגיטלית כאן.

 • חנויות קבצים מבוזרות

חנות קבצים מבוזרת או מערכת היא מיקום שרת בו מאוחסנים נתונים. אתה יכול לגשת לנתונים כרצונך כפי שהיית עושה עם המחשב שלך. התהליך נוח יותר.

השרת ידרוש אימות כדי לגשת ולאחר מכן ייתן שליטה מלאה לאותו לקוח מורשה בלבד.

פרק 5.3: שכבת הפרוטוקול

שכבת הרשת מכסה את אלגוריתמי הקונצנזוס השונים, דרישות ההשתתפות, מכונות וירטואליות ועוד רבים אחרים. בואו נסתכל עליהם מקרוב.

 • אלגוריתמים של קונצנזוס

רשתות חסימות משתמשות באלגוריתמים של קונצנזוס כדי להבטיח שהצמתים יגיעו להסכמה. זה תהליך נהדר להפוך את הרשת ליעילה יותר. למה? ובכן, הם מוסיפים רמה חדשה של אמינות גם עם צמתים לא אמינים.

העניין כאן הוא לפתור את בעיית הקונצנזוס הידועה. בעיקר אם לרשת יש מערכות מרובות סוכנים ופרוטוקולי מחשוב מבוזרים.

כדי להפוך את זה לאמיתי, האלגוריתם צריך לחשוב שחלק מהצמתים בוודאי לא יהיו זמינים והרשת תהיה עם אובדן נתונים. זה הופך את האלגוריתם למכונה הסובלת תקלות. הפיכתו לסובלנית תקלות כבר מההתחלה תגדיל את יעילות הרשת מכיוון שהיא תהיה מוכנה לכך גם אם היא לא תתרחש.

ישנם מפתחים רבים המתנסים כעת באלגוריתם ללא הפסקה. המטרה היא להפוך את אחד שמציע את היעיל ביותר למשתמשים. בואו נראה מה מעטים מטכנולוגיית הבלוקצ’יין מציעים בימינו.

 1. הוכחת עבודה המותאמת ל- ASIC (POW) – ביטקוין וביטקוין מזומן
 2. POW עמיד ב- ASIC – Ethereum 1.0, Zcash, Monero, אחרים
 3. POW ו- POS עם נפילה – רעם
 4. הוכחת זמן שחלף (POET) והוכחת מקום וזמן (POST) – צ’יה
 5. POST עם נתונים שימושיים – Filecoin
 6. שבוי קלוע – קדנה
 7. הוכחת יתד של קספר TFG (POS) – Ethereum 2.0
 8. POS / POW היברידי – Decred
 9. הסכם ביזנטי עם בחירת מנהיג (BA⋆) – אלגורנד
 10. קופת Honeybadger – פולקדות
 11. הוכחה מוקדמת (DPOS) – EOS
 12. גרסת DPOS – Tezos
 13. גרסת DPOS – מנדה
 14. הוכחת היסטוריה (POH) – סולאנה
 15. פרוטוקול קונצנזוס כוכבי
 16. פרוטוקול הקונצנזוס של אדווה
 17. קונצנזוס בלוקצ’יין ממוקד מנהיג

קרא עוד: אלגוריתמים של קונצנזוס: שורש טכנולוגיית הבלוקצ’יין

 • שרשראות צד

יש אנשים שמבלבלים בין רשתות צד לבין ערוצי מדינה. עם זאת, ההבדל הוא עצום. Sidechain הוא סוג ייחודי של מנגנון מתפתח שהוכנס כדי לאפשר לאסימונים או לנכסים אחרים לעבור מהבלוקצ’יין האם לבלוקצ’יין נפרד ואז לחזור שוב..

Sidechain מחזיקה בפוטנציאל אדיר עבור מפתחים. מפתחים יכולים לפתח בקלות יישומים מבוזרים בתוך רשת הצדדית מבלי להשפיע על השרשרת הראשית בשום צורה שהיא. עם זאת, כל אחד ברשת יוכל לנצל את יעילות האפליקציות.

