מדריך למתחילים: מה זה Tezos? פורמליזציה של ממשל בלוקצ’יין

האם אתה יודע שאחת מפלטפורמות החוזים האחרונים החכמות רוצה ליצור בלוקצ’יין שלטון עצמי כקהילה דיגיטלית אמיתית? זו פלטפורמת Tezos.

 

נקודות זכות תמונה: Tezos

זה היה באור הזרקורים מהסיבות הטובות והרעות. Tezos רשמה למעלה מ -200 מיליון דולר ב- ICO. זה בצד הטוב. אך מהצד השני, טזו עבר בעיות שונות. היא עמדה בפני תביעות פעולה ומאבקי כוח של חברי הדירקטוריון.

 

בכל הבעיות איתן התמודד, הצוות רוצה לפתח פלטפורמת חוזים חכמה. בפלטפורמה, אנשים עם מטרות ותחומי עניין משותפים יכולים לבצע פעולה – המטרה האמיתית של חבר העמים.

צוות Tezos עבר להשיג כמה מאבני הדרך כמו השקת Betanet. אבל, במאמץ הזה מה זה Teos בפירוט רב?

מה זה Tezos: פלטפורמה חדשה ליישומים מבוזרים

היסטוריית טזוס

אין הרבה מידע על מקורם של טזוס. עם זאת, כמה דיווחים מצביעים על כך שמקורו של Teos עשוי להיות עוד בשנת 2014. בתקופה זו רק הביטקוין היה פעיל. את’ריום היה עדיין בשנות התינוקות שלו. לפיכך, הטענה שאם טזוס נבנה אי פעם להיות מתחרה, התחרות הייתה עם ביטקוין.

עם זאת, בשל האופי הקרוב של הפלטפורמה לזו של את’ריום, היא נתפסת כמתחרה הגדול באת’ריום. חוזה חכם של Ethereum פותח ב- Solidity. אבל חוזה חכם של Teos נוצר בשפה פונקציונלית של OCaml.

שפת OCaml

OCaml היא שפת תכנות כללית. השפה חזקה. משמעות הדבר היא שהשפה קלה לניפוי באגים ותחזוקה. כמו כן, השפה חזקה בענייני אקספרסיביות ובטיחות.

הטענות טוענות כי השפה משמשת בצורה הטובה ביותר במערכת בה טעות אחת מובילה להפסדים גדולים. בנוסף, השפה מתהדרת בבסיס רחב של כלי פיתוח וספריות.

לכן, לא קשה לדעת מדוע טזוס בחר ללכת על השפה.

את ‘בעיות’ האת’ריום שנפתר על ידי טזוס

 • חששות ביטחוניים בקריפטוגרפיה. השימוש במישלסון בחוזים חכמים יהיה הפיתרון.
 • הוכחת מערכת העבודה של Ethereum. טזוס תופס את ההוכחה לעבודה כיקרה ומרכזית מאוד. טזוס פותר זאת על ידי האצלת מנגנון הוכחת המימוש.
 • שפת העסקה של את’ריום. השפה בה משתמשים את’ריום חסרה הרבה מאוד אקספרסיביות. Tezos משתמש בשפת OCaml לעסקאות. השפה אקספרסיבית יותר מאחרים כמו סולידיות.
 • לבעיות תיאום שגורמות לאת’ריום יש חוסר יכולת לחדש באופן דינמי.

על ידי התייחסות לחששות אלה, צוות הפיתוח של Teos מאמין שהם יכולים להמציא פלטפורמת בלוקצ’יין טובה יותר.

נקודות זכות תמונה: Tezos

חוזי Tezos חכמים.

ב- Tezos, אנשי קשר חכמים הם חשבונות סטטטיים המציינים קוד הפעלה. לכל חשבון או ליתר דיוק חוזה יש מנהל. המנהל ישלוט בחשבון. המנהל הוא בעל החשבון. בחוזים שני סוגים של מפתחות; המפתח הציבורי והמפתח הפרטי.

מפתחות ציבוריים ישמשו לחתימת חסימות וחסימת כרייה.

החוזה החכם יהיה בשפת התכנות של מיכלסון. השפה תאפשר למפתחים ליצור חוזים חכמים ו- dApps אשר יהיו עמידים בפני הפרעות או צנזורה של צד שלישי.

בואו נתעמק קצת בשפת החוזה החכמה הזו מיכלסון. Ethereum משתמשת ב- Solidity כסוג השפה החוזית החכמה. בניגוד למוצקות, שפת החוזה החכמה החדשה שמנצלת טזוס אינה מורכבת עם שום דבר. מה המשמעות של זה?

