מה זה Stablecoin? כל מה שאתה צריך לדעת!

Blockchain הביא לנו מתנה נפלאה יחד עם כל ההיבטים המהפנטים שלה – מטבעות קריפטוגרפיים. מטבעות קריפטו מכוונים כבר זמן רב למקום הראשון בעולם ההשקעות. עם זאת, למרות כל תכונותיו וניסיונותיו, הוא עדיין מתקשה להתמודד עם התרחיש בעולם האמיתי.

ראשית, מטבעות קריפטוגרפיים הם תנודתיים ביותר, והמחירים לעולם אינם מתייצבים. מסיבה זו, משתמשים רבים מתרחקים משוק הקריפטו החדש הזה. מומחים מאמינים כי למטבעות קריפטוגרפיים יש דרך ארוכה אם היא רוצה להפוך למטבע מקובל בעולם.

ובכן, אנחנו כבר יכולים לראות איך זה מסתדר, בשנה זו, 2018, הם הגיעו ל 800 מיליארד דולר הטובים ביותר שלהם בכל הזמנים. אך ככל שחלפו הימים המצב משתנה בצורה קיצונית. המחיר התחיל להפחית מהר מאוד, וכעבור זמן מה הוא נמצא באזור 200 מיליארד דולר.

Contents

היכנסו ל Stablecoin.

המטבע היציב הוא העיר החמה החדשה, והם נראים ממש טוב. רבים מכם ודאי שמעתם על כך, אך נשארים מבולבלים לגבי מה זה באמת. זו הסיבה מדריך זה יכסה את כל הקשור למוצרי נייר. אז הבה נתחיל!

פרק -1: מהו סטאבלוקוין?
פרק -2: סוגים שונים של מטבעות שכבה
פרק -3: Stablecoin: הפרויקטים הפופולריים ביותר
פרק 4: מהם היישומים בעולם האמיתי?
פרק 5: מדוע הפופולריות של Stablecoin עולה?
פרק 6: האם יש מגבלות?
פרק 7: מבט קדימה

פרק -1: מהו סטאבלוקוין?

Stablecoin הוא סוג של מטבע קריפטוגרפי שתמיד מחזיק במחיר יציב. סוג זה של מטבעות קריפטו נוצר בכדי לקבל את התרחיש בשוק הקריפטו הלא יציב ולהבטיח קרקע יציבה לכולם.

לפיכך, מטבעות מטבעות יציבים חיוניים עבור משקיעי קריפטו, חילופי מטבעות קריפטו ושוק הקריפטו הכולל. כדוגמה, קחו למשל Stablecoin של Tether. קשירה מגובה בכסף פיאט, ואתה יכול לסחור ב- Tether תמורת $ 1 בלבד. אז אתה מבין כיצד stablecoin של Tether יכול למעשה לאזן את האופי הלא יציב של המטבעות הקריפטוגרפיים.

מהו סוגי stablecoin ו- stablecoin

תוכלו למצוא הרבה מטבעות אור בבורסה בימינו. מטבעות אלה צוברים פופולריות אט אט ומבססים מחדש את אמונתם של אנשים במטבעות דיגיטליים. למרות שהיו פרויקטים אחרים שלא הצליחו להגיע לרמת ההצלחה הנדרשת כפרויקטים פופולריים, עדיין הם הולכים חזק.

למרות שאתה עשוי לחשוב מדוע יש כל כך הרבה פרויקטים של המטבע היציב כאשר לכולם אותה תפוקה. ובכן, העניין הוא שלכל אסימון יציב אחד יש מערכת מנגנונים משלהם. לחלקם יש פרוטוקולים שונים או משתמשים בשיטות שונות לייצוב הערך.

כמעט כל מטבעות היצרן מחזיקים בטחונות כלשהן ואז מנהלים את היצעם כדי להשפיע על השוק ולהפוך אותו ליציב. אסימון יציב מגובה כסף מחזיק כסף בפועל במילואים ואז מבטיח מטבע שניתן לפדיון בתמורה לאסימונים.

האלגוריתמים המקוריים מאחורי כל מטבע אולי נראים מעט מסובכים, אך המונח הפשוט יהיה “להחזיק ערך יציב בכל מקרה.”

מדוע Stablecoin קיים?

ובכן, זה די פשוט באמת. התמודדות או הפצה של כסף פיאט אינה תמיד משימה קלה בעולם הקריפטו. בעיקר בגלל המגבלות והתקנות כביכול על כספי פיאט.

זו הסיבה שבורסות קריפטוגרפיות רבות לא עוסקות בדולרים. לפיכך, זה הופך להיות קשה למדי עבור משקיעים שרוצים להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים במזומן קשה. המטבע היציב יכול להוות תחליף מוצק לדולרים, והוא יעזור לכם להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

התיאוריה היא לחקות את אופי הדולרים ולהשתמש בזה כדי למכור ביטקוינים ולקבל מזומנים. כך עובדים מטבעות שכבות.

שוק הקריפטו חסר גם נזילות. רשימת מטבעות יציבה, לעומת זאת, יכולה לספק את הנזילות הדרושה לשוק הקריפטו. זו הסיבה שהם חיוניים לצמיחת המטבע הדיגיטלי הכולל ולמעורבות ברחבי העולם.

פרק -2: סוגים שונים של מטבעות שכבה

אתה עשוי לחשוב שלכל מטבע החליפין של stablecoin יש אותו סוג של אלגוריתמים. עם זאת, זה לא המקרה האמיתי כאן. תוכלו למצוא סוג אחר של רשימת מטבעות יציבה בשוק עם מנגנונים שונים. אלה מסווגים בדרך כלל לארבעה מטבעות שונים.

