המדריך האולטימטיבי של Quorum Blockchain

עולם הבלוקצ’יין התפתח בחמש השנים האחרונות. הכל התחיל בביטקוין, אך כעת מדובר יותר בשיפור המערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין בכללותה.

אם אתה עוקב אחר חדשות הבלוקצ’יין, היית יודע שהבלוקצ’יין של הביטקוין אינו מושלם. זה אמנם מביא רעיונות חדשים כמו ביזור, רשת עמית לעמית, מדרגיות, יכולת פעולה הדדית, שקיפות וכן הלאה, אך עדיין מדובר בבלוקצ’יין מהדור הראשון. זו הסיבה שחוקרי בלוקצ’יין בכל רחבי העולם עובדים קשה על מנת לשפר את מצב הבלוקצ’יין ולשפר את המערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין כולה..

הכירו את Quorum, גרסת Ethereum ממוקדת ארגונית המנסה לשפר את טכנולוגיית הבלוקצ’יין באמצעות פיתרון משלה. אחד המגזרים החשובים ביותר שבלוקצ’יין מכוון לחולל מהפכה כולל פיננסים.

אז מה זה מניין? בואו לחקור ולהבין מה יש לו להציע.

המדריך האולטימטיבי של Quorum Blockchain והדרכת Quorum Blockchain

מה זה Quorum Blockchain?

בלוקצ’יין את’ריום “ממוקד ארגוני” הוא אחת הדרכים הפשוטות ביותר בהן אנו יכולים לתאר את המניין. המניין הוא פרי יצירתו של ג’יי פי מורגן שרוצה לקדם את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בתעשייה הפיננסית.

כפי שאתה אולי כבר יודע, תחום האוצר דורש סוג מסוים של בלוקצ’יין. זה צריך להיות מהיר, להיות בעל תפוקה גבוהה והוא אמור לעבוד תוך שמירה על פרטיות המשתתפים. ג’יי.פי מורגן ידע את זה ולכן פיתח את קוורום המציע עיבוד וביצועים מהירים תוך שמירה על פרטי עסקה מוסתרים. זה עובד גם ללא דופי בקבוצת הרשאות בה המשתתפים מכירים זה את זה. בקיצור, קוורום מנסה לבנות פיתרון בלוקצ’יין שיכול לתת מענה לצרכי התעשייה הפיננסית. עם זאת, השימוש בו אינו מוגבל לתעשיית הפיננסים בלבד. נדון יותר במקרי השימוש בו בחלק מאוחר יותר של המדריך.

מכיוון שהוא מבוסס על Ethereum, הוא משתמש בחוזים חכמים כדי להקל על עסקאות בתוך הבלוקצ’יין. מטרת JP מורגן היא ליישם יוזמה גלובלית לתשלומי רשת ולסייע לבנקים להשתמש ברשתות מבוזרות. זה יגביר את היעילות, ייעל תשלומים גלובליים, יאפשר מעקב אחר סטטוס 24/7 וסילוק תשלומים וכן הלאה.

מה הצורך במערכת כזו?

לפני שנכנס למידע נוסף, עלינו לבסס את הצורך במערכת כזו. האם אנו זקוקים לפלטפורמת הבלוקצ’יין של קוורום? אם כן, מדוע? בוא נחקור.

תחום הפיננסים נשלט על ידי ארגונים רבים הפורשים את דרכם לטפל בכל המידע הקיים. זה מתפקד כראוי על פי רוב. עם זאת, זה לא מושלם. נושאים רבים מטרידים את ענף הפיננסים כולל חוסר בקרת מידע, שקיפות ציבורית וכן הלאה. אפילו פיתרון הבלוקצ’יין המסורתי לא מצליח לעמוד בצורך של תעשיית הפיננסים גם כאשר הם מציעים תכונות כגון אי-שינוי ואיתור..

