בלוקצ’יין לזהות דיגיטלית: הזהות המבוזרת והריבונית העצמית (SSI)

זהות היא גורם חיוני בחיינו. אנחנו חיים בחברה שכל מה שאנחנו עושים סובב סביב זהות. ועם גישה נוחה אליו, ההיבטים התעשייתיים שלנו יכולים באמת לזרוח. במציאות הזהויות שלנו עוזבות אט אט את המערכת הישנה מבוססת הנייר ועוברות לעבר זהות דיגיטלית.

אבל, היחיד שהופך אותו לדיגיטלי לא יפתור את הנושאים הרבים הנלווים אליו. עכשיו, כשבלוקצ’יין קיים די הרבה זמן, הגיע הזמן שנשתמש בטכנולוגיה גם לזהות דיגיטלית.

אם להיות גלוי לב, בלוקצ’יין וזהות דיגיטלית זה זוג נהדר באמת. עם חידושים חדשים שמגיעים בתחומים רבים, תחומי הזהות עדיין חסרים דיגיטציה. וכך, בלוקצ’יין בוודאי יכול לעזור להתמודד עם כל הנושאים ולהעניק לנו פתרון זהות מבוזר.

אז אדבר על כל הדרכים יוצאות הדופן שבהן ניתן להשתמש בבלוקצ’יין לזהות דיגיטלית במדריך זה. אז הבה נתחיל!

 

Contents

פרק -1: יסודות הזהות

זהות היא ללא ספק אחת הזכויות הבסיסיות של כל בן אדם. במציאות, כל אדם צריך להיות בעל זהות על מנת לעבוד בסביבה החברתית שלנו. בכל אופן, מבנה הזהות הבסיסי מורכב מ-

 • שם פרטי ושם משפחה.
 • תאריך הלידה.
 • לאום.

ישנן גם צורות רבות אחרות של מזהים כגון מספר דרכון, או רישיונות צלילה, או מספר ביטוח לאומי וכו ‘. במציאות, טפסים אלה נוטים להשתנות במדינות.

ברור שאיש אינו יכול לקבוע עד כמה זהות חשובה. יתרה מכך, ללא כל זיהוי נאות, אינך יכול באמת להחזיק בנכס, להשתמש בשירותי הממשלה, להצביע, לקבל חשבון בנק או אפילו להשיג עבודה..

לכן, תמיד תזדקק לשליטה בשליטה בזהותך, אחרת יהיה קשה אפילו להוכיח מי אתה אומר שאתה. אף על פי שקודם לכן, תחום ניהול הזהויות השתמש במערכות בסיס נתונים מבוססות נייר, כעת הדברים השתנו.

במציאות, מדינות רבות עוברות לקראת תכנית זהות דיגיטלית, שם היא מאפשרת לנו לנהל את הזהות שלנו בקלות.

אז בואו נראה מהי זהות דיגיטלית בחלק הבא.

 

מהי זהות דיגיטלית?

למרות שההגדרה עשויה להיראות מושג פשוט, עדיין היא לא כל כך קלה כפי שהיא נראית.

בואו ניקח בחשבון את העובדה שכולנו יודעים מי אנחנו, אבל כשמדובר באחרים, הם יצטרכו צורה כלשהי של פרמטר כדי לזהות אותנו. זה יכול להיות השם שלנו או הפנים שלנו או כל סוג אחר של מידע. למעשה, מידע זה מסופק להם על ידי מקורות אחרים.

לכן, בכל הנוגע לזהות הדיגיטלית, כל צורה של מידע נפרד המצורף אליך תהיה “מאפיין זהות”. לפיכך, תראה כי אין כמעט קשר למספר התכונות שיכולות להגדיר אותך.

לדוגמא, ישנן הרבה תכונות זהות ביומטריות דיגיטליות כמו איך נראים הפנים שלנו, מהו המגדר שלנו, טביעות האצבעות או דפוסי הקול וכו ‘. מלבד מאפייני הזהות הדיגיטלית האחרים כגון שמות, תאריך לידה, מצב משפחתי, או כתובת הנוכחית יכולה גם להגדיר אותנו חברתית.

מאפיינים שלטוניים אחרים חשובים כמובן גם כן. אז, בקיצור, זהות דיגיטלית היא סוג של פורמט זהות שבו זהות הפרט מיוצגת באמצעים דיגיטליים.

יתר על כן, זה יכול להיות אטומי או יכול להיות מצטבר גם כן. ישנן רמות שונות של זהות דיגיטלית, וכל אחת מהן תיתן לנו נקודת מבט שונה.

לכן, כשחושבים על זהות דיגיטלית, זה לא אומר רק מקור מידע אחד אלא שילוב של כל התכונות.

ולכן זה הופך להיות מאתגר לטפל בו. יותר מכך, חשיבות הזהות הדיגיטלית היא עצומה.

 

מערכות ניהול זהויות דיגיטליות כיום

כל סוג של עסק תלוי בטכנולוגיות המתפתחות שנוטות לנצל הזדמנויות חדשות. עם זאת, עם כל טכנולוגיה חדשה מגיעה מערך אתגרים אחר לגמרי. במציאות, מערכת ניהול הזהויות צריכה להיות במהירות כדי להבטיח שכל משתמש יפתור את השאילתה שלו בזמן.

יותר מכך, היא צריכה להיות גם ברמת אבטחה גבוהה יותר. עם זאת, מנהלי ה- IT נאבקים קשה לשמור על שניהם בו זמנית. יתר על כן, התקפות ויישומים פגומים מגבירים את הקושי לנהל גם את הזהות הדיגיטלית.

לפיכך, חשיבות הזהות הדיגיטלית היא יותר מתמיד. בכל מקרה, בגלל היעדר בעיות אבטחה מתאימות, התרחיש כרגע אינו הטוב ביותר.

לכן, משתמשים רבים מתמודדים עם בעיות זהות הגורמות לבעיה אדירה גם בחיי החברה שלהם. כדי להבטיח מערכת ניהול נכונה, כל הבעיות צריכות להיפתר במהירות.

 

מדוע זהות דיגיטלית אינה יכולה?

החשיבות של הזהות הדיגיטלית בולטת מתמיד מכמה סיבות עיקריות. אלו הם –

 • ללא תעודת זהות קשה לאנשים לקבל גישה לחינוך, בנקאות או בריאות, וזה כולל גם פליטים.
 • היפטרות ממסלול נייר חשובה יותר מכיוון שמערכת זו אינה מציעה לאנשים את התוצאות הטובות ביותר בשל חוסר מהירות ושחיתות.
 • אין שיתוף פעולה עולמי עם תעודות זהות, ולכן זהות דיגיטלית יכולה לאפשר זאת מכיוון שמדובר בזיהוי מבוסס דיגיטלי.

כפי שאתה יכול לראות, החשיבות של הזהות הדיגיטלית היא עצומה בהחלט.

