אבטחת בלוקצ’יין: הגנת פרימיום לחברות

עם התקפות הסייבר הגוברות מדי שנה, רבים שוקלים כעת אבטחת בלוקצ’יין להגנה מלאה. ובכן, טכנולוגיית הבלוקצ’יין פורחת כבר תקופה ארוכה והיא פופולארית כבר למגזרים רבים.

החל מניהול שרשרת האספקה, שירותי בריאות, פיננסים, אנרגיה, IoT, ורבים אחרים עכשיו זה מתחיל להתפשט גם לתחום הביטחון..

עם זאת, רבים מכם די סקפטיים לגבי כל הרעיון של אבטחת בלוקצ’יין והאם הוא מסוגל להתמודד עם העומס.

כדי לעזור לכם להבין אם עליכם לשקול אבטחת בלוקצ’יין לארגון שלכם, אנו אוספים את כל המידע הדרוש אודות אבטחת סייבר. אז היום, אני אדבר על כל מה שיש לדעת על אבטחת סייבר של בלוקצ’יין.

Contents

תוכן העניינים

פרק -1: מהי אבטחת סייבר?

אבטחת סייבר היא דרך להגן על מחשבים, מכשירים ניידים, שרתים, נתונים, רשתות ומערכות אלקטרוניות מפני התקפות זדוניות. חלקכם אולי מכירים את זה כאבטחת מידע אלקטרונית או אבטחת טכנולוגיית היווצרות.

ניתן להחיל מונח זה בקטגוריות רבות, כגון עסקים על מחשוב מכשירים ניידים. עם זאת, בעיקר, הם מחולקים לשישה סוגים של קטגוריות. ובכל מקרה אבטחה חיונית.

 • אבטחת רשת:

זה בעיקר הנוהג לאבטח כל סוג של רשתות מחשבים או שרתים מפני פולשים. יתר על כן, הם יכולים להיות תוכנות זדוניות אופורטוניסטיות או כל סוג של תוקפים ממוקדים.

 • אבטחת מידע:

סוג זה של אבטחת סייבר יגן על פרטיות או נתונים או על תקינות כל סוג של מידע באחסון או כל דבר שמועבר.


 • אבטחת יישומים:

אלה בעיקר פרוטוקולי האבטחה ששומרים על התקנים או כל תוכנית נקייה מתוכנות זדוניות. במציאות, מכשיר או יישום שנפגעו יכולים להציע גישה למידע שהוא נועד להגן עליו.

יתר על כן, בשלב האפליקציה יתחיל תהליך אבטחה מוצלח לפני שהיישום בכלל יכול להשפיע על המכשירים.

 • אבטחה תפעולית:

בעיקר סוג זה של אבטחה מטפל בכל ההחלטות או התהליכים הדרושים להגנה על כל נכסי הנתונים. יתר על כן, זה מונח מטריה מכיוון שהרבה תהליכים נכנסים לקטגוריה. במציאות, רמות ההרשאה או כללי הגבלת הגישה למשתמש נופלים כאן.

יתר על כן, קביעת היכן ואיך יישמר המידע הוא גם חלק גדול מעניין זה.

 • אבטחה עסקית:

זה אחד ההליכים הביטחוניים הגדולים. במציאות, אבטחה עסקית תדרוש שילוב של כל קטגוריות אבטחת הסייבר. עם זאת, הם עשויים לדרוש בקנה מידה גדול. כמו כן, עסק צריך לשמור על שירות חומת האש כאשר יש לו נכסים או משאבים מינימליים. לפיכך, פרוטוקולי אבטחה רבים נועדו להשתמש במשאבים פחותים אך מציעים יותר תפוקות.

 • התאוששות מאסון:

זה חלק הכרחי בכל פרוטוקול אבטחה ברשת. כל ארגון או יחיד יצטרכו להיות אחראים לכל אירוע או אובדן נתונים. יתר על כן, זה יותר כמו תוכנית גיבוי, אם איכשהו האבטחה לא הצליחה לעצור את ההתקפה.

 • חינוך למשתמשי קצה:

לבסוף, חינוך למשתמשי קצה יעזור לכל סוג של עסק להבין את הגורם הבלתי צפוי ביותר – האנשים, טוב יותר. בדרך כלל, שגיאות אנושיות גורמות לרוב מערכת האבטחה להיכשל מכיוון שהיא מתרחשת מבפנים.

במציאות, רוב העובדים אינם יודעים להבחין בהבדל בין תוכניות מושפעות או לדעת אילו מיילים מכילים וירוסים. לכן חינוך למשתמשי הקצה באמת חשוב כשמדובר בביטחון מלא לארגון. בדרך זו אנשים מאובטחים מבפנים ומבחוץ.

האם אתה באמת זקוק לאבטחת סייבר?

לפני שאתה שואל את השאלה הזו, עליך לדעת כי אבטחת סייבר מהווה איום עצום בשנת 2019 עקב הגידול בשימוש בטכנולוגיה. ככל שאתה סומך עליו יותר, כך אתה צריך לשקול את האבטחה עבורו.

במציאות נראה שרבים חושבים שזה לא כל כך הכרחי, או שהם יכולים להסתדר בימיהם מבלי לקבל שום ביטחון.

עם זאת, זו לא האמת. בארה”ב בלבד, העלות הממוצעת של פשיעת רשת היא 13 מיליון דולר לארגונים. לא זו בלבד, אלא שהנזק לשנה צפוי להגיע ל -6 מיליון דולר עד שנת 2021!

כן! זה סכום עצום, והגיע הזמן שארגונים יתחילו לדאוג יותר לקונצנזוס של פשיעת רשת. לכן, כדי להילחם בכל הנושאים ולזהות מהו הקוד הזדוני, המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה חושב שעדיף שיהיו רשתות ניטור בכל עת..

כל אבטחת סייבר עומדת בפני שלושה סוגים של איומים –

 • פשע ברשת כולל קבוצה או אדם יחיד המכוון למערכת לשיבושים או רווחים כספיים.
 • מתקפות סייבר בגלל רווח פוליטי או מוטיבציה פוליטית כלשהי. יתר על כן, בעיקר אלה כוללים איסוף מידע לא אחר.
 • טרור הסייבר שמשתמש במכשירים אלקטרוניים כדי לגרום לפחד או לבהלה כלשהי.

מיועד לכל

במציאות, איומי אבטחת סייבר ישפיעו על כל סוג של תעשייה, ללא קשר לגודל. עם זאת, לשמות הגדולים יש את היעדים הגדולים מכולם. יתר על כן, זה לא מוגבל רק לתעשייה אחת. במציאות, תעשיות רבות כמו ממשל, פיננסים, ייצור, שירותי בריאות, שרשרת אספקה, IoT ורבים אחרים התלוננו על פשיעה ברשת..

חלקם עדיפים יותר מכיוון שהם יכולים לאסוף כספים או להשתמש בנתונים כדי לסחוט אנשים. במקרים אחרים, הם בעיקר מכוונים לעסקים שנוטים להיות במערכת רשת כדי להוציא נתוני לקוחות.

עם זאת, הבעיה היא שבעולם של ימינו אינך יכול להיות מחוץ לרשת או מחוץ לרשת. לכן, ההגנה על הנתונים שלך תהיה קשה יותר.

פרק -2: סוגים שונים של איומי אבטחת סייבר

אבטחת סייבר בבלוקצ'יין

 • הפרת נתונים

עד שנת 2019, ארגונים רבים יותר ממהרים להתחיל להשתמש באחסון נתונים בענן כמקום אחסון המידע שלהם. לכן, רבים שוללים את השיטות המסורתיות הישנות שלהם לאחסון כל המידע ולעבור לפלטפורמות מאובטחות יותר.

למרות שהם אולי נשמעים ממש בטוחים, הם לא לגמרי בטוחים כמו שאתה חושב. נושאים כמו גיבוי לא מקוון של נתונים במצב לא מקוון מתנגדים לבעיות נוספות. במציאות, המכונה הווירטואלית ברשת יכולה לגשת לקבצים שלך גם אם היא לא מקוונת.

לפיכך, הוא יכול לעצור את המפתחות, והדבר גורם למידע שהודלף. אבל למה זה קורה? ובכן, בדרך כלל באותה סביבה יכולה, יישומים רבים נוטים לפעול יחד. כתוצאה מכך, הם יכולים לגשת זה למאגר זה של זה בלי שום בעיות.

התרופה היחידה לבעיה זו היא להיות בררניים מאוד בעת בחירת ספק הענן שלך. עם זאת, עדיין, זה לא יכול להבטיח 100% בטיחות מפני הפרות נתונים.

