מדריך למתחילים: מה זה זקש?

במאמר של היום, נלמד על זקש. אנו נענה על שאלות כגון “מה זה זקש”

עד עכשיו ראינו קבלה רחבה של מטבע הקריפטו. הדור של היום במיוחד חיובי לגבי מטבע מבוזר שכן הוא נותן להם את היכולת להעביר ערך ללא כל התערבות של בנקים.

מטבע הקריפטו מהדור הראשון אכן הציג את הכלכלה המבוססת המבוזרת. אבל זה לא פתר את נושא הפרטיות. כאן נכנס Zcash. בניגוד לביטקוין, Zcash אינו ספר ספר פתוח. אם אתה משתמש ב- Zcash, העסקאות שלך יוסתרו לחלוטין מהאנשים האחרים המשתמשים בבלוקצ’יין.

מה זה זקש?

ZCASH

Zcash הוא מטבע קריפטוגרפי המציע אנונימיות ופרטיות. כל המידע המועבר בין שני צדדים באמצעות Zcash מוצפן ומאובטח. דומה למונרו שדנו בכמה פוסטים אחורה.

כדי להבטיח אנונימיות, Zcash משתמש ב- zk-SNARK. זו הוכחה מיוחדת שמבטיחה שהרשת מאובטחת. זה יכול גם להשתמש בהוכחת בנייה. באמצעות שיטות אלה, ערכי הבלוקצ’יין מוסתרים מהעולם החיצון.

הגבול הקשה של Zcash דומה לביטקוין. זה אומר שיש שם רק 21 מיליון מטבעות.

מקורות ZCash

ZCash הופיע לראשונה ב- 28 באוקטובר 2016. בתאריך זה הועברה ה- Blockchain לביטקוין ל- Zcash. בתחילה זה נקרא רק פרוטוקול Zerocoin. לאחר מכן, שמו שונה למערכת Zeocash ולבסוף ל- Zcash.

חברת זקש מנהלת את החברה מאחורי ZCash. זה ידוע גם בשם Zerocoin Electric Coin Company. כמו כן, המייסד והמנכ”ל של זקש הוא זוקו ווילקוקס. יש לו ניסיון של יותר מ -20 שנה בקריפטוגרפיה והשתמש במומחיות שלו בקריפטוגרפיה כדי לבנות את Zcash שמגן על זהות המשתמש..

איך ZCash עובד?

כדי להבין את זקש במונחי הדיוט, עלינו לעבור דוגמה פשוטה. לדוגמה, אם אתה מנסה לשלוח BTC כלשהו לאדם אחר, תצטרך לשלוח אותו לכתובת הציבורית שלו.

לאחר שתשלחו את העסקה, הכורים ישתלטו עליהם. הם יכרות את החסימה בה מוקצאת העסקה שלך. לאחר כריית החסימה, העסקה שלך מוצלחת. עם זאת, יש לכך את החיסרון. אין בו שום פרוטוקול פרטיות.

עכשיו, בואו ננסה ללמוד כיצד ניתן לעשות זאת באמצעות Zcash. ב- Zcash, השולח יכול לבחור בשתי דרכים לבצע את העסקאות. הם יכולים לבחור בין עסקה פרטית מוגנת או עסקה שקופה רגילה. זה שונה ממטבעות פרטיות אחרות כמו מונרו, שם יש רק דרך אחת ליזום עסקאות.

z סוגי עסקאות

שני סוגים של עסקאות נתמכים

הבחירה נותנת למשתמש את היכולת להפיק את המרב מבלוקצ’יין. זה נותן את המיטב משני העולמות. לפעמים, חשוב לבצע עסקה שקופה. ניתן לעשות זאת כדי להגן על האינטרס של השולח ושל המקבל. לדוגמא, אם אתה מנסה לקנות פריט ממוכר, עליך לשמור על שקיפות כך שניתן יהיה להפנות אותו גם אם מתעורר סכסוך כלשהו.

בינתיים, כל אחד יכול גם לבחור בעסקאות מוגנות ולהתרחק מכל עיניים סקרניות.

כדי להבטיח שהוא פועל כמתוכנן, Zcash משתמש ב- zk-SNARKS. אתה יכול לקרוא על זה יותר כאן.

חלוקת מטבעות Zcash

מכיוון שהוא נשלח מביטקוין, יש לו גם היצע זהה של 21 מיליון מטבעות. בקצב הכרייה הנוכחי, ההערכה היא כי כל המטבעות יימכרו עד שנת 2032. קושי הכרייה גדל עם כל גוש שנכרה. משמעות הדבר היא כי כל ארבע שנים, תגמול הכרייה על בלוקים נחתך לחצי.

Zcash מעולם לא היה חלק מפרויקט גדול או נועד לגייס כספים באמצעות ICO. לכן הוא ממומן על ידי משקיעים סגורים. הם השקיעו מיליון דולר כדי להבטיח את מסלול הפיתוח שלה. כל המשקיעים קיבלו את “תגמול המייסד” שהכיל 10% מסך ההיצע לאורך 4 שנים. כמה מהמשקיעים המפורסמים כוללים את רוג’ר ור, בארי סילברט, צי רביקנט ואחרים.

סיכום

זקש מנסה לפתור את החסרונות של הבלוקצ’יין מהדור הראשון. זה מבטיח גם פרטיות וגם ביטחון. כמו כן, זה לא מטיל פרטיות מההתחלה. כמשתמש, אתה תמיד יכול לבחור לבצע עסקה שקופה.

בזמן כתיבת שורות אלו זקקא מצליח בשוק. מטבע Zcash אחד עומד על 230 דולר. אז מה אתה חושב על זקש? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map