Playbook Transformation Playbook

בלוקצ’יין משנה את התעשייה הפיננסית, בניגוד לשום דבר שראינו בעבר. הרעיון היה בהתהוות כבר עשרות שנים, אך זה לא היה עד לפריחה של מטבע החוץ, הביטקוין.

נראה כאילו העולם עדיין מסתגל לצמיחה המפתיעה של הבלוקצ’יין. תקנות נוספות מסודרות ונראה שלחזון העתיד יש תפקיד חשוב לבלוקצ’יין.

לפי פורבס, עסקים ועסקים גדולים לא רק בוחנים את הבלוקצ’יין אלא גם מיישמים אותו. במילים פשוטות, עסקים מחפשים את הפיכת הבלוקצ’יין מהטכנולוגיה המסורתית לבלוקצ’יין.  

עתיד הבלוקצ’יין

מומחים מנבאים עתיד מזהיר לתעשייה. שווי השוק העולמי של תעשיית הבלוקצ’יין עמד על 411 מיליון דולר בלבד, שצפוי להגיע לכ- 8 מיליארד דולר בשלוש השנים הקרובות. בשנת 2024 שוק הבלוקצ’יין צפוי להגיע ל -20 מיליארד דולר.

על פי דו”ח, 10% מהתמ”ג העולמי יאוחסנו ברשתות חסימות עד 2027. זו התקדמות עצומה לזכור, אנחנו מדברים על פחות מעשור. יש כמה הערכות שאפילו מנבאות את שוק הבלוקצ’יין של 3 טריליון דולר עד שנת 2030.

בדומה לעידן הדוט-קום, השלב הראשוני של הבלוקצ’יין לא היה מכריע בצורה מרהיבה. עם זאת, היא מתחילה למצוא את דרכה בתעשיות שונות מחוץ לתחום בו חלוצה.

במילים פשוטות, הבלוקצ’יין אינו מוגבל יותר למגזר הפיננסי, אך כבר הפך ענפים רבים אחרים.

חוברת טרנספורמציה זו של Blockchain מיועדת לחברות המעוניינות לשלב בלוקצ’יין במבנה ובאסטרטגיה שלהן. זה למעשה מותאם לחברות עם שווי שוק של 500 מיליון דולר לפחות. עם זאת, הבסיס יכול להיות מלווה כמעט בכל החברות ללא קשר לגודלן עם מעט התאמות.

כל חברה יכולה להשתמש בהמלצה המתוארת בחוברת הפעלה זו כדי לעבוד על פרויקטים של בלוקצ’יין שבסופו של דבר מתכוונים לשנות את כל המודלים העסקיים..

אתגרי יישום בלוקצ’יין?

אין ספק כי ל- Blockchain יש פוטנציאל להפוך ענפים רבים שאנו רואים כיום, אך נותרו גם אתגרים לאימוץ רחב יותר של טכנולוגיה זו. לדוגמה:

 • יש צורך לקבוע סטנדרטים של פלטפורמות במיוחד כדי ליישם בלוקצ’יין ברמת הארגון.
 • לקוחות בוחנים פתרונות בלוקצ’יין ספציפיים לתעשייה, ולא מטרה כללית.
 • כדי לפתוח את הערך האמיתי של בלוקצ’יין, יש צורך בקישוריות טובה יותר בין מספר פלטפורמות בלוקצ’יין עצמאיות.

סקירה מהירה של השמעה

להלן חמישה צעדים בסיסיים שעליך לנקוט כדי להפוך את החברה באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין:

 1. התחל עם פרויקטים קטנים
 2. בנה כוח משימות של בלוקצ’יין
 3. לאמן את הצוותים
 4. לפתח אסטרטגיה
 5. צור רשתות פנימיות וחיצוניות

גורמים המניעים את מהפכת הבלוקצ’יין

לפני שאנחנו עוברים לכל שלב בחוברת ההפעלה של Blockchain ליישום, חשוב לדון בגורמים המניעים את צמיחת הבלוקצ’יין..