בואו נראה מה הם:

1. Stablecoin מגובה פיאט

אלה מגובים בכסף פיאט ובאחת הצורות הנפוצות של הצפנת מטבעות יציבה. במונח פשוט, זה קצת סוג דיגיטלי של כסף פיאט.

כסף פיאט הוא המטבע הקיים שיש לנו בכל מדינה. במילים פשוטות, זה כסף הנייר שאתה משתמש בו מדי יום כדי לקנות דברים ולחסוך בבנקים שלך. USD, CHF, EUR, JPY ו- GBP הם רק כמה קומץ דוגמאות, אבל אתה מבין את הנקודה, נכון?

מה שקורה בצורה זו של מטבע קריפטוגרפי של stablecoin הוא שלמטבעות אלה יש ערך זהה לזה של מטבע רגיל. המשמעות היא שאם המטבע שלך הוא $ 1 אז לכל קריפטו מטבע יציב יהיה אותו ערך $ 1. לכן, שני יחסי המטבע הללו יישארו תמיד על 1: 1. זהו היסוד הבסיסי של stablecoin.

עם זאת, במקרה זה, לכל סוגי המוטלים הללו יהיה כסף אמיתי שמגבה אותם מהבנקים. תשתית זו הופכת את תפיסת הביזור הכוללת למעט פסולה. למה? כי בסופו של דבר המטבעות הקריפטוגרפיים נשלטים על ידי הבנקים, שהיא מערכת מרכזית.

עם זאת, סוג זה של מבנה יציב של מטבעות הוא גם די פשוט; ובכל זאת, תצטרך להתמודד עם בעיות אמון.

התהליך

עיבוד אסימון יציב מסוג זה הוא די פשוט. חברת צד ג ‘תנהל את תזרים כספי הפיאט והאסימונים. היא תקבל כסף חדש של פיאט ואז תנפיק את הסכום המדויק של היציבות ברשת. חברה זו תשמור על כל כספי הפיאט שהאסימון מייצג.

אך יהיה עליכם לסמוך על חברת הצד השלישי ולהאמין כי לבנקים יש כמות זהה של כסף פיאט. עם זאת, אין לך שום דרך לדעת זאת בוודאות. זה עניין של אמון, שמביא שוב את הבעיה הנפוצה.

לאחר שהם מוציאים את האסימונים ואתה קונה stablecoin בכסף פיאט אתה יכול להשתמש בפלטפורמות שונות. מצד שני, אם אתה רוצה למכור את האסימונים שלך ולקבל את המזומנים בחזרה, החברה תעביר לך את הכסף באמצעות בנק. לאחר מכן הם יהרסו את האסימונים שגאלתם. באופן זה, הם ישמרו על אותו יחס של 1: 1, גם אם אנשים קונים כמה אסימונים או משמידים אותם. זו דרך נוספת כיצד פועלים מטבעות יציבים.

אז אתה רואה שאתה מקבל ערך יציב בסוג זה של קריפטו מטבע יציב.

האם יש לזה יתרונות?

 • יציב למדי: מטבעות פיאט יציבים למדי מכיוון שהממשלה מגבה אותם. כמו כן, תוכל לקבל זכויות חוקיות מכיוון שסטולו-מטבע זה עוסק בתנאים משפטיים.
 • די פשוט: תוכלו להבין את המנגנונים די בקלות. כמו כן, זהו אלגוריתם פשוט, ללא סיטואציות מורכבות או כל דבר אחר.

חסרונות גדולים

 • מערכת מרכזית: מבנה המטבע היציב הזה מרוכז, ואתה יודע עד כמה הוא יכול להיות פגיע. הדרישה הבסיסית של בלוקצ’יין שנפטרת מבעיות ריכוזיות לא עובדת כאן. לכן, אינך יכול לקרוא לרשתות אלה מבוזרות או מבוזרות.
 • בעיות אמון: יהיה עליכם לסמוך עליהם בעיוורון. אך אלמנט זה נוגד אך ורק את אופי המטבעות הקריפטוגרפיים. ייתכן שיהיה צורך בביקורות חיצוניות לצורך אימות כל החשבונות.
 • כללים: כאשר אתה מתמודד עם כספי פיאט באופן פסיבי, היית מחויב לכללים ותקנות. זה משהו שרבים מאיתנו לא באמת רוצים.

2. Stablecoin מגובה סחורה

סוג זה של מטבעות מגובה סחורות כמו גז, זהב, מתכות בעלות ערך וכו ‘. כאן, לכל הסחורות הללו תמיד יהיה ערך יציב ברשת. אתה יכול למקם מוצרים בנכסים פטריים, שכן אתה יכול להחליף אותם תמורת מזומנים קשים באותו שוק.

לרבים מכם יש סחורות המאוחסנות לימי גשם. אחד הנפוצים ביותר בהם הוא זהב, מתכת יקרה עם ערך רב בשוק. זהב הוא מתכת נדירה ואנשים משתמשים בו כאביזר במשך דורות.

לכן תמיד תמצאו בשוק ביקוש למתכת זו ולמתכות יקרות אחרות. אז זה תמיד יהיה סחיר.

למתכות יקרות אחרות יש גם דרישות, אך לא גבוהות כמו זהב עצמו. משקיעים מצטיידים במתכת זו ורואים בכך אפשרות בטוחה ביחס למתכות אחרות.

מטבע מטבע שמגובה בזהב תמיד יקבע ערך ספציפי לכל אחד מהמטבעות. לדוגמא, מטבע זהב אחד יכול לייצג גרם זהב אחד. עם זאת, אתה עשוי לתהות היכן הזהב הפיזי עצמו. הזהבים הללו נשמרים בכספת מהימנה ומאובטחת מאוד, אך ברוב המקרים, הם הצד השלישי.

