מהן החלפות אטומיות? העתיד של טכנולוגיית הבלוקצ’יין

החלפות אטומיות מדורגות לעיתים קרובות כטכנולוגיה או מושג מהפכני ביותר שיש בו כדי לשנות את המערכות הפיננסיות בשנים הקרובות. לדברי המומחים, יישום החלפה אטומית בקנה מידה רחב יותר יכול גם להשפיע על האופן שבו העברות כספים פועלות כיום.

זוהי טכנולוגיה חדשה המאפשרת לאנשים להעביר מטבעות או לעשות סחר ביניהם בבלוקצ’יין או מחוץ לבלוקצ’יין מבלי לערב שום חילופי דברים, או צד שלישי. ההעברות יכולות להיות רק ארנק לארנק כדי להפוך את זה לפשוט ומהיר יותר עבור אנשים.

Contents

מהן החלפות אטומיות?

במילים פשוטות, זהו חוזה חכם, או שאתה יכול לקרוא לו טכנולוגיית חוזה חכם המאפשרת החלפה של מטבע קריפטוגרפי אחד עם אחר בין שניים או יותר מבלי לערב שום חילופי מרכז..

פירוש הדבר, להחלפת מטבעות קריפטוגרפיים או להחלפתם, אינך זקוק למתווכים מרכזיים. אתה יכול לבצע את ההחלפה האטומית בין שתי חסימות שונות עם מטבעות מקוריים שונים או ליישם אותה מחוץ לשרשרת. המשמעות היא שאתה כבר לא תלוי בבלוקצ’יין. זו הסיבה שזה נקרא גם מסחר בין שרשראות.

החלפות אטומיות פשוט הסבירו אינפוגרפיקה

החלפה אטומית: היסטוריה קטנה

מאז הקמת הבלוקצ’יין והקריפטוגרפיה אנשים עבדו על הרעיון של חילופי מטבעות עמיתים לעמית או חילופי אמון. הטיוטה הראשונה של פרוטוקול החליפין חסר האמון נוצרה לראשונה בשנת 2012 על ידי סרחיו דמיאן לרנר.

עם זאת, הקונספט לא זכה לפופולריות רבה באותה תקופה. פריצת הדרך האמיתית הייתה במאי 2013, כאשר Tier Nolan הציג חשבון מלא ראשון של חילופי אטומים והסביר כיצד זה עובד. זו הסיבה, גם כשהדראפט הראשון היה של לרנר, נולאן הוא הידוע כיוצר היוצרים של Atomic Swaps..

 

 • החלפה אטומית ראשונה

 

זכור זאת, כל זה היה תיאוריה עד ספטמבר 2017. זה היה הזמן בו החלפה אטומית ראשונה התקיים בין ליטקוין לדקרד. כיום, כמה סטארטאפים ובורסות מבוזרות מאפשרים למשתמשים שלהם להחליף מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות החלפות Atomic, הכוללות מעבדות תאורה, Altcoin.io, Komodo ו- 0x. עם זאת, ההחלפה האטומית של Litecoin נחשבת כעסקת החלפות האטומית הראשונה שדווחה אי פעם.

מספיק עם ההיסטוריה? בואו נבדוק יותר כיצד עובדות החלפות אטומים, מהי בלוקצ’יין להחלפה אטומית, מה היתרונות של החלפות אטומים, וכיצד החלפות אטומים יכולות לחולל מהפכה בבורסות העתיד ואפילו לסחר.

מדוע היה צורך בהחלפות אטומיות?

ראשית, התהליך הנוכחי של החלפת מטבעות קריפטוגרפיים הוא לעתים קרובות מורכב וגם גוזל זמן. זה נחשב לעיתים קרובות כאחד המכשולים העיקריים שעוצרים את הקריפטו במיינסטרים.  


אז איך נסחר במטבעות קריפטו כרגע? אנו משתמשים בבורסות מקוונות, הנקראות גם חילופי מטבעות דיגיטליים (DCE). יש יותר מ -200 בורסות מרכזיות המאפשרות לסוחרים או למשקיעים לקנות, למכור ולסחור במטבעות קריפטוגרפיים.

אז מה הבעיה? ישנן כמה בעיות בהתקנה זו ולכן אנו זקוקים לחלופות טובות יותר כמו אטומי החלפות.