יתר על כן, אנו משתמשים בזהות דיגיטלית בכל מקום כעת. זה לא רק הופך את חיינו לפשוטים יותר, אלא גם מגביר את היעילות. יתר על כן, בכל אפליקציה, מכשיר או שירות יש לנו זיהוי נפרד. וכך, חשיבות הזהות הדיגיטלית בשירותים אלה היא עצומה.

מצד שני, החשיבות של הזהות הדיגיטלית בתחום הארגוני בולטת גם היא. במציאות, חברות הארגון צריכות לקבל בירור מלא של כל עובד. זה הופך להיות הכרח להבטיח יעילות במגזר זה, וכך גם השימוש בטכנולוגיות של זהות דיגיטלית גובר.

הזהות המבוזרת והריבונית העצמית (SSI)

פרק -2: נושא מערכת ניהול זהויות טיפוסית

 • שילוב סיסמאות גרוע

נתחיל מהנושא הבולט ביותר בתהליך ניהול הזהות. רוב היישום מציע מערכת אימות כניסה מבוססת סיסמה כדי להזין אותה. עם זאת, המורכבות של תהליך זה תופס עד מהרה.

במציאות, לכל היישומים יש תאריך תפוגה מסוים לסיסמאות. יתר על כן, אפילו הדרישות לסיסמאות חדשות משתנות לאורך זמן. לפיכך, קשה יותר לעקוב אחר סיסמאות חדשות ואיפוס הישנות עבור המשתמשים.

כתוצאה מכך המשתמשים עוברים “עייפות סיסמאות” ומשתמשים באותה סיסמה למספר יישומים. במקרים רבים, הם אפילו חוזרים על אלה ששימשו בעבר, מה שמגדיל את הסיכון הביטחוני לזהותם.

שלא לדבר על כך, שימוש בסיסמאות כלליות גם מאפשר להאקרים לגנוב את המידע שלהם בלי שום בעיה.

 

 • כשל כתוצאה מתהליך הקצאה ידנית והספקת הפרשה

כאשר עובד חדש מצטרף לחברה, תחום ה- IT מעניק לעובד זה גישה לרשת הליבה, חשבונות הדוא”ל, שרתי הקבצים ומערכות רשת פנימיות אחרות. בעיקרון, כל תהליך ההקצאה מטופל ברמה המחלקתית.

כך, במקרים רבים, מנהל המחלקה מעניק בעיקר גישה לעובד. עם זאת, מכיוון שמדובר בתהליך ידני, ישנם מספר שגיאות אנושיות הקשורות אליו.

מצד שני, כאשר מתרחשת סיום של עובד, צריכה להיות הגבלת גישה גם לכך. אך גם תהליך ההפצה הוא ידני, ולכן עובדים מסוימים עשויים לחמוק עם גישה לשרת המרכזי.

במציאות, זה יכול להיות נושא מרכזי עקב שגיאות מעשה ידי אדם. זו תהפוך למשימה קלה להיכנס לשרת ולגנוב מידע יקר מבלי שאף אחד שם לב.

 

 • אין תקנות להגבלת גישה

זה בהחלט הכרחי שמערכת ניהול הזהויות הדיגיטליות תדע למי יש גישה לאיזה סוג נתונים או יישומים. יתר על כן, עליהם גם לקבוע באילו מכשירים המשתמש משתמש כדי לגשת לנתונים אלה.

זה חמור יותר כשמדובר בשירותי ענן. במציאות, לרוב מערכת ניהול הזהות הדיגיטלית אין תקנות מתאימות. כך, משתמשים רבים יכולים בקלות לגשת למידע שהם לא אמורים לקבל.

ללא שליטה נאותה בתקנות, קשה מאוד להציע אבטחה מוחלטת. לכן, משתמשים רבים מאבדים את המידע היקר שלהם וסובלים מאוד. תהיה לך גישה מלאה למערכת ניהול הזהויות שלך על פני גורמים אחרים.

יתר על כן, נושא זה נפוץ יותר במערכות ריכוזיות. ובגלל היעדר הרגולציות, המגזר הזה סובל מאוד.

 

 • אבטחה נמוכה לזהויות בהתקנים ובדפדפנים

כולנו משתמשים בדפדפנים ומכשירים בכל חלקי חיינו כעת. בעיקרון, עכשיו, כשהכל באינטרנט, זה נורמלי לחלוטין לגשת לאפליקציות שלך באמצעות טלפונים ניידים, מחשבים אישיים או כל מכשיר אחר. עם זאת, הבעיה מגיעה כאשר יש לך יותר מדי נקודות גישה לאפליקציה אחת.

לדוגמה, אתה יכול להיכנס לאפליקציה מהטלפון, הכרטיסייה או המחשב האישי. ולרוב, אתה יכול להשתמש בדפדפן כדי לעשות זאת. לכן, אתה מגדיר מספר נקודות סיכון עבור חשבונך.

במציאות, האקרים יכולים בקלות לפרוץ לדפדפן או למכשיר שלך כדי לקבל שליטה על הסיסמאות והמידע האישי שלך.

לפיכך, זה הופך להיות הכרחי בהחלט על מערכת אבטחה טובה על כל המכשירים שבהם אתה משתמש. לכן, ללא מערכת ניהול זהות נכונה אף אחד מהתעודות שלך אינו מאובטח לחלוטין.

 

 • יישומים לא מעודכנים

אתה עשוי לחשוב מה הקשר בין עדכוני יישומים לזיהוי סיכונים? ובכן, כמעט בכל היישומים, המפתחים הגדירו בתחילה אמצעי אבטחה כדי להגן על המידע.

עם זאת, שום יישום אינו מושלם, ולכן באגים או פרצות ניכרים כאשר משתמשים מרובים מתחילים להשתמש בו. לכן, כאשר משתמש מזהה באג ומדווח עליו, המפתחים מרימים עבורו תיקון אבטחה. עם זאת, במקרים רבים, המפתחים לא מעדכנים את היישום די מהר.

יתר על כן, משתמשים גם לא מעדכנים את היישומים שלהם לגרסה האחרונה ברגע שהם זמינים. לפיכך, האקרים מקבלים הזדמנות להשתמש באגים או פרצות כדי להיכנס למערכת ולגנוב פרטי זהות.

במציאות, הדבר נכון גם לגבי ארגונים. חברה ארגונית צריכה לעדכן את כל היישומים שלהם עם תיקוני אבטחה מתאימים. אחרת זה עלול להיות מאוחר.

 

 • מודלים ניהוליים מרובים ליישומים מרובים יוצרים חוסר עקביות

במציאות, יישומי ענן הופכים להיות זולים ויותר ארגונים משתמשים בהם. לפיכך, הם לוקחים יישומי SaaS רבים תחת כנפיהם. עם זאת, למרות שישנן קבוצות מבצעיות מרובות המקיימות אותן, אין נקודת דיווח אחת לכל סוג של יישום.

