חוזים חכמים: המדריך האולטימטיבי למתחילים

לבלוקצ’יין יש כל כך הרבה מתקנים והדבר הטוב ביותר הוא שהוא לגמרי נפטר מהמתווכים. לכן, לא תצטרך לשלם שום ביניים יותר, לא בזמן שאתה ממילא ברשת הבלוקצ’יין. מה אם טכנולוגיית הבלוקצ’יין הזו תציג חוזים חכמים המשנים את אופי האופן בו אנו עושים עסקים כיום?

מערכת זו באמת חוסכת זמן רב. יש להם את חלקם ההוגן בבעיות. עם זאת, הן אחת השיטות הזולות, המהירות והבטוחות יותר מכל האמצעים המסורתיים. זו הסיבה היחידה לכך שבנקים או ממשלות לא כל כך אוהבים את הטכנולוגיה המדהימה הזו.

בשנת 1994, חוקר המשפטים ניק סאבו העלה לראשונה את הרעיון של חוזים חכמים. מאוחר יותר בשנת 1998, הוא המציא מטבע דיגיטלי נוסף בשם ‘ביט זהב’. זה עוד לפני שהביטקוין היה קיים. חוזה זה היה ביצוע עצמי והומר לקודים לביצוע משימות.

במתכונת של ניק, המערכת פיקחה על ידי מחשבים אחרים ברשת ויתרה מכך, הם יוכלו ליצור מערכת משוב כגון עסקת כסף או מוצר..

הרעיון דומה כל כך לטכנולוגיית חוזה חכם ובלוקצ’יין בימינו, עד שאנשים רבים חשבו שניק הוא סאטושי נקמוטו (מייסד הביטקוין) שאבד מזמן! תיאוריה מטורפת, נכון? אבל לצערי לא נכון.

אם אתה חושב על חוזים חכמים או על איך זה התפתח בעולם המודרני עכשיו, אתה נמצא במקום הנכון. כי היום אעסוק במדריך החוזים האולטימטיבי האולטימטיבי. אז, הישאר מכוון!

Contents

תוכן העניינים

פרק -1: מהם חוזים חכמים?
פרק -2: כיצד חוזים חכמים ישפיעו על חייך?
פרק 3: מה הופך את החוזים החכמים לרצויים כל כך?
פרק 4: חוזים חכמים פותחים אופק חדש של אפשרויות
פרק 5: יישומי חוזים חכמים
פרק 6: כיצד עובדים חוזים חכמים?
פרק 7: מהם היתרונות של חוזים חכמים?
פרק 8: חסרונות של חוזים חכמים
פרק 9: שש דוגמאות לחברות מבוססות חוזה חכמות שהן משחקות קדימה
פרק 10: מדוע אנשים כל כך מתייחסים לחוזים חכמים Blockchain?
פרק 11: מדוע חוזים חכמים עדיין אינם מיינסטרים?
פרק 12: עתידם של חוזים חכמים
פרק 13: 6 פלטפורמות חוזה חכמות שהפתיעו אותך בוודאות!
פרק 14: השוואה בין פלטפורמות החוזים הפופולריות החכמות
פרק 15: מתקפות סייבר והאקרים: כמה חכמים באמת חוזים חכמים?
מחשבות אחרונות

פרק 1: מהם חוזים חכמים?

נתחיל במה שהם בדיוק חוזים חכמים. חוזים חכמים הם בדיוק כמו חוזים רגילים שיאפשרו לכם להחליף נכס, כסף, מניות או כל דבר בעל ערך בצורה מאובטחת ושקופה עם טוויסט קטן.

עם חוזים חכמים, לא תזדקק לאף מתווך שיעשה את המעשה שלך.

זה ההבדל העיקרי בין חוזים רגילים לחוזים חכמים. תן לי להסביר את זה בדוגמה. תחשוב על זה כמכונה אוטומטית. בדרך כלל, עבור כל תוספת תשלום כגון עורכי דין, או בתי חולים תצטרך לשלם להם ולהמתין לשירות או למסמכים.

אבל לא בשביל זה. עם הטכנולוגיה החדשה הזו, פשוט תכניס את הביטקוין שלך למכונה אוטומטית ותקבל את הממתק שיוצא. החלק הטוב ביותר הוא שהוא לא יגדיר רק את הכללים, אלא גם יאכוף אותו!

לדברי מתכנת של Ethereum, הנכס או המטבע הופכים לתוכנית. התוכנית מריצה את הקוד ומעריכה על סמך המשימות האם נכס זה צריך לעבור לאדם האחר או בחזרה לבעליו.

זה חוסך זמן רב בתהליך, וכל מה שקשור לפרויקט נשאר הוגן לשני הצדדים.


דוגמה לחוזה חכם

תן לי לנקות את זה עם דוגמא,

נניח שטוד רוצה לקנות מכונית מג’יימי. הוא יכול לשלם לג’יימי בקלות באמצעות רשת הבלוקצ’יין ובאמצעות מטבע קריפטוגרפי. טוד יקבל קבלה וירטואלית, והוא ייכלל בחוזה החכם.

לאחר שג’יימי יתן לך את המפתח לרכב שלך בתאריך הנקוב, טוד משחרר את התשלום. אם ג’יימי לא נתן לך את המפתח, הרשת תקרא להחזר. עם זאת, אם ג’יימי נתן לך את המפתח בזמן שצוין, המפתח והתשלום יישמרו עד לתאריך שצוין..

ברגע שיש לו את כל הרכיבים שישוחררו, הוא ישחרר את המפתח לטוד ואת העמלה לג’יימי.

המערכת עובדת על פי סעיף אם-אז, ואף אחד לא יכול לפרוץ למערכת מבלי להתריע לצד השני. אם מישהו ניסה לקבל גישה לקוד, אז כל צד המקושר לחוזה יקבל התראה מיידית.

למערכת עדים מאות, ואתה יכול בקלות לסמוך שהיא תהיה ללא רבב. אם חיימה ייתן את המפתח, הוא יקבל את התשלום, אין ספק שגם שם טוד יקבל את המפתח.

אז שני הצדדים זוכים, והחוזה מבוטל אוטומטית לאחר עמידה בכללים מסוימים. התהליך ממש פשוט.

אתה יכול להשתמש בטכנולוגיה המדהימה הזו לכל דבר כמו הפרת חוזים, אכיפת אשראי, שירותים פיננסיים, פרמיית ביטוח, דיני רכוש ועוד רבים אחרים.

פרק 2: כיצד חוזים חכמים ישפיעו על חייך?

תן לי לתת לך מצב להתמודד קודם. דמיין שאתה רוצה למכור בית. התהליך לא כל כך קל; תצטרך להתמודד עם הרבה אנשים, שלא לדבר על כל הניירת.

כל אלה הופכים את תהליך המכירה למסובך עוד יותר. זו הסיבה שאנשים הולכים על סוכן נדל”ן שיטפל בכל הבעיות האלה, ואתה יכול להירגע ולבצע את המכירה בלי שום בעיות..

עם זאת, סוכני הנדל”ן ייקחו 7% משיעור המכירה הכולל שלך, וזה יכול להיות עסקה ענקית עבור אנשים רבים. סוכנות הנדל”ן תכלול סוג של שירות נאמנות כדי לוודא שאתה מקבל את הבית שלך מבלי להיקרע או משהו.

חוזים חכמים יכולים בקלות להיות שימושיים במצבים אלה. הטכנולוגיה תיפטר מהצורך של המתווך (סוכן הנדל”ן) ומהנושא עם האמון. בדרך זו לא תצטרכו לחשוש מכספכם או מהנכס עצמו.