לכן, חברת ההצפנה המטבעית היציבה שלך תשתמש בשירותי צד שלישי בכדי להעניק לך פריט יוקרתי מסוג זה. כדאי לשקול את זה לפני שתקפוץ לסיפון עם המטבעות האלה.

קריפטו מטבע יציב מגובה סחורה אינו פופולרי כמו אלה המגובים על ידי פיאט. אבל אתה כן מקבל אפשרות חלופית אם אתה לא רוצה להשקיע במטבעות פיאט. זה סוג של אפשרות מוחשית עבורך.

התהליך

זה לא פשוט כמו רשימת מטבעות יציבה מגובה פיאט. משתמש היה קונה זהב או צורה אחרת של הסחורה דרך הפלטפורמה. לאחר מכן, הספק יספק את הזהב שהמשתמש קנה זה עתה והאפוטרופוס ישמור זאת בכספת בטוחה.

פעם, הספק אוגר את הזהב, כל מה שהם עשו מונח על כל צורה של כרטיס דיגיטלי. כרטיס זה הכרחי מכיוון שבמקרה של ניהול שגוי המשתמש או הספק יכולים לתבוע את התהלוכות שלהם על סמך המידע.

כרטיס דיגיטלי זה נשלח לחוזה חכם ברשת, והחוזה הזה מנטה מטבע זהב או אסימון חדש ברשת. לאחר מכן המשתמשים מקבלים את האסימונים עליהם הם טענו בהתחלה. זוהי דרך מסובכת יותר כיצד פועלים מטבעות חשמליים.

אין כל כך הרבה רשימת מטבעות יציבה, שמגובה בסחורות בימינו. עם זאת, הפרויקטים המעטים נותנים למשתמשים אפשרות קצת יותר מלבד פרוייקטים מגובים, כך שזו נקודת פלוס.

מצד שני, היו דיווחים על פרויקטים של רשימות מטבעות יציבים המגובים בסחורות, לכן וודאו שהם אותנטיים לפני ההשקעה.

האם יש לזה יתרונות?

 • נכס אמיתי: כל משקיע כאן יכול להחזיק נכסים אמיתיים כצורה דיגיטלית. כפי שאתה יכול לראות הנכסים הם מוחשיים. אז אתה יכול לממש אותם בכל עת באמצעות שער ההמרה ולהחזיק בנכס עצמו.
 • יציבות גבוהה יותר: ערך הסחורות לא ממש משתנה כל כך הרבה. אז אתה יכול לחשוב עליהם כמקור יציב להשקעה. בטווח הארוך, סוגים אלה של מטבעות יציבה בהחלט יועילו
 • מציע נזילות: גישה ייחודית לסימון סחורות הופכת את פלטפורמת הבלוקצ’יין לנזילה יותר מבעבר. זה יקל גם על גילוי מחירים רב יותר.

מה עם החסרונות?

 • יותר מדי רשויות: סוג זה של מטבע יציב דורש הרבה רשויות נוספות כגון הספקים, האפוטרופוסים ורשויות אחרות. זו הסיבה שבסופו של דבר היא הופכת למערכת מרכזית ולא למבוזרת, מה שמגדיל את הסיכון לכישלון.
 • דורש ביקורת: כדי לוודא שהכל נמצא בנקודה תידרש פגישות ביקורת. זה גוזל זמן רב ומערער את חוויית הבלוקצ’יין הכוללת.

3. Stablecoin מגובה מטבע

מטבעות קריפטוגרפיים מגבים סוג זה של אסימונים יציבים. משתמשים כאן במטבעות קריפטוגרפיים פופולריים כמו Ethereum או Bitcoin, שבמקרה יש להם שווי שוק רב. בדרך כלל, מטבעות אלה אינם מגובים על ידי קריפטו יחיד, אלא שילוב של מטבעות קריפטוגרפיים שונים. מבנה זה מונע כל סיכוני תנודתיות.

אם אתה משתמש רק בקריפטו יחיד כדי לגבות את מחירו של stablecoin זה, המטרה העיקרית של stablecoin מתבטלת. זה פשוט יהיה מטבע מגובה על ידי מטבע אחר, מה שמייחד את זה מלכתחילה.

עם זאת, אם מחיר stablecoin זה מגובה בתערובת של מטבעות קריפטוגרפיים, אז גם אם אחד מטבעות המטבעות נופל במחיר משמעותי, מטבעות אחרים יכולים לגבות את הנפילה. מערכת זו אכן עובדת ומבטיחה ערך יציב עבור האסימונים.

מטבעות קריפטוגרפיים הם מאוד נכסים הפכפכים, לכן השקעה באחד בלבד היא מסוכנת ביותר.

גורם נהדר נוסף של מטבעות מטבע מגובים מטבע קריפטוגרפי הוא שהוא מבוטל יתר על המידה. מבנה מסוג זה הכרחי כדי לשמור על תנודות הערך בשוק הקריפטו. הכנת יותר ממה שהמצב דורש מונעת נזק של התרסקות פתאומית במחיר.

סצנה שכיחה ביותר עבור סוגים אלה של מטבעות מטבעות הינה כאשר משתמשים מחזיקים את מטבעותיהם בחוזה חכם ואז מאוחר יותר יוצרים יחס קבוע של מטבעות מטבעות..

התהליך

בזה, המשתמש ינעל את המטבעות הקריפטוגרפיים הבסיסיים שלהם ועל סמך זה ייצור המטבע. לאחר היצירה, כולם יישלחו לארנק המשתמשים. אפילו במקרים רבים, היית רואה שקטגוריה זו של מחיר stablecoin תאפשר למשתמשים לקבל הלוואה מהחוזה החכם.

