אסימון אבטחה לעומת אסימון שירות: השוואה

בין אם אתם משקיעים ראשוניים בהצעת מטבע (ICO) או יזמים של הצפנת בלוקצ’יין, עליכם להבין את אסימון האבטחה לעומת ההבדלים בין אסימון השירות. אם אתה משקיע מבלי להבין את ההבדלים, הרי שהכספים שלך עלולים להיות תקועים לאורך זמן. אם, כיזם, אתה משיק את ה- ICO שלך מבלי להבין את ההבדלים, אתה עלול להתמודד עם בעיות רגולטוריות. אסביר כאן את הבדלי אסימון האבטחה לעומת אסימון השירות, אולם בואו נבין תחילה את ההקשר.

היעדר תקנות ICO מציב אתגרים בפני משקיעים וסטארט-אפים:

הסברתי קודם את מהותם הלא מוסדרת של ICO במאמר זה “מהו ICO: מבוא להצעת מטבע ראשונית”. בעוד ICOs דמוקרטיזציה של השקעות ואפשרה לסטארט-אפים לגייס כסף במהירות ללא דרישות רגולטוריות ממושכות, הם מהווים גם סיכונים: למשל:

 1. בארה”ב רק אנשים עם שווי נקי נקי למחצה של יותר ממיליון דולר יכולים להפוך למשקיעים מוכרים. האפשרות השנייה היא אם היו להם הכנסות שנתיות של 200,000 דולר ארה”ב במשך שנתיים לפחות. הסף הוא 300 אלף דולר למשפחות. יש לזה השלכות מסוימות, למשל:
  • אמנם זה שולל אנשים רבים מחוץ לשוק ההשקעות, אך הוא גם מגן על משקיעים קטנים מפני אפיקי השקעה בסיכון גבוה. המשקיעים הקטנים עדיין יכולים להשקיע בקרנות נאמנות או בשווקים משניים, בעלי סיכון נמוך יותר.
  • עם זאת, ICO פתחו את עולם ההשקעות בפני המשקיעים הקטנים, וכעת הם נחשפים אפילו לתוכניות פירמידה שהשיקו ICO! תוכניות פירמידה מגייסות חברים חדשים המבטיחים להם תשלום אם הם רושמים אחרים. אין מוצרים או שירותים. התוכניות קורסות במהירות ומשקיעים קטנים מאבדים את כספם. תוכניות אלה אינן חוקיות במדינות רבות. קרא עוד על כך ב מאמר זה בוויקיפדיה “תוכנית פירמידה”.
  • ICO הפכו פופולריים במהירות רבה, כפי שהסברתי בהקדמה למאמר ICO. הרגולטורים עדיין לא הניחו את זרועותיהם סביב ICOs, בעוד חברות סטארט-אפ מסוג blockchain-crypto המשיכו עם הצעות מפוקפקות מבחינה משפטית. כעת כאשר הרגולטורים בוחנים ICO, עתידם של פרויקטים רבים של blockchain-crypto אינו בטוח.

  האזור האפור של אסימון אבטחה לעומת אסימון שירות הוא דוגמה בולטת כזו לסיכונים שמציב ICO לא מוסדר. כדי להבין טוב יותר את הסיכון, ראשית עלינו להבדיל בין מטבעות קריפטוגרפיים לטוקנים.

  להבדלי מטבעות קריפטו לעומת אסימונים יש השפעה ישירה על ICOs לא מוסדרים:

  מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להיות מטבעות, והם יכולים להיות אסימונים. למטבע קריפטוגרפי כמו ביטקוין יש מקרה שימוש ראשוני של הקלות על עסקאות תשלום ברשת מבוזרת. לביטקוין יש גם בלוקצ’יין משלו. ביטקוין הוא מטבע ולא אסימון. למידע נוסף על ביטקוין, קרא מאמר זה “בלוקצ’יין מול ביטקוין: האם הם שונים?”.