לאחר שעבר את הבעלות, הקונה ישחרר את הכסף, ותוכל למכור את הבית שלך מבלי לשלם עמלות נוספות.

זה רק מקרה אחד; יש עוד המון. הם יקלו על כל סוג של נכס וכסף וידאגו שתקבלו את המוצר הרצוי.

האם המערכת הזו לא די קלה? לטכנולוגיה חדשה זו יש פוטנציאל לשנות את העולם וכעת היא עושה זאת.

 

פרק 3: מה הופך את החוזים החכמים למבוקשים כל כך?

יתכן ויש לך כמה שאלות כמו מדוע אתה משתמש בחוזים חכמים או כיצד הם יעזרו לך. ובכן, כאן תוכלו למצוא את כל התשובות שלכם, ואתם הולכים לאהוב את החוזה החכם. דוגמאות לחוזים חכמים ידהימו אתכם ביישומים המודרניים והדיגיטליים שלהם.

 • ללא הפרעות

החלק המעצבן ביותר הוא כאשר כל אדם שלישי או צד שלישי כלשהו מפריעים להחלטה או להסכם שלך. עם החוזים החכמים, לא תהיה הפרעה של אדם שלישי כלשהו. זה יהיה רק ​​אתה לוקח את כל הבחירות שלך ומבצע כל עסקה בעצמך.

אינך צריך לחכות לאישור מעורך דין או מתווך כלשהו. כך התהליך הכולל יהיה נקי לחלוטין ממניפולציות.

 • בִּטָחוֹן

כיום הפריצה הפכה לבעיה עצומה. כולם רוצים לשמור על המסמכים שלהם מפני פירטיות. החוזה החכם ייתן לך פריצה לאתרים בטוחים לחלוטין למסמכים שלך.

הם יצפנו את האתרים עם קידוד ברמה הגבוהה ביותר שכמעט בלתי אפשרי יהיה לפיצוח ולפרוץ. לפיכך הם יהוו את אחד המקומות המאובטחים ביותר למסמכים שלך.

 • ביצועים מהירים

לעיבוד כל המסמכים והניירת באופן ידני, בדרך כלל זה ייקח קצת זמן. זה מה שעיבוד ידני עושה. אבל, החוזים החכמים עושים את הכל בצורה דיגיטלית.

הם מעבדים כל משימה באופן אוטומטי באמצעות קודי תוכנה ואינטרנט. זה יחסוך הרבה זמן. הם ישלימו את כל העיבוד בתוך מצמוץ עיניים. לא יהיה עיבוד ידני.

 • רווחים

כשיש מתווך או מתווך או כל צד שלישי אחר, אתה צריך לשלם להם קצת יותר. אבל עם חוזה חכם, לא יהיה אדם שלישי או מתווכים. הם מבטלים את שרשרת המתווך המסיבית. אז אתה יכול לחסוך את הכסף הזה ביעילות.

לפיכך, בלוקצ’יין יעזור לכם לחסוך כסף. יהיה עליך לשלם כדי לבחון את העסקאות שלך.

 • ללא שגיאות

אתה יודע היטב שכאשר אתה ממלא טפסים כלשהם באופן ידני, ישנן אפשרויות לשגיאות. אבל, חוזה חכם אוטומטי ישלים את כל התהליך באופן אוטומטי, ולא תהיה שום טעות אחת.

תהיה תיעוד מלא עם כל פרט ופרט של כל התנאים וההגבלות. לכן, תוכלו לבצע את כל העיבודים שלכם בצורה נטולת שגיאות, מהירה וזולה יותר.

 

פרק 4: חוזים חכמים פותחים אופק חדש של אפשרויות

חוזה חכם מתאים ביותר לתעשיות בהן תהליך ביצוע אוטומטי יהיה שימושי.

ענפים כאלה הם שירותי בריאות, בנקאות, נדל”ן וביטוח. בענפים אלה, בלוקצ’יין של חוזים חכמים יתאים ביותר, ועל ידי אימוץ טכנולוגיה זו, הם ירוויחו הרבה. הם מבצעים את כל התהליך באופן אוטומטי באמצעות אלגוריתמים, כללים וקידוד חכם.

תעשיות בהן הם מספקים שירותים כמו אוכל, משקאות ואירוח, ייתכן שהחוזה החכם לא כל כך מועיל שם.

מתקדם

היזמים מצפים עם בלוקצ’יין החוזים החכמים להתקדם לעבר עתיד מתקדם. הם הולכים למזג את חוזי החוזים העתידיים בסחורות עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

חוזים עתידיים על סחורות הם סוג אחר של נגזרים פיננסיים. הלקוחות והספקים יכולים להשתמש בהם כדי שיוכלו להתנגד לתנודות של המחיר העתידי. אנשים סוחרים בהם בעיקר בכמה מספר בורסות ריכוזיות כמו יורקס או CME.

פעילויות הבורסות הן כמו המתווך או המתווכים ולשם כך המשתמשים שלו צריכים לשלם עמלות גבוהות עבור השימוש בהם.

מפתחים מתרגשים מאוד ממיזוג חוזי עתידי סחורות עם פלטפורמת הבלוקצ’יין והחוזה החכם. לפיכך, הם יוכלו לשלוט ולווסת את המחיר התנודתי בפשטות רבה יותר. בקרוב תחול מהפכה ענקית בעולם העסקים.

 

פרק 5: חוזים חכמים יישומים

עליכם לרצות לדעת היכן תוכלו להשתמש בבלוקצ’יין החוזים החכמים. יש הרבה מקומות שבהם יישומי חוזים חכמים נהדרים לשימוש. החוזה החכם הוא השיטה המסורתית של רשומות והסכמים.

בואו נסתכל על מקרי השימוש של חוזה חכם.

 • אחסון רשומות

החוזה החכם מגיע עם הדיגיטליזציה של מילוי הקוד המסחרי האחיד. לפיכך, הם יכולים לאחסן רשומות, לשחררם ולחדש אותם באופן אוטומטי בכל עת שיידרש להם. יתר על כן, אם יש צורך או דרישה להסיר רשומה כלשהי על פי החוק, הם יכולים לעשות זאת באופן אוטומטי.

 • פעילויות מסחריות

הפעילות הפיננסית המסורתית המסורתית דרשה תמיד מתווך או מתווך. זה גרם לכל התהליך להיות ארוך ויקר מעט. החוזה החכם מבטל את החלק המתווך הזה ממימון המסחר. הם משתמשים בשיטות מכתב האשראי או בתחילת התשלום למסחר. כך הם הופכים את כל תהליך מימון המסחר לפשוט יותר, יעיל יותר ויקר פחות עבור הקונים וגם הספקים.

הם משפרים את הנזילות למשאבים הכספיים. חוזה חכם דורש רקע תעשייתי ללא רבב וגם האשמות משפטיות נאותות.

 • ניהול שרשרת הספקה

אחד השימושים הפוטנציאליים בחוזה החכם הוא ניהול שרשרת האספקה. חוזה חכם של blockchain שומר על כל הרשומות לכל התהליך החל מאיסוף החומרים ועד משלוח המוצר. הם מתעדים כל פרט בתהליך כולו יחד עם האנשים המודאגים.

חוזה חכם משתמש בחיישני האינטרנט של הדברים (IoT). זה יכול לעקוב אחר כל התנועות של המוצרים בכל פעם במסע שלהם החל מהיצרן לספק. הם גם שומרים תיעוד אם המוצרים המוכנים מועברים ללקוחות שלהם או לא. אפילו, הם מחזיקים בהיסטוריה של כל מסירה אבודה או מאוחרת וגם את היעדים המדויקים שלהם.