הכוונה שלי היא שחברה ארגונית יכולה לכלול מספר יישומים. עם זאת, אם כל היישומים פועלים על מודלים ניהוליים שונים, קשה יותר לעקוב אחר המשתמשים. יותר מכך, קשה יותר לנהל את הדיווח הנכון על כל אלה בהקשר אחר.

לפיכך, אם כל היישומים פועלים תחת אותו מודל ניהול יכול לפתור את הבעיה. אך בגלל היעדר מערכת לניהול זהויות, עובדים יכולים לנצל את המצב.

וכך, מעבר לערוצי הפצה יכול באמת לפתור את הבעיה כאן.

 

 • אי ניצול אמצעי אבטחה כהלכה

ללא שימוש בערוצי אבטחה מתאימים, יהיה קשה לעקוב אחר כל המשתמשים. בכל נושא, צריכה להיות מערכת התראות מיידית. עם זאת, נראה שמערכת ניהול הזהויות הדיגיטליות של ימינו חסרה זאת.

מצד שני, המערכת שלהם גם לא מציעה שום אמצעי דיווח נאותים או אמצעי מניעה. יתר על כן, מערכת האחסון אינה ניתנת לשינוי. אם מישהו מקבל גישה לכך, הוא / היא יכולים להתעלל בקלות בזהות של אנשים אחרים.

וכך קורות גניבות זהות. יותר מכך, הרמה המוגברת של איומי הסייבר נוטה לקרות גם מסיבה זו. ברוב המקרים, הפלטפורמות כל כך קלות לתמרון, עד שאף משתמש אינו בטוח מפני פושעי הרשת. לפיכך, מערכת ניהול הזהויות זקוקה לאמצעי אבטחה מתאימים.

 

 • היעדר ניהול מכשירים עם זהות ב- BYOD

סוגיה חמורה נוספת של מערכת ניהול הזהויות היא היעדר ניהול מכשירים ב- BYOD מסוימים. במציאות, BYOD פירושו להביא מכשיר משלך. ארגונים רבים מאפשרים כעת לעובדיהם להביא מכשיר משלהם למקום העבודה ולהשתמש בו.

עם זאת, הם נוטים לשכוח מהאיום שמגיע גם איתו. בדרך כלל, יש לארגון חומות אש או שירותי אבטחה אחרים בכל מכשיר שהם מספקים לעובדים. אבל כשמדובר במכשירים אישיים, ברור שאין בו את אמצעי האבטחה כפי שהוא צריך.

וכך, כאשר עובד מתחבר לרשת החברה, הוא / היא מסתכן בחשיפת זהותם בפני האקרים.

לפיכך, אם נפרץ מכשיר יחיד בלבד, אז גם כל הרשת נפגעת. במציאות, ארגונים זקוקים למערכת שתאפשר רק להתחבר למכשירים אישיים רשומים לשרת.

 

 • אותו KYC חוזר או תהליך רישום

תהליכי KYC חוזרים הם גם נושא מרכזי נוסף עבור מערכת ניהול הזהויות. בגלל הפלטפורמות המרובות המופרדות זו מזו, עלינו להירשם מספר פעמים לכל שירות שאנו לוקחים.

לדוגמא, כשאנחנו פותחים חשבון בנק, עלינו להירשם. מצד שני, אנו עושים את אותו הדבר לביטוחים, לנסוע לחו”ל, לקחת הלוואות וכו ‘. חזרות אלה על אותם פרוטוקולי KYC פותחות נקודות גישה מרובות למידע שלנו..

וכך, זהויות דיגיטליות פגיעות עם הפרות מוגברות של פרטיות. מצד שני, זה בעייתי יותר גם עבור המשתמשים. עליהם לעבור את אותו תהליך רישום שוב ושוב, שמבזבז זמן.

 

 • סיכון זהות מפלטפורמות מקוונות

רבים מאיתנו נוטים לשתף מידע אודותינו באופן מקוון בפלטפורמות שונות כגון כאשר אנו קונים באינטרנט או נרשמים לשירות. ברור, בלי להירשם, אנחנו לא יכולים לקבל גישה לפלטפורמות האלה.

אך הבעיה גוברת כאשר לפלטפורמות אלה אין כלי ניהול מתאימים לטיפול במידע שלנו.

יתר על כן, רבים מאיתנו לא מבינים שמסכן את זהותנו יחד עם הפרות נתונים. יתר על כן, פלטפורמות חברתיות רבות או מסחר אלקטרוני נוטות לשלוט יותר במידע שלנו. מרבית הפלטפורמות הללו מרוכזות, והאבטחה אינה מתאימה.

יתר על כן, ללא ניהול נכון, ברור שמישהו בסופו של דבר ישתמש במידע שלנו.

 

 • פרוטוקולי אימות חלשים

תהליך האימות הוא הדאגה העיקרית של מערכת ניהול זהויות דיגיטליות בימינו. אך עם תהליך אימות גורם יחיד בלבד, לאף אחד לא יכול להיות ביטחון מלא לחלוטין לזהותו.

במציאות, רק הצעת סיסמאות כבר לא מספיקה כי אין לה מספיק שכבות כדי לעצור האקרים. לכן חברות רבות משתמשות כיום בתהליכי אימות של שני גורמים. במציאות, אלה מציעים בעיקר מספרי PIN בדוא”ל או SMS או אפילו ביומטריה.

עם זאת, ההאקרים מחדשים גם הם, ורבים מהאימותים של שני גורמים כבר לא עוצרים אותם. כעת הם יכולים להפר את תהליך האימות הדו-גורמי.

לכן, כדי לוודא שהאקרים לא יכולים להיכנס למערכת, הארגון צריך להשתמש בתהליך אימות רב-גורמי חזק. מלבד זאת, אין ככל הנראה דרך למנוע מפושעי רשת לנצל את המידע שלנו.

 

 • רק שרתים מרכזיים שנותנים זהויות

לפי השיטה המסורתית, רק שרתים מרכזיים יכולים להנפיק זהויות. זהויות אלו בעצם ספציפיות למדינה. עם זאת, מכיוון שלשרתים מרכזיים אלה יש שליטה מוחלטת על מי הם מנפיקים את הזהות, אזרחים רבים נותרים ללא זהות.

ובכן, על פי דוח, ליותר מ -1.1 מיליארד אנשים בעולם אין שום מאפיין זיהוי. לכן, ללא תעודת זהות תקפה, הם אינם יכולים אפילו לקבל חשבון בנק. בטווח הארוך, מספר האנשים הללו ימשיך לגדול אם לא נעזוב את הדרך המסורתית.

יתר על כן, המכונים הריכוזיים הללו אפילו לא מתאמצים להעניק זכויות אזרח מתאימות גם לכל האנשים האלה.