להלן הגורמים:

 • שְׁקִיפוּת

זהו נושא נפוץ בענף שרשרת האספקה. חוסר שקיפות יוצר נושאים חמורים במובילי שרשרת האספקה ​​העולמית הכוללים בעיות בטיחות ובריאות, כמו גם זיוף.

לדוגמה, זיוף לבדו עולה מעל 7.5 מיליארד דולר בכל שנה למוליכים למחצה מבוססי ארה”ב בלבד. Blockchain בהחלט מציעה שכבת שקיפות לתעשיית הבלוקצ’יין כדי להפחית את הפסדיהם בגלל חוסר שקיפות.

 • מוּרכָּבוּת

אתה יכול למצוא כמה מתווכים כמו מתווכים, מוסדות פיננסיים וכמה מוסדות צד ג ‘שהופכים את הסחר העולמי למורכב וגם לאיטי. על פי הערכות, ספקים ועסקים, במיוחד בשווקים מתפתחים, משלמים עד 30% מהריבית על מימון מתקבל. זה מוסיף הרבה לעלות העסקים.  

 • בִּטָחוֹן

אחת הסוגיות המרכזיות בארכיטקטורה מרכזית של מידע בעולם הטכנולוגיה היא הפרת אבטחה. ארכיטקטורות ריכוזיות כאלה חשופות לניסיונות פריצה שהופכים אותם לחסרי ביטחון. על פי הערכות, יהיו בשנתיים הקרובות 20 מיליארד מכשירי IoT בעולם, כולם חשופים לפריצות. Blockchain מציע אבטחה טובה יותר לתעשיית ה- IT.

Blockchain מציעה פיתרון מושלם לכל הבעיות שלעיל, ולכן גורמים אלה מניעים את צמיחתה. זה בונה אמון ברמת הארגון עם דיגיטציה של תהליכים עסקיים, קידוד חוזים מורכבים ואסימון נכסים. על ידי יישום תהליכים אלה, עסקים ועסקים יכולים להפוך תהליכים עסקיים לאבטחים, פשוטים ויעילים יותר.      

1. התחל עם פרויקטים קטנים

כמו בכל מיזם חדש, עדיף להתחיל בקטן. בפרויקטים הראשוניים שלך, אם אתה מתמקד בפרויקטים פיילוטיים קטנים יותר ולא בתמורה מלאה, הסיכונים הם פחותים. לפרויקטים כאלה תהיה השפעה משמעותית וישרטטו מפת דרכים ברת השגה עבור החברה. ההצלחה תשכנע את בעלי העניין להראות יוזמה ומעורבות רבה יותר.

עם זאת, הפרויקטים צריכים להיות משמעותיים מספיק כדי ליצור השפעה. באופן אידיאלי, תרצו להשתמש ברוח היזמות האמיתית על ידי שימוש בטכנולוגיה כדי לטפל בבעיות הקיימות באסטרטגיה או בפעילות החברה..

הבלוקצ’יין היא טכנולוגיית טרנספורמציה דיגיטלית מובילה המאפשרת לך לטפל בבעיות בצורה יעילה, להביא לשקיפות רבה יותר ולפתח תהליך יעיל יותר.  

הנחיות לשינוי בלוקצ’יין

להלן מספר הנחיות הנוגעות לפרויקטים הקטנים של בלוקצ’יין שרוצים להתחיל איתם:

 • יעדי הפרויקט צריכים להיות ברורים ומדידים.
 • יש לערוך את בדיקת ההיתכנות של הפרויקט מראש כדי להבטיח שאפשרויות ההצלחה יהיו גבוהות יותר עבור הפרויקט.
 • צוותי הפיתוח והאבטחה הקיימים ברשת צריכים להיות מסוגלים לשתף פעולה עם צוותים חיצוניים הבקיאים בפיתוח טכנולוגיית הבלוקצ’יין.
 • על הפרויקט להציג התקדמות ניתנת לכימות בתוך ששת החודשים הראשונים.