 

 • עבודה במסגרת תקנות הממשלה

 

בורסות אלה רשומות במדינות שונות ועליהן לעקוב אחר התקנות לפי המדינה בה הן רשומות. זו הסיבה שהתנאים וההגבלות, כמו גם התכונות, ומספר המטבעות משתנה בהתאם לארץ המוצא..

שינוי מסוים במדיניות הממשלה יכול לאלץ את חילופי הדברים הללו לשנות את תנאיהם או אפילו לתפוס את פעולתם. דוגמה אחת כזו היא סין, שם חלה דריסה ממשלתית על חילופי הקריפטו בשנת 2017. התוצאה היא שחילופים רבים תפסו את פעולתם בין לילה, או אחרים עברו למדינות זרות..

 

 • פגיע משינויים בביקוש

 

כשיש עלייה פתאומית בביקוש, לבורסות רבות אין את היכולת להתמודד עם זה. במקרים כאלה, רובם מתמודדים עם השבתה ובתהליך, תורמים לתנודות במחירים.

 

 • הונאות וניהול כושל

 

העלייה הפתאומית של חילופי הקריפטו וההתעניינות של אנשים רגילים במסחר בקריפטו הופכים את הענף לגן עדן לרמאים. חילופים מזויפים רבים הופיעו באינטרנט בשנים האחרונות, הרוויחו כסף ונעלמו בן לילה.

בחלק מהמקרים ההנהלה פשוט פישלה וגרמה לאובדן כספי למשקיעים, בעוד שבמקרים אחרים, החליפין המרכזי נפרץ. במקרים מסוימים, כמו מקרה עם Coincheck, נפרצו מטבעות קריפטוגרפיים בשווי של יותר מ -550 דולר.

בגלל ההנפקות הללו, המשקיעים מחפשים אפשרויות בטוחות יותר שאינן מבוססות על בורסות ריכוזיות. החלפות אטומיות הן בדיוק מה שמשקיעים רבים מחפשים.

הסבר על החלפות אטומיות

ראשית, החלפות אטומיות אינן מבוססות או תלויות בשום בלוקצ’יין להחלפה אטומית מסוימת. זה יכול להתקיים בין בלוקצ’יין עם מטבעות קריפטוגרפיים שונים או מחוץ לרשת, כלומר בלי להשתמש בבלוקצ’יין.

הנה ההגדרה הבסיסית:

“זהו תהליך חילופי עמיתים לעמית בין שני מטבעות קריפטוגרפיים בין שני צדדים, מבלי להשתמש בשירות צד שלישי כמו חילופי קריפטו..

אז איך משתמשים מחליפים מטבעות קריפטו מבלי להשתמש בבורסה מרכזית? הם משתמשים במפתחות הפרטיים עליהם הם יכולים לשלוט במהלך התהליך כדי לבצע החלפה.

כיצד עובדות החלפות אטומיות?

בואו לחקור בפירוט כיצד זה עובד. רבים מכם עשויים לתהות ללא חילופי ריכוזים, כיצד פועלות החלפות אטומים וכיצד הצדדים המעורבים יכולים לשמור על אבטחתם. הנה התשובה המפורטת.

כדי להבטיח את חילופי התהליכים ואת התהליך, שני הצדדים חולקים סוד שעליהם לספק בכל פעם שנדרש במהלך התהליך. מכיוון שרק הצדדים המעורבים יודעים את הסוד, שום צד שלישי לא יכול לגשת לקריפטוגרפיה או להיות חלק מהבורסה.

הצדדים חולקים או מחליפים את הקריפטוסים רק אם סודותיהם הניתנים זהים. ראה, הרעיון שמאחורי ההחלפות האטומיות הוא פשוט מאוד. עם זאת, כיצד החלפות אטומיות עובדות על מושג זה?

כדי להפוך את הרעיון הייחודי הזה למציאות, משתמשים ב- HTLCs הידועים גם בשם חוזים של Timelock Hashed. אלה ידועים גם כצורה המיוחדת של ערוצי תשלום המשמשים כערוצי מדינה מחוץ לרשת להחלפות אטומיות או תשלומים אחרים..

בדרך זו, באמצעות HTLCs, שני הצדדים יכולים לתקשר באמצעות הערוץ מחוץ לרשת במקום להשתמש בבלוקצ’יין.  