הפיתרון הוא מערכת בלוקצ’יין המציעה שליטה פרטית באמצעות אוטומציה. קוורום מספק בדיוק את זה ועוזר לכל ארגון פיננסי להתאים אישית את הבלוקצ’יין שלהם בהתאם לצרכיו. ליבת קוורום מנסה לפתור את סוגיות המכון הפיננסי. קוורום משפר את פתרון הבלוקצ’יין הקיים ומספק את התכונות הבאות הנדרשות בכדי לגרום לו לעבוד כראוי.

 • שיפור פרטיות ועסקה בחוזה
 • הופעה טובה יותר
 • ניהול נכון של עמיתים ורשת
 • מנגנוני קונצנזוס מבוססי הצבעה

הסבר על תכונות Blockchain של קוורום

כדי להבין טוב יותר מה מציעה פלטפורמת הבלוקצ’יין של Quorum, בואו נעבור אחד אחר אחד על תכונות הבלוקצ’יין של Quorum.

פרטיות ושקיפות: פרטיות היא תמיד היבט מרכזי בכל פתרון בלוקצ’יין. קוורום מבין את זה ומכאן מציע גם פרטיות ברמת העסקה וגם שקיפות ברשת. פרמטרים אלה גם אינם נעולים וניתן להתאים אותם על ידי העסק עצמו. חוזים חכמים ממלאים תפקיד מכריע בהתאמה האישית. כמו כן, כל העסקאות, כולל חוזים חכמים (פרטיים וציבוריים), מאומתות על ידי כל צומת בתוך הבלוקצ’יין.

חוזים פרטיים חכמים משחקים באופן שונה ברשת שבה מצבה או עבודתה ידועים רק על ידי הצדדים או כל רגולטורים שאושרו על ידי צד שלישי. כדי להבטיח אבטחה תוך שמירה על פרטיות, היא משתמשת בשכבת האבטחה Zero-ידע המבטיחה התיישבות פרטית ללא כל פשרות. זהו אחד מתכונות הבלוקצ’יין החשובות ביותר של Quorum.

ביצועים ותפוקה: ביצועים תמיד היו חליפה חזקה עבור רשתות הקווורום. הם יכולים להתמודד עם מאות עסקאות בשנייה. כמו כן, ניתן להגדיר את מהירות העסקה על פי חוזים חכמים ותצורת הרשת. בעזרת אופטימיזציה ניתן לשפר את מספר העסקאות באופן משמעותי. כדי להבטיח ביצועים טובים יותר, הוא גם משתמש באלגוריתם קונצנזוס מבוסס QuorumChain RAFT. היא גם משתמשת באלגוריתם הקונצנזוס של איסטנבול BFT אשר תורם על ידי AMIS.

רְשׁוּת & ממשל: מכיוון שמוסדות פיננסיים הם פרטיים, היה צורך לאפשר גישה לגישה. קוורום עושה זאת ומבטיח עסקאות נאותות בין קבוצה של משתתפים מורשים ידועים. עם זאת, נכון לעכשיו, זה צריך להיות מנוהל רק באופן ידני. ניתן לנהל ממשל גם באמצעות כלי מבוסס חוזה חכם. כלים אלה נבנים תוך שימוש בשיטות מומלצות לאבטחת סייבר.

המניין הוא קוד פתוח

אחד ההיבטים הקריטיים ביותר שהופך את קוורום למושך יותר עבור מכונים פיננסיים הוא אופי הקוד הפתוח. המשמעות היא גם שהיא חופשית לשימוש ואין מחיר בלוקצ’יין של Quorum. חברות יכולות לנצל עד תום את העובדה שהוא קוד פתוח ולהוציא את המיטב מפלטפורמת הבלוקצ’יין של Quorum. אז מהן התכונות העיקריות שהופכות את קוורום לבחירה חובה עבור הארגונים הפיננסיים שיש? בוא נחקור.