התחלה עם כמה פרויקטים של פיילוט תעזור לתזמן תנועה גדולה יותר. זה בעצם מה שהטרנספורמציה תהיה. כאשר ההצלחה של הפרויקט הראשון או השני מתחילה תאוצה, היא בעצם תעביר את החברה כולה לכיוון אחד.

הדוגמה הטובה ביותר לכך תהיה בינה מלאכותית (AI). כיום היא סוללת את הדרך כמעט בכל ענף, החל בייצור וכלה בלוגיסטיקה ועד לפרסום. איך הכל התחיל? ברמה מאוד קטנה.

חברות יזמו פרויקטים קטנים של AI שעזרו להם לפתור בעיות בטכנולוגיה הקיימת שלהם. חברות טכנולוגיה גדולות שמשקיעות מיליונים כיום ב- AI מימנו פעם פרויקטים קטנים יותר בארגונים שלהן. זה עזר ליצור תנועה ויצר דרך לטכנולוגיה לצלול לתעשיות אחרות.

ההצלחה של פרויקט אחד יזמה פרויקט אחר גדול עוד יותר. מהנדסים נעשו מנוסים יותר. המשקיעים התעניינו יותר. לבסוף, הטכנולוגיה צמחה ושינתה תעשיות רבות קיימות. ההערכה היא כי עד שנת 2030, ה- AI יתרום 13 טריליון דולר לצמיחת התוצר.

אותו דבר אם המקרה עם חברות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין, חלקן שמות גדולים שהתחיל בקטן ועכשיו השתמש בבלוקצ’יין בקנה מידה גדול בהרבה. חברות אלה כוללות את הבנק התעשייתי והמסחרי התעשייתי של סין (ICBC), JPMorgan Chase & ושות ‘(JPM), ברקשייר היתווי בע”מ, בנק אוף אמריקה, וולס פארגו & חברה, ושמות דומים רבים.

מקרי שימוש בבלוקצ’יין

הנה כמה חברות נוספות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדוגמה או במקרים לשימוש בבלוקצ’יין.

 • בנק הבנייה הסיני: CCB התחילה עם כמה מהמוצרים הפיננסיים שלהם והשתמשה בפלטפורמת הבלוקצ’יין של IBM כדי להפוך את התהליך לפשוט ויישר, בעיקר עבור שירותים שהם מוכרים בשילוב עם חברות ביטוח..
 • הבנק החקלאי של סין: החל מהקטנות, הבנק החל פרויקט להציע הלוואות חקלאיות לרוב סוחרי מסחר אלקטרוני ברשת מבוזרת.
 • אפל בע”מ.: ענקית הטכנולוגיה העולמית מתחילה להשתמש בבלוקצ’יין לנתוני חותמת זמן.
 • טויוטה מוטור קורפ: החברה היפנית בוחנת כעת דרכים לאפשר תשלומי בלוקצ’יין למכוניות מונעות עצמית.
 • סמסונג: ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית משתמשת בפלטפורמת בלוקצ’יין למעקב אחר רשתות אספקה ​​עולמיות.

אלה כמה דוגמאות נהדרות שכמה מהחברות הגדולות בעולם מתחילות לאט עם blockchain ועובדות על פרויקטים קטנים יותר לעת עתה.

בסך הכל, חלק מהתעשיות העיקריות שעוברות הפרעה בבלוקצ’יין כוללות את התעשייה הפיננסית, הבריאות, הנדל”ן, התעשייה המשפטית, הביטחון, הממשלה והחינוך..

2. בנה כוח משימה של Blockchain

כשאתה משקיע בטכנולוגיה כמו בלוקצ’יין, אתה צריך את האנשים הנכונים כדי לגרום לדברים לקרות וגם את זה בקצב מהיר יותר. ברור שתזדקקו למומחיות בתחום.