הם תאים עצמאיים של רשת בלוקצ’יין שונה, שעליהם לספק את האבטחה בעצמם. אז אפשר לפרוץ אותם. עם זאת, אם שרשרת הצד נפגעת זה רק ישפיע על אותו אחד וישאיר את האחרים ללא השפעה.

 • דרישות השתתפות

זה מתייחס בעיקר לסוגים השונים של רשת הבלוקצ’יין, אשר ישקפו גם את מחסנית ה- IT של web3. הפלטפורמה המבוזרת החדשה של block3 web3 כוללת בעיקר שלושה סוגי תשתית.

האחד הוא בלוקצ’יין ציבורי או נטול הרשאות שבו כל משתמש יכול להצטרף לרשת מבלי להזדקק לתנאים כלשהם. אז הם יכולים להוריד את הפרוטוקולים שמציעה הרשת ללא כל טרחה.

קרא עוד: מה זה בלוקצ’יין ציבורי?

מצד שני, רשתות פרטיות או מורשות ידרשו לעמוד בתנאים מסוימים כדי להצטרף כחבר ולהשתמש בפרוטוקולים או בהטבות אחרות שמציעה הרשת עצמה..

קרא עוד: מה זה בלוקצ’יין פרטי?

 • מכונה וירטואלית

זהו גורם חשוב נוסף בארכיטקטורת היישומים של בלוקצ’יין. מכונות וירטואליות או בעיקר מכונות וירטואליות של Ethereum פופולריות למדי בקרב כל מערכות הטכנולוגיה החדשות של בלוקצ’יין.

המוקד העיקרי של המכונות הווירטואליות הוא שמירה על האבטחה וביצוע מקור קוד לא אמין מכל המחשבים ברשת. במילים פשוטות, EVM כבר כאן, כדי למנוע את האיום הנפוץ ביותר של עולם הקריפטו, שהוא מתקפת מניעת שירות.

סוג זה של מתקפות סייבר הוא קטלני למדי מכיוון שהוא יכול להפוך את משאבי הרשת ללא זמינים למשתמשים בה. זה יכול גם להבטיח שאף תוכנה לא יכולה להפריע למשימות זו לזו ושהכל ימשיך לפעול בצורה חלקה.

סביבה זו נבנתה כדי לאפשר סביבת זמן ריצה לחוזים חכמים, כך שמשתמשים יוכלו ליהנות מהשירות. עליכם להיות מודעים היטב לעובדה שחוזים חכמים פופולריים בטירוף בימינו.

כדי להפוך את זה לבטוח יותר ולנהל עסקה ללא הפרעות מכונות וירטואליות באמת מועילות.

בואו נראה את הסוגים השונים של מכונות וירטואליות או מכונות מעבר ממלכתיות המשמשות רשתות חסימות שונות.

 1. Ethereum 1.0, WANchain, Hashgraph, Ethermint ואחרים – Ethereum Virtual Machine (EVM)
 2. סולאנה, קרדנו – חשיפה ישירה ל- LLVM
 3. Ethereum 2.0, EOS, Dfinity, Polkadot – מכונת וירטואלית להרכבת אתרים (WASM)
 4. Kadena, Corda, Tezos ו- Rchain משתמשים במכונות המעבר של המדינה בהזמנה אישית.

מדוע פלטפורמות אלה משתמשות במכונות הווירטואליות המותאמות אישית שלהן?

ובכן, הבעיה היא שלכל אחד יש השקפה שונה כשמדובר ברשתות חסימות ובאבטחה. קדנה רואה בחוזים החכמים טכנולוגיה הניתנת לקריאה אנושית ולכן הם בוחרים לרדת בדרך זו.

מצד שני, Rchain מאפשרת לחוזים חכמים לפעול על גבי dApps שונים, אך תחילה יש לאמתם.

Tezos גם פועל לפי כלל האימות הזה לפני שהוא מאפשר למישהו ליצור חוזה או להיות חלק מאחד זה.

קורדה רוצה להבטיח רמה גבוהה ביותר של ביזור. זו הסיבה שהם עוברים דרך SNARK בכל פעם כדי להבטיח את אימות הצומת המלא ומגדילים את ההסתברות לשלמות לאחר מכן.