חוזי Timelock Hashed (HTLC) הם סוג של חוזים חכמים המשמשים בעצם לסילוק הסיכון של הצד הנגדי. זה מאפשר עסקאות מוגבלות בזמן בין שני הצדדים, בדיוק כמו במקרה של החלפות אטומיות שגם הן מוגבלות בזמן.

מה הפירוש של עסקה מוגבלת בזמן? המשמעות היא שכאשר נדרש בקצה השני של העסקה לאשר את העסקה, הוא / היא צריכים לספק הוכחה קריפטוגרפית (מושג הסוד עליו דנו לעיל). האדם צריך גם לספק את ההוכחה ההצפנתית במסגרת הזמן. אי ביצוע פעולה זו יביא לביטול העסקה.

HTLC משמשים ב- Atomic Swaps וכן ברשת הברקים של הביטקוין.

הסבירו החלפות אטומיות: כיצד עובדים חוזי חסימת זמן חסום?

חוזים Timelock של Hashed הם גם סוג של עסקה ברשת בלוקצ’יין אך עם כמה הבדלים. הבדל כזה הוא השימוש במספר חתימות, שהוא בדרך כלל מפתח פרטי, המשמש לאימות העסקה.

עם זאת, מה שמייחד אותו מעסקאות אחרות הוא השימוש ב- hashlock. אז מה זה hashlock?

כאשר מחולל העסקה קבע מפתח הצפנה, ה- hashlock הוא גרסה מקושקשת של אותו מפתח המשמש את הנמען לפתיחת החשיש. המשמעות היא שכאשר היוצר בהחלפה אטומית יוזם מפתח – האדם מכניס אותו. לאחר מכן היא נשמרת כתמונת טרום ונחשפת רק בזמן העסקה הסופית.

בנוסף ל- hashlock, הוא משתמש גם בנעילת זמן. בחוזי זמן חסום זמן משתמשים בשני סוגים שונים של מנעולי זמן במהלך החלפה אטומית.

 • CheckLockTimeVerify (CLTV):

  זהו בסיס זמן או מגבלת זמן המשמשים לנעילת שחרור ביטקוין או כל קריפטו אחר של Atomic Swap. מה זה אומר? המשמעות היא שהמטבעות משוחררים רק בזמן מסוים במהלך עסקה או שערוץ המדינה ייסגר לאחר זמן מסוים.

לדוגמא, שני המשתתפים יכולים להחליט לסגור את העסקה לאחר שעתיים.

 • CheckSequenceVerify (CSV):

  זה לא תלוי בזמן אלא משתמש במספר הבלוקים שנוצרו על מנת לעקוב ולהחליט מתי לשחרר מטבעות או לסיים את העסקה.

לדוגמא, שני המשתתפים יכולים להחליט לסגור את העסקה לאחר שבוצעו עסקאות בשווי 500 דולר.

HTLC מאפשר גם למקבל לחלט את התשלום שהוא מקבל ויכול להחזיר אותו למשלם. בסך הכל מדובר במערכת עסקאות מרובת חתימות שמוודאת ששני הצדדים יישארו אחראים על העסקה כדי להפוך אותה לבטוחה ובטוחה.

כיצד נוצר האשלוק?

ניתן ליצור Hashlock על ידי ביצוע השלבים הפשוטים הבאים.

 • אתה יכול לבחור מספר אקראי אך גדול שנקרא Preimage. מבחינתך זה קוד הגישה הסודי.
 • לאחר מכן אתה משתמש בתמונה המקדימה כדי לחשב את הגיבוב, שהוא מספר אחר.
 • לאחר מכן אתה יוצר חוזה חכם ושולח אותו לצד השני. החוזה שאתה שולח נעול עם הגיבוב שיצרת באמצעות תמונה מקדימה.
 • הצד השני יכול לשחרר את המטבעות להחלפה אטומית רק אם הוא / היא יכולים להציג את התמונה המוקדמת שבה אתה משתמש כדי למפות את החשיש.

פירוש הדבר, כדי לפתוח את הארנק במקרה של החלפות אטומיות, על הצד השני להזדקק לצילום מראש, שרק הצד שמקורו בארנק יכול לתת לו אותו..

