המדריך האולטימטיבי: כל מה שאתה צריך לדעת על אתריום

עם יותר מ -1300 מטבעות קריפטוגרפיים שם בעולם הקריפטו, את’ריום הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים שנשארים בערימה עם הביטקוין..

בדומה לביטקוין, מדובר ברשת בלוקצ’יין מבוזרת, שניתן לסחור בין המשתמשים, אך ישנם הבדלים משמעותיים בין השניים.

ביטקוין עושה שימוש בבלוקצ’יין ומטרתו להפוך למערכת מזומנים אלקטרונית עמית לעמית. בעוד Ethereum רק מתמקד בהפעלת קוד התכנות של היישום. יתר על כן, במערכת הבלוקצ’יין של את’ריום, הכורים עובדים כדי להרוויח אתתר המשמש את מפתחי היישומים השונים כדי לשלם עבור השירותים ברשת את’ריום..

היתרונות האחרים של את’ריום כפלטפורמה מבוזרת כוללים – זה בלתי משתנה מכיוון שהצד השלישי לא יכול לבצע שינויים בנתונים. ללא נקודת כישלון מרכזית, היא מוגנת היטב מפני פריצות ופעילויות הונאה אחרות. יתר על כן, ארגוני הרגולציה באינטרנט או הממשלות אינם יכולים להוריד נתונים משום שהם מפוזרים ברחבי הרשת.

אז את’ריום הוא יישום בלוקצ’יין, אבל למטרה אחרת לגמרי.

אבל מה זה את’ריום?

נקודות זכות תמונה: אתריום

Ethereum היא מערכת הפעלה ציבורית פתוחה, ופלטפורמה מבוזרת הפועלת פונקציונליות של חוזה חכם. זוהי גם רשת מחשבים הפועלת על בלוקצ’יין את’ריום ומאפשרת לאנשים להחליף מטבעות.

בפשטותה, מדובר בפלטפורמת תוכנה פתוחה המבוססת על טכנולוגיית הבלוקצ’יין המאפשרת למפתחים ליצור ולפרוס את היישומים המבוזרים (Dapps).

מהו חוזה חכם?

פלטפורמת Ethereum בנויה כדי לאפשר יצירת חוזים חכמים באמצעות רשת עמיתים לעמית.

חוזה חכם הוא ביטוי לתיאור קוד מחשב המשמש את היזמים לתכנות פונקציות משלהם. הם ידועים כסקריפטים של תכנות ברמה גבוהה שניתן לכתוב בנחש, LLL או Solidity.

כאשר אנו פועלים בבלוקצ’יין, חוזה חכם הוא בדיוק כמו מחשב בעל הפעלה עצמית שיש לו ביצוע אוטומטי בהתקיים תנאים ספציפיים.

ERC20– בקשת אתריום לתגובות

אשראי תמונה: את’ריום

ERC20 הוא פרוטוקול סטנדרטי המשמש לחוזים החכמים בבלוקצ’יין של את’ריום ליישום האסימונים. הוקמה בתאריך 19 בנובמבר 2015, היא מגדירה רשימת כללים עבור אסימוני Ethereum כדי לאפשר למפתחים לחזות את האינטראקציה בין האסימונים. זה כולל גם את האופן שבו יש להעביר את האסימונים בין הכתובת וכיצד יש לגשת אליהם.

זה גם די פופולרי בקרב חברות מימון ההמונים שעובדות על ICO בגלל הליך הפריסה הפשוט והפוטנציאל הגבוה שלו לפעילות הדדית עם אסימונים אחרים של ETH..

נכון למאי 2018, ישנם יותר מ -83,400 חוזי אסימון ERC20, והמצליחים כוללים את בנקור, באנקקס, קש שגייסו מעל 70 מיליון דולר כל אחד..

מה זה את’ר?

אתר הוא מטבע קריפטוגרפי שהפלטפורמה של Ethereum מייצרת את הבלוקצ’יין שלו. זה ידוע כנכס נושא דיגיטלי ואינו מחייב צד ג ‘לעבד את התשלום. עם זאת, היא אינה פועלת כקריפטוגרפיה בלבד. במקום זאת, הוא פועל גם עבור האפליקציות המבוזרות ברשת.