  אתר פועל על בלוקצ’יין משלו, כלומר רשת את’ריום. למרות שלאת’ריום קיימים מקרי שימוש בולטים אחרים, התשלום הוא אכן מקרה שימוש מרכזי של את’ר. אתר הוא גם מטבע. באופן דומה, אדווה היא גם מטבע. אם מקרה השימוש העיקרי או הבולט של מטבע קריפטוגרפי הוא תשלום, והוא פועל על בלוקצ’יין משלו, זה מטבע.

  מצד שני, אם מקרה השימוש העיקרי הוא משהו שאינו תשלום והקריפטוגרפיה פועלת על בלוקצ’יין אחר, זה אסימון. קחו את הדוגמה של פרויקט Golem, הפועל ברשת את’ריום. בעוד שאתה צריך להשתמש ב- GNT של Cryptocurrency ב- DApp שלהם, לפלטפורמה הבסיסית יש את המטבע המקורי שלה, כלומר Ether. לפיכך, GNT הוא אסימון הצפנה, לא מטבע.

  ICOs מוכרים אסימונים והסיכון של ICOs לא מוסדר מתרכז סביב אסימונים. זהו הקשר חשוב שיש להבין לפני שתוכל להעריך את ההבדלים בין אסימון האבטחה לעומת אסימון השירות. מטבעות אינם ניירות ערך, אך אסימונים יכולים להיות.

  מהן ניירות ערך בהשקעה?

  ניירות ערך בהשקעה הם נכסים פיננסיים סחירים כמו מניות ומכשירים קבועים. המשקיעים קונים אותם עם ציפייה לרווח עתידי, בעוד שהם מקבלים גם חלק בחברה.

  אלה מוסדרים בכבדות, למשל הרשות לניירות ערך (SEC) מסדירה אותם. SEC משתמש ב’מבחן האווי ‘כדי לקבוע אם חוזה השקעה הוא נייר ערך. מכשיר ניירות ערך חייב לעמוד בשני התנאים הבאים:

  1. אחד קונה את זה בציפייה לרווח עתידי;
  2. ישות אחראית עליו, והיא לא נשלטת על ידי מודל ממשל דמוקרטי של ממשל.

  קרא עוד על ‘מבחן האווי’ ב המאמר הזה “מהו מבחן האווי?”.

  SEC מכפיפה מכשיר ניירות ערך לדרישות רגולטוריות רבות, למשל:

  • כל אדם או ארגון העוסקים בניירות ערך חייבים להירשם ב- SEC, ואי ביצוע פעולה זו עלול לגרום לתביעות, קנסות או מאסר;
  • על הארגון לעמוד בדרישות הדיווח והגילוי המופנות על ידי SEC;
  • על מנפיק ניירות הערך לעמוד בדרישות ‘ידע את הלקוח שלך’ (KYC) ו”הלבנת הון “(AML);
  • SEC תפקח על כל העסקאות בניירות ערך והארגונים אחראים למנוע רשלנות כמו ‘סחר פנים’;
  • ישנן מגבלות על עסקאות בניירות ערך, המגבילות את הנזילות.

  אסימון אבטחה לעומת אסימון שירות: המציאות של ICO

  חברות סטארט-אפ מסוג Blockchain-crypto מוכרות אסימני קריפטו ב- ICO שהם מוציאים, כלומר הם אחראים, ולא כל ממשל רשת דמוקרטי. כל אסימוני ה- ICO ממלאים את התנאי השני של מבחן האווי.

  מרבית ה- ICO מוכרים גם אסימונים עם הבטחה לרווח עתידי, למעשה, לרוב זה מאפיין בולט בשיווק המקוון שלהם. זה ממלא את התנאי הראשון של Howey Test, שהופך את אסימוני האבטחה הללו.

  אסימוני שירות הם אלה עם כלי שירות מסוים, כלומר הם נותנים לבעלים גישה למוצר או לשירות החברה. Siacoin הוא דוגמה טובה לאסימון שירות מכיוון שמחזיק האסימונים מקבל גישה ל- רשת סיה, כלומר רשת אחסון הענן המבוזרת שלהם. בעוד שסיאוקין עשוי להעריך, הרווח העתידי אינו המטרה העיקרית של אסימון זה.