 

 • חברות יכולות לטפל בקלות במידע אישי

רק תסתכל סביב עצמך. אנו חיים בעולם דיגיטלי בו כל חברה תנצל את המידע שלך מסיבות אנוכיות. יותר מכך, כעת כל חברה זקוקה להרשמה בכדי שתוכל לתת גישה.

אבל מה שהם לא אומרים לך זה איך הם משתמשים לרעה בנתונים שלך ומתפעלים אותך בחיי היומיום.

לדוגמא, ניקח את תיק הפייסבוק. האפליקציה “אלה החיים הדיגיטליים שלך”, סקרה מספר אנשים והרמית אותם ואמרה שהיא אקדמית בלבד. יותר מ -300,000 משתמשים הורידו את האפליקציה והשתמשו בה.

עם זאת, מה שהם לא ידעו שהאפליקציה תאסוף מידע גם מאנשים אחרים במגעיהם. למרות שהאפליקציה מציבה זאת מבחינת שירותים, עדיין מי באמת טורח לקרוא אותם, נכון?

בכל מקרה, יותר מ 87 מיליון אנשים איבדו את המידע האישי שלהם לאפליקציה.

לפיכך, צריכים להיות פרוטוקולים נוקשים ואמצעי אבטחה כדי להגביל חברות אחרות ממיצוי מידע זהות.

 

 • פריצה או גניבה מתמדת של זהות

אחרון חביב, נושאי פריצת הזהות המתמשכת רודפים את מרחב הזהות הדיגיטלית במשך זמן רב. במציאות, ישנן מספר סיבות לכך שזה יקרה. ב -1997 אישה בשם בארי נסל הייתה מספרת אנשים שאומרת שהיא מעסיקה אותם לעבודה.

היא הייתה אוספת את המידע האישי שלהם יחד עם פרטי חשבון הבנק שלהם. בכך היא עלולה להשתמש לרעה בכרטיסי אשראי של אנשים רבים.

אך כמעט לאחרונה בשנת 2017 חברת דיווחי אשראי נפרצה וגנבה את פרטי כרטיס האשראי של המשתמש, מספרי ביטוח לאומי ורבים נוספים.

אז איך קורים ההתקפות האלה? ובכן, רוב האנשים סומכים על צדדים שלישיים רבים שיטפלו במידע שלהם, וזה מעלה פריצות נתונים עוד יותר.

פרק -3: בלוקצ’יין וזהות מבוזרת

מהי זהות מבוזרת?

ובכן, התשובה הקצרה לשאלה זו תהיה, כי לא יהיה מכון ריכוזי שמנפיק או בעל תביעה בגין זהות כלשהי. זהותך תהיה אך ורק שלך לטעון. יתר על כן, רמת האבטחה הנוספת שמגיעה עם מבוזרים באמת תדהים אותך.

בכל מקרה, אף צד שלישי או מכון אחר לא יוכלו לעשות שימוש לרעה בזהות הדיגיטלית שלך. אז תצטרך לשמור על זה.

 

זהות דיגיטלית Blockchain: איך Blockchain יכול לעזור?

בלוקצ’יין יכול להיות פיתרון נהדר לזהות מבוזרת. במציאות, בלוקצ’יין לארגון יכול להניע בקלות את מסגרת הזהות המבוזרת. לא רק שהיא מציעה תשתית מוכנה, אלא גם אבטחה עבורה.

לכן, אם הארגון יתחיל להשתמש בו, זה בהחלט יפתור את הבעיה שמגיעה עם חברות צד ג ‘שעושות שימוש לרעה במידע.

אז בואו נראה כיצד בלוקצ’יין באמת יכול לעזור במגזר זה?

 • יצירת DIDs

אני חושב שאתה כבר יודע שכתובות בלוקצ’יין הן ייחודיות ביותר. ואתה יכול להשתמש בכתובות אלה לצורך ביצוע DIDs. יתר על כן, כל אלה מאובטחים באופן קריפטוגרפי, והבעלים מייצר זאת בעצמם.

 • רישום לכל DIDs

תועלת נהדרת נוספת של פלטפורמת blockchain לזהות דיגיטלית תהיה שימוש בה כרישום DID. בעיקרון, אתה יכול לאחסן את כל המידע של תעודות הזהות לאחסון ספר החשבונות הבלתי משתנה. בדרך זו, איש אינו יכול לגשת לתעודת הזהות שלך בכל עת ואף לגנוב את המידע.

 • אישור אישורים

זה דומה לשים חותמות על תעודת הזהות שלך. כאן, הפלטפורמה יכולה להציע כתובת פנקס למידע זה בפלטפורמת הבלוקצ’יין של זהות דיגיטלית. עם זאת, זה לא אומר שהוא יאחסן את האישורים רק בפנקס החשבונות.

פירוש הדבר שהוא ישמש כחותמת זמן ויתרה מכך, יציע חותם אלקטרוני. לדוגמא, נניח שאוניברסיטה תספק את החשיש לדיפלומה על הרציף לאחר סיום הסטודנטים. זה יעזור לסטודנט לדעת מתי הונפקה התעודה יחד עם הוכחת תעודותיו.

לפיכך, כאשר הוא משתמש בתעודה למשרה או למטרה אחרת, הוא יכול להראות שמדובר בתעודה שתפקידה חשיש מהאוניברסיטה..

במציאות, זו יכולה להיות דרך נהדרת לשנות את האופן שבו אנשים מטפלים בהסמכה מכל אוניברסיטה מכובדת. יתר על כן, הוא נפטר מבעיות האישור המזייפות שעומדות בפני חברות רבות בעת שכירת עובד חדש.

 • הסכמה וזכויות גישה

אתה יכול גם להשתמש בפלטפורמת הבלוקצ’יין של הזהות הדיגיטלית כדי לקבוע מי יכול לגשת לאישורים שלך ומי לא. לדוגמה, ייתכן שתרצה לשתף חלק מהמידע שלך בפלטפורמות שונות אך אולי למשך זמן מסוים.

תוכל גם לתת גישה לחברות שאתה מעוניין לעבוד איתן כדי לבדוק אם יש לך אישורי נוטריון או לא. בכל מקרה, אתה יכול לעשות זאת בצורה של עסקה עם תאריך תפוגה. לכן, כאשר זה יפוג, זה יחזור למצב שהיה.

מצד שני, החברה שאתה מעניק גישה תצטרך למחוק את המידע ולהוכיח אותו בפלטפורמה שהם עשו זאת.

 • שימוש בתכונות חוזה חכמות

יש הרבה שימוש בחוזים חכמים. יתר על כן, תזדקק לזהותך בכל פעם לצורך חוזים רשמיים למיניהם. לדוגמה, בביטוחים, בבריאות או בכל סוג של שירותים. אז אתה יכול להשתמש בזהות שלך כהוכחה בחוזים חכמים המפעילים מערכת תשלום בדרך.

 

איך זהות מבוזרת עובדת?