נכון לינואר 2018, ההיצע הכולל של אתר היה 98 מיליון, ולפחות 150 חנויות החלו לקבל אותו.

איך עובד את’ריום?

Ethereum מבוסס על הפרוטוקול של ביטקוין ועיצוב הבלוקצ’יין שלו. ניתן לחשב את בלוקצ’יין את’ריום כמכונת מדינה מבוססת עסקאות. כאשר ביצוע העסקה מתחיל, המכונה פשוט עוברת למצב אחר.

כעת כל מדינת את’ריום מורכבת ממיליוני עסקאות. עסקאות אלה מקובצות לצורת בלוקים המחוברים יחדיו לבלוקים אחרים. אך לפני שמתווספת העסקה לספר החשבונות, יש לאמת אותה באמצעות תהליך המכונה כרייה. הרבה כורים מתחרים זה בזה במטרה ליצור חסם. ברגע שהכורה יוצר חסימה, נוצרים אסימונים של אתרים וניתנים לכורה. למידע נוסף קרא את הביקורת שלנו, האם את’ריום עובד?

EVM- מכונה וירטואלית של Ethereum

לפני שנוצר Ethereum, יישומי הבלוקצ’יין תוכננו לבצע מערך פעולות מוגבל.

ואז עלה ה- EVM החדשנות של את’ריום!

מכונת וירטואלית של Ethereum היא טיורינג של תוכנה מלאה המשמשת כסביבת זמן הריצה לחוזים חכמים.

זה מאפשר לכל אחד להריץ את התוכנית, ללא קשר לזיכרון ולזמן הניתנים על ידי שפת תוכנית ספציפית. אז במקום לבנות רשת בלוקצ’יין חדשה ליישומים, ETH מאפשר לך לפתח אלפי יישומים שונים בפלטפורמה אחת. ומכיוון שכל צומת Ethereum פועל על מכונה וירטואלית זו, יישומים יכולים פשוט לעבוד כמבוזרים מבלי שיהיה עליהם ליצור בלוקצ’יין משלהם..

יתר על כן, מכונה וירטואלית של Ethereum יושמה גם עבור Java, Go, Python, Ruby, JavaScript, C ++, WebAssemble ו- Rust..

יישומי Blockchain של Ethereum – DApps (יישומים מבוזרים)

ובכן, יישומים מבוזרים משרתים מטרה דומה לזו של יישומים, אך מכיוון שהם מבוזרים – הם פועלים ברשת צמתים ולא בנקודה מרכזית אחת. תוכנות DApp הן אוטונומיות, מאובטחות, קלות יותר ליישום, קוד פתוח ובעלות זמן פעולה מלא של 100%. נכון לינואר 2018, יש יותר מ -250 DApps חיים עם יותר ממאה בפיתוח.

מדריך למתחילים: מה זה יישום מבוזר (DApp)?

כיצד לשנות את גודל היישומים של Ethereum

להלן כמה מיישומי ה- Ethereum המבטיחים ביותר שתרצה לבחון:

  • גולם: גולם הוא קוד פתוח, גלובלי ומחשב-על מבוזר אליו כל אחד יכול לגשת. היא עושה שימוש במערכת העסקאות המבוססת על Ethereum המסדרת את התשלומים בין ספקים, מבקשים ומפתחים. כל חישוב מתרחש בסביבת ארגזי חול ומבודד ממערכות המארח.
  • OmiseGO: OmiseGO הוא יישום מבוזר שמטרתו לפתור את הבעיות של מוסדות פיננסיים שונים. רשת זו מגדילה פיתרון למימון ב- Ethereum ומאפשרת לעמית לעמית ועסקאות בזמן אמת. באמצעות רשת OMG, אתה יכול פשוט לגשת ולנהל את הנכסים הדיגיטליים שלך שנשמרים ברשת.
  • לְבַשֵׂר: אוגור הוא פשוט עתיד התחזית. זהו קוד פתוח מבוזר, ופלטפורמת חיזוי עמית לעמית שבנויה על Blockchain. למרות שזה נראה כמו פלטפורמה מבוזרת על פני השטח, אוגור מגיעה עם פוטנציאל מבטיח לחזות את הנתונים כמעט לכל ענף..
  • אֶזרָחִי: סיוויק שואפת לתת לאנשים פרטיים ולעסקיים את הכלים לשלוט ולהגן על זהותם באופן יעיל. עם הארכיטקטורה המבוזרת שלו, הוא מספק אימות רב-גורמי ללא אישורים או כל סוג של מאמת צד ג ‘.

