האשגרף והדרה האגרף: כל מה שאתה צריך לדעת

אם אתה רוצה ללמוד על טכנולוגיית Hashgraph, הגעת למקום הנכון. נעבור את זה בפירוט ונבדוק גם את היישום הציבורי שלה, החדרה האגרף.

טכנולוגיות Ledger Decentralised (DLT) – זהו אחד המונחים הנחשקים ביותר בשנת 2018. ולמה לא? זה מה שמשנה את הדרך בה אנו פותרים את הבעיות סביבנו. חברות וסטארטאפים כבר למדו את חשיבותה ושילוב הבלוקצ’יין במקום עבודתם. אז האם זה אומר שבלוקצ’יין הוא הפיתרון האולטימטיבי לחברות שמעוניינות להפוך את העסק שלהן? ובכן לא באמת.

הכירו את האשגרף.

האשגרף היא DLT (טכנולוגית ספר חשבונות מבוזר) המציעה גישה שונה בפתרון הפתרון המבוזר. הוא פותח על ידי ה- CTO ומייסד שותף של Swirlds, לימון ביירד. אם אתה חדש לגמרי בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, אתה עלול למצוא את Hashgraph מבלבל מעט או פשוט צריך זמן לרעיון ברור. עם זאת, אם אתם בעניין של רשתות החסימות, תוכלו למצוא דמיון בולט בין בלוקצ’יין להאגרגרף – שני ה- DLT הפופולריים ביותר שם בחוץ..

טכנולוגיית בלוקצ’יין

לפני שנמשיך להבין את האשגרף, עלינו לקבל הצצה למה שיש לטכנולוגיית הבלוקצ’יין להציע. דבר ראשון, זו אחת הטכנולוגיות הפופולריות ביותר של ספר חשבונות מבוזרים. מטבעות קריפטוגרפיים רבים משתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין. עם זאת, לא כולם משתמשים במושג “שרשראות הבלוק”.

רשתות בלוקצ’יין הן בעצם רשתות עמיתים לעמית שמנוהלות על ידי עמיתים. ההבדל המכריע כאן הוא אופן תחזוקת הרשת. הם מבוזרים לחלוטין, ואף סמכות אינה מטפלת ברשת. האמון נרכש בעזרת אלגוריתם הקונצנזוס ושכפול מסד הנתונים.

הרעיון המרכזי כאן הוא ה”בלוקים “. העסקאות (רשומות) מאוחסנות בבלוקים, והן נעשות בעיקר ברשתות, ואין שום דרך שניתן יהיה לשנות נתונים בדרך אפשרית. זה הופך את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לאידיאלית לאחסון רשומות, ניהול נכסים, הצבעה וכו ‘.

הבעיה בבלוקצ’יין

בלוקצ’יין התפתח רבות בעשור האחרון. הכל התחיל בביטקוין שהציע את הגרסה הראשונה אי פעם של בלוקצ’יין. זהו הדור הראשון של בלוקצ’יין שהציג את הרעיון של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. זה היה מרתק בדרכו ופורץ דרך בלשון המעטה.

אחת הבעיות העיקריות שהפתרון המודרני מבוסס הבלוקצ’יין הוא מהירות ההעברה הקשורה אליהם. את’ריום, אחד מ- DLT החדש המבוסס על בלוקצ’יין, מציע 15 עסקאות בשנייה. לעומת זאת, הביטקוין לא מרשים. הוא מספק רק 5 עסקאות בשנייה. זה חסרון משמעותי כשמדובר בעסקים לאמץ את טכנולוגיות הבלוקצ’יין.

מה זה האשגרף? פסגה מתגנבת מאחורי טכנולוגיית Hashraph

האשגרף היא טכנולוגיית ספר ספרים מבוזרת נוספת. זוהי טכנולוגיה מוגנת פטנט שתוכננה על ידי לימון ביירד ומורשית תחת חברת Swirlds Corporation. Hashgraph היא גרסה משופרת של DLTs המציעה אבטחה, הפצה וביזור באמצעות שימוש ב- hashing. זה אומר שהוא לא סובל מבעיית המהירות.