החלף אטומי והשתמש בו אם חוזים של Timelock חסומים: דוגמא

בואו נניח שמר A ומר B רוצים להחליף קריפטו באמצעות Atomic Swap במקום חילופי ריכוז. אז מה הם צריכים לעשות?

מר א ‘מחזיק בביטקוין אותו הוא רוצה להחליף עם הליטקוין של מר ב’. להלן השלבים שעליהם לבצע:

שלב 1: מר א ‘מייצר חשיש באמצעות המפתח הפרטי שלו, ושולח אותו למר ב’ באמצעות ערוץ פתוח בין שני הצדדים. מר A מייצר גם תמונה מקדימה של החשיש. ניתן לעשות זאת על ידי יצירת עסקה סמלית. תמונה מקדימה זו משמשת מאוחר יותר כדי לסיים או לאמת את העסקה.

שלב 2: מר ב ‘בתגובה מייצר חשיש משלו באמצעות המפתח הפרטי שלו ושולח אותו למר א’. הוא גם מייצר תמונה מראש של החשיש בדיוק כמו שמר א ‘עשה בשלב הראשון.

שלב 3: ברגע שמר א ‘מקבל את עסקת הליטקוין של מר ב’, כעת מר א ‘חותם עליה באמצעות אותו מפתח מקורי שיש לו בצורה של תמונה מקדימה. אותו תהליך שחוזר מר ב ‘עם עסקת הביטקוין של מר א.

זהו זה! העסקה נעשית בשני הקצוות.

הסבר על החלפות אטומיות: דוגמה לחיים אמיתיים

להבנה טובה יותר, נסביר מה בדיוק קרה לעיל בדוגמה אמיתית.

לדוגמא, מר א ‘רוצה לסחור במטבעות החזקת הזהב שלו בדולרים מר ב’. אז איך זה קורה אם אנו משתמשים באותה טכניקת החלפה אטומית?

בואו ניקח בחשבון שהכתובת שהפקידו את מטבעותיהם בדוגמה שלעיל היא כספות. כאשר הם הפקידו את כתובותיהם במטבעות הקריפטו, הם למעשה שמו את הכספות בשוק, כמו ברחוב, אך איש אינו יכול לגשת לתוכן הבטוח מכיוון שרק להם יש את המפתח לפתיחתו..

אז מר. א ‘ומר ב’ חולקים את מיקומי הכספת שלהם – שניהם מסתכלים זה על התוכן של זה אם הם אכן מכילים את מה שמובטח.

כעת, שניהם צריכים ללחוץ על כפתורים, כלומר על המפתח הפרטי שלהם בו זמנית כדי לפתוח את הכספת. דלתות הכספת נפתחות רק כאשר שתיהן לוחצות על הכפתור. אם רק צד אחד לוחץ על הכפתור, הכספת לא תיפתח.

הכספות נפתחות גם לזמן מוגבל, ושני הצדדים נדרשים לבצע את העסקה בתוך המועד שאחריו הדלת תיסגר שוב. זו הסיבה שמדובר בעסקה בטוחה כפי שקורה כששני הצדדים מסכימים או בכלל לא קורים. אין שום דבר חלקי בעסקה.

מה ההבדל בין החלפות אטומיות מחוץ לשרשרת?

כבר הזכרנו כי החלפות אטומיות יכולות להתקיים בבלוקצ’יין או מחוץ לבלוקצ’יין. החלפות אטומיות שמתרחשות בבלוקצ’יין נקראות on-chain, ואלה שמתרחשות מחוץ לבלוקצ’יין נקראות מחוץ לשרשרת..

כאשר מתרחשת החלפת האטום ברשת, על רשתות החסימה לתמוך ב- HTLC, והמטבעות חייבים להיות בעלי אותו אלגוריתם חשיש..

מאידך, החלפות אטומיות מחוץ לרשת מתבצעות באמצעות שכבה 2, שהיא שם לערוץ פתוח מחוץ לרשת בין שני צדדים. דוגמה כזו היא ההחלפה האטומית הראשונה שהתרחשה בין Litecoin לביטקוין והשתמשה ב- Bitcoin Lightning Network במקום בבלוקצ’יין..  

מהי Atomic Swap Lightning Network ואיך זה עובד?

רשת ברק היא הדוגמה העיקרית לפיתרון שכבה שנייה להחלפות אטומים מחוץ לרשת.