יתר על כן, כל אדם מודאג יוכל לבדוק אם קיים כישלון של בעל עניין כלשהו בתנאי החוזים. החוזה החכם הופך את כל שרשרת האספקה ​​לשקופה לגורמים הרלוונטיים שלה. לפיכך, הם הופכים את תעשיית שרשרת האספקה ​​למתקדמת ומשופרת.

 • מערכת משכנתא

חוזי בלוקצ’יין חכמים יכולים להועיל לאזור כלכלי אחר כמו המשכנתא. תהליך המשכנתא אינו כל כך קל. יש מידע רב משני צידי הבעלים והמשכנתא.

בעת עריכת הסכם משכנתא כלשהו, ​​חייבת להיות אומדן למידע אודות האשראי, הרווחים, ההוצאות ומידע חשוב אחר. כל הדברים הללו הופכים את ההליך למסובך, יקר וארוך.

בעזרת טכנולוגיית החוזים החכמים, כל ההליכים לקבלת משכנתא יהיו כל כך קלים, זולים ומהירים. טכנולוגיה זו תטפל בכל הדברים באופן אוטומטי בזהירות רבה. לא יהיה שום בלבול, אין בעיה, ללא תוספת תשלום וללא סיבוך עם הרבה ניירות.

חשוב מכך, כל ההליכים הללו יהיו שקופים לכל חברי הצדדים הנוגעים בדבר. טכנולוגיה זו תחבר בין הגורמים המעוניינים להשלים את העסקה על ידי חתימת ההסכם שהוא לגמרי דיגיטלי וללא שגיאות. שני הצדדים המעוניינים יידעו על מה הם חותמים.

 • שוק הנדל”ן

אחד נוסף מיישומי החוזים החכמים הוא שוק הנדל”ן. בגלל הטכנולוגיה החכמה עסק הנדל”ן הפך להיות קל ופשוט יותר. אין צורך לקיים פגישה פנים מול פנים כדי לסיים כל עסקה. הסיבה לכך היא שטכנולוגיית הבלוקצ’יין החכמה הזו היא דיגיטלית לחלוטין. זה ישלים את כל תהליך ההתמודדות בצורה דיגיטלית ללא הפרעה או שגיאה.

זה רק דורש מידע מתאים לגבי הנכס, בעליו והקונה גם כן. וגם החתימה הדיגיטלית של האנשים המודאגים. החוזה החכם יבדוק אם המידע אמיתי. היא תבדוק את המידע באמצעות הפרוטוקולים למעקב אחר זהויות.

לבסוף, היא תקבל את התשלום ותציין את הנכס לבעליו החדש.

 • הסדרי תעסוקה

גם העובד וגם המעסיקים מצפים למשהו זה מזה. חלקם יכולים למלא את הציפיות וחלקם נכשלים. אבל, הזמן המרבי שאף אחד מהם לא יודע מה הציפיות שלהם. לחברות שונות חוקים, תנאים ותנאים שונים. אם לעובד אין מושג לגבי תנאים אלה, כיצד יוכלו למלא אותם.

תוכלו לקבל את הפתרון עם דוגמאות החוזים החכמים. טכנולוגיה זו תשמור את כל תיעוד התנאים וההגבלות של החברה שעל העובדים למלא. חוץ מזה, יהיו רשומות של כל המידע והשכר של העובדים.

הכל יהיה שקוף לאדם המתאים. כך, העובדים יוכלו לדעת את עמדותיהם והישגיהם. והם יוכלו להגשים את מטרתם ולשמור על קשר טוב עם מעסיקיהם וגם זה עם זה. אם יחולו שינויים בתנאים וההגבלות, כולם יוכלו לראות אותם.

 • הגנה על זכויות יוצרים

חוזה חכם של blockchain יכול לשמור על תוכן זכויות היוצרים. כאשר קבוצה עובדת יחד, יתכנו בלבולים באחריות ובזכויות לעבודה זו. אם יהיה רישום מלא של כל האחריות והזכויות יחד עם האנשים בהתאמה, יהיה זה פשוט עבור חברי הצוות לשתף פעולה זה עם זה..

טכנולוגיית חוזים חכמה יכולה להקל עליכם את עבודת הצוות. זה ישמור על כל המסלולים של שיתוף הפעולה באמצעות מערכת בלוקצ’יין מבוזרת. לא יהיה יותר ספק לגבי הזכות והאחריות.

 • תביעת ביטוח

כולכם יודעים את זה טוב מאוד שהתהליך לתביעת ביטוח הוא תהליך ארוך מאוד. זה כל כך מסובך ומרגיז הן את הלקוחות והן את חברות הביטוח. זו לא אשמתם. תביעת הביטוח דורשת כל כך הרבה רשמיות וניירת כדי להשלים. זוהי דוגמה מצוינת ליישומי חוזים חכמים.

חוזים חכמים מסוג blockchain יכולים לייעל ולשנות את כל תהליך התביעה בטכנולוגיה אוטומטית. הוא יכיר בכל תנאי ויציין את התביעה באופן אוטומטי בעצמו. לפיכך, היא תנהל את שאר התהליך ללא כל שגיאה.

 • שירות ההצבעה הממשלתי

רוב הממשלה מבוססת על שיטת ההצבעה. איננו מטילים ספק בנושא שמערכות ההצבעה הידניות אינן מדויקות ב 100%. רוב תהליך ההצבעה הוא ארוך ולא הולם.

חוזה חכם מגיע עם מערכת ההצבעה המוגנת על חשבונית. מערכת זו מספקת קידוד מוגן ביותר וכוח מחשוב גבוה יותר. כמעט בלתי אפשרי לפענח ולפרוץ את המערכת כולה. יתר על כן, זה ידרוש גם כוח מחשוב עצום.

תהליך זה יהיה מדויק ומהיר לחלוטין ממערכת ההצבעה הידנית.

 • שירותי בריאות

מכוני בריאות יכולים גם להשתמש בטכנולוגיית החוזים החכמים כמערכת ההקלטה שלהם. במקומות כאלה זה דורש מידע עצום לצורך השירות והאבטחה שלהם. טכנולוגיית הבלוקצ’יין תוכל לשמור מספר רב של רשומות.

כל הרשומות יקודדו. רק מפתח פרטי יכול לתת גישה לרשומות, ורק האנשים הרלוונטיים יקבלו את המפתח הפרטי הזה. ספר החשבונות יכול גם לשמור על ביטחון כל עבודת המחקר, לטפל בדוחות בדיקה, תרופות וניהול ציוד רפואי אחר.

 • רשת האינטרנט של הדברים

כאשר חוזים חכמים של blockchain עובדים יחד עם ה- IoT, הוא הופך להיות חזק יותר, יעיל ומשמעותי יותר. יחד הם עוברים לעבר היישום הטוב והמתקדם ביותר לענפים. IoT, Internet of Things, הופך את החוזה החכם בהחלט לטכנולוגיה חזקה יותר.

הם מייצרים רשת חזקה המשתמשת הן בחומרה והן בתוכנה ומאפשרים ליישם אותה בחיים האמיתיים. הם הופכים את הטכנולוגיה המושלמת להיות שילוב מושלם.

פרק 6: כיצד עובדים חוזים חכמים?

זה ממש פשוט. בדיוק כמו מכונה אוטומטית, זה פשוט דורש כמות קריפטוגרפית. כל שעליך לעשות הוא להכניס אותם לחוזה יחד עם המידע שאתה רוצה לשמור כתיעוד. עליך גם להגדיר את הכללים, התנאים והתנאים לפני שכל חוזה מוכן.