עם זאת, בלוקצ’יין היא טכנולוגיה מתחילה למדי. זה יקשה על העסקת אנשים מבחוץ. כשתזכור את העובדה שאתה רוצה את היתרונות לטווח הארוך של הטכנולוגיה, אתה זקוק לכוח משימה עם אנשים מתוך הארגון.

הביקוש לכישורי בלוקצ’יין גדל ב 300% בשנה אחת בלבד, עם ביקוש מוגבר מצד עסקים המחפשים טרנספורמציה של בלוקצ’יין. זה מעלה גם את השכר הממוצע ($ 84,884) שהוא כעת מעל השכר החציוני בארה”ב ($ 52,461).

פיתוח צוות פנים או מיקור חוץ: לקח ללמוד

אתה צריך להסתכל אחורה על טכנולוגיות אחרות וכיצד חברות השתמשו במשאבים שלהן כדי להפיק תועלת מהן. יש לקחים חשובים להפיק. השינוי הדיגיטלי של תעשיות רבות החל משנות ה -90 פירושו שכירת מומחה, כלומר CTO.

בעידן ההוא, חברה שמעסיקה CTO הייתה עניין גדול. לעומת זאת, מי שהשתמש בפרויקטים עצמאיים באמצעות עזרה חיצונית לא מימש את מלוא היתרון של האינטרנט.

עבור יישומי בלוקצ’יין לעסק שלך, אתה זקוק למנהיגות חזקה, מומחיות ויוזמה. צוות המשימה שלך יצטרך להיות הרבה יותר ריכוזי וזה קצת אירוני בהתחשב בכך שבלוקצ’יין הוא הכל על ביזור.

תצטרך CTO או CDO לעמוד בראש הצוות שעובד בפרויקטים אלה.

המטרות העיקריות של צוות משימה חדש זה היו:

 • צור מקרי שימוש בבלוקצ’יין
 • בנה יכולות בלוקצ’יין מהיסוד
 • בניית תהליכים למסירה מוצלחת של שלבים שונים בפרויקט
 • לאחר הבדיקה, יהיה צורך לחזור על תהליכים אלה כדי להבטיח יישום בזמן
 • חפש מומחיות וכישרון בכל מקום שיש צורך בצוות
 • פיתחו סטנדרטים להשגה עם התהליכים השונים
 • השתמש בחטיבות שונות של החברה כדי להעשיר את התהליך ולהביא חוות דעת נוספות לשולחן

עבור ארגונים גדולים, תפקוד צולב יהיה מפתח להצלחה. חברות רבות פועלות בחטיבות שונות המדווחות בסופו של דבר למנכ”ל. חטיבת הבלוקצ’יין החדשה תדווח באופן דומה למנכ”ל בהנהגת ה- CTO או CDO.

 • מתכוננים ליצירת משרות חדשות

יהיו יצירות עבודה חדשות עם תיאורים ותפקידים ספציפיים של צוות הבלוקצ’יין החדש שלך. ארגון התפקידים הללו ומה שהם תורמים לפרויקט יהיה ההיבט החשוב ביותר בצוות.

הסיבה לכך הולכת להיות חדשה גם עבור צוות המשימה. אם יעדיהם ותפקידיהם מוגדרים בבירור, יהיה להם כיוון ברור באשר לתרומתם ולמטרותיהם.

תזדקק לכל היד על הסיפון, כולל מנהלי פרויקטים, מנהלי מוצרים, מדעני נתונים, אנליסטים ביטחוניים ומנהלי יישום. כל חברי כוח המשימה הללו ידווחו למנהיג שידווח למנכ”ל. במידת הצורך ניתן לחלק את צוות המשימות לצוותים קטנים.

 • האם יש מסגרת בלוקצ’יין לעקוב?