הם ינעלו את הביטחונות וישתמשו בזה כדי לשלם כל סוג של חוב אם ערך המחיר של stablecoin יורד איכשהו. המשתמש היה קובע רמת משיכה ואם במקרה מתרחשת התרסקות פתאומית והיא מתקרבת לרמה זו, הביטחונות יוסרו אוטומטית.

שיטות אחרות, כגון תוספות או תמריצים מבטיחות עוד יותר את יציבות מחירו של המטבע. אז, הכל לא תלוי אך ורק בקבוצת המטבעות הקריפטוגרפיים אלא בשילוב של הכל. זו דרך נוספת כיצד פועלים מטבעות יציבים.

האם ישנם יתרונות כלשהם?

 • מערכת מבוזרת: בניגוד למטבעות שכבה אחרים, לזו יש תכנית מבוזרת יותר מכולם. לכן, אם אתם אוהבים את האדריכלות המבוזרת, תוכלו לשקול זאת.
 • יעילות גבוהה יותר: תוכלו להפוך במהירות כל סוג של קריפטו לקריפטו אחר ברשת. זה קל יחסית לביצוע, וזה מגביר את תהליך החיסול.
 • שְׁקִיפוּת: כל העסקאות נרשמות במערכת החשבונות, כך שתוכלו לראות את כל מה שקורה.
 • יוצר מינוף: מכיוון שהמטבעות מבוטחים יתר על המידה, כל משתמש יכול להשתמש בה כאמצעי מסחר, מה שמבטיח תהליך יעיל.

מה עם החסרונות?

 • לֹא יַצִיב: מכיוון שמטבעות מטבעות מסוג זה מגובים על ידי מטבעות קריפטוגרפיים עצמם, השכל הישר שלה שהוא יהיה תנודתי יותר מסוגים אחרים של מטבע יציב..
 • מורכב מדי: תהליך ההטבעה מעט מורכב ותלוי בכל כך הרבה גורמים. אם אפילו אחד מהם חסר, אז התהליך כולו יתמוטט.
 • חיסול מיידי: זה יכול להיות גם ברכה וגם קללה. כידוע אתה יכול לנזול את הנכסים שלך אם הוא יורד מתחת לערך הסף. אך בכך, טווח המחירים עשוי להשתנות באופן דרסטי, ולהפוך את המערכת כולה לתנודתיות.

4. Stablecoin בסגנון Seignorage / לא מבוטח

קטגוריה זו של מטבעות שונה במקצת. אין להם שום נכסים לגיבוי; אלא הם משתמשים באלגוריתם כדי לצרוב או להוסיף קריפטו כדי לייצב את הערך. מטבע זה משתמש בגישה נשלטת שמבטיחה הרחבה או הגבלה של מטבעות ברשת. המערכת מבטיחה שלאסימונים יש תמיד ערך יציב.

אם הביקוש גדל, מטבעות חדשים נטבעים וזה מייצב את עליית המחירים. עם זאת, היעד העיקרי תמיד נשאר זהה, הפוך את הערך קרוב ל -1 $. למרבה הצער, סוג זה של stablecoin לא זכה לפופולריות רבה כמו האחרים.

אך המצב משתנה מכיוון שסוג זה יכול לשנות את הסיכויים למחיר המטבע.

התהליך

זה פשוט כמו שאמרתי קודם. המשתמש ברשת דורש מטבע יציב והמערכת תייצר מטבעות כדי לעמוד בדרישות ולעצור את העלאת המחירים. אבל מה קורה כשהמחירים יורדים בגלל יותר מדי מטבעות?

במקרה זה, הרשת תציע מניות וכדי לקנות מניות תצטרך את המטבע היציב. לכן, בדרך זו הם נפטרים מעודפי שכבות יציבה ושומרים על המערכת. זו סוג של אסטרטגיה דומה שהבנקים משתמשים בה בימינו.

מה היתרונות?

 • מבוזרת לחלוטין: כאשר הכל מנוהל על ידי האלגוריתמים, הרשת מבוזרת לחלוטין ללא כל השפעה של צד שלישי.
 • אין נכסי גיבוי: לאסימון יציב זה אין שום סוג של ביטחונות המגבים אותו. לכן, לעולם לא תצטרך לדאוג לתנודות המחירים של הביטחונות המשפיעים על המערכת.
 • יציב באמת: זה יציב יחסית לסוגים אחרים של מטבעות שכבה. האלגוריתמים תמיד יוודאו שלעולם אין יותר מדי או מעט מטבעות ברשת.

האם יש חסרונות כלשהם?

תהליך מורכב: למרות שהאלגוריתמים דואגים לכל דבר, התהליך הוא מתוחכם לחלוטין. לוודא שיחס ההטבעה וההרס תמיד מאזן זה את זה, קשה במיוחד.

פרק -3: Stablecoin: הפרויקטים הפופולריים ביותר

היו עד כה פרויקטים רבים של מטבעות. לא שכל אחד מהם צבר פופולריות, אבל כמה פרויקטים באמת ראויים להזכיר. בואו נראה מה הפרויקטים האלה.

פרויקטים של Stablecoin בגיבוי פיאט:

 • קשירה (USDT)

בואו נתחיל עם אחד מכוכבי ההיפוך המכובדים בשוק. קשירה היא מטבע יציב המגובה על ידי דולר ארה”ב. יתר על כן, זה פופולרי מאוד בקרב חובבי הבלוקצ’יין. Tether Limited היא החברה שבבעלותה Tether, אך זה לא הדבר היחיד שבבעלותם. לאחת הבורסות הגדולות ביותר של Bitfinex יש קשר הדוק יותר ליציבות Tether; נראה שלשניהם יש אותו מנכ”ל.