  ICOs שמכרו את האסימונים שלהם בהבטחה לרווח עתידי עסקו בניירות ערך, אך הם לא הציעו שום חלק לחברה שלהם. הם לא נרשמו בגופים רגולטוריים כמו SEC, ולא מילאו את דרישות הדיווח והגילוי. חברות סטארט-אפ אלה התחפשו לאסימונים שלהם לאסימונים של שירות. הם מציעים נזילות באמצעות חילופי קריפטו, שזו הפרה נוספת של רגולציה על ניירות ערך!

  יש עוד! ICOs רבים מכרו אפילו אסימונים אמיתיים של שירותים המשווקים אותם באגרסיביות עם הבטחה לרווח עתידי. סוכנויות הפיקוח עובדות על בסיס “חומר על פני צורה” והן יתייחסו אפילו לאסימני השירות האמיתיים הללו כאל ניירות ערך כעת.!

  הרגולטורים מצמצמים ICOs שאינם תואמים:

  אסימון אבטחה לעומת אסימון שירות

  הרגולטורים הבחינו באי סדרים אלה ופועלים על פיהם, למשל:

  • בארה”ב, ה- SEC כבר שלחה זימונים ל -80 חברות סטארט-אפ מסוג blockchain-crypto בגין חשד להפרות תקנות אבטחה..
  • הם הודיעו על ICOs שאינם תואמים כמו Tezos ו- Centra.
  • חשוב מכך, ה- SEC בוחן גם פרויקטים קיימים. עבור למשל הם שאלו מספר שאלות ל- ICONOMI. החברה טרם הבהירה את עמדתם בפני הרגולטור.

  המשקיעים שקנו אסימונים אלה עשויים למצוא את הקרן שלהם תקועה למשך פרק זמן משמעותי בזמן שהתדיינות נמשכת. חברות סטארט-אפ מעורבות כבר רכשו מוניטין שלילי והן עלולות להתקשות לחזור למרחב הבלוקצ’יין-קריפטו.

  ICO תואם ל- SEC אפשרי, והוא הדרך הטובה ביותר להתקדם:

  חברות סטארט-אפ מסוג Blockchain יכולות להשיק ICOs תואמות, ולא להסתמך על קיצור הדרך של הכרזת אסימוני האבטחה שלהן ככלי שירות! הסטארט-אפים הבאים נקטו צעדים להפעלת ICOs העומדים בתקנות:

  • tZero: זו פלטפורמת בלוקצ’יין לשוקי ההון;
  • Polymath: הם מסמלים ניירות ערך באמצעות רשת הבלוקצ’יין שלהם;
  • Corl: סטארט-אפ של בלוקצ’יין שמקל על מימון עסקים קטנים ומיזמים.

  בין אם אתה משקיע או יזם, אתה צריך להבין את ההבדל בין אסימון אבטחה לעומת אסימון שירות. זה יעזור לך לגדל את המערכת האקולוגית ICO של blockchain-crypto באופן בר-קיימא. דיווח על אסימון ניירות ערך כאסימון שירות אינו נוהג עסקי טוב, ובוודאי שאינו בר קיימא. העלות לטווח הקצר של רישום, KYC, AML, דיווח וגילוי עדיפים בהרבה על צמיחה ארוכת טווח של המערכת האקולוגית ICO של blockchain-crypto..

  בעוד ICOs דמוקרטיזציה של השקעות, האמת היא שהמשקיעים המוסדיים לא ייכנסו לתחום שבו דיווח שגוי של מכשירי השקעה נפוץ. קרא עוד על סיכון זה במאמר “ICO לעומת הנפקה: מה ההבדל האמיתי?”. המערכת האקולוגית של הצפנה צריכה לווסת את עצמה באופן יזום בעוד שהרגולטורים מגיעים עם המסגרת הרגולטורית למגזר מרגש ומבטיח זה. בואו ללמוד את הטכנולוגיה והתקנות יחד כדי לגדל את שטח הבלוקצ’יין-קריפטו באופן בר-קיימא!

  קרא עוד על כך מאמר “מדריך השוואה בין אסימוני שירות לעומת אסימוני אבטחה”.

  הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  map