ובכן, אתם יודעים כיצד תוכלו להשתמש בזהות מבוזרת באמצעות בלוקצ’יין, אך כיצד המערכת באמת עובדת? במציאות, יש הרבה הבטחות למסור ולוודא שמשתמש מקבל את מה שמפורסם.

אך האם הפלטפורמה באמת יכולה לעשות זאת? בדרך כלל, למערכת יהיו מספר שכבות בהן כל אחת ממלאת את תפקידה בשמירה על ה- DID. בואו נראה מה אלה.

 • מזהים מבוזרים של W3C

באמצעות זה, המשתמשים יכולים ליצור זהויות מבוזרות משלהם ולשלוט בהן ללא כל מגבלות מרכזיות או צד שלישי. כאן, DIDs יקושרו למטא-נתונים של תשתיות מפתח ציבורי מבוזרות.

בדרך כלל, מסמכי JSON עם פרטי אימות, חומרי מפתח ציבוריים ונקודות קצה של שירות מהווים את המטא נתונים.

 • מערכות מבוזרות

במציאות, כל זהות מבוזרת בודדת תהיה מושרשת בפלטפורמת הבלוקצ’יין של הזהות הדיגיטלית. יתר על כן, הפלטפורמה תציע את המנגנון והתכונות הדרושים ל- DPKI. במקרים רבים, DID מסוים יכול לתמוך בסוגים רבים של פלטפורמות.

זה יעניק למשתמשים קצת יותר גמישות אם הם רוצים לעבור לצורה אחרת של מערכת ספר חשבונות.

 • סוכני משתמשים

בעיקר אלה יישומים שיעזרו לך להשתמש בזהות. סוכני משתמשים יוודאו שאתה יכול ליצור, לנהל את השליטה בצורה ידידותית למשתמש. יתר על כן, זה גם יעזור לך לאמת או לחתום על כל טענות הקשורות ל- DID.

במציאות, אפליקציה זו יכולה גם להציע תכונת ארנק שתעזור לך לשלם בפלטפורמות הבלוקצ’יין של הזהות הדיגיטלית.

 • Resolver אוניברסלי

זה בעיקר שרת שישתמש במערך מנהלי התקנים של DID כדי להציע תכונת רזולוציה וחיפוש במערכות הבלוקצ’יין של הזהות הדיגיטלית. יתר על כן, הוא יחזיר את אובייקט המסמך DID המחובר ישירות ל- DPKI.

 • רכזות זהות

זו רק ספקולציה, אך היא אמורה להציע גם רכזות זהות העשויות ממקרי קצה ואחסון בענן. בעיקרון, אלה ישמשו כאחסון למכשירים חכמים כגון מחשבים אישיים, טלפונים ניידים ורמקולים חכמים.

 

תרחיש לדוגמא

בואו נסתכל על דוגמא לדוגמא שתעזור לכם לראות כיצד צורת הזהות החדשה הזו יכולה לעבוד בחיים האמיתיים. תאר לעצמך שסיימת לאחרונה מכל מכללה שהיא. בעזרת זהות מבוזרת תוכלו לבקש עותק דיגיטלי של האישור שלכם מהאוניברסיטה.

במציאות, האוניברסיטה תנפיק עותק דיגיטלי זה כנגד DID שלך. עכשיו, באמצעות זה אתה יכול להציג את זה לכל אחד, למשל, למעסיק. לאחר מכן המעסיק יכול לאמת אם העותק הדיגיטלי אמיתי או לא תוך שימוש בזמן ההנפקה ובמעמד זה.

אז בעצם יש כמה צעדים כדי שזה יעבוד.

שלב 1: האוניברסיטה חותמת על העותק הדיגיטלי של האישור ומשתמשת ב- User-Agent כדי לחבר אותו לזהות התלמיד בהתאמה.

שלב 2: לאחר מכן המשתמש-סוכן ישמור את הנתונים בכספת הנתונים האישיים של התלמיד. יתר על כן, התלמיד יכול לגשת למידע, למוקדי זהות ולפתרון אוניברסלי באמצעות הסוכן גם כן.

שלב 3: במקרה בו התלמיד יצטרך להציג את האישור, הוא / היא יכולים להציגו בפני גורמים אחרים באמצעות הסוכן.

שלב 4: גורמים אחרים יכולים לאמת את האמינות של האישור מהפלטפורמה עצמה.

פרק 4: מהי זהות ריבונית עצמית (SSI)?

ובכן, להסביר את זה קצת מסובך. במציאות, המשמעות היא שלפרט תהיה הבעלות הבלעדית על גרסת הזהויות הדיגיטליות והאנלוגיות שלו. מצד שני, ארגונים יכולים גם להיות בעלי זכות כה רבה.

לכן, אם למשתמש יש זהות עצמית ריבונית, הוא / היא יכולים לשלוט במי שיוכל לגשת למידע שלהם, לשמור על זהותם בעצמם, להשתמש בו לאימות זהותם ברשת ועוד רבים אחרים..

בגלל אופי הזהות הזו, הטכנולוגיה הטובה ביותר עבורה תהיה בלוקצ’יין. במציאות, הבלוקצ’יין מבוזר, וזה מעיד על כך שאין צד שלישי בתערובת.

עם זאת, כדי שמערכת זו תהיה פונקציונאלית ומוצלחת לחלוטין, היא צריכה להיות בעלת כמה עקרונות. לפיכך, שימוש בעקרונות פלטפורמות זהות עצמית ריבונית המופעלת על ידי בלוקצ’יין יכולה לעבוד זה לצד זה חוק ה- GDPR.

 

מה הם העקרונות המנחים של זהות ריבונית עצמית?

ישנם כמה עקרונות מנחים ייחודיים בכל הנוגע לזהות ריבונית עצמית. בעיקרון, ישנם עשרה עקרונות של SSI שכל פלטפורמה צריכה להציע ולא משנה מה. בואו נראה מה הם –

קִיוּם

כל המשתמשים צריכים לקיים קיום עצמאי בפלטפורמה. ביסודו של דבר, זה בא מהמושג “אני”. כאן זה מרמז על כך שכל המשתמשים בפלטפורמה צריכים להתקיים באופן עצמאי גם בצורה דיגיטלית.

לִשְׁלוֹט

כאן המשתמשים יצטרכו שליטה מלאה בזהותם. עם זאת, יש לזה גם משמעות אחרת. במציאות, ישנם תרחישים רבים שבהם כלל לא ניתן לקבל בעלות מלאה על הזהות העצמית. אך במקרים אלה, המשתמש יכול להגביל את האופן שבו הצדדים האחרים יטפלו בזהותם.

גִישָׁה

זהות ריבונית עצמית צריכה להציע גישה מלאה למשתמש שלה. לכן, כל משתמש צריך לגשת לנתונים שלהם ולכל סוג של תביעות אחרות מבלי להסתמך על מתווכים כלשהם. אך, בשום אופן, הם יכולים לשנות את כל הנתונים, מכיוון שהנתונים כבר היו חתומים על אימות שלא ניתן לשנות.