האשגרף מסוגלת לעבד אלפי עסקאות בשנייה, וזה מה שמבדיל אותה מטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ישנם גם מקרים רבים של שימוש ב- Hashgraph, כולל שימוש בו ב- cryptocurrency.

עם זאת, המהירויות מתקבלות בגלל האופי הפרטי שלה. יש גם גרסה ציבורית של Hashgraph שהיא Hedera Hashgraph – מקרי שימוש נוספים של Hashgraph. זה גם נכלל בקטגוריית יישומי Hashgraph. נדבר על החדרה הגרף בחלק המאוחר יותר של המאמר. אז, הישאר מכוון!

ברור שאם אתה עובר את נייר האשגרף שפורסם במאי 2016, תבחין שהוא מגדיר את עצמו כ”אלגוריתם קונצנזוס “או” מערכת “, ולא בדיוק טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. אנו מסכימים גם להגדרת היותו מבנה נתונים או אלגוריתם קונצנזוס ולא מערכת שלמה. הסיבה שעומדת מאחוריה היא שניתן לראות בה אבן בניין ברמה נמוכה. עם זאת, בהמשך המדריך, נעסוק בחדרה האגרף שנראית כפתרון מלא.

הסביר האשגרף: סקירה כללית של הטכנולוגיה

אז מה גורם לטכנולוגיית Hashgraph לתקתק? מה הופך אותו למהיר, מאובטח והוגן יותר בנוף ה- DLT? בוא נחקור.

ל- Hashgraph חסרה “שרשרת בלוקים”. כדי לשפר את היעילות הכוללת, טכנולוגיית Hashgraph משתמשת בשני אלגוריתמים. הם כדלקמן:

 • רכילות על רכילות
 • הצבעה וירטואלית

שתי שיטות אלה פועלות בדרכים פשוטות.

רכילות על רכילות

כל צומת ברשת צריך לדבר זה עם זה. זו הנחת היסוד של שיטת הרכילות על הרכילות. כדי לקבל תמונה ברורה, ניקח בחמישה צמתים בחשבון – אלפא, בטא, גמא, צ’רלי ובראבו. כל אחד מהצמתים הללו מתחיל כעת עסקה – מה שמוביל ל”אירוע “בתוך הרשת.

במהלך האירוע, כל צומת מכנה את שני הצמתים האחרים שנקבעו באופן אקראי. צמתים אלה נבחרים באופן אקראי – אליו משותפים פרטי העסקה. לדוגמה, בטא מכנה גמא ואמיץ, ואילו הצומת אלפא מכנה את צ’ארלי ובראבו. זה אקראי לחלוטין, כך שאיננו יודעים איזה צומת יקרא לאחר. לאחר סיום האירוע, כל הצמתים התקשרו זה לזה, ויצרו רשת שבה לכל צומת יש את החשיש של החסימה הקודמת. זוהי מערכת דמוית עץ בה תוכלו לדמיין את העלים שיש לחברם עם עלים אחרים. הדרך, כל צומת מתחבר זה לזה הוא מה שהופך את טכנולוגיית Hashgraph לכל כך ייחודית ומדהימה בעת ובעונה אחת.

הצבעה וירטואלית

הצבעה וירטואלית עובדת בצורה שונה בהשוואה ל”רכילות על רכילות “. הצבעה וירטואלית משמשת להשגת הסכמה להחלטת סדר העסקאות. הצבעה וירטואלית מתחילה רק כאשר כמות מסוימת של עסקאות מעובדות על ידי צמתים. לדוגמא שלנו, בואו נגיד ש 15 אירועים מתקיימים לפני שההצבעה הווירטואלית נכנסת.

כאשר ההצבעה הוירטואלית מתחילה, כל משתתף מחפש כעת את אותו אירוע שמתאים לרשת. זה ידוע כ”עד מפורסם “. במילים פשוטות, האירועים שנבחרו מכילים מידע על האירועים הישנים שמתועדים על ידי הצמתים. אם האירוע החדש משתלב עם הישן, אז הוא נבחר ככן, אחרת, הוא נבחר לא. בדרך זו, אירוע מקבל את מירב הקולות וכעת הוא העד “המפורסם” לאותו סבב “מסוים”. לאחר מכן האירוע מספק את הזמנות העסקה.

