מה זה מאסטרקוין (אומני)? האלטקוין הראשון

מאמר זה מדבר על היסודות וההיסטוריה של מאסטרקוין – האלטקוין הראשון. כמו כן, תדע כיצד מאסטרקוין הפך מאוחר יותר לאומני.

Mastercoin היה הפיתרון הראשון אי פעם עבור bitcoin 2.0 לשימוש בטכנולוגיה זו לביצוע עסקאות בטוחות ומוגנות. זה הביא לאפשרויות חדשות עבור תעשיית הקריפטו והשוק. במילים פשוטות, אם אתה רוצה ללמוד כיצד תעשיית הקריפטו התפתחה בשנים האחרונות, אתה צריך גם ללמוד מה זה Mastercoin.

עם הופעתה של מאסטרקוין, צצו כמה טכנולוגיות מתקדמות דומות נוספות, שכללו את Tether, Factom ואפילו הצד הנגדי המתחרה שלה. כל אלה מציעים שירותים חדשניים לקהל לקוחותיהם תוך שהם דואגים לחששות הביטחון של blockchain.

למרות שיש מספר עצום של מוצרים ייחודיים המשתמשים ביציע מאסטרקוין, הייתה שרשרת מחלוקות שזיהמו את המוניטין שלה. זה הביא את צד הנגד לחזית כטכנולוגיה הטובה ביותר בתחום המשפר.

מכיוון שהפרויקט זכה להרבה עיתונות וחשד שליליים בתחילת הדרך, הצוות העומד מאחורי הפרויקט החליט למתג אותו מחדש בשם חדש. בשנת 2015 הצוות החליט על שם חדש בתקווה שמיתוג מחודש זה ישאיר הכל מאחור. עכשיו אנחנו מכירים את זה כאומני.

בואו נסתכל מפורט מהו מסטרקוין, שיצר אותו, ונלמד על דרכו ממסטרקוין לאומני.

הירשם עכשיו:קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה זה מאסטרקוין?

אז אתה יודע עכשיו שמסטרקוין מבוסס על בלוקצ’יין של ביטקוין, אבל מה זה מסטרקוין?

זהו סוג של פרוטוקול מטבע דיגיטלי ותקשורת. הפרויקט נועד בעיקר לאפשר משימות פיננסיות מורכבות בקריפטו. התכונות המתוכננות של Mastercoin מקיפות את הרחבת המסחר המבוזר יחד עם יישום נכסים חכמים וארנקי חיסכון.

מהו סיפור ההקמה של מאסטרקוין?

הטיוטה הראשונה אי פעם לפרויקט שוחררה כספר לבן בחודש הראשון של שנת 2012. באותה טיוטה הציע מייסד מאסטרקוין JR Willett כי ניתן לבנות שכבות מטבע חדשות עם נהלים חדשים באמצעות ביטקוין הקיים ברמת הפרוטוקול . העיתון הלבן אמר עוד כי ניתן מבלי לשנות את תשתית הביטקוין או צורך לייצר טכנולוגיה תחליפית לטיפול בכללים חדשים..

הצעה זו של ווילט, לא רק פתחה פורום לדיון בנושא זה, אלא היא גם סייעה בטיפול בבעיות רבות. דוגמה כלשהי היא –

  • קידום יציבות הביטקוין על ידי הנפקת מטבעות חדשים שהתקדמו לחוזים לשינוי
  • בעלי רווחים של ביטקוין באמצעות תוספת ערך נוסף לטכנולוגיה זו
  • הקמת מערכת למימון והרחבת תוכנה
  • קידום ותחזוקת רמות הפרוטוקול החדשות
  • מציאת אמצעים לסייע לאלו המאמצים טכנולוגיה זו מוקדם כלכלית

רמת פרוטוקול חדשה זו נועדה לאפשר למשתמשי הביטקוין ליצור חוזים חכמים חדשים מבלי לעזוב את מערך הביטקוין. פרוטוקול חוזה חכם המתוגבר באמצעות Mastercoin מקפל את האימות וההטמעה של חוזים. בסופו של דבר זה מאפשר החלפה וירטואלית של נכסים חכמים כמו אג”ח, מניות, רכוש קרקע ועוד.