 • ממשק משתמש לא מאובטח של יישום

אולי אתה כבר ספק ענן. עם זאת, לא תהיה היחיד שמשתמש בממשק, נכון? ובכן, זה יוצר חור אבטחה. במציאות, האבטחה של כל ממשק מסוים תישאר אך ורק על ספק הענן.

אז איך הפרה מתרחשת דרך ממשק המשתמש של היישום? בדרך כלל כאשר חסר אבטחה הדוקה, זה בדרך כלל נובע מתהליך האימות וההצפנה. לכן, ממשק האימות אינו מוגן מספיק כדי להרחיק את ההאקרים!

במציאות, נראה כי רבים מהארגונים לא בוחנים לעומק את מה שמציע להם ספק שירותי הענן שלהם. זה קורה כל כך הרבה פעמים, והם משלמים את המחיר בהתקפות סייבר.

 • התעללות בענן

עננים מנוצלים לרעה מאוד כשמדובר בהרשמה בפעם הראשונה. הרשה לי להסביר. נניח שאתה רוצה לקבל אחת מהתשתיות שלהם כהיצע שירות ולשם כך, עליך לשיר ולספק את פרטי כרטיס האשראי שלך.

לאחר ההרשמה, לאחר מספר ימים, אתה מתחיל לקבל הודעות דואר זבל והתקפות זדוניות אחרות. יתר על כן, אתה אפילו רואה את כרטיס האשראי שלך מקבל חשבונות עבור שירותים שמעולם לא השתמשת בהם. זוהי למעשה סצנה נפוצה.

אני לא אומר שכל ספק ענן זהה, או שהספקים נמצאים בו. עם זאת, חוסר האבטחה בתהליך הרישום מוביל בעיקר לנושאים אלה. למרבה הצער, ספקי השירותים אינם מצוידים ביישום אבטחה נהדר לשליטה מלאה בתהליך הרישום.

לכן כתוצאה מכך רבים מתעללים בסביבת הענן.

 • התקפה זדונית

התקפות זדוניות הן עוד איום אבטחת סייבר בשנת 2019 שעליך לפקוח על עיניך. במציאות, התקפת התוכנה הזדונית מתייחסת בדרך כלל לפעילות תוכנה זדונית שהם עושים מבלי שהבעלים ידע דבר.

יתר על כן, ישנם כל כך הרבה סוגים של התקפות זדוניות, ורובם מתרחשים מכל תוכנות או קבצים בחינם. כמו כן, מערכת אבטחת אינטרנט מעודכנת יכולה להוביל להתקפות של תוכנות זדוניות.

אם תוכנה זדונית איכשהו נכנסת לרשת ארגונים דרך אחד המחשבים, היא עלולה לגרום להרס רב.

 • תוכנות זדוניות חסרות תיקים

מדובר בעיקר בסוג של תוכנות זדוניות שנראה כי אין להן קיום כקבצים. יתר על כן, תוכנות זדוניות חסרות תיקים מסוכנות יותר מזו הרגילה מכיוון שלא תוכלו לזהות מהי התוכנית או הקובץ המושפעים.

אתה לא יכול למצוא את זה במערכת שלך. במציאות, הם תופסים את שטח ה- RAM וממשיכים לרוץ ברקע. עם זאת, הם נראים ברגע שהתוקפים מפעילים אותם, וזה מתחיל להעביר מידע לצד השלישי.

האקרים רבים משתמשים במערכת זו כדי להכניס תוכנות זדוניות לרשת הבנק באמצעות הכספומט. לכן, ברגע שהתוכנה הזדונית נכנסת למערכת, הם מפעילים את התוכנית ומקבלים שליטה מוחלטת עליה. יתר על כן, במקרים אחרים, הם יכולים גם להשתמש בסוג זה של תוכנות זדוניות כדי לפרוק סוגים שונים של תוכנות זדוניות.

במציאות, אלה קשה מאוד לאתר אפילו עם תוכנת אבטחה באינטרנט.

 • Crypto-Malware

ובכן, עם עליית המטבעות הקריפטוגרפיים בשנים האחרונות, האקרים רבים משתמשים כעת בשיטת פריצה חדשה זו. לכן, בעזרת תוכנות זדוניות קריפטו, כעת ההאקר יכול לקבל גישה לכוח המחשוב של האדם הנגוע. יתר על כן, הם משתמשים בו לכריית מטבעות קריפטוגרפיים.

אז ברגע שהדפדפן הנגוע שלך יתחבר לאינטרנט, ההאקר יקבל גישה אליו באופן אוטומטי וישתמש בו בכריית מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, זה לא מזיק ישירות או פוגע בך בשום צורה שהיא. אבל זה משבש את כוח העיבוד של המחשב ומאט אותו.

תראה את זמן הטעינה העודף ואת הביצועים האיטיים משום מקום. ולאחר זמן קצר, המחשב שלך יתקלקל בסופו של דבר בגלל כרייה מוגזמת.

 • איומים באפס יום

ברור שאתה יודע עד עכשיו שכל התוכנות לא כל כך מושלמות. במציאות, רוב התוכניות מתחילות עם חורי אבטחה הידועים כפגיעות. יתר על כן, פרצות אלה מנוצלות רבות על ידי האקרים. לפיכך, כאשר ההאקרים מבינים פרצה ומנצלים אותה לפני שהמפתחים יוכלו לתקן את הבעיה, מהווה איום של יום אפס..

לכן, גם אם התוכנית שלך הייתה לגיטימית או שהגיעה ממפתחים טובים, יכול להיות שהאקר יש סיכוי להתעלל בפרצות ולהעביר תוכנות זדוניות אחרות באמצעות זה. רק, דמיין שאחד המעסיקים שלך פתח קובץ והוא השיק תוכנת כופר למערכת.

אתה יכול לדמיין מה יהיו ההפסדים?

 • אובדן נתונים

אובדן נתונים יכול לקרות מכל סיבה שהיא. עם זאת, התקפות סייבר הן בראש סדר העדיפויות ברשימה זו. כל יום ארגונים רבים מתמודדים עם מחיקה ושינויים בנתונים שלהם ללא סמכות ראויה. יתר על כן, זה יכול להיות מתקן אחסון לא אמין להיות הגורם לכך.

עם זאת, זה כולל השלכה רצינית על ארגונים. איבוד הנתונים יגרום לנסיגה ענקית ולהפרעה לקו העסקי. יתר על כן, זה יכול לקלקל את המוניטין של המותג שלך; אתה יכול לאבד לקוחות ולאבד כספים.

כאן, בהתקפת סייבר, אני מתכוון גם מתוך המתקן. אם אין לך שיטת הגנה או זיהוי מתאימים, סביר להניח שזה ישפיע עליך.

 • פריצה

פריצה קיימת כבר דורות, ועכשיו זה דאגה עצומה לארגונים. אני לא יכול לומר מתי המגמה באמת יכולה להשתנות; עם זאת, זה לא הולך להיות בקרוב, זה בטוח.

בשל אמינות הטכנולוגיה, כעת האקרים יכולים להשתמש בנקודות התורפה כדי להיכנס למערכת. במציאות, פריצה מתרחשת בעיקר עקב שיתוף אישורים או נהלי הגנה על סיסמאות רעים. יתר על כן, אנשים רבים העובדים בארגונים אינם יודעים לא לחלוק את תעודותיהם עם פורטלי האינטרנט.

לכן כאשר האקר נכנס לרשת העובד, ההאקר מקבל גם גישה לרשת הפנימית. לפיכך, נותן לו קופה.

 • סיסמאות גורם יחיד

ככל הנראה, סיסמאות של גורם יחיד אינן מספיקות כעת כדי להגן על כל המידע שלך. במציאות, קל מאוד לפרוץ אותם. אז זה נותן להאקר גישה נוחה לנתונים. כדי להתמודד עם המצב, שימוש בתהליך אימות רב-גורמי עשוי לעזור. עם זאת, זה עדיין לא יכול להיות מספיק.

 • אדם פנימי

כל הארגונים לא רק מתמודדים עם איום חיצוני אלא גם איומי פנים. בעיקר העובדים בכל ארגון הם נקודות תורפה. יתר על כן, צוותים לשעבר יכולים גם לגרום נזק חמור לכל ארגון.

בדרך כלל, לעובדים אין את הידע הראוי לראות את הפרצות או להדביק אפילו אם הם מבינים אחת כזו. במציאות, רבים אפילו לא יכולים להבדיל מלבד דוא”ל רגיל לדוא”ל המושפע מתוכנות זדוניות. לכן, כדי להתמודד עם זה, רבים מכשירים את העובדים או אפילו עוקבים אחר הפעילות שלהם באופן מקוון.

עם זאת, בשל היעדר ערוץ ניטור מתאים, הוא ממשיך להוות איום על כל ארגון.