פרק 5.4: שכבת רשת ותחבורה

שכבת הרשת מורכבת בעיקר מסביבת RLPx, Roll Your Own ו- Trusted Execution (TEE). בואו נראה מה הם.

 • RLPx

RLPx היא חבילת רשת ופרוטוקולים שנוצרה בכדי לסייע בהובלה למטרות כלליות בין שני עמיתים. זה גם מאפשר ממשק ליישומים כדי שמשתמשים יוכלו לתקשר בתוך הרשת.

זה תוכנן עבור יישומים מבוזרים וכרגע, Ethereum משתמש בו.

הגרסה החדשה יותר של RLPx מספקת שכבת רשת עבור Ethereum.

המאפיינים העיקריים של הטכנולוגיה המדהימה הזו הם גילוי צמתים ויצירת הרשת הכוללת. מלבד זאת הוא גם מצפין לחיצות ידיים ומעביר בין שני משתמשים.

הוא משמש גם למסגרת פרוטוקולים שונים ושולט בזרימת הנתונים הכוללת ברשת. RLPx משמש להעדפת עמיתים מסוימים לצורך קבלת החלטות ומטרות אחרות.

זה גם מאפשר קישוריות אותנטית ברשת p2p. כולנו יודעים כיצד ארכיטקטורת יישומי בלוקצ’יין זקוקה לאבטחה עצומה בכדי להפעיל אותה וזו יכולה להיות הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. מאחר שארכיטקטורת הרובד 3 מבוזרת, הוספת פרוטוקול גילוי אימות והצפנת ערוץ התחבורה בוודאי ירוויחו הרבה.

עם השילוב של RLPx עמיתים יכולים כעת להתחבר בצורה חלקה עם ארכיטקטורת הרובד החדשה 3 ללא בעיה.

 • גלגל משלך

Roll Your Own הוא תהליך המשמש רק כאשר פרוטוקולים סטנדרטיים לא יתאימו לתשתית שלך. שיטה זו מאפשרת למשתמש ליצור את הפרוטוקול המותאם אישית שלו כדי להתאים טוב יותר את צרכיו.

הנוהג הטוב ביותר עבור משתמשים נפוצים הוא להשתמש בפרוטוקולים סטנדרטיים. עם זאת, לא כל פרוטוקול עובד עם כל שכבה פיזית ועם כל טכנולוגיית הבלוקצ’יין החדשה במגמת עלייה, שמירה על אפשרות זו ברשת היא נקודת פלוס..

כל רשת בלוקצ’יין מביאה משהו חדש על השולחן. לכן, אפשרות ליצירת פרוטוקולים מותאמים אישית תבטיח יצירתיות וצמיחה פוטנציאלית של ארכיטקטורת הרשת הכוללת 3.

 • סביבת ביצוע מהימנה

סביבת ביצוע מהימנה היא אחד המרכיבים החשובים בארכיטקטורה זו של 3 שכבות ברשת. למה? מכיוון שלחסימות הרחבה יש בעיה בהרחבה וכדי להתגבר על העניין הזה צריך להוסיף מערכת שמבטלת או מצמצמת בעיה זו במידה רבה.

למעשה TEE הוא למעשה אזור או שרת מבודד הרחק מהרשת או המערכת הראשית. TEE מאפשר לשמור נתונים ברשת וגם מבטיח את בטיחות המידע הזה.

מכיוון ש- web 3.0, מחסנית ה- IT כוללת תשתית מבוזרת, זה רק הגיוני לשלב TEE במערכת ולספק אבטחה וחיסיון מקצה לקצה לכל המערכת..

 • חסום רשת משלוחים

רשת משלוחי חסום היא מערכת רשת מבוזרת המספקת עמודים או תכני אינטרנט אחרים לכל משתמש המבקש זאת.

המערכת מספקת תכנים אלה על בסיס המיקום, השרת ומקור דף האינטרנט. שירות זה באמת שימושי עבור אתרים שיש להם תעבורה גבוהה מאוד והוא מוכר ברחבי העולם.