מחיר stablecoin זה משמש בעיקר משקיעי קריפטו, בכל פעם שהם צריכים למנוע נפילה אפשרית של השוק. אז אתה יכול לחשוב את זה כגואל כלשהו. מרבית הסוחרים רכשו את Tether כהשקעה יקרת ערך ויציבה.

מה ש- Tether עושה כאן זה שהוא מספק פיתרון טוב יותר להמרה ישירה בדולר. כאן סוחרים יכולים להמיר את כל השקעותיהם במטבע יציב המייצג סכום שווה ערך של דולר ארה”ב. לכן, לא תצטרך לפדות יותר במשבר.

חילוקי דעות ביחס לקשירה

למרות שקשר עשוי להיראות כמו המלכוד המושלם, יש כמה מחלוקות בשוק. קודם כל, רבים מטילים ספק בחוסר השקיפות ברשת. מכיוון ש- stablecoin מגובה פיאט הוא בעל ארכיטקטורה מרכזית, תשאול זה הוא בלתי נמנע.

רבים חוששים כי stablecoin של Tether לא יגבה את כל האסימונים בכמות המדויקת של כסף פיאט. מצד שני, Tether תמיד טוען שיש להם מספיק דולר להמרה של כל האסימונים. מבקרים רבים אכן ערערו על טענה זו, אולם לא הצליחו למצוא שום בסיס מוצק לתיאוריה שלהם.

בסופו של דבר, Tether עדיין פופולרי עם יותר משני מיליארד דולר הון שוק.

 • TrueUSD (TUSD)

TrueUSD הוא עוד מטבע יציב מגובה פיאט, אך הוא חלופה עבור Tether. תקבל יותר שקיפות במטבע הזה, בניגוד לקשר. מסגרת הליבה שלהם מאפשרת להם לשמור על השקיפות הזו.

למערכת שלהם יש משמעות רהוטה כלשהי עם מערכת הנאמנות. כל משתמש בפלטפורמה שלו יכול להחליף TUSD עם USD באמצעות חשבון נאמנות זה. אין אפשרות לגעת בחשבון זה עבור הצוות, ואף אחד לא יכול לתפעל זאת. ברור שתרחיש זה יבטיח חוויית משתמש טובה יותר מכיוון שתמיד תוכלו לקבל מנה 1: 1 עבור האסימון שלכם..

ביטרקס הציגה לראשונה את TrueUSD ומאוחר יותר שוק קריפטו גדול אחר כמו CoinTiger, Binance ו- Upbit בירכו על כך. ככל שהפופולריות הולכת, זה במיקום השני, צמוד אחרי קשירה. עם זאת, הצוות מנסה להתאים את המטבע החדש למגזרים אחרים כגון תשלום בינלאומי או פתרון מסחר אלקטרוני.

 • תאומים (GUSD)

דולר תאומים או GUSD הגיעו לשוק עם ציפיות גבוהות. התאומים של וינקלבוס – קמרון וטיילר עומדים מאחורי סוג חדש זה של מטבע מגובה פיאט.

דולר תאומים עוקב אחר כל התקנות של כסף פיאטי טיפוסי, מכיוון שהוא מגובה בדולר. החברה טוענת שהיא המטבע המוסדר הראשון בשוק כיום עם הרבה תכונות. אחד הבולטים שבהם עשוי להיות היכולת לשלוח ולקבל דולר בפלטפורמה שלהם.

אז זה מבטיח מערכת תשלום מהירה ומאובטחת שעוברת ראש בראש עם דולר.

איך זה עובד?

בהתחלה, כל מי שמעוניין לקנות ג’מיני ימיר USD ל- GUSD מהבורסה של מזל תאומים. אסימונים אלה יועברו ישירות לחשבון האת’ריום שלו. מצד שני, אם הוא / היא יפקיד סכום זה בחשבון הדולר תאומים שלהם, הם יוכלו להמיר אותו חזרה לדולר.

הדולר המונפק עבור אסימונים אלה נשמר בבנק של ארה”ב, שם הם יהיו זכאים להעברת יישומים אחרים. כדי לוודא שיש להם שקיפות מלאה, החברה עובדת עם משרד רואי חשבון עצמאי הבודק את יחס 1: 1 מדי חודש.

בדרך זו, לא תצטרך לדאוג לדולר תאומים שלך כאשר תשקיע בו.

פרויקטים של Stablecoin בגיבוי סחורות:

 • אסימוני זהב של Digix (DGX)

אחד הפרויקטים הטובים ביותר עבור מטבע מגובה סחורה היה Digix Gold. אסימון ERC-20 זה מגובה בסחורה תובענית – זהב. יש שם הרבה משתמשים שרוצים להשקיע בזהב ודיגיקס מביאה את ההזדמנות הזו ממש לדלתותיהם.

כל זהב בודק ואז מאוחסן בכספת שמורה במיוחד המכונה “הבית הבטוח”. אתה יכול לממש את DGX בכל עת שתרצה; אין הגבלות כלשהן. הערך של כל אסימון יהיה תלוי במחיר השוק של זהב. זהב נחשב תמיד לנכס יציב ביחס להשקעה יחד עם כסף פיאט.

לכן, בהקשר זה, DGX הוא רק דוגמה מושלמת למטבע היציב המגובה בסחורה. ברשת, אם ברצונך להשקיע בזהב, תקבל גרם אחד של זהב עבור כל אסימון DGX.