המכונה הווירטואלית של Tezos מפרשת את השפה. זה ניתן להשוות יותר ל- bymecode EVM רק עם מבנים ברמה גבוהה. מבנים אלה ברמה גבוהה כוללים; מפות, lambdas, סטים ופעולה ספציפית לחוזה. פירוש הדבר אפוא שהשפה מקלה על בני האדם כיוון שהקריאה בה קלה. לזכות השפה מציאת פתרונות לאתגרים הנובעים משימוש במוצקות.

הוכחת Tezos של יתד

הפלטפורמה היא פלטפורמת עמית לעמית. לכל משתתף יש צומת. הוכחת מערכת ההימורים של Tezos היא מנגנון שבו צמתים שונים יגיעו להסכמה על מצב הבלוקצ’יין. לטכנולוגיות רבות אחרות של בלוקצ’יין יש את מערכות ה- PoS שלהן. אך בניגוד לשאר מנגנוני ה- PoS, פלטפורמת Tezos מאפשרת לכל אחד להשתתף ב- PoS. כל מי שלוקח חלק בתהליך להשגת קונצנזוס על מדינת טזוס מקבל אז תגמול.

בנוסף לעובדה שכל אחד יכול להשתתף, מנגנון ה- PoS בטזוס הוא פחות יקר. כמו כן, חסמי הכניסה פחותים. אז זה נגיש בקלות.

חסימת חתימות טזוס

Tezos משתמשים במושג החתימה על בלוקים כדי לרסן את הכרייה האנוכית. המשמעות של חסימות חתימה היא שכאשר מטבעים בלוק, מוקצות לו 16 זכויות חתימה אקראיות. 16 בעלי העניין שמוקצים להם זכויות החתימה יתבוננו בכל תהליך הטבעה ויגישו חתימות כדי לאמת את החסימות.

לאחר מכן מתמרצים בעלי העניין החתומים. כל תהליך החתימה על חסימות מכונה Tezos Baking.

האם כרייה אפשרית על Tezos?

ובכן כן! הפלטפורמה מאפשרת כריית גלילים. הכרייה מכונה אפייה. בעל עניין יכול לכרות בלוק אחרי דקה ואת החסימה הבאה אחרי שתי דקות והמגמה נמשכת.

במקרים בהם לקוח רואה הזדמנות לכרות חסימת עדיפות גבוהה, Tezos מאפשר פיקדונות ביטחון. פיקדון ביטחון מעניק לכם יד עליונה בכריית נתח בעדיפות גבוהה. במקרים בהם יש פיקדון, ולא מתבצע כרייה המערכת מחזירה את הפיקדון לארנק הלקוח.

מה זה Tez Roll?

גלילים הם קבוצה של אסימונים שהמסלול שלהם נשמר על ספר החשבון של Tezos. האסימונים משמשים לבחירת הנציגים שנבחרו לאפייה. כוחו של נציג לאפות הוא ביחס ישר לאסימונים שהוקצו להם. בגליל יש 10000 אסימונים.

מה צריך לאפות?

אפייה היא עבודה די פשוטה. עם זאת, ישנן כמה דרישות הדרושות לאפייה.

ראשית, כדי לאפות תצטרך מעבד, זיכרון ורוחב פס. הבלוקצ’יין מטיל על האופה באחריות ליצור את הבלוקים שהם אופים. לאחר יצירת הבלוקים הם יצטרכו לאמת את החסימות. זה ייקח שטח זיכרון וניכר רוחב פס. חוץ מזה, חיבור אינטרנט יציב ובטוח נחוץ לאופה.

לאחר מכן, הם זקוקים לאבטחה עבור הבלוקים שהם אופים. פלטפורמת Tezos מציעה לאופים תמריצים לבלוקים מאובטחים. ישנן שלוש דרכים עיקריות באמצעותן האבטחים יאבטחו את פעולתם.

ראשית, מניעה והפחתה של חדירה שמבטיחה שאף מעטפת מרוחקת לא תוכל לקבל גישה לתהליך האפייה. שנית, התנגדות ל- DDOS, דרך בה אופים חכמים יזריקו את הבלוקים שלהם מיותר מכתובת IP אחת. לבסוף, ליתר ביטחון, על האופה להגן על המפתח הפרטי.

אסימונים טזו עבור האופה

כדי שאופה ישמש כציר לאפייה, הם חייבים לכלול לפחות 8.25% מהאסימונים..

מדינת המשלחת על טזוס

משלחת היא בעיקר חלוקת תגמולי האפייה. המערכת יכולה לבצע את המשלחת באופן אוטומטי. מה מצבה של המשלחת על טזוס?