למרבה הצער, אין. אין מסגרות קיימות לפיתוח בלוקצ’יין. החברות המשתמשות בבלוקצ’יין יאתגרו לתכנן מסגרות ותהליכים המתאימים ביותר לפרויקטים שלהן. על המנהיג להיות מסוגל לתכנן תהליכים נכונים המשתמשים בכישורים ובאיכויות של כוח המשימה.

לא לכל חברה יהיו מספיק אנשים שיעבדו באופן עצמאי בפרויקט הבלוקצ’יין. כמו כן, ייתכן שיש מחסור באנשים שיש להם אפילו ידע בסיסי בטכנולוגיה זו. זה מעלה את הצורך להסתכל מחוץ למשרד. גם אם יש לך אנשים מתוך הארגון לגיבוש ופיתוח הפרויקט, זה יהיה אופורטוניסטי עדיין לשכור כישרונות.

ברגע שטכנולוגיית הבלוקצ’יין תפוצה עוד יותר כפי שמומחים מנבאים, הביקוש לחוויה ולכישרון של בלוקצ’יין ירים שחקים. זה יהיה הזמן העיקרי להעסיק אנשים שיש להם ניסיון בתחום זה. הם באמת יכולים לשמש ככלי להקדים את התחרות בעתיד הקרוב מלבד להוציא לפועל את הפרויקטים הנוכחיים.

ייתכן שתרצה לעבוד עם שותף מגייס כדי לבצע את העבודה הזו עבורך. גם כשאתה רוכש כישרון כזה, יידרש להם הכשרה נכונה להיטמע עם חברי הצוות הנוכחיים. זה יעזור ליצור כוח משימה מאוזן המכסה את כל היבטי הפרויקט ועובד בלכידות.

רשימת בקרה מהירה עבור העסקת מפתחי בלוקצ’יין: מיומנויות לחיפוש

 • הבנה מעמיקה של רשת הבלוקצ’יין והארכיטקטורה שלה.
 • יכולת לפתח חוזים חכמים באופן עצמאי.
 • הבנה מעמיקה של מבנה הנתונים והקישור שלהם ליישומים חזיתיים.
 • בקיא בקריפטוגרפיה וטכניקות עדכניות
 • ניסיון בפיתוח אפליקציות
 • הבנה וידע מעולים בפלטפורמות בלוקצ’יין
 • יכולת לשלב בקיאות בלוקצ’יין כשירות

3. לאמן את הקבוצות

גיבוש כוח המשימה הוא רק ההתחלה. האתגר האמיתי יהיה להכשיר אנשים קיימים כמו גם עובדים חדשים. בתעשייה הפיננסית חסרים קשות אנשים מנוסים עם בלוקצ’יין וקריפטו, ובכך מפריעים לשינוי הבלוקצ’יין בתעשיות רבות.  

ניתן לייחס את טבעה של טכנולוגיה זו כסיבה. רוב האנשים שהקימו ICOs הם עצמאיים שעבדו עם טכנולוגיה זו במשך שנים ללא תמיכה או מעורבות של חברות גדולות.

החדשות הטובות הן שאנשים ממש אלה דוחפים את נרטיב הבלוקצ’יין קדימה באינטרנט. יש הרבה חומר ברשת בצורה של פרסומים, מחקרים, עבודות לבן ואפילו ראיונות שניתן להשתמש בהם להכשרת הצוות שלך. והכי חשוב, יש הרבה דיבורים על יישומי בלוקצ’יין עתידיים.

 • משאבי הדרכה מקוונים

יש לך קורסים מקוונים, סרטוני YouTube ופודקאסטים שמסבירים מה זה בלוקצ’יין, כיצד פועלת בלוקצ’יין וכיצד שונה בלוקצ’יין מהטכנולוגיה הנוכחית המועסקת על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים.

זה כמובן חסכוני מכיוון שרוב התוכן הוא בחינם. זה יהיה תפקידם של המנהיגים והמומחים בצוות לסרק את החומרים ולמצוא במה הם יכולים להשתמש כדי להכשיר את הצוות שלהם. מעבר למקרי שימוש בבלוקצ’יין הוא דרך נהדרת נוספת להכין את הצוות שלך.