אם אתה מודאג משקיפות, אז DGX בהחלט יכולה להיפטר מהדאגות שלך. אחת לשלושה חודשים הם מספקים הצהרה מבוקרת לחלוטין שמבטיחה את בטיחות הנכס שלך.

 • מטבע טיבריוס

עם השקת מטבע טיבריוס, קבוצת טיבריוס AG. התחילו את המסע שלהם עם בלוקצ’יין. קבוצת טיבריוס גרופ היא חברה לניהול נכסים וסחר בסחורות המעוניינת לתת למשקיעים אפשרות נוספת לרכישת מטבע.

עם זאת, הם חדשים יחסית, הושקו רק ב -1 באוקטובר 2018. מטבע טיבריוס הוא קצת מטבע מטבעות מטבע חדש ייחודי שמגובה על ידי מתכות נדירות..

אחד המטבעות הללו ייצג שבעה סוגים של מתכות. לכן, מטבע ההשקעות של stablecoin זה אינו מגובה רק במתכת נדירה אחת אלא בשילוב ביניהן. יש להם יחס מדויק של מתכת לכל מטבע. בעיקר יש באסימון 6.569% פלטינה, 11.057% קובלט, 19.595% זהב, 13.269% ניקל, 15.838% פח, 24.959% נחושת ו 8.713% אלומיניום.

לגבי משקל, תקבל 0.0015 גרם פלטינה, 1 גרם קובלט, 0.003 גרם זהב, 6 גרם ניקל, 5 גרם פח, 25 גרם נחושת ו 25 גרם אלומיניום.

לדבריהם, הם רוצים שאנשים ישקיעו במתכות תעשייתיות בעלות ביקוש גבוה ויימשכו לאורך זמן רב.

שלא כמו אחרים, מטבע טיבריוס נמכר כחוק בסמכות החוק השוויצרי. מטבע היציבות הזה יעלה לכם רק 0.70 דולר, והוא דאג לשמור אותו בטווח המחירים הזה.

פרויקטים של Stablecoin בגיבוי מטבעות:

 • MakerDAO (DAI)

MakerDAO נופל תחת מטבעות היציבה הטובים ביותר בגיבוי מטבע קריפטוגרפי, אך עם מעט הבדל. כפי שאמרתי קודם לכן, מטבעות קריפטוגרפיים הם מאוד תנודתיים וסוג זה צריך תמיד להיות שילוב של קריפטו כדי לייצב זה את זה.

עם זאת, זה לא המקרה ב- MakerDAO. יש להם שני סוגים של אסימון אחד הוא MKR, ואחר הוא DAI stablecoin. ה- stablecoin של DAI מגובה על ידי Ethereum. כן, רק את’ריום. אבל איך הם שומרים על היציבות אז?

כידוע, סוג זה של מטבעות לעיתים בטחונות יתר. לכן, אם אתה רוצה מטבע יציב בשווי 20 דולר ברשת, תצטרך לתלות עבורם אתריום בשווי 40 דולר. לאחר שתתקע את Ethereum, הרשת תשתמש בחוזה חכם ותתחיל להטביע את מטבע זהב DAI וישלח אותו לארנק שלך..

החלק המהותי במטבע זה הוא שתקבל מערכת מבוזרת לחלוטין מכיוון ש- DAI stablecoin לא עובד עם שום סוג של יחידת ריכוז או צד שלישי..

 • Synthetix (Havven)

Synthetix, שנקראה בעבר Havven, היא מערכת תשלומים מבוזרת. Havven, התחילה את המסע שלה והציעה ערך זהה לדולר והשיקה מטבע יציב בשם nUSD (כיום sUSD).

המטרה העיקרית היא לספק פיתרון גדול יותר לתנודות במחירי מטבעות קריפטוגרפיים ולהציע דרך מבוזרת. אבל איך מטבעים את המטבע? ובכן, בשביל זה תצטרך לקנות את האסימון שלהם מכונה SNX (בעבר HAV). האסימון שלהם מאוד מגבה אסימון נוסף זה, והם דואגים שההיצע תמיד יישאר יציב.

עם זאת, לאחר המיתוג מחדש, הציג Synthetix הרבה יותר מטבעות יציבים כגון sEUR, sJPY, sAUD, sKRW ו- sXAU. מטבעות אלה מגובים גם על ידי SNX. לכן, כדי שיהיה עליך להשתמש במטבעות SNX, ואז הבחירה שלך במטבע היציב תוטבע.

זה די מרתק למעשה מכיוון שעם Synthetix אתה מקבל הרבה אפשרויות והרבה מטבע. מכיוון שרוב מטבעות מטבעות מוצמדים לדולר, הנה אתה מקבל מטבעות אחרים, כולל מטבעות זהב.

פרויקטים של Stablecoin בסגנון Seignorage / לא מבוטחים:

 • פַּחמָן

זו עוד דוגמה טובה ביותר למטבעות מטבעות. מטבע פחמן מכוון לעתידה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, והם חושבים שמטבעות מטבעות הם הנכס הבא לכלכלה העולמית..

Stablecoin פחמן עוקב אחר הערך היציב של דולר, תוך שימוש באלגוריתמים לייצוב אספקת האסימון הכללית. יש להם שני סוגים של אסימונים ברשת – Carbon Stablecoin ו- Carbon Credits. אשראי הפחמן הוא אסימון תנודתי ומשמש לשמירה על מחיר פחמן יציב או CUSD.

ברגע שהמחירים מתחילים לרדת מהמכרזים של האלגוריתמים מעל אשראי הפחמן שלהם למשתמשים שרוצים להשתתף בשריפת ה- CUSD שלהם. לאחר שיש להם מספיק CUSD, האלגוריתם שורף אותם, מה שיוצר לחץ מחיר כלפי מעלה.