תלות הדדית

חוזה חכם יכול לעבוד גם להיות יחיד וגם יחד עם קבוצה של חוזים חכמים. היחיד יעבוד באופן עצמאי. המשתמשים יכולים להגדיר קבוצה של דוגמאות לחוזים חכמים זה עם זה מכיוון שהם צריכים להיות תלויים זה בזה כדי להשלים כל משימה.

חברות מסוימות כבר קבעו יחד כמה חוזים חכמים. הם עובדים באופן אוטומטי בהתאם אחד לשני.

אובייקטים של חוזים חכמים

זה כולל שלושה חלקים בודדים, או שאתה יכול גם לקרוא להם אובייקטים.

הראשונה היא החתימות הדיגיטליות של הצדדים הנוגעים בדבר בין אם הם מעוניינים או לא לבצע את העסקה.

ההסכם מחייב נושא. זה האובייקט השני. לכל הגורמים הנוגעים בדבר יש גישה לעסקה ולכל המידע אודותיה. לא יהיה שום מצב נסתר או מידע על החוזה.

לבסוף, חייבים להיות כמה תנאים משמעותיים המתוארים מתמטית. שפות תכנות מתאימות יקבעו תנאים אלה בחוזה החכם. לאחר שהעסקה מוכנה, כל אדם מודאג צריך לקבל את הכללים והתקנות שלה ולפעול עליה.

סביבה

חוזה חכם דורש הגדרה מושלמת להפעלה נכונה. בהתחלה, על המשתמשים להיות בעלי קוד ההצפנה הייחודי שלהם כדי לאפשר ולאפשר את כל הליכי העסקה שחייבים להתאים לסביבה.

לאחר מכן, חייב להיות בסיס נתונים פתוח, אמין, מבוזר. דוגמאות החוזים החכמים הן סביבה כה נהדרת עבור הטכנולוגיה.

והכי חשוב, כל הנתונים המתקדמים של החוזים חייבים להיות ממקור אמין של 100%. כדי להבטיח זאת, הם יכולים להשתמש בתוכנות ופרוטוקולים מתקדמים שונים כמו HTTPS ואישורי אבטחת SSL בסיסיים.

 

פרק 7: מהם היתרונות של חוזים חכמים?

החוזים החכמים מחליפים את התהליך המסורתי ביתרונות שלהם. יש להם כבר הרבה יתרונות. אני בטוח שהם הולכים להשתפר יותר ולהגדיל בעתיד. בואו נראה כמה מהיתרונות של החוזה החכם.

 • שקיפות מוחלטת

חוזים חכמים שקופים לחלוטין לכל חבריהם המודאגים. לכל אחד מהאנשים הרלוונטיים תהיה גישה לראות את כל תנאי ההסכם. אם מישהו רוצה שינויים כלשהם, עליו להחליט על כך לפני שהחוזים מוכנים. לאחר הכנת החוזה לא יהיה ויכוח על כך.

 • אין תקשורת לא נכונה

עכשיו אתה יודע שדוגמאות החוזים החכמות הן אוטומטיות לחלוטין ויש להם את כל המידע עם כל פרט. אז זה אומר שאין שום סיכוי לתקשורת או אי הבנה כלשהי. כל תקשורת בין הרשת תהיה ברורה ואוטומטית ב 100%. לא יהיה פער תקשורתי.

 • ביצועים יעילים

החוזה החכם יכול להבטיח לכם את פעולתם היעילה. השילוב בין דיוק, מהירות ותכונה אוטומטית ישלים את כל תהליך ההתקשרות ביעילות ללא כל תקלה או הפרעה של מתווך. הם יעבדו מספר עצום של עסקות ביעילות גבוהה יותר.

 • אין ניירת

חוזים חכמים תורמים לטבע בכך שהם נמנעים מהניירת. הם משתמשים בעולם הווירטואלי במשך כל העיבודים שלהם, ובכך הם מסירים לחלוטין את השימוש בנייר. זו תרומה משמעותית גם לסביבה ולעולם. הם משפרים את העולם האמיתי ואת העולם העסקי.

 • גיבוי

יש סבירות שבנק יכול לאבד את המסמכים או את החשבונות שלך. החוזה החכם תמיד מגיע עם גיבוי. יהיו כפילויות רבות של הניירות שלך בבלוקצ’יין. לכן, לא יהיה סיכוי לאבד אף אחד מהם.

חוזים חכמים מתעדים לצמיתות את כל המסמכים החיוניים שלך עם פרטים מפורשים. בכל פעם שאתה זקוק למידע כלשהו, ​​תוכל למצוא אותם בקלות באחסון שלהם. החלק החשוב ביותר הוא שאתה יכול לאחזר כל מידע אם יש אובדן נתונים.

 • אָמִין

אתה לא יכול לסמוך על אף אחד באופן עיוור שהם לעולם לא יאבדו את המסמכים שלך, נכון? עם זאת, אתה יכול לסמוך על חוזה חכם על כך שאף פעם לא תאבד את הרשומות שלך מכיוון שהם יצפנו אותם בספר חשבונות משותף.

חוזים חכמים אמינים לחלוטין. הם מבצעים את כל עבודתם באופן אוטומטי באמצעות הרשת שלהם. לכן, לא יהיה חשש לאבד, לתפעל או להיתקל בשגיאות בתיעוד שלך. תהיה ביצוע אמין לחלוטין של כל תהליך.

 • תוצאות מובטחות

חוזים חכמים מאפשרים לחבר שלה ליצור הסכמים לבד. אך עליהם לעשות זאת בעקבות כמה כללים שיהפכו את העסקאות למשמעותיות יותר. לא תהיה הפרעה של בתי משפט חיצוניים. אתה רק צריך לעקוב אחר כל הכללים שהם מחייבים אותך.

 

פרק 8: חסרונות של חוזים חכמים

אין שום דבר בעולם עם קושי או חולשה כלשהם. לחוזה החכם יש גם חולשה מסוימת. בואו נראה מה הם יכולים להיות.

 • סודיות

להיות שקוף זה טוב. אבל לא תמיד. לפעמים יש כמה דברים מכריעים הדורשים פרטיות. כמה דוגמאות לחוזים חכמים כמו Hyperledger מספקות למשתמשיה את החוזה הפרטי החכם. אך דוגמאות לחוזים חכמים כמו Ethereum אינן מציעות פרטיות זו למשתמשיה.

 • שְׁגִיאָה

אתה יודע שקידוד מצפין את טכנולוגיית החוזים החכמים. וזו משימה די קשה לפענח אותם. אבל מה אם הקודנים יעשו כמה טעויות בקוד והמשתמשים בו יהיו פרוצים שלא בכוונה? תהיה שאלה של דיוק.

 • מידע לא אמין

נכון שיהיה עיבוד ללא שגיאות עם הנתונים המוקלטים. אבל, ממש בהתחלה, יש אפשרות קלה לאחסן מידע שגוי. במקרה כזה, כל התהליך יהיה שגיאה עם המידע השקרי הזה.

 • חוזים רמאים

חוזים חכמים blockchain הם ביצוע עצמי. זה מדהים ועוזר. אבל אם האקר פרץ את המערכת במקרה, הוא יוכל לבצע כל פעילות בלתי חוקית שתבצע גם את עצמה.

 

פרק 9: שש דוגמאות לחברות מבוססות חוזים חכמות שנמצאות במשחק

חוזים חכמים משנים את העולם בזמן שאנחנו מדברים. לאחר ההקדמה הם סוף סוף החלו להפיץ את שורשיהם בכל תחום התעשייה. מכיוון שאת’ריום היה הראשון בתחום, כיום רוב החברות משתמשות בפלטפורמת את’ריום כדי ליצור חוזה.