כתיבת ספר אלקטרוני של האשגרף – בואו נהיה יותר טכניים

כעת, כשיש לנו מבט נשר על האופן שבו טכנולוגיית Hashgraph עובדת, הגיע הזמן שנעבור להיבטים הטכניים יותר שלה. נעבור על הנייר הלבן שלה ונבין את ההיבטים המרכזיים שלהלן. אתה יכול לבדוק את הנייר הלבן ישירות מ כאן.

מטרת העברת הנייר הלבן היא להבין טוב יותר את מה שיש להגרף להציע.

בנייר הלבן, הדבר הראשון שתבחין בו הוא כיצד האשגרף מגדיר את עצמו. זה לא קורא לעצמו מערכת מן המניין, וזה נכון. זה בעצם אלגוריתם של קונצנזוס או מבנה נתונים המציע אבן בניין ברמה נמוכה יותר מאשר להתנהג בעצמו כמערכת שלמה. עם זאת, הוא מציין את “Hashgraph SDK” ביישום מערכת קריפטו.

האשגרף פותח דרכים חדשות בהן אנו יכולים לפתור בעיות מורכבות. עם זאת, זה נחלתה של Swirls, Inc., ולכן לעולם לא יהיה פתוח לציבור. אז איך זה ייושם לפרויקטים אחרים – באמצעות שותפות. הם כבר החלו בהרחבתם, ואחת מאותן הרחבות כוללת שיתוף פעולה עם CULedger. CULedger תשתמש בטכנולוגיית Hyperledger כדי לבנות את פתרון עיבוד העסקאות המבוזר של Credit Union. ברור שאנו יכולים לראות כיצד גורם המהירות של Hyperledger עוזר לו בשיפור מערכות הכספים.

אבל, זה לא לגמרי מערכת אקולוגית סגורה. Hashgraph מציע ספריית SDK זה מקל על כל אחד להתנסות בספריית הקונצנזוס שלו.

שפת תכנות

שפת התכנות בה משתמש ה- Hashgraph כוללת LISP ו- Java. הליבה כתובה בשתי שפות התכנות הללו. עם זאת, הוא נוטה לשפת JVM כגון Scala, Java וכו ‘עם השימוש ב- SDK שה- Hashgraph מציע..

קהילת הקוד הפתוח הייתה בדרך לשיפור ההיצע של האגרגר, ומכאן שהטמעה משלהם בשפת תכנות שונה. אם אתה מעוניין, תוכל למצוא את היישום המתאים להלן.

 • עבור אל https://github.com/mosaicnetworks/babble
 • פייתון https://github.com/Lapin0t/py-swirld
 • JavaScript https://github.com/buhrmi/hashgraph-js

טכנולוגיית Hashgraph היא מושג נהדר, ובגלל זה תוכלו לראות אותה מאומצת באותה מידה בקהילת הקוד הפתוח. הוא מהיר, מאובטח והוגן על פי הנייר הלבן שלו – או שמא? בואו נסתכל על האשגרף טכנית.

איך זה עובד? – סקירה טכנית

הקונצנזוס של האשגרף הוא דרך ייחודית להתמודד עם בעיית הקונצנזוס. היא משתמשת בסובלנות תקלות ביזנטית כדי לשכפל מכונות מדינה. אנו יכולים לראות בו גם אלגוריתם “שידור אטומי”. המשמעות היא שהיא יוצרת קשר בין העסקאות הלא מסודרות ומזמינה אותן בהתאם. התהליך נמשך, והצמתים יכולים להגיש את העסקאות. לאחר שתסיים, כל צומת יקבל פלט עסקה מסודר – המכיל את כל העסקה שהוגשה. בדרך זו, כל הצמתים מחוברים, ולכל אחד מהם יש עותק של “הסדר הכולל”, בהתחשב בכך שכל צומת הוזמן בהתאמה לצמתים האחרים בשרשרת. זוהי דרך יעילה להזמין עסקאות ולחבר אותן ביחד. זה הופך אותו לאידיאלי ליישום מטבעות קריפטוגרפיים, מערכות ופתרונות שונים.