אם איכשהו המחיר מתחיל לעלות אז הרשת מחלקת CUSD לבעלי אשראי הפחמן ומייצבת את ההיצע. המערכת עובדת, ומקבלים אופי מבוזר מבלי שדבר מגבה זאת.

כך שבדרך מסוימת פחמן משתמש בנכס הפכפך לייצוב נכס אחר. האלגוריתם שלהם די פשוט, והם מאמינים שהוא יכול להימשך זמן רב מאוד מבלי להפריע לרשת בשום צורה שהיא.

 • קובאלה

Kowala stablecoin שאינו מבוטח הוא אחד המטבעות הטובים ביותר להשקעה בו אם אתם עוסקים במטבעות קריפטוגרפיים מסוג זה. kUSD הוא המטבע הרשמי של Kowala, והוא עוקב אחר התמחור של USD. kUSD טוען שהוא המטבע היציב הראשון שמגובה אוטומטית ופרוטוקול Kowala.

לפרוטוקול זה תוצאה זהה לבסיס. פרוטוקול Kowala יוצר ומשמיד את kUSD בהתבסס על הדרישות. אם הביקוש נהיה גבוה, הם יוצרים יותר kUSD, ואם הוא צונח, זה הורס את האסימונים.

אם הם יוכלו להמשיך בזה, אז קוואלה עשויה להפוך למטבע שמיש לשימוש יומיומי. בעזרת זה תוכלו לערוך פעילויות רבות כמו – קניות מקוונות, תשלום חשבונות, אגרות בית חולים ועוד.

פרק 4: מהם היישומים בעולם האמיתי?

Stablecoin מגיע עם חלקם ההוגן של יישומים ובתרחישים בחיים האמיתיים אלה עובדים בצורה מושלמת.

יישומים ופרויקטים של מטבעות

בואו נראה מה הם:

 • מטבע יומיומי

אתה יכול להשתמש במטבעות מטבע מטבע רגיל בדיוק כמו כסף פיאט עם גיבויים חוקיים. הם יהיו בדיוק כמו כסף דיגיטלי, ותוכלו להשתמש בהם לביצוע תשלומים מקוונים. עכשיו סוף סוף תוכל להשתמש רק בנייד שלך ולשלם עבור אותו קפה בוקר עם מטבע קריפטוגרפי.

תוכל גם להשתמש בו כאמצעי תשלום עבור תשלומים בחו”ל, וכעת לא תצטרך לעבור את תהליך ההמרה כלל.

 • תשלומי P2P והתייעלות חוזרים

קל יותר לבצע תשלומי עמיתים לעמיתים. אתה יכול להשתמש בהם בחוזים חכמים לביצוע תשלומים אוטומטיים. צימוד עם חוזים חכמים ניתן לעשות הכל. אם אתה מנהל חברה, אתה יכול לשלם לקצינים שלך באמצעות קריפטו רק באמצעות חוזים חכמים.

הכל יהיה אוטומטי ושקוף. בעזרת מטבע זה תוכלו לשלם סכום זהה לזה שהם מרוויחים. עם הבנקים מחוץ למשוואה, זה יכול לקחת דקות ספורות. אז זה עובד הכי טוב עבור שני הצדדים.

 • העברות כסף משתלמות ומהירות במיוחד

אנשים רבים במדינות מתפתחות הולכים למדינה אחרת בחיפוש אחר עבודה. זו נישה שהולכת וגדלה יחסית בתחום העבודה. יש להם משפחות לפרנס בבית, ובשביל זה הם צריכים לשלוח כסף לחו”ל. שליחת העברות כספים לחו”ל היא הרבה יותר פשוטה עם מטבעות אלה. הם מהירים במיוחד ויהיה להם ערך זהה לכסף פיאט. לכן, לא יהיה צורך בעסקים רגילים של שימוש בסוכנויות אחרות.

לא רק שזה ייעשה תוך דקות ספורות, אלא שעלויות העסקאות במכוניות יציבות נמוכות בהרבה. כך הם יכולים לחסוך כסף נוסף.

 • נוספה רמת אבטחה מפני קריסות מטבע

מכיוון שהם יציבים, לא תצטרך לדאוג לקריסת מטבע בזמן ההשקעה. בניגוד למטבעות קריפטוגרפיים אחרים, בערכים כמעט אין תנודות. לגבי כל קריסות, אנשים יכולים להחליף במהירות את כספם במטבע יציב כדי לשמר את הסכום.

וכשהכל נרגע, הם יכולים להחזיר את כספם בקלות ללא כל טרחה. זה מבטיח הגנה טובה יותר מכל סוג של קריסות מטבע. שימוש במטבע זה יכול להבטיח ייצוב גם של כספי פיאט רגילים.

 • חילופי מטבעות מטבעות יציבים יותר

חילופי מטבעות קריפטוגרפיים נאלצים להתמודד עם חוסר יציבות רב. מכיוון שהצפנים הרגילים מצומצמים בהיצע, הביקוש אליהם עולה לאט והופך אותם לתנודתיות מאוד. זה משפיע לרעה על מוחם של המשקיעים.

שוק הקריפטו נאלץ להתמודד גם עם תקנות המרת כספי פיאט ורבים אחרים. אבל עם stablecoin, ניתן להפוך את השולחנות. ייצוב השוק של מטבעות אלו יכול לשפר את חילופי המטבעות הכוללים: ללא סיכון נוסף, ללא תקנות מיותרות.

פרק 5: מדוע הפופולריות של מטבעות יציבים גוברת?