בדוק את הדוגמאות החוזיות החכמות האלה, שכבר משתמשות בטכנולוגיה החדשה כדי להוביל בעולם התחרותי.

בואו נראה מה הם.

Slock. It and Share&לחייב

Slock. זה משנה את הדרכים האופייניות של העולם והכלכלה. הכל בזכות חוזים חכמים. עסקים רבים משתמשים כעת ב- Slock. זה כדי להבטיח שכל התשלומים, המניות והשכירות שלהם אוטומטיים.

Slock. זה הראה לעולם עם המניה האחרונה שלהם&גבו שיתוף פעולה עד כמה החוזים החכמים יכולים להיות שימושיים. כעת בעזרת הטכנולוגיה החדשה הזו, תהליך תשלום דמי השכירות של תחנות הטעינה לרכב חשמלי הוא אוטומטי.

Slock. היא גם מפתחת רשת אחרת בשם Universal Sharing Network. זוהי פלטפורמה פתוחה בה מפתחים יכולים לפרוס יישומי בלוקצ’יין. לאחר סיום, היא תוכל להוסיף אובייקטים נוספים של צד שלישי כגון מוצרים, שירותים וכו ‘.

Etherparty

חברת הסטארטאפ הזו מכונה ‘יוצר החוזה החכם’. מדוע?

ובכן, הם מספקים פלטפורמה שתעזור לך לבנות את החוזים החכמים שלך. הם כבר השיקו אשף חוזים עם יותר מ -500 איש הרשומים לפרויקט.

המשתמשים יקבלו תבנית בטא מוכנה מראש בפלטפורמות שלהם כדי לעזור להם לבנות חוזים משלהם.

אבל מה אם אתה לא יודע לקודד? אל דאגה, עם Etherparty לא תצטרך. יש להם תבניות שהוכנו מראש של חוזים חכמים שונים כגון הסכמי נדל”ן, ניהול שרשרת אספקה, חוזי נאמנות, יצירת אסימונים, הסכמי קבלן ועוד רבים וטובים..

התהליך הוא מהיר וקל, ואנשים היו מסתגלים אליו די מהר.

Fizzy AXA

AXA היא חברת תעופה צרפתית, שבמקרה משתמשת בחוזה החכם במלואן. הרעיון הוא די פשוט באמת. אנו יודעים כיצד טיסה מאוחרת יכולה לקלקל חופשה או סיור רשמי. אך ההתמודדות עם הפיצויים גרועה בהרבה.

לקבל פיצוי על טיסות מאוחרות זה קשה, והכי חשוב לפעמים הביטוח שלנו לא מכסה את זה. הסיבה תלויה בסיבת העיכוב, וזה יכול להיות כאב ראש להחזיר את הכסף.

בעזרת Fizzy, תוכל לקבל פיצוי ללא כל טרחה. אם הטיסה שלך מאחרת יותר משעתיים, הטענת את פרטי חברת התעופה שלך לאפליקציה; תקבל הודעה.

ההודעה תודיע לך על אפשרויות הפיצוי שלך, ולאחר שתבחר בהן הכסף ייכנס לחשבון שלך.

השימוש בדוגמאות של חוזים חכמים כאן נפטר מכל הפסד הקשור לחברות תעופה ומפצה על הפסדים גם מחוץ לכיסוי הביטוחי. הביטוח עובד רק עם טריגר, ובשביל Frizzy AXA ההדק הוא טיסה מאוחרת ביותר משעתיים.

עם זאת, מוצר זה זמין לעת עתה רק בארה”ב ובפריז. הם מתכננים להרחיב אותו בסוף 2018. עדיין תצטרך לשלם דמי מנוי.

נסיגה

כפי שציינתי קודם, אחד ממקרי השימוש הנפוצים של חוזים חכמים הוא ענף הנדל”ן. כדי להגשים זאת, חברת ‘Propy’ מתחילה לשלב חוזים חכמים במערכת שלהם.

העסקה הראשונה התרחשה בספטמבר 2017, שם קונה קונה דירה ב 60000 $ באוקראינה.

סוג זה של עסקות חוצות גבולות יכול לפתוח את הפוטנציאל האמיתי של ענף הנדל”ן יחד עם חוזים חכמים.

זו אחת הדוגמאות החכמות הגדולות ביותר. משתמש יוכל לחפש נכסים וליזום הצעות מחיר. לאחר שעבר תהליכים ספציפיים, נלקחות אפשרויות אבטחה אחרות כדי להבטיח משחק הוגן.

קונה פוטנציאלי יכול לשריין נכס בכמה כסף ואז לשלם לאחר שהניירת נעשית. אם מסיבה כלשהי המוכר לא רוצה למכור את הנכס, הקונה יקבל את הכסף בחזרה.

כל חתימה או מסמכים אחרים משותפים דרך האפליקציה, ולא משנה היכן אתה גר.

פוליווארם

פוליווארם היא חברה מיוחדת במינה, העובדת עם שוק מודיעין האיומים. הודות לבלוקצ’יין החכם החכם עכשיו הם יפעלו חלק מתמיד. כל מפעל או שגריר יכולים לפרסם את שכרם ברשת יחד עם תגמול מוגדר.

האדם שמקבל את זה נכון מתוגמל בצוף סמלי משלו. לאחר הערכת פעולותיהם, הכספים משוחררים אוטומטית למומחים.

תהליך זה מאפשר למומחה להיפטר מפרצות אבטחת הסייבר ומבטיח הגנה טובה יותר לכולם.

מְאוּכלָס בִּצְפִיפוּת

מימון חשבוניות הוא עוד דרך נהדרת לבעלי עסקים לקבל את הכסף מכל חשבוניות שלא שולמו. רוכשי החשבונית ישלמו כסף מראש וישתלטו על החשבונית. לאחר שיש לחייב מספיק כסף לשלם את החשבונית הם מקבלים את הכסף שנותר.

פופולרי לוקח את התהליך הזה לרמה אחרת לגמרי. כרגע הם מקומיים בלבד, אך הם תופסים אט אט גם את השווקים הגלובליים. היפטרות מהמתווך מאיצה את התהליך כאן.

אין טעות אנוש בעת שכפול החשבונית או צורה אחרת של חישובים מוטעים. בעזרת Populous לאחר העלאת החשבונית לרשת והגדרת תנאים ספציפיים, העסקאות נעשות באופן אוטומטי בעזרת חוזים חכמים blockchain.

 

פרק 10: מדוע אנשים מתייחסים כל כך לגבי חוזים חכמים Blockchain?

חוזים חכמים הם אנשי קשר ייחודיים להפעלה עצמית המופעלים באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים. כל תקופת תנאי החוזה בנויה באמצעות קודים, והקוד פועל בפלטפורמה מבוססת הבלוקצ’יין. כל עסקה ברשת זו שקופה, ניתנת למעקב ובלתי הפיכה.

מצד שני, חוזה רגיל מתאר רק את התנאים הללו אך לא ממש אוכף את הקשר.

קשר קבוע עשוי להיות נאמן למילה שלו או לא, אך חוזה חכם תמיד יהיה נכון לתנאים. אם משהו נופל מאחורי הכללים, החוזה ינקוט באופן אוטומטי בהתאם לפיו.

לכן, אין סיכוי לחוסר אמון או למצבים לא בריאים אחרים. זה לא מאפשר לפרוץ ולקבל יתרון מיוחד.

אז, תגיד לי, לא צריך להיות לי הייפ סביב הטכנולוגיה החדשה הזו.