 • סטגוואר

בעיקר מדובר בסוג של תוכנות זדוניות המרחיבות השפעות זדוניות אחרות. אֵיך? ובכן, האקרים נוטים להשתמש בסטגנוגרפיה כדי להסתיר קובץ מושחת בתוך קובץ אחר כמו וידאו, תמונה או הודעה. אז זה יכול להיות לנגד עיניך, ולעולם לא תוכל להניח שהוא נגוע בתוכנות זדוניות.

בדרך כלל פושעי סייבר עם כישורי פיתוח גדולים יכולים למעשה ליצור סטגוואר משלהם. עם זאת, בגלל הרשת האפלה, האקרים רבים מציעים ערכות לבניית סטגוואר משלהם, וכך כעת גם האקרים חובבים יכולים לעשות זאת..

לפיכך, רבים נופלים קורבן ואינם יכולים אפילו להבין מהו הקובץ המושפע מכיוון שהם מוסתרים מאחורי קובץ לגיטימי.

 • פגמים באינטרנט הדברים (IoT)

השתמשנו באינטרנט בדברים בכבדות בשנים האחרונות, וזה יהיה טרנדי גם בעתיד. כיום, רוב המכשירים מחוברים דרך האינטרנט של הדברים. עם זאת, זה יוצר כמה נקודות תורפה במערכת האבטחה.

ככל שהם באמת שימושיים, אנשים רבים מודאגים מאוד מהשימוש גם בהם. במציאות, רוב מכשירי האינטרנט של הדברים מביאים בעיות אבטחה משלהם. יתר על כן, האדריכלות עצמה לקויה בנקודות תורפה גדולות.

לכן אינטרנט הדברים זקוק גם לסביבה מאובטחת ללא פרצות כדי להציע את כל התכונות.

 • מערכות IT צל

מערכות אלו הן בעיקר תוכנת ה- IT שלא ממש הולכת עם רשת ה- IT הפנימית של הארגונים. מכיוון שהם אינם נתמכים, זה יוצר פער של התחלה או השבתה של תכונות מסוימות. יתר על כן, זה בולט ביותר בחברות שלא נוטות לבדוק שום מערכת חדשה לפני שהן מיושמות.

לכן, כאשר אובדן נתונים קורה באחת מתוכנות ה- IT, זה לא זוכה לתשומת לב רבה ולארגונים חסר גיבוי..

כמו כן, עם התכונות שאינן נתמכות, איש אינו יכול לדעת מי מקבל גישה אליו ומי לא. אז זה מספק אפשרות מצוינת לכל אחד להתעלל בו. במקרים רבים, רוב הארגונים אינם בודקים רקע לפני שהם מקבלים את משאבי ה- IT מספקים. כך, יצירת פרצות נוספות.

 • דוא”ל התחזות

הודעות דוא”ל בנושא התחזות הן דוא”ל שמכיל סוג כלשהו של סוס טרויאני או כופר. בדרך כלל הם נראים כמו מיילים רגילים עם כמה הבחנות. לכן, כשמישהו מתוך החברה פותח את הדואר הזה, הסוס הטרויאני נכנס למערכת וגורם להרס.

סוג זה של הודעות דוא”ל מתחיל את ההתקפה מיד לאחר הכניסה למערכת. לכן, אין זמן המתנה או דרך להיפטר ממנו.

על פי סקר שנערך לאחרונה, יותר מ -97% מהאנשים אינם יכולים להבדיל בין דוא”ל דיוג לאימייל רגיל. מסיבה זו, אמצעי מניעה הוא הכרחי ביותר.

 • ציד לווייתנים

זוהי סוג של התקפה עסקית שבה עבריין הסייבר מצליח לשכנע את יעדיהם שהם לגיטימיים. בשנים האחרונות, ציד הלווייתנים במקרה עולה האיום הגדול מכולם. יתר על כן, תוקפים אלה רואים אמון בשלב הראשון, ובהמשך, כאשר הם מקבלים גישה, הם משתמשים לרעה בנתונים.

בין השנים 2016 לשנת 2018 יש גידול של כמעט 136% בהפסדים בגלל ציד לווייתנים. ומכיוון שמדובר בגישה אחרת של פריצה, שום תוכנית נגד תוכנות זדוניות לא יכולה לעזור לך.

 • תביא מדיניות מכשיר משלך (BYOD)

כיום, רבים מהארגונים נוטים לעודד את עובדיהם להשתמש במכשירים האישיים שלהם לסביבת העבודה. יתר על כן, זה גם מגביר את התפוקה והגמישות. במציאות זה אולי נראה כמו מדיניות נהדרת, אבל זה יוצר איום עצום עבור החברות.

לדוגמא, לא משנה כמה יש לך פרוטוקולי אבטחה פעילים, מכשיר עובד מושפע יכול להפר בקלות את האבטחה שלך. אין שום דרך לדעת אם מכשיר העובד מושפע או לא או אין דרך להציע אבטחה גם עבור בתיהם.

יתר על כן, קל לפרוץ מכשירים אישיים מאשר רשתות ארגוניות. לכן, אם ההאקר אוחז במכשיר של העובד, הוא יכול להגיע לחומת האש של הארגונים שלכם בתוך זמן קצר. לפיכך, הגדלת סיכוני האיום הכללי בסייבר.

 • DDOS

התקפת מניעת שירות מבוזרת או התקפת DDOS היא סוג של התקפה המציפה את רשת הארגון בתנועה ובסופו של דבר מכבה אותה. יתר על כן, במקרה הם תוקפים ממקורות רבים שיכולים להגיע לאלפים. כך, מקשה על המעקב אחר המיקום המדויק של ההתקפה.

לכן, אינך יכול לעצור את ההתקפה על ידי חסימה פשוטה של ​​כתובת IP ספציפית. כתוצאה מכך, הרשת נסגרת, מה שהופך את כל המשאבים ללא זמינים הן עבור הצרכן והן עבור הארגון. למען האמת, אין סיבה ספציפית לכך שהאקרים בעיקר עושים זאת.

עם זאת, זה יכול להיות בגלל פגיעה במותג הארגונים או פשוט פשוט לקחת קרדיט על כך שהוריד את הרשת של ארגון גדול. למותר לציין שארגון בעל פרופיל גבוה הם היעדים העיקריים של DDOS.

פרק 3: יכול Blockchain לתקן אבטחה ברשת?

פתרונות אבטחה מסורתיים אינם מסוגלים לטפל במתקפות סייבר עם מספר גדל והולך של מכונות מורכבות ומשתפות פעולה. עם זאת, אבטחת בלוקצ’יין בתמהיל באמת יכולה לעזור להיות הפיתרון המקיף לנושאים.

כפי שאתה יכול לראות, תחום אבטחת הסייבר עמוס בנושאים. ופחות או יותר פתרון סייבר לא מסוגל להתמודד עם כל סוגי האיומים השונים. לפיכך, בלוקצ’יין יכול להיות הפיתרון המבטיח ביותר שיש כרגע.

כלומר, תחשוב על זה. עבר זמן מה שהטכנולוגיה הוצגה לראשונה. למרות שזה אכן הציב הרבה חסרים עדיין אחרי השנים, עכשיו הוא פורח להיות פיתרון נהדר.

יתר על כן, זה כבר עובד בארגונים מרובים בענפים שונים כגון בריאות, ממשלה, שרשרת אספקה, אנרגיה וכו ‘.

לכן, כטכנולוגיית חומת אש, היא מציעה הרבה פרוטוקולי אבטחה. כמו כן, הם זכו לשבחים רבים מכל הענפים המשתמשים בו. אז זה יכול בקלות להדוף התקפות סייבר.

טכנולוגיית בלוקצ’יין היא טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת המשתמשת בצמתים ליצירת תפיסת הביזור. יותר מכך, היא משתמשת גם בצורה של הסכמה הדדית כדי להגן על הנתונים. לדוגמא, אם האקר כלשהו ניסה לפרוץ כמה מהצמתים ברשת, צמתים אחרים יכולים בקלות להשתמש בתהליך הקונצנזוס כדי לזהות מיהו השחקן הרע..

יתר על כן, הם יכולים להשתמש בשיטה לנעילת הצמתים שנפגעו ולשמור את כל הרשת. יתר על כן, אתה יכול לראות כי אבטחת הבלוקצ’יין למעשה משתמשת בכמה מערכות חוזק כדי להציע את יתירותם ואת הרפובליקה חסרת הטפל בעיקר.

אבל מה זה אומר?

במונחים רבים, זה יכול להיות שהאקרים עשויים להוריד כמה מהכוחות, אך הם לא יכולים להוריד את צבא הביטחון הכללי של בלוקצ’יין. כפי שאתה יכול לראות על ידי כוחות, אני מתכוון למספר צמתים ולפי הצבא, אני מתכוון לכל הצמתים ברשת.