זה די ברור מדוע מטבעות שכבות הופכים לבחירה פופולרית. Stablecoin אינו דומה למטבעות קריפטוגרפיים אחרים. למטבעות קריפטוגרפיים רגילים יש אספקה ​​קבועה או מוגבלת עם לוחות זמנים לשחרור מטבעות חדשים. מצד שני, מטבע זה עובד בצורה שונה למדי. במקום היצע מוגבל, הם מווסתים את ההיצע על סמך מצב השוק. לכן, יש להם ארכיטקטורה מפיצה לכלכלת הקריפטו, והם מייצבים את השוק.

אתה עשוי לחשוב איך זה גדל בביקוש מכיוון שמשקיעים לא יוכלו להרוויח הרבה במחירים היציבים שלהם, כן, זה נכון, אך אלה פותחים הזדמנות אחרת עבור חברות סטארט-אפ ומשקיעים בימי גשם..

אם אתה רוצה לקבל גיבוי לימים גשומים או מבחינת הצורך, אז מה יכולה להיות הדרך הטובה ביותר מלבד לקנות stablecoin? מטבעות מטבעות תמיד יחזירו לכם את אותו הסכום שהשקעתם בהתחלה, ולא תצטרכו לדאוג שהמחירים יירדו.

עובדה משמעותית נוספת היא שכאשר אנו מתקדמים בעולם דיגיטלי, בסופו של דבר כל המטבעות יועברו לדיגיטציה. במקרה זה, בעל מטבע יציב כמקור התשלום העיקרי יעבוד באופן דומה כאשר אנו משתמשים בכסף פיאט.

וזו הסיבה שמטלות נייר הן הבאזז הפופולרי האחרון בשוק.

פרק 6: האם יש מגבלות?

מטבעות חשמל נראים נהדר כמערכת, אך כל מערכת מגיעה עם חלקם הוגן של פגמים. בואו נגלה מה המגבלות העיקריות של מטבעות אלה.

 • מְרוּכָּז

למוצרי מטבעות אופי ריכוזי, הנוגד את הטבע הטבעי העיקרי של בלוקצ’יין. זה מתאים באופן מושלם לאלה המגובים בפיאט. מטבעות בגיבוי פיאט תמיד צריכים לעבוד עם ישות אחת או עם צד שלישי. לכן האדריכלות הופכת לריכוזית רחבה.

קשירה היא מטבע יציב מגובה פיאט, והיא אינה יכולה לספק את הביזור בפועל של הבלוקצ’יין. לכן, למרות שהוא משתמש בבלוקצ’יין, אינך מקבל אותה רמת ניסיון.

 • בעיות אמון

מכיוון שיש להם ריכוז טבע, אנשים לא יכולים לבטוח במלואם במערכת. הם עדיין צריכים להוכיח את בקשותיהם. למטבעות מגובות פיאט או סחורות מגבלות מסוג זה. שניהם טוענים שיש להם מספיק כסף או סחורה כדי לגבות את האסימונים, אבל איך המשתמשים באמת יידעו את זה.

ברוב המקרים המשתמשים אינם בטוחים אם הם שולל או לא. בעיה זו נפתרת בקלות באמצעות ביקורות קבועות. עם זאת, לא כל מטבע יציב אחד נועד לכך.

עובדה נוספת היא שאם אתה רוצה להשיג את הסחורה האמיתית מתישהו, זה יכול להיות נסיעה יקרה לכספת או ניירת אחרת שאתה לא רוצה לעשות.

 • תַקָנוֹן

מגבלה נוספת של מטבעות אופייניים בגיבוי פיאט. מטבע יציב זה משתמש בכסף אמיתי כדי לגבות אותו, כך שלרוב המטבעות יש אותן תקנות כמו כסף הפיאט. אז בסופו של דבר זה מתנגש עם המטרה של מטבעות קריפטוגרפיים.

אין מטבעות קריפטוגרפיים תקנות או שאינן נופלות מתחת לרדאר. לכן קל יותר לחסל אותם. עם זאת, עם החוק בתערובת, ברור שתעמוד בפני אותה רמה של חוקים כמו עם כסף פיאט. זה מרתיע משקיעים רבים לקנות stablecoin.

 • לֹא יַצִיב

מטבעות מטבע מגובים באמצעות סחורות או סחורות עלולים להיות יציבים עקב קריסות בתמחור. עדיין לא ברור כיצד הם יגבו אם ערכי הנכסים יירדו בעולם האמיתי. כן, הם אמנם מציבים יתרונות רבים, אך הם ממעיטים בערך בתרחישים האמיתיים.

מה קורה אם מחיר הסחורות יורד במידה רבה או שהמטבעות הקריפטוגרפיים הופכים להיות לא יציבים מדי? אין שום דרך לדעת כיצד הם ינהלו את המטבעות להיות “יציבים” בנסיבות קשות.

פרק 7: מבט קדימה

למרות שאתה מכיר מטבעות קריפטוגרפיים זמן רב אך הם עדיין בשלב התינוקות. זה נוגע גם למטבע יציב. מטבעות אלה חדשים למדי במשחק ועדיין יש להם הרבה פגמים לתקן.

עם זאת, במבט ראשון הם נראים מבטיחים מאוד והם יכולים לשנות את התרחיש הרגיל של עולם הקריפטו. לכל צורה של המטבע היציב הגדרה ועיצובים שונים; אף אחד לא מושלם. אולי אם הם יוכלו למשוך סוג חדש זה של ארכיטקטורה בטווח הארוך, אנשים יתחילו לקבל את הבלוקצ’יין ואת המטבעות הקריפטוגרפיים באופן חיובי..

מכוניות יציבות יכולות לצמוח ברחבי העולם, ועדיין מוקדם להגיב על הצלחתן.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map