החוזים החכמים של Ethereum היו הראשונים שבנו את השוק, וזה רק התחלה. רשתות חסימות נוספות כוללות כעת אפשרות זו מכיוון שחוזים חכמים הפכו לחלק חיוני מכל טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

 

פרק 11: מדוע חוזים חכמים עדיין אינם מיינסטרים?

למרות כל היתרונות, לחוזים חכמים יש כמה חסרונות גדולים. הרעיון חדש למדי ומדי פעם מוגדרות מגבלות חדשות.

העיכוב העיקרי הוא הגישה. כל משתמש ללא ידיעת תכנות לא יוכל לגשת אליו כיוון שעליך לקוד בתנאים. לכן, עבור אנשים שאינם מתכנתים, טכנולוגיה זו פשוט נותרה מושג, ושום דבר אחר והשיעור של אותם אנשים אינם גדולים.

זה עדיין יזדקק לידע נוסף כדי לבצע את כל עריכות המערכת ולעדכן את הקוד בכל פעם שמשהו משתנה.

חוזים חכמים עשויים לחסוך לכם כסף רב על ידי היפטרות מעורך הדין או המתווך. אבל הם לא ייפטרו מהעובדה שאתה צריך להיות מתכנת.

חלק מהחברות ניסו לחסל את הבעיה הזו. עם זאת, בעיה זו באמת חוסמת את הצמיחה של חוזים חכמים. זו הסיבה שהם עדיין לא מיינסטרים.

הבעיה היא עצומה, ומפתחים רבים ניסו להיפטר ממצב שפת הקידוד מהטכנולוגיה הזו. אחד הפרויקטים הוא סודי. זהו עורך וירטואלי שפותח במיוחד כך שכל משתמש שאינו מתכנת יוכל להשתמש בו ללא שום בעיה.

 

פרק 12: עתיד החוזים

לאחרונה התרחשה בשוק טכנולוגיה נהדרת להפליא והיא החליפה את התהליך המסורתי הישן של הטיפול בחוזים ובהסכמים. זוהי טכנולוגיית הבלוקצ’יין החדשה יחד עם בלוקצ’יין החוזים החדשים שלה. ברוך הבא לעולם טכנולוגיית הבלוקצ’יין והחוזים החכמים שלה.

בהתחלה, הוא נוצר בעיקר כדי לשמור על מטבע הקריפטו של הביטקוין. אבל, זמן קצר לאחר מכן, היזמים מבינים עד כמה הטכנולוגיה יכולה להיות פוטנציאלית להחליף את מערכת אחסון התקליטים המסורתית. יש גם מטבע קריפטוגרפי בשם Ethereum. הם גם ראו באתריום את העתיד לטכנולוגיית החוזים עם פלטפורמת הבלוקצ’יין הבלעדית שלה.

הבלוקצ’יין הוא ספר חשבונות דיגיטלי עצום. ספר ספר זה יכול לשמור תיעוד של כל דבר חשוב עם הפרטים המפורשים. חוץ מזה, אתה יכול להשתמש בזה כדי לנהל רישומים של חשבונות פיננסיים, פעילויות בעלות, תביעות, תעודות לידה ופטירה, הליכים רפואיים ודברים חשובים אחרים שקוד המחשב יכול לרשום..

פרק 13: 6 פלטפורמות חוזה חכמות שהפתיעו אותך בוודאות!

 1. את’ריום

אוקיי, אז בואו נתחיל כבר עם תחילת סיפור החוזים החכמים. את’ריום יזכה לשבחים על פיתוח המצאה כה מדהימה. ובכן, אם לומר את האמת, את’ריום עם ה- ERC-20 האסימוני והחוזה החכם שלהם יכולים לקרוא לעצמם הסטארט-אפים הטובים ביותר במאה העשרים.

בהיותו החלוץ, Ethereum מחזיקה בתפקיד המובילה בשוק כאשר אנו מדברים על חוזים חכמים. פלטפורמת את’ריום החלה את דרכם בשנת 2015. מאז תחילת דרכם, הם התפתחו רבות והתמודדו עם קשיים כמעט בכל שלב אחד. עכשיו יש חוזים חכמים לכל דבר, החל מספורט אלקטרוני וכלה ב- ICO.

אין ספק, אחת הסיבות העיקריות לכך שהם נמצאים בצמרת תהיה התמיכה החזקה להפליא שלהם והקהילה הנפלאה שלהם. הם הגדירו מערכת כללים ותקנות לשמירה על החוזים ועל תקינות טכנולוגיית הבלוקצ’יין. מדוע אנשים סומכים על את’ריום? ובכן, המדיניות שלהם פשוטה ולא מסוכנת כלל.

סיבה מרכזית נוספת לקרוא להם המלך תהיה האמינות שלהם. עם שווי השוק הגבוה ביותר, יש ללא שום ספק נוסף על צורתם.

יתר על כן, את’ריום פיתחה שפת תכנות משלהם – סולידיות. בעוד שהמוצקות היא פשוטה וקלה מאוד לאיסוף, לא כולם יודעים הרבה על מוצקות. אפשר לומר שזה אחד הסיכונים הגדולים ביותר עבור את’ריום.

כפי שאמרנו, את’ריום פגע בכמה מהמורות לאורך הכביש. קודם כל למערכת האבטחה שלהם היו כמה פגמים חמורים. דוח אומר שלמעלה מ -34,000 חוזים חכמים יש באגים רציניים. עם הפופולריות הגוברת של Ethereum, התקפות הסייבר גדלו אוטומטית. איננו בטוחים מתי את’ריום יקבל מכה גדולה מהתקפות אלה.

יתרונות

 • אין צורך בעלות התקנה. כל אחד יכול להצטרף לפלטפורמה.
 • אסימון ה- ERC-20 המקובל זמין.
 • יש שפת התכנות שלהם לחוזים חכמים לשם שמות המוצקות.
 • הנחיות פשוטות זמינות למפתחים ולקודדים.
 • קהילת תמיכה ידידותית חזקה.
 • משתמשים יכולים ליהנות מהשימושיות הרחבה של Ethereum.

חסרונות

 • איום הקשור לעומס יתר ברשת.
 • קצת יותר יקר מהפלטפורמות המתחרות.
 • בעיות אבטחה ותקלות.

 

 1. בד Hyperledger

ניתן לומר כי Hyperledger Fabric הוא היריב הגדול ביותר של את’ריום, מוביל השוק. פרויקט Hyperledger החל גם בשנת 2015. ובכן, טכנית מאוחר יותר מאשר את’ריום. הם החלו את דרכם בסוף אותה שנה, בדצמבר.

מסגרות רבות פותחו כבר במסגרת פרוייקט השמות Hyperledger – Burrow, Fabric, Sawtooth ו- Indy.

יבמ היא היזמית המפתחת של Hyperledger. אז ציפינו שהם יהיו מתחרים קשוחים של את’ריום. ואכן הם הוכיחו את עצמם כמתחרים הקשים ביותר שלהם.

אם אנחנו מדברים על אלגוריתם הקונצנזוס, יש להם מבנה הבלוקצ’יין המותר. בעוד שלאת’ריום יש סולידיות, יש ל- Hyperledger JavaScript. זהו יתרון גדול שכן JavaScript היא שפת תכנות מוכרת בקרב קודנים.

מלבד JavaScript, הם מקבלים את Go ושפות אחרות. לכן, קודנים אינם חייבים להיות מהימנים בשפה אחת בלבד.

לגבי נושא הבטיחות והאבטחה, הם פחות פגיעים בהשוואה לאת’ריום. אֵיך? ובכן, יש להם רשת הבלוקצ’יין המותרת. אז כל זהות המשתמשים ידועה לחברה. באופן טבעי, Hyperledger פחות פגיע להתקפות סייבר ופשעים מקוונים.