ישנם כ -33.33% אסימונים של Tezos פעילים. מתוך מספר זה, הבלוקצ’יין מאציל נתח עצום של עד 90% מכלל האסימונים הפעילים של 33.33%. עם נתונים אלה, ניתן לטעון בצדק שמערכת המשלחות מנועה יתר על המידה ומנויים יתר על המידה. ניתן לייחס את מנוי היתר;

 • אופטימיות סביב רווחי המשלחת
 • מנגנון האפייה הציבורי של Teos נגיש בקלות ובעל חסם כניסה נמוך יחסית
 • החלפה נמוכה של האסימונים כפי שמחזיקים האסימונים החליטו לאחסן.

 התפתחויות פוטנציאליות על Tezos

כאשר צוות הפיתוח מבקש כל הזמן להפוך את הפלטפורמה לגדולה יותר ויותר. הנה כמה התפתחויות אפשריות שמתבשלות. וכפי שקהילת טזוס צריכה לצפות.

 1. הוכחות ידע לא-אינטראקטיביות אפס. זה יהיה תכונה נהדרת בשמירה על עקבות העסקאות. עם זאת, המכשולים שיש לקפוץ למימוש NIZKPoK זה יהיו הבסיס במודלים של CRS. וחוסר מספיק מחקר וראיות להצלחת המערכת בעולם הבלוקצ’יין. משמעות המודל של CRS היא שהמערכת צריכה לחזור למערכת הצדדים המהימנים. כצד מהימן יספק את מודל ה- CRS. סיכוי לחדירת צד ג ‘.
 1. חתימת טבעת. ובכן, CyptoNote פיתחה חתימות טבעות לפרטיות. לכן, לקוח יכול להוציא את מטבעות ה- Tezos שלו מבלי לחשוף את כתובת הלקוח.

ממשלת טזוס

כמו ברוב הפונקציות בפלטפורמה, לטזוס יש מבנה ממשל שבו המעורבות של כל בעל עניין היא המפתח. לפלטפורמה יש מחזור בחירות ואמירה בתיקונים לפרוטוקול. זהו צעד שהלקוחות ירגישו מעורבים בהתקדמות המטבע הקריפטוגרפי בזמן שהוא מבקש להתפתח. כמו כן, המהלך מאפשר מעקב אחר ניסיונות זדוניים לתיקון הפרוטוקול.

מושג התיקון העצמי של Teos הוסבר

ובכן, כאשר מפתחים מבצעים שדרוג בפלטפורמת בלוקצ’יין, הפלטפורמה מתפצלת. אנו מתייחסים לתהליך הפיצול ‘זיוף’. ברוב המקרים, הקהילה מקשרת מזויפים עם הפרעה ברשת, חלוקה קהילתית ושינוי בתוכניות התמריצים של הלקוחות..

עבור Teos היזמים משדרגים את המערכת מבלי לפצל. לכן, הם מבטלים בעיות הקשורות למזלגות. חוץ מזה, עלויות הביצוע של השדרוגים יהיו משתלמות בהשוואה לפלטפורמות בלוקצ’יין אחרות.

טזוס בטנט

אלפאנט, רשת המבחנים, הוכיחה הצלחה במשך למעלה משנה. לאור זה, קרן Teos ראתה לנכון לנסות את חווית הקריפטו בעולם האמיתי. הם השיקו את Betanet עם חסימת בראשית מוצעת. בגוש הג’נסיס יש פרטים על ההקצאות שיעשו לקרן.

Betanet נותן את התחושה האמיתית של העסקאות בתוך blockchain. מותר לחברי הקהילה שיהיו מוכנים לעסוק בחוויה. עם זאת, חשוב לציין כי האתגר שמגיע עם Betanet הוא התחזוקה, ההתאמה והשבתה הלא מתוכננת בתקופה האמורה..

Teos ICO

ICO של Tezos הוא כנראה המעניין ביותר בהיסטוריה האחרונה של הבלוקצ’יין. לא רק במחיר המטבע אלא באירועים שבאו בעקבות ה- ICO.

ה- ICO קרה ביולי 2017. ה- ICO גייס 232 מיליון דולר שעד אותו ICO היה הגדול ביותר. מה שאחרי היה הרסני. מייסדי טזוס, קתלין וארתור ברייטמן, שהם בעל ואישה, היו מחלוקת עם יוהן גברס, ראש קרן שוויץ, על תפקידו בדירקטוריון. הבריטמנים רצו שהוא יתפטר. כדי להפריך זאת, ראש הקרן השוויצרית יוהן גברס אמר כי תפקידם של הבריטמנים אינו ברור, והם הגורם להשקת Tezos. זה הפך לנושא של משפט בבית המשפט של למעלה משבעה חודשים. ההתכתשויות הביאו כתוצאה לעיכוב בהשקת המוצר.