אמון: אמון נדרש לכל טכנולוגיה שיש. Blockchain הביא אמון דיגיטלי והבטיח ששני הצדדים ישחקו בצורה בטוחה באמצעות המערכת שלה. כמו כן, העובדה ששום רשות ריכוזית אינה יכולה להשתתף בתהליך, היא נחשבת אמינה. לעומת זאת קוד פתוח, מביא יותר אמון בפרויקטים מרשימים כבר בבלוקצ’יין. המשמעות היא שהקוד מאומת ומאומת על ידי מפתחים בעלי עניין שונה, דמוגרפיה ועקומת למידה. כמו כן, קוורום משתמש באימות חתימות אשר מביא אמון ברשת מורשית בהתחשב בכך שרשת אנונימית אינה משתמשת בהם מלכתחילה. מניין מביא את המיטב משני העולמות.

בַּגרוּת: מכיוון שהקוורום מבוסס על Ethereum, הוא כבר יורש את כל המאפיינים העיקריים של Blockchain Ethereum. מכיוון שאת’ריום עבר איטרציה רבה, הוא מרוויח אוטומטית ומביא בלוקצ’יין בוגר יותר שניתן לפתח ולהתפתח לצד את’ריום. קוורום גם תכנן להוסיף תכונות חדשות ולקבל בברכה תרומה ציבורית.

קהילה: בפרויקטים של קוד פתוח יש תמיד קהילה ענקית. הדבר נכון גם לגבי קוורום שכן הוא מזמין מפתחים בכל רחבי העולם לתרום לפיתוח הבלוקצ’יין. הרישיון בו משתמש קוורום הוא GPL / LGPL הדומה לאת’ריום.

פרויקטים של קוורום בלוקצ’יין

קוורום מול קורדה נגד בד HyperLedger

קוורום הוא לא הבלוקצ’יין היחיד שמנסה לשפר את מצב הענפים המקיפים אותנו. פתרונות בלוקצ’יין פופולריים אחרים המקיימים הבטחה כוללים Hyperledger Fabric ו- Corda. מכיוון שאנו רוצים להבין את קוורום לחלוטין, עלינו גם להבטיח שנשווה אותו לפתרונות בלוקצ’יין דומים אחרים. כמו כן, העובדה שכל אחד מהם מבוסס על Ethereum הופכת את ההשוואה לשכנע. אז בואו נתחיל.

הערה: בדוק את Ethereum לעומת Hyperledger כדי ללמוד על נקודת מבט שונה לחלוטין.

ארגונים מוכנים וגישותיהם

כל שלושת פתרונות הבלוקצ’יין, Quorum, Corda ו- HyperLedger Fabric הם בלוקצ’יין ארגוני. הם מוכנים לארגון ויכולים לעבוד בקנה מידה גדול. כל בלוקצ’יין נוקט גישה שונה: HyperLedger Fabric הוא מודולרי וניתן להרחיב אותו למערכות אחרות או ברחבי ענפים כגון שירותי בריאות, שרשרת אספקה ​​וכו ‘. לעומת זאת, קורדה מתמקדת במיכון ורישום הסכמים משפטיים בין שני צדדים. כמו כן, אנו כבר יודעים כי קוורום מאת ג’יי.פי מורגן מתמקד במתן בלוקצ’יין ארגוני מורשה לתחום הפיננסי.

אלגוריתם קונצנזוס

הבדל מרכזי נוסף בין שלושת פתרונות הבלוקצ’יין הוא האלגוריתם הקונצנזוס בו אתה משתמש. כדי לקבל מושג ברור, בוא נעבור על כל אחד מהם למטה.

בד Hyperledger: אלגוריתם הקונצנזוס ב- Hyperledger Fabric הוא דינמי יותר מאחרים. הוא משתמש במגוון רחב של אלגוריתם קונצנזוס ומכסה את כל העסקה. העסקאות מבוצעות מראש ואז מחויבות לבסוף לבלוקצ’יין. גישה זו יעילה מכיוון שהיא מפעילה מספר צמתים בו זמנית, ומשפרת את יכולת ההרחבה ואת הביצועים הכלליים.

קורדה: קורדה מתמקדת יותר בנושאי פרטיות וביטחון לבנקים. לכן הם נוטים לעסקאות ולשינויים במדינה. גישה זו משפרת גם את יכולת ההרחבה. ההבדל הקריטי בין קורדה לפיתרון בלוקצ’יין אחר הוא הצגת הנוטריונים. הם פועלים בדומה לכורים ומקבלים את האחריות לאמת עסקאות. לאחר האימות, העסקה מתווספת לשרשרת הבלתי ניתנת לשינוי. הבחירה של נוטריון להיות ריכוזית או מבוזרת תלויה לחלוטין בבנקים.