ניתן להשתמש באת’ריום גם לבניית ‘ארגונים אוטונומיים מבוזרים’. DAO הוא ארגון אוטונומי ומבוזר הפועל על ידי קוד שנכתב בבלוקצ’יין את’ריום..

האנשים שרוכשים אסימונים הם הבעלים של DAO. אך במקום לפעול כאסימון, הם פועלים כתרומות המעניקות לאנשים זכויות הצבעה.

היסטוריה של את’ריום

כדי להבין את ההיסטוריה של האתריום, עלינו להתחיל מההתחלה.

2013 – הספר הלבן של Ethereum

בשנת 2013 הונחה התשתית למטבע החדש. ויטליק בוטרין שעבד אז כמתכנת בביטקוין תיאר את תפיסת האתריום. ויטאליק כתב את הראשון נייר לבן מתאר את זה. בהמשך אותה שנה, הוא הציע אב-טיפוס עם שפת תכנות כללית.

2014 – הכרזת Ethereum

בינואר 2014, במהלך ועידת הביטקוין בצפון אמריקה, הודיע ​​מר ויטליק על הרעיון. הוא גם שם את המפתחים המשותפים של את’רום כלומר ג’פרי וילקל וד”ר גאווין ווד.

באפריל אותה שנה, הוא פרסם את המפרט הרשמי של את’רום בעיתון הצהוב. ויטליק קידד גם את שפת התכנות הראשונה המתפקדת לחלוטין. זה שימש מאוחר יותר כאב-טיפוס לאתריום.

עד יולי 2014, המכירה הראשונה של אֶתֶר נעשה. ההון שגויס שימש לניקוי מחלקות משפטיות. באוגוסט אותה שנה גויסו 14 מיליון דולר ממכירת האת’ר.

בספטמבר 2014, רוכשי ה- ICO של אתריום זכו בתגמול של 60 מיליון אתרים. ה- ETH שנותר נשלח לעמותה של אתר בשוויץ.

בנובמבר 2014 אורגנה פגישה של DEVCON-0 בברלין. אירוע זה הפגיש את מפתחי האתר אתרים מכל חלקי העולם. בפגישה נדונו ההיבטים השונים של טכנולוגיית האת’רום. מהאירוע, המצגות השונות הפכו את האתרום ליותר מדרגי, מאובטח ואמין.

2015 – מפתחים תומכים באת’ריום

באפריל 2015 הושקה תוכנית DEVgrant. התוכנית נועדה לתגמל גם את המפתחים וגם את תומכי האתר. התוכנית סייעה במימון פרויקטים ופלטפורמה של אתר.

בסוף יולי 2015 פורסמה ציון הדרך הראשון באת’רום. ה- Frontier, חוזה חכם, שיפר מאוד את המערכת האקולוגית של אתריום.

בנובמבר אותה שנה נערך בלונדון אירוע DEVCON-1. האירוע ארך חמישה ימים. באירוע השתתפו יותר מ -400 משתתפים ונערכו למעלה מ -100 מצגות. האירוע היה מוצלח יותר מזה של 2014 מכיוון שחברות מבוססות כמו מיקרוסופט, יבמ ו- USB נכחו.

כמו כן, בפגישת DEVCON-1 טכנולוגיית הבלוקצ’יין הגיעה לאור הזרקורים. את’ריום היה בחזית הטכנולוגיה וזה היה דחיפה משמעותית.