קרא עוד: מה זה אלטקוין?

גרסה חדשה של העיתון הלבן

ממש בשנה הבאה, ביום האחרון של יולי, הונפקה גרסה אחרת של אותו ספר לבן, שהגיע עם פנייה לגיוס תרומות לביצוע הפרויקט. כתובת Bitcoin Exodus החלה לעודד אנשים רבים יותר להשקיע. כל מי ששלח ביטקוין לכתובת זו עד סוף אוגוסט 2013, קיבל בסופו של דבר פי 100 מהסכום בצורה של מסטרקוינים. בנוסף, חלקם קיבלו גם מסטרקוינים נוספים כבונוס לאימוץ מוקדם.

התוכנית כוללת גם יצירת תמריץ Mastercoin לכל עשרה Mastercoins. אז נועד להישלח בהדרגה לאותו חשבון אקסודוס בשנים הקרובות כדי לוודא שלמייסד ולצוות יש מספיק כספים כדי לגייס את שווי המטבע שלהם..

מדיניות זו לא רק עוררה דיונים רבים וזכתה למורת רוח רבה, אלא היא גם הסיטה את המיקוד של כולם מדוע הצד שכנגד בחר להתחיל להשתמש בהוכחת יתד. עם זאת, במשך הזמן התגלה שמסטרקוין הצליח. תוך שימוש בהצלחה זו, ביקש ווילט מאנשים לשלוח עתודות לארנקו למוצר ניסיוני תוך שהוא מבטיח להם שהם יכולים לסמוך עליו בכספם..

כל הסיפור משך תשומת לב רבה. דבר חשוב לזכור כאן הוא שמעולם לא הוכח כי מאסטרקוין מנצלת לרעה אף אחת מהכספים מכיוון שהיא שומרת על הדו”ח הכספי שלה לציבור.

המסע מרעיון להשקעה

העסקה הראשונה אי פעם באמצעות מאסטרקוין התרחשה באוגוסט 2013, ב -15 באוגוסט ליתר דיוק, כאשר מבחן מסטרקוין נשלח ל CryptoBegger. עד אותה תקופה הצוות כבר קיבל סכום נאה בחשבון אקסודוס שלהם למטרות השקעה. האנשים ששלחו את הכספים כללו את יוצר הפרויקט ועוד אנשים רבים אחרים. אבל, הנתח המשמעותי ביותר של ההשקעה ההיא החל לזרום אחרי אמצע אוגוסט, מיד לאחר המצגת של Mastercoin BitAngel.

הפרויקט הצליח לגייס כמעט 4740 BTC אשר ייצר יותר מ 0.56 מיליון MSC. לאחר מכן תוכנן להקדיש 10% נוספים מסכום הפתיחה להרחבת מאסטרקוינים על פני תקופה מסוימת. עם זאת, אין דור של MSC מאותו חשבון Exodus ממש.

חברי השקה ודירקטוריון של מאסטרקוין

הפרויקט החל זמן קצר לאחר מכן בספטמבר עם סך של 7 פאנלים חברים שהתנדבו לפרויקט. כמה מאותם חברים כללו את ג’יי.אר ווילט, רון גרוס, ברוק פירס, וסם עונת ילמז.

תפקידו העיקרי של הפאנל / ועד היה להורות ולקבל שיפוטים ושותפויות טקטיות, לתמוך בתגמולים בהתאם להמלצות הקהילה ולפקח בקפידה לא רק על התוכנית הכספית הכוללת, אלא גם על העסקת הצוות הפעיל. . הדירקטוריון טיפל ביעילות בכל המשימות הללו.