מִניָן: קוורום משתמש גם בגישה שונה בכל הנוגע לאלגוריתם של קונצנזוס. הוא משתמש ב- “QuorumChain” שמביא קונצנזוס על בסיס הצבעה ברוב. עם זאת, לא כל הצמתים מסוגלים להצביע. רק כמה צמתים מיוחדים מקבלים יכולת הצבעה שמאמתת את העסקה. כדי לקבל סובלנות טובה יותר לתקלות, Quorum משתמשת במודלים מבוססי BFT ו- Raft של איסטנבול.

השתתפות עמיתים

כל שלושת פתרונות הבלוקצ’יין, Corda, HyperLedger Fabric ו- Quorum הם בלוקצ’יין ארגוני מורשה, כלומר רק משתתפים נבחרים שלוקחים חלק ברשת..

חוזים חכמים

מכיוון שכל שלושת פתרונות הבלוקצ’יין מבוססים על Ethereum, הם משתמשים בחוזים חכמים. עם זאת, הגישה שלהם לחוזים חכמים היא ייחודית בדרכם.

בד HyperLedger, לדוגמה, השתמש ב”שרשרת קוד “כשמדובר בחוזים חכמים. זה ממנף את הקונצנזוס הבסיסי ואת האמון של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. כשמדובר בשפת הבחירה לכתוב חוזים חכמים, תוכלו להשתמש בשפת תכנות רגילה כמו Go או Node.js. צוות הליבה שלהם שואף לאפשר תמיכה בשפות תכנות אחרות בעתיד.

קורדה: הגישה של קורדה ייחודית. החוזים החכמים שנכתבים דומים לפרוזה ומכאן מציעים קלות שימוש. הפרוזה המשפטית מכונה חוזה ריקרדיאן ומחייבת את המשתתפים לחתום על החוזה למטרות תוקף. היא תומכת בשתי שפות תכנות, כלומר Java ו- Kotin.

מִניָן: ניתן להגדיר חוזים חכמים למניין פרטיים וציבוריים כאחד. כמו כן, הוא משתמש ב- Solidity ככלי לתכנתו. עם זאת, קיימת מגבלה. ברגע שחוזה חכם מוגדר כפרטי, לא ניתן להפוך אותו לציבורי. עיצוב פרטיות זה של קוורום מוטל על מנת להגן על האינטרס של ארגונים שאינם רוצים שהחוזים החכמים שלהם ידלפו בשום צורה שהיא. באופן דומה, לא ניתן לשנות חוזים חכמים ציבוריים לחוזים פרטיים.

יש טונות של הבדלים אחרים בין שלושת פתרונות הבלוקצ’יין הללו. כדי לקבל תמונה ברורה, בואו לבדוק את הטבלה למטה.

טבלה 1: בד Hyperledger vs. קורדה נגד מִניָן

תכונה / מדדים בד Hyperledger קורדה מִניָן
אלגוריתם קונצנזוס קפקא

RBFT

Sumeragi

מְשׁוֹרֵר

ניתן לחיבור

RBFT

ניתן לחיבור

רַפסוֹדָה

ניתן לחיבור

איסטנבול BFT

קונצנזוס רפסודה

תפוקה >2000 כפיות 170 כפיות כמה מאה
אסימונים FabToken (טרם שוחרר) אֶתֶר
הוכחת אפס ידע כן לא כן
שפת חוזה חכמה ג’אווה, גולנג, NodeJS ג’אווה, קוטלין מוּצָקוּת

פיתוח המניין

מניין הוא פרויקט פעיל מאוד. כרגע יש 318 תורמים מכל רחבי העולם. לא רק זה בניין GitHub של המניין כבר ראה יותר מ -10,000 התחייבויות! קוורום משתמש כעת ב- LGPL-3.0 הדומה לאת’ריום. המשמעות היא גם שניתן להוריד, לשנות ולהפיץ ללא כל מגבלה.