2016 – מכירה ציבורית Ethereum & פיצולים

במרץ 2016 נעשו שיפורים ברשת האת’רום. השדרוג נעשה על ידי Homestead שהוא פרוטוקול שיפור.

בחודש מאי באותה שנה, Ethereum קיבל דחיפה נהדרת באמצעות סיקור תקשורתי. הכיסוי המוגבר הביא לגיוס של 150 מיליון דולר במכירה ציבורית ציבורית.

ביוני 2016 היה האתריום פריצה בפעם הראשונה. ההאקרים טענו כי גנבו אתר בשווי של יותר מ -50 מיליון דולר. זה הוביל לסכסוכים רבים באותו חודש.

ביולי אותה שנה, בשל המחלוקות שהיו עדים ביוני, רשת האת’ריום חולקה לשתי חטיבות. שתי החטיבות היו: Ethereum (ETH) & Ethereum Classic (ETC).

את’ריום נקטה בקבלת החלטות מבוזרת, בפרוטוקולים נוספים ובאסטרטגיות ליישוב סכסוכים. לעומת זאת, Ethereum classic נקט בחוקי קוד, אי-משתנות בבלוקצ’יין והמרד המהותי.

הפיצול הביא עוד להתנתקותם של מפתחים, מייסדי אתרים, שותפים עסקיים, משתמשים וכורים מהאתרום קלאסי..

2017 – Alliance Ethereum Enterprise

בפברואר 2017, EEA (ברית אתריום ארגונית) הוקמה. בברית זו, מיקרוסופט בשיתוף עם בנקים מבוססים וגיקים טכנולוגיים התקדמו לקבלת טכנולוגיית בלוקצ’יין אתריום.

במאי אותה שנה הוקמו שני EEA נוספים. עם הגידול בבריתות, נוספו יותר ויותר ארגונים וחברות בפרופיל גבוה.

ברית זו הביאה להאמין כי ביטקוין עשוי להחליף את האתרום השנה – 2018.

האק של DAO

כאמור, DAO הוא ארגון אוטונומי מבוזר! הוא פועל על קוד קוד פתוח ואינו קשור לאף הנהלה, ממשלה או קהילה מנהלת.

בשנת 2016, קבוצה זו של חוזים חכמים גייסה סך של 150 מיליון דולר בסכום המונים למימון הפרויקט. אבל איכשהו זה נוצל ביוני כאשר ישות אנונימית תבעה 50 מיליון דולר באת’ר.

אבל מדוע באמת קרה הפריצה?

זה קרה בגלל פונקציית הפיצול של ה- DAO. ב- 17 ביוני, 2016, אלמוני ניצל את הפסקת פונקציית הפיצול. הוא אפשר להאקרים לחזור על בקשתם למשיכת אסימונים לפני שהמערכת רשמה אותה כ -50 מיליון דולר.

לאחר פריצה זו לקח לקהילה 28 יום להמציא את הפיתרון שבסופו של דבר היה “מזלג”.

פריצה זו פשוט הביאה לפיצול בקהילת את’רום, והיא חולקה לשתי שרשראות נפרדות – Ethereum (ETH), והמקור המשיך בתור Ethereum Classic (ETC).

בדוק את ההשוואות שלנו:

  • ביטקוין מול את’ריום? מה ההבדל?
  • Ethereum לעומת Litecoin: מדוע LTC מיועד לעסקאות ו- ETH לחוזים חכמים?
  • EOS מול אתריום: רוצח אתריום פוטנציאלי!
  • Ardor לעומת Ethereum: מהם היתרונות והחסרונות?
  • NEO מול את’ריום: מה טוב יותר?
  • אתריום לעומת אדווה: השוואה מעמיקה

מחשבות אחרונות

ובכן, למרות הפריצה של DAO, Ethereum מתקדם ומציג גם עתיד מבטיח. היא עושה שימוש מלא בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ומבטיחה גם ביזור כלכלת העולם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map