שרתים אלה ממוקמים בכל רחבי העולם ומעניקים תמיכה לגיבוי למשתמשים. אם אתה קרוב לשרתים אלה, סביר להניח שתעביר את הנתונים המבוקשים מהר יותר מאלה שנמצאים במרחק.

רשת משלוחי החסימה שומרת את המטמון בתוכן מאתר ואז מעבירה אותו למשתמש באחד השרתים שלהם.

חלק מתפקידיו הם:

 1. אבטחה בגישה היקפית – ניגש ומאבטח באופן ישיר את ממשק המשתמש ומציע תמיכה נוספת למצלמות, טביעות אצבע וכן הלאה.
 2. אבטחה בתקשורת – פעולות קריפטוגרפיות, מפתחות הצפנה.
 3. זהות המכשיר והליך האימות – ה- TEE נפטר מכל לולאות האבטחה ונותן מזהה ייחודי למכשיר שלך. כל כניסה ממכשירים אחרים תתריע על המערכת מיד.

פרק 5.5: שכבת תשתית

 • כרייה כשירות

כרייה היא מילה גדולה בעולם הקריפטו עכשיו. תחילה זה הגיע מביטקוין ועכשיו התפשט ברחבי מערכת בלוקצ’יין web3. הרשת המבוזרת דורשת כעת הזדמנות זו כשירות.

ישנן חברות רבות המציעות כרייה כשירות. אחת הדוגמאות היא DMG. הם מציעים פתרון MaaS למשקיעים או אנשים שרוצים למקד זאת בקנה מידה תעשייתי.

הם יקבלו זרם קבוע של הכנסות והכל, הכורים יקבלו את חלקם ההוגן ברווח. הרשת המבוזרת מבטיחה כעת סוג חדש זה של אסטרטגיה עסקית.

 • רֶשֶׁת

הרשת של מחסנית ה- IT הראשי של רשת 3.0 מבוזרת. הרשת אינה דורשת שום סמכות מרכזית לתחזוקת המערכת. לכן, כל משתמש יקבל את הפרטיות שהוא כל כך רוצה.

התהליך מתנהל בדיוק כרשת בלוקצ’יין אך עם תוספת יכולת הרחבה. מכיוון שמערכת ה- IT3 של web3 תפעל כעת ברשת מסוג זה היא תקבל דפדפן web3 משלה. כל דפדפני web3 אלה יהיו מבוזרים גם כן.

גם יישומי Blockchain הפועלים ברשת יהיו מבוזרים, אך באשר לשלב הראשוני, עליה להריץ גם אפליקציות מרכזיות מבוססות וגם אפליקציות מבוזרות..

לכן, לערימות יישומי Blockchain יהיה מבנה זהה לזה של ה- dApps.

 • וירטואליזציה

פירוש וירטואליזציה הוא יצירת משאב וירטואלי כמו שולחן עבודה, שרת, מערכת הפעלה, רשת, אחסון וכו ‘. זה יהפוך את המחשוב המסורתי וינהל עומסי עבודה בהרחבה יותר מבעבר..

זה קיים כבר עשרות שנים ומראה סוף סוף את מלוא הפוטנציאל שלו עם מבנה הבלוקצ’יין החדש 3.0. כעת תוכלו להחיל אותו כמעט על כל שכבות מבנה ה- IT.

אם הוא פועל ברמת החומרה, ברמת המערכת וברמת השרת, זה יכול לשנות את האופן בו אנו מסתכלים על הדברים כרגע.

לכל שכבה יש מערכת מורכבות ואישור משלה, אך הן נגישות זו לזו. טכנולוגיה זו מפחיתה את עלות הפריסה, משאבים, עלויות תפעוליות ורבות נוספות.

 • מחשוב

במחשוב אני מתכוון למחשוב מבוזר. זה מושג שבו מספר מחשבים עובדים על בעיה אחת כדי לפתור את זה. זה חוסך הרבה זמן ומקל על פעם. בעיה אחת יכולה להתחלק לחלקים רבים ואז להפיץ אותה ברשת.

לאחר מכן, קבוצה של מחשבים המשתתפים תפתור את הבעיה ותתחבר זו לזו דרך הרשת. לכן, לפתרון הבעיות, כל המחשבים ישמשו כישות אחת.