רשת תאורה להחלפה אטומית היא למעשה רשת של ערוצי תשלום מחוץ לרשת שבהם תוכלו להשתמש עבור החלפה אטומית.

הערוצים משתמשים במנגנון MultiSig (רב חתימה) כדי ליצור עסקה. לדוגמא, עסקה זקוקה ליותר ממפתח פרטי אחד משני הצדדים כדי לאמתה ומתבצעת.

מה זה אומר? אותה רשת ברק עוקבת אחר מנגנון הדורש את שני הצדדים

מהם היתרונות של החלפות אטומיות?

כפי שצוין קודם לכן, החלפות אטומיות מהוות אלטרנטיבה טובה לבורסות הצפנה המסורתיות ומספקות לך פיתרון טוב יותר לחלק מהמגבלות העומדות בפניך בעת השימוש בבורסות.

עם זאת, יש הרבה יותר להחלפות אטומיות. להלן כמה יתרונות ידועים ביותר של חילופי אטומים.

 • Atomic Swap מציע פיתרון יעיל לבעיית יכולת פעולה הדדית בין מטבעות ונכסים דיגיטליים שונים. החלפה אטומית היא הצעד הראשון לחיבור מטבעות שונים ומטבעות קריפטוגרפיים ולאפשר להם לסחור באופן עצמאי.
 • זה מאפשר לך לחסוך כסף. אֵיך? על ידי הימנעות מעמלות ומחיובים אחרים, עליך לשלם כאשר אתה משתמש בבורסה. לפעמים, כשאתה מושך את המטבעות לארנק שלך, הם אפילו גובים ממך עמלות נסתרות שכן לרבים מהבורסות הללו יש מבנה עמלה מפוקפק. בנוסף, עליכם להתמודד גם עם סיכון של חילופי מזויפים והונאות, מה שלא במקרה של החלפות אטומיות.
 • ברוב עסקאות הצפנה, במיוחד אם העסקה היא בין מטבעות קריפטוגרפיים פחות מוכרים, עליך לקנות תחילה ביטקוין כאסימון מתווך, וזה כאב. לדוגמה, אם אתה מוכר Litecoin לרכישת Tezos, עליך קודם לקנות ביטקוין. ברגע שיש לך ביטקוין, עכשיו אתה יכול למכור אותם לקנות Tezos. מעצבן, לא? עם זאת, עם החלפות אטומיות, אתה יכול פשוט לסחור ישירות עם המטבעות הקריפטוגרפיים שיש לך.

יתרונות נוספים:

 • Atomic Swaps הופכת סחר ישיר בארנק לארנק לאפשרות שהופכת את ההחלפה למהירה, בטוחה וזולה יותר. זה גם יעזור לך לעקוף את התקנות שחילופי חילופים כפופים להן.  
 • Atomic Swaps מבצעת עסקאות והחלפות הרבה יותר מהר מכיוון שהיא עוקפת את כל השלבים, תהליך ההרשמה, האישורים והאימותים הנדרשים בבורסות המסורתיות. אתה יכול פשוט לבצע את ההחלפה באופן מיידי.
 • חילופי ריהוטים מסורתיים נמצאים לרוב בסיכון להתקפה או פריצה מקוונת. מכיוון שאין צד שלישי המעורב בהחלפה האטומית, והערוץ בין שני הצדדים מאובטח, התהליך מאובטח.
 • Atomic Swaps מציעים לך אפשרות להחליף מטבעות קריפטוגרפיים ומטבעות בסביבה מבוזרת ללא תשלום ונטול אמון.
 • עם דרך קלה יותר, מהירה וזולה יותר להחלפת מטבעות קריפטוגרפיים, יש למשקיעים אפשרות לגוון את השקעותיהם. רוב האנשים משקיעים כעת במטבע קריפטוגרפי אחד או שניים ונמנעים מהחלפתם לאחרים בגלל העמלות והסיכון הכרוך בכך. עם החלפות אטומיות, החלפת מטבעות קריפטוגרפיים היא כמעט בחינם וללא סיכון.
 • אינך צריך לספק את המידע האישי שלך או לעבור תהליך אימות כמו בחילופי קריפטו כדי שתוכל לשמור על זהותך פרטית.