בואו נסתכל על שתי הפונקציות.

submit_transaction (עסקה)

get_transaction (אינדקס) -> עסקה או אפס

שתי פונקציות אלה הן הליבה של אופן הפעולה של האשגרף. ייחוס העסקה בפונקציה submit_transaction הוא אובייקט שמכיל מידע כגון עמלה, שולח, מקבל, סכום, מזהה וכן הלאה. המידע באובייקט העסקה משמש לזיהוי מיקומו ברשת. הפונקציה submit_transaction נקראת על ידי הצומת עצמו בעת הצורך.

אז איך האשגרף מבטיחה שהעסקה תפעל כמתוכנן? זה מבטיח זאת על ידי ביצוע אלגוריתם השידור האטומי.

 • אם עסקת T1 קוראת בהצלחה submit_transaction (T1), אז האינדקס בשיחות של get_transaction (index) אמור להחזיר T1 בסופו של דבר.
 • אם get_transaction (אינדקס) קורא (any) מחזיר T2 Transaction (לא null), אז הוא אמור להחזיר T2 או null עבור כל קריאה של get_transaction (index). בסופו של דבר זה גם יחזיר את T2 לכל השיחות.

הערבות חשובה כדי להבטיח שכל לקוח בהאשגרף יראה את רשימת הפלט שהוזמנה באמצעות אותו אינדקס (ברגע שהעסקה מתקבלת על ידי האשגרף.) הערבות השנייה, לעומת זאת, פותרת את בעיית ההוצאה הכפולה, שהיא מכריעה. כדי להבטיח שאף גורם זדוני של צד שלישי לא יוכל לפגוע בפעולה הרגילה של הרשת.

בניית מטבע קריפטוגרפי באמצעות ה- Hashraph

כעת, לאחר שהבנו כיצד שתי הפונקציות פועלות ומבטיחות ערבות ב- Hashgraph, אנו יכולים להשתמש בידע לבניית “מטבע קריפטוגרפי בסיסי”. לעת עתה, נשתף רק את הפסאודוקוד שיכסה את ההיגיון שמאחוריו.

הסבר פסאודוקוד

עלינו להכריז על מערך גלובלי שבו מאוחסנים הכתובות ומספרי המעקב. כעת מוגדרת שיטת sending_money הנקראת בכל פעם שצומת החליט להשתמש ב- Hashgraph. זה כולל שלוש תכונות, כולל כתובת המקלט, השולח וסכום המספר גם כן. הסכום נשמר אז במערך העסקאות.

בפונקציה sync_forever (), אנו מבטיחים כי העסקאות נעשות בלולאה. זה גם מטפל בצמתים שממצים את שיווי המשקל שלהם ומדלגים מכיוון שהיתרה מחזירה ערך שלילי. כל צומת מסוגל לראות את אותה קבוצה של עסקאות בסדר מסוים. המשמעות היא שברגע שמתעדכנת עסקה היא מדלגת על ידי צמתים אחרים.

הקוד שלעיל הוא דוגמה כמה קל ליצור מטבע קריפטוגרפי באמצעות Hashgraph. זהו מודל קריפטוגרפי בסיסי, ותמיד תוכלו לשנות אותו בהתאם לדרישתכם. לדוגמה, אתה יכול להוסיף עמלות, להוסיף פונקציונליות של חוזים חכמים וכן הלאה. בקיצור, Hashgraph יכול לספק לכל מטבע קריפטוגרפי את הקונצנזוס הנדרש כדי לשרוד. מלבד זאת, על היזם ליצור פונקציונליות אחרת הנדרשת. המשמעות היא גם שההאגרף מציע יותר גמישות בהשוואה לפיתרון דומה אחר.

תפקיד הלקוחות

ברשת הלקוחות צריכים לכסות הרבה דברים. כל לקוח אחראי להפעלת אלגוריתם Hashgraph. זה דומה לבלוקצ’יין מבוזר לחלוטין שבו יש להם עותק של ספר החשבונות. לקוחות ב- Hashgraph גם מורידים את כל מבנה הנתונים של Hashgraph ומאמתים אותם באמצעות הליך אימות. הליך האימות נעשה כדי לבדוק אם העסקה בוצעה או לא.