תוכל לקרוא מידע נוסף על קוורום על ידי קריאת התוכנה ניירת בלוקצ’יין של קוורום.

אתה יכול גם לבדוק ויקי הבלוקצ’יין של המניין המאכלס את כל המידע לגבי פלטפורמת הבלוקצ’יין של Quorum.

יתר על כן, אתה יכול לבדוק ממשק ה- API של blockchain Quorum כדי ללמוד כיצד ניתן להשתמש בה ולשלב אותה במערכות אחרות.

כלים / ספריות של צד שלישי שכדאי לבדוק

כלים וספריות חיוניים בכדי להפוך את המערכת האקולוגית של Quorum blockchain לבריאה. צדדים שלישיים כמו קוורום ופיתחו כלים וספריות רבים. אנו נפרט כמה מהם כדי שתוכלו להציץ עד כמה המערכת האקולוגית של Quorum blockchain עשירה.

 • Explorer Quorum Blockchain: פרויקט קוד פתוח המאפשר לך לחקור את קוורום כולל צפייה בעסקאות פרטיות.
 • יוצר המניין:  כלי שירות המאפשר לך ליצור צמתים של קוורום.
 • מניין בראשית: כלי שורת פקודה שעוזר לאכלס את קובץ הג’נסיס אצל יצרנים ובוחרים
 • מנהל קוורום: כלי נהדר שיעזור לך לנהל רשתות קוורום בקלות.

פרויקטים / רשתות המבוססות על מניין

 • אלסטריה: קונסורציום ספרדי רב מגזרי. זוהי מערכת אקולוגית בלוקצ’יין לאומית המקדמת הקמת תשתית DLT חצי-ציבורית. מטרתו לשפר את השירותים בספרד ותעבוד על פי התקנות האירופיות.
 • Ethhotels – חלק מרשת ה- PoC מרובת הבלוקצ’יינים
 • Blockoneiq-quorum – ספק נתונים לבלוקצ’יין קוורום. זו מסגרת של Oracle שתסייע ל- DLT להשתמש בתוכן חתום שנוצר ונלכד באמצעות חוזים חכמים של תומסון רויטרס..
 • FogChain – רשת קוורום המציעה שירותי מיקום מבוססי IoT וניהול רשומות.
 • IIN – זו פלטפורמת תשלומים של רשת המידע הבין-בנקאית (IIN). Ethereum ו- Quorum blockchain מפעילים את זה. מספר רב של בנקים שואפים להצטרף לרשת ולהשתמש בפתרון המדרג ועמית לעמית.
 • קימליק – KYC בבלוקצ’יין. זוהי פלטפורמת אימות זהות מבוזרת. זה עוזר לסטארט-אפים לעלות באופן מיידי למשתמשים לחילופי ה- Dapp, ICO, STO והצפנה שלהם. המשמעות היא שהמשתמש צריך להשלים את KYC רק פעם אחת ואז ניתן להשתמש בו בפלטפורמות שונות.
 • קומגו – פרויקט מעניין המסייע לשילוב רשת פיננסית עם משתמשים אחרים ורשתות.
 • VAKT – VAKT מספקת מערכת אקולוגית דיגיטלית המאפשרת למשתמשים לבצע עיבוד פיזי לאחר המסחר. ניתן לכנות אותו כ”פלטפורמת ניהול סחר לאחר. ” על ידי כך הוא יכול לשמש כמקור יחיד למחזור חיי סחר אשר ניתן לאמת בעת הצורך. היא שואפת לכסות את מחזור חיי הסחר מקצה לקצה, בניגוד לפיתרון אחר שמנסה רק לפתור חלק מסוים ולא את כל הבעיה..
 • IHS Markit – מסחר בהלוואות (סינדיקציה) בבלוקצ’יין.