לכן, עם אבטחת הבלוקצ’יין בתמהיל, לא נותר תפעול תעשייתי או אחסון מידע שתלוי רק במערכת הפגיעה היחידה. במציאות, בלוקצ’יין ואבטחת סייבר עוזרים לו להיות מדרגי ומפריע יותר.

יתר על כן, המשמעות היא שרוב מדיניות האבטחה, כגון בקרות זרימה או סיסמאות מסתובבות, תישלטנה בצורה שונה יותר. יתרה מכך, רק אנשים מורשים יכולים לקבל גישה לבקרות ספציפיות. אתה יכול לנסות לשכפל באופן מרכזי ואז לאט לאט לגלגל אותו לשדות אחרים.

יתר על כן, בקרות אלה ישמשו חסינות לחבלה ועל ידי כל הצמתים ברשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה.

לכן, כפי שאתה יכול לראות, הוא יוצר חומת אש שמגינה על עצמה. לפיכך, אין בו נקודת כישלון אחת. יתר על כן, לא תהיה גישה בלתי מורשית לרשת או שינויים מקריים ברשת האבטחה של בלוקצ’יין.

לכן, אם אתה מבולבל בשאלה האם אבטחת בלוקצ’יין יכולה להיות הפיתרון, אני בהחלט יכול לומר שזה בהחלט יכול. עם זאת, אנשים רבים אינם יודעים איזה סוג של פתרון אבטחה של בלוקצ’יין הם זקוקים להם מאחר ואבטחת הסייבר עצמה כוללת סוגים שונים.

לכן, לפני שבוחרים את הפתרון, הארגונים צריכים לדעת בדיוק איזה סוג מקרי שימוש יש לאבטחת הבלוקצ’יין.

רוצה לדעת יותר על Blockchain? בדוק את מצגת הבלוקצ’יין עכשיו!

פרק 4: אבטחת Blockchain: מקרי שימוש אפשריים

אבטחת בלוקצ'יין

כשתסתכל על הסטטיסטיקה של התקפות סייבר, תבין כיצד פרוטוקולי האבטחה באמת מתפתחים. יתר על כן, תוכלו גם להבין כיצד מערכות התקפות סייבר הופכות לקשות יותר ויותר לטיפול בפרוטוקולי האבטחה האופייניים.

מתחילת שנת 2016, כל יום, הפושעים פתחו 4000 פיגועים. יתר על כן, לא משנה מה אנשים עשו, התברר מאוד שהאופי המסלים חורג ב -300% מהתקפות 2015. גם בשנת 2015, ההתקפות היו קרוב ל 1000 ביום; עם זאת, היא שילשה את עצמה בשנת 2016.

חלק מהפריצות הגדולות קרו גם בשנת 2016, שם נפגעו 57 מיליון חשבונות נהגים ומשתמשים ב- Uber. יתר על כן, באותה שנה נפגעו גם 412 מיליון חשבונות משתמשים של Find Finder.

אז אתה רואה שהיתד גבוה עכשיו, ואף תעשייה אפילו לא בטוחה מפני ההתקפות. במציאות, האקרים מחפשים כל הזמן יעדים חדשים יותר להשחית. לפיכך, גם אם היית בטוח בשנתיים האחרונות, אין זה בטוח אם החברה שלך תהיה בטוחה גם בעתיד..

עם זאת, ייתכן שלא תהיה שיטה שיכולה להציע אחריות של 100%. ובכל זאת, אבטחת הבלוקצ’יין טובה בהרבה מאלה המסורתיים. כפי שאמרתי קודם, אבטחת הבלוקצ’יין באמת יכולה לסמן לך את זה.

יתר על כן, בהתחשב בכך שרשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה יכולות למנוע מהאקרים להוציא מידע רגיש, אני אומר שזו טכנולוגיה גדולה לנסות.

עם זאת, יתכן שאינך מכיר כל כך את מקרי השימוש האבטחה הסייבר הבלוקצ’יני האפשרי שהוא יכול להביא לשולחן. אז, עכשיו אעמיק קצת בספקטרום הזה.

עיין כעת במדריך הבלוקצ’יין שלנו למימון סחר!

 • אימות עדכוני תוכנה או הורדות

כל סוג של סוסים טרויאניים, תולעים ווירוסים יכולים בקלות להיכנס למחשבים בצורות שונות. ולרוב הם קשים ביותר אפילו לאתר אותם. בתחילת 2016 נוצרו מעל 127 מיליון סוגים שונים של תוכנות זדוניות. למען האמת, כל אלה קשה מאוד לזהות ללא עין מאומנת.

למעשה, פעמים רבות זה מגיע בצורה של עדכון תוכנה או אפשרות להורדת תוכנה מזויפת. רוצה מה מרתיע יותר? מדי יום מכוון AV-TEST לרשום 350,000 סוגים חדשים של תוכנות כתוכנות זדוניות. יתר על כן, מערכת ההפעלה של Mac שנראתה כל כך בלתי ניתנת לגעת היא כעת יעד לתוכנות זדוניות.

במציאות, רק להדבקת מק, יש 49,000 תוכנות זדוניות, וכולן נוצרו בשנת 2018. יתר על כן, כל ההונאות הללו כל כך מומחות להסתיר את היישום והתוכנה שלהן באופק ברור, עד כי הפרוטוקולים האופייניים לאנטי-וירוס לא יכולים להיראות. כדי לברר אותם בכל דרך שהיא.

ובמקום אותך הם לוקחים הביתה את כל ההכנסות שהרווחת בעבודה קשה. לא נראה הוגן, נכון?

זו הסיבה שזה הכרחי ללכת עם מקרים לשימוש בבלוקצ’יין ברשת. יתר על כן, פתרונות אבטחה של בלוקצ’יין לא רק מסוגלים להבין איזו תוכנה חוקית ואיזו לא. אך אבטחת בלוקצ’יין יכולה גם להודיע ​​לך אם יש עדכון זדוני כלשהו.

איך הם עושים את זה? ובכן, בטכנולוגיית בלוקצ’יין של אבטחת סייבר תוכלו להשוות בין פונקציות החשיש של המפתחים והן של זה שאתם הולכים להוריד. לאחר שתשווה בין שני אלה, תוכל באמת לוודא אם זה חוקי או לא בפלטפורמת הבלוקצ’יין ובאבטחה.

לפיכך, זה נפטר באופן דרסטי מכאב הראש היחיד מהרשימה שלך.

למידע נוסף על ההיסטוריה של Blockchain כעת!

 • הפסקת התקפות מניעת שירות מבוזרות (DDoS)

התקפת מניעת שירות מבוזרת או התקפת DDOS היא סוג של התקפה המציפה את רשת הארגון בתנועה ובסופו של דבר מכבה אותה. יתר על כן, במקרה הם תוקפים ממקורות רבים שיכולים להגיע לאלפים. כך, מקשה על המעקב אחר המיקום המדויק של ההתקפה.

בדרך כלל, התקפות אלה לא באמת מרוויחות דבר כמו להחזיק את המערכת תמורת כסף כלשהו או לקבל את המידע האישי שלך. זה יותר כמו זיכוי בעלות תוך השמדת העסק שלך ללא שום סיבה.

יתר על כן, סוג חדש של תוכנת DDoS גם מקשה על הטיפול. במציאות, אלה מסתתרים ומשחקים מתים עד שהמערכת מופעלת מחדש. יתר על כן, הוא יכול להפעיל את ההתקפה שוב ושוב. עם זאת, אינך יכול לגלות היכן המקור.

לפיכך, קשה יותר ויותר לנהל את כל הנושאים או לשמור על עסק באופן עקבי.

השימוש בו להפסקת התקפות DDoS הוא עוד אחד ממקרי השימוש באבטחת סייבר בבלוקצ’יין. אך כיצד פתרונות אבטחה של בלוקצ’יין באמת יעשו זאת? ובכן, קודם כל, צריך להיות צוות גיבוי לשמירת הרשת כאשר היא נתונה באש.

בדרך כלל, בגלל רמה מוגברת של תנועה, רבים מהרשת של הארגון נסגרו. אבל כאשר רשת החברה מותקפת, רשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה ומפעילה את הצמתים המבוזרים הנוספים כדי להתאים לרוחב פס רב יותר.

לכן, כאשר רוחב הפס מתרגל, מוצגת הקצאת רוחב פס רבה יותר. כך, בסופו של דבר, טכנולוגיית הבלוקצ’יין בנושא אבטחת סייבר זוכה. אבל אתה יכול להשתמש בשיטה זו רק להגדלת הרשת באמצעות אבטחת בלוקצ’יין ולא שום דבר אחר.