כעת, יש למועצה דרך חדשה ללכת. היא פועלת בהתלהבות לצמצום חלקה הבסיסי הזמני בפרויקט. זה כולל גם את הרגולציה של מאסטרקוין מפרט וגם את מתן התגמולים. הדירקטוריון מתזמן לשליטה מוחלטת על ידי הקהילה על ידי דברים אלה באמצעות הוכחת סקרי יתד. זה יאפשר למחזיקי המטבעות לווסת לחלוטין את ההתקדמות וההרחבה של לא רק הפרוטוקול אלא גם של התוכנה המקושרת.

מי יכול להשתמש במסטרקוין?

כדי לדעת עוד מה זה מאסטרקוין, חשוב להבין שהוא מחזיק בכבוד להיות השם הראשון אי פעם בשיפור משפטי הקטגוריה. שום מטבע אחר לא עשה מאמץ כלשהו לייצר אפליקציה כזו על ידי תדלוק צמיחתה של טכנולוגיית בלוקצ’יין שונה לחלוטין.

עם זאת, מאסטרקוין עדיין חסר פופולריות ושימוש נפוץ. לדברי מר ווילט, ישנן מספר סיבות לכך, כמו:

  • תחרות פיננסית עם ביטקוין
  • פרשנות מוטעית של המסר הגלובלי שלהם
  • היחלשות מאמציהם

אז, מה המטרה של מאסטרקוין ומה זה עושה?

ובכן, זה די פשוט. ראשית, עליכם לדעת כי הפרויקט מיועד לכולם, בין אם זה אדם פרטי או מיזם. מאסטרקוין מאפשר למשתמשים שלו ליצור משאבים שהוקצו למשתמשים שהם לרוב בצורת אסימונים. אסימונים אלה עשויים לייצג כל ערך, למשל, סחורות, מידע, מניות ועוד.

חברות חדשניות רבות משתמשות בפרוטוקול זה בדרכן כדי לתדלק את כלכלת החברות שלהם. כמה דוגמאות ראויות לציון כאלה כוללות את MaidSafe ו- Tether.

באמצעות קשירה

קל להבין את השימוש באסימונים. אתה יכול לעשות זאת על ידי מבט מהיר על Tether. המטבעות של פרויקט זה מייצגים את המטבעות בפועל, כמו ין, דולרים וכו ‘, בצורה הדיגיטלית. ברור שמטבעות אלה נתמכים על ידי משאבים ממשיים שבבעלות Tether.

אחד הדברים הבולטים ב- Tether הוא כנותו ושקיפותו. הם תמיד פתוחים לביקורות להפגנה של כל הבירות שלהם, כך שזה אמין מאוד.

תוכלו להמיר את האסימונים במזומן באמצעות בימת Tether. לאחסון Tether, אתה יכול גם להשתמש בכל ארנק HD. אם לא, יש גם כמה ארנקים של ביטקוין שמציעים אפשרות זו. זה מאפשר למטבע להישאר בטוח ומאובטח בסביבה בטוחה לחלוטין. יתר על כן, הוא גם מאפשר למשתמשים להמיר אותו לביטקוין בכל עת שירצו מיד.

MaidSafe

בא לכיוון MaidSafe, הוא מספק מחלף לאחסון כונן קשיח המאפשר למשתמשים להחליף את שטח האחסון הנוסף שלהם עם אנשים אחרים הזקוקים למקום לאחסון הקבצים שלהם. למכירת שטח האחסון, יחידת העסקה היא SafeCoin. מאסטרקוין מפעילה את SafeCoin.

מייסד MaidSafe, דייוויד אירווין, תכנן לאסוף כספים באמצעות מכירת המונים של מאסטרקוין, מתוכם 400 מיליון SafeCoins שנוצרו במחיר מכירה כולל של 8 מיליון דולר..

מכיוון שזה היה רעיון די ייחודי וחדשני באותה תקופה, זה גרם להרבה בעיות, בלשון המעטה. הדבר שיש לזכור כאן הוא שבניגוד לימינו, מכירה ציבורית / קהל הייתה בעבר מושג זר. בנוסף, יישום הרעיון מילא תפקיד משמעותי בהכתמת מוניטין של מסטרקוין.