סיכום יתרונות

להלן סיכום מהיר של יתרונות החלפת האטומים:

 • עסקאות מיידיות
 • עלויות נמוכות יותר
 • לבטח
 • החלפת עמיתים לעמית ללא כל מתווך
 • שָׁקוּף

מה ההבדל בין החלפה אטומית להחלפה?

כבר דנו רבות על ההבדלים בין שניהם. עם זאת, בחלק זה, נעבור השוואה מהירה בין אטומי להחלפה לעומת Exchange כדי לעזור לקוראים להבין טוב יותר את שני המושגים.

החלפה אטומית

חילופי קריפטו

עֲלוּת

עמלת עסקה נמוכה בדרך כלל כרוך בתשלומים גבוהים ובחיובים נסתרים.

תנאים

עסקאות מיידיות צורך ליצור חשבון, לאמת או לאשר את העסקה שלך, הפקדת מטבעות, עיבוד משיכה וצעדים אחרים לוקחים זמן.

אסימון מתווך

אין צורך לקנות אסימון מתווך. ברוב המקרים, צריך לקנות אסימון מתווך כמו ביטקוין כדי לסחור בין מטבעות קריפטוגרפיים פחות ידועים.

סוּג

מבוזר מְרוּכָּז

לבטח

עסקה בטוחה בין שני צדדים. הבורסות פתוחות לתקנות וכן לפריצות ולמתקפות מקוונות.

 

האם יש מגבלות להחלפה אטומית?

החלפה אטומית היא מושג שעדיין נמצא בחיתוליו שעדיין מתפתח. אז כן, יש כמה מגבלות שמומחים עדיין עובדים עליהן. להלן מספר בעיות עיקריות עם החלפות אטומיות.

 • סְגִילוּת.

בגלל התנאים שכל מטבע קריפטוגרפי זקוק לו להחלפה אטומית, אינך יכול עדיין להשתמש באטומי החלפה עבור כל מטבע מטבע.

לדוגמה, ישנם בסך הכל שלושה תנאים שכל מטבע קריפטוגרפי חייב לעמוד בו.

 1. לשני המטבעות הקריפטוגרפיים שאתה רוצה להחליף וגם להחליף איתם חייב להיות אלגוריתם חשיש. אלגוריתם החשיש חייב להיות טבוע גם בשני המטבעות הקריפטוגרפיים.
 2. אתה צריך גם לוודא ששני המטבעות הקריפטוגרפיים יכולים גם ליזום חוזי זמן נעילה (HTLC).
 3. המטבעות הקריפטוגרפיים חייבים לכלול גם פונקציות תכנות מיוחדות.

לעת עתה, אין הרבה מטבעות קריפטוגרפיים שיכולים לעמוד בכל התנאים לעיל. זה, למרבה הצער, מגביל את מספר המטבעות הקריפטוגרפיים שבהם אתה יכול להשתמש עבור אטומי חילופי.

נראה שאנחנו צריכים לחכות עוד זמן מה לפני שטכנולוגיה זו תוכל לעבור למיינסטרים.

 • חוסר יכולת להתמודד עם נפח נתונים גדול

מהירות היא סוג של יתרון של Atomic Swaps, אבל לא הרבה כשרוצים להעביר הרבה מטבעות. יש עדיין הרבה שיפורים הדרושים לפני שהוא יכול להיות מהיר מספיק גם לנתונים גדולים יותר.

 

 • לא תואם מספיק

 

לא כל ארנק תומך בהחלפות אטומיות. עם זאת, מספר הארנקים גדל שיכול לעבוד כעת עם חילופי אטומים, בעוד שאחרים מתכננים לאמץ טכנולוגיית חילופי אטומים, אך אנו עדיין מחכים זמן מה לפני שהטכנולוגיה תוכל לעבור למיינסטרים..

לעת עתה, מספר הארנקים שיכולים לתמוך בהחלפות אטומיות הוא נמוך מאוד.

בסך הכל, נראה כי הטכנולוגיה זקוקה ליותר זמן כדי להשיג את עצמה כמתחרה העיקרית של חילופי הצפנה או לעבור למיינסטרים. עד אז, אולי נצטרך לחכות עוד קצת זמן.  

בנוסף, אטומי חילופי גם לא יכולים לעבוד עם מטבעות קריפטוגרפיים שאינם תומכים בחוזים חכמים.