כתוצאה מכך, האקרים לא יוכלו להוריד את הארגון שלך בקרוב.

 • מציעים זהויות דיגיטליות או זהויות ביומטריות

רוב הסיסמאות המשמשות באופן מקוון יקבלו תג “חלש” ורק מחכות להיפרצות.

ככל הנראה, סיסמאות של גורם יחיד אינן מספיקות כעת כדי להגן על כל המידע שלך. במציאות, קל מאוד לפרוץ אותם. אז זה נותן להאקר גישה נוחה לנתונים. כדי להתמודד עם המצב, שימוש בתהליך אימות רב-גורמי עשוי לעזור. עם זאת, זה עדיין לא יכול להיות מספיק.

האם ידעת שלפי פייסבוק, מעל 600,000 חשבון משתמשים נפרץ מדי יום רק בגלל סיסמאות צפויות? זה הרבה מספרים! וזה סיכון ביטחוני גם עבורך אם אימות הרשת של הארגון שלך מבוסס גם על סיסמאות.

במציאות, אתה צריך להמשיך לשנות את הסיסמאות שלך לעתים קרובות כדי להתחרות בבטחה. עם זאת, זה מוביל לסיסמאות מסובכות יותר שאיננו יכולים לעקוב אחריהן. יתר על כן, רוב האנשים לא משנים את הסיסמאות שלהם בגלל הטרחה המוגזמת. עם זאת, אם אתה שומר את אותה סיסמה לאורך זמן, זה הופך להיות צפוי.

כדי לעזור לך בעניין זה, מקרים של שימוש באבטחת סייבר בבלוקצ’יין נמצאים כאן. לא רק אבטחת הבלוקצ’יין מסוגלת לשמור על הסיסמאות שלך, אלא שהיא יכולה לשנות את הדרך בה אנשים נכנסים לכל מערכת.

בעזרת טכנולוגיית blockchain אבטחת סייבר, תקבלו זהויות דיגיטליות או זהויות ביומטריות כתחליף לסיסמאות.

במציאות זהויות דיגיטליות או זהויות ביומטריות הרבה יותר בטוחות מסיסמאות. וכך, ללא המפתח הביומטרי שלך, אף אדם אחר לא באמת יכול להיכנס למסמכים האישיים שלך ברשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה.

יתר על כן, פתרונות האבטחה של בלוקצ’יין אינם רק מאובטחים יותר, אלא שגם קל יותר להשתמש בהם. כיום, חברות רבות מציעות פיתרון זה גם עבור ארגונים.

בדוק את המצגת הבסיסית של Blockchain כדי לדעת יותר על Blockchain!

 • הפסקת הפרות אבטחה במערכות אוטומטיות

עליית הטכנולוגיות האוטונומיות פותחת גבהים חדשים לאנשים וארגונים. עם זאת, זה גם פתח פרצות נוספות להאקרים להיכנס. למעשה, האופי הנינוח של הארגונים או היעדר אמצעי אבטחה מתאימים הופכים את המערכות האוטונומיות לשבריריות מתמיד..

פריצה קיימת כבר דורות, ועכשיו זה דאגה עצומה לארגונים. אין שום דרך לדעת אם המגמה תשתנה אי פעם או לא. אבל אפשר לומר שזה לא יהיה בקרוב.

בשל האמינות של המערכת האוטומטית, כעת האקרים יכולים להשתמש בנקודות התורפה כדי להיכנס למערכת. במציאות, פריצה מתרחשת בעיקר עקב שיתוף אישורים או נהלי הגנה על סיסמאות רעים.

יתר על כן, לאנשים רבים העובדים בארגונים אין את הידע שלא לחלוק את תעודותיהם עם פורטלי האינטרנט.

לכן כאשר האקר נכנס לרשת העובד, ההאקר מקבל גם גישה לרשת הפנימית. לפיכך, נותן לו קופה.

לכן, הגיע הזמן לעבור למקרי שימוש בבלוקצ’יין ברשת. במציאות, פתרונות האבטחה של בלוקצ’יין מסוגלים להבין תשומות ופקודות מושחתות ופסולות. באמצעות אלגוריתמים רשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה יכולים לקבוע מתי פקודה מושחתת מנסה להיכנס לרשת.

יותר מכך, טכנולוגיית הבלוקצ’יין בתחום אבטחת הסייבר מתקדמת עד כדי כך שהיא יכולה לעצור את זה בקלות בלי שום בעיות בכלל. ובאמצעות זה תוכלו להבין בקלות איזו מהמערכת האוטומטית נפגעת ולהתחיל גם בתהליך ההתאוששות.

אז, אתה רואה שכך אבטחת הבלוקצ’יין יכולה לעזור במערכות אוטומטיות.

 • יותר DNS מאובטח

מערכת שמות דומיין או DNS דומה כמעט לספרי טלפונים שעוזרים לקבוע אתר על פי כתובת ה- IP. בעיקר אלה נחוצים כדי לעזור לך למצוא את האתר הנכון כאשר אתה מחפש אותו.

עם זאת, הבעיה היא ש- DNS מבוזר באופן חלקי בלבד. לכן, כל האקר יכול לקבל גישה לחיבור האתר וכתובת ה- IP ולהשתמש בזה כדי לקרוס בכל עת. במציאות זה מוביל לנפילה משמעותית עבור הארגון מכיוון שהם מאבדים את עסקיהם ויש להם רושם לקוי של הלקוח. אז, בסופו של דבר, זה מתחיל לפגוע גם בערך המותג שלהם.

חלק מהשיטות הנפוצות הן להדביק את ה- DNS כדי להפנות את הלקוח לאתרי הונאה רבים. שלא לדבר על כל דבר באתר מלא בתוכנות זדוניות. לכן, אתה עלול לפתוח אתר חוקי ולהפנות אותו לאתר נגוע, רק כדי להעלות חלק מהתוכנות הזדוניות למכשיר שלך.

זה נושא רציני עבור ארגונים, והוא דורש יותר ביטחון בנישה זו.

זו הסיבה שמקרים על שימוש באבטחת סייבר בבלוקצ’יין יכולים לעזור לפתור את הבעיה. ובכן, הפיתרון הוא להפוך את ה- DNS למערכת מבוזרת לחלוטין. אז, עם טכנולוגיית בלוקצ’יין של אבטחת סייבר, אף האקר לא יקבל גישה לקישורי ה- IP.

כמו כן, פתרונות האבטחה של בלוקצ’יין לא רק שיארחו את מערכת ה- DNS, אלא הם יציעו גם שכבות אבטחה נוספות עבורה.

כתוצאה מכך, ישנם פרוטוקולי אבטחה שונים בכל רמה ההופכים את רשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה למערכת הוכחה מלאה.

וככה אבטחת הבלוקצ’יין יכולה לטפל בפגיעות של מערכת ה- DNS.

 • מתן אחסון נתונים מבוזר

אם אתה משתמש באחסון מרכזי לשמירת כל המידע שלך, אז אתה פשוט ברווז יושב ומחכה להיפרץ. במציאות, רוב האחסון המרכזי מועד לאובדן נתונים.

אובדן נתונים יכול לקרות מכל סיבה שהיא. עם זאת, התקפות סייבר הן בראש סדר העדיפויות ברשימה זו. כל יום ארגונים רבים מתמודדים עם מחיקה ושינויים בנתונים שלהם ללא סמכות ראויה. יתר על כן, זה יכול להיות מתקן אחסון לא אמין להיות הגורם לכך.

עם זאת, זה כולל השלכה רצינית על ארגונים. איבוד הנתונים יגרום לנסיגה ענקית ולהפרעה לקו העסקי. יתר על כן, זה יכול לקלקל את המוניטין של המותג שלך; אתה יכול לאבד לקוחות ולאבד כספים.

זה גורם לך לחשוב איך זה שהעסקים האלה מעולם לא ניסו משהו אחר. ובכל יום מספר הפרות האחסון ממשיך לעלות. לכן, בולט שמאגר המידע המרכזי אינו יכול להציע את ההגנה בשום צורה שהיא.

עם זאת, עם מקרים לשימוש בבלוקצ’יין ברשת, אתה יכול באמת לשנות את דרכי הפעולה של הדברים. ארכיטקטורת הרשת של פתרונות האבטחה של בלוקצ’יין מבוזרת מטבעם. לכן, בשיטה חדשה זו, לא תשאיר אף נקודת כניסה אחת ברשת האבטחה של הבלוקצ’יין.

יתרה מכך, כאן, במקום נקודת כניסה אחת שתגן על המידע, ישנם אלפי מחסומים חזקים המגנים על הנתונים שלך. וכך פועלת רשת הבלוקצ’יין והאבטחה.