אלגוריתם הקונצנזוס של הקוורום בבלוקצ’יין המשמש את קוורום

אלגוריתמי קונצנזוס של המניין הם הדיבורים על העיירה שכן הם מספקים אלטרנטיבה לאלגוריתם המסורתי של POW / POS. כמו כן, מדובר ברשת מורשית, ולכן POW / POS פשוט לא יעבוד. אז באילו אלגוריתמים של קונצנזוס הוא משתמש? היא משתמשת בשני אלגוריתמים של קונצנזוס כדי לגרום לכל הרעיון לעבוד, כלומר קונצנזוס מבוסס רפסודה ו- BFT באיסטנבול.

אלגוריתם קונצנזוס בלוקצ’יין של המניין: קונצנזוס מבוסס רפסודה

רפסודה היא אלגוריתם קונצנזוס מבוסס CFT. זה מאפשר עסקאות מהירות יותר הודות לתהליך ההטבעה של 50 מטר. כמו כן, חוסך מקום אחסון על ידי כריית בלוקים תקינים בלבד ולא בלוקים ריקים. מאפיינים מרכזיים אחרים כוללים יצירת בלוקים לפי דרישה וסופיות עסקאות.

אלגוריתם קונצנזוס בלוקצ’יין במניין: איסטנבול BFT

איסטנבול BFT הוא אלגוריתם קונצנזוס ביזנס של תקלות ביזנטיות. תפקידו להגן על הבלוקצ’יין. המגבלה עד שהיא מגנה על הבלוקצ’יין כוללת צמתים של 30% הולכת רע. כמו כן, הוא מגן על הבלוקים שנוצרו בבלוקצ’יין.

הערכת ביצועים

קוורום טוען שהוא מהיר ובעל מהירות עסקה גבוהה יותר. האם זה נכון? צוות של Arati Baliga, Pandurang Kamat, Siddhartha Chatterjee ו- Subodh I מ- Persistent Systems Ltd. ביצע ניסוי יסודי על ביצוע Quorum.

בתוך ה עבודת מחקר, הם השתמשו בפלטפורמת בלוקצ’יין של קוורום. הם גם הקימו חבילת מיקרו-אמות מידה שנוצרו לעבוד עם קוורום. הם התכוונו ללמוד כיצד החוזים החכמים ופרמטרי העסקה משפיעים על ביצועי הבלוקצ’יין של קוורום, כגון חביון עסקאות.

להלן סיכום כל הניסוי.

 • מדדים: תפוקת עסקאות (מספר עסקאות בשנייה)
 • ארבע מכונות המפעילות את רשת הבלוקצ’יין Quorum עם מפרט של 8 vCPU, 16GB RAM.
 • מערכת הפעלה בשימוש: אובונטו 14.04 LTS
 • ייצור עומסים: Caliper משמש להדגשת רשת הבלוקצ’יין של Quorum.
 • עומסי עבודה: נטען מראש עם צמד ערכי מפתח
 • סוגי עומס העבודה המשמשים: כתיבה בלבד, אפס, קריאה, ערבוב.

תמונה 1: השוואה פשוטה של ​​RAFT לעומת קונצנזוס IBFT, מקור: https://www.persistent.com/wp-content/uploads/2018/07/research-paper-performance-evaluation-of-the-quorum-blockchain- platform.pdf

לסיכום, קוורום יכול להתמקד די טוב ולהגדיל את זמן ההשהיה כאשר יש יותר מדי עסקאות שמתרחשות במקביל. RAFT מבצע ביצועים טובים יותר מ- IBFT כאשר העסקאות בשנייה מגיעות ליותר מ- 1650 טקס לשנייה. כמו כן, חוזים פרטיים עובדים טוב יותר מאשר ציבורים מכיוון שיש פחות תקורה בכל הנוגע לטיפול בחוזים פרטיים. המשמעות היא שבלוקצ’יין הפרטי של Quorum יעיל.

אם אתה מעוניין ללמוד עוד על המערכת, עיין במאמר המחקר כאן: https://www.persistent.com/blockchain-research-paper-on-performance-evaluation-of-quorum-blockchain-platform/

דיון ארכיטקטורת בלוקצ’יין במניין

אז איך קוורום עובד? נלמד יותר על ידי מעבר על הארכיטקטורה שלה ונלמד על מרכיבי המפתח שלה.