איך הם עושים את זה? ובכן, כולם מחוברים על ידי סוכן תוכנה קל משקל. הסוכנים שולחים נתונים לשרת בכל פעם שהוא מוצא מכונת סרק לצורך חישוב ואז הוא מקצה למשימה.

זהו אותו תהליך כמו כריית מטבעות קריפטוגרפיים או ביטקוין. כל הכורים יכולים לעבוד כמו יחידה ולפתור את הבעיה ואז לקבל תגמול לאחר מכן.

 • צמתים

מהו צומת? רשת מבוזרת מורכבת מאלפי ואלפי צומת, ולכן היא עשויה להעלות את השאלה. זו נקודת האינטראקציה של רשת. בכל סביבה וירטואלית, כל מכשיר נגיש ייקרא צומת.

אלה נקודות המרכזיות העיקריות בהן סוחרי האינטרנט מנותבים בעיקר ליעדם. בנישואין מבוזרים הם עוקבים אחר העסקה ומעדכנים או מקבלים החלטה בצורה חלקה.

צמתים הם הסיבה שהאינטרנט המבוזר היה אפשרי ליצור. הרעיון הגיע מתאוריית החלפת המנות ועכשיו הוא נקבע כשורש של פלטפורמת רשת blockchain או מחסנית טכנולוגיית block 3.0..

עם זאת, ברשתות מסוימות עשויות להיות צמתים בעלי סמכות גבוהה יותר שנבחרים לקבלת החלטה גדולה או להפצת משימות בין צמתים אחרים.

מכיוון שלכל צומת יש את אותו מידע, אובדן של צומת לא ישפיע כל כך על הרשת. כל מחסנית הטכנולוגיה של בלוקצ’יין באינטרנט 3.0 תוכננה כך.

 • אסימונים

אסימונים הם גם חלק מתשתית מחסנית ה- IT של web 3.0. עם מערכת האינטרנט המבוזרת, זה עניין של עובדה שגם אלה ייכללו. אסימונים, בעיקר טוקטי קריפטו הם מטבעות דיגיטליים הפועלים ברשת הבלוקצ’יין האישית שלהם.

זה נכס ואפשר להשתמש בנכס ברשת כדי להשיג את התכונות שהרשת מציעה. אלה משמשים גם למימון כל פרויקט חדש וניתחו את פיתוח הפרויקט.

בגרסה החדשה של הרשת המבוזרת, זה די נורמלי לכלול מערכת אסימונים כאופציה לגיוס כספים. אסימונים יכולים לייצג מטבע מטבע חדש או להשתמש במערכת אחרת לגמרי.

אתה יכול להשתמש בחלק מהאסימונים כדי לקנות גם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. עם זאת, זהו נכס סחיר וניתן להעברה בתשתית ארכיטקטורת יישומי הבלוקצ’יין web 3.0.

 • אִחסוּן

כל המחסנים בימינו מרוכזים בעיקר ויש להם סיכון גבוה יותר לפגיעות. לא נדיר שהאקרים פורצים את יחידות האחסון המרכזיות הללו וגונבים את כל המידע הפרטי שלך.

לכן יש בתשתית החדשה יחידת אחסון מבוזרת שמבטיחה סביבה טובה ובטוחה יותר.

זה הפיתרון הפוטנציאלי לכל הבעיות. המערכת תעזור לך לאחסן את המידע האישי שלך מבלי שתצטרך להסתמך על צד שלישי שאינו מעריך את פרטיות המידע שלך.

המחשבה על אחסון ענן מבוזר הועלתה על ידי טכנולוגיות הבלוקצ’יין. הם זולים יחסית, עמידים ומופצים מאשר פתרונות ענן קיימים.

פרק 6: כיצד אינטרנט 3.0 ישנה את חיינו?

שמות גדולים בתעשיית ה- IT משחקים כעת מונופול עם מידע. ככל שנכנסנו לעידן המידע, ערך המידע בטוח מרקיע שחקים. מחסנית ה- IT של Web 3 תהיה להיט גדול מול חברות חברות אלה. זה יהיה מבוזר ודמוקרטי יותר. בקרוב נראה שינויים בחיי היומיום שלנו.