כיום שיטות ההדרכה בחברות השתפרו משמעותית. שוב, בזכות הטכנולוגיה והאינטרנט. אין הרצאות או מצגות משעממות אלא סרטונים אינטראקטיביים ופרקטיקות מעשיות.

אימונים כאלה יכולים לעזור לצוות להבין את היסודות, כמו גם כיצד לחשוב על העתיד. הם עתידים להפוך לחדשנים עתידיים של בלוקצ’יין בענף השירותים, הבנקאות, המסחר וכו ‘.

עם זאת, תזדקק גם להכשרה אישית. אתה יכול לשכור חובבי ויועצי בלוקצ’יין שיעבירו אימונים לצוות שלך. וזה לא הולך להיות רק עבור חברי הצוות, מנהיגים יצטרכו לקחת חלק גם כן.

הנה מה שאתה צריך לכסות עם חומר ההדרכה:

 • הבנה בסיסית של מה זה blockchain, היישומים הנוכחיים שלו והיתרונות שלו
 • ההשפעה של בלוקצ’יין על מערכות פיננסיות כלכליות עכשוויות
 • מחקרי מקרה של המטבעות הקריפטוגרפיים הבולטים ביותר (Bitcoin, Ethereum ו- LiteCoin)
 • הבנה טכנית של הטכנולוגיה כיצד היא פועלת ומה האתגרים
 • הבנת הכלים הקיימים כרגע

הנה מספר השעות המומלץ לחברים שונים בצוות:

 • מנהלים: 4-6 שעות
 • ראשי צוותים אישיים: 12-16 שעות
 • מהנדסים: 100-120 שעות

4. לפתח אסטרטגיה

שום פרויקט לא יכול להצליח ללא אסטרטגיה איתנה. יצירת האסטרטגיה הטובה ביותר לפרויקט בלוקצ’יין תהיה פשוטה ומאתגרת. מכיוון שאין הרבה ארגונים העובדים על הטכנולוגיה, אתה רשאי ליצור מטרות נפרדות משלך. עם זאת, יצירת נתיב בר השגה תהיה קשה. האתגר הגדול ביותר יהיה לזהות היכן ניתן להשתמש בשימושים בבלוקצ’יין.

אם אתה תוהה מדוע אסטרטגיה איננה הצעד הראשון כפי שהיא באופן מסורתי, זה בגלל שיש להכיר תחילה את הטכנולוגיה שההדרכה תספק. כאשר הצוותים צברו ניסיון בסיסי בבלוקצ’יין, גיבוש אסטרטגיה יהפוך לקל יותר.

לפני שתפתח אסטרטגיה מפורטת, עליך גם קודם לזהות את האזורים שבהם אתה יכול ליישם טרנספורמציה של בלוקצ’יין. במילים פשוטות, ראשית עליכם לבצע ניתוח מפורט של חדשנות הבלוקצ’יין והשפעתה על שיטות הליבה העסקיות.

לדוגמא, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין בענף השירותים כדי לייעל את תהליך העסקה על ידי דיגיטציה של נכסים והצעת גישה למשתמשים שאין להם גישה לחשבונות בנק..

הנה מה שתוכל לתכנן, והיעדים שתוכל להגדיר לעסק:

 • מתן גישה טובה יותר ללקוחות הקצה לשירותים שלך באמצעות הטמעת בלוקצ’יין.
 • יכול לשפר את תהליך הנהלת החשבונות שלך.
 • ניהול מילואים טוב וגמיש יותר.
 • שיפורים בתהליכים עסקיים נפוצים.

לאחר שזיהיתם את התהליך הנכון ליישום טרנספורמציה של בלוקצ’יין, כך תוכלו לפתח אסטרטגיה קולית.

