מה זה SAFT: מבוא לשיטת גיוס כספים של פרויקט Blockchain

אם אתה יזם blockchain-crypto שמנסה לגייס כספים לפרויקט שלך, סביר להניח שאתה מעריך אפשרויות מרובות. הגברת הבדיקה הרגולטורית של ‘הצעות מטבע ראשוניות’ (ICO) גרמה לכם לחשוב לקחת את המסלול ‘הסכם פשוט עבור אסימונים עתידיים’ (SAFT). כאן אני מסביר מה זה SAFT כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת.

תפיסת SAFT היא תוצאה של בעיות רגולטוריות של ICO:

כדי להבין מה זה SAFT, ראשית עליך להבין את הרקע. ICOs הפכו פופולריים באמת בשנת 2017 וגייסו באותה שנה 5.6 מיליארד דולר עבור חברות סטארט-אפ בבלוקצ’יין. עם זאת, הם אינם מוסדרים, והרגולטורים ברחבי העולם מתעוררים לכך.

בארה”ב, נציבות ניירות ערך והחלפות (SEC), כלומר הגוף הרגולטורי המפקח על שוק ניירות הערך, שלחה מעל 80 זימונים לסטארט-אפים בבלוקצ’יין. ה- SEC מאמין שרוב ה- ICO של בלוקצ’יין מכרו אסימוני אבטחה תוך שהם טוענים כי הם מוכרים אסימוני שירות. לרוב הסטארט-אפים אין אפילו מוצר באותו זמן, ולכן לאסימונים אין שום תועלת כאשר הם מוכרים אותם.

הגוף הרגולטורי רואה בכך הפרה חמורה של חוק ניירות הערך, האוסר על מכירת ניירות ערך ללא רישום וניירת חובה. ה- SEC אף מטיל ספק בסטארט-אפים שמוכרים אסימונים אמיתיים לשירותים, בגלל השיווק האגרסיבי שלהם שמבטיח רווחים עתידיים מאסימונים.

אם משקיעים קונים אסימונים במטרה העיקרית של רווחים עתידיים, אז זה אסימון ביטחוני. חברות הזנק המנפיקות עליהן חייבות לעמוד בדרישות הרגולציה המחמירות, אולם הן לא עמדו בכך. זה מעמיד ICO רבים בבעיות רגולטוריות. קרא עוד על כך באסימון אבטחה לעומת אסימון שירות: השוואה.

SAFT מתכוונת לפתור בעיה זו על ידי מכירת חוזי השקעות בניירות ערך מראש.

מה זה SAFT: סקירה כללית מהעיתון הלבן של SAFT

ב- 2 באוקטובר 2017, מרקו סנטורי ממשרד עורכי הדין Cooley וצוות מעבדת הפרוטוקול פרסמו את הנייר הלבן SAFT. אתה יכול לקרוא את זה ב “פרויקט SAFT: לקראת מסגרת מכירת אסימונים תואמת“.

SAFT יעבוד באופן הבא:

 1. חברות סטארט-אפ יוצרות הסכמים לפיהן הם מגייסים כסף כעת עבור אסימונים שהם יספקו בעתיד.
 2. משקיעים מוכרים קונים הסכמים אלה ומשלמים כעת תוך שהם מצפים לקבל אסימונים בעתיד.
 3. ההסכמים הם חוזי השקעות בניירות ערך, ולכן חברות סטארט-אפ רושמות אותם ב- SEC.
 4. סטארט-אפים מפתחים את המוצר שלהם ומשיקים את הרשת שלהם.
 5. באותה עת הסטארט-אפים מוכרים את האסימונים שלהם, בעוד המשקיעים שקנו SAFT באופן אוטומטי מקבלים את האסימונים שלהם.
 6. כאשר חברות סטארט-אפ משיקות את הרשת שלהן האסימונים ישמשו בפועל לגישה לרשת, ולכן הם יהיו אסימוני השירות.
 7. SAFT הם מכשירי אבטחה רשומים ואסימונים שנמכרים מאוחר יותר הם כלי שירות, ולכן חברות סטארט-אפ עומדות בדרישות הרגולציה.

היתרונות של הסכם SAFT:

רבים בקהילות הצפנה מאמינים כי הסכם SAFT מציע יתרונות משמעותיים, כדלקמן:

 1. התהליך הדו-שלבי, כלומר חוזה ניירות ערך רשום ואחריו אסימוני השירות עונים על דרישות הרגולציה. הערה: אביא נקודת נגד לכך בהמשך מאמר זה.
 2. רק משקיעים מוסמכים ירכשו SAFT, ולכן משקיעים קמעונאיים אינם חשופים לסיכונים לאבד את כספם אם הסטארט-אפ ייכשל.
 3. מכיוון שמשקיעים קמעונאיים יכולים לקנות אסימונים מאוחר יותר כאשר הפלטפורמה תהיה מוכנה, הם גם יתרמו בסופו של דבר לפיתוח הפרויקט.