יש לו כמה חסרונות. קודם כל, אין להם אסימון משלהם. זה מגביל את סוג החוזים החכמים הזמינים בפלטפורמה.

יתרונות

 • חינם לשימוש מכיוון שהוא מקור פתוח
 • מגובה על ידי יבמ.
 • רשתות מורשות מבטיחות הגנה טובה יותר.
 • מגוון רחב של שפות תכנות זמין.
 • רכיבי התוסף מושלמים.
 • ביצועים אמינים.

חסרונות

 • אין לו אסימון משלו.
 • מגבלה על סוג החוזים החכמים שיש.

 

 1. Nem

אם היינו חולקים את רשימת רשת הבלוקצ’יין על סמך אבטחה, ברור ש- Nem היה מופיע בראש הרשימה. אפילו המסע שלהם התחיל במרץ 2015. ובכן, אפשר לומר ש 2015 היא הפריים טיים של כל החוזים החכמים.

Nem משתמש בג’אווה. ג’אווה היא אחת משפות התכנות הפופולריות והנפוצות ביותר. לכן, לא תצטרך ללמוד סולידטי כדי להיות מפתח. הידע שלך ב- Java הוא די והותר.

שחרור העדכון של Catapult ו- Mijin 2.0 הפך את הפלטפורמה לבטוחה עוד יותר. בהשוואה ל 15 העסקאות של Ethereum לשנייה, Nem יכולה להתמודד עם עד 100 לשנייה.

יתרונות

 • פותח בג’אווה.
 • שמישות קלה יותר.
 • ביצועים מעולים.

חסרונות

 • קהילת התמיכה אינה חזקה מספיק.
 • לא מבוזר באמת.
 • אין הרבה כלים ומשאבים זמינים.

 

 1. כּוֹכָבִי

Stellar היא פלטפורמת הבלוקצ’יין החכמה הוותיקה ביותר. הסיפור שלהם התחיל בשנת 2014. לאחרונה, הרבה שמות גדולים בשוק הודיעו כי ישתמשו בפלטפורמת Stellar במערכת שלהם..

ובכן, העניינים עלו מדרגה לאחר שיתוף הפעולה של IBM ו- KlickEx עם Stellar. עכשיו הם קוראים לעצמם הדרך הטובה יותר לבצע עסקאות חוצות גבולות, במיוחד בדרום האוקיאנוס השקט.

כוכבים היא פלטפורמה הרבה יותר פשוטה וידידותית למשתמש בהשוואה לאת’ריום. הם מתמקדים בעיקר ב- ICO וחוזים חכמים. יתר על כן, ישנם פחות דיווחים על התקפות ובעיות אבטחה בפלטפורמת Stella20Smartr.

יתרונות

 • מונחה ICO.
 • זול יותר מאשר את’ריום.
 • פלטפורמה פשוטה יותר וביצועים משופרים.
 • נתמך על ידי IBM ו- KlickEx.

חסרונות

 • לא יכול להתמודד עם פיתוח מורכב יותר של חוזה חכם.

 

 1. NEO

ראשית טריוויה! NEO מכונה לעתים קרובות “האת’ריום החדש” או “האתריום של סין”. למה? NEO הוא בעצם Ethereum אבל הרבה יותר טוב ומהיר. הם מאמינים בהקמת “כלכלה חכמה” בשוק עם מערכת רשת מבוזרת.

כלכלה חכמה היא חוזה חכם עם נכסים דיגיטליים וזהות דיגיטלית. הרעיון חדשני. יתר על כן, NEO גיבה מהממשלה הסינית, מיקרוסופט ו- IBM. אז, NEO כאן כדי להשפיע, על זה, אנחנו יכולים להיות בטוחים בכך.

אבל למה זה מושווה לאת’ריום כל הזמן? ובכן, NEO מאמצת את כל התכונות הנהדרות של פלטפורמת Ethereum כולל מכונות וירטואליות. אה, אתה לא צריך ללמוד מוצק להתפתחות. הידע הישן והטוב שלך ב- JavaScript מספיק למדי.

הם אפילו המציאו את החכם החכם 2.0. חוזים כאלה כוללים שלושה חלקים,

 • NeoVM,
 • DevPak ו-
 • InteropService

יתרונות

 • חכם חוזה 2.0 זמין.
 • JavaScript זמין לפיתוח.
 • יכול להתמודד עם 10,000 עסקאות בשנייה.
 • המצאת הסמארט
 • מגובה על ידי ממשלת סין, IBM ו-

חסרונות

 • מוסדר על ידי ממשלת סין. אז, זה לא באמת מבוזר.
 • קיימות מספר שרשראות שורש.

       6. NXT

NXT הגיע למקום בשנת 2013. הם למעשה מבוגרים מסטלר ואת’רום. היה להם חזון ליצור פלטפורמה פתוחה שמשתמשים משתמשים בה כדי ליצור איזה יישום שהם רוצים לפתח. כמו כן הם יספקו מערכת תשלומים שמשתמשים יכולים לסמוך עליהם.

חלק מהאנשים אמרו ש- NXT זקנה מכדי להתמודד עם התחרות. אבל הם הגיעו שוב עם זמן המפץ! עם השקתם של Ardor NXT 2.0, הם יוצרים שוב באז לא מכיוון ש- NXT ישן מדי, אלא מכיוון שמדובר בבלוקצ’יין כל כך משוכלל ומוכח ומלא בתכונות מובנות. יש להם טונות של תכונות ותוספות שהופכות אותם למושכים באמת.

NXT מאפשר לך להעביר את הנכסים שלך באופן חופשי ללא הטרחה של המערכת המסורתית על ידי חתימה על אגרות חוב ותהליכים מסובכים. השוק מסייע ביחד לרכוש ולמכור צדדים ביחד. מעשה כזה פותר לחלוטין את הצורך בעין שלישית.

למעשה, הם מספקים דרך אחרת להפגיש בין הצדדים. הצד המוכר מספק קישור להורדה למוצר או לשירות שהם רוצים להציע. הקונה יכול להשתמש בקישור כדי לקבל את ההטבה. פשוטו כמשמעו.

ל- NXT מתקן אחסון בענן למשתמשים. הענן מאובטח מפני האקרים והתקפות סייבר בניגוד למחסני הענן הנפוצים הזמינים.

NXT מציעים למשתמשים גם אפשרות ליצור מטבע קריפטוגרפי משלהם. אתה יכול להאמין לזה? המערכת הכספית שלך. אתה יכול אפילו לדשדש מטבעות. שמות גדולים רבים בתעשיית הבלוקצ’יין לא מציעים הצעה כזו למשתמשים.

יתרונות

 • מערכת הצבעה מתקדמת.
 • אלגוריתם קונצנזוס הוכחה על העניין.
 • יצירת מטבע קריפטוגרפי משלו.
 • שירות ענן נתונים מאובטח.

חסרונות

 • אין אפשרות לכרייה.

 

פרק 14: השוואה בין פלטפורמות החוזים הפופולריות החכמות

עיין בטבלה זו כדי להיות ברור לגבי 6 הפלטפורמות הטובות ביותר לחוזים חכמים.