מצא הזדמנויות:

כפי שצוין קודם, התחל בזיהוי הזדמנויות. לדוגמה, אתה יכול להתחיל עם רשימה של פרויקטים קטנים שאיתם אתה רוצה להתחיל, ואז לצמצם אותם לשניים או שלושה כפרויקטים ניסיוניים..

אתה יכול ליצור רשימה כזו המזהה נקודות כאב בתהליך העסקי הנוכחי שלך. למשל, התהליכים שאתה לא באמת מרוצה מהם. אלה יכולים להיות תהליכים הגורמים לעיכובים, לעקיפת הבעיה במשרד האחורי ולכל תחום שגורם לחוסר שביעות רצון הלקוח. סקר משוב על לקוחות יכול גם לעזור לך לזהות את נקודות הכאב בעסק.

לאחר מכן תוכל לזהות תהליכים שברצונך לייעל, כמו התאמת נתונים או עיבוד עסקאות. הבלוקצ’יין הוא דרך מצוינת לבטל יתירות במאגרי נתונים, כמו גם בעיות זהות. זה יכול גם להפחית את הסיכון להתקפות סייבר ופריצות נתונים.

 • חקר מוכנות וכדאיות

כשאתה בוחר את פרויקטי הפיילוט שלך, עליך גם לפתח השערה לגבי האופן שבו בלוקצ’יין יכול לחולל שינוי. לדוגמה, ייתכן שתרצה ליצור השערה כמו:

“יישום הבלוקצ’יין יקטין את הזמן הדרוש להתאמות או להתנחלויות, או יקטין את הצורך בו מלכתחילה וישפר את השקיפות.”

לאחר שפיתחת השערה, התמצק אותה על ידי התייעצות עם מומחים, ללמוד על מקרי שימוש בבלוקצ’יין במצבים דומים, או לאסוף נתונים חותכים יותר שיכולים לגבות את ההשערה.

 • פתח אב-טיפוס ובדוק אותם

לפני שתיישם את הבלוקצ’יין בקנה מידה גדול יותר, חובה להתחיל קודם עם טיפוס. זוהי דרך נהדרת לשפר את טכנולוגיית הבלוקצ’יין שעבדתם עד כה ולהפוך אותה ליישור יותר עם הנוהגים הנוכחיים לפני השימוש בה להחלפת הטכנולוגיה הישנה יותר..

תהליך הבדיקה וההערכה חשוב, הן עבור הצוות או העובדים שלך להתרגל לטכנולוגיה החדשה והן לתהליך להתיישר עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר. זה גם יעזור לך ולצוות שלך להרחיב את המודעות שלהם לגבי טכנולוגיית הבלוקצ’יין ותוצאותיה.

התאם את התוצאות להשערה המקורית שלך. בדוק אם זה מוכיח את ההשערה שלך. אם לא, מהן ההתאמות שעליך לבצע? המשך קדימה עם תוצאות האב-טיפוס.

 • קנה המידה בהתאם

ברגע שאתה מרוצה מתוצאות האב-טיפוס, הבא הוא להגדיל את המאמצים שלך. פיתחו תוכנית שתוכננה לשינוי ויישום בלוקצ’יין לטווח ארוך. צור מפת דרכים מפורטת כיצד לשנות את קנה המידה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ואת אב הטיפוס שלך אך בצורה ברת השגה ומדידה.

5. פיתוח תקשורת חיצונית ופנימית

אחרון חביב, עליכם לטפל בתקשורת הפנימית והחיצונית מכיוון שלבלוקצ’יין תהיה השפעה על התהליכים העסקיים שלכם, כמו גם על התפוקה. עליך ליישר את התקשורת הפנימית והחיצונית שלך בהתאם.

שינוי בלוקצ’יין תוך כדי קנה המידה ישפיע על בעלי העניין שלך, מה שאומר שאתה זקוק לתקשורת טובה יותר כדי ליישם יישור. כך ניתן לתקשר עם כל בעל עניין.