מהם בלוקצ’יין להחלפה אטומית פופולרית?

להלן מספר דוגמאות לאופן שבו כמה רשתות החלפה אטומיות הופכות להצלחה. כמו כן, כיצד כמה מרכזיות מאפשרות למשתמשים שלהם להשתמש בטכנולוגיית Atomic Swap בפלטפורמות שלהם.

 

 • החלפה אטומית של קומודו

 

קומודו היא כנראה חילופי החלפות האטומים הראשונים המאפשרים למשתמשים בה לנצל את התכונה. בניגוד לבורסות המסורתיות, מדובר גם בבורסה מבוזרת.

למעשה, הצוות שעומד מאחורי קומודו הוא שמשקיע את מאמציהם ומשקיע את זמנם מאחורי הרעיון של אטומי חילופי. לאחר שנולאן הציג את הרעיון בתיאוריה, היה זה צוות הפיתוח של קומודו, כמו המפתח הראשי jl777 שכתב את הקוד להחלפה אטומית ראשונה..

למרות שהקוד היה זמין רק להחלפות אטומיות בין נכסי NXT בתחילה, אך מאוחר יותר הקוד שופר כדי להחליף נכסי NXT באמצעות אטומי החלפות עם מטבעות פרוטוקול ביטקוין..

זה היה גם קומודו שעשה את הצעדים הרציניים הראשונים כדי להחליף את האטומי להחלפה. בשנת 2017 הם פיתחו את ה- GUI הראשון עבור שוק סחר קריפטו להחלפה אטומית לחלוטין, שנקרא BarterDEX.

קומודו ביצעה אלפי החלפות אטומיות בין כמה מטבעות קריפטוגרפיים, ושילבה עשרות מטבעות להחלפה אטומית. זה מאפשר למשתמשים לסחור במספר לא רע של מטבעות החלפה אטומית ללא שימוש בבורסות מסורתיות.

בנוסף, קומודו פיתחה גם טכנולוגיה לשימוש ב- Atomic Swap עם שרתי Ethereum. זה היה בפברואר 2018 כאשר קומודו חיברה מטבעות פרוטוקול ביטקוין עם Ethereum, מה שאפשר להחליף אטומי בין שתי רשתות שונות. ההחלפה האטומית הראשונה כזו הייתה בין DOGE ל- ETH.

החדשות הטובות הן שקומודו תומך כעת בכמעט 95% מכלל המטבעות והאסימונים הזמינים. המשמעות היא שתוכלו להשתמש בקומודו כמעט לכל מטבעות החלפה אטומיים. נכון לעכשיו, Komodo BarterDEX אירחה מאות אלפי החלפות אטומיות בפלטפורמה שלה.

כיצד עובדת החלפה אטומית של קומודו?

כדי לקבל מושג טוב יותר על האופן שבו עובדת החלפה אטומית של קומודו, נבחן דוגמה.  

אם מר א ‘רוצה לסחור בכמה ביטקוין עם KMD, שהם אסימונים של קומודו, שבבעלות MR B, אז מה MR. A צריך לעשות?

להלן שלבים פשוטים:

שלב 1

מר א ‘מבצע הזמנת סחר עם מידע על מה בבעלותו, מה הוא רוצה בתמורה, הכמות ומידע דומה.

שלב 2 

מר ב ‘מוצא את ההזדמנות המסחרית אטרקטיבית ומקבל את ההזמנה.

שלב 3:

יש לזכור, BarterDex גובה עמלות של 0.15% מסך סכום הסחר, שעליו מר B צריך להסכים כאשר הוא מקבל את ההזמנה..

שלב 4:

ראשית, מר ב ‘צריך לשלם את האגרות, ולאחר מכן ההחלפה האטומית מתבצעת.

מר א ‘ואז שולח את הפיקדון שחייב להיות 112% מהסכום בפועל של ההזמנה שהופקדה בכדי לאבטח את הכתובת. הכספים בטוחים מכיוון שאיש אינו יכול לגשת לכספים אלא אם כן הושלמה המסחר או שתקופת הזמן שהוגדרה עבור המסחר נגמרה.

שלב 5:

מר ב חוזר על אותו התהליך, על ידי שליחת פיקדון ה- KMD שבבעלותו לכתובת מאובטחת.