מטבעות קריפטו כבר נמצאים בקרב עם הבנקים הפדרליים והממשלות. הטלפון הנייד הבלוקצ’יין הראשון בעולם נמצא כאן. תודה לפוקסקון. פלטפורמות יהפכו לחסרות אמון. המידע האישי של אנשים כבר לא יהפוך למוצר למכירה.

אנחנו כבר עדים לשינויים סביבנו. צוג, עיר של שוויץ רשמה את כל תעודות הזהות של אזרחיה בבלוקצ’יין את’ריום.

למידע נוסף כאן במדריך האתריום האולטימטיבי.

אתרים כמו מפרץ פיראטים ביצעו אינספור שביתות של ממשלות שונות בגלל בעיות זכויות יוצרים. אך האתר פופולרי ביותר בקרב המשתמשים הנפוצים. ממשלות הורידו הרבה תחומים. אז אתרים כמו מפרץ הפיראטים יהיו בטוחים מפני פעולות כה כוחניות מצד הממשלות.

המשתמשים יכולים כעת לשכב בשינה קולית מכיוון שהמידע הפרטי שלהם יהיה מאובטח יותר עקב הצפנה משופרת של המבנה. ביזור ישמח את ההאקרים הסוררים.

אפליקציות שונות ישתלטו על האתרים הגדולים כמו פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, גוגל דרייב ודפדפנים פופולריים. אפליקציות מבוזרות יהפכו להיות המחר.

בקיצור, עצם האינטרנט כפי שאנו מכירים אותו ישנה את אופיו.

מחסנית IT של Web 3.0: איך זה יהיה והאם זה עדיין כאן?

כשהעולם התחיל לקרוע את הסחורה של האינטרנט 2.0, הוא כבר היה מבוגר יותר ב5-6 שנים. לקח עשר שנים לפתח את Web 2.0 באופן מלא. ייתכן שלוקח פיתוח מלא יותר של דפדפן Web3, מכיוון שהוא משנה את כל התשתית. הבעיה העיקרית תהיה בכל מקום שכן התשתית שלנו אינה בשלה מספיק.

יתר על כן, אנו עשויים לראות קרב אפי בין השמות הגדולים המרוכזים והאפליקציות המבוזרות כעת. כמובן שהמערכת המסורתית תנסה להתנגד. יש אומרים כי דפדפן Web3 כבר חי. הם לא נכונים ולא טועים. נכון שהרבה תכונות של רשת 3 קיימות שם. אבל זו רק ההתחלה. זה ייקח הרבה יותר זמן להיות כאן באופן מלא. ובכל זאת, יש מומחים שאומרים שנכנסנו לעידן האינטרנט המבוזר בשנת 2015.

אך השינוי הוא בלתי נמנע. זה רק הטבע האנושי לפחד מהדברים הלא ידועים והחדשים. אך ברגע שנבין את התועלת והתוצאה הסופית, נקבל את השינוי במוקדם או במאוחר.

אינך יכול למצוא הגדרה מובחנת הגונה של מבוזרים אנו כיוון שאיננו יודעים כיצד זה יתגלה. נכון לעכשיו, אנחנו יכולים רק לחזות את העתיד.

העולם כבר השתחווה לאינטרנט 2.0 על המשוב החיובי הבלתי נתפס שלו. המשרדים, הבתים והעסק היו עדים לשינוי דרסטי מאז תחילת האינטרנט 2.0.

מובן מאליו כי מחסנית הבלוקצ’יין של Web 3.0 הולכת להיות הדבר הגדול הבא והיא תשפיע על חיינו מכל היבט אחד.

אינטרנט 3.0: איך זה הגיע להיות?

העבר של מחסנית IT של Web 3.0

המדען האמריקני המפורסם טים ברנרס-לי סיפר לראשונה לעולם על האינטרנט הסמנטי בשנת 2001. לעתים הוא נחשב כממציא ב- WWW. שוב, הוא צופה שזו תהיה צורה חדשה של תוכן אינטרנט שמחשבים יכולים להבין. לעתים קרובות הוא כינה את הרשת הסמנטית הרחבה של המערכת הנוכחית במקום לקרוא לה סביבה אחרת של מחשוב.