קטגוריה את’ריום בד Hyperledger NEM כּוֹכָבִי NEO NXT
הושק מאז 2015 2015 2015 2014 2016 2013
אסימונים ERC-20, ERC-223, ERC-777 אסימון קומה (פיתוח מתמשך) XEM XLM אסימוני NEP-5 NXT 1.0, NXT 2.0 (Ardor)
שפת חוזה מוּצָקוּת גולנג, JavaScript Java, C ++ XEM C ++, Go, Java, JavaScript, Python, Ruby, Shell .NET, Java, Kotlin, C, C ++, Go, Python, JavaScript ג’אווה
קוֹנסֶנזוּס

אַלגוֹרִיתְם

PoW, PoS (עתיד) No-op, PBFT, SIEVE נקודת עניין SCP dBFT PoS
ניתן לתכנות כן כן לא כן כן לא
נכסים אסימונים של ERC ספרה, מטבע VIVA זמין e-IOU אסימונים GoverningToken, UtilityToken, NEP-5 זמין
הַצבָּעָה צד 3 צד 3 לא כן כן, הציגו 2 מערכות הצבעה חדשות כן
אַלמוֹנִיוּת לא כן לא לא לא דשדוש מטבעות
עסקאות לשנייה 15 3,500 100 10,000 10,000 100
יתרונות ללא עלות התקנה, תמיכה חזקה, שימושיות רחבה יותר קוד פתוח, אבטחה טובה יותר, מגוון רחב של שפות עסקאות מולטי-סיג, Eigentrust ++, העברת הודעות מוצפנת ממוקד ICO, זול יותר, מהיר יותר חוזה חכם 2.0,

מהר יותר, מספר שפות זמינות

עסקאות מולטי-סיג, ידידותי להפעלה, כינוס, גיזום עסקאות
חסרונות עומס יתר ברשת, בעיות אבטחה אין עדיין אסימונים פעילים דמי עסקה לא יכול להתמודד עם פיתוח חוזים מסובך מוסדר על ידי ממשל סיני.  אין אפשרות לכרייה

 

פרק 15: מתקפות סייבר והאקרים: כמה חכמים באמת?

תקרית האק של DAO

ארגון אוטונומי מבוזר ידוע יותר בשם DAO. אתה יכול לקרוא להם יישום נהדר של חוזים חכמים של אתריום. הרעיון הוא ממש פרקטי ופותר הרבה בעיות עבור ארגונים שיש לנו בימינו. DAO הוא מודל חברה מבוזר באמת. ללא כל גוף שלטוני, הארגון יכול להתנהל בצורה חלקה.

אבל, פרצת אבטחה ב- 18 ביוני 2018. זעזעה אותנו. הילוד “ילד DAO” נפרץ. הפקידים באת’רום הבחינו כי את’ר מסתובב מ- DAO. יתר על כן, מאזן האתרים החל לרדת. את’ריום איבדה 3.6 ETH בגלל הפרת אבטחה זו. בשלב זה, שווי של 3.6 מיליון ETH היה 70 מיליון דולר.

את’ריום פעל מהר כדי למתן הפסד כזה. הפעולה הראשונה שביצעו הייתה מזלג רך רגיל של 28 יום. רך כזה יזהה את העסקאות שבוצעו מ- DAO וירשם אותן ברשימה השחורה. אבל המצב היה על הסף הם הצביעו למזלג קשה.

מזלגות קשים יכולים להחזיר את ה- ETH שנגנב מפריצה להחזר החוזים החכמים. ההחלטה החכמה שלהם הפחיתה את ההשפעה בוודאות אך לא הצליחה לבטל את העובדה שבבעיות האבטחה של Ethereum.

 

פריצת ארנק ארנק עם חתימות רבות של Parity

ארנקים הם דברים נפוצים למדי לניהול מטבעות קריפטוגרפיים. Parity פיתחה ארנק שמאפשר ריבוי חתימות. ארנקים אלה זקוקים לחתימות דיגיטליות מרובות לפני העברת Ethereum.

אולם ל- Parity Multi-sig Wallet v1.5 היו בעיות פגיעות חמורות. כמה האקרים ניצלו זאת. ב -18 ביולי 2017, העדים העולמיים עדים בפעם השנייה של את’ריום הפרת אבטחה. הפעם שדדו האקרים 150,000 ETH. הסכום שווה ל -30 מיליון דולר.

אבל איך? זו השאלה הגדולה.

התוקפים השתמשו בשתי עסקאות לחוזים הנפגעים. העסקה הראשונה תשתלט על הבעלות על Multi-sig. השנייה תזרוק את הכספים. כדי לחלץ את לוגיקת הבנאי לספרייה, הם השתמשו בפונקציה delegatecall.

לאחר מכן, כל אחד יכול להתקשר לספרייה ולבצע שינויים. לאחר מכן התקשרו התוקפים לפונקציית initWallet כדי להשיג את הבעלות על החוזה. כך גנבו התוקפים כ -30 מיליון דולר.

הקפאת ארנק זוגיות

ארנק הזוגיות נכנס לשערורייה למעשה פעמיים. בשערוריה השנייה הזו, משתמש בשם 199 הקפיא בטעות את ארנק הזוגיות והשמיד 300 מיליון דולר (כ -500,000 ETH). זה קרה בתחילת נובמבר 2017.

199 לאחר האירוע התייחס לשרשור כי מדובר במעשהו ו”הרג אותו בטעות “. 199 ככל הנראה יש לך חשבון GitHub ריק. אנחנו עדיין לא בטוחים במהותו. זה יכול להיות תאונה או אולי התקפה מכוונת, מי יודע?

אז, איך עשה 199 פרצו את זה? בעצם הוא השתמש בשתי פונקציות – פונקציית initWallet () ופונקציה kill (). הוא קרא לפונקציה initWallet () כדי להיות הבעלים של הספרייה ואז השתמש בפונקציה kill () כדי להשמיד את הספרייה.

הוא ביקש התנצלות אך זה לא יעזור לשחזר את 500K ETH האבודים. ובכן, החוקרים מאמינים כי בעיית הליבה היא בקודים הכתובים ב- Solidity.

תקרית הבנקור

מה אם חברת בלוקצ’יין תאבד כסף בגלל האקרים והתקפות סייבר? ובכן, אירוע כזה התרחש. בנקור, חברת הקריפטו הפסידה כ 23.5 מיליון מטבעות. ביניהם, 12.5 מיליון היו ETH, מיליון היה פונדי X, ו -10 מיליון היו מטבע בנקור בשם BNT.

בנקור עדיין מנסה להחזיר את הסכום. הם כבר נקטו צעדים כדי שההאקרים לא יוכלו לחסל את הסכום שגנבו. אך לא היה שום סימן לשמיעת חדשות טובות.

 

מחשבות אחרונות

הגיע הזמן שהעולם יקפוץ קפיצה ויעשה מערכת טובה יותר כדי להערים על המערכות המסורתיות הישנות יותר. חוזים חכמים יכולים להביא לשינויים מהפכניים באופן שבו אנו עושים עסקים כרגע. כן, יש עדיין הרבה פגמים והמון סיכונים, אבל זו התחלה נהדרת וחיובית לעידן חדש.

המאפיינים הייחודיים של החוזים החכמים הופכים את המערכת לרווחית ומושכת כל כך. אנחנו מדברים על תכונות כמו חוסר שינוי ומערכת רשת מבוזרת. אך זכרו תמיד, כל המערכת תלויה באמון בין הצדדים הנוגעים בדבר.

אבל אנחנו יכולים בקלות להניח משהו עכשיו – חוזה חכם הוא העתיד. אנו מאמינים לאורך זמן; המערכת תהיה מלוטשת ונקיה מכל הפגמים שבתוכה.

ובכל זאת, האם אתה רוצה לדעת יותר על כל החדשות והמאמרים המרגשים על טכנולוגיית הבלוקצ’יין? הירשם לניוזלטר שלנו והקדם את קו המגמה!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map