כמו כן, עם טכנולוגיית בלוקצ’יין של אבטחת סייבר, תזדקק לפעולה הדדית כדי לקבל את החוויה המלאה. בכל מקרה, הטכנולוגיה כן מצליחה למשוך את זה, בין אם אתה מפקפק בכך ובין אם לא.

עיין במדריך הבלוקצ’יין של קורדה עכשיו!

 • אימות זהות למכשירי Edge

אנו משתמשים במכשירי קצה בכבדות בכל יום ויום בחיינו, וזה יהיה טרנדי גם בעתיד. כיום, רוב המכשירים מחוברים דרך האינטרנט של הדברים. עם זאת, זה יוצר כמה נקודות תורפה במערכת האבטחה.

ככל שהם באמת שימושיים, אנשים רבים מודאגים מאוד מהשימוש גם בהם. במציאות, רוב מכשירי הקצה מביאים בעיות אבטחה משלהם. יתר על כן, האדריכלות עצמה לקויה בנקודות תורפה גדולות.

האם ידעת כי 41% מכל מכשירי האנדרואיד פגיעים להתקפות Wi-Fi קיצוניות? לא רק שהוא ישחית את הטלפון, אלא אם הוא מחובר לאתר כלשהו, ​​הוא ישחית גם את אלה.

במציאות, עובדים רבים נוטים להיכנס לרשת החברה שלהם עם הטלפון הלא מאובטח, וזה מוביל לגישה נוחה של האקרים.

לכן מכשירי הקצה זקוקים גם לסביבה מאובטחת ללא פרצות כדי להציע את כל התכונות.

לכן, אתה רואה שמקרי שימוש בתחום אבטחת סייבר בבלוקצ’יין, במקרה זה, מתאימים מאוד. זה יכול להציע את אימות הזהות הדרוש למכשירי הקצה הפגיעים האלה. אבל איך אבטחת הבלוקצ’יין תפתור את הבעיה הזו?

ובכן, קודם כל, רשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה יבודדו את רשת הליבה בתהליך אימות מרובה שלבים. כאן הוא יכול להשתמש במפתח ביומטרי או בחתימה שיבטיחו כניסה נכונה.

לכן, פתרונות האבטחה של בלוקצ’יין יכולים לוודא שרק האדם המורשה נכנס למערכת. בעזרת האחסון המבוזר, טכנולוגיית הבלוקצ’יין לאבטחת סייבר יכולה לאחסן את המפתחות במקום בטוח.

יתר על כן, הרשת עצמה יכולה להציע זהויות דיגיטליות כאשר חברה מגדירה אותה בפעם הראשונה.

 • ספק הפצה של המפתח הציבורי

גם אם אתה מסתמך על סיסמאות או שאתה צריך לעשות זאת עד שכל המערכות בעולם יהיו מבוזרות לחלוטין, כיצד אבטחת blockchain יכולה לעזור במקרה זה? נכון לעכשיו, רוב הסיסמאות ושמות המשתמש נשמרים בבסיסי נתונים מרכזיים.

ובכן, אתה יודע עד עכשיו כי קל מאוד לפרוץ את אלה. אם איכשהו מסד הנתונים עצמו נפרץ, ההאקר פשוט יכה בקופה. ייתכן שאתה חושב מה הדבר הגדול אם הוא יקבל את הסיסמה של חשבון מדיה חברתית או אתר כלשהו שאתה בקושי משתמש בו?

ובכן, הבעיה תהיה כאשר אתה משתמש בסיסמה זהה או דומה עבור כניסות חשבון הבנק שלך או כניסות רשומות הבריאות שלך. יתר על כן, קל יותר להבין דפוס מראיית סיסמאות. לכן, גם אם אתה חושב שפריצת סיסמא אחת לא תשנה שום שינוי, במציאות, היא יכולה.

וככה ההאקרים מקבלים כיאה. כדי לעצור את זה, מפיצים ציבוריים כגון סיסמאות או שמות משתמש יופצו כך שאף האקר לא יוכל לקבל גישה אליהם.

מקרים של שימוש באבטחת סייבר בבלוקצ’יין יציעו רשת אבטחה של בלוקצ’יין המבוזרת לחלוטין. אם אתה מתחיל לאחסן את המפתח הציבורי שלך במספר צמתים עם הצפנה מלאה, קשה להאקרים לקבל גישה אליו..

תאר לעצמך, חילקת את הסיסמה והצפנת אותה והפצת את כל החלקים בין צמתים רבים ברשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה.

לכן, גם אם ההאקר ינסה להשיג גישה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין לאבטחת סייבר, הוא לא יכול לדעת היכן החלקים באמת נמצאים.

יתר על כן, ישנם הרבה פתרונות אבטחה של blockchain לשם כך שתוכלו לנסות.

למד אודות מודלים עסקיים שונים של Blockchain למיצוי הטכנולוגיה כעת!

 • הציע מקור החומרה של המכשיר

זו האוזן של לוחמת סייבר בה פושעי סייבר משתמשים בכל אשר ביכולתם כדי לשבש אותנו. במציאות, כל ענף מתמודד עם בעיות גניבה ואין להם אבטחה מתאימה לשמור על אלה.

יתר על כן, בחברות רבות שלג יש מוצרים מזויפים גם כן. מוצרים אלה נכנסים למערכת שלהם מבלי להשאיר זכר, ואנשים קונים אותם כמוצרים לגיטימיים. יותר מכך, החומרה היא מהנישות המזויפות הגבוהות ביותר בכל הזמנים.

עם זאת, פושעי הרשת ממנפים חומרה מזויפת זו לטובתם. בחומרה מזויפת מסתתרים נגיפים זדוניים. כן, שמעתם נכון, הם מכניסים את הנגיפים לחומרה לפני שהם מספקים אותה לתעשיות לגיטימיות.

מכיוון שאין מקור לחומרה, ארגונים רבים אינם יודעים אם הם מתמודדים עם מוצרים טובים או רעים. כתוצאה מכך, כאשר ארגון מקבל את המכשירים ומחבר אותם לרשת שלהם, כל הגיהינום משתחרר.

למרות שיש לך פרוטוקול אבטחה הפועל, וירוסים יוצרים חומרה קשה מאוד להיפטר מהם.

לפיכך, צריכה להיות מקור חומרה, ומקרים של שימוש באבטחת סייבר בבלוקצ’יין בהחלט יכולים לעשות זאת. עם מקור החומרה של המכשיר, שום נגיף זדוני אינו יכול לפרוץ את הרשת יותר. כעת במהלך הייצור, התעשייה יכולה לראות אם הספק הוא לגיטימי או לא ברשת האבטחה של בלוקצ’יין.

בעזרת פלטפורמת הבלוקצ’יין ופלטפורמת האבטחה, היא יכולה להבין בקלות את מקור החומרה. זהו אחד ההטבות הרבות של טכנולוגיית בלוקצ’יין לאבטחת סייבר, ומסד הנתונים הבלתי משתנה עוזר לשמור על המידע ללא פגע.

יש כבר כמה פתרונות אבטחה של blockchain עבור נישה זו באופן ספציפי.

 • סינון התראות האבטחה

ובכן, השימוש בפרוטוקולים אופייניים לאבטחת סייבר הוא נהדר. עם זאת, עם זה מגיע גם הרבה עלויות. הבעיה היא מתי הם יכולים לזהות תוכנות זדוניות או נתונים גרועים. עם זאת, נראה שהם גם מסמנים נתונים לגיטימיים כנתונים המושחתים.

במציאות, סימון השווא הוא כה עצום במספר שהוא זקוק לעוד עלויות ניהול נוספות כדי להבין מי לא ומי. לפיכך, הוא ממשיך להוסיף עוד כסף במקום להפחית אותו.

נתונים חיוביים כוזבים אלה יכולים להוביל לבעיות הן עבור הצרכן והן עבור החברה עצמה. רק עם נתונים חיוביים כוזבים, זה עולה לארגונים מעל 1.3 מיליון דולר מדי שנה. יתר על כן, משך הזמן המבוזבז הוא 21,000 שעות.

לכן, זה לא רק מבזבז את כמות הכסף העצומה, אלא גם מבזבז זמן.

זו הסיבה שבמקרים של שימוש באבטחת סייבר בבלוקצ’יין תוכלו לקבל את הנתונים המסוננים. יתר על כן, התראות האבטחה של בלוקצ’יין יהיו מדויקות יותר ללא כל תוצאות כוזבות. הצמתים במסגרת פתרונות האבטחה של בלוקצ’יין יכולים לעבוד כמוודא אם הנתונים נכונים או לא.