בעוד שקבצים נקראו לקריאה בלבד בשנת 2001 מכיוון ש- Web 2.0 עדיין לא נולד, Burners-Lee אמר כי מחסנית ה- IT של Web 3.0 או האינטרנט הסמנטי יקראו, יכתבו ויבצעו את הקבצים.

כמה מורכב Web 3.0 IT Stack?

המורכבות של הרשת המבוזרת אינה יודעת שום קשר. מחסנית טכנולוגיית הבלוקצ’יין Web 3.0 מסובכת ביותר. המסגרות מוגדרות מחדש ושפה חדשה מוגדרת. דברים כאלה נצפו כאשר בעולם היה רק ​​אינטרנט 1.0.

מכיוון שתוכן ערימת ה- IT של Web 3 מיוצר לחלוטין על ידי המשתמשים, ייתכן שיש אפשרות לאינטרנט עקר. למרות שזה נראה לא סביר כי אנו עדים לאנשים פשוטים ליצור תכנים חדשים בכל רגע ורגע. אם אין שיטות טבעיות בקרב המשתמשים ליצירת תוכן חדש, מחסנית ה- IT של Web3 תקבל מכה גדולה.

מדרגיות היא נושא גדול מאוד עבור רשת מבוזרת לבוא איתה. יתר על כן, לעולם אין תשתית מספיק טובה בכדי לבסס את הסביבה המושלמת עבור Web 3.0. ובכל זאת, העתיד שלה תלוי באופן שבו קהילת האינטרנט המבוזרת פועלת למתן פגמים שיש למערכת כרגע.

מחסנית IT של Web 3.0: התרחיש הנוכחי

מבנה הבלוקצ’יין של Web 3.0 מוכר למדי לעוגת השכבות. נכון לעכשיו, חברות סטארט-אפ שונות שעובדות ללא הרף מקימות את האפליקציות המבוזרות המושלמות שיקלו על חיי המשתמשים. כל השמות הגדולים עובדים על פרויקטים של בינה מלאכותית (AI). אמיץ כבר כאן עם הדפדפנים החדישים שלהם. רק הזמן יכול לדעת כמה מהר העולם יקבל את הטכנולוגיה הנפלאה הזו.

פעילויות כאלה של המוחות הצעירים בעולם מצביעות על כך שהעתיד יהיה בהיר מאוד. הדברים יהיו בטוחים יותר, קלים יותר ומכוונים יותר למשתמש.

כל הנתונים מקושרים כעת ומחוברים ביניהם ויוצרים רשת נתונים.

Google Freebase

מפתחים רבים מנסים לשכלל את תהליך קישור הנתונים ברחבי הרשת. Google Freebase הוא אחת הדוגמאות הטובות ביותר לפרויקטים העובדים עבורו. הם משתמשים במאגר מבוסס גרף. למרבה הצער, גוגל סגרה את שירות ה- Freebase באמצע שנת 2016.

בסיס חופשי היו טונות של נתונים בנושאים שונים. נתוני אנשים, מיקום גיאוגרפי ובידור נשמרים בעצם כאן ב- Freebase. ה- Freebase היה כמעט כמו ויקיפדיה בצורה בסיסית כלשהי.

Wikidata ו- Wikimedia הם כמה פרויקטים שניסו להקים את מאגר הידע החינמי. בני אדם וגם מחשבים יכלו לקרוא, לכתוב ולבצע את המידע בבסיס הנתונים.

לאחר כיבוי פרויקט ה- Freebase, גוגל החלה לעבוד על פרויקט גרף הידע. גרף הידע פועל בעיקר כדי להגדיר מחדש את תוצאות החיפוש כך שאנשים יוכלו לקבל את המידע הנכון ללא כל טרחה.