שלושת המרכיבים העיקריים שעלינו ללמוד עליהם כוללים את הדברים הבאים.

 1. צומת המניין
 2. מנהל עסקאות
 3. מובלעת

מָקוֹר: Hackernoon.com

צומת המניין

צומת קוורום הוא כלי שורת פקודה שהוא מזלג קל של Geth. זה מזלג כדי להבטיח שהוא ימשיך לצמוח עם גת. עם זאת, זה הגיע עם הרבה שינויים שונים כדי לגרום לו לעבוד עם Quorum blockchain. לדוגמה, אלגוריתם הקונצנזוס של QuorumChain הוצג במקום Proof of Work. זה מוגדר גם כדי לאפשר חיבור מצמתים מורשים התורם קישוריות P2P. פרט לכך, מדינת פטרישיה הממלכתית תומכת במדינה ציבורית ופרטית כאחד. שינוי מרכזי נוסף הוא הסרת הגז מכיוון שאינו נדרש בבלוקצ’יין של Quorum.

קבוצת כוכבים

המרכיב הגדול הבא בארכיטקטורת הבלוקצ’יין של קוורום הוא קבוצת כוכבים. הוא מאכלס את מנהל העסקאות ואת המובלעת. זוהי מערכת כללית שמבטיחה שמידע שנוסף לבלוקצ’יין יישאר מאובטח בכל דרך אפשרית. כמו כן, קבוצת הכוכבים אינה ספציפית לבלוקצ’יין ויכולה לשמש בצורות יישומים אחרות.

מנהל עסקאות: מנהל העסקאות דואג לפרטיות העסקאות ומוודא שנתוני העסקה מוצפנים במהלך התהליך. כדי להקל על התהליך כולו, הוא יכול לאחסן, לאפשר גישה ונתונים חשובים אחרים כדי להקל על העסקאות. עם זאת, אין לו גישה למידע רגיש כמו מפתחות פרטיים. המפתח כאן הוא הצפנה שמבטיחה שהנתונים נשמרים בטוחים לאורך כל התהליך. ניתן לשנות את קנה המידה של מנהל העסקות הודות למצב חסר המדינה / מנוחה.

מובלעת: מובלעת מאפשרת טכניקות הצפנה שונות כגון אימות משתתף, היסטוריית עסקאות ופונקציות מפתח אחרות. זה מבטיח שכל הפעולות מבוצעות בצורה אופטימלית תוך התמקדות בהרחבה. מנהל העסקאות מאציל את עבודת ההצפנה / הפענוח למובלעת.

כיתוב: תצוגה מפורטת של ארכיטקטורת הבלוקצ’יין של קוורום, מקור: https://github.com/jpmorganchase/quorum

השתמש במקרים של Blockchain Quorum

כפי שכבר הזכרנו כי blockchain של Quorum נוצר עבור תחום האוצר. עם זאת, עם זאת, יש לו מגוון רחב של יישומים גם בענף הפיננסים. ישנן דרכים רבות לשימוש בבלוקצ’יין Quorum בתוך התעשייה. כדי ללמוד כיצד ניתן להשתמש בו, בוא נעבור על כמה ממקרי השימוש שלו.

מוטות זהב טוקניזציה: המניין ישמש לאסימון מטילי זהב. זה יעניק תמריץ לכורים וגם יסייע בשיפור הרחבת הבלוקצ’יין Quorum עצמו. זה גם יפתח הזדמנויות מסחר חדשות ויעזור לבלוקצ’יין להתקבל מהר יותר.

רשתות חסימות פרטיות בהתאמה אישית: בנקים או כל מוסד פיננסי פרטי יכולים לנצל את מלוא החסימות של Quorum. האופי המורשה מאפשר להשתמש בקווורום בכל סוגי ההגדרות. היכולת להתאים אישית מההתחלה היא שהופכת אותו למועמד אידיאלי.