אז, במה זה שונה מהצמתים ברשת הביטקוין? ההבדל המשמעותי הוא כמות הנתונים הנדרשת על ידי הלקוחות לאימות העסקאות. ב ברשת bitcoin, כל צומת צריך להוריד את כותרות החסימה ואת ההוכחה לאימות עסקאות בודדות. לעומת זאת, האשגרף מחייב מבנה נתוני גרף בלבד. זו גישה ייחודית להבטיח שהיא לא צריכה את כל הנתונים או כמות גדולה של נתונים כדי לאמת את העסקה. בסך הכל, לקוח ידרוש חתימה ואירועים – שצריכים להסתכם ב 128 בתים של נתונים.

הבנת אלגוריתם Hashgraph לעומק

Hashgraph מציע פיתרון אידיאלי עבור מערכת המעוניינת לספק גישה מעשית לפתרון קונצנזוס. האלגוריתם מחזיק את המפתח, ולכן כעת נעבור דרך האלגוריתם ונבין כיצד הוא עובד.

בואו ניקח רשת עם מספר N צמתים. כדי שהקונצנזוס יצליח, עליו לוודא שהוא פועל גם כשיש צמתים זדוניים ברשת. צמתים יכולים לעבוד יחד כדי לשקר לעסקה או לעכב חבילות ביודעין. כל אלה פירושם כי צריכה להיות הגנה נאותה מפני התקפות מסוג זה או שיתוף פעולה בין צמתים.

ההגדרה הביזנטית מבטיחה שאם מתקיימת אחת מהדרישות, שני צמתים יכולים לתקשר ביעילות ולהבטיח שהאלגוריתם לא יתפרק.

לפני שנמשיך הלאה, בואו נבין איזה טרמינולוגיה הנדרשת להבנת האלגוריתם.

 • גרף אצטלי מכוון (DAG): DAG הוא מבנה נתונים המשמש ב- Hashgraph כאשר כל צומת מחובר לצמתים אחרים בצורה מכוונת, ללא מחזורים.
 • אירועים: האירועים מכילים קבוצת עסקאות אשר מיוצגות על ידי הקודקודים ב- Hashgraph. כל עסקה מורכבת ממידע כולל הורי האירוע, חתימת צומת ממנה הוא נוצר וחותמת זמן.
 • חותמת זמן: חותמת הזמן היא זמן העולם האמיתי בו התקיים האירוע. חותמות זמן שוקלות שהן משפיעות על ההזמנה הסופית של הצמתים.
 • פונקציית חשיש עמידה להתנגשות: נעשה שימוש בפונקציית חשיש עמידה בפני התנגשות כדי להבטיח שכל המידע של האירוע מקודד כהלכה. זה גם מבטיח שהיסטוריית הרכילות עד האירוע תאושר ולא תשתנה בשום צורה שהיא.

לכן, אם אירוע יתקיים, הוא יישלח לצמתים האחרים. הצומת העדה לאירוע החדש יידע גם על האירוע הישן כפי שהוא מאומת באמצעות אלגוריתם הקונצנזוס. הכל על ניתוח מקומי ושימוש נכון באירועי הרכילות.

מָקוֹר: נייר האשגרף

בתמונה שלעיל ישנם חמישה צמתים או לקוחות, כלומר אליס, בוב, קרול, דייב ואד. כל אחד מהצמתים הללו מתחבר (רכילות) באופן קבוע, מה שמוליד את האירועים. כאשר רכילות של צומת, אירוע חדש עם חתימה חוקית והתאמת hash מתווסף לגרף. רק האירועים שלא נראו קודם מתווספים לגרף, מה שמבטיח שלא יישאר מידע מיותר בגרף.

לאחר השלמת הסנכרון, כל צומת שמקבל את האירוע מקבל כל עסקאות מהצומת השולח ומנתק אותו כדי ליצור אירוע חדש. התהליך מבטיח שלכל אירוע חדש יש משהו חדש עבור הצומת המקבל כדבר הייחודי בגרף.

בדרך זו, האשגרף מתרחב באופן עקבי בעזרת המאפיין העמיד בפני התנגשות. כל צומת שמוסיף את האירוע מסכים למידע העבר, מה שהופך את האשגרף לחשיבותו.

שני מאפיינים עיקריים: מספר עגול וערך בינארי

בתהליך כולו, שני מידע מרכזי הוא זה שמאפשר את האשגרף. הראשון הוא המספר העגול, המשמש בסדר הולך וגדל. המידע המרכזי האחר הוא הערך הבינארי הקובע אם לקוח היה עד לאירוע או לא. הערך תקף לסיבוב מסוים בלבד.

הערכים נוצרים מיד כאשר אירוע מתרחש. עם זאת, זה לא פשוט כמו שזה יכול להישמע. לדוגמה, הערך הבינארי יכול להיות כל אחד מהשלושה: “מתלבטים”, “בהחלט כן” ו” בהחלט לא “. שלושת הערכים הללו קיימים בהתחשב בכך שלוקח זמן להחליט שהערך יהיה “בהחלט כן” או “בהחלט לא”. כשיש החלטה, הערך מוגדר ל”לא מתלבט “.

שלוש תכונות עיקריות של Hashraph

ל- Hashgraph שלוש תכונות עיקריות ההופכות אותה לבחירה מצוינת עבור פרויקטים שונים. בנייר הלבן הוא מתאר את עצמו כבטוח, הוגן ומהיר. כדי להבין כל אחת מהתכונות הללו, נדון בהמשך.

לבטח: אלגוריתם הקונצנזוס אכן מציע דרך בטוחה לטיפול בעסקאות ומבטיח כי אירוע מכוסה כהלכה. הסדר הוא מה שחשוב בהאגרגרף, והאשגרף מוודא שאף שחקן זדוני לא יכול להתעסק עם דיוק הנתונים או בסדר שבו האירועים קשורים זה לזה. בדרך זו היא מגנה על הרשת גם מבעיית הוצאה כפולה וגם מהתקפה של 51%. זה גם עושה שימוש יעיל בפונקציית החשיש העמידה ובחתימות הדיגיטליות. לאחר ביצוע עסקה, לא ניתן לבטל אותה או לשנותה. אחרי הכל, הוא משתמש ב- ABFT (סובלני לתקלות ביזנטיות אסינכרוניות).

יריד: מושג ההגינות מקיף את הרעיון להיות הוגן לכל הצמתים ברשת. זה מגדיר את ההגינות בכך שהוא תוקף לא יוכל ללמוד אילו שתי עסקאות חדשות יביאו לסדר הקונצנזוס. עם זאת, לא ברור כיצד הוא יכול לספק הוגגרף. מלבד הגדרת הספרים הלבנים, צוות האשגרף גם הבהיר באמצעות פלטפורמות מדיה חברתית שההגינות עובדת היטב אם רוב הצמתים יודעים על העסקה. זה יכול להוביל לבעיה אם תוקף תופס את 2/3 המשתתפים. הוא יכול להזמין מחדש את האירועים מבלי להשפיע על הגינות הרשת. אין גם דרישה לכריית Hashgraph עבור הצמתים.

מָהִיר: שיטות רכילות נחשבות די מהירות. זה נכון במקרה של פרוטוקול הרכילות של האשגרף. האירועים התפשטו מהר ברשת בהתחשב בכך שכולם “רכילות על רכילות”. המשמעות היא גם שפחות מידע נדרש להפיץ לאורך זמן. Hashgraph משתמש גם בהצבעה וירטואלית, מה שהופך אותו ליעיל יותר. אבל אם ניקח בחשבון שכל צומת דורש Hashgraph שלם, גודל הנכנס צריך לגדול עם הזמן. לעת עתה, איננו יודעים כיצד זה ישפיע על ביצועי הרשת. תיאורטית, ה- TPS של Hashgraph יכול להגיע ל -5,00,000.

רוצה לדעת יותר על Blockchain VS Hashgraph? בדוק את Hashgraph VS ניתוח Blockchain עכשיו!

חדרה האגרף

עד כה דנו במערכת האקולוגית הסגורה של האשגרף, פעולותיה הטכניות וכיצד היא מתיימרת להיות מהירה, בטוחה והוגנת. עם זאת, המחסום הגדול ביותר ל- Hashgraph הוא אופיו הפרטי. זה מוכן לארגון.

הכירו את Hedera Hashgraph, רשת Hashgraph שהיא ציבורית ומנצלת את אלגוריתם ההסכמה של Hashgraph. נדרש שימוש מלא באלגוריתם אסינכרוני של תקלות ביזנטיות (aBFT). הוא מציע סובלנות תקלות ביזנטית מובטחת למכונות מדינה משוכפלות.

Hedera Hashgraph מבסס את הרעיון שלה על גבי הקונצנזוס הביזנטי- Fault Tolerant (BFT) (ABFT). המודל המשופר יבטיח שבתי עסק יוכלו להביא ערך רב יותר באמצעות שימוש בחדרה האגרף. היא מנוהלת גם על ידי מועצת החדרגרף של חדרה. המטרה הסופית היא לספק גישה ציבורית ליכולות Hashgraph ולהפוך את הציבור למערכת מאובטחת ומהירה למטרות ספר מבוזר..

מתחת למכסה המנוע, גם האשגרף וגם החדרה האגרף דומים. שניהם משתמשים בפרוטוקול “רכילות על רכילות”, המשתמשת בהסכם BFT כדי להגיע להסכמה. היא גם משתמשת בהצבעה וירטואלית, מה שאומר שאין צורך ברשות מרכזית. הוא מבוזר לחלוטין ומציע סביבה חסרת אמון לשימושים בו.

השימוש ב- aBFT מבטיח הוגנות בכל התנאים – גם כאשר הרשת מכילה שחקנים זדוניים. כל המאפיינים של Hashgraph מנוצלים בתוך Hedera Hashgraph. עם זאת, כדי לוודא שה- Hedergraph הוא מוגן מפני התקפות DDoS, אלגוריתם הקונצנזוס אינו משתמש בפורמט Leader..

באמצעות Hedera Hashgraph, אתה יכול לבנות על אמון. חלק מהיישומים המרכזיים של Hedera Hashgraph כוללים מטבעות קריפטוגרפיים, חוזים חכמים ושירותי קבצים.

השירותים המוצעים על ידי פלטפורמת החדרה

באמצעות פלטפורמת Hedera, תוכל להפעיל כמה שירותי מפתח הכוללים את הדברים הבאים:

 • מטבעות קריפטוגרפיים: מאפשר למתווכים להשתמש ברשת לצורך תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים ולתת להם לנצל עלות נמוכה יותר ועיצוב פשוט.
 • חוזים חכמים: ניתן גם לבנות חוזים חכמים על גבי פלטפורמת החדרה. כדי לפתח חוזים חכמים, עליך להשתמש ב- Solidity. כמפתח, אתה יכול לבצע החלפות אטומיות, ליצור נכסים ולפרוס יישומים חדשים לחלוטין.
 • שירותי קבצים: אתה יכול גם להשתמש בפלטפורמת Hedera לביצוע שירותי קבצים, כלומר לאמת קבצים. זו גם תלונה ב- GDPR.

ממשל

הממשל ב’הדרגה האגרף ‘פועל אחרת. ניתן לחלק אותו לשני נדבכים – הוועד המנהל והקונצנזוס הפתוח.

הדירקטוריון הוא מערכת בקרה ריכוזית שאינה פיתרון אידיאלי עבור כל רשת שרוצה להציע את שירותיה עבור ספר החשבונות המבוזר. הקהילה גם לא מרוצה מגישתה, והיא עדיין אחת הביקורות המשמעותיות ביותר על “חדרה הגרף”.

הקונצנזוס הפתוח, לעומת זאת, הוא מנגנון הקונצנזוס עליו כבר דנו לעיל. הוא קובע כיצד צמתים יכולים להצטרף ולהפוך לחלק מהרשת, וגם להפוך אותה לביזורית יותר. על מנת להבטיח כי קיים מודל הצבעה משוקלל תקין, הוא משתמש בהוכחה של הימור. זה מבטיח כי התנגשות מתונה כראוי, ויש גם תמריץ מתאים למשתמשים להפעיל צמתים.

אדריכלות הדר האשגרף

אדריכלות הדר השגרף היא ארכיטקטורה תלת-שכבתית. זה מורכב משכבת ​​האינטרנט (תחתונה), שכבת הקונצנזוס של האשגרף (אמצעית) ושכבת השירותים (למעלה). בואו נדון בקצרה על כל שכבה.

 • שכבת אינטרנט: השכבה דואגת לתקשורת בין מחשבים באינטרנט. היא פורסת חיבורי TCP / IP עם הצפנת TLS.
 • שכבת הקונצנזוס של האשגרף (אמצעית): השכבה האמצעית מכילה את הצמתים המשתתפים ברשת. צמתים אלה לוקחים חלק בשיטת הקונצנזוס תוך שימוש באלגוריתם הקונצנזוס של Hashgraph ופרוטוקול הרכילות.
 • שכבת שירותים: לשכבה העליונה יש קבוצות משנה משלהם – אחסון קבצים, מטבעות קריפטוגרפיים וחוזי Hashgraph חכמים.

הצמתים מרוויחים את המטבע הקריפטוגרפי על השתתפותם ברשת. זהו מטבע מקומי ומבטיח שהמשתמשים יקבלו את התמריץ שלהם להשתתף.

לעומת זאת, אחסון הקבצים מבוסס על מרקל. יתר על כן, אם אתה מפתח, אז אתה יכול גם להשתמש ב- Solidity כיוון שהוא נתמך על ידי חברת Hedra. לבסוף, הוא מציע תמיכה בחוזים חכמים בראש הרשת – מה שמאפשר לך ליצור dApps ניתנים להרחבה.

Happa Hashgraph dApps

יש מעט מה- dApps של Hedera Hashgraph המובילים. הם כוללים את Sagewise, Hearo.fm, Carbon, Cryptotask ו- Arbit.

כלי עבודה של חדרה האגרף

יש שם הרבה כלים מדהימים של האשגרף. מעטים מכלי ה- Hashgraph הבולטים הם כדלקמן:

 • Hedera Java SDK – SDK בג’אווה עבור Hedera Hashgraph. הוא מתוחזק על ידי חברת Hedera LLC.
 • Hedera Rust SDK – SDK בחלודה, מתוחזק על ידי הקהילה
 • Hedera Go SDK – SDK ב- Go, מתוחזק על ידי הקהילה
 • מבחן חדרה – בדוק את החדרה בפעולה
 • כלי Hedera Java Keygen – כלי keygen המשמש בחדרה האגרף לניהול זוגות מפתח ED25519. זהו כלי שורת פקודה.

קהילות האשגרף

אתה יכול גם לעסוק בקהילות Hashgraph ולהיות חלק מההיצע שלהן. כדי להתחיל, בדוק את קהילות החדרה ב מִברָק, בינוני וטוויטר. אם אתה מעוניין לדבר עם הצ’אט למפתחים של חדרה, אתה יכול לבדוק את הקישור כאן.

סיכום

האשגרף הוא מושג מרגש שמשנה לחלוטין את שדה המשחק. זה מהיר יחסית לזה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת מסורתית, כולל בלוקצ’יין. ברור שזה יישום נהדר, אבל זה קרוב לטבע יכול לעכב את צמיחתו. Hedra Hashgraph, לעומת זאת, היא רשת Hashgraph ציבורית שעושה שימוש נכון בהאגרגרף. כמו כן, אין כריית Hashgraph שהופכת את הרשת להוגנת יותר לכל מי שלוקח בה חלק.

אך היא אינה חפה מביקורת – מכיוון שהיא משתמשת במודל ממשל מרכזי. אז מה אתה חושב על האשגרף באופן כללי? האם יישומי האשגרף יגדלו בעתיד? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map