מוקדם יותר בשנת 2018, ראש הקרן השוויצרית התפטר מתפקידו. בציוץ לאחר התפטרותו ציטט כי עזיבתו הייתה לסלול את הדרך לשיגור. וזה היה למען הפרויקט.

האם ההתפטרות הייתה מרצון על לא, לא ברור. אולם מה שברור הוא העובדה שהתחוללו דשנות של הקרן והדירקטוריון. והקורס עכשיו הרבה בעיצומו אפילו עם ההמתנה.

Tezos מכירים את הלקוח שלכם / הלבנת הון (KYC / AML)

בחדשות האחרונות, קרן Teos הכריזה על יישום KYC / AML. במהלך שנשמע לא פופולרי. אנשים רואים את המהלך כמוסיף למורכבות. עם זאת, הצעד שכנע את הבסיס כי היזמים לא נקטו בצעד לסיבוך החיים עבור הלקוחות. גם המהלך אינו מהלך לפגיעה בפרטיות. אך מהלך לעמוד בהתפתחות הנוף הרגולטורית המהירה.

המחלוקת בין בני הקהילה לבין היסוד בעניין זה מהווה אתגר. הקהילה מציגה את האתגר כדרך מחולקת ביתית. מה זה אומר, יש אתגר להציב את כולם באותו דף. אמנם, עם הדמוקרטיה במצע יהיה מרגש לראות איך זה הולך.

תהליך קבלת מענקים של Tezos

במטרה לתמרץ מפתחים בפלטפורמה, הודיעה קרן Teos על תהליך מתן מענקים. התהליך יושק לעיתים באוגוסט השנה. המענקים יכוונו לשלושה תחומים;

 • לימוד ומחקר שמטרתו לשפר את פלטפורמת Tezos ואת הטכנולוגיות הנלוות
 • תמיכה ביצירת כלים ויישומים חדשים למערכת האקולוגית של Tezos
 • מאמצים לחיזוק וטיפוח קהילת טזוס המתפתחת

לכל מפתח בעל מיומנות וידע יש את ההזדמנות להציג זאת בפני הקרן ולהרוויח כסף תוך כדי. זוהי דרך נהדרת לערב את חברי הקהילה תוך שיפור הפלטפורמה.

מטבעות טזוס: XTZ

מטבע ה- Tezos ה- XTZ, המכונה גם טיזים הוא המטבע הרשמי של המטבע. יש סך של 763,306,930 מטבעות XTZ כהיצע הכולל. מתוך סך הכל 607,489,041 XTZ נמצאים במחזור. זה מתבטא בשווי שוק של 1,401,829,561 דולר.

בחסימת הג’נסיס, המחיר הוא 0.37 $ המחיר, עם זאת, יביע מגמה שורית ויראה עלייה של פי 100 בפרק זמן. עם גודל ה- ICO, הצמיחה מאוד ניתנת להשגה.

שירות בפלטפורמת Tezos

בפלטפורמת Tezos ישנם ארבעה שירותים; הצומת, האופה, הלקוח ושירותי הלקוחות הרשעים. תן לנו לחקור כל שירות.

צומת ה- Tezos היא התוכנית הראשית. הצומת מתחבר לרשת, מאמת עסקאות ומתחבר לפנקס הציבורי העולמי.

פלטפורמת Tezos משתמשת במונח לקוח לארנק. הארנק מטפל בכתובות חוזה.

האופה עוקב אחר הרשת ויוצר חסימות. לקוח מרושע הוא כלי בדיקת אינטגרציה. הכלי מנסה להערים על הצומת לצורך הצומת לזהות את הנתונים המזויפים או כמויות נתונים גדולות.

צומת Tezos בפירוט

כפי שהודגש בבירור לעיל, הצומת הוא התוכנית הראשית. אנו מנתחים את הצומת בפרטים

בצומת יש את שכבת peer to peer, את מסד הנתונים ההקשר ואת מעטפת הרשת.

שכבת העמיתים

עמית השווה הוא המרכיב השטחי ביותר בצומת. שכבת עמיתים זו לוחשת לצומת. לשכבת עמית לעמית יש את התכונות הנוספות הבאות.