 • משקיעים

עם שינוי השיפור של בלוקצ’יין שמביא לעסק שלך, חשוב להעריך מחדש את העסק שלך מול המשקיעים. אסטרטגיה ותקשורת טובים עוזרים לך לגרום למשקיעים להבין את הערך האמיתי של החברה שלך לאחר הטמעת טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

 • היחסים עם הממשלה

אם אתה עובד בענפים מוסדרים מאוד כמו שירותי בריאות ופיננסים, חשוב לעמוד בכל התקנות הממשלתיות. יש לזכור, הממשלות מסתגלות גם עם חדירתם הגדולה יותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין לתעשיות המיינסטרים ושימוש נרחב במטבעות קריפטוגרפיים..

עליכם להיות בקיאים בכל התקנות הקשורות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין אך גם לתקשר היטב עם המוסדות הממשלתיים המתאימים. לדוגמא, עליך לבדוק את נציבות האבטחה וההחלפה (SEC) בארצות הברית שעורכת כמה שינויים משמעותיים בתקנות הקשורות לבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים..

 • חנך את לקוחותיך

השינויים ששינוי הבלוקצ’יין מביא לתהליכים שלך הוא חדש גם עבור הלקוחות שלך. אתה צריך לחנך גם את הלקוחות שלך לגבי היתרונות שבלוקצ’יין מציע להם.

 • איתור וגיוס משכילים משאבי אנוש

כפי שהזכרנו קודם, מציאת המשאב האנושי והמיומנויות הנכונים אינה קלה בגלל מחסור הכישרון. כדי למשוך מיומנויות טובות יותר, אתה צריך שיהיה לך מיתוג טוב יותר של המעסיקים. עליכם להראות משאבי אנוש מיומנים שאתם חברה שהם רוצים לעבוד בה.

לדוגמא, מפתחי בלוקצ’יין רוצים לעבוד עם חברות המאפשרות להם מרחב יצירתי ועצמאות, מכיוון שעדיין אין מסגרת הקשורה לבלוקצ’יין. סביבה שמעודדת למידה כטכנולוגיית בלוקצ’יין עדיין כרוכה. עליכם לתקשר עם אנשים מיומנים שהחברה שלכם מציעה בדיוק אותו הדבר.

 • תקשורת פנימית

אחרון חביב, חשוב מאוד להעביר את כל השינויים והיישומים לעובדים שלכם, שעשויים להיות מבולבלים, ובמקרים מסוימים, לפחד מהטכנולוגיה החדשה שעדיין לא ידועה. אתה צריך להבטיח לעובדים שלך שהשינויים הם לשיפור העסק, וגם צריך לחנך אותם לגבי העתיד שהם עשויים להיכנס אליו יחד עם טרנספורמציה של בלוקצ’יין..

מילים אחרונות

זהו משאב מצוין שיעזור לך להביא שינויים ולהשלים את השינוי בבלוקצ’יין. הבלוקצ’יין הוא כעת חלק בלתי נפרד מעסקי השינוי הדיגיטלי האחרונים שמיישמים.

עם זאת, עליך להתחיל בקטן אם אתה חדש בבלוקצ’יין. מצא פרויקטי פיילוט קטנים הקשורים בעיקר לנקודות הכאב בעסק שלך ותהליכים שאתה רוצה לייעל. שכר כוח אדם מוכשר או הכשיר את המשאב האנושי הנוכחי שלך. הביאו מבנה והתאימו צוות בלוקצ’יין חדש במבנה העסקי שלכם.

פתח אסטרטגיה בכדי להתמקד בהמשך לאחר שפרויקטים פיילוטים ראשוניים יביאו להצלחה. ובסופו של דבר, וודאו כי כל בעלי העניין מתקשרים בזמן על השינויים שהעסק שלכם מביא מבחינת טרנספורמציה של בלוקצ’יין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map