עוזרים להיות אינטליגנטים: סירי ו- Google Now

סירי גרמה לאנשים לתהות בזיהוי הדיבור המרשים שלה ובמאמץ שלה לפעול כמשתמש קבוע. זה כאן בעיקר כדי לעזור למשתמשים לבצע משימות בקלות.

סירי יכולה לטפל בהזמנת המלון או המסעדה, בניתוח תנאי הטיסה, למרות שסירי החלה את דרכה באייפון ובמקבוק, היא פעילה כעת במכשירים שונים..

לא רק לסירי, אלא גם ל- Google Now יש הרבה אוהדים. כל שעליך לעשות הוא לבקש מ- Google Now דברים. הוא יכול לחפש באינטרנט, לבצע הזמנות ולתקשר עם אדם אחר ללא צורך בהדרכה אנושית.

עוזרים חכמים כאלה יהוו תרחיש נפוץ בעתיד וגם עבור בלוקצ’יין Web 3.0. אלכסה וכמה עוזרים אחרים נמצאים כל כך הרבה מאחור.

מערכת אקולוגית משתפת ומשתפת

מחסנית הבלוקצ’יין של רשת 3.0 המתבגרת במהירות מתגלה כיורשת החדשה. שירותים רבים מציעים גישה ציבורית לממשקי API, מה שיאפשר למפתחים להתפתח באופן עצמאי והופך את המערכת לחזקה עוד יותר.

הסביבה היא עסקה ענקית במקרה זה. זה לא יאפשר לטכנולוגיות סמנטיות לשתף פעולה אבל זה גם יפתור את הבעיה מהשורש. עם זאת, פיתוח ייצוגים סמנטיים הם מורכבים לחלוטין.

הדרך היחידה להשיג מערכת אקולוגית זו היא להפוך את השפה או המערכת ליותר טבעית וקריאה במכונה.

לצורך ייצוג אינטרנט סמנטי עם היישום הסמנטי העתידי, ארגונים יכולים להתכנס ולבנות מערכת אקולוגית של שיתוף פעולה. כולם יכולים לתרום חלק מהפתרון ולבנות את כל הרשת בשפה ידידותית למכונה.

עם זאת, שירות אחד יכול ללא ספק לתפוס את המשמעות של הטקסט המורכב, אך התהליך יחד יהיה יעיל יותר וחוסך זמן.

טכנולוגיה סמנטית חזקה זו, נתונים מובנים למחצה ומערכת אקולוגית עשירה יבטיחו את יצירת ערימת הבלוקצ’יין web 3.0. זו קהילה שבה כולם יכולים לזכות.

איך נראה העתיד של האינטרנט הסמנטי?

עתיד האינטרנט הסמנטי מורכב ממראות רבים ומבטיחים עד כה. הדמיון או ההתפתחות שמאחוריו לא היו לא מציאותיים. עם זאת, רבים מהגורמים העיקריים של הרשת העולמית חסרים את ההקשר ואכן עובדה מוטלת בספק.

הטכנולוגיה מורכבת בהרבה מגרסאות קודמות והנושא הופך מופשט מדי. עם זאת, עם שיפורים נוספים, זה בוודאי יכול להיות זה שרצינו כל כך.

יש הרבה דגמים מצליחים באינטרנט על ערימת הטכנולוגיה של בלוקצ’יין, אך אף אחד מהם לא מכסה בפועל את הלהיטות האמיתית של כל האדריכלות..

עם זאת, הנוכחות העיקרית של רשת חדשה זו אמורה להגיע בקנה מידה קטן יותר של עבודה ואז לגדול. השינוי לא יקרה בן לילה, זה ייקח זמן.

פרק 7: הערות סיכום

בעולם הבלוקצ’יין והרשת המבוזרת, זה רק נורמלי שנקבל גרסה חדשה יותר של מערכת האינטרנט. במקרה זה, יש לנו מחסנית IT של web 3.0, אם כי התהליך עדיין בדרך ויש לו הרבה שיפורים, אנחנו עדיין יכולים לקוות לחוויה דיגיטלית טובה יותר עכשיו.

אם אתה מעוניין יותר בנושאי ההיכרות עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין, הקפד לבדוק את קורס הבלוקצ’יין הבסיסי החינמי הזה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map