 • לכל שכבת עמיתים יש מפתח פרטי. שכבת העמיתים מציידת את המפתח בחותמת הוכחת המוקד. המשמעות של תכונה זו היא שאם עמית לקהילה רוצה לפתוח זהות חדשה בפלטפורמה, הם יקבלו עלות מינימלית..
 • פלטפורמת Tezos מחליפה באופן קבוע עמיתים ידועים וטובים. חילופי דברים אלה הם אסטרטגיה להשגת קישוריות מיטבית בפלטפורמה.
 • שכבת העמיתים מנטרת ומבקיעה עמיתים. הפלטפורמה מציבה את העמיתים המתנהגים בצורה לא טובה או ברשימה השחורה. ובני גילם המתנהגים היטב יכולים להרוויח מקום ברשימת ההיתרים.
 • שכבת ה- peer-peer מבטיחה שכל התקשורת בין הצמתים תהיה אותנטית ומוצפנת למען בטיחות, אבטחה ואמינות..

מאגר ההקשרים

רכיב זה של הצומת מאחסן את הנתונים. הנתונים המאוחסנים כאן קשורים למצב ספר החשבונות. פלטפורמת Tezos משתמשת באירמין כ- backend. אירמין מבטיחה תצוגה פונקציונלית של האחסון, והיא מקודדת את מצב הספר. צורת עץ החשיש מסבירה את מצבו של ספר החשבונות המקל על האימות הישיר ללקוחות.

Teos מריץ מדי פעם בדיקות מדרגיות ב- Irmin כדי לבדוק את ביצועיו בעסקאות רחבות היקף. כמו כן, במאגר המידע נמצאים החסימות והפעולות.

מעטפת רשת

בין הרשת לפרוטוקול נמצא הממשק. הממשק הוא מעטפת הרשת. זה ממלא תפקיד חיוני בפלטפורמה. מעטפת הרשת משתלטת על החסימות שנשלחו על ידי העמיתים ומאמתת אותה כנגד הפרוטוקול הנוכחי. מעטפת הרשת היא ללא ספק החלק העדין ביותר בצומת. הטבע העדין אינו במובן הביטחוני אלא היכולת להשיג את זה נכון. עם זאת, קרן Tezos מחפשת ללא הרף דרכים להשיג זאת.

מהו מפת הדרכים של Tezos

קרן Teos אשם בכך שלא הציבה מפת דרכים ברורה. עם זאת, לא קשה לשער שמפת הדרכים תכלול תנועה עצומה מביתנט למיינט.

מעבר ממבחן האלף-בית לבית-בטנט היה אבן דרך מרכזית. אבל, המיינט צריך להיות האולטימטיבי. לעת עתה, חברי הקהילה חייבים לחפש אחר כל הודעה מפתיעה כמו עם ההשקה.

האתגרים העומדים בפני טזוס

עולם הקריפטו אינו פריצה קלה. צריך להתמודד עם הרצון ולהמשיך. עד כה כמה אתגרים פגעו בטזוס.

הראשון צריך להיות העיכוב בין ה- ICO ביולי לתאריך ההשקה. הקרבות בין חברי קרן Tezos גבו מחיר מאבני הדרך שהיו. עם זאת, מאז היה פיתרון ביחס למצב הבסיס, ונראה שהכל חזר למסלולו.

תביעות הן האתגר השני. לטזוס היו שתי תביעות בעלות פרופיל גבוה על ידי ממשלת ארה”ב. לוקח כל כך הרבה זמן בבית המשפט שנלחם בתביעות. צוות הפרויקט היה מנצל את הזמן היקר כדי להבטיח את התפתחות הפרויקט.

האתגר השלישי לחברי הקהילה הוא לוחות הזמנים המפתיעים. למפתחים לא נקבעו לוחות זמנים ברורים לאבני הדרך. כל אבני הדרך שהושגו עד כה הושגו ללא לוחות זמנים ברורים.

מחשבות אחרונות

יתכנו אתגרים העומדים בפני הבלוקצ’יין. עם זאת, הצוות עושה צעדים משמעותיים בכדי להשיג את התואר המטבע האחרון שעומד כמשימה של הפרויקט.

קרן Teos מודה כי הם מתמודדים עם תחרות ממטבעות מבוססים יותר כמו Ethereum. עם התחרות הזו בחשבון, הם תמיד עושים את המיטב על מנת להבטיח שהקריפטו יבלוט. תהליך מתן המענק הוא אך ורק דרך להבליט מחויבות לקורס ופיתוחו.

הצוות עדיין צריך לעשות כל כך הרבה כדי שהקריפטו יתפוס את מקומו. אבל יש מאמצים מכוונים לגרום לטכנולוגיה לצמוח.

מצא פרטים נוספים על שלהם אתר אינטרנט.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map