סיכום

Quorum blockchain היא טכנולוגיית blockchain מבטיחה. העובדה שהוא “מזלג רך” של את’ריום הופכת אותו לאידיאלי יותר ליישום בעולם האמיתי. זה מותר ולכן יכול לשמש את הארגון הפרטי כטכנולוגיית הבלוקצ’יין שלהם. היבט נהדר נוסף של הבלוקצ’יין של Quorum הוא ביצועיו, יכולתו להתאים אישית באמצעות חוזה חכם ושקיפות כוללת. אז האם אתה מתכוון להשתמש בקווורום לעסק שלך? אם כן, הגיב למטה והודיע ​​לנו מדוע בחרת. אנחנו מקשיבים.

סיכום

מה זה מניין?  קוורום הוא בלוקצ’יין אתריום הממוקד בארגון המכוון לתחום הפיננסי. זהו פרי מוחו של ג’יי פי מורגן.

מה הצורך במערכת כזו? כן! קוורום מספק למגזר הפיננסי אפשרות להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין יעילה. קוורום מציע רשת מורשית המאפשרת לארגונים להתאים אישית לצרכים שלהם.

תכונות של קוורום

 • שיפור פרטיות ועסקה בחוזה
 • הופעה טובה יותר
 • ניהול נכון של עמיתים ורשת
 • מנגנוני קונצנזוס מבוססי הצבעה
 • קוד פתוח
 • מונחה קהילה
 • בּוֹגֵר
 • אמין ומוכן לארגון

המניין הוא קוד פתוח!

 • 318 תורמים פעילים
 • 10,000+ מתחייבים
 • רישיון LGPL-3.0

בד Hyperledger vs. קורדה נגד מִניָן

תכונה / מדדים בד Hyperledger קורדה מִניָן
אלגוריתם קונצנזוס קפקא

RBFT

Sumeragi

מְשׁוֹרֵר

ניתן לחיבור

RBFT

ניתן לחיבור

רַפסוֹדָה

ניתן לחיבור

איסטנבול BFT

קונצנזוס רפסודה

תפוקה >2000 כפיות 170 כפיות כמה מאה
אסימונים FabToken (טרם שוחרר) אֶתֶר
הוכחת אפס ידע כן לא כן
שפת חוזה חכמה ג’אווה, גולנג, NodeJS ג’אווה, קוטלין מוּצָקוּת

 

אלגוריתמים של קונצנזוס

 • קונצנזוס מבוסס רפסודה – מאפשר עסקה מהירה יותר, משפר את אחסון החסימה
 • איסטנבול BFT – מספק סובלנות לתקלות, מגן על blockchain מפני צמתים רעים

ארכיטקטורת המניין

שלושה מרכיבים מרכזיים

 • צומת קוורום – כלי שורת פקודה המבוסס על Geth
 • מנהל עסקאות קונסטלציה – הוא דואג לנתוני העסקה עד שיסתיים
 • מובלעת – מובלעת מטפלת במידע הרגיש שבו מנהל העסקה מאציל פונקציות מפתח כגון הצפנה / פענוח

פרויקטים / רשתות המבוססות על מניין

 • אלסטריה: קונסורציום ספרדי רב מגזרי
 • Ethhotels – חלק מרשת ה- PoC מרובת הבלוקצ’יינים
 • Blockoneiq-quorum – ספק נתונים עבור Blockchain Quorum
 • FogChain – רשת קוורום המציעה שירותי מיקום מבוססי IoT וניהול רשומות
 • IIN – זו פלטפורמת תשלומים של רשת המידע הבין-בנקאית (IIN). Ethereum ו- Quorum blockchain מפעילים את זה.
 • Kimlic – KYC על הבלוקצ’יין
 • קומגו – פרויקט מעניין המסייע לשילוב רשת פיננסית עם משתמשים אחרים ורשתות
 • VAKT – VAKT מספקת מערכת אקולוגית דיגיטלית המאפשרת למשתמשים לבצע עיבוד פיזי לאחר המסחר
 • IHS Markit – מסחר בהלוואות (סינדיקציה) בבלוקצ’יין

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map