לפיכך, תיפטרו מהעלות הנוספת ומבזבוז הזמן לטובה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין של אבטחת סייבר. עם זאת, זה לא היתרון היחיד כאן. פלטפורמות בלוקצ’יין ואבטחה הן הרבה פחות יקרות מהפתרונות הממוצעים. אז, זה win-win לכולם.

פרק 5: דוגמאות לאבטחת סייבר בלוקצ’יין בעבודה

 • סנטנדר

סנטנדר משתמשת באבטחת בלוקצ’יין כדי לשפר את שירותי התשלומים הבינלאומיים שלהם. ככל הנראה, הם הבנק הראשון בבריטניה המאמץ בלוקצ’יין למטרות אבטחה. יתר על כן, בעזרת בלוקצ’יין ואבטחת סייבר, הם עוזרים ללקוחותיהם לשלם בדרום אמריקה ובאירופה באמצעות חשבון סנטנדר שלהם..

כמו כן, בעזרת Ripple, כעת שירות One Pay Fix פועל בפולין, בריטניה, ברזיל וספרד. כולנו יודעים כיצד הרשת הפנימית של הבנקים נמצאת תמיד תחת מתקפות סייבר מתמדות. וכדי לוודא שהלקוחות לא סובלים סנטנדר משתמש באבטחת בלוקצ’יין כדי להגן על כל הרשת הפנימית שלהם גם כן.

 • הבנק הלאומי של קנדה

הבנק הלאומי של קנדה משתמש בהנפקת חובות באמצעות בלוקצ’יין ורשת אבטחת סייבר. נכון לעכשיו, הם משתמשים ב- Quorumenterprise-Ethereum של ג’יי.פי מורגן כרשת הבסיס. קוורום היא גרסה ארגונית של Ethereum עם פרוטוקולי אבטחה שנוספו כדי להגן על כל ארגון שמתקף מתקפות סייבר.

והבנק הלאומי של קנדה משתמש בהיבט האבטחה של בלוקצ’יין כדי להבטיח 100% בטיחות בעסקאות. יתר על כן, היא עובדת גם על פרויקטים אחרים כמו להציע ערוץ מאובטח לענפי שרשרת האספקה.

בכל אופן, הם עברו לאחרונה שלב ניסוי של הנפקת חוב, שם הנפיקו 150 מיליון דולר חוב לשנה אחת באמצעות הפלטפורמה.

 • ברקליס

ברקליס משתמש בבלוקצ’יין ובאבטחת סייבר כדי להציע אבטחה בהעברות כספים. לא זו בלבד אלא שיש להם גם פטנט לשימוש בטכנולוגיית אבטחה של בלוקצ’יין. במציאות, המטרה העיקרית של חברה זו היא להשתמש בה להגברת היציבות והפופולריות של העברות המטבע.

הם גם משתמשים בו לשמירה על כל מאגרי המידע הפנימיים שלהם מחוץ להישג ידם של האקרים. נוסף על כך, יש להם גם פטנט על אבטחת בלוקצ’יין בתהליכי KYC. אז בעזרתו כל בנק או חברה פיננסית יכולים לאחסן את הזיהוי האישי שלהם ברשת הבלוקצ’יין.

 • שנה בריאות

Change Healthcare משתמשת בבלוקצ’יין ובאבטחת סייבר כדי להציע פתרונות בריאות ברחבי בתי החולים בארה”ב. לא רק זאת, אלא הם משתמשים בהם גם לניהול האבטחה שלהם. יתר על כן, החברה יודעת איך ענף הבריאות מתפרק בגלל הפריצות וההתעללות של עברייני הסייבר. במציאות, זה גורם יומיומי שמידע רב רגיש למטופלים דולף או נפרץ ממאגר בית החולים.

שלא לדבר על, השינוי בנתונים למטרות רווח אישי בולט לשמוע. וכל זה בגלל שבתעשיית הבריאות אין ביטחון הולם. זו הסיבה ש- Change Healthcare לא רק מציעה פתרונות אבטחה של בלוקצ’יין, אלא היא משתמשת בה גם כדי לפקח על הרשת שלהם.

 • קשרי בריאות

קישורי בריאות משתמשים באבטחת blockchain להבטחת תהליכי העברת נתונים וביקורת שקופים למגזר הבריאות. לא רק זה, אלא שהוא גם משתמש בזה בכדי להגביר את הציות בתעשייה. במציאות, באמצעות הפלטפורמה שלהם, אתה יכול לשתף נתוני חולה רק אם יש לך אישורים מתאימים.

כמו כן, הוא מפרט את כל אירועי הבריאות, ואשר מבהיר את קבלת ההחלטות לרופאים. עם זאת, הקפדה על כך שאף האקר או צד שלישי לא יקבלו גישה למידע זה עומדים בראש סדר העדיפויות.

נכון לעכשיו, הם עובדים כעת על ניסוי אחר של פרויקט בלוקצ’יין ואבטחת סייבר, בו אנשי המקצוע יכולים להציג מידע על חולים בערוץ מאובטח..

 • מדינת קולורדו

מדינת קולורדו משתמשת באבטחת בלוקצ’יין וחושבת שבמקרים של שימוש ממשלתי הם יכולים להשתמש בה להגנה על נתונים. לא זו בלבד, אלא שהסנאט בקולורדו העביר הצעת חוק בנוגע לשימוש באבטחת בלוקצ’יין כדי להבטיח את אחסון הרשומות שלהם.

בדרך כלל קולורדו מתמודדת עם 6-8 מיליון ניסיונות פריצה מדי יום. ופעמים רבות ההאקרים ניצחו, פוגעים במבנה השלטון. לצורך התמודדות עם זה, קולורדו משתמשת בהצפנה של בלוקצ’יין כדי להרחיק אותם מכל ניסיון פריצות. וככה אבטחת הבלוקצ’יין משפיעה גם על הממשלות.

 • אוֹסטְרַלִיָה

ובכן, ממשלת אוסטרליה לא נמצאת כל כך הרחק מאחור בכל הנוגע לשימוש בבלוקצ’יין ובאבטחת סייבר לאחסון המסמכים הממשלתיים שלהם. במציאות, המדינה העדיפה לאחרונה את השימוש ברשת אבטחת הבלוקצ’יין לממשלה.

למרות שהרשת עדיין בשלבים המוקדמים, אך עדיין גורמים בממשלה חושבים כי הטכנולוגיה תהפוך בקרוב לנכס יקר ערך.

נכון לעכשיו הם לוקחים תמיכה טכנולוגית מיבמ כדי להפוך את המערכת האקולוגית הממשלתית. כמו כן, הממשלה הפדרלית חושבת שזו תהיה תוספת נפלאה גם עבור ממשלות עתידיות.

 • מלטה

נכון לעכשיו, מלטה משתמשת באבטחת בלוקצ’יין כדי לגבות את המגזרים הפיננסיים שלהם. עם זאת, פקידי ממשל בודקים גם את ההיבט הביטחוני של הבלוקצ’יין. למה? ובכן, הם רוצים בעיקר להגן על כל המסמכים הממשלתיים שלהם. יתר על כן, הם גם רוצים להרחיק את כל המידע על האזרחים מפושעי רשת.

במציאות, מלטה יותר מלהיבה לקבל בבלוקצ’יין בכל מגזר. למעשה, הם רוצים להפוך לאי הבלוקצ’יין. כמו כן, עם שיגעון הקריפטו ההולך וגובר במלטה, הם נמצאים תחת מטרת ההאקר במשך זמן רב מאוד.

זו הסיבה שהממשלה רוצה להשתמש בבלוקצ’יין כרובד האבטחה גם עבור מאגרי המידע שלהם.

 • סוכנות פרויקטים למחקר מתקדם בתחום ההגנה (DARPA)

סוכנות פרויקטים למחקר מתקדם של ההגנה או DARPA היא באמת סוכנות משרד ההגנה של ארצות הברית שעובדת על טכנולוגיות עבור הצבא. במציאות, הם מפתחים בעיקר טכנולוגיות מתפתחות חדשות לצבא ארה”ב.

עם זאת, כעת, כאשר טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא אחת הטכנולוגיות המתפתחות, DARPA בוחנת כיצד היא יכולה להשתמש בה לצורך אבטחה והצפנה של העברות נתונים. לכן הם עובדים על מערכת העברת הודעות מבוססת בלוקצ’יין שיכולה לעזור לצבא לשתף את המידע לכל מקום באופן מיידי.

וגם כדי לוודא שאף צד שלישי לא יכול לחצות את המסר שלהם ברשת הבלוקצ’יין ורשת האבטחה.

בדוק את ההבדלים בין בלוקצ’יין למסד נתונים.