שְׁקִיפוּת

כל המערכות או האלגוריתמים המטפלים בזהויות צריכות להיות שקופות. ללא מערכת פתוחה, המשתמש אינו יכול לפקח אם פלטפורמת הזהות העצמית-ריבונית מנהלת נכון את זהותם.

הַתמָדָה

עבור פלטפורמת זהות עצמית ריבונית, כל הזהויות צריכות להיות ארוכות טווח. המשמעות היא שגם אם המערכת עברה שדרוג מערכת, המשתמש יכול לשמור את כל הנתונים הקודמים שלו / ה כפי שהם היו.

הִטַלטְלוּת

כל המשתמש יכול להעביר את הזהות כאשר הוא זקוק לה. במציאות, תכונה זו תבטיח שהם יוכלו לייצא את זהותם ולהשתמש בהם בתרחישים מסוימים.

יכולת פעולה הדדית

במציאות, הזהות הריבונית העצמית תצטרך להיות מקובלת בכל מקום ברחבי העולם. לפיכך, ללא יכולת פעולה הדדית נכונה, הזהויות יאבדו גמישות.

הַסכָּמָה

אם מסיבה כלשהי, צד שלישי צריך לגשת לזהות, המשתמש יצטרך לקבל הסכמה מלאה. ללא אישור, אף צד אינו יכול לגשת לזהותם בשום עניין.

מזעור

אין צורך לחשוף יתר על המידה את זהותו של מישהו. אולי מישהו רצה לדעת על גיל המשתמש. לכן, במקרה זה, המערכת צריכה לחשוף רק את הגיל ולא את תאריך הלידה המדויק.

הֲגָנָה

לא משנה מה יקרה, כל משתמש צריך לקבל זכויות מלאות על זהותו העצמית. לכן, הפלטפורמה צריכה לשמור עליה ולא משנה מה.

פרק 5: מקרי שימוש של זהויות דיגיטליות מבוזרות

בַּנקָאוּת

ובכן, בנקאות היא המקרים הראשונים של שימוש בזהות דיגיטלית מבוזרת שתוכלו למצוא. במציאות, המגזר הבנקאי עוסק בהרבה נושאים מבוססי זהות כמו זיהויים כוזבים, גניבות זהות, פרוטוקולי KYC חוזרים ורבים אחרים..

מצד שני, אם הם מתחילים להשתמש בזהות דיגיטלית מבוזרת, אז כמעט כל הבעיות שלהם מקנות פתרון קל. לפיכך, כאשר תרצה לפתוח חשבון, לא תצטרך להתמודד עם הרבה נושאים. במקום זאת, אתה יכול פשוט להעניק לבנק גישה לזהותך, והם יכולים לאמת את כל האישורים שלך מכך.

 

סחר אלקטרוני

במסחר אלקטרוני תצטרך לקבל זיהוי מתאים כדי למנוע הונאות. במציאות, מדור המסחר האלקטרוני עוסק בהרבה נושאי מכירת מוצרי הונאה. משתמשים רבים משלמים כסף כדי לקנות מוצרים אותנטיים. אבל במקום זאת, הם מקבלים אחד מזויף או שונה לחלוטין ממה שפורסם.

זה קורה בגלל היעדר פרוטוקולים מתאימים בעת ההרשמה למסחר אלקטרוני זה. לפיכך, קרן זיהוי מבוזרת יכולה להבטיח את האימות הנכון הדרוש לשמירה על מגזר זה.

 

משחקים

תעשיית המשחקים היא ענקית. אבל אני חושב שאולי אתה יודע את זה עד עכשיו. בכל מקרה, ענף זה עוסק בהרבה זהויות של הגיימרים. עם זאת, במקרים רבים התעשייה לא מצליחה להציע אבטחה לגיימרים.

יתר על כן, לאפליקציות רבות יש תכונות רכישה מתוך האפליקציה, אשר זקוק לאבטחה מכיוון שהיא מבקשת מספרי כרטיסי אשראי. לפיכך, זהות דיגיטלית מבוזרת יכולה לעצב אותה באמצעות תקנות מיסוד הזהות המבוזרת.

 

מֶמְשָׁלָה

הממשלה היא מגזר ענק לחברות ביסוס זהויות מבוזרות. במציאות הממשלה מוציאה הרבה מסמכי זיהוי רשמיים לאזרחים. עם זאת, תהליך הטיפול בו צריך להתעדכן רבות.

תהליך ההנפקה איטי ומלא טעויות. יתר על כן, לאזרחים יש מעט מאוד גישה לבעלות לזהותם. לפיכך, שירותי ממשלה יכולים להפיק תועלת רבה מזהות דיגיטלית מבוזרת כדי להפחית ניירת, שחיתות ולהציע אבטחה.

 

בריאות

ענף הבריאות ייהנה מאוד מזהות דיגיטלית מבוזרת. במציאות, כמעט לכל מוסדות הבריאות אין ביטחון למידע המטופל. כתוצאה מכך, רבים משתמשים בהם לצורך המחקר הפרטי שלהם או מקבלים גישה למידע רגיש ללא הסכמה.

מצד שני, ביסוס זהות מבוזר יכול לסייע לבריאות לשמור על כל הנתונים הקשורים לבריאות. יתר על כן, המטופלים יקבלו גם שליטה מלאה ופרטיות שמגיעים להם.

 

ביטוח

יותר מדי ניירת ותביעת הביטוח הכוזבת הם הצורך של חברת הביטוח להיאבק איתו. במציאות, תהליך הגשת פוליסת הביטוח הוא עבודה רבה הן עבור המבטח והן עבור הלקוח המבוטח.

יתרה מכך, במקרים רבים אנשים מנסים להונות בתביעות ביטוח. כמו כן, תהליך אימות כל האישורים גוזל זמן רב גם כן. אך בעזרת ביסוס זהות מבוזר, כל בעיה אחת תיפתר.

 

לְהַלווֹת

אתה צריך לקבל את הזיהוי הנכון יחד עם האישורים המתאימים כדי לקבל הלוואה מכל חברה. אם לא תעמוד בדרישות, פשוט לא תקבל את ההלוואה. עם זאת, כדי לקבל הלוואה, אנשים רבים יציגו תעודות כוזבות. ובשל כך, החברה מפסידה את הכסף מכיוון שהיא לא יכולה לגרום למשתמש לשלם את החוב.

עם זאת, בעזרת ביסוס זהות מבוזר, הם יכולים למנוע זאת ואף להציע הלוואות מיידיות למועמד הנכון.

 

כְּלֵי תִקְשׁוֹרֶת

התקשורת מריחה תוכן מזויף בימינו. במקרים רבים, אתה רואה הרבה חשבונות הונאה שמעכירים את שטח המדיה. עם זאת, עם זהות דיגיטלית מבוזרת, האמנים החוקיים יקבלו את התשלום המגיע להם.