חסרונות הסכם SAFT:

שקול את החסרונות הבאים של הסכם SAFT לפני שתבחר ללכת בדרך זו:

 1. בארה”ב, ה- SEC לא אישרה כי התהליך הדו-שלבי בהסכם SAFT עומד בדרישות הרגולציה. מכאן, היתרון הראשון של SAFT שלטענת חלק מחברי קהילת הקריפטו עדיין אינו מגיב חוקי!
 2. כאשר משקיעים מוכרים רוכשים הסכמי SAFT, הם אינם מקבלים שום אסימון. עם זאת, כאשר הסטארט-אפים משחררים את הפלטפורמה שלהם ופותחים את האסימונים שלהם לקהל הרחב לרכישה, משקיעי SAFT מקבלים את האסימונים שלהם באופן אוטומטי. משקיעי SAFT לא צריכים לעשות שום דבר באותו זמן כדי לקבל את האסימונים שלהם, מה שגורם לזה להיראות כמו מכירות פרטיות שקדמו ל- ICO. SEC תחשב במכירות פרטיות כאלה של חוזי השקעות בניירות ערך כהפרות ברורות של תקנות ניירות ערך!
 3. כאשר חברות סטארט-אפ מוכרות הסכמי SAFT, הם רושמים אותם כחוזי ניירות ערך, אולם הם אינם רושמים את האסימונים שלהם כניירות ערך. תקנות ניירות ערך יתייחסו להסכמי SAFT כאל “ניירות ערך להמרה” ואסימונים כאל “ניירות ערך בסיסיים”. רק הסטארט-אפים יכולים ליצור אסימונים מאוחר יותר, ומכאן שרק הם שולטים מתי ניירות הערך הבסיסיים יהיו זמינים. המשקיעים ב- SAFT קונים ניירות ערך להמרה, אך מקבלים גם סיכונים לכך שניירות ערך הבסיסיים אינם נמצאים באותו זמן. SEC מחייב רישום ניירות ערך בסיסיים יחד עם ניירות ערך להמרה במקרים כאלה.

אנתוני זאולי הוא מומחה משפטי שמכיר היטב את שוק הקריפטו, ניירות ערך וכיצד מפרש SEC את התקנות. הוא כתב על החסרונות הללו לאחר שחקר את מערכות ה- SAFT ונפגש עם גורמי ה- SEC. קרא את הניתוח שלו בסעיף “הצעות מטבע ראשוניות: מדוע SAFT מת …“.

מידע זמין בעת ​​כתיבת שורות אלה מעיד על כך התנע מנוע, סטארט-אפ של בלוקצ’יין, החליט נגד שימוש ב- SAFT לאחר בחינת החסרונות.

חסרונות אחרים של חוזה SAFT:

עליכם לציין כמה חסרונות נוספים של חוזה SAFT, כדלקמן:

 1. תקנות אבטחה משתנות בין מדינות, ואילו תכנון חוזה SAFT עונה על התקנות האמריקאיות בלבד. אינך יודע כיצד מדינות אחרות יתייחסו לחוזי SAFT.
 2. חוזי SAFT מונעים מהציבור הרחב להשקיע בפרויקט בשלב הפיתוח המוקדם.

יזמי בלוקצ’יין חייבים לחשוב כיצד לגייס כספים לחברות סטארטאפ באופן בר קיימא:

עכשיו שאתה יודע מה זה SAFT, עליך לשקול היטב כיצד לגייס קרן לסטארט-אפ הבלוקצ’יין שלך. הנה ההצעות שלי:

 1. שקול גיוס הון סיכון (VC): גיוס VC אינו קל, מכיוון שה- VC בודקים היטב את התוכנית העסקית שלך. עם זאת, יש להם גם מומחיות גבוהה והם אוחזים בידיים שלך במהלך השנים המעצבות. אתה גם מקבל סיקור תקשורתי חיובי מאוד וגישה לרשתות העצומות שלהם. קרא עוד על כך ב- “ICO לעומת VC: The Experience Matters”.
 2. שקול להשיק ICO שתואם לחלוטין את דרישות הרגולציה. זה בהחלט אפשרי. כמה חברות סטארט-אפ עושות את זה, ובעוד העלויות לטווח הקצר גבוהות, היתרונות לטווח הארוך יותר מפצים על כך! קרא על כך ב “כיצד להפעיל את ICO בהצלחה: מדריך להשקת ICO של Blockchain-Crypto”,
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map