 • צבא סיני

הצבא הסיני מעוניין כעת באבטחת בלוקצ’יין כדי לשפר את פרוטוקולי האבטחה שלהם ברשת הצבאית והממשלתית שלהם. יתר על כן, הם חושבים כי לאבטחת הבלוקצ’יין יש פוטנציאל למנוע ממתנגדים זרים לשנות או לשנות מידע חיוני צבאי או ממשלתי.

בדרך כלל, הם נאלצים להתמודד עם הרבה דליפות מידע ומשתנים. ובהחלט, המידע הצבאי של מדינה לא צריך להיות בידי הצד השלישי. זה יכול לפגוע קשות במדינה.

עם זאת, אנחנו עדיין לא יודעים על איזה פרויקטים הם עובדים בשל סיבות סודיות. אבל אנחנו כן יודעים שהם מחפשים לכסות מידע על פעולות מודיעין ותקשורת בין קצינים.

אז אתה יכול לראות כיצד אבטחת blockchain באמת משפיעה על המגזר הגדול ביותר בעולם.

 • לוקהיד מרטין

לוקהיד מרטין הוא במקרה קבלן ההגנה הראשון בארצות הברית שמשתמש בבלוקצ’יין ובאבטחת סייבר כדי לשפר את הפרוטוקולים. לא זו בלבד, אלא שהוא גם משתמש באבטחת בלוקצ’יין בניהול סיכוני שרשרת האספקה, מערכות הנדסיות ופיתוח תוכנה.

היא רוצה לוודא שלכל אחד מהתחומים הללו יש אבטחה הדוקה במיוחד. במציאות, החברה לוקחת תמיכה טכנולוגית מ- Guardtime.

סיבה אפשרית נוספת מבחינתה לבחור ברשת האבטחה של בלוקצ’יין היא לוודא שכל פיתוח הנשק יישאר בטוח ולא ייפול לידיים הלא נכונות מכיוון שפיתוח נשק הוא גם חלק חיוני במדינה ובממשלה..

 • פלקס ורוקוול אוטומציה

Flex היא חברת שרשרת האספקה ​​המשתמשת בטכנולוגיית בלוקצ’יין מסיבות שונות, ואחת מהן היא אבטחה. לא רק Flex אלא גם חברת חומרה אחרת Rockwell Automation משתמשת באבטחת blockchain כדי להציע תשתית מאובטחת יותר לתהליך הייצור והמשלוח שלהם.

נכון לעכשיו, שניהם לקחו תמיכה טכנולוגית סיסקו. במציאות, כחלק מברית IoT המהימנה, סיסקו יותר מלהוטה לשלב בלוקצ’יין במכשירי IoT.

יותר מכך הם חושבים, IoT ו- blockchain למעשה משתלבים ממש טוב.

 • משרד האנרגיה האמריקני

משרד האנרגיה האמריקני עובד עם Guardtime כדי להבטיח רשת מאובטחת לחלוטין עבור משאבי האנרגיה המופצים בקצה רשת החשמל. כאן, לפי קצה רשת החשמל, הם מתכוונים לצומת שבו רשת החשמל מתפצלת ללקוחות אחרים ולרשתות מבוזרות.

יתר על כן, הם רוצים לעצור כל שימוש לא נכון באנרגיה לפני שהיא מתפצלת לרשתות אחרות. ככל הנראה, הפרויקט נקרא Cybersecurity for Energy Delivery Systems בתחום האובמה.

יתר על כן, שימוש בבלוקצ’יין לתמיכה במערכת לא רק יעזור להם להילחם בהתקפות צד ג ‘אלא גם כדי להבטיח יותר אמינות בתשתית..

 • אֶתִי

אתי משתמשת כעת באבטחת בלוקצ’יין להגנת שבילי הביקורת שלהם. יתר על כן, הם עובדים עם Guardtime כדי להבטיח אבטחה מלאה של מסלולי הביקורת. במציאות, בכל פעם שפעולה נעשית, היא מתווספת למסד הנתונים. יתר על כן, עבור כל רשומה מוצגת חתימה חדשה של KSI.

מה אתי כאן הוא לאחסן את החתימה כהוכחה לראיה? אם החתימה קיימת במאגר, זוהי ההוכחה שהמחבר, זמן או תקינות הביקורת עדיין שלמים. בכל מקרה, הראיות מקבלות הרשמה ברשת הבלוקצ’יין של Guardtime לשימוש עתידי.

כדי להבטיח שלא נגע בשום דבר, החברה יכולה לאמת באמצעות החתימה עם הראיות בבסיס הנתונים.

מדוע אינך בודק את מדריך הבלוקצ’יין של Hyperledger?

 • מגזר האנרגיה בבריטניה

מגזר האנרגיה בבריטניה בוחן את אבטחת הבלוקצ’יין, ולשם כך הם שוקלים כעת את הטכנולוגיה של Guardtime. לכן להבין טוב יותר את המושג אבטחת בלוקצ’יין; המגזר לוקח מהם תרגילי סייבר.

לכל התרגילים הכלולים בסביבת האנרגיה יש סביבות, תרחישים וסימולציות אמיתיות שונות כדי להבין כיצד כל העניין באמת עובד. עם זאת, נכון לעכשיו, המטרה העיקרית הייתה לעזור למשתתפים לגלות את ההתקפה, למנוע את התפשטותה ולהתאושש ממנה.

ובכן, מיותר לציין שהתרגילים הצליחו, ותחום האנרגיה בבריטניה זכה לטעום מכוח הבלוקצ’יין. עם זאת, אנחנו עדיין לא יודעים אם הם יישמו את הטכנולוגיה או לא.

 • מגזר הגרעין האזרחי בבריטניה

סקטור ענק נוסף העוסק באבטחת בלוקצ’יין הוא סקטור הגרעין האזרחי בבריטניה. במציאות, על מגזר הגרעין לנקוט באמצעי אבטחה הוכחה מלאים אם הם רוצים להדוף את כל ההתקפות העומדות בפניהם מדי יום.

לכן הם עובדים עם Guardtime כדי להבין טוב יותר את ההשלכות של השימוש בטכנולוגיה. נכון לעכשיו, Guardtime הראה להם מתקפת סייבר אמיתית על מפעל גרעיני וכיצד הם יכולים להגן עליו.

נראה שזה היה הצלחה אדירה. למרות שמגזר הגרעין יותר מלהוט לעבוד עם בלוקצ’יין, אנחנו עדיין לא יודעים אם יש להם פרויקט פעיל כלשהו או לא.

 • דניאלי

דניאלי לוקח פתרונות אבטחה של בלוקצ’יין בטופס נאוריס. אם לא שמעת על דניאלי, תן ​​לי לספר לך רק קצת. דניאלי היא אחת מספקיות הפלדה הגדולות בענף. מכיוון שדנילי היא אחת מחברות השבבים הכחולים, זה הכרחי לחלוטין בכדי שהיא תקבל הגנה על כל הלקוחות והמידע הרגיש.

במצבם הנוכחי, כל אחד ממכשירי העובדים שלהם יכול לשמש מסלול לרשת שלהם. לכן, כדי לוודא שהם לא מתמודדים עם השלכות סייבר חמורות, הם ביקשו מנאוריס אבטחת בלוקצ’יין רק עבור שרתי הנתונים שלהם ברחבי העולם..

הפרויקט עדיין נמשך בשלב זה.

 • משרד הביטחון האסטוני

משרד ההגנה האסטוני העניק חוזה לשמירה על אבטחת הבלוקצ’יין. למעשה, הם רוצים לפתח את הדור הבא של מגוון הסייבר של נאט”ו עבור הממשלה. במציאות, העיצוב החדש יפתח הרבה תכונות כגון לוחמה אלקטרונית, מודיעין, יכולות חידוד משימות, אבטחת סייבר, ועוד רבים אחרים..

לכן, כדי לוודא שהכל במקום, צריך שיהיה לו גיבוי סייבר מלא. ובגלל זה הם משתמשים באבטחת בלוקצ’יין לשם כך.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על אתגרי אימוץ בלוקצ’יין, אתה יכול לבדוק את המאמר שלנו בנושא.

פרק 6: הערת סיום

אבטחה ברשת הייתה בלגן כבר די הרבה זמן. בעיקר מיד לאחר פריחת התוכנה הזדונית בשנת 2016, ארגונים רבים מתמודדים עם כמות הפסדים עצומה מדי שנה רק בגלל פשעי רשת.

עם זאת, כפי שאתה יכול לראות, אבטחת הבלוקצ’יין מסוגלת יותר מלהתמודד לבדה עם כל איום האבטחה. אני לא יכול לומר שזו טכנולוגיית הוכחה מלאה. עם זאת, אם לשפוט כיצד פועלים פרוטוקולי אבטחה אחרים, בלוקצ’יין הוא התחלה טובה. לכן, בהחלט כדאי לבחון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map