המכירה הכריזה על תגמול מובטח לרכישת Safecoin באמצעות Mastercoin במקום Bitcoin עבור הגדלת נפח המכירה הקיים של Mastercoins. אירווין סברה שיהיו לפחות 25% משווי השוק במסטרקוינים המותרים למכירת המונים.

הצעת התגמול צברה בסופו של דבר סכום גדול של מאסטרקוינים וביטקוינים בשווי של 7 מיליון דולר, מה שהעלה לרגע את השווי. כתוצאה מכך, רוב המאמצים הראשונים של מאסטרקוין השליכו את מטבעותיהם על אירווין. זה הותיר אותו עם מיליוני כסף לא נזיל ו- MSC חסר הערך, שהוא עדיין בבעלותו.

עם זאת, הוא עדיין הצליח לאסוף ביטקוין ששוויו 3 מיליון דולר. הוא משתמש בכסף זה למימון פעולות MaidSafe.

ממאסטרקוין לאומני: מיתוג מחדש & תַחֲרוּת

חששות המוניטין שנגרמו על ידי SafeCoin דחפו את מאסטרקוין לשנות את שמה לאומני בשנת 2015. עם זאת, עד אז, אתגר נוסף היה מוכן למסטרקוין בדמות המתחרה המתחיל שלה בשם הצד הנגדי. לאחר הופעתו, צד הנגד כבש את השוק באופן מיידי והותיר את אומני מאחור.

מאסטרקוין אומני

נקודות זיכוי: אומני

על פי ראיון של צוות אומני, הפגם העיקרי שלהם שיקר בהודעות שלהם, אשר סיפקו לצד השני יתרון עליהם. הם אמנם הזכירו כמה מהאפליקציות הראויות לציון המשתמשות בפרויקט שלהם, אך בעיות החשד עדיין נותרו לא פתורות.

כשחוזרים לאומני, תפקידו הוא דוכן המשרת פרוטוקולים מבוזרים כמו Factom. הקשר בין שכבת אומני לביטקוין הוא שהקודם משמש כשכבת האפליקציה לערוץ הבסיסי ולשכבת האינטרנט של TCP או IP.

מה התכנון העתידי של אומני?

אומני מתכנן לנצל טוב יותר את השותף, הטכנולוגיה של פקטום. טכנולוגיה זו מאפשרת אחסון מאובטח של נתחי נתונים ענקיים בבלוקצ’יין. הוא לא משתמש אלא חשיש שנשלח כל עשר דקות. מאסטרקוין שואפת להשתמש בו לשליחת נתוני מסחר ברשת לבלוקצ’יין הביטקוין.

זה לא רק ימזער את עלויות הסחר אלא גם יפחית את הסיכויים לנפיחות בבלוקצ’יין בגלל מאסטרקוין.

השורה התחתונה: מה זה מאסטרקוין (אומני)?

אומני הייתה אכן הטכנולוגיה המשפרת הראשונה אי פעם בעולם הבלוקצ’יין. הרעיון היה פורץ דרך, אך הוא התמודד עם כמה טעויות פה ושם. למרבה הצער, זה הספיק כדי להרוס את מעמדו. הטעויות הראשוניות הללו סללו את הדרך עבור המתחרה שלה, Counterparty, לתפוס את המקום הראשון. אפילו שינוי השם לא יכול היה לעשות הרבה.

בהתחשב בכל אלה, קשה לצפות מה העתיד של אומני. למרות שאומני העלה מספר רב של טכנולוגיות מרגשות שיכולות להיות מעניינות מאוד לשימוש, קשה לחזות אם יוכלו למנוע מאנשים לעבור למתחרה או לא. בהיותו שוק קטן, אין מספיק תחרות שיכולה לתת לשני המתמודדים לשגשג. לכן, אתה יכול לצפות שאחד הפרויקטים ייעלם מהחלל בסופו של דבר בעתיד הקרוב. לפרטים נוספים, תוכלו לבקר באומני ידית טוויטר וה אתר מאסטרקוין.

אם ברצונך להבין טוב יותר את המושגים הבסיסיים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עליך להסתכל על קורס הבלוקצ’יין החינמי הזה.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map