מצד שני, כל סוג של תוכן מזויף או חשבונות הונאה לעולם לא יוכלו להעיב על תעשיית המדיה. יתר על כן, איש אינו יכול להרוויח כסף גם בתכנים מועתקים מאמנים אחרים. לפיכך, המערכת תהיה הוגנת יותר.

 

תשלומים

התמודדות עם כסף כרוכה תמיד בסיכון של הלא נודע. במקרה של ארגונים, עליהם לבדוק האם הצד השני הוא מי שהם אומרים שהם. עם זאת, תהליך האימות האופייני אינו מועיל כלל.

לפיכך, ארגונים אלה יכולים להיעזר בקרן הזהות המבוזרת. עם השימוש בתהליך זיהוי ואימות נכון, זה די פשוט לעבוד עם הלקוח הנכון. כמו כן, שליחת תשלומים לאנשים הנכונים תהיה קלה הרבה יותר גם כן.

 

לִנְסוֹעַ

מודל הזהות החדש יכול לעזור גם בענפי הנסיעות. ביסודו של דבר, זה יעסוק בנושא נקודות תגמול גנובות לצד הסתייגויות מרמה. אם תעשיית הנסיעות מתחילה להשתמש בצורת זיהוי חדשה זו, היא יכולה גם לפשט את מערכת עיבוד הנוסעים.

אתה יכול לשאת את הזהות שלך, והם פשוט יכולים להתאים אותה בדיוק במקום. זה יפחית את זמן העיבוד ויגביר את היעילות.

פרק 6: פלטפורמות ארגוניות מתאימות לזהות מבוזרת

ישנם כמה פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות המתאימות לפלטפורמת ניהול הזהויות המבוזרת. במציאות, פלטפורמות ארגוניות אלה מציעות את מיטב השירותים הטובים ביותר לכל נושא זהות. אז בואו נראה מה הם –

 

קורדה R3

R3 מגיע עם שתי גרסאות של Corda – אחת של ארגונים ואחת גרסה רגילה. בעיקרון, ארגון קורדה יתאים יותר למערכת ניהול הזהויות המבוזרת שלך. למרות ש- Corda Enterprise הוא גרסה מסחרית, אך הוא עדיין תואם לחלוטין את Corda.

במציאות, קורדה מציעה תשתית איכותית וחזקה יותר לכל סוג של פלטפורמה. מכיוון שזו גם פלטפורמה מורשית, זו תהיה בחירה מושלמת עבור מערכת ניהול הזהויות המבוזרת שלך.

למרות שרבים מכם עשויים לחשוב שקורדה מתאימה בדיוק למגזר הפיננסי, היא יכולה להציע מודל בלוקצ’יין שונה מאוד גם למגזרים אחרים..

בוא נראה מה פלטפורמת קורדה מצפה לך –

 • חומת האש של Blocka של Corda ליישום תגן על כל המידע הרגיש שלך מכל השפעה חיצונית.
 • זה מגיע גם עם זמינות גבוהה ותכונות ממשל שיעזרו לך.
 • אם קורה אסון כלשהו, ​​תקבל דוחות בזמן אמת ותהיה לך אפשרויות לתקן אותם גם במהירות.

 

Hyperledger

Hyperledger הוא פרויקט בלוקצ’יין ארגוני שמאחוריו כנפיים פרויקטים מרובים. זה התחיל את המסע אחורה בשנת 2016 ועכשיו הוא אחד השמות הפופולאריים בנישת הבלוקצ’יין. במציאות, Hyperledger מציע כמה פרויקטים שמתאימים יותר לניהול זהויות מבוזר.

למשל, שלהם אינדי Hyperledger הוא ספר חשבונות מבוזר שעובד אך ורק עם זהות דיגיטלית. יתר על כן, עם זה תקבלו רכיבים, ספריות וכלים לפיתוח מערכת ניהול הזהות המבוזרת שלכם.

מלבד זאת, אתה יכול להשתמש בזהות שלך גם בפלטפורמות אחרות.

רק לאחרונה חשפה היפרלדגר גם פרויקט נוסף שנקרא טלה. למרות שזה בשלב הדגירה, עדיין הוא ישמש ככלי כלים. זה דומה לפיתוח פלטפורמה משלך עם קבוצה של תכונות במודול.

בעיקרון, הם מציעים –

 • פלטפורמות בלוקצ’יין מורשות וערכות כלים קוד פתוח.
 • רמת ביצועים גבוהה עם יכולת הרחבה נוספת.
 • זמינות נתונים בסיסית בלבד שצריך לדעת.
 • שפות שאילתות לחיפוש ספר החשבונות.
 • חבר ולחץ על מבנה מודולרי.
 • מדידות בטיחות גבוהות יותר למידע רגיש.

 

את’ריום

את’ריום קיים די הרבה זמן. ויטאליק בוטרין ייסד את הפלטפורמה לשימוש ברמה ארגונית. עם זאת, בלוקצ’יין ארגוני אינו מורשה. וזה יכול להיות בעיה עבור מערכת ניהול הזהויות המבוזרת מכיוון שלכל משתמש בודד צריך להיות פרטיות.

מצד שני, כדי להציע פרטיות לחברות ארגוניות, Ethereum כן מציעה גרסה פרטית של הפלטפורמה שלה באמצעות הברית Ethereum ארגונית. לכן, באמצעות גרסה זו, תוכלו בהחלט לפתח מערכת ניהול זהויות מבוזרת הוכחה מלאה.

עכשיו בואו נראה אילו תכונות תקבלו מפלטפורמה זו –

 • הם מציעים פלטפורמה עם מקור פתוח.
 • תקבל תמיכה סמכותית מה- EEA בכל סוג של פרויקט מבוסס את’ריום. זה יעזור בגמר ההנחיות והתקנים.
 • EEA מספקת תמיכה ממשלתית בפרויקטים שתחתיהן. לכן, אם ארגון אחר פיתח את התכונות הדרושות לך, אז EEA יתמוך בך להשיג זאת גם כן.
 • זה מגיע גם עם עדכונים מתמידים מהגרסה הציבורית.
 • הם מציעים גם מגוון סטנדרטים כדי להקל עליך לפתח כל סוג של פלטפורמה.

פרק 7: פרויקטים פופולריים העובדים על זהות דיגיטלית

ישנם מספר פתרונות זהות דיגיטליים בחיים האמיתיים העובדים כעת. כעת תראה אילו חברות זהות דיגיטליות עובדות על תוכנית מודל זהות חדשה זו.

סוברין

Sovrin הוא אחד הפרויקטים הפופולריים המציעים זהות ריבונית עצמית למשתמשים. במציאות, מדובר בארגון ללא מטרות רווח העובד אך ורק עם פתרונות זהות דיגיטלית מבוזרים. בעזרת זה תוכלו סוף סוף לקבל שליטה אישית, אמון, וזהויות דיגיטליות קלות לשימוש.

לפי, הם מציעים סטנדרט חדש לזהויות דיגיטליות. במציאות, תוכל אפילו לקבל עותק דיגיטלי של רישיונות הנהיגה או תעודות הזהות האישיות שלך.

ביסודו של דבר, זהו מטא-גזע המאפשר לארגונים, לאנשים את החופש להשתמש בכל יישום מבלי לדאוג לזהותם. יתר על כן, במקרה שלסוברין יש גם אפשרויות אישורים שאפשר לאמת.

 

אֶזרָחִי

במציאות, סיוויק הוא תהליך לאימות זהות אישית המשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להציע זהויות דיגיטליות. בכל מקרה, אם אתה משתמש בפלטפורמה, תוכל ליצור זהות וירטואלית משלך יחד עם אחסון מידע נוסף.

עם זאת, יהיה עליך לאמת את כל האישורים שלך לפני שתוכל לשמור על פתרונות הזהות הדיגיטלית. נכון לעכשיו, תקבל ארבעה סוגים של פתרונות להגדלת העסק שלך בחברות הזהות הדיגיטלית הללו.

 • פלטפורמת זיהוי מאובטחת יאפשר למשתמשים שלך לגשת לאתר שלך באמצעות זהות מאובטחת.
 • KYC לשימוש חוזר מספק שביעות רצון בכל סוג של דרישות KYC.
 • קמעונאות אוטומטית יכול לתת לך גישה למכונות אוטומטיות חכמות.
 • כל סוגי ההשקעות, הייעוץ והקשרים העסקיים יהיו פרטיים קודי זיהוי.
 • זה גם מציע כניסה ללא סיסמה

 

uPort

באמצעות uPort תוכלו לחוות חופש שליטה מלא בזהותכם. זה בנוי על Ethereum, וכל המשתמשים יכולים ליצור עליו פתרונות זהות דיגיטליים משלהם. יתר על כן, הם יכולים גם לבקש ולשלוח אישורים, לנהל את הנתונים והמפתחות שלהם, לחתום על עסקאות ועוד רבים אחרים.

מה תקבל –

 • אישורים: בעיקרון, זה בונה מערכת אקולוגית של אישורי זהות. באפליקציה שלך, אתה יכול לבקש אישורים של משתמשים אחרים, אך זה תלוי בהם אם הם ישתפו אותה או לא.
 • פרוטוקולים: עם חברות מסוג זהויות דיגיטליות מסוג זה, תקבל גישה להרבה פרוטוקולים ואפשרויות העברת הודעות מהאפליקציה.
 • כלים: יש להם מבנה מודולרי עם הכלי של המפתח, כך שהוא פשוט מאוד לשימוש.

 

לִפְרוֹחַ

בלום מציעה גישה שונה לפתרונות זהות דיגיטלית. במציאות, BloomID הוא הזהות המאובטחת שאתה צריך כדי לעבוד בעסק שלך. במציאות, תקבלו הרבה תכונות שמגיעות עם BloomID. אלו הם –

 • אתה יכול להגן על המידע האישי שלך באמצעות blockchain ולהוכיח את האמינות שלהם מבלי לחשוף יתר על המידה את המידע שלך.
 • בנוסף, אתה יכול לבחור מה לכלול בזהות שלך ואיך תשתמש בה.
 • תוך כדי בניית הזהות המבוזרת שלך באמצעות חברות זהות דיגיטליות אלה, תוכל להרוויח כוכבים שיגדילו את המוניטין שלך.
 • בעזרתם תוכלו לאמת את זהותכם בכל מקום ברחבי העולם.

 

פרויקטים אחרים לבדיקה

שרשרת KYC

רשת KYC היא אחת מחברות הזהות הדיגיטלית המשתמשות בבלוקצ’יין להפעלת הפלטפורמה שלהן. בעיקר מטרתם היא להציע מסמכים, נתונים או תביעות זהות הניתנות לאימות הנחוצים לכל עיבוד KYC.

מצד שני, למען פרטיות הנתונים, הם מציעים למשתמשים את הבעלות הבלעדית על המפתחות הפרטיים שלהם. אז אתה יכול להחליט מי יכול לראות את הנתונים שלך ומי לא.

 

מפתח עצמי

SelfKey מציעה פתרונות זהות דיגיטליים בריבונות עצמית, שיאפשרו לך ליצור, להחזיק ולשלוט בגישה לזהותך. יתר על כן, הפלטפורמה תזדקק למפתח כדי לתפקד. זהו אסימון שירות שתצטרך לקבל גישה למערכת.

החלק הטוב ביותר בפלטפורמה זו הוא שהיא יכולה לעזור לך לאמת את זהותך ולאשר כל מסמך זהות באופן מקוון. יתר על כן, אתה יכול גם לקבל אזרחות על בסיס ההשקעה שלך וגורמים אחרים.

 

נאגטס

נאגטס היא אחת מחברות הזהות הדיגיטלית המציעות זהויות ביומטריות לצד תשלומים. כשתתחיל להשתמש באפליקציה שלהם, תוכל לגשת לאימות זהות, תשלומים וכניסות באמצעות מקור ביומטרי יחיד.

לדבריהם, אין להם אפילו גישה לנתונים האישיים שלך. אז אתה יכול לבחור לשתף אותו עם כל משתמש מכובד אם אתה רוצה. אתה יכול לחשוב על פלטפורמה זו כפתרונות זהות דיגיטלית המיועדים בעיקר לתשלומים.

 

ג’ולוקום

Jolocom היא חברת זהות דיגיטלית נוספת המציעה זהויות ריבוניות עצמיות ליחידים וארגונים. ככל הנראה, תעודות הזהות שלהם ניתנות לפעולה, כלומר אתה יכול להשתמש בזהות שלך גם בכל פלטפורמה אחרת.

בכל מקרה, יש לך את השליטה הבלעדית בנתונים האישיים המוצפנים שלך ובאופן השימוש בהם. לכן, אין אפשרות להתערבות כלשהי מצד שלישי.

פרק 8: מחשבות מסכמות: הצצה לעתיד

יתכן שכבר תחוו את זה כל יום שהעולם עובר טרנספורמציה דיגיטלית מסיבית. ועכשיו, העולם הפיזי והדיגיטלי מתמזג למציאות אחת אחת. לפיכך, ניכר כי העולם זקוק לדרך חדשה לשמור על כל הזהויות הדיגיטליות.

באופן ספציפי, על המודל להיות בעל אבטחה ופרטיות בכל היבט. לכן זהות דיגיטלית מבוזרת היא הפיתרון המושלם לכך. במציאות, זה לא רק מציע שליטה מלאה בזכויות הזהות האישית שלך, אלא גם מקל על הניהול.

לכן, בעתיד, עדיף להניח שנראה יותר זהויות מבוזרות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map