שלב 6:

במקרה שאף אחד מהצדדים ישנה את דעתו, יגמר הזמן, והסחר יבוטל גם לאחר הפקדת המטבעות לכתובת. במקרה כזה שני הצדדים מקבלים את מטבעותיהם בחזרה.

שלב 7:

מר א ‘שולח את הפקדת הביטקוין למר ב’, וקבל גישה להפקדה של KMD על ידי MR. ב.

שלב 8:

שני הצדדים מקבלים את האסימונים שלהם והסחר נעשה.    

היכולת שיש לך בפלטפורמת קומודו לסחור במטבעות בין שתי רשתות חסימות שונות היא גם הצעד הגדול הראשון לקראת יכולת פעולה הדדית של בלוקצ’יין. בעבר לא ניתן היה לסחור במטבעות בין שתי רשתות שונות.

עם החלפות אטומיות, כעת ניתן לסחור במטבעות פרוטוקול BTC עם אסימוני ERC-20 מבוססי Ethereum. בנוסף, קומודו כוללת גם חדש חוזה חכם שרשרת טכנולוגיה המציעה פטריות בין-שרשרת והוכחות עסקאות.

 

 • אטום ביטקוין

 

אחת מחסימות ההחלפה האטומיות הפופולריות ביותר היא Bitcoin Swap, המכונה גם BCA. זהו מזלג ביטקוין מאופשר על ידי SegWit, הכולל הסכמה היברידית ואפשרות החלפה אטומית ברשת. הוא משתמש באותה פרוצדורה שדנו בה כיצד מבצעים החלפת אטומים.

לדוגמא, זה מאפשר לך להחליף מטבעות קריפטוגרפיים בעקבות תהליך מבוזר. התהליך משתמש בחוזי זמן נעול Hash (HTLC) כמו גם ב- API של HTLC משלו. הצוות שעומד מאחורי הפרויקט עובד כעת גם על ערכת הכלים המוטמעת הן עבור חילופי אטומים מחוץ לשרשרת והן על אטומים..

תוכל גם ללמוד עוד על הבלוקצ’יין Atomic Swap על הרשמי שלהם אתר אינטרנט.

 • ספק בולט: אטומי

אָטוֹמִי מהווה שכבת תשתית חדשה מעל כל רשתות הבלוק הקיימות המאפשרת מגוון חדש לגמרי של שירותים פיננסיים. על ידי שימוש בטכנולוגיה של ATOMIC, משתמשים יכולים לסחור עמית לעמית בסביבה מהירה ומובטחת ללא הסיכון האפוטרופוס הקשור לבורסה..

מה העתיד של חילופי אטומים?

לעת עתה, החלפות אטום הן פיתרון מצוין למי שרוצה לסחור במטבעות קריפטו. זוהי טכנולוגיית חילופי מבוזרים מתפתחת שמשתפרת ופופולרית.

ברור יותר כי תעשיית הבלוקצ’יין והקריפטו עוברת לעבר העולם המבוזר, והחלפה האטומית תשחק תפקיד חיוני למסחר כשזה יקרה..   

מילות הסיום

Atomic Swap היא טכנולוגיה מתקדמת המציעה יתרונות רבים למשקיעי קריפטו שרוצים לגוון את מטבעותיהם. לטכנולוגיה יתרונות ברורים ביחס לבורסות כאלטרנטיבה בעלות נמוכה, מהירה ומאובטחת יותר.

עם זאת, יש גם מגבלות מסוימות, ואולי נצטרך לחכות זמן מה לפני שהטכנולוגיה תגיע למיינסטרים. אחד הנושאים העיקריים הוא יכולת הרחבה שלו, כמו גם יכולת פעולה הדדית, מכיוון שלא הרבה ארנקים ומטבעות קריפטוגרפיים עומדים בדרישות.

עם זאת, Atomic Swap מציע גם פוטנציאל אמיתי לשנות את הדרך בה אנו סוחרים באינטרנט בשנים הקרובות ויכול לחולל מהפכה במסחר הקריפטו המקוון. ישנם כמה סיפורי הצלחה כמו פלטפורמת Komodo BarterDex המהווה בורסה מבוזרת המאפשרת החלפה אטומית בין כמעט כל האסימונים והמטבעות הזמינים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map