טכנולוגיית מימון מבוזרת: מדריך מקיף

המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין באה מתוך רצון לבנות תשתית דיגיטלית שקופה וטובה יותר הכוללת כל אחד, בכל מקום. המערכת הפיננסית שלנו נמצאת הרחק מאחור בסצנה הזו והיא זקוקה לשינוי. כדי לגרום לזה לקרות, טכנולוגיית מימון מבוזרת מביאה לשולחן יכולות חדשות עם נגישות גלובלית חסרת אמון, זמן הסדר מהיר יותר, שליטה בנכסים פרטניים וכו ‘..

לפני מימון מבוזר, התשתית הפיננסית שלנו הייתה ריכוזית רבה. יותר מכך, רשויות מרכזיות כמו BoE או Fed מנפיקות את המטבע ושולטות בהיצע וביקוש. היות ואנחנו משתמשים פיננסיים, אנו נותנים גם לארגונים פיננסיים שליטה על הנכסים שלנו בתקווה לקבל יותר בתמורה.

עם זאת, תשתית זו פגומה ביותר כאשר הרשות הריכוזית מתפעלת את המערכת כרצונה, יחד עם כמות עצומה של טעויות אנושיות שנעשות מדי יום ביומו. אפילו עבור מערכות בנקאות מקוונות, הנכסים שלנו אינם בטוחים מכיוון שהם משתמשים ברשתות מדור קודם שאינן מתאימות לפושעי הסייבר של ימינו.

כפי שאתה יכול לראות, למרות שזה הנכסים שלנו, אנו נוטים להיות שליטה אפסית עליו. אבל עכשיו הגיע הזמן להיפטר מהמערכת הלקויה הזו ולאמץ את כוחה של הטכנולוגיה המבוזרת.

לפיכך, אדון בתכונות הטכנולוגיות הפיננסיות המבוזרות במדריך זה, ואני מקווה שתבין מדוע זה כל כך חשוב לכלכלה.

אז הבה נתחיל!

הירשם עכשיו: מבוא לקורס DeFi (מימון מבוזר)

Contents

מהי טכנולוגיית מימון מבוזרת (DeFi)?

מימון מבוזר הוא הסוג החדש של מערכת מוניטרית מבוזרת המשתמשת בחסימות ציבוריות כמו אתריום כטכנולוגיה הבסיסית. בדרך כלל מרכיבי המימון המבוזר כוללים נכסים דיגיטליים, פרוטוקולים, חוזים חכמים ו- dApps.

למרות שרובנו רואים בביטקוין או באת’ריום מטבעות קריפטוגרפיים בלבד, מעטים מאוד יודעים שלמטבעות קריפטוגרפיים אלה יש מערכת רחבה המאפשרת למשתמשים להתמודד עם פעילויות פיננסיות ללא כל סמכות מרכזית..

למעשה, מימון מבוזר החל להשתמש ב- Ethereum כבר בתחילת הדרך כדי לסייע בפיתוח המערכת האקולוגית העצומה הזו.

כעת, כאשר טכנולוגיית המימון המבוזרת היא מיינסטרים, חברות או אנשים רבים מעוניינים במה שהמערכת החדשה הזו יכולה לעשות.

במציאות, המטרה העיקרית להכניס מערכת חדשה זו היא פשוטה למדי. קודם כל, היעד הוא להציע שירותים פיננסיים ל -1.7 מיליארד אנשים שאין להם גישה אליו. שנית, השימוש במערכת הפתוחה מאפשר להיפטר מתקלות ושגיאות ולהכניס רשת עמיתים לעמית שקופה יותר..

כמו כן, מכיוון שטכנולוגיית DeFi אינה מורשית, כך שכל אחד יכול לגשת לרשת מתי שהוא רוצה.


אבל די, בינתיים, בואו לבדוק כיצד DeFi מתפקד מול מערכות מסורתיות.

קרא גם: מה זה מימון מבוזר (DeFi)?

לעומת מבוזר מימון מסורתי: במה הם שונים?

מבחינה טכנית, מימון מבוזר הוא גרסה מתקדמת של מבנה הכספים האופייני. זה פועל לפי אותם פרוטוקולים או קבלה ונתינת כסף. עם זאת, ישנם כמה הבדלים בסיסיים בעבודה.

יתרה מכך, כל חברות טכנולוגיית הפיננסים המבוזרות נוטות להוסיף מגע משלהן בפתרונות הפיננסים שלהן. אז בואו נראה מהן התכונות החדשות.

 • אין צורך בבני אדם:

המאפיין הראשון של הטכנולוגיה הזו הוא שהיא לא זקוקה לשום עובדים או מוסדות כדי שיפעלו. בעיקר הכל פועל על קוד שנכתב עבור אותה סביבה. אתה תמיד יכול להוסיף כללים משלך לחוזים חכמים, אך רצף העבודה הכללי זהה.

 • שקיפות קוד:

ההבדל העיקרי הוא השימוש בקוד וכמה שקוף התהליך. ביישומי בנקאות מסורתיים לא תראה שקיפות לגבי הקודים. עם זאת, ב- DeFi אתה רשאי לבקר ולאמת את הקודים. לכן, המשתמשים תמיד יידעו עם מה הם עובדים ואיך החוזים מתפקדים.

 • הופעת dApps:

המערכת האקולוגית הטכנולוגית הפיננסית המבוזרת מלאה בדייפים למימון. יותר מכך, כל היישומים נועדו להיות נגישים ברחבי העולם כבר מההתחלה! לכן, לא משנה מה המיקום הגיאוגרפי שלך; אתה יכול לגשת לרשתות DeFi אלה בכל עת ומכל מקום.

 • נגיש לכולם:

אין הגבלות על מי יכול לפתח יישומים אלה או מי יכול ליצור חשבונות אלה. לכן, בניגוד לאופן שבו המערכת הפיננסית שלנו פועלת, אין הנחיות ספציפיות או סמכות להגביל את זכויותיך לביצוע מתקנים פיננסיים. לכן, אתה יכול פשוט לקבל ארנק קריפטו ולהשתמש בחוזים חכמים או בתכונות אחרות כדי להשיג את היתרונות מהנכסים שלך.

 • אלגוריתמים של קוד פתוח:

אתה יכול לערבב יישומי מימון מבוזרים שונים ולהביא יישום חדש לגמרי בתהליך. רוב האלגוריתמים שלהם הם קוד פתוח וחינמי לשימוש אנשים. יתרה מכך, אתה יכול אפילו לבנות פלטפורמה שיכולה לגשת למספר יישומים מנקודה אחת. זה משהו שלא תקבל ממערכת הכספים המסורתית.

קרא עוד: DeFi לעומת CeFi – הבנת ההבדלים

מהם היתרונות של מימון מבוזר?

חברות טכנולוגיית פיננסים מבוזרות משתמשות בעקרונות blockchain ציבוריים כדי להגביר את השקיפות והביטחון הכללי. יותר מכך, באמצעות זה הם יכולים לפתוח כמות עצומה של הזדמנויות יחד עם נזילות ולהעלות מערכת פיננסית סטנדרטית.

בכל מקרה, לטכנולוגיה זו ישנם יתרונות רבים. בואו נראה מה זה –

 • אי אפשר להתעסק

בדיוק כמו בטכנולוגיית בלוקצ’יין, גם יישומים אלה אינם ניתנים לשינוי. במציאות, אינך יכול לשנות או למחוק את הנתונים ברגע שהם מאוחסנים. לכן, כל אלמנט נבדק כראוי על מנת להבטיח אבטחה.

אדריכלות ניתנת לתכנות גבוהה

אתה יכול להתאים אישית את החוזים החכמים כרצונך. לכן זה נותן לך את הגמישות לפתח נכס או מכשיר פיננסי חדש.

 • עיצוב אינטראופרטיבי

במציאות, רוב טכנולוגיית המימון המבוזרת משתמשת בפרוטוקולים ובסטנדרטים של Ethereum. לפיכך, קל יותר להפוך אותם למשתמשים מכיוון שהם נוטים להיות בעלי ארכיטקטורה דומה. יתרה מכך, מפתחים יכולים כעת לבנות תכונות חדשות על כל יישום DeFi קיים. אז זה גם מבטיח יכולת פעולה הדדית של סוג זה של טכנולוגיה.

 • רשת שקופה לחלוטין

מכיוון שטכנולוגיית DeFi משתמשת בבלוקצ’יין ציבורי לטכנולוגיה, היא תעקוב אחר כל תכונה אחת של סוג זה של בלוקצ’יין. למשל, בבלוק-צ’ייס ציבורי, כל המשתמשים מאמתים את העסקאות, והכל משודר אליהם. לכן, רמת השקיפות כאן מסיבית, וברוב המקרים אין אפשרות להפוך את העסקאות הללו לפרטיות. כמו כן, קוד המקור שלהם פתוח לכל אחד לשימוש, להציג ולבקר.

ישנם סוגים שונים של טכנולוגיית בלוקצ’יין, כאשר כל סוג מציע תכונות מסוג אחר. בדוק את הסוגים השונים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי ללמוד על ההבדלים והדמיון ביניהם. 

 • גישה ללא הרשאה

בדרך כלל, כספים מסורתיים אינם מציעים גישה ללא הרשאה. לכן, לאנשים רבים ברחבי העולם עדיין אין גישה לזכויות הכספיות שלהם. אבל ב- DeFi הם יכולים לקבל גישה ללא כל הגבלה. לכן, לא משנה היכן הם נמצאים או מיקומם; הם יכולים להשתמש במתקנים שמגיעים עם המערכת האקולוגית החדשה הזו.

 • העצמת משתמשים

כל יישומי DeFi מעצימים משתמשים ולא ארגונים. באמצעות ארנקי הצפנה תוכלו ליצור אינטראקציה עם הרשת ולהשתלט על הנכסים שלכם. לכן, תהיה לך משמורת בלעדית על הנתונים והנכסים האישיים שלך.

 

מקרי שימוש בטכנולוגיות מימון מבוזרות

 • ניהול נכסים

חברות טכנולוגיה פיננסיות מבוזרות רבות פיתחו אפליקציות לניהול נכסים. בעיקרון, באמצעות יישומים אלה, אתה יכול לקנות, למכור, להעביר, להשקיע ולהרוויח אינטרסים על הנכסים הדיגיטליים שלך.

כידוע, כאן אתה תהיה הבעלים של הנתונים ואף אחד אחר. לכן, יישומים אלה נחוצים כדי לעזור לך לנהל את כל הנכסים הדיגיטליים שלך ללא בעיות. לדוגמה, Gnosis Safe, MetaMask ו- Argent הם יישומים שיכולים לעזור לך לנהל נכסים.

 • מנגנוני Know-Your-Transaction (KYT)

בדרך כלל, במימון מסורתי, הנחיות Know-Your-Customer הן הכרחיות ביותר למניעת תוכניות מימון-טרור (CFT) והלבנת הון (AML). ללא תוכניות אלה, עצירת טרור או פעילויות מרמה אינן אפשריות.

עם זאת, מימון מבוזר לוקח את זה לרמה אחרת. כאן תקבל מנגנוני KYT. במציאות, הוא יתמקד בהתנהגויות המשתמשים המשתתפים במקום בזהותם.

 • ארגונים אוטונומיים מבוזרים

מקרה שימוש פופולרי נוסף של DeFi הוא DAOs. ללא DeFi, המושג DAO לעולם לא יתאפשר. במציאות, הארגון האוטונומי המבוזר עוקב אחר פרוטוקולי בלוקצ’יין ומבטל את הצורך ברשות ריכוזית.

זה מושג ייחודי של מבנה ארגוני והפך במהרה פופולרי. למרות שהיו כמה עליות וירידות לאורך השביל, זה עדיין אחד ממקרי השימוש העיקריים של פרוטוקולי DeFi.

 • ניתוח נתונים וניהול סיכונים

אתה יכול להשתמש בתכונות של מימון מבוזר כדי לנתח נתונים ולקבל החלטות סביב הזדמנויות חדשות. יתרה מכך, תוכלו להשתמש בהם גם לצורך הערכת סיכונים והפחתתם. בדרך כלל, DeFi מציע שקיפות גבוהה סביב פעילות רשת ונתונים.

אתה יכול להשתמש בתכונה זו כדי לנתח את הנתונים ולחזות כל פעילות מסוכנת ברשת. Defi Pulse או Codefi Data הם חלק מהיישומים הפופולריים המיועדים אך ורק למקרה שימוש זה.

 • נגזרים מסומנים

באמצעות חוזים חכמים של מימון מבוזר, אתה יכול לפתח נגזרים מסומנים. יתרה מכך, הנגזרים יקבלו את ערכם מנכס בסיס. ברור שתצטרך להסכים על כמה תנאים עם הצד השני לפני שתסמל נגזרים אלה.

יתר על כן, החלק הטוב ביותר הוא שאתה יכול לעשות כל נכס בעולם האמיתי כנגזרים. לדוגמה, אגרות חוב, כספי פיאט ואפילו סחורות יכולים להפוך לנגזרים.

 • פיתוח תשתיות

יש הרבה יישומים המציעים את הכלים הדרושים לפיתוח תשתיות. זהו מקרה שימוש פופולרי נוסף של טכנולוגיה זו. יתרה מכך, תוכלו להשתמש בכלים אלה לפיתוח, שילוב וקומפילציה של האלגוריתמים שלכם לייצור פתרונות בלוקצ’יין משלכם.

לדוגמא, חליפת כמהין מורכבת ממסגרות, סביבת בדיקה, ספריות קו ראשון וכו ‘. אז כל מפתח יכול להשתמש בכלי זה כדי לפתח פרויקט בלוקצ’יין משלו.

יש כל כך הרבה כלים של בלוקצ’יין שיכולים לעזור לך לפתח את פרויקטי הבלוקצ’יין שלך הרבה יותר מהר. בדוק את כלי הבלוקצ’יין המובילים שמפתחים אוהבים ללמוד עוד על אלה.

 • בורסה מבוזרת

עוד אחד ממקרי השימוש הנפלאים בטכנולוגיית פיננסים מבוזרים הוא הבורסה המבוזרת. בורסות מבוזרות יכולות להפוך את המסחר שלך בקריפטוגרפים להרבה יותר קל מכיוון שאין לו שום סמכות מרכזית.

לכן, אין מניפולציה על נכסים או איבוד שליטה על הנכסים שלך. באמצעות זה, אתה יכול לבצע נכסים ישירות עם עמית אחר ולהשתלט על הנכסים שלך.

זה גם עוזר לשמור על נזילות סמלית בהשוואה לבורסות מסורתיות.

 • משחקים

רכישה מתוך האפליקציה היא אחד ההיבטים העיקריים בתעשיות המשחקים. כעת, עם הטכנולוגיה החדשה, תעשייה זו יכולה להתחיל להשתמש במטבעות מימון מבוזרים כחלופה לכסף פיאט.

יתרה מכך, חברות גיימינג אלה יכולות גם להציג מודלי תמריצים חדשניים ומדיניות תגמול בה המשתמשים יזכו לתגמול במטבעות DeFi. זה יכול לתקוף במהירות יותר משתמשים ולהבטיח הכנסות מוגברות למגזר זה.

 • זהות דיגיטלית

ניתן לשלב מערכות זהות מבוססות בלוקצ’יין עם פרוטוקולי מימון מבוזרים כדי ליצור זהות ריבונית עצמית. זהו סוג חדש של זהות דיגיטלית בה תהיה אחראי לזיהוי ונתונים משלך. יותר מכך, DeFi יכול להציע לך גישה פתוחה לפלטפורמות אלה ולהפוך אותך לזהויות ניידות שתוכל להשתמש בהן בכל מקום ובכל זמן.

במציאות, זה אחד ממקרי השימוש הבולטים של טכנולוגיה זו, וזה יכול באמת להיות הדרך בה אנו מתמודדים עם זהויות דיגיטליות כרגע..

 • ביטוח

ביטוח הוא ענף מרכזי נוסף לשילוב מקרים שימושיים בטכנולוגיות פיננסיות מבוזרות. DeFi יכולה להציע לתעשיות הביטוח אפס ניירת, תביעות ביטוח אוטומטיות וביקורות. שלא לדבר על זה, זה יכול להבטיח תהליך מאובטח ושקוף של תביעות ביטוח.

כאן, פתרונות כמו Nexus Mutual, Opyn ו- VouchForMe יכולים להציע סיכוני ביטוח משותפים ולהציע ניירות ערך המשתחררים לפוליסות ביטוח..

קרא גם: 50+ פרויקטים מובילים של DeFi בשנת 2020

 • פרוטוקול השאלה והלוואות

DeFi מציג סוג חדש של פרוטוקול הלוואה והלוואות שיכול לעזור לך להלוואות או ללוות ישירות עם עמית אחר מבלי להזדקק למתווכים. יותר מכך, גם שיעורי הריבית למלווים גדולים, ויש אפשרויות לניהול גם עבור הלווים.

מתחם הוא אחד מכלי ההלוואות וההלוואות המציעים אינטרסים אוטונומיים בהלוואות.

 • מסחר בשוליים

בדרך כלל סוחרי שוליים צריכים ללוות כסף ממתווכים, אך ב- DeFi המסחר בשולי יכול לקבל תפנית חדשה. במציאות, אלה מופעלים בעיקר על ידי פרוטוקולי הלוואות שאינם משמורת. לכן, לא תצטרכו ללוות כסף מתווך למסחר.

יתרה מכך, חוזים חכמים יכולים גם להפוך את פעילויות התיווך לאוטומטיות, ולשנות את אופן פעולת המסחר המסורתי.

 • שוק מקוון

שווקים מקוונים פורחים בגלל מימון מבוזר. נכון לעכשיו, ישנן מספר פלטפורמות מקוונות המציעות את שירותיהן ברחבי העולם, ומוכרות מוצרים לשירותים. הכל כאן עמית לעמית, ותוכלו לרכוש מוצר ישירות מהמותגים או מהמוכרים האישיים.

 • תשלומים

טכנולוגיית מימון מבוזרת מתאימה למערכות תשלומים גלובליות. זהו אחד ממקרי השימוש הבסיסיים של DeFi. באמצעות יישומים במרחב זה, אתה יכול לשלוח ולקבל כסף ישירות לכל מקום ברחבי העולם. לא תזדקק לאף מתווך או כל דבר אחר. לפיכך, הוא הופך לחלוץ חדש עבור האוכלוסייה הלא בנקאית ותחת הגבול.

קרא עוד: המדריך האולטימטיבי לחוזים אתרים

 • שוקי חיזוי

שווקי חיזוי יכולים להשתמש בכוחו של DeFi כדי לחזות אירועים עתידיים. במציאות, יישומים אלה יכולים לאחסן מידע רב, ושווקי חיזוי יכולים לנתח אותם ולאפשר למשתמשים לסחור בערך באירוע עתידי..

פתרונות כמו Augur יכולים להציע לך תחזיות על משחקי ספורט, אירועים כלכליים, תוצאות בחירות וכו ‘.

 • חסכון

פתרונות טכנולוגיים פיננסיים מבוזרים יכולים לעזור לך לחסוך די מהר ממערכות בנקאיות מסורתיות. במציאות, חשבונות מסורתיים אכן מציעים אינטרסים אך רק במידה מסוימת. לעומת זאת, נראה כי DeFi מציע מדיניות ריבית רבה שיכולה להגדיל את סכום החיסכון שלך במהירות. יישומים כמו Dharma, PoolTogether מציעים אפשרויות לחיסכון ללא הפסד להתנסות.

 • מטלות יציבות

מטבעות מטבעות הינם אחד מסוגי מטבעות הפיננסים המבוזרים בהם הם מגובים בנכס יציב. בעיקר אלה מגובים בכסף פיאט, כסף, זהב ואפילו מטבעות קריפטוגרפיים יציבים אחרים. לפיכך, אתה יכול להשתמש במטבעות מסוג זה כדי להפחית את האופי התנודתי של הקריפטו ולהבטיח פתרון תשלום משתלם יותר.

רוצה לדעת עוד על מטבעות שכבה? עיין במדריך המקיף שלנו בנושא מטבעות יציבה למידע נוסף על מטבע מבוזר זה.

 • נכסים סינתטיים

נכסים סינטטיים דומים פחות או יותר למשטחי נייר. אך במקרה זה סוג נכס זה הוא שילוב של נכס אחר כדי להפוך אותו ליציב יותר. דוגמה נוספת, ניתן לשלב כסף זהב, פיאט לייצור נכס סינתטי, כך שכל העלאת מחירים או ירידת מחירים יתאזן עם נכסים אחרים.

 • טוקניזציה

פתרונות טכנולוגיים פיננסיים מבוזרים מגיעים עם אסימון. לפיכך, אסימונים הם סוג של נכס דיגיטלי המחזיק ערך בתוך רשת בלוקצ’יין. אתה יכול להשתמש באסימונים לתפקוד של רשת או אפילו להשתמש בהם כדי לבצע עסקאות זה עם זה. במציאות, זו צורה חדשה של נכס דיגיטלי.

 • מִסְחָר

המסחר במרחב זה יכול לנוע על מגוון פעילויות כגון מסחר בשוליים, מסחר בנגזרים, מסחר בקריפטו, החלפות סמלים וכן הלאה. בכל מקרה, עסקאות קריפטו יכולות להשתמש בבורסות מבוזרות כדי להשיג קיצוצים נמוכים יותר, עסקאות מהירות יותר, אבטחה גבוהה ובעלות על נכסים.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

מהם האתגרים של DeFi?

 • ביצועים נמוכים

DeFi משתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין, ואלה איטיות יותר בהשוואה למערכות ריכוזיות. לכן, כאשר אתה משתמש בבלוקצ’יין לשם כך, אתה מקבל תפוקה איטית יותר.

יש דרך להגדיל את הביצועים, אבל בשביל זה, אתה צריך ללכת על חסימות פרטיות. לכן מפתחים צריכים לקחת את הנושא הזה בחשבון ולבצע שינויים כדי להתמודד עם זה.

 • שגיאת משתמש גבוהה

ברשת DeFi אתה אחראי על הנתונים והעסקאות שלך. אז לא יהיו מתווכים שייקחו על עצמם את האחריות. לפיכך, זה מגיע עם תוצאות חיוביות ושליליות.

לדוגמא, אם משתמש עושה שגיאה בעסקאות, אין דרך למחוק אותה או לבטל אותה. אבל לוודא שכל משתמש בודד זהיר מספיק כדי שהרשת תפעל כראוי זה קשה. אז ל- DeFi יש עוד דרך ארוכה לעבור.

 • חווית משתמש גרועה

נכון לעכשיו, המשתמשים צריכים להשקיע מאמצים נוספים בשימוש ביישומי מימון מבוזרים. במציאות, הטכנולוגיה עצמה די חדשה, ורבים מתקשים להבין כיצד היא עובדת.

לפיכך, אם היא באמת רוצה להפוך למרכיב חיוני בכלכלה העולמית, אז היא צריכה להציע יתרונות נוספים כדי למשוך יותר משתמשים.

 • מערכת אקולוגית מפוזרת

יש יותר מדי חבילת יישומים למשימה אחת במערכת האקולוגית של DeFi. לכן, מציאת המיטב המתאים לצרכים שלך היא משימה מפחידה. בכל מקרה, ציפייה ממשתמשים למצוא את הבחירות הטובות ביותר לבד אינה הגיונית גם כן.

לכן, המפתחים צריכים לחשוב על אסטרטגיה שיכולה להנחות את כל המשתמשים ישירות ליישומים שהם זקוקים להם ולא לכפות עליהם יותר מדי אפשרויות..

 • באגים של חוזים חכמים

המערכת האקולוגית של DeFi מבוססת כעת על כמות ולא על איכות. במקרים רבים, מפתחים מרימים יישומי מימון מבוזרים מבלי לבדוק או לבדוק כראוי קודים פגומים בתוך האלגוריתמים.

כתוצאה מכך, חוזים חכמים רבים מגיעים עם באגים הפוגעים בחוויות המשתמשים. אלה רגישים גם להתקפות סייבר. לכן, משתמשים רבים עלולים לאבד את אבטחת החוזים שלהם.

 • מדרגיות נמוכה

מדרגיות היא נושא עצום כשמדובר ב- DeFi. במציאות, רשתות חסימות ציבוריות אינן ניתנות להרחבה בכדי להציע את שירותיהן לכלכלה העולמית. כשיש יותר מדי משתתפים ברשת, הביצועים הכוללים הופכים גרועים ומסורבלים.

עם זאת, אם היא רוצה לערוך את הופעת הבכורה שלה כחלופה למערכת הבנקאות המסורתית שלנו, היא צריכה להיות ניתנת להרחבה.

 • מניפולציות של אורקל

DeFi עדיין תלוי באורקלים כדי להביא מידע מחוץ לרשת. אך האוראקלות הללו ריכוזיות מאוד ולכן פגיעות למדי להתקפות.

אז, כפי שאתה יכול לראות, האורקלים הם ליקויי אבטחה עצומים של היישומים המשתמשים בהם. אם טכנולוגיית מימון מבוזרת מעוניינת להציע אבטחה של 100%, היא צריכה להפסיק להשתמש באורקלים מרכזיים לאיסוף מידע.

 • טבע נדיף

מימון מבוזר משתמש בנכסים דיגיטליים או בנכסי קריפטו, שהם תנודתיים מאוד. למרות שהם עשויים להשתמש במטבעות גיבוי לגיבוי זה, השליטה בערכם לחלוטין אינה אפשרית נכון לרגע זה. לכן, כל רשת היישומים העוסקת בנכסים אלה הופכת למערכת אקולוגית נדיפה, המהווה מעכב גדול לצמיחה כלכלית.

 • בעיות אחסון

Blockchain אינו מציע מתקן אחסון גדול. עם זאת, עבור יישום מימון, הוא צריך להציע אחסון בלתי מוגבל מכיוון שמיליוני אנשים עשויים להשתמש בו.

אך למעשה, המשתמשים מתמודדים עם זמן השבתה, בעיות אחסון לא מספקות כאשר הם מנסים להשתמש ביישום מימון מבוזר כלשהו. כדי להילחם בכך, מפתחים צריכים להגיע לאסטרטגיה טובה יותר כדי להציע לכל משתמש נפח אחסון טוב מבלי להרוס את ביצועי הפלטפורמה..

רוצה ללמוד על סיכונים נוספים ב- DeFi? עיין במדריך שלנו לסיכונים ב- DeFi וכיצד תוכל לנהל אותם כעת!

הערת סיום

מימון מבוזר עוזר לנו לקבוע מבנה כלכלי טוב יותר ולהבטיח מערכת פיננסית שקופה. כאשר DeFi משנה את המערכות המסורתיות שלנו, הזדמנויות חדשות מתגלות במהירות. למרות שלטכנולוגיה יש עדיין הרבה פגמים, עדיין אין דרך לערער גם את היתרונות.

אתה יכול להשתמש בכלכלה הצומחת החדשה הזו לקבלת הזדמנות טובה יותר לקריירה. לכן, אם אתה יכול לרתום את כישורי ה- DeFi שלך, אתה יכול גם להיות חלק ממהפכה עולמית. לכן, זה רק הגיוני שתשתמש במקור אמין כדי ללמוד עוד על כך. אמליץ לבדוק את קורס הכספים המבוזר שלנו כצעד הראשון לקריירת